No. 19993. LEIDSCH DAGBLAD, Vrijdag 15 Mes iweede Blaa, Anno 1925. UIT DE RIJNSTREEK. UIT DE OMSTREKEN. Alphen. Woensdagavond was het personeel der la. Bos en Zn. alhier in het gebouw „Con cordia" bijeen om te komen tot oprichting yan een ziekenfondsvereeniging. Op de ver gadering was ook een der firmanten aanwe zig. Het geheele personeel beslaande uit 90 man gaf zich als lid op. Een bestuur werd gekozen van 7 leden; waarvan 2 van pa troonszijde en 5 van arbeiderszijde. Een reglement werd vastgesteld en goedgekeurd hetwelk o.m. inhoudt met betrekking tot de uitkeeringen, dat bij ziekte de eerste week 90 pet. van het loon wordt uitgekeerd, de daarop volgende weken tot een maximum van 26 het volle- loon. Dc arbeiders betalen daarvoor aan de kas wekelijks 1 pet. van het loon, terwijl van patroonszijde hetzelfde percentage wordt uitgekeerd boven het vast- gestelde loon. Ter verkrijging van een kassaldo werd door de firma een aanzienlijk bedrag in de kas gestort, terwijl Ier sparing van het aan wezige saldo de firma toe zeide de eerste 6 weken het volle loon uit te betalen en de geheele kosten voor eigen rekening te nemen. Gisteravond vergaderde de vereeniging „Alphen Vooruit" in het lokaal aan de v. Manderslooslraat. De voorzitter dr. H. J. Lo- vink opende de vergadering met een kort woord en gaf hierna hel' woord aan den pen ningmeester, den heer L. C. Jongenburger, die rekening en verantwoording deed van zijn beheer in het afgeloopen boekjaar. De rekneiug gaf aan in ontvangsten f 572.89 en in uitgaven f 490.77 en sloot aldus met een saldo van f82.11. Er was echter nog een re kening te betalen van 1554 en deze kan mei bij rekening van de geïnde contributie over dit jaar voldaan worden. De heeren W. Spreij en J. v. d. Linden werden uitgenoodigd de rekening na te zien waaraan door dezen vol daan werd en de bescheiden in orde bevon den. Uit het verslag Van den secretaris den heer jy. P. Tolk bleek dat het ledental 251 bedroeg. Resumeerende het afgeloopen jaar deelde spr. mede dat de gazons in het Burg. Visser- park op verzoek en op kosten der vereeni ging met rozen werden beplant Dit werd op gedragen aan de fa. Lemkes voor de som van f 554. De gehouden floralia-tenloonslel- Ung heeft zich in een groote belangstelling mogen verheugen en de deelname van de zijde der kinderen was niet onbelangrijk. Er werden pl.m. 1000 plantjes ter opkweeking uitgedeeld. Verder werd door het'gemeente bestuur aan verschillende door de vereeni ging geuite wenschen tegemoet gekomen, als het plaatsen van banken in verschillende dorpsgedeellen enz. Omtrent de te houden floralia-tentoonstel- ling deelde de voorz. mede dat het aanvan kelijk in de bedoeling van het bestuur lag deze op wat breeder grondslag te doen plaats vinden, doch door gebrek aan de noodige financiën is zulks dit jaar nog niet mogelijk waarom het bestuur voorstelt het op den - zelfden voet le doen als verleden jaar. Aldus werd besloten. De heer J. A. Tolk informeert of het mo- eelijk is dat de schoolkinderen uit Aarlan derveen kunnen mededingen, waarop de heer Lemkes antwoordde dat indien er daar animo voor is de vereeniging gaarne bereid is haar medewerking le verleenen. Bij de behandeling van een voorstel van het bestuur om aan den raad der gemeente ,te verzoeken een trottoir van quenasttegels met hardsteenen band te doen aanbrengen langs het Oostelijk