Nationale Inschrijving voor de Olympiade 1928 No. 19991. WOENSDAG 13 MEI Anno 1925 Officieele Kenrisfleyfoqen. STADSNIEUWS. te Amsterdam. Het voornaamste nieuws van heden. LEIDSCH DAGBLAD PRIJS DER AD VERTE NTIENt BO Cts. per regel. Bij regelabonnement belangrijk lageren prijs Kleine Advertentiën, uitsluitend bij vooruitbetaling, Woensdags en Zaterdags 50 Cts., bij een maximum aantal woorden van 80. incasso volgens postrecht. Voor eventueele opzending van brieven 10 Cts. porto te betalen. Bewijsnummer 5 Cts. Bureau Noordeindspleio Telefoonnummers voor Directie en Administratie 2500 Redactie 1507. Postchèrjue- en Girodienst No. 57055 Postbus No. 54 PRUS DEZER GOVRAMTi Voor Leiden per 8 maanden ƒ,2.35, per week 0.18, Buiten Leiden, waar agenten gevestigd rijn, per week .Tvnr- 0.18. Franco per post 2.85 portokosten. Dit nummer bestaat uit DRIE Bladen EERSTE BLAD. GEMEENTELIJKE VISCHVERKOOP. Aan den gemeentelijken vischwinkel, Vise hmarkt 18, tel. 1225 is DONDERDAG verkrijgbaar SCHELVISCH a f 0.21—f 0.32 f 0.40, SCHOL a f 0.11—f 0.15—f 0.30, CARBONADEVISCH a f 0.22, GEH. KABEL JAUW a f 0.24, TARBOT a f Ö.60 per pond. N. C. DE GIJSELAAR. Burgem. Lelden. 13 Mei 1925. VERPLICHTING AANGIFTE VAN VERHUIZING BINNEN DE GEMEENTE. Burgemeester en Wethouders van Leiden herinneren de ingezetenen aan het bepaalde in de Verordening van 2 Mei 1912, No. 14, .welke verordening ieder hoofd van een gezin of ieder afzonderlijk levend persoon die bij anderen in een woning inwoont (kamerbe woners, dienstboden e.a.) verplicht bij ver huizing binnen de gemeente biervan binnen 14 dagen na die verhuizing aangifte te doen ten bureele van het Bevolkingsregister, yisebmarkt No. 12-13. Overtreding dezer verordening kan wor den gestraft met eene geldboete van ten noogste vijf gulden. N. C. DE GIJSELAAR, Burgem. VAN STRIJEN, Secretaris. BEDIENING SCHRIJVERSBRUG OP HEMELVAARTSDAG. Burgemeester en Wethouders van Leiden orengen ter algemeene kennis dat de Schrij- versbrng in den vervolge op Hemelvaartsdag «al worden bediend des voormiddags van 8 tot G1/» uur en des namiddags van 5 tot 7 .uur. De Burgemeester, N. O. DE GIJSELAAR.. De Secretaris, VAN STRIJEN. Lelden, 13 Mei 1925. DRANKWET. Burgemeester en Wethouders van Leiden brengen ter algemeene kennis, dat door 'Joh. van Leeuwen, te Leiden, een verzoek 13 ingediend ter bekoming van verlof voor 'den verkoop van alcoholvrijen drank voor gebruik ter plaatse van verkoop in bet por- oeel Langebrug No. 5. 7061 N. C DE GIJSELAAR, Burgem. VAN STRIJEN. Secretaris. Leiden, 13 Men 1925. HINDERWET. Burgemeester en Wethouders van Leiden, i brengen ter algemeene kennis, dat door hen vergunning is verleend aan: a. B. J. Kemperman en rechtverkrijgenden, tot op richting van een banketbakkerij in het per ceel Lange Mare No. 62, kadastraal bekend Sectie H. No. 1085 en b. de fa. I. Zandvoort en rechtverkrijgenden, tot oprichting van een werkplaats voor het bereiden van vleeschwaren in het perceel Lange Mare No. 1, kadastraal bekend Sectie H. No. 2439. 7953 N G. DE GIJSELAAR. Burgem. VAN STRIJEN. Secretaris. Leiden, 13 Mei 1925. Hebt gij nog niet ingeschreven, doe het dan morgen, opdat het Ne- derlandsch Olympisch Comité wete, dat het Nederlandsche Volk deze Spelen voor Holland niet prijs wil geven. De giften kunnen ons als volgt bereiken: le. Afgegeven aan ons Bnrean tegen kwitantie; 2e. Verzonden per Postwissel of Chèqne, ten name van de Directie van ons Bladj 3e. Overgeschreven worden op Postgiro-Rekening No. 57055; 4e. ingezonden worden per aangeteekenden brief aan de Directie van het „L. D."