SANATOGEN Studeerenden No. 19998. LEIDSCH DAGBLAD, Vrijdag 22 Mei Vierde Blad. Anno 1925. „GEMENGD NIEUWS. SPORT. Leidsche Begrafenis-Onderneming RADIO-PROGRAMMA. Het centrum van het West- land is Woensdagmiddag tijdens een onweer geteisterd door een zwaren hagelslag bij he- yigen regenval. De koudegrondsteélteD, als sla, bloemkool, uien, vroege aardappelen, n&tuuitom&tentulpen, zijn zwaar bescha digd of geheel vernield. Ook de ontbloote mamaardbeien hebben geleden, pn voor den bloei van de vrucbtboomen en -natuuraard- beien wordt gevreesd. Te Alkmaar heeft de politie in bet postkantoor een oud mannetje ge arresteerd, dat aan het loket een postwis sel, groot f 87.50, aanbood, welke geadres seerd was aan den heer K., aldaar, dooh valsoh was ingevuld. Een tiental dagen ge leden was dit den man met een postwis sel van een gelijk bedrag gelukt, doch sindsdien werd op hem geloerd, met het gevolg, dat hij nu werd geknipt. De man, geen geslepen oplichter, legde een volledige bekentenis ai. Dat onder de bollankweekers nopr wel ondernemingsgeest bestaat, bleek wel hieruit, dat voor 12 bollen uit oen partij Narpissen-zaalingen te Beverwijk f1500 werd besteed. Een kweeker beweerd© dat deze soort in Engeland reeds bekend was. Toen bij onderzoek bleek, dat dit niet zoo was, werd de partij voor f2500 paar Engeland vt^kocht (»>TeL Bij Memrik onder Lippen huizen, is ruim 10 H.A. heide afgebrand, veroorzaakt vrij zeker door een koffievuur- tje van den arbeider Bos. Deze kreeg by het Wusschen zulke brandwonden in het gezicht, dat geneeskundige hulp noodig was. Niettegenstaande de van vele jBjjden daartegen gevoerde actie, is thans officieel aangekondigd, dat van 5 Juni af des Zondags de vroage diensten bij de Pro vinciale stoombootlrjnen op de "Westerschelde pullen vervallen, althans op de lijn Vlissin- gen-Breskens, terwijl op de lijn Vlissingen- Ternenzen de laatste dienst vervalt. Door het eerste wegvallen is het o.a. in de toe komst onmogelijk van uit Walcheren op léén dag heen en weer de Belgische bad plaatsen te .bezoeken, waarvan de laatste .jaren veel gebruik werd gemaakt Deofficiervanjustitie te Maas tricht heeft rechtsingang verleend, met bevel tot gevangenhouding van de Vijf gedetineer den. verdacht van moord en diefstal, ge pleegd in 1923 te Hoensbroek off de weduwe JJaarsmans. Tevens wordt een nader onder hoek ingesteld in verband met een dergelijken - Jnoord, die korten tijd daarvoor gepleegd werd te Ubbachsberg, onder dezelfde om standigheden. Er zijn onderhandelingen gaande tot samensmelting van de beide te Maastricht gevesligde glasfabrieken, de Kris tal- on Glasfabriek „De Sphinx" en de Glas fabriek „Stella". Naar vcrluidtr hebben de plannen in zooverre reeds vasten vorm aan genomen, dal één van beide glasfabrieken jn de toekomst zal worden opgeheven, ter wijl de andere fabriek aanzienlijk zal wor den uitgebreid en het geheelc bedrijf daarin onder beheer van beide partijen zal worden voortgezet. De dienst van het parket te Ant- werpen heeft een belangrijke aanhouding gedaan en wel van een bende beruchte brandkastinbrekers, die in Eindhoven en 's-Hertogenbosch aan het werk is geweest. By bad van de Hollandsche politie mede- deeling gekregen, dat de brandkast-die ven eerst in de stad Eindhoven een brandkast hadden opengebroken en den volgenden dag