R.H.W. Fruit-Soda TWEEDE KAMER. GEMENGD NIEUWS. Stationsweg 15, naast HEGK. INGEZONDEN. VRAGENRUBBIEK. „De Hsb." meldt, dat de Minister van Financiën do volgende wijzigingen in de salarisschalen van het belastingpersoneel beeft vastgesteld, ingaande 1 Januari j.l., t.w, commies 2de kl. max f 1300hoofdcom mies max. f 2900; commies verifioateur max. f 3000 en verificateur max f 4200. RECLAME. MUNHARDT's Staal-Tabletten .90- Maag-Tabletten.75 Zenuw-Tabletten v .T5«v Laxeer-Tabletten ,60H Hoofdpijn-Tabletten «M Bil Apoth. «0 Orogilttnx 8286 (Zitting van gisteren^. Regeling van werkzaamheden. De VOORZITTER stelt voor eenige ont werpen aan de agenda to«e te voegen w. o. wijziging der Kieswet. De heer RUTGERS (A.-R.) stelt voor aan de agenda toe le voegen de Bioscoopwet. (Gejoel). De lieer SASSE VAN YSSELT (R.-K.) zag gaarne de naamlooze vennootschappen op de agenda geplaatst. De VOORZITTER kan aan dit laatste ver zoek niet voldoen, omdat het nog niei vol doende algemeen bekend is. Het voorstel- Rubgers ondervindt bij spr. geen bezwaar. Dinsdag komt spr. met een nieuwe regeling yan werkzaamheden. Hij zal dan nader- overwogen. De heer SCHAPER (S.-D.) acht hel niet mogelijk die wet op de bioscopen aisnog le behandelen als zij Vrijdag over een week naar huis gaan. Het voorstel-Ruiigers wordt aangenomen met 38 tegen 26 stemmen, rechts tegen links. Fransch op de lagere School. Voortgegaan wordt met het voorstel van wet van mej. Westerman tot wijziging van art. 3 der L. O.-wet (één moderne taal in 5e en 6e leerjaar). Mej. WESTERMAN (V.-B.) verdedigt haar ontwerp, in zake de vrijheid van Fransch 'onderwijs in de 5e en 6e klasse. De Minis ter is bezig een onderzoek in te stellen naar deze aangelegenheid. Intusschen kan dit ontwerp worden aangenomenheeft de Mi nister zijn gegevens', dan kan hij overwe gen wat hem te doen staat, ten opzichte van dit ontwerp. Spr. beroept zich op tal van schoolbladen, dia voor herstel der vrijheid zijn en het aantal medestanders dat spr. heeft ie grooter dan men denkt en men het in deze Kamer voorstelt. Uitvoerig gaat spr. na wat hel nul i9 van liet Fransch, als middel om het Neder- landsch beter te leeren en om vreemde woorden te leeren begrijpen.. Over de resul taten van het voortgezette onderwijs is men thans niet zóó tevreden als vroeger •het geval was. Onjuist is het dat de kinde ren die geen Fransch hebben geleerd, beter zijn in andere vakken, rekenen en taal of dergelijke. De ervaring heeft dat absoluut niet bewezen. Vroeger konden de kinderen aan het eind der lagre 9chool meer dan te genwoordig: ze konden een goeden brief schrijven en ook nog Fransche versjes op zeggen. Op de lagere school werd misschien te veel Fransch geleerd en toen heeft men het ikind met het badwater weggespoeld en dat is een groote fout geweest. Spr. wil den middenweg bewandelen en daarop is haar pntwerp gericht. Natuurlijk heeft zij wel ge dacht aan alle andere artikelen van de L. O.