gedeelte van den Rijks straatweg gelegen tusschen het eigendom der familie Uiltenbroek en de brug over de óouwe, acht de heer W. Spreij het niet in den lijn der vereen, dergelijke verzoeken te doen. Mede met het oog op de gemeenle-fi- nanciên is spr. niet voor dit voorstel. De heer v. d. Linden uitte zich in dien zelfden geest. Ook de heer Herngreen vindt het onnoo- dig dat de vereen, dergelijke punten aanroert en spr. vreest dal de betreffende verzoeken, tot den raad gericht, juist een negatieve uit werking zullen hebben. Het overige deel van de aanwezige leden sprak zich uit als voorstanders van het voor stel eveneens als het richten van een adres aan den gemeenteraad inzake de verbinding .van de Stcvinstraat met de St Jorïsslraal en tot verbreeding van de Hofbrug. Het voorstel om 3 prijzen beschikbaar te stellen voor hen, die het mooiste voortuintje voor hunne woningen hebben vond bij allen yolle instemming. Er zijn hiertoe 3 groepen gevormd, le. voor de groote tuinen, 2e. voor de kleinere en 3e. voor de arbeiderstuinen yoor deze laatste zijn de hopgste prijzen uit geloofd. Aan het einde der vergadering verzoekt de heer v. d. Linden het bestuur de mogelijk heid van een tentoonstelling op nijverheids- gebied te overwegen. De heer Spreij wijst op den onhoudbaren toestand bij de Voorstraat in verband met de aanwezigheid van een zeer welriekende geu ren verspreidende sloot De heer J. A. Tolk zag gaarne dat het be stuur haar aandacht eens schonk aan de mogelijkheid tot het aanleggen van een speelterrein voor kinderen; de gemeente be zit voldoende terreinen die voor dit doel bij zonder geschikt zijn en wanneer de vereen, zich met een ander in verbinding stelt, zal er van die zijde wellicht medewerking tc ver krijgen zijn. De voorzitter zegt loe dal de wenschen een punt van bespreking zullen uilmaken op de bestuursvergaderingen en sluit hierna de .vergadering. De beide aftredende bestuursleden de hee ren dr. H. J. Lovink en D. Scheerder werden als zoodanig herkozen. Op het Rielveldsche pad reed een paard met brik van den landbouwer B, aldaar in 'den sloot. De bestuurder wist zich nog bij tijds te bergen, zoodat dit ongeval buiten de materieele schade nog goed afliep. -p Hedenmorgen kwam de heer F. alhier met zijn fiets om den hoek Bruggeslraat lulianastraat in aanrijding met een auto van den heer G. Het rijwiel van eerstge noemde werd aanzienlijk beschadigd doch de heer F. kwam er nog goed af. Den autobe stuurder treft geen schuld Bodegraven. Kerkelijk beric h t, voor Zondag. Ned. Herv. Kerk 9% en 6 uur ds. G. A. Pott. Geref. Kerk, 9*4 en 6 uur ds. Joh. Dam. Geref. Gemeente, 9*4 en 6 uur preeklezen fn de afgeloopen week hebben.zich in onze gemeente de volgende personen geves tigd J. Veerman, volontair kaashandel J. A. v. d. Kley, Dienstbode H. A. Rietbrink, spoorwegbeambte G. Streefland en ge zin, Koopman. Vertrokken zijn: G. Lam, Dienstbode A. M. J. Telkers, zonder beroep D. ten Brinke, dienstbode L. Holterhoff, Dienst bode M. Kwakernaak en gezin F. Schreurs, onderwijzeres B. Kurpick, dienstbode J. Burggraaf, zonder beroop H. Vianen, arbeider M. Vening en gezin M. Ekkel, arbeider. Ten verzoeke van het gemeentebestuur vau Huissen werd gisteren een demonstratie gegeven met de autospuit. Deze slaagde zeer ten genoegc van van beide partijen. Boskoop. Gistermorgen kwam de heer J. v. K. tot de onaangename