in 's-Hertogenbosch. Daar hadden zjj hun werk niet kunnen voleinden ,4iar zij door een huisbewaarder werden verrast Deze, vergezeld van een flinkeu waakhond, had de schelmen op de vlucht gedreven, en de vlucht was zóó overhaast, dat zy al hun materieel ter plaatsen moesten achter laten. Eer. agent van den rechterlijken dienst herinnerde zich, drie beruchte brandkast- inbrekers te zamen hebben gezien. Zij hadden hun rywiel bij zich en trokken de Midden statie binnen. Het spoor werd gevolgd en vastgesteld werd, dat zy naar Limburg waren vertrokken. De geheele brigade werd op zoek ge- jonden en alle dne werden aangehouden. Het waren A.» te St.,-Mariaburg, D., te Borgerhout, en Van L., die daarenboven in banbreuk van be waakzaamheid verkeerde. iNatuurlyk beweerden zij van niets te we^o «n loochenden hardnekkig elke plichtigheid. In Holland werden in een station de briefjes gevonden vau hun rijwielen, die er ter bewaring hadden gegeven en waarvan de nummers g.heel ui tk wc men m;t de nummers hunne' lijw.el.iL Dit was voor hen nog niet voldoende om de feiten te bekennen, doch Dinsdagmorgen rijn andere bewijsstukken voor den dag gekomen, heel ongewone, doch die doorslaana warea. I's Hollandsche justitie had namelijk bij zo nuerheden medegedeeld over de inbraak te 's-Hertogenbosch. De hond van d:o por tier heeft nogal wat speJ aan de inbrekers gekeerd. Het dier is herhaaldelijk op de schelmen toegesprongen eo op zrker oogen- blik moet een hunner een flinken knauw hebben gekregen in zyn „achterwerk". De drie schelmen werden voor den d3g gehaald en met afgestroopte broek moe-ten ze. zegt het „Hbld. van Antwerpen", voor de wetsdokters visiet passeeren. de uit slag was doorslaande. Bij A. werd op het gedeelte van zijn lichaam, waar de rug van naam verandert, do schoonste afdruk gevonden van eeo hond beet, die man maar derken kan. Zou dit tewysstuk nu ook voor de Rechtbank moeten gebracht worden? De rechterlijke brigade, aangemoedigd door dit buitengewoon succes, ze: haar 'op zoekingen voort Dit „reglement" was aange plakt op een pleizierbopt van een stoom- bootschappij ,,De stoelen in de kajuit rijn voor de dames gereserveerd. De hecren worden beleefd verzocht er geen gebruik van te maken vóór de dames geeeten zijn". a BUITENLANDSCH GEMENGD. In het Amoergebied rijn eenige maanden geleden uitgestrekte goudvelden ontdekt. Tal van goudzoekers zijn er heen getrok ken. Daar dit afgelegen, noordelijk gebied in het koude jaargetijde echter uiterst moei lijk le bereiken viel, waren velen onverrich ter zake halverwege weer teruggekeerd en was de trek verminderd. Bij het aanbreken van de lente is hij echter, volgens de Ekon. Sjisnj weer hervat en opnieuw trekken groote massa's gelukzoekers, van allerlei slag, naar het goud-paradijs, waaromtrent onder de Russische bevolking de fabelach tigste geruchten loopen. Inmiddels schijnt de arbeid in den loop van den winter ..georganiseerd" te zijn door eenige „kartels", die lang niet ieder een als goudzoeker toelaten en bovendien hooge toelatings-gelden vragen. Ook is er lang geen gelegenheid allen te plaatsen, zoodat er thans naast een categorie van menschen, die met koortsachtigen haast werken om zoo spoedig mogelijk „rijk te zijn" (van een 8-ure-ndag wil men er niets weten) een groote categorie is van men schen, die hun