{ 5e. Overgeschreven worden pèr Bankgiro op rekening van het „L. D.", bij de Amster- damsche Bank, Bijkantoor Leiden (Rapenburg); 6e. Toegezegd worden door ons bekende personen of instellingen, mits schriftelijk. Men zende geen anonieme giften, voor het geval, dat onverhoopt de gilten eens ge restitueerd moeten worden. Men vermelde daarom altijd, behalve den Naam, ook het Adres. Wij ontvingen reeds van: N.V. „L. D." f 250.H. W. f 100.B.de K. f 10.Mevr. de Wed. Dr. L. P. f2.60, mej. G. P. f2.50, jhr. mr. W. J. M. v. E. f 10.—L. G. fl G. Th. D. f 100.—, H. E. v. d. H. f 5 C. H. f 2.60, W. Z. v. d. M. f 10.—, B. W. M. f 1.— K. B. f 1.J. B. f 1— DIRECTIE LEIDSCH DAGBLAD. Dagelijks zal door ons onder vermelding der initialen verantwoording worden gedaan van de ingekomen gelden. Begrafenis van J. J. de Graaii. Onder groote belangstelling had heden voormiddag op de begraafplaats der Ned.- Herv. Gem. „Rhijnhoff" de ter-aarde-be- slelling plaats van het stoffelijk overschot van den heer J. J. de Graaff, in leven ouder ling bij deze Gemeente Onder de deelnemende belangstollenden waTen met den voorzitter van don Kerke- raad, ds. Joh. W. Groot Enzerink, ook dr. J- C. S. Locher, in wiens wijk de overledene zijn bijzondere taak als ouderling had, en verder vele andere leden van den Kerkeraad en familieleden en vrienden. Op de kist lagen twee bloemstukken, benevens een krans van de redactie en uitgever van het door dr. Locher geredigeerde Kerkblaadje. waaraan de overledene ook zijn bijzondere zorg besteedde. Aan de groeve werd allereerst hel woord gevoerd door ds Groot Enzerink als voor zitter van den Kerkcraad, die aanving met te herinneren aan een woord van den Spreukendichter: ,,De rechtvaardige be trouwt zelfs in den dood." Betrouwen te hebben in den dood, dat is slechts enkelen gegeven. Weet gij wat de dood is en hebt gij zijn verschrikkingen in liet aangedicht gezien? Ik wel, zeide spr. .Mét don dood sterft voor den mensch alles weg. En dan daarin nog betrouwen hebben, wie kan dit? Alleen hij, die het geloof heeft in den leven den Heiland. Dat is het werk Gods, die zeg1, dat Hij ons heeft gekocht met Zijn bloed. En dat betrouwen bezat onze broeder, die ia heengegaan, zeide spr. In at z jn kinderlijken eenvoud, die ons soms deed g aaahen, koesterde hij een buitengewo on eerbied voor Gods Woord, Zoo is hij in zijn 40-jarigen dienst der Kerk, waarvan twaalf jaren als ouderling, menige ziel ten zege geweest. Zijn assche ruste in vrede tot den morgen dér verrijzenisl zeide spr. Want daarin gelooven wij; als wij daarin niet geloofden, dan zouden wij hier niet kunnen getuigen. Dit moge de weduwe en den zoon tot een troost zijn, aldus besloot spr. zijn rede. Dr. Lochor, die hierna sprak,had den persoon en het werk van broeder De Graaff loeren kennen en waardeeren in diens ar beid als wijkouderling en hij kon zich in die waardeering geheel aansluiten bij zijn collega Groot Enzerink. Hij herinnerde er aan, dat in de laatste Bijbellezing verleden Donderdagavond, door den overledene bij gewoond, deze zich volkomen aansloot bij het tekstwoord: Indien wij kinderen God9 zijn, zoo zijn wij ook erfgenamen. In de benauwdheid, die zijn dood vooraf ging. heeft hij zich vastgeklemd aan Gods Woord. Thans is hem reeds de erfenissen deel gevallen en, terwijl wij treuren om zijn heengaan, juicht de trouwe broeder voor Gods troon. Het kan hem daar niet vreemd zijn, omdat hij hier reeds leefde met God. Spr. besloot met in herinnering te bren gen wat deze broeder had gedaan voor het door hem geredigeerde