ontdekking, dat uit zijn schuur drie rijwielen waren ont vreemd. Door de Hazerswoudsche politie, in samenwerking met de politie alhier, is een uitgebreid onderzoek ingesteld, doch tot heden zonder resultaat. Dinsdagmorgen zakte aan de Zijde al hier een vrachtauto, geladen met benzine zoodanig in den kant, dat de reis niet voort gezet kon worden. Met vereende krachten gelukte het de auto uit den diepen kuil te krijgen, zoodat de reis voortgezet kon wor den. Woensdagmorgen heeft gedurende een geheele tijd een vliegtuig boven onze ge meente rondgevlogen. Later is gebleken, dat er verschillende foto's van Boskoopsch kwee- kerijen genomen zijn, met het doel in het uit te geven boek over Boskoop deze foto's een goede plaats te geven Koudekerk. Het sinds vele jaren be staan hebbende Burgerlijke Armhuis waarin bij primitieve inrichting, eteeds goede voe ding werd verstrekt en uitnemende behan deling genoten, bleek steeds meer en meer niet aan de meest beseheiden eischen te voldoen. Vandaar werd sinds jaren uitgezien naar middelen om tot verbetering te geraken. Ten slotte deed een vorig jaar het be stuur een beroep op den raad met gunstig gevolg, zoodat in den loop van dezen win ter, trots alle moeilijkheden, een gebouw is verrezen, dat van binnen en van buiten mag gezien worden. Het geheel is eenvoudig, maar degelijke en practiech saamgesteld, passend aangebracht aan een deel wat nog goed was, terwijl in de nvoorgevel de be stemming van het gebouw wordt aangege ven door een steen, waarop: „Tehuis voor oude van dagen." A.8. Dinsdag zal het „Rusthuis" in ge bruik worden genomen des namiddags 244 ure in tegenwoordigheid van B. en W. en den raad der gemeente en de verschillende plaatselijke armbesturen, terwijl des avonds van 79 uur voor ieder belangstellende het gebouw te bezichtigen is. Zwamsmerdam. Kerke 1. bericht. Bemonstr.-Geref. Gem.Zondagmorgen, tc tien uur, ds. Rappold. In de Nulszaal alhier had Woensdag avond een openbare vergadering plaats, uit gaande van de plaatselijke Chr.-Hist. Kies- vereen., waaibij de heer H. W. Tilanus, lid der Tweede Kamer, sprak over het onder werp: „De Chr.-Hist Unie en de huidige politieke vraagstukken." De Voorz. der Kiesver., de heer Z. J. Ninaber van Eijben, opende de vergadering en gaf, nadat hij in gebed was voorgegaan, het woord aan den spreker van den avond. Van de gelegenheid om vragen te stellen werd gebruik gemaakt door de heeren A. Zwaan uit Alphen, Blijleven uit Nieuwkoop en J.^ Koren alhier, die respectievelijk na dere inlichtingen vroegen over de verschil lende salarisregeling tusschen hooger en lager postpersoneel, de Staatkundig Geref. Partij en de pensioenpremiên van 't spoor wegpersoneel. Nadat spr. deze vragen had beantwoord, bracht de Voorz. den spr. dank voor zijn rede en sprak nog een kort slotwoord, waar na ds. Kloots met dankzegging eindigde. De vergadering was slechts zeer matig bezochL Woubrngge. Sedert de vorige opgave hebben do volgende personen zich alhier gevestigd; T Korver, uit Zwammerdam; J. M. Opdam, nit Voorhout; O. den Horder, uit Alphen a. d. Rijn; J. Offers uit Bodegraven; J. A. de Wolf, uit Koudekerke; F. van der Pouw Kraan, uit Hazerswoude; M. Kamlade, uit Alphen a. <L Rrj-n; C. J. J. Kuvp&r, uit Amsterdam. En vertrokken zijn: H. Oudshoorn en gezin in A. Oudshoorn, D3ar Rietveld; R. Hcogeveen en gezn. naar Mcppel; H. Peters en gezin, naar Haari.