No. 19992. LEIDSCH DAGBLAD. Donderdag 14 Mei Derde Slad Anno 1925. UIT DE RIJNSTREEK. UIT DE OMSTREKEN. Alphen. Aan de op Hemelvaartsdag uitgeschrevens eriewedstrijden der A.Y.Y. „Alphen" zal deelgenomen worden door de vereenigingen Norvicus, uit Noordwijk, H.B.S. III, Den Haag, Hercules II Utrecht ©n Alpben II. Bij de gisteren in hotel „De Vergulde iWagen" alhier ten overstaan van notaris R. v. d. Berg gehouden afslag werd de tuinderswoning ,,Eben Haëzer" met eenige perceelen tuin en weiland, gelegen in den Yrouwgeestpolder aan den heer M. Ver boom te Woubragge toegewezen voor de fcom van f 7075. Perceel 4 plm. 3/4 H.A. weiland, in boei op f 1300, werd door den heer J. r. Nie- kerk alhier afgemijnd op f 10v Van 1.22 H.A. weiland werd de heer C. W. Anker te Woubrugge kooper voor f 2325. De Baad vergadert op Woensdag 80 Mei 1925, des namiddags te twee uur. Aan de orde is de volgende agenda: 1. Voorstel van B. en W. tot verkoop van een perceel bouwgrond, gelegen aan de Zaalbergstraat, aan den heer H. Broker, alhier. 2. Voorstel van B. en W. inzake den ver- kooi) voor afbraak van de gemeentewoning ©n schuur gelegen aan de Prins Hendrik straat no. 29 en den verkoop van de daar bij staande boomen op stam. 3. Voorstel van B. en W inzake wijziging van de kadastrale grootte van het perceel grond der gemeente, gelegen bij den toe gang tot het Burgemeester Yisserpark van uit de Schoolstraat. 4. Voorstel van B. en W. tot overname in eigendom door de gemeente van gedeelten openbaren weg aan de Emmalaan en Wil- helminastraat. 5. Voorstel van B. en W. tot wijziging van het raadsbesluit d.dè 2 April 1925 inzake overname grond van de Martha-Stiekting. 6. Missive van Gedeputeerde Staten waar bij zij enkele opmerkingen maken om trent een drietal ter goedkeuring ingezon den raadsbesluiten d.d. 26 Februari 1925 met voorstel van B. en W. 7. Voorstel van B en W. tot het beschik baar stellen van drie lokalen der openbare school aan den Oudshoornschen weg ten behoeve van de Zondagsschool der Ned.- Herv. Gemeente Oudshoorn c.a. tegen be taling van een jaarlijkschc vergoeding van fioor 8. Voorstel van B. en W. inzake het be roepschrift van J. Oudejans alhier, tegen de afwijzende beschikking door B. en "VJL op zijn verzoek om vergunning tot het ver bouwen van zijn perceel aan de Juliana- straat. 9. Vooistel van B. en W. tot het verlee- freri van een crediet van f 11000 voor de .Verzwaring van de hoofdleiding voor wa ter in de Raadhuisstraat en voor de door- tiekking der waterleiding in het Zuideinde te Aarlanderveen. 10. Voorstel van B. en W. tot het be schikbaar stellen van een crediet van f 2ó0 ten behoeve van de kaasmarkt-commissie. 11. Voorstel van B. en W. om de goed- keuring te hechten aan de rooster der uret, waarop de zweminrichting tegen ^verlaagd tarief is opgesteld. 12. Voorstel van B. en W. tot wijziginj van de Bouw- oa Woningveroidcning. 13. Voorstel van B. en W. tot vaststel ling eener verordening op liet Waarborg fonds inzake woningbouw dezer gemeeuie. 14. Voorstel van B. eo W. tot aanvulling en wijziging der verordening regelende de indeeling der gemeente in stemdistrieten. 