laatste bezit hebben opge offerd, om de goudvelden te bereiken, en nu aan werkeloosheid, voedselgebrek (want de voedselvoorraden zijn er beperkt en ook weder grootendeels in handen der kartels) prijsgegeven zijn. Onder deze omstandig heden neemt de criminaliteit in de nieuwe kolonie met den dag toe. Ook het drank gebruik is er zeer groot. Tot nog toe schijnen de autoriteiten de beweging grootendeels aan haar zelf over te laten, maar waarschijnlijk zal het niet lang meer duren of zij zullen in de nood zakelijkheid zijn regelend op te treden Nabij Leipzig is een automobiel op een overweg door een passeerenden trein ge grepen eu vernield. Van de vyf inzitten den werden er twee gedood en de drie anderen ernstig gewond. Behalve in België is ook in Engeland groote schade aangericht door onweer en regenval. Ook werden eenige personen ge dood. De sensationeele misdaden zijn na den ocrlog in alle staten der wereld ontzaglijk toegenomen en hebben vormen aangenomen, die alle menschelijke verbeeldingskracht te boven gaan. Het schynt, alsof de crimna- liteit bij alle volken steeds toeneemt. Zoo heeft men thans, naar de „Tag" meldt, in Joegoslavië een misdaad ontdekt, zoo afgrijselijk, dat zy nauwelijks haar weerga vindt en herinnert aan de donkerste tijden der midden-eeuwen. Voor den rechter van instructie van Groot- Berkerekul, m Servië, staat de dertigjarige beeldschoon© vrouw Renici terecht, onder beschuldiging, twee harer eebtgenooten, haar 10-jarigen zoon en 32, zegge twee-en-dertig minnaars met voorbedachten rade te heb ben vermoord door arsenicum in hun eten te doen. De lijken harer slachtoffers verborg zij in tonnen in den kelder van haar huis. Elk dezer tonnen is voorrien van een etiket, waarop naam en leeftijd van den vermoorde, alsmede de duur van de liefdesbetrekking tusschen beklaagde en den betrokken persoon vermeld staan. De vermoorden rijn byna alle jonge kooplieden in den ouderdom van 2330 Jhar, waarvan 14 Roemenen. Mevrouw Renici placht haar minnaars telkens 6 4 7 maanden bij zich in huis te houden. In <&zan tijd leefde het paar in de grootste harmonie en gelukzaligheid, tot de niets vermoedende vriend plotseling verdwéen. Het was voor de jonge, opvallend mooie vrouw niet moe'lyk, de mannen tot zich te lokken. Haar moorden pleegde zij met koel overleg en geraffineerde handig heid. Zij bekent iiaar misdaden en legt bij het verhoor een weerzinwekkend cynisme aan den dag, aldus de „Tel." Op een vraag van den rechter van in structie, waarom zij zoovele onschuldige men schen had omgebracht, antwoordde z'j: „Uit jaloezie. Want ik weet, dat zij morgen een andere vrouw naloopm.... Daarom heb ik tegen mezelf gezegd, dat zij beter bij my rustig in den kelder kunnen slapen. Rechter: „Heeft u geld van hen aange nomen?" Bekl.: „O neen, integendeel, ik gal...* Rechter: „En het kind, waarom heeft u dat gedood?" Bekl.: „Het fceteekende voor my een voortdurend gevaar ontdekt te worden." Rechter: „Wanneer de Incorden nu niet ontdekt zouden zijn geweest, zou u dan nog meer menschen hebben omgebracht?" Bekl.: „Ik geloof wel, dat ik tot in het oneindige zou hebben voortgezet, wat ik als iets noodzakelijks beschouwde." De doktoren, die de jonge vronw hebben onderzocht en geobserveerd, zijn vcd oor deel hier te doen te hebben met een uniek pathologisch geval De verhooren