- meer; G. J. Reijngoud, naar Berkel; H. J. Hoogeveen, naar Alphen a. d. Rijn; P. P. Kraneburg, naar Alphen a. d. Rijn; A. P„ Brant, naar Alkeniade; P. Scheer, naar Reeuwgk. Kerkelijk bericht voor Zondag: Ned. Herv. Kerk: voorm. half tien en 's avonds halfzeven ds. Joh. Kijne. Geref. Kerk: voorm. halftien en 's avonds halfzeven d3. W. M. Ie Goïntre, van Bergen- op-Zoom. De heer J. Snoek en zijn echtgenoote alkier, zijn benoemd tot binnen vader en moeder in het weeshuis te IJselstein, en hebben deze benoeming vooraard. Haarlemmermeer. De kanlonrecliter- plaatsvervaDger in het kanton Haarlem mermeer zijn benoemd de heeren J. G. Bijl, ingenieur van den Haarlemmermeer polder en R. Koen, rijksontvanger, beiden wonende te Hoofddorjj. Terwijl de echtgenoote van den ar beider P. te Zwanenburg alhier, met een ijswagentje dc woning van haar gehuwde dochter passeerde, werd ze door deze vrouw met een traproe, waarmede ze haar op den weg stond op to wachten, zoodanig op het hoofd geslagen, dat geneeskundige hulp moest worden ingeroepen. De politie werd met 't gebeulde in kennis gesteld. De echtparen L. TanisA. Schouten en J. God vlietN. Smit to Vijfhuizen al hier, hebben onder groote belangstelling den dag mogen herdenken, dat ze voor 50 jaren geleden in het huwelijksbootje stap ten. De burgemeester van deze gemeente, mr. Slob, heeft Dinsdag en Donderdag de nog krasse oudjes persoonlijk gelukgu- wenscht. De vereeniging „Dorp Vijfhuizen" heeft al bet mogelijke in het werk gesteld om 12 en 14 Mei voor de algemeen geachte achtparen tot een paar onvergetelijke da gen te maken en heeft inderdaad eer van haar werk gehad. Ook het Fanfarekorps „Hoofddorp" komt voor z'n krachtige medewerking een woord van hulde toe. Hillegom. Het Kruisverbond heeft de jaarvergadering gehouden. Volgens het jaarverslag bleef het aantal leden onveran derd ongeveer. De rekening sloot met «een saldo van f 11.45*4. Als bestuurslid werd herkozen de heer Broekhof en gekozen de heer E. A. Jansen. In de rondvraag werd aangedrongen op een studieclub, contact met andere drankbestrijdersvereenigingen, tapverbod op bepaalde dagen, subsidie van de gemeente en geld uit de kas voor den jongensbond. Zondag zal geen vrije wedvlucht voor duiven gehouden worden, maar een prijs- vlucht van Mechelen uit. Een prijs is voor den snelsten vlieger beschikbaar gesteld. De Kaag. Kerkelijk bericht. Ned.-Herv. Gera.: Zondagmorgen, te half- lien. ds. A. E. van Baaien. Katwijk aan den Rijn. Het jubileum van de. Meyering. Woensdag was het voor de GeTeform. Kerk alhier een dag van groote dankbaar heid en -blijdschap. Op dien dag mocht de gemeente herdenken, hoe voor 25 jaar ge leden,'haar beroepen herder en lceraar ds. H. Meijering, zijn intrede reed om hel ambt van Dienaar des Woords onder hen te aan vaarden. Reeds lang van te voren was er in de gemeente in alle stilte voor gewerkt. Een comité werd gevormd, bestaande uit de heeren: W. Schoneveld, voorz., G. van der Perk, secr.