-wet, maar dat past zich spoedig genoeg aan als deze wet is totstand gebracht. De heer VLIEGEN (S. D.) zal tegen het toni werp stemmen op gronden, Vrijdag ont wikkeld. Het ontwerp is z. i. niet goed inge richt. Spr. is echter voor het Fransch. Het wetsontwerp wordt aangenomen met 35 tegen 32 stemmen. Vóór de leden: v. d. Heuvel, v. Rijckevor- sel, Oud, Westerman, Ter Hall, Katz, Win- (termans, J. Weitkamp, Tüanus, Zijlslra, De Wilde, Staalman, v. Rappard, Bomans, v. (Ravesteyn, Scheurer, Lovinck, Ament.Eeu- imcr, v. Sasse v. Ysselt, Snoeck Henkemans, iMeyer, Heukels, Dresselhuys, v. Dorp, Co- flïjn, Rullen, v. Boclzelaer, Wijnkoop, De Groot, Rutgers, Gerritsen, Van Voorst tot Voorst, Rutgers v. Rozenburg, Kooien. Tegen de sociaal-democraten en de leden Engels, Kuiper, Sunng, Feber, v. Schaik, Knigge, Deckers, v. Vuuren, v. Dijk, Bul ten, Flcskens, Loerakker, Ketelaar, Mar- chant, Smeenk cn v. d. Molen. CODRO. Goedgekeurd wordt het ontwerp lot het doen van een uitkeering aan de Codro. Goedgekeurd worden de ontwerpen tot (lijdelijke schorsing van het recht op de mij nen en dat tot wijziging der begrooting van bet Staatsmuntbedrijf. Militaire pensioenen. Aan de orde zijn de wetsontwerpen in zake de Pensioenwet voor land- en zee macht en de millilaire pensioenwet. De heer K. TBR LAAN (S.-D.) klaagt er tover, dat vele verkregen rech'len zijn weg genomen. Spr. meent dat de financieele toestand des lands beter is geworden en dat deze wet dus teruggenomen kan worden cn dat 'de wet voor de burgerlijke ambtenaren her steld kan worden. De heer DUYMAER VAN TWIST (A.-R). betoogt, dat deze wet aan verkregen wetten tornt en dat er overgangsbepalingen noodig zijn om den nieuwen toestand aan de oude aan te passen. Overigens betoogt hij, dat tor veel verschil is tussohen de militairen en de burgerlijke ambtenaren en dat daar mede rekening moet worden gehouden. De heer TILANÜS (O-H.) verzet zich ook tegen aantasting van reeds toegekende pensioenen. Hij acht een dergelijke aan tasting altijd onbillijk mi zal met kracht daartegen opkomen. De heer DEOKERS (R.-K. aoht het noo dig de drukkende financieele lasten van het pensioen te verminderen. De pensioen aanspraken, waarop men steunde bij de pensioen-aanvrage, blijven niet geheel on aangetast en dat acht spr. ongewenscht. Hij betreurt het, dat de Minister verplicht was dit ontwerp in te diénen. Niettemin onderschrijft hij niet het protest van den heer Ter Laan. De heer KETELA AR (V.-D.) protesteert tegen dit ontwerp, dat verkregen rechten aantast, en meent, dat de regeering daaTtoe het reoht niet had. Do Minister van Oorlog, de heer VAN DIJK, wijst er op, dat die pODsioenlast van 4 tot 10 millioen gulden 's jaars in korten tijd is gestegen. Er moet paal en perk aan gesteld worden, want de schatkist kan dit niet meer betalen. Een gelijkmatige wijzi ging wordt voor allen gemaakt en het is onjuist, dat met twee maten wordt ge meten. Het verhaal op de betrokkenen* voor het pensioen is .allerminst voldoende om de kosten te dragen. Uitvoerig licht spr. de moeilijkheden toe bij de pension- neering der militairen, die op jeugdigen leeftijd reeds gepensioimeerd worden. Het stelsel van deze wet is overeenkomstig dat van de Burg. Pensioenwet en de Kamer zal dit dus niet mogen verwerpen. Do heer SNOECK HENKEMANS (C.-H.) stelt voor morgen (Woensdag) niet te ver gaderen, omdat men er op gerekend had, dat morgen niet vergaderd werd. Hij vreest o.a. dat morgen toch niet genoeg leden aanwezig zullen zijn. De heer BEÜMER (A.-R.) begrijpt dit* argument niet. Wil de heer Snoeck Henke mans misschien de Bioscoopwet niet meer behcundelen? (Gejoel). Dc VOORZITTER heeft geen bezwaar er tegen om morgen niet te vergaderen. Do vergadering wordt verdaagd tot Dins dag één uur. RECLAME. De eenige. 