Kerkblaadje. Nadat de zoon van den overledene in roerende woorden afscheid had genomen van zijn vader, sprak broeder Bloot nog een kort woord, aan den Bijbel ontleend, waar na hij de aanwezigen verzocht te zingen het Evangelisch Gezang: „Ja, amen, ja, op Golgotha Stierf Hij voor onze zonden", enz. Nog andere broeders en zusters namen met een enkel woord afscheid van den af gestorvene, waarna bloemen in het graf werden gestrooid en een bedienaar van de begrafenis namens de familie bedankte voor de laatste eer, den doode bewezen. Maatschappij voor Toonkunst Gisteravond werd in de Nulszaal de jaar- lijksdhc algemeene vergadering*ó?r Maat schappij voor Toonkunst gehouden. Aan het jaarverslag omtrent den toestand der Ver- eeiriging onlleenon wij het volgende: Op 26 April 1924 vierde de lieer A. D. Vijgh, de voorzitter, zijn 25-jarig jubileum al9 commissaris, welke heugeilijke gebeur tenis in intiemen lering werd herdacht. 9 September 1924 bedankte de heer M. H. A. Juta als bestuurslid; in zijn plaats werd be noemd de heer G. W. Groen. Op 31 December 1924 was hel bestuur als volgt samengesteld: A. D. Vijgh, voorz., G. W. Groen, 9ecr., L. Driessan penningm., H. W. Hannivoort, bibliothecaris, mr J. Kiein, D. Jaeger, mr. G. II. E. Nord Thomson, M. II. A. Juta en dr. H. W. Borgcrhoff Mulder, commissarissen. Het onderwijzend personeel onderging de volgende wijzigingen, aan mej. W. Wejsels werd on 13 Mei 1024 eervol ontslag ver leend als ieerares in dc rfiylhmische gym nastiek, wegens gsringe belangstelling in dat vak. 1 Nov. '24 werd gelijk ontslag ver leend aan mej. J. M. de Loos, wegens ge zondheidsredenen' als Lerares in de the orie ra muziekgeschiedenis.; in haar p'.aats werd op 9 Dec. d.a.v. benoemd de heer Yv J. Maal steed. 14 Oct. '24 werd ontslag verleend aan mej. L. M. v. IlaUic als accompagnatrice der kocrkla:sen, in wier plaats de heer W. J. Maal steed werd benoemd. Den heer 8. van Groningen werd met ingang van 1 Jan. '25 met het oog op zijn hobgen leeftijd eer vol ontslag verleend als lioofdteeraar in het pianospel. Uit ecu 7-tal soHicilanlen werd benoemd de heer Hans Franco Mendes. Het heengaan van den heer Van Gronin gen werd met een huldiging in den Schouw burg op 13 Dcc. '24 herdacht. Op 1 Jan '24 bedroeg het ledental 382; op 31 Dcc. '24 beliop dit 339. Aan de leden konden drie concerten wor den aangeboden. Het aantal ieerlingen ver minderde in den loop van 1924 met 7. Aan één leerling werd examen afgenomen tot het verkrijgen van het einddiploma solo zang. Van plannen tot uitbreiding van het Nuts gebouw werd met het oog op de groote kosten in de vergadering van 7 JulU '24 af gezien. De openbare les weid gehouden op 17 Dcc. '24 in de groote Stadszaal en trok veel belangstelling. De rekening der Goncert-afdeeling sluit met oen batig saldo van f 1032.857* (v. jr. f 1230.18) die der muziekschool geeft een saldo aan van f 711.691/» (v. jr. f 967.02), bestemd voor verdeeling onder het onder wijzend personeel, terwijil het piano reser vefonds, het reservefonds der school, het ziektefonds van het pereoneel, batige saldi aanwijzen van respect, f 1622.38 (v. jr. f 990,267*); f 1088.64 (v. jr. f 1009.61) on f 1867.047» )v. jr. f 1506.05). Het bestuur gaat het nieuwe vereenigings- jaar met vertrouwen tegemoet; de finan- cleele toestand der Maatschappij i-s gezond. Leidsche Coöperatieve Keuken. Uit het verslag over 1924 van de Leidsche Coöperatieve Keuken blijkt, dat hel aantal leden op 31 December van dat jaar 886 be droeg met 1004 aandeelen; 99 leden traden uit iu den loop van het jaar. 96 traden