worden voortgezet en brengen dagelijks nieuwe grie zelige byzonderheden aan het licht OLYMPISCH NIEUWS. De strijd om het Olympisch millioen. Het Nationaal Financieel Comité voor de Olympiade 1928 heeft zich aldus geconsti tueerd: Dagelijksch bestuur. G. H. de Marez Oyens; voorzitter; C. G. Vattier Kraane, vice-voorzitter; mr. ir. II. J. Kiewiet de Jong»-, secretaris; mr. J. G. de Hoop Schel ler, 2e secretaris; A. Andriesse, penning meester. M. J. Heybroek, 2e penningmeester. Het adres van den secretaris is St. Nico- laasstraat 37, dat van den penningmeester: Pierson en Co. Heerengracht 210, Am sterdam. Ter vergadering van het Nationaal finan cieel comité kwamen nog in giften van f 1000 van den heer Vattier Kraane, f 5000 van Horecaf. een toezegging van f 26.000 van de aandeelhouders van het Stadion, en de firma Mendelsohn en Co. te Amsterdam stelde een garantie van f 10.000 beschik baar, zooals ook het filiaal Amsterdam van de Deutsche Bank reeds had gedaan. De Kamer van Koophandel voor de Zaan streek heeft f 1000 beschikbaar gesteld voor de Olympiade. ROEIEN. De Njord-ploegen voor „Hollandia". Wij vernemen, dat de Njord-ploegen voor de wedstrijden van Hollandia als volgt zijn vastgesteld: Jonge Vier A: Roelfsema (bg.), Kars. Dee- nink, De Weerd (sl.) en Doeve (sim.). Jonge Vier B: Van Baerdt van Sminia (bg.). Rietzschel, Gerritzen, Ten Cate (sl.) en Doeve (st.ra.) Jonge Acht A: Redelé (bg.), Bodenhausen, Kamerling. Gaayraans, Deenink, Linthorst Homan, Roelfsema. De Weerd (sl.) en Bleu- landt van Oordt (st.m.). Jonge Acht B: Yan Baerdt van Sminia (bg.), Rietzschel, Gerritzen» Ten Cate, Gel derman, Goslings, Wylema, v. Dorssen (sl.), Doeve (sLm.). Overnaadsche Vier: Redelé (bg.), Boden hausen, Kamerling, Linthorst Homan (sl.) en Philips (sim.). Jonge Skiff A: Van der Meer. De studenten-wedstrijden. Op het Noordzeekanaal zijn gisteren weer, ter opening van het seizoen, de jaar- lijksche studenten-wedstrijden gehouden. Vorige jaren gaven wij daarvan steeds een uitvoerig verslag, doch tot onzen spijt zul len wij van dien regel moeten afwijken. Immers er werd ditmaal alleen aan de ver tegenwoordigers der bladen met een och tendblad de gelegenheid, gegeven de wed strijden van nabij te volgen, terwijl de an dere persmenschen zich met eenige door een pers-commissaris verstrekte inlichtingen moesten tevreden stellen. Het spreekt dunkt ons vanzelf dat wij hiermede niet hebben kunnen instemmen. Vandaar dat wij nu vol staan met de vermelding der uitslagen, Orernaadsejie Iweeriemsgicken (2000 M.): 1 Triton (W. Ph. Scheuer, boeg, D. M. v. Wijk, slag, en H. C. v. Hattum, stuurman) in 8 min. 16 sec.; 2. Njord (ls/t lengte); 3. Nereus. Yierriemsgieken juniores (2000 M.): 1. Laga (K. J. Stigter," boeg. Pieterse, P. Tui- ninga, H. Dercksen. slag. en E. D. Mohr, stuurman) in 7 min. 12/5 sec.; 2. Nereu9 (4 lengten); 3. Triton (V» lengte); 4. Njord Argo opgegeven. Overnaadsche vierriemsgieken (2000 M.): 1. Njord (L. U. J. Redelé, boeg, G. H. C. Bo denhausen, J. W. Kamerling, H. P. Linthorst Homan, slag, en A. Philips, stuurman) in 7 min. 23 sec.; 2. Argo; 3. Laga; 4. Nereus; Triton niet gestart. Hoofdnummer vierriemsgieken (3000 M.): 1. Laga (J. Huges. boeg, G. de Groote, Th. R. Tromp, A. C. Beynen, slag, en C. J. A, v. Lummel, stuurman) in 1(L min. 44 2/5 s.; 