7215 i Maandag zijn patroons uit Rotterdam hun schilderscollega's in I)en Haag te hulp gekomen, om eenige kar weitjes le helpen voltooien. Dit was niet naar den zin van da stakende gezellen,.die traohllen deze hulp onmogelijk te maken. Door ingrijpen van de politie werden ech ter ongeregeldheden voorkomen. Ook gisteren was een aantal Rolterdam- sohe patroons naar Den Haag gekomen. Bij het beëindigen van het werk werden zij door gezellen lastig gevallen, doch te hulp komende rechercheurs hebben hen naar liet politiebureau Riviervischmarkt gebracht. Dit moesl wel geschieden, omdal lijn 2, die hen naar hel station zou rijden, door een slroomdefect niet rijden kon Van de Rivier- visohmaTkt, waar het geleide met een aan tal politie-agenlen was versterkt, ging men daarop, vergezeld van een groole joelende menigte naar de Gedempte Gracht. Nadat hier het publiek op een afstand was gehou den, stapten de patroons cn de recher cheurs op een aankomenden wagen van lijn 1 in de richting Holl. Spoor. Bij aan komst aan het station werden de „werk willigen" weder met een druk gejoel ont vangen, doch ten gevolge van het optreden van de politie konden de patroons ongehin derd het perron bereiken. Onwee.r en hagelslag. Een zeldzaam hevig en langdurig onweer heeft zich gistermiddag boven Den Haag ontlast, gepaard met een stortregen, die veel van een wolkbreuk had en in een zware en buitengewoon dichte hagelbui overging. Deze heelt twintig minuien onaf gebroken geduurd toen bedaarde het een oogenblik en scheen die bui weldra afgcloo- pen te zullen wezen, maar dadelijk daarop begon het opnieuw te hagelen en dezen keer met zeer groote korrels. Het was ontzettend zwaar weer. De stra ten waren in een oogenblik wit. liet schijnt echter, dat het niet over de heele stad ge hageld heeft. In Duinoord had men wel re gen, maar geen hagel gehad. Ook in den na- bijen omtrek van de stad zooals te Leid- schcndam had men niets van de bui be merkt dan een afkoeling in de atmosfeer. In het bijzonder schijnt liet Bezuidenhout geteisterd te wezen. In de plantsoenen stond er, toen de bui over was, geen bloem meer ongerept overeind; de stoten waren groen van het afgeslagen jonge loof. Zwaar heb ben ook de kastanjebloesems te lijden ge had. Behalve de hagel heeft ook de bliksem op verschillende plaatsen schade veroorzaakt. In de Schcnkstraat heelt hij een stuk van een topgevel afgeslagen en in de Stuyve- santstraaf een gat in de straat gemaakt. De brandweer moest verscheidene malen uit rukken om hulp te bieden tegen overstroo- ming ten gevolge van den geweldigen regen. In de Cornelis-Speelman-straat stroomde het regenwater kelders en souslerrains bin nen. Op vele andere plaatsen hebben zich eveneens overslrsomingen voorgedaan. Tijdens het onweer is hier en daar de bliksem op liet geleidingsnet van de elec- trische tram geslagen. Zoo werd o.a. een draad in de Breestraat vernield, tengevolge waarvan het verkeer met lijn 2 ongeveer een uur gestoord is geweest. Gistermiddag omstreeks vier uur was de Electrische Centrale ten gevolge van het hevige onweder gestoord, zoodat de trams RECLAME. 