toe, resp. met 106 en 96 aandeelen. Het aantal maaltijden, afgeleverd door de uitzendkeuken, was 56.638 met 3058 extra- porties soep. In het restaurant werden ge nomen 12.402 maaltijden, 7343 lunchscho- tels, 5342 exlra-porlies soep, 4192 extra porties toespijs, 182 koffie of thee, 45 brood jes met kaas. De ontvangsten bedroegen f 63.4-47.277», terwijl een winst werd gemaakt van f 11G3.47, waarvan volgen3 de statuten 20 pCt. ad f 232.70 aan het personeel komt en de rest in het reservefonds wordt gestort. De prijzen bleven dit jaar dezelfde. Op verschillende uitgaven werd bezuinigd, I waardoor het mogelijk is geweest, nielte- gen3laande duurte van verschillende grond stoffen, hiermee uit te kernen. In de gewone algemeene vergadering werd de balans en de winst- en verlies rekening over 1923 goedgekeurd. De aftre dende leden, mej. S. M. Rijke en mej. J. J. do Haas, werden herkozen. Ten gevolge van het overlijden van de penningmeesleressc. mevrouw Ten Bosch Van der Tak, ontstond een vacature, in welke op het einde van hot jaar nog niet i was voorzien, al had het bestuur toch reeds j maatregelen genomen om in het begin van het thans loopende jaar in een buitenge wone algemeene vergadering deze voorzie ning aan de orde te stellen. In het verslag wordt een woord van eer biedige hulde gewijd aan de nagedachtenis van deze voortreffelijke vrouw, die veel voor de Vereeniging is geweest. In den onhoudbaren toestand, waarin het terrein naast het gebouw der Keuken ver keerde en de onvoldoende gelegenheid1, tot opbergen van rijwielen, werd afdoende ver- botering verkregen door den bouw van een garage en het maken van een betonvloer en 9choeiing daarachter. De garage, die, be halve tot de plaatsing van den bestelauto, gelegenheid geeft tot stalling van een groot aantal rijwielen en waarin verder een chauffeurswerkplaats en een bergplaats voor groenten worden aangetroffen, kan als een groote aanwinst beschouwd wordon. De eerstvolgende vergadering van den Gemeenteraad zal niet a s Maandag, maar den 25sten Mei plaats hebben. Voor het examen voor apothekers assistent waren gisteren alhier opgeroepen vier candidaten. Geslaagd is mej. G. H. Kra mer, geb. te Haarlem. Naar wij vernemen zal morgen op de vergadering van onderwijzeressen) in de Inspectie Leiden ook nog een voorstel be sproken worden tot benoeming eener studie commissie, die heeft te onderzoeken, of de Vereeniging een Taedagogische Bibliotheek kan vormen. Dit voorstel, dat, naar men ons meldt, is ingediend door een studieclub van soc.-dem. onderwijzers, bedoelt een commissie, waar in de verschillende richtingen der leden zijn vertegenwoordigd. Het is ondoenlijk om zon der uitvoerige overwegingen een oordeel over deze belangrijke kwestie te vellen. Om deze reden zeker i9 het gewenscht, dat een 9tudie-commissie de zaak behan delt en legen de volgende vergadering haar conclusies, eventueel vergezeld van voor stellen. aan de vergadering voorlegt. De N.V. Werniuk's Tennisvloeren, al hier. heeft aan het Ned. Olympisch Comité gratis aangeboden het maken van de benoo- digde Lawnlennisbanen (vier stuks) van ge malen baksteen, zoo noodig met drainae- ronde onderlagen, inclusief palen, span- ningsapparaal en speellinten, uit te vooren in overleg met de technische commissie van den Nedorlandschen Lawntennisbond. Op 80 Mei a.s. zal de voorloopige ope ning plaat* hebben van het tweedo ver bouwde gedeelte van „Zomorzorg". De of ficieele opening van het geheel verbouwde café-restaurant zal later geschieden. Bij de opening zal zich een kwartet, onder leiding