2. Nereus (V* lengte); 8. Triton; 4. Njord; 5. Aegir. Skiff (2000 M.): 1. Laga (A. Ooiman) in 8 min. 3 1/5 sec.; 2. Njord (vele lengten). Minerva-vier (2000 M.): 1. Triton (Groe- ncveld, boeg. Hingst, v. d. Willige. Ferwer- da, slag en N. N. stuurman); 2. Nereus; 3. Laga. Achtriemsgieken juniores (2000 M.): 1. Laga (K. J. II. Stigter, boeg. Pieterse, H. Krull, T. E. Voss, T. Oswald, Tj. James, P. Tuininga, H. Dercksen, slag, en C. J. A. Lummel, stuurman) in 6 min. 20 2/5 sec.: 2. Triton; 3. Njord; 4. Nereus. In het hoofdnummer verbeterde Laga liet record, dat met 10 min. 45 1/5 sec. sedert 1924 op naam van Nereus stond. CRICKET. Uitslagen, le klasse. V.RJLHaarlem: Haarlem wint met 2 w. H.C.C. H—V.V.V.: V.V.V. wint met 54 runs. R.W.Quick: R. W. wint met inn. en 20 r. 2e klasse. A.C.C.V.RJL II: A.C.C. wint met innings en 67 runs. AlbionHaarlem Albion wint met 69 r. V.V.V. HC.V.H.: V.V.V. H wint met 81 r. H.C.C. IH—-Phoenix: Phoenix wint met 38 r. 3e klasse D.V.C.A.C.C. II: A.C.C. II wint met in nings en 20 runs. R.C.H.V.V.V. HI: R.C.H. wint met 6 w. Overzicht De kampioenen van verleden jaar leden gisteren hun 2e nederlaag. Haarlem was nu hun meerdere. V. R. A. kon het op het bowlen van Healy en Schmeink niet verder brengen dan 91 runs, waarvan Hamburger 24 en v. d. Berg 15 runs maakten. Nadat Haarlem 97 runs voor het verlies van 8 wickets had gemaakt, werd gestopt "Voor Haarlem scoorden vooral Healy 40 not out en Sanders 22. De Haarl. bowlingcijfers wa ren Healy 643, Schmeink 38. -Die van V. R. A. waren Rincker 436, v. d. Chijs 3—37. V. V. V. heeft revanche genomen voor haar nederlaag vah het vorig seizoen en EL C. C. H een 54 runs nederlaag bezorgd. De Amsterdammers begonnen met 150 runs te maken, waarvan Slag 39, J. Grootmeyer 19 en Kost 18. H. CjC. II stelde daar 96 runs tegenover, waarvan Sodderland 27 en Sand- berg 16. Ook dit ke<?r namen Grootmeyer en Jeuken de wickets. Zooals wij gedacht hebben heeft R. W. een groote zege op Quick behaald. Tegen over de 158 runs van R. W. stelde Quick er 70 en 68, wat dus een inningszege met 20 runs voor R. W. opleverde. In de 2e klasse opende Albion weer eens met een overwinning, nog wel op een der slerksten, n.l. Haarlem II. Met V. V. II, welke van C. V. H. won zijn dit de sterkste 2e klasse ploegen. Phoenix opende haar seizoen met een overwinning op H. C. C. 111, wal zeker een aardig succes is voor deze ïlaagschc ploeg. LAWN-TENNtS. De competitie. De op Hemelvaartsdag ingelaschle com petitiewedstrijd tusschen de twee rivalen om het afdeel in gskampioen schap van de Wes telijke 2e klasse D Leidsche L. T. C.—Baan Veertien II is door de Leidsche L. T. C. ge wonnen met 43. De le heerensingle, de damessingle en de dames-double werden door Leiden verloren. Leiden heeft nu 24 partijen gewonnen en 4 verloren, terwijl de stand voor Baan 14II is: 26—6. WIELRENNEN. Van de Rijswijksche baan. Gisteren is eindelijk het program van Zondag afgewerkt De uitslagen luiden: wedstrijd met voor- gift achter groote motoren: le manche: 1. Anspach; 2. v. d. Bosch (37 K.M. 100 MJ; 3. Pay mans (37 K.M. 180 M.); 4. Asberg (32 K.M. 300 M.); 5. Leddy (opgegeven). 2e manche: 1. v. d. Bosch (37 K.M. 920 M); 2. Anspach (37 K.M. 120 M.); 3. Paymans (37 K.M. 40 M.); 4. De Vries (34 K.M» 470 M.); 5. Asberg 33 K.M. 680 M.). Totaal uitslag: 1. Anspach. 