8287 Doorzitten bij Wielrijders - Stukioopen Schrijnen en Smetten der Huid-Zonne> brand - Doorgeioopen Branderige Voeten verzacht en geneest men metPUROL. een halluur hebben moeten stilstaan bij ge brek aan stroom. Ongeveer twee uur heelt zich boven Voorburg ook een uiterst zwaar onweder ontlast, gepaard aan zwaren hagelslag. Tal van ruiten zijn ten gevolge van den hagel stuk geslagen. In een paar i warenhuizen gingen pl.m. 1000 en 700 ruiten verloren en alle groenten zijn plat gehageld. Enkele boomen zijn als het ware kaal gehageld. Ook sloeg op enkele plaatsen de bliksem in, waardoor de telefoon ontredderd werd. Al3 een bewijs hoe overvloedig regen en hagel zijn geweest, diene, dat men des a/vonds zeven uur op versohillende plaatsen nog den hagel kon opscheppen. Onder Sint-Kruis is de bliksem geslagen in de schuur van mej. E. B. van Hevele. Do schuur is afgebrand. Onder IJzendijke is de bliksem in de land- bouwschuur van den heer P. de Meijer ge slagen. Ook deze schuur is verbrand, zoome de drie paarden met hun veulens. In de buurt van Nieuwenhoorn 19 op eenl-' ge plaatsen de bliksem ingeslagen, zonder echter veel schade te veroorzaken Twee koeien en een varken zijn doodetijk getrof fen. Te Westerhoven zijn Maandagavond drie koeien in de wei godood door het hemelvuur Maandagavond is de bliksem geslagen in het huis, .bewoond door de wed. Van Ren- kum en gebr. Hendriks te Deodesvaard (Be tuwe). Het huis brandde geheel af. De in boedel kon niet in veiligheid worden ge bracht. Verzekering dekt de schade. Te Riethoven (N.-Br.) sloeg Maandag de bliksem in de boerderij van den landbouwer P. Verhoeven, met hel gevolg, dat de boer derij geheel afbrandde. Vier geiten en twee honden kwamen om. De inboedel is niet ver zekerd. Terwijl gisteravond le Oss tijdens een hevig onweer bet gezin van den steenkolen handelaar L. in de woning aan tafel zat, sloeg de bliksem in. De man werd gedood. In den nacht ontlastte zich boven Oost burg en omgeving een zeer zwaar onweder, waarvan de gevolgen niet uitbleven. Twee groole landbouwschuren werden door den bliksem getroffen, n.l. bij J. v. d. Plas, Oost burg en bij A H. de Miiliano te Walerlands- kerkje, bij Ooslburg. Bij deze branden kwamen om een vijftal paarden, 2 slieren, 8 kalveren en een varken met biggen. Voorts gingen ver loren een hoeveelheid slroo, hooi, benevens eenig landbouwgerei. Te Roswinkel is de boerderij van den heer W. Boelen afgebrand. Twee varkens, een geit cn eenig pluimvee weiden een prooi der vlammen. Huisraad en vee waren verze- kerfl. De oorzaak is onbekend. Het binnenkomende atoom- sehip „Veendam" van de Holland—Ameri- ka-lijn heeft gistel namiddag op do rivier ter hoogte van dc Koningshaven te Rot terdam aan den grond gezeten. Zeven sleepbooten braohten het zeer zwaar gela den schip weer vlot. Er bevindt zich daar ter plaatse een ondiepte. Een der twee Amerikaansehe oorlogsschepen, die verle den zomer Rotterdam bezochten, heeft daar bij het uitvaren indertijd ook een oogen blik vastgezeten. De zeelieden in Zweden zijn sinds geruimen tijd in staking. Nochtans zijn enkele houtbooten met werkwilligen uitgevaren. Eén van de schepen, de „Fyl- gia", is verleden week in de 03de Houtha ven te Amsterdam aangekomen. Do Amsterdamscho Federatie van Trans portarbeiders besloot, ten einde de Zweed- sche staking te steunen, dit schip te boy cotten. De twintig arbeiders, door de R. A. R. aangewezen om dit schip te lossen, weigerden aan het werk te gaan. Dit was het begin van een conflict, dat zich gisteren verder heeft ontwikkeld. Gis teravond lag vrijwel de