15. Goedkeuring van de wijziging van de begrooting dienst 1924 van het Algemeen Armbestuur. 16. Voorstel van B. en W. tot wijziging Van de ge meen tebegroo ting dienst 1924 en §925. Bodegraven. De aanvoer op de kaas markt neemt wekelijks toe en zeker zal dan ook binnenkort de tijd der groote aanvoeren weer daar zijn. Jammer dat dan de nieuwe markt niet tegelijkertijd zal kunnen in ge bruik genomen worden. Toch is men op het nieuwe terrein wel druk in de weer met het leggen der riolen en den bouw van het pompstation. Is dit gereed, dan kan de be strating, waarvoor de steenen al aanwezig zijn, een aanvang nemen Ook de werk zaamheden aan het mooie hek, ter afschei ding van de pastorietuin vorderen aanzien lijk. Gaat alles dus zonder stoornis door. dan kan toch binnen afzienbaren tijd wel de in- gebruik-neming worden tegemoet gezien. Aan de Bouwesteegzijde is het huisje weg gebroken en wordt een autogarage gebouwd. Waarschijnlijk kan ter ontlasting van de oude 'markt, toch wel reeds een deel van bet nieuwe terrein worden gebruikt. De staanplaats van de boteraanvoer voor den kleinhandel is voortaan niet meer in het luidlokaal, maar naast de woning van den markimeester. In het luidlokaal is alleen verkoopruimte voor den groothandel. Ann de Molenbrug werd een meisje aangevallen door de honden van den groen- tenboer L.p die haar in een der beenen beten en hanr manteltje geheel verscheurden. Rijnzaterwoude. Gemeenteraad. Voorzitter de heer J. A. Bakhuizen, bur gemeester der gemeente. Afwezig zonder kennisgeving de heer E. J. Weststeijn. De A oorzitler opent de vergadering met gebed. De notulen der vorige vergadering worden gelezen, goedgekeurd en onder dank zegging aan den secretaris, geteekend. De Voorzitter doet mededeeling van o.m. de navolgende ingekomen stukkon: 1. Een missive van Gedep. Staten, waar- Uit blijkt, dat de Rijksvergoeding krachtens Hi-L* en mc' der wel van 21 Mei jo9. (Sfsbl. No. 156), voor het jaar 1925 is vastgesteld "bp f 1B57.771/». 2. Een schrijven van den Directeur van den Keuringsdienst van Waren, district Leiden, waarbij wordt ingezonden een over zicht van de werkzaamheden van dien dienst in deze gemeente verricht, gedurende het tijdvak van 2 Januari tot en met 31 Maart 1925. Uit dat verslag blijkt, dat 5 monsters zijn afgekeurd wegens slechten toestand, terwijl 48 monsters in het labora torium en 589 ter plaatse onderzocht zijn. De stukken worden voör kennisgeving aangenomen. Aan de orde komt een schrijven van Ged. Staten, waarbij wordt ingezonden een door dat College ontworpen nieuwe regeling voor den cumulatie-aftrek, welke op de jaarwed den van de burgemeesters, secretarissen én ontvangers zal worden toegepast. Hierover moet het gevoelen van den Raad worden ingewonnen. De voorzitter licht deze circulaire toe en na voorlezing van de ontworpen nieuwe re geling stelt deze namens B. en W. voor de oude regeling te handhaven. De heer Van Tol acht het niet doenlijk dadelijk hierover een oerdeel te vellen. Spr. zou willen voorstellen deze circulaire bij de Raadsleden le doen