van Max Zilverberg, van Amsterdam, doen hooren, hetwelk daarna driemaal per week zal spelen. Men verzoekt ons mede te deelen, dat er wederom gelegenheid beslaat om met een 22 Mei verlrekkenden kinderlrein, pak ketten met levensmiddelen, kleeren en an dere zaken, uitgezonderd tabak, sigaren, sigaretten en alcoholhoudende dranken, te verzenden naar Budapest en omgeving. Do verzenders moeten, het best per aangelee- kenden brief, aan de geadresseerden mel den, dat zij hun pakket te Budapest bij de Kinderliga kunnen afhalen. De pakketten kunnen bezorgd worden bij den heer D. M. van Nes. Vree wijkstraat 8, te Leiden, liefst vóór 18 Mei, uiterlijk 19 Mei (Dinsdag), daar zij vooruit naar Utrecht verzonden worden. (In de, onlangs aan sommige pleeeouders 'toegezonden circulaire, stonden latere data, die vervallen zijn, daar de trein vroeger vertrekt dan toen bekend was). Do kosten, bij de bezorging te voldoen, bedragen tot 10 K.G. f 0.80, tot 20 K.G. f 1 36, tot 30 K.G. f 1.80, en verder voor iodero 10 K.G. f 0.40 hooger. Tot den prijs van f 0.80 voor iedere 10 K.G. kan men ook Vrijdagochtend 22 Mei aan heit slation lo Leiden pakketten bezor gen, op een tijdstip, bij den heer Van Nes aan to vragen. Men lette vooral op stevige verpakking, liefst In kistjes, en nauwkeurige adres- soering. Gistermiddag te ongeveer twee uur liep van een wagen, beladen met zand, juist op den overweg op den Rijnsburgerweg een achterwiel af. Met behulp der omstanders was de wagon spoedig Ier zijde gesleept en ondervond het trein-, noch het tramverfcear eentge stagnatie. Gistermiddag had die 8-jarige P. M. bij (hel spelen in een hoop zand in de Koning straat het ongeluk boven op een ijzeren sohop te vallen, waardoor bij een bloedende wonde aan het dijbeen bekwam. De Eerste- Hulpdienst verleende de geneeskundige be handel ing. De 13-jarige O. dc R., dagmeisje, wo nende alhier, had Zaterdagmorgen te acht uur de ouderlijke woning verlaten, om zich naar haar dienst te hegeven. Een huiselijke twist schijnt oorzaak te zijn, dat zij zich onderweg heeft bedacht en maar „op stap" is gegaan. Na een grooten afstand over Sassenheim en Lisse te 'hebben afgelegd, kwam zij ten slotte afgemat te Nieuw-Ven- nep in de Haarlemmermeer aan. Door de zorg van de politie werd zij weer naar de ouderlijke woning teruggebracht. Onze stadgenoot K W. reed met zijn motor en zijspan mot zijn vriend M. A. de W. uit Den "Haag, die chauffeerde, van Arnhem naar Eerbeek. Bij Soeren is tijdens het uitwijken voor een schichtig paard, de zïjspancombin.atie tegen een boom gebeden met pl.m. 50 K M. vaart. De heer K. W. bekwam geen letsel, maar de heer De W. brak een vinger en scheurde zijn», schouder- bhd Hij i3 in het EUzabeths-Gd^thui3 te Arnhem opgenomen. De zijspan is vernield. MUZIEK. Kerkconcert Con Amore. Voor een volle kerk, en dat wil wat zeg- gea\ als het de Ilooglandsche rs, heeft Con Amove haar tweede uitvoering in het afge- Iooipen seizoen gegeven. Een zeer geslaagde uitvoering. Daar ligt een on gen «eene bekoring in: muziek in strengen stijl te hooren in deze prachtige catbedraal, die in haar hooge ge welven den klank ontvangt en teruggeeft zóó dat elke finesse tot haar recht komt, die galmt zonder een tikje te veefl, die nooit do BINNENLAND. De Tweede Kamer heeft*aangenomen hef wetsontwerp tot uitbreiding van de straf van geldboete en de herziening der Faillie* sementswet. Voorloopig Verslag der Tweeda Kamer over het wetsontwerp tot aanvclling van do Kieswet. Voorloopig Verslag der Tweede Karnat betrefieade vereeniging der Veeartsenijknn- dige