geheele Houtha ven stil. Van de zijde van de Federatie deelde men mede, dat zij zich op het standpunt stelt van „geen staking tegen do Scheepvaart- vereeniging." De boycot van do „Fylgia" was geen staking en de arbeiders waren bereid aan het werk te gvaan op een ander schip. De H. A. R. wensohte evenwel den weigeraars geen ander werk te geven en sloeg hun beurt over. Do andere arbeiders wensohten nu niet. aan het werk te gaan, vóórdat de arbeiders, die eerst voor da „Fylgia" waren aangewezen, een taak hadden gekregen. Van de zijde van de Scheepvaartvereeni- ging deelde men mede, dat zij de weigering om op de „Fylgia" aan het werk le gaan, wel degelijk als staking beschouwt. De mannen hebben aan bun opgedragen werk geweigerd. Zij kunnen het werk aan de „Fylgia" hervatten. Doen zij dat niet, dan gaat hun beurt voorbij. In bet feit, dat do andere arbeiders zich op het standpunt stellen: „Eerst zij aan het werk, dan wij", ziet de S.V. wel degelijk een uitbreiding van de staking. In den loop van den middag is op vier houtschepen, waar werd gestaakt, het werk hervat door de gewone arbeiders van de H. A. R die op de schepen te werk wa ren gesteld. Een schip lost met eigen be manning De arbeiders hadden voordat zij weigerden de „Fylgia" tte lossen, reeds twee dagen op Jat schip gewerkt. In het veen woeden de brui den steeds voort. In het Emmererfschci- derveen is 110 dagwerk turf door het vuur aangetast, terwijl een machineloods is afge brand, foebohoorendo aan de»n heer Van der Leest. Ook de woning van' den heer Scheper werd een prooi der vlammen. Op last van den burgemeester van Em- men is overal de witte vlag gehesehen, ten teeken, dat geen koffievuurtjes mogen worden aangestoken. Twee spuiten uit Veendam en Ter Apel zijn nog gearriveerd, om hulp te verlee- ncn bij het blusschen. In het Amsterdamsche Veld is een ern stige veenbrand ontstaan in do veenderij van den lieer Veldkamp. Het brandende complex beslaat een oppervlakte van 10 H A. Een arbeiderswoning werd reeds «en prooi der vlammen. De brand neemt op het oogenblik grooleren omvang aan. Te Oulemborg hebben zich gevallen van vergiftiging voorgedaan bij kinderen, die langs den spoordijk bessen hadden geplukt cd opgegeten, welke be sproeid waren met een vloeistof tot be scherming tegen insecten. Enkele jaron geleden heeft de fotograaf A. Lantema, te Arnhem, tij dens een Raadszitting van de publieko tri bune steenen geslingerd naar den burge meester, waarbij deze licht werd gekwetst. Sedert heeft L. zich rustig gehouden, doch Dinsdagmiddag heeft hij weder een soort gelijk stukje uitgehaald. In de woning van den wethouder van gemeentewerken, den lieer B. Bakker, aan de Pontarfuslaan, wierp hij een grooten steen door de ruiten en liet daarop nog andere projectielen vol gen, o.a. een geheele vuilnisbak. De wet houder en zijn cchtgenoote bevonden zich in een ander vertrek. Omtrent do aanlei ding tot dit optreden bestaan slechts ver moedens. L-, die in staat van faillissement verkeert, moet zijn met Rijkspremie ge bouwde woning verlaten en hij schijnt daarom zijn woede op den wethouder Bak ker, die geheel buiten de kwestie van wo ningontruiming staat, te willen koelen. De steenenwerper is in arrest gesteld. Gistermiddag is door onbe- kende oorzaak brand ontstaan in de coöpo- ratieve bakkerij „Ons Belang" te Windes- heim. Het groote, met