rondzenden. Het stuk is zoo ingewikkeld. De Voorzitter verstrekt nogmaals eenige inlichtingen en zegt. dat in hoofdzaak het verschil in de 10 pCt. bestaat. De lieer Eikelenboom merkt op, dat de in dienst zijnde ambtenaren geen 10 pCt. ach teruit gaan maar de nieuw te benoemen functionarissen. De heer Van Tol kan zich er tenslotte mede vereenigen. Besloten wordt de be staande regeling niet te veranderen. De Raad besluit daarna zonder hoofde lijke stemming Ged. Staten in overweging le geven de bestaande regeling te hand haven. Is ingekomen een schrijven van den Pen sioenraad. waaruit blijkt, dat deze ge meente over het tweede halfjaar 1922 en over de jaren 1923 en 1924 een bedrag van f 327.14 in totaal moet bijstorten aan pen sioengrondslagen. B. en W. stellen voor dit bedrag, te voldoen uit de bcgrooting voor het dienstjaar 1924. Zonder hoofdelijke stemming wordt liiertoe besloten. Aan de orde komen drie comptabele be sluiten, model D, betreffende wijziging ^an de Gemeentebegrooting, dien9t 1924, en wel respectievelijk tot een totaal bedrag van f 516, f 201.44 en f 75. Tegen de vaststel ling van die besluiten heeft niemand be zwaren. Aangeziei\ niets meer aan de orde is gaat de Voorzitter tot de gebruikelijke rond vraag over. De heer Van Tol vraagt of op het oogen- blik nog wordt gewerkt aan de los- en laad plaats. Spreker acht het anders van belang een weinig op te schieten. De Voorzitter deelt den heer Van Tol mede, dat de los- en laadplaats nog altijd een punt van bespreking uitmaakt in het College van B. en W. Het College zal ten slotte nog altijd bij den Raad moeten aan komen voor de noodige gelden, aangezien op de loopende begrooting niet voldoende gelden zijn uitgetrokken. Spr. hoopt echter met voorstellen bij den Raad aan te komen. De heer Eikelenboom het woord verzoe kende zou gaarne zien dat het terrein naast het Gemeentehuis, thans voorzien met een mooi hek, met gras bezaaid werd, en voor zien van een perk. Spr. wil desnoods het gras wel zaaien. De heer Van Tol biedt de gemeente het graszaad aan. De Voorzitter stelt voor nu de heeren Van Tol en Eikelenboom zoo welwillend zijn te besluiten ook een perk aan te leggen en B. en W. te machtigen hel terrein in orde te maken. De Raad kan zich hiermede volkomen vereenigen. Niemand meer het woord verlangende en niets meer aan de orde zijnde, sluit de Voorzitter de vergadering. Waddinxveen. De omslag van den pol der Bloemendaal is voor 1925 vastgesteld op f 9 per H.A. tegen f 11 per IDA. in 1924. In de vacature W. Hoogendijk van Capelle is tot dijkgraaf van den Zuidplas- polder gekozen de heer Paul tc Zevenhuizen en in de vacature van heemraad, ontslaan door het overlijden van d<m heer IT. van der Pol, is gekozen de heer M. Hijkoop, alhier. Haarlemmermeer. Bij Kon. besluit is benoemd tot kanton- rechter-plaatsvcrvanger in dit kanton de heer J. G. Bijl, ingenieur van den Haarlem mermeer, wonende tc Hoofddorp, en B. Koen, ontvanger der dir. belastingen, wo nende mede te Hoofddorp. In de Haarlemmermeer aan den Ben- nebroekerweg is een nieuwe voetbalvereeni- ging opgericht, dragende den naam