-pennmgm., P. Ravensbergen, C. Barn hoorn, P. Slingert aird, Jac. Wassenaar en Jac .Vliegen Lhart. Spontaan werd dan ook door de gemeente, bij den eersten op roep dezer Commissie, haar in de gelegen heid gesteld om plannen ten uitvoer te kunnen brengen. De lijst die circuleerde, voor het aanbieden van een huldeblijk, •bracht verrassende resultaten op. Zoo was dan eindelijk de groote dag aan gebroken. Des namiddags om 6 uur was de gemeente en verschillende genoodigden, uit genoodigd om in het kerkgebouw bijeen te komen. De leiding van die herdenkings bijeenkomst berustte bij ds. Broekstra van Rijnsburg. Deze liet bij opening zingen Ps. 103:1, terwijl tegelijk door W. Schoneveld en P. Ravenebergen, de jubilaris mei zijn gezin werd binnengeleid. Toen de jubilaris had plaats genomen zong de gemeente hem staande toe: „Dat 's Heeren zegen op U daal" enz. Allereerst werd het woord ge voerd door ds. Broekslra van Rijnsburg, die zeidc dat het gezegde van „Zilveren koor den" op kerkelijk gebied wel eens een min der goede beteekenis heeft maar hier zijn toch ook zilveren koorden aanwezig, die wed binden maar niet knellen. Het is hier een zilveren koord tusschen dienaar en ge meente. Spr. zich richtende tot den jubilaris zeide dat deze dag voor hem was een hoog tepunt des levens. Genade en eere is U de zen dag van God geschonken en verleend. Met den wensch en bede dat het God moge behagen den jubilaris bij het klimmen der jaren nog te mogen 6terken, dat zijn levens zon in vollen glans moge dalen en dat het steeds mogen zijn „Looft den Heere mijne ziel" besloot deze spr. zijn openingswoord. Nadat gezongen was Ps. 75: 1, verkreeg de heer P. Slingerland het woord, die den jubi laris toesprak namens den Kerkeraad. Spr. zeide, dat het dezen avond een gelegenheid is om den jubilaris te toonen de groote dank baarheid en waardeering voor al het werk dat hij in deze 25 jaar aan de gemeente van Katwijk aan den Rijn heeft gedaan. Week in week uil hebt Gij aldus tot ons 's Heeren woord verkondigd. In de eerste plaats zijt ge voor ons geweest een dienaar des woords. Ds. Gij hebt een plaats in het hart der ge meente. Ook sprak deze spr. een woord na mens de Zendingscommiesie waarvan de jubilaris Voorzitter is, een hartelijk woord van dank en erkentenis. Met den wensch dat de jubilaris nog lang aan de gemeente mag verkondigen een rijken Christus voor arme zondaren, besloot spr. zijn rede. Daar na verkreeg de heer W. Schoneveld hel woord, die namens de feestcommissie sprak en tevens belast was met bel aanbieden van het huldeblijk. Spr. zeide dat het niet in de bedoeling lag om bij deze gelegenheid den mensch te vergoden, zooals de jubilaris zelf ook niet zou willen, maar alleen om een mijlpaal te plaatsen in liet leven van onzen geliefden leeraar. Wij bieden U aan, aldus spr., een hoffelijk blijk van waar deering, hetwelk bestaat liit een buteau- ministre, twee fauteui s, 4 sloejen, een lees tafel en een aantal boeken, welke, zooals wij welen gij zeer gaarne wenschte te be zitten. Wij hopen dat £ij dit atles namens de gemeente, uit waardeering voor Uw werk, wilt aanvaarden. Na het overdragen van het huldeblijk, w rd gezongen Ps 81 vers 1, en verkreeg de lieer S. van Boelen het woord die namens de Catechisanten een woord van dank en waardeering uitsprak en den Jubilaris een prachtig karpet aan bood voor zijn studeerkamer. De heer P. Schoneveld voerde het woord namens de Gerehmn. MeIsjes-Jongelings- en Knapenvereenigin gen Naoien6 deze vereen, werd een gouden horloge Riet ine rip! ie aan geboden met erü toepas-e'ijk grd» ht, waar van de slotregels aldus luiden: „En nu, het zij naar Uw verlangen. Wat door U van ons werd ontvangen, Het loopt niet voor, hel loopt niet na. 