riet gedekte gebouw was spoedig een prooi der vlammen. De brandspuit uit Windesheim slaagde er in met groote moeite de nabijgelegen boer derij van Tongeren en woning van den hoofdonderwijzer Kwak, gelegen tegen de Herv. Kerk, het eenige overblijfsel van het bekende klooster Windesheim, te bewaren. Moeder (tot haar kinderen, die in de kinderkamer vreeselijk rumoerig zijn): „Hè, Suze, wat maak je een lawaai kijk liever naar je broertje, die zit ten minste stil." Suze: „Natuurlijk is hij stil; dat spelen wo juist; hij is papa, die laat thuiskomt, en ik ben u." BUITENLANDSCH GEMENGD. Bi Duitschland heerscht een groote hitte. Vale boschbranden zjjn uitgebroken, een van tuitengewonen omvang in Midden-Fommeren. 1500 morgen bcsch zijn vernietigd, ter waar- do van 10—15 millioen goud-mark. Bij een stierengevecht, dat Zondag te Marseille gehouden werd, is de matador, een jongen van twintig jaar, die voor het eerst een stier met onbeschermde horens bevocht, gedood. Het geearde dier heeft zijn tegenstander eeu hevigen horen-stoot in de hartstreek toegebracht, tengevolge waarvan de jongen vrijwel onmiddellijk snel. De heer Co mie, de handschoenen-fabri kant uit Des Moines in Iowa, die onlangs op Wembley koning George heel familiaar de band drukte, heeft school gemaakt. Zar terdag, toen de koning weer op Wembley was, trad iemand uit de menigte op hem toe en wilde dezen de hand geven, een wensch, waaraan de koning glimlachend ge volg gaf. Toen een tweede zich een weg baande door de menigte en hetzelfde wilde doen, vond het publiek, dat het welletjes was, protesteerde en deed een beroep op da politic om tusschenbe'den te komen. Het geen geschiedde. Op de kust van Madras heeft een zware storm gewced. Spoorwegen zijn vernield, telegraafpalen omgeworpen, enz. Een groot aantal runderen is verdronken. Ook hebben dertien menschen het leven gelaten ten gevolge van het instorten van een bioscoop te Ellora. Tengevolge van een door kortsluiting ver- oorzaakteu brand' ontstond te New-York in een ondergrondschtn tre.n nabij het Grand Central-spoorwegstation- een geweldige pa niek. Do waanzinnige passagiers waren niet in staat de automatisch werkende deuren te openen en worstelden zich een weg door de portieren. Vijf-en-zeventig personen wer den gewond, van wie dertig naar het hos pitaal werden vervoerd. Twee zullen vermoe delijk sterven. Miss Mildred Sage te Paterson (N.Jersey) had een zekeren Samuel Canteimo dood geschoten. Zij heeft daarvoor terechtgestaan voor een jury, die uit 7 vrouwen en 5 tnannen bestond. De advocaat pleitte, dat Miss Mildred zich zelf en haar zusje slechts verdedigd had. Samuel Canteimo was een gemeene kerel, die gedreigd lnd de beide meisjes te vermoorden. „Mildred Sage is èe-n Magdalena, die God als instrument heelt gebruikt om de wereld van een man als Canteimo te zuiveren!" Zoo eindigde het pleidooi en bij die laatste woorden ver loor de advocaat zelf het bewustzijn, zoo zeer was hü ontroerd. Be beraadslagingen duurden zeer lang. Tenslotte deelde de vrouwelijke president van de jury onder een stortvloed van tra nen mede, dat er eindelijk eeu meerderheid verkregen was: alle vrouwen hadden de Magdalena voor schuldig verklaard; alle mannen hielden ze voor onschuldig. Miss Mildred werd tot 10 jaar gevan genisstraf veroordeeld. SCHEEPSTIJDINGEN. STOOMVAART-MIJ. „NEDERLAND". BINTANG, uitreis, 19 Mei van Suez, ROTTERDAMSCHE LLOYD. TJERIMAI, 21 Mei van R'dam te Bataviï verwacht. TABANAN, thuisreis, 21 Mei le Colomibg verwacht. HOLLAND—AMERIKA LUN. LOGH MONAR, 17 Mei van R'dam te Vancouver. HOLLAND—BRIÏSCH-INDIE LIJN. VECHTDIJK, 19 Mei van Hamburg 1» R,'dam. KIELDREOHT, uitreis, pass. 18 Mej Perim. STOOMV.