van D.E.S. Reeds 24 personen zijn als lid toe getreden. Een zoontje van de wed, H., nabij Aalsmeer alhier, dat op den weg liep ie spelen, had 't ongeluk te vallen en een pols te breken. Dr. S. verleende de cer6tc hulp. In de plaats van den heer D. van Wie- ringen, is tot voorzitter van de oudercom missie van de openbare school te Abbenes alhier, benoemd de heer J. Brouwer aldaar. Hillegom. Hef departement van 't Nut heeft in zijn algemeene vergadering beslo ten zich bij het district den Haag aan te eluiten. De behandeling van den beschrij vingsbrief der algemeene vergadering te Amsterdam gaf weinig aanleiding tot be spreking. Het Departement zal daar ver tegenwoordigd zijn Meegedeeld werd dat de heer L. Burg graaf en mej. Huussen hebben bedankt als leden der Commissie voor Volks-ontwikke ling. De voorzitter 6prak woorden van dank voor hun arbeid in die commissie. Een dochtertje van den heer W. in de B. Wenlholtslraat is Dinsdagavond, terwijl zij op een fiets reed. door een auto aange reden. Met een gebroken arm werd zij naar dr. der Weduwen gebracht, voor de genees kundige behandeling. - De extra collecte .voor de Kerkvoogdij der Ned. ITerv. Gemeente heeft met de gif ten, die tot heden inkwamen f 2476.75 op gebracht. Katwijk. Naar we vernamen, is het nieuw geboQwde ziekenhuis, wat tegelijk als barak voor besmettelijke ziekten dienst zou moeien doen, hiervoor ongeschikt bevonden. Ziekeu- huis en barak, niet afgescheiden van elkan der, zooals het hier het geval is, sehjjnt niet samen te mogen gaan. - Dan zouden we dus nog een ziekenhuis of nog een barak krijgen. Katwijk aan den Rijn. Door Th. Th. de Lange? is vergunning aangevraagd voor een te bouwen slagerij in bet te houwen pand Zeeweg naast de vijf plagen'Bezwaren kunnen wordsa ingebracht tot Vrijdag 22 Mei. Dat het ijken van maten ea gewich ten, zooals dit thans pleegt te geschieden, groote bezwaren oplevert, hebben zeer vele inwoners dezer dagen ondervonden. Bijna zonder uitzondering werden allen, die iets te ijken aanboden, zelfs al waren de ge wichten in zoo goed als nieuwen staat, teruggezonden met de mededeeling, dat de gewichten eerst een zekere behandeling moesten ondergaan. Die bewerking bestond hierin, dat bijv. do kilogewichten moesten zijn ingesmeerd met een zeker mengsel, waarvan de samenstelling ons niet meer geheel bekend is, doch de hoofdbestand delen waren zwartsel en lijnolie. Begrijpe- lijk, dat men niet weinig ontstemI was over dergelijke nieuwigheden, waarmede niemand bekenu was. - We spraken nog iemand, die ecu H.L.-maat aanbood en de opmerkmg kreeg, dat, als de yzexen banden (aan den buitenkant) over 2 jaar er niet beter uit zagen, de maat dan geheel afgekeurd zou worden!.' Meer dergelijke dingen vernamen we. Zou men de volgende maal niet eon gezondheidsattest voor de gewichten vragen? Velen zullen zich, om lat de bewerking iiiet tjjefig genoeg meer kon pfaats hebben, naar een andere plaats moeten begeven te laten jjken. Van enkelen vernamen we, dat ze het er op waagden om niet te laten ijken. Katwijk aan Zee. Op 12 Mei zijn afge kondigd het „St.bl." Wet