2. v. d. Bosch, 3. Paymans. 4. Asberg, 5. De Vries. Snelheidswedstrijd op race-motoren over 6 K.M. 3e serie: 1. J. Dreef (A. J. S.) 3 m. 58.2 s.; 2. J. Rijk (New Imperial). 4e serie: 1. J. Achttien (A. J. S.) 3 min. 31 sec.; 2. v. d. Born (Scotf); 5e serie: 1. v. d. Born (Scott) 3 min. 39.4 sec.; 2. J. Dreef (A. J. S.). 6e se rie: niet uitgereden. Totaal uitslag: 1. J. Achttien, 2. v. d. Bom, 3. Dreef, 4. Rijk. Afval wedstrijd voor amateurs (16 deelne mers). 1. Sonneveld. 2. E. A. 't Riet. 3. H. J. Bakker. Jaap Meyer door Mazairac geklopt. Te Bergen op Zoom hebben Jaap Meyer en Mazairac elkaar gisteren ontmoet in een wedstrijd over 800 M. in 3 manches. Vol gens „de Crt." was het resultaat als volgt: lste manche: 1. Mazairac, 2. Meyer; 2de manche: 1. Meyer, 2. Mazairac; 3e manche: 1. Mazairac. 2. Mcyer. Totaal: 1. Mazairac, 2. Mever. VOETBAL. Uitslagen van gisteren. Rotterdam: ZwaluwenWest Ham U. 1—1. Amsterdam: Ajax—Derby County 2—5. Van Overal. Zoowel in Rotterdam als in Amsterdam hebben onze landgenoot en zich gisteren ge meten met Engclsche voetballers. In eerst genoemde plaats - speelden de Zwaluwen tegen West Ham United. Ziehier de samen stelling der elftallen: Zwaluwen: v. d. Meulen (1.), Van Dijke cn Wamsteker (a.), Steeman, Van Daalen on Yan Heel, (m.), Weber, Formenoy, Pijl Koonings en v. d. Meer (v.) West-Ham. U.: Hufson (d Hodgson en Henderon (a), Gallens, Kay en Barrett (m.), Yews, Moore, Watson, Fletchoer on Ruffell (v.) Het resultaat van den niet op een bijs ter hoog peil staanden wedstrijd was t1. Het spel der Engelschen was vrij lusteloos, terwijl bij de Zwaluwen vooral de voor hoede zwak was. Teel beter was bij hot Hollandsche team de verdediging Wamste ker—Van DijkeVan der Meulen, aan wie het te danken is geweest dat de wedstrijd onbeslist is geëindigd. Voor rust werd er niet gescoord, hoewel de Engelschen ster ker waren. In de tweede helft slaagde do Engclsche rechtsbinnen er al spoedig in te scoren doch daarna werden de aanvallen der Zwaluwen feller en kort voor het ein de kon Van Dijke ten slotte uit een straf schop doelpunten, nadat een Engelschman een anders onthoudbaar schot van Pijl met de handen had gestopt. In Amsterdam kreeg Ajax met 5—2 klop van Derby County, niettegenstaande de rood-witte ploeg versterkt- was met ViBser (Stormvogels), en De Boer (Z.F.C.). De gas ten waren inderdaad sterker cn verdienden de zege volkomen, maar speelden dikwijls te ruw. Een hunner werd zelfs uit het veld gestuurd. Seriewedstrijden der A. V. V. (Alphen). De voor het tweede elftal van „Alphen" uitgeschreven seriewedstrijden werden gis teren op haar terrein aan de v. Boctse- laerstraat gespeeld. De eerste wedstrijd bracht Norvicus I cn H. B. S. III tegen elkaar in het veld. Met niet minder dan 6^1 wisten de Kraaien te zegevieren. Hierna bekampten Hercules II en Alphen II elkaar, die in een schrale S-*-! overwin ning der laatBten eindigde. De volgende wedstrijd tusschen Norvi cus I en Hercules II leverde weinig fraais. Norvicus won gemakkelijk met 3—6 tegen het met 9 man spelende Hercules. De wedstrijd tusschen de beide preten denten voor den eersten prijs werd veel vlugger gespeeld en spanning was er van begin tot eind. Tot een kwartier voor het eind hadden de zwartrokken een 2O voor sprong, doch voordat de scheidsrechter ein de