-MAATSCH. „OCEAAN". MEDON, Java n. Amst., pass. 18 Mei Perim. CITY OF CANTON, Japan n. R'dam, pass, 18 Mei Perim. TELEMAOHUS, 19 Mei van Padang naar Amst. PEISANDER, Amst. n, Batavia, pass. 18 Mei Perim. ASTYANAX, Japan n. Amst., pass.'18 "Mei Sagres. KON. HOLL. LLOYD. FLANDRIA, 19 Mei van Amst. t* B, Aires. KEiYNEMERLAND, 19 Mei van Valpa- raison te Montevideo. ROTTERDAM—ZUID-AMERIKA LIJN. WAALDIJK, thuisreis, 17 Mei van Las Palmas. HALCXON-LIJN. STAD DORDRECHT, 18 Mei van B, Aires n. Caleta Buena. STAD ZALTBQMMEL, Oran n. P'dam, pass. 16 Mei SagrW. BODLAND—AFRIKA LIJN. RIETFONTEIN, 18 Mei van Algoab'aai te Kaapstad. NIJKERK, uitreis, 18 Mei van Algoaiaai, JAVA, 19 Mei van Amst. n. W. Afrika. KON. NED. STOOMBOOTMIJ. ANRORA, 18 Mei van Carlhagena naaT Malaga. PLUTO. 18 Mei van Carlhagena n. Ali cante. TELLUS, 18 Mei van Napel9 n. Lipari, MINERVA, naar Barcelona, pass. 19 Mei Gibrtltar. NEDERL. EN VREEMDE SCHEPEN. STAD ZWOLLE, 18 Mei van Decido n, Vlaardingen. STAD ZAANDAM, 18 Mei van Imming-i ham n. Stockholm. ZAAN, arr. 18 Mei te Stugsund. ARTEMIS, naar Malta, pass. 10 Mei Sagres. IJSELHAVEN, Bassein n. R'dam ,pass. 18 Mei Finislerre. ALDEBAREN, New Orleans n. Havre, was 18 Mei 12 u. 's nachts 600 mijten M- van Scilly. JONGE JACOBUS, 18 Mei van Carlha gena n. Londen. JONGE ANTHONY, naar Livorno, pass, 18 Mei Finislerre. RECLAME. "rbolambT" Bij aankoop van 25 cent in Koek, Chocolade en Suikerwerken, geven wij een reep SICKESZ CADEAU Prima kwaliteit - Lage prijzen. 3431a (Buiten verantwoordelijkheid der Redactie), Copie van al of niet geplaatste stukken wordt niet {orugregeven. Bieeicpiesdag. Mijnheer do Redacteur, Wil U zoo goed zijn, onderstaande regels te plaatsen in Uw veelgelezen Blad? Vele malen wordt een beroep gedaan op de burgerij, om le offeren tot bestrijding der T. B. C. Donderdag a.s. (Hemelvaarts dag) zal weer op u een beroep gedaan worden, een penningske af te dragep voor den strijd legen de gevreesde ziekte, de T. B. C Ditmaal za! het zijn voor de markt kramers. Deze marktkramers, die blootge-. sleld zijn aan weer en wind, de marktkra mers, die uilgesloten zijn van alle wette lijke rechten, die geheel en al op zichzelven zijn aangewezen; deze werkers doen a.s. Donderdag een beroep op U, geaohte Bur gers en Burgeressen, mede le strijden legen dc T. B. C. De grootste vijand der mcnschheid is de T. B. C. Wie zou niet meehelpen ,die te bestrijden? Vandaar rekenen wij op Uw linancieele medewerking. Geelt, geeft tot bestrijding der T. B. C f P. S. Er zijn nog eenige busjes over, Wie er nog aan wenschcn deel te nemen, vervoegen zich: Gebouw „Patrimonium", Iiooglandsche Kerkgracht, Donderdagmor gen lusscken negen en halltien. U, Mijnheer de Redacteur, onzen dank. Kamcns het bestuur van den Markt- liedenbond „Ons Belang": II. ZOUTENDIJK, Voorzitter. W. GRöNLOH Jr., Secretarl» U. K., te L. Leiden, Haagsche Sohouw Den Deijl, Den Haag, Eik en Deinen, Loosduinen, Monster, 's-Gravenzande, Hoe»k van Holland. Totaal 33.5 K.M.

Leidsch Dagblad | 1925 | | pagina 10