van 17 April, houdende goedkeuring van den onderhandschcn verkoop aan de ge meente Katwijk van eenige perceelen grond langs de F. E. Meerburgkade, nabij het Prins Hendrikkanaal, te Katwijk-aan-Zee. Van de trawlvisscherij kwamen Woens dag té IJmuiden aan de markt de loggers: KW 152 met f 311 KW 57 met 585 KW 87 met f 258 KW 153 met f 240 - KW 89 met f 231 KW 116 met f 165 KW 97 met f 291 KW 20 met f 246 KW 49 met f 239 KW 158 met f 259 cn KW 4-1 met f 268 besomming. Door het bestuur der Katwijksche Zie kenverpleging is door middel van het Haar- lemsch Diaconessenhuis aangesteld als be sturende Zuster van het Ziekenhuis alhier Zuster Versloot. De Zusters Zambcek en Constance zullen als wijkzusters fungecren. Zuster Zambeek is hier geen onbekende, wijl wij vroeger reeds geruimen tijd voor de Vereeniging werkzaam was. De herijk van maten en gewichten zal alhier plaat* hebben op 14, 15, 18 en 19 Mei a.s.' in het Weeshuis. Men verzoekt ons tc melden, dat niet de lieer G. van Diggelen, fabrieksbaas, doch de heer P. van Diggelen dc gasfabriek gaat verlaten. Dit geschiedt in verband met zijn hoogen leeftijd. Vanwege de Huishoud- cn Industrie school aan de Burgersdijkstraat zal a.s. Dinsdag een tentoonstelling v.orden gehou den van teekeningen, handwerken, klee- dingstukken, enz., vervaardigd door een 75-tal meisjes leerlingen dier school. Lisse. Bevolking over April. Vertrek: H. J. Reemst, n. Amsterdam. C. J. Heu- zen en echtg. n. Leiden. P. van Oort n. Rotterdam, C. G. Rahder, n. Leiden.' M. M. Cats, n. Maassluis. N. Glasbergen, n. Den Haag. W. P. v. Nobelen en gez., n. V assenaar. C'h. Koudijs, n. Haarlemmer meer. C'. de Graaf, <n. Heemstede. A. Rot teveel, n. Akersloot. H. Mastenbroek, n. Leiden. J. G. H. Heyer en gez., n. Amster dam. J. H. v. d. Drift en gez., n. Noord- wijkerhout. J. Hoogkamer en gez., n. Hil legom. C'. Staphorst n. Beverwijk. G. Rut- grink en echtg., n. Voorhout. \V. Aajbers- berg en echtg., n. Heiloo. W. M. Zuider- wijk, n. Delft. P. Verzijde en echtg., n. Leiderdorp. C. J. v. d. Tang, n. Sasse-n- heim. W. P. Belicn, n. Heemstede. P. J. v. Nobelen, n. Haarlem. Ingekomen: C. Gastelaars, v. Rheden. J. C. Bon, v. Leiden. J. Th. M. v. d. Mey, v. Amsterdam. C. Verhaar, v. Haarlemmer meer. L. v. Blitterswijk, v. 's-Gravenhage. M. M. E. Rijkenberg, v. Purmercnd. J. Oostveen en gez., v. Alphen a. d. Rijn. W. F. v. d. Spree, v. Leiden. P. Statema, v. Bolsward. L. Bogaards, v. Leiden. A. J. L. v. Beurden, v. Tilburg. G. W. v. Straaten, v. AJphen a. d. Rijn. J.P. M. de Winter, v. Leiden. T. de Graaf, v. id. M. Witteman en echtg., v. Hillogom. B. L. Hooijer en echtg., v. Apeldoorn. L. H. Brak en gez., v. Rotterdam. A. Wijnhout en gez., v. Haarlemmermeer. De Ooöp. Boerenleenbank voor Lisse en naast omgeving, hield In hotel „De Witte Zwaan" een algemeene ledenvergadering. Na de opening en de notulen enz., werd de heer G. Tromp herbenoemd als lid van den raad van toezicht en de heer C. van Leeuwen Jzn., el* lid van het bestuur. Besloten werd in verband met een voor stel, de salarissen \an directeur en handen te geven van hpfc