't Blijkt een uurwerk zon der wederga, Moog 't altijd trouw den tijd aangeven, In dit gejaagde drukke leven, Voorzitter van ons gansche. schaar, Verge zel le het U nog menig jaar". De heer C. Korpelslïoek sprak een aan doenlijk en indrukwekkend woord, namens de Zondagschool. Het was een der oogen- blikken die indruk maakten, vooral toen door een dochtertje van Rijsdam een prach tig bloembouquet werd aangeboden. Hier zag men jeugd en ouderdom die elkander ontmoeten. En menig oog bleef dan ook niet droog onder be* zien van dat eenvoudig loo- neeltje. Als gevolg hierop werd door de ge meente gezongen Ps. 105: 5. AjIs vertegenwoordiger Van de Gerefm. School vereen., A. R Kies vereeniging en A. R. Propaganda club, sprak de heer W. van Veen, hoofd der School. Spr. sprak eerst na mens de oudste der drie vereen, en wel de Kiesvereeniging. Uit enkele fragmenten van de notulen dezer vereen, toonde spr. aan hoe de jubilaris ook hier een eereplaals in neemt evenals die der Propagandaclub, een onderdeel der Kiesver. Ook namens de schoolvereen. bracht spr. aan den jubilaris den dank voor al hetgeen hij voor deze heeft gedaan. Spr. weet liet uit ervaring dat den jubilaris liefde heeft voor hel kind en dal zegt veel voor een voorz. van een schoolvereniging. Mede na mens het personeel dier school bracht spr. dank en geiukwenschen over. Daarna be klom ds. Meijering van Delftzijl het spreek gestoelte en sprak als broeder van den jubi laris. Deze spr. sprak meer intiemer dan de andere sprekers, meer als broeder tot broe der. Hij herinnerde hoe hij voor 25 jaar den jubilaris hier in deze gemeente in het pre dikambt had bevestigd. En nu is Uw leven ook weer 25 jaar verder. Uw levenszon is ver over den middag en nijgt reeds ter kimme, aldus tot den jubilaris. God geve het dat Uw grijsheid moge staan in nog jeugdige kracht om le kunnen getuigen van de zaak des Heeren. Ook de gemeente felici teerde spr. en sprak er zijn dank over uit dat deze zijn broeder zooveel liefde toe droeg. Daarna werd op verzoek gezongen Ps. 133: 1. Hierna verkreeg de heer J. H. de Waal Malefijt, burgemeester, het woord om te spreken namen3 hel college van B. en W. der gemeente Katwijk. Spr. zeide dat de bloei van een Kerk de grondslag is voor den Slaat. Religie is van groote beteekenis voor het Staatkundig leven. De jubilaris is een persoon die zich niet beperkt tusschen de muren der gemeente. Dit getuigt wel van zijn werken voor Gr. Kruis, Ziekenverpl. en T. B. C.-vereen. Ds. Rutgers, Nederl. Herv. predikant van Katwijk aan Zee, sprak na mens de zoo even genoemde drie vereeni- gingen. Spr. dankte den jubilaris voor al hetgeen hij voor deze vereenigingen is ge weest in 't bijzonder de Ziekenverpleging, waarvoor hij eigenlijk alles is. Ds. J. J. Impela van Katwijk aan Zee, sprak namens de Classis Leiden, in welks midden de jubi laris een zeer voorname plaats inneemt, na mens de genabuurde Kerken, die met eer bied, achting en liefde, in 't bijzonder de Kerk van Katwijk aan Zee, den jubilaris gedenken. Tenslotte sprak hij nog als vriend, te kennen gevende dat er in al*die 25 jaren nooit iels tusschen was geweesj. We hebben elkaar wel niet overloopen, maar tot hiertoe is de echte hartelijke liefde tusschen ons gebleven. Daarna werd gezon gen: „Waar Hefde woont enz." Hierna ver kreeg ds. Yan der Minne van 's-Graven- zande het woord om te spreken namens art. 2 en 13 der