blies was de stand gelijk. Alphen wilde hierna sportief den eersten prijs geven aan H. B. S. die even sportief deze weigerde ta aocepteercn. Een kwartier werd verlengd, doch in deo stand was nog geen verande ring. Nu werd overeengekomen het lot to laten beslissen. Do uitslag was dat Alphen de gelukkige werd. KORFBAL. Uitslagen van gisteren. Promotie en degradatie: TcekaD. V. D 2G. (Tekca wordt dus 2e klasscr). Stedenwedstriiden: RotterdamDordrecht RECLAME. I Sanatogen is'taangewezen voedsel voor de hersencel"' schreef Dr. K. H. Moscoviter te Den Haag. Door hersenarbeid wordt phos phorus verbruikt en Sanatogen voert de noodige extra-phospho- rus toe. welke U in staat zal stellen beter te werken en een frisch ge heugen te behouden. Behalve dat Sanatogen de her senen scherpt en de zenuwen sterkt verbetert het de geheele gezondheid. Begin nog vandaag Sanatogen te gebruiken, het is verkrijgbaar bij iederen Apotheker en Drogist van af f 1.— per bus. Het zenuwsterkend voedsel 8352 11 (Rotterdam wint na loting); Den Haag Amsterdam 11 (Amsterdam wint na lo ting); RotterdamAmsterdam 52. Seriewedstrijden van U. D. (Alphen). De uitslagen van gisteren zijn: Fluks III-U. D. I: 3—1. A. L. O. IIIAjax 1: O—t. A. L. O. m-ü. D. I2-0. Fluks III—Ajax 1: 50. Fluks TH legde hiermede beslag op een zilveren beker. BOKSEN. Van der Veer—Persson. Naar „De Tel." verneemt, wordt co- tracht den bekenden Franse hen bokser Cor- pentier als scheidsrechter te krygen b'g de match Van der VeerPersson op 31 Mei in het Circus te Schevemingen. SCHAKEN. Competitie 3de kl. groep A. De laatste wedstrijd in deze groep (Voor. schoten— Resod. Schaakclub) gespeeld op 30 April j.l. werd afgebroken in den stand 4V&3{A in het voordeel van Den Haag. Dv twee niet afgespeelde partijen zijn door den scheidsrechter voor de Haagsoho club gewonnen verklaart, zoodat de einduitslag 613$ wordt. De eindstand in deze groep is thans de volgende: aant. p. gsp. gew. gel. verl. r.—t bot. Res. Sch. III '13 1— 20$—Uty 7 Leid. Sch. H 4 2 2 214—18* 6 V. Schaakver. 4 1 1 2 19 21 3 L. Volkssch. 4 1 1 2 17 —23 S Leiderd. Sohv. 4 1 3 16 21 1' Het derde tiental der Residentiescliaak- club werd derhalve kampioen in dezê groep. RECT AUTO-TRANSPORTEN, CREMATIE H. P. H. KEEREWEER TELEI OOX SOI - LEIPEIV 7797 VOOR ZATERDAG 23 MEI. 7.50: Hamburg (392 M.) Tlieaterkroiiieie. 10.15: Amsterdam (1950 M.) Tijdsein van 't Persbureau Vaz Dias (Off. Amst. tijd). 11.90: Leipzig (ong. 400 M.) Concert. 11.50: Parijs (1780 M. SFR). Concert dcK>f het Tziganeorkest van Radio-Paris. 1.20: Hamburg (392 M.) Bremerstation Con cert. 2.20: Cardiff (351 M. 5WA). Falkman mek zijn bioscooporkest. 2.50: Birmingham (475 M. 5lT). The Buffalo Orohestra. Aberdeen (495 M. 2BD). Tbc Wireless Or chestra. 3.50: Leipzig (ong. 400 M.) Concert der Hauskapclie. Berlijn (330 en 506 M.) Concert ran da Rundfunkapelle. 4.20: Brussel (262 M.) Concert. Cardiif (351 M. 5WA). Du Fire o'clock», vocaal en instrumentaal concert. 4.30: Amsterdam (1950 II.) Tijdacin van het Persbureau Tas Dias (Of. Amst. tijdh 5.30: Hilversum (1050 51.) Hilversum'cfi» Drandloorc Omroep. FAILLISSEMENTEN. Uitgesproken G. van der Horst, kruidenier te .Wasse naar, Langstraat 61. R. c. mr. W. Lunsingh ïonckens. Cur. mr. Tj. de Vrie3, te Den Ilaaf Raamslr. 51.

Leidsch Dagblad | 1925 | | pagina 13