b'cstuur. Het overzicht van den toestand der fiank- ovcr het boekjaar 1911 is als volgt: Spaargelden. Op 1 Januari saldo f 594.620.35. Iugelegd werd f835.038.03; to taal f 1.429.658.3b. Terugbetaald werd f664,555.41; saldo 31 Dec. f 765.102.97. Voorschotten. Te vorderen op 1 Jan. f 224.335; nieuwe voorschotten f 113 035; te zamen f 342.370, terug ontvangen werd f 79.334 saldo 31 Dec. f 262.536. Loopende rekening centr. bank. Te goed op 1 Jan. f 18.79935, gezonden werd f 516.15S.4S, totaal f 534.957.83 opgenomen werd f 430.750.75; te vorderen op 31 Dee. f 104.207.03. Leden. Te vorderen op 1 Jan. f309.770.50; verstrekte gelden f*436.&26 81. totaal f 746.697.61terug ontvangen werd f442.456.92; saldo 31 Dec. f 301.240.69. Omzet. Totale ontvangsten f 2.131.419.19, tot. uitgaven f 2.371.056.63, te zamen f4.808.456.12. Omzet vorig jaar totaal f 3.494.435.73 vermeerdering f 1.314 020 39. Winst- en verliesrekening. Ontvangen renten f 39.531.46, bet. renten f 36.971.88 winst f 2559.5S. Reservefonds. Saldo 1 Jan. f 19.14*2.15 winst v. h. boekjaar f $359.53 reservefonds f 21.702.03. Rijnsburg. De raad dezer gemeente vergadert op Vrijdag 15 Mei, des nanrddags 7Va ure. Onderwerpen ter behandeling: 1. Ingekomen stukken. 2. Aanbieding Gemeenteverslag cn ver slag Volkshuisvesting. 3. Wijziging begrooting"-1924. 4. Aangaan geldleeningen. 5. Verzoeken van schoolbesturen om voorschotten art. 103 L. O.-wet 1920. 6. Vaststelling heffingsperbentage In komstenbelasting 1925/26. .7 Voorstel bestrating Buitenweg ef ge deelte Vliet Noordz. 8. Voorstel demping sloot Smidsteeg. Do alhier met de burgerwacht ge troffen regeling, waarbij aan d.z? d? werk zaamheden van de brandweer zijn opge dragen, voldoet in alle opzichten en de wijze, waarop de burgerwacht deze nieuwe taak vervult, gaf reeds miermalen redenen tot tevredenheid. Vooral bij den onlangs plaats gehad hebbenden brand aan de Smid- steeg. was het vooral aan de doortastende maatregelen van de burgerwacht te danken, dat de brand, die zich zeer ernstig liet aanzien, niet veel grooter uitbreiding aan nam. Als bewijs van waardeering voor de toen bewezen buitengewone diensten, mocht thans de burgerwacht van een Verzekerings maatschappij een gratificat'e voor de leden ontvangen. Het gaat met verschillende soorten bloemen niet vlug. Er is trouwens net zoo veel Ifte kwaliteit, omdat de bloemen te veel geleden hebben van de hagelbuien. Barwinnen uit de koude kasseo varieoren van f3 tot f4.30, van den koudeti grond van f 1.20 tot f 1.93; Late Poeticus gaat beter. Deze gaan van f0.70 tot f0.90. Trollium fl.40 tot fl.80 per 100; Mar grieten f0.55 tot f 0.70; Pyrethrum f3 lot f3.60; Muurbloemen f7 tot f9 per 100 bos; Centoria f 0.16; Bruidsanjers fl.05 per 100 stuks; Arbis f3 per 100 bos. Sassenheim. De algemeene vergade ring van de Vereeniging tot voorziening in de onkosten van ziekenihuisverplegmg ie gehouden in de zaal „Concordia". De voorzitter, de lieer De Jong, opende de vergadering met gebed, waarna hij mede deeling deed van hel rapport betreffende de boekhouding van het vorige jaar. Dit rap port was in elk