K. O. Deze spr. schetste in groo te trekken wat den jubilaris is geweest voor de hulpbehoevende Kerken en de emeritus predikanten. Met den wensch dat de jubi laris de gemeente van Katwijk nog lange jaren moge dienen besloot spr. zijn rede. nierna werd door den leider der bijeen komst, een telegram voorgelezen van den oudsten zoon van den jubilaris. Bij afwezigheid van dien, sprak de tweede zoon een woord tot de gemeente namens de kinderen .Als niemand der aanwezigen meer een woord wenschte le spreken, be klom de jubilaris, onder zichtbare ontroe ring het spreekgestoelte. Spr. zeide dat het hem niet mogelijk was in dit oogenWik zich uit te spreken wal er eigenlijk in zijn hart omging. Ik weel hot en heb hel in deze ure gevoeld het is de liefde die ons bindt. Het is de erkentenis dat hel Gods genade is die ons alzoo door de liefde deed verbinden. Er is in die 25 jaren heel wat gebeurd. Nog maals wat er in mijn hart is kan ik niet uitspreken, geloof mij br.^en zust. ;^k dank U allen hartelijk voor de^liefde die Gij mij toegedragen hebt, ook namens mijn vrouw en kinderen, en de weldaden waarmede gij ons dezen avond hebt overladen. Het is mijn hartelijke bede dat God door deze mag worden verheerlijkt en laat liet ons samen uitspreken door met elkander te zingen: „Zijn naam moet eeuwig eer ontvangen". Het was een plechtige stonde die gemeen te en leeraar niet licht zullen vergeten. Er waren oogenblikken dat het stil was in het gebouw, weemoedig stil, vooral toen de ge meente zag dat den jubilaris diepe ontroe ring aangreep die hem het spreken belette. Menige traan werd in stille weggepikt. In één woord het waren kostelijke niet ligl te vergeten oogenblikken. Op verzoek van ds. Broekstra werd door ds. Koers de bijeenkomst met denkgebed ge sloten. De uilgenoodigden werden daarna verzocht nog eenige oogenblikken na te blij ven, tot een meer inticmeren kring, waar voor de consistorikamer in gereedheid was gebracht. Ook deze bijoenkomst slond onder leiding van ds. Broekstra. In deze bijeen komst die meer een feestelijk karakter droeg werden de genoodigden vorverschingen aan geboden. Ook hier voerden verschillende sprekers het woord en werd de feestvreugde door zang en hartelijke toespraken ver hoogd. In deze samenkomst werd nog een cadeau aangeboden uit Amerika van de Gebr. W., bestaande uit een prachtige zil veren vervetting met inscriptie. Toen het middernachtelijk uur naderde herinnerde de leider dat het de bedoeling was geweest om op 13 Mei het jubileum te vieren en niet op 11 Mei, zoodat hij voor stelde deze samenkomst te eindigen en ds. Meijering van Delflzijl verzocht in dank gebed voor te gaan. Allen gingen dan ook wel voldaan huiswaarts. Een dag niet licht om te vergelen èn voor den jubilaris ën voor de gemeente. De heer J. J. Hens, leeraar aan bet St. Willebrordcollege alhier I^bcnoemd tofc lid van de commissie, beiast met het cxami- neeren van hen, die een akte van bekwaam heid verlangen voor het handteekencn, cn voor 1925 zitting tal houden to 's-Gravcn- hage. Katwijk-aan-Zee. Dat de industrie tot het prepareeren van nelten zich uitbreidt, waarmede het te drogen leggen van netten gepaard gaat, moge blijken uit het feit, dat het grootste gedeelte der duingronden, die er zich voor leenen, met haringnetten is belegd. Dit verschaft veel werk. Van de trawlvisscherij kwam Donder dag le IJmuiden aan