Boogeachoot met de Utrechtsche Uni versiteit Voorloopig Verslag der Tweede Kamer betrefiende het wetsontwerp tot bekrachti ging van overeenkomsten met de Mij. tot Eapi. van Staatsspoorwegen en de Holl. IJzeren Spoorweg-Mij. Te Utrecht zal een militaire aaaschool worden gevestigd. s. V_ BUITENLAND. - Briand's nota inzake het veiligheidspact. Proclamatie van Hindenburg aan het Dnitsche volk en het Dnitsche leger. Caillanz over de Frenzche financiën. Medezeggenschap in Lnsembnrg. In België is een kabinet Vandevijvere ge vormd. Lord Milner f klanken door elkaar gooit- Maar deze trouw hartigheid heeft ook haar schaduwzijde wal niet heelemaal fa den haak is geeft ze even duidelijk terug als het correcte. Daar om ringt het gevaarlijk in de Hooglandsche kerk. fn den koorzang is vecd te loven geweest, eigenlijk alles. Wat bovenai zoo aangenaam aandeed, was de nauwkeurigheid waarmee gezongen werd, wijzende op oc» zorgvuldige voorbereiding, waaraan liet te dankem was dat de niet at te moeilijke werken als hot Adventlied van J A. HiLler (17281804), tiet mooie 16e oeuwsche lied, en het tweetal werkjes van Franck (niet Caesar, maar een 17e ecuwsche Noord-Duitsoher) en Kothc fa één woord voortreffelijk klonken. Swoe- Lfaoks vijfstemmig Oantio Sacra etech-t zoo ontzaglijk veol, dat het haast voor de hand ligt dal niet alles gegeven werd wat aan muzikale schoonheid in dit wondere stem men weefsel ligt verborgen (de sopranen hoedon zioh voor forocering, die direct het klamkschoon aantaal). En Johann Michaêl Haydns prachtige „Tencibrae faclae sunt" moet nog gemakkelijker gaan, kon in den aanhef eenige zuiverheidsretouche velen. Verderop herstelden do zangera zich en in drukwekkend klonk het „Et inclinatio car pile emisit spiritum". Welk een werking die pauze voor spin-turn. De heer Smink heeft zich als oen muzikaal en nauwgezet koor leider doen kennen, die zijn zangers wel brengen zal waar ze zijn moeien. Mevrouw Van IjzerVincent, een zange ras op wier bijzondere kwaliteiten we al eens gelegenheid hadden te wijzen, heeft ons wederom buitengewoon voldaan met haar innig-muzikalo en zoo doorvoelde voordracht van oen drietai onvolprezen zingen van Handel (voorat het bekende: „O. hall' ich Jubals Harf") en van hel door zinvolle harmonieeeiing zoo aandoenlijke lied van Wolf (Sohtafendos Jesuskind). Ook het stemmingsvolle tied van Gerard von Bruoken Fock (loch een votbloed Nederlan der! en het zonder pretentie geschreven bedje van Zweers (Evangelie der Natuur) droeg ze met smaak en goede intentie voor. En voor haar aandacht voor twee componis- ten-iandgenoolen verdient ze bovendien een goede aanteekening. Tweede soliste was mevrouw Rosa Spier, lot voor zeer kort soloharpiste van hét Re sidentieorkest. Het is eon lumineus id. e van Con Atnore geweest om Rosa Spier eens te vragen. Want de harp is eon vrij mei onbe kend instrument voor het publick. En niet alleen voor het publiek: moeal niet Johan Snoer, een voortreffelijke in Du-itecliland gevestigde Nedenla-ndselui harpist een werkje schrijven over de harp met als on dertitel: Wanke für Componisten? Ze is ook van a-He gebruikelijke instrumenten de Jongste: eerst Wagner licaft haar het volle burgerrecht fa het orkest geschonken. Ju- bals harp had niet cfe van mevrouw Spier slechts den naam gomeen. De Fransghc ge broeders Erard hebben door hun uitvinding der pedalen met dubbele werking van het van nature diatonische, een, om zoo te zeg gen, chromatisch instrument gesmaakt. Aan de jongere F ran xhen, dite veel en prachtig»

Leidsch Dagblad | 1925 | | pagina 1