opzicht gunstig. Op voorstel van het bestuur werd beslo ten ook ddt jaar weer aan den penningmees ter een gratificatie te verleenen. De notulen der vorige vergadering wer den gelezen en goedgekeurd. Hierna was aan de orde: Wijkverpleging aangelegenheid. Zooals de lezers weten, is deze zaak in de vorige vergadering odk aan de orde geweest. De voorzitter deelde mee, dat he.t bestuur de zaak nog eens heeft over wogen en bliift bij zijne meening, dat zie- kenhuisverpleging en wijkverpleging niet i9 te combineeren. Volgens het bestuur zou men zich moeten wenden tot b.v. Hef Groe ne Kruis. Ds. Krijkamp ging niet aecoond met de houding van hel bestuur. Hij zeido, dat bij de oprichting van deze vereeniging reeds in liet uitzicht was gesteld, om te komen tot een protestanteöhe wijkverpleging. Hij hield vol, dat de mogelijkheid van combineeren er wel was. Gaat hel van dit bestuur dezer vereeniging niet uil, dan vreest hij. dat de zaak dood gaat. De voorzitter antwoordde den spreker, dait werkelijk bij de oprichting stemmen waren opgegaan voor wijkverpleging, maar dat was, volgens hem in den tijd van de eerste liefde en dan wordt er zoo gemakke lijk wat gezegd. De penningmeester wees op de finau- tieele moeilijkheid. Het zouden altijd twee verschillende zaken blijven. De heer Verhoog gaf in overweging een commissie le benoemen, welke b.v. voe ling kan houden met Het Groene Kruis, waarmee het bestuur zich wel kon vereeni gen. De voorzitter constateerde, dat dus com- bineeren van ziekenhuisverpleging en wijk verpleging wel van de baan is, zooals uit de vergadering genoegzaam is gebleken. Ds. Krijkamp evenwel wa3 nog niet overtuigd. Hij hield een warm pleidooi om te komen, tot protest an tsohe wijkverpleging, samenge koppeld aan de beslaande ziekenhuisverple ging. Het bestuur en ook meerdere leden bleven van oordeel, dat samenkoppeling niet goed is, en er geen voordeel aan is verbon den. Bij zitten en opslaan werd uitgemaakt, dat er niet zal worden gecombineerd en dat er een commissie zou worden gevormd, die de zaak in studie zal nemen Het voorloopig comité wordt gevormd door de heeren ds. Krijkamp, L. v, Leeu wen. L v. Biczen, H. NV. v. Breda en S. Stutvoet. De bijeenkomst werd met dankzegging door ds. Krijkamp gesloten. Wassenaar. Mej Belsie Goedheer, al hier, behaalde Dinsdag,het diploma voor costumieré. Het mond- en klauwzeer, dat sedert maanden in deze gemeente niet meer voor kwam. is thans uitgebroken onder hel vee van mej. de wed. H. alhier. De verkoop van bloembollen, ge kweekt ten voordeele van de R.-K. kerk al hier, bracht f 1*280 op. Een groot aantal stakers uit Don Haag bracht Woensdagmiddag per fiets een be zoek aan verschillende bouwwerken in deze gemeente. De werkwilligen werden overge haald, om het bijltje er bij neer to leggen. Op enkele werken gelukte dit, op andere niet, zoodat men dan geweld wilde gebrui ken. De politie was echter op haar hoede, om dit spelletje fe beletten. Op de- Waalsdorperlaan kwam een fiotsende dame te vallen voor een haar achterop rijdende auto. Zij bekwam verwon dingen in het gelaat en op het hoofd en