de markt de logger KW 1 met f 167 besomming. De N. Z. U. T. M. zal de schade vergoeden, welke is aangebracht door dé raillement, aan het ijzeren hek eo het pand van den lieer So^ef, in de Tramstraat. Het is nu gelukkig maar bg materieele schade geblevtn, maar het zou ons niets verwonderen, wami.er daar te eeniger tijd menschenlevens te betreuren vielen. Do commissie van t en heeren uit de Chr. Oranje-Vereeniging vergaderde g ster avond met eenige dames in „Casa Cara" ter nadere bespreking van 3e te voeioo actie voor de a.s. Koninginnefeesten. Allereerst werden de wijken besproken, die elke subcommissie voor haar rekening krijgt; vervolgens het concept-strooibiljet, dat na ampele bespreking werd goedgekeurd. Daarna werd spoedig overeenst.mming .0104 do dames verkregen voor het in elkaar zHten en houden van een eventueel te houden tombola. De vergadering stond onder leiding van den beer Bokslag. Het le Duinpad zal dan ook nu van klinkerbestrating worden voorzien. Er 2yn reeds een 50 duizend steen en aangekomen. Noordwijk In de jongste gehouden ver gadering van het bestuur der onderafdeeling Noordwijk en Omstreken van den Alg. Ned. Pol.-Bond, werden de bestuur1, fucties aildus verdeeld: M. Gooi, commissaris van politie te Noordwijk, voorzitter; J. H. van den Wijngaard, inspectcür van politie te Kat wijk, vice-voorzittcr; J. Wagenaar. agent van politie te Noordwijk, secretaris; Th. Vergeer, chef van politie te Noordwijker- houl, penningmeester, en P. Ruwhof, agent van politie te Katwijk, 2de secretaris-pen ningmeester. Bij het alhier gevestigde correspon dentschap voor arbeidsbemiddeling waren in de afgeloopen week als werkzoekenden ingeschreven 18 personen, n.l. 1 broodbak ker, 5 losse arbeiders. 6 landarbeider? en 6 visschers. Nocrdwijk-Binnen. Kerke'ij k be richt voor Zondag. Ned .-Herv. Kerk, voor middag 10 uur, ds. W. W. van Haaflen. In een perceel in de Kerkstraat is van Maandag op Dinsdag een 12-tal Edam- merkaasjes ontvreemd. Tot op heden van de daders geen spoor. De politie stelt- een onderzoek in. Dinsdagavond ontspoorde de edectr. tram aan de halte iMolenstraat Na een stag natie van ruim één uur wa< de dienst weer geregeld. ïoordwijk aan Zee. Kerk el ij k bericht voor Zondag. Ned.-Herv. Kerk: voorm. lo uur en nam. 5 uur, ds. J. Vermeulen. Ger. Kerk: voorm. 10 uur en dam. 5 uur, ds. Koers. Yoorber. II. Avondmaal!. Noordwijkerhout. K e r k e I ijle b e- r i c h L Ned.-Herv. Kerk. Zondagmorgen tien uur, de heer Sidérius, godsdienstonder wijzer te Katwijk. Sassenheim. Kcrkelijkbericht. Chr. Geret Gem., Kerklaan: Zonlagmorge.?, te tien nor, en 's nam., te vijf our, le?sdienst. Gemeenteraad. Vooratter de burgemHstsr. Afwezig met kennisgeving de heer Spaei- man. De secretaris was wegens ongesteldheid afwezig, zoodat de notulen der vorige ver gadering niet gereed waren. Ingekomen stukken: Behalve enkele goedgekeurde raadsbasla- ten, het Gemeenteverslag. Dat zil voor de raadsleden ter inzage liggen. Aan de orde was nu: verkoop van eon stukje bouwland aan de Rosthofflaan. m-t een front van 18» M. De verkoop-t;.s werd gesteld op f 1.60 den M., met verplich ting tot rioleering door den kooper. D« het ren Warnaar cn Va«i Heemstra vroegen, of de gemeente geen last zal krijgen niet deze rioleering, omdat er in dit perceel een soort vleeechwarenfabriekje moet wor-

Leidsch Dagblad | 1925 | | pagina 5