werd bij den heer K. binnengedragen. Hier werd zij door den Eersten Hulpdienst uit Den Haag voorloopig verbonden, waarna overbrenging haar'Den Haag volgde Zoeferwoude. Met den bouw van het klooster voor de kruisheeren aan den Vrou- wenweg alhier is men dezer dagen aange vangen. De bouw wordt „uitgevoerd door de fa. Bik cn Breedeveld te Leiden. Men hoopt de bouw met zoodanige spoed voort te zet ten dat een gedeelte in den zomer van 1926 gereed is. FAILLISSEMENTEN. Geëindigd door verbindend worden eenige uitdeeliogsltfst: N. A. Heesterbeek, te Hillegom. Uifc- keering nihil. SCHEEPSTIJDINGEN. STOOMVAART-MIJ. „NEDERLAND". PRINS DER NEDERLANDEN 15 Mei van Amsterdam te Batavia verwacht. BENG KALIS 13 Mei van Amst. le Batavia. 'LOMBOK, thuisr., 13 Mei van Havre. JAN PZ.-COEN, thuisr., 14 Mei te Colombo verwacht. ROTTERDAMSGHE LLOYD. TABANAN 13 Mei van Batavia n. R'dam. HOLLAND—AMERIKA LIJN. MAASDAM, R'dam n. New-Orleans 12 Mei van Gyon. D1NTELDIJK 12 Mei van R'dam te Belfast. SPAARNDAM, R'dam n. New-Orleans, 11 Mei van Havana. KON. HOLL. LLOYD. DRECHTERLAXD. uitr., pass. 12 Mei Fi- nisterre. KON. W.-INDISCHE MAILDIENST. ALKMAAR, Amst. n. Chili, pass. 13 Mei Dungeness. KON. NED. STOOMBOOTMIJ. IIEBE, arr. 13 Mei te Ancona. ULYSSES 13 Mei van Brailan naar Kon- stantinopel. ZEUS, Barceolna naar Londen, pass. 13 Mei Gibraltar. STOOMV.-MAATSCH. „OCEAAN". IDOMENEUS. Java n. Amst., 13 Mei le Ilavre. MACHAON 9 Mei van Kobe naar R'dam. EURYNATES, Liverpool naar Batavia, pass. 12 Mei Perim. EURYMACHUS, Java naar Amst., pass- 12 Mei Perim. ROTTERDAM—ZUID-AMERIKA LIJN. ALGORAB 12 Mei van R'dam te B.-Aires. ALCYONE, thuisr., pass. 12 Mei Ouessant. ALWAKI, thuisr., 12 Mei van Rio Janeiro. HOLLAND—AUSTRALIË LIJN. DJ AM BI, thuisr., 12 Mei van La9 Palmas. HALCYON-LIJN. STAD VLAARD1XGEN, R'darn n. B.-Aires, pass. 12 Mei Ouessant. AG NETA PARK 13 Mei van Middell. Zee te Rotterdam. HOLLAND—AFRIKA LIJN. IJSELSTROOM, ukr, 12 Mei van Dakar. ROTTERDAMSCHE LLOYD. BANDOENG 13 Mei v. Bassein naar R'dam. MADIOEN 113 Mei van Londen te R'dam. SIANTAR, Melbourne naar Europa, 12 Mei van Oran. KON. WEST-IND. MAILDIENST. AMOR 11 April van Sanch'*z raar de Azoren NEDERL. EN VREEMDE SCHEPEN. ALDERAMIX 12 Mei van Montreal n. R'-dara M1RACH, Montreal n. Hamburg, pass. 12 Mei Cape Race. ALPHARD, 13 Mei van Melbourne te Suez. WALCHEREN 13 Mei van R"dam te Oxelo- hund. DRENTE 9 Mei van Soesoe n. Singapore. SCOPAS 8 Mei van Calcutta te Rangoon. VREDENBURG 12 Mei van Pensacola naar Edam. SCHIE 12 Mei van Geilen n. ZAAN 13 Mei van R'dam te Koningsbergen. IJSSEL 12 Mei van Pernoviken te Lovisa. PENDRECIIT, Hull n. Constanza, pass. 12 Mei Zea. MARKEN 12 .Mei van R'dam te Quebec. WINTERSWIJK, Algiers n Swansea, pas9. 12 Mei Sagres. WITTE ZEE 12 Mei van Sfax naar R'dam. NOORDWIJK, Cardiff n. Oran, pass. 12 Mc! Finisterre. MOORDRECHT arr 12 Mei te Wyborg. WIELDRECHT 12 Mei v. New-Orleans naa* Vigo. ZWIJNDRECHT arr. 12 Mei te Helsingfoim.. STOLWIJK 12 Mei van Bilbao n. R'dam. RIJSWIJK arr. 12 Mei te Bilbao. HILLEGOM 13 Mei van Sunderland naar Bordeaux.

Leidsch Dagblad | 1925 | | pagina 9