DIRECTIE en ADMINISTRATIE No. 19983. LEIDSCH DAGBLAD, Maandag Derde Blad. Anno 1925* UIT DE RIJNSTREEK. UIT DE OMSTREKEN. UIT ONZE STAATSMACHINE. SPORT. Burgerlijke Stand v. Leiden. Onze Telefoonnummers 2500 (op 2 lijnen) REDACTIE 1507 Alphen. Van 24 April tot 1 Mei heb ben zich in deze gemeente gevestigd: uit Amsterdam G. J. M. Peters, Iloofdstr. 89 uit Boskoop N. van Heijningen, Rijnkade 2 Uil Epe B. J. Zweekhorsl, Hoorn 33 .Uit Ilazerswoude J. Koot, Pr Hendrikslr. 69 uil Gorinchem, N. Scliullink, O.H.weg 3 uit Rotterdam C. N. van Eijk, Oranjeslr. 7 Kinderen Versluya, Raadliuisstr. 44 kinerend Weslerweel. Raadliuisstr. 44 Uit .Wassenaar P v. d. Helm, Bloemhofslr. 20 Uit Woerden A. van Zanten, Ridderbuurl 55 Uit' Hollen J. Boer, Vinkebuurl 42 In dienzellden tijd vertrokken H. Rieckers naar Amersfoort A. van Leeuwen naar Benthuizen II. J. Zuidervaart naar Dordreclil D. Falkema naar Groningen P. de Heij naar Hazerswoude J. Kijne en A. Reijneveld naar Hillegom L. M. Klomp en A. J. Rijlaarsdam naar Oegsl- geest M. Speckcnbach naar Oelchen (Duiificbl.) A. van Wageningen naar Ooslzaan J Hoogendoorn naar Reeu- wijk I. Gunning naar Rhedcn H. Wol- mersletl naar Valkenburg A. Visser naar Voorburg G. W. Onderwater naar Voor hout C. van Dijk en A. F. Redegeld naar Waddinxveen C den Horder naar Wou- brugge E. Th. Vergeer naar Zoeler- woude. De verkoop van het Emmabloempje heeft in het dorpsdeel Aarlanderveen 147.11 op gebracht. Hazerswoude. Met ingang van 1 Mei j.l is te Woubrugge lot onderwijzeres aan een naaischool benoemd mej. W. Binnen dijk alhier, die deze benoeming heeft aan genomen. -Burgerl. Stand. Bevallen E. .Windhorst geb. Driebergen,' D. Overleden: J. Plomp, echtgen. van Joh de Kort GO j. G. C. H. Rodenburg 9 mnd Jac. Rodenburg, echtgen. van H. W. Muller 73 j. Haarlemmermeer. Heden is te Hoofd dorp en Nieuwvennep met een 25-tal leer lingen aangevangen de cursus aan de Nij verheidsschool voor meisjes, uitgaande van de Middenstandsvereeniging „Haarlemmer meer". Voor het geven der lessen zijn be - noemd: voor Hoofddorp de dames E. G. van ötterloo, J. van Driel en Schortinghuis en voor Nieuwvennep de dames E. C. van Otter- loo en D. van der Valk Het bestuur van den llaarlcmmermcer- polder heeft het besluit genomen om gedu rende een week van af heden het water in dezen polder op een zoo laag mogelijk peil houden. Hoewel voor het scheepvaartver keer geen blijde tijding, kon de genomen maatregel moeilijk achterwege blijven, om dat voor verschillende landbouwwerkzaam- heden, zooals afdammen van sloolen enz. •en lage waterstand gedurende eenige dagen beslist noodzakelijk is. Tengevolge van den zwaren regenval en den sterken wind werd het water in den Haarlemmermeerpolder zoo hoog opgejaagd, dat reeds Zaterdag „de Lijnden" met volle kracht in werking is gesteld om het overlol- Sie water naar de Ringvaart te verplaatsen. Na een 12-tal uren kon een kleine verlaging van 't waterpeil geconstateerd worden en Werden de stoepen weer zichtbaar. Naar wij vernemen zal de le Schinkel- Veer in de Haarlemmerm. gebouwde school voor christel. nationaal schoolonderwijs, op jYoensdag 6 Mei a.s. officieel worden ge- 'Öpend. Vrijdagavond had op den Bennebroe- ïerweg in de Haarlemmermeer een ernstig tmgeluk plaats. De melkhandclaar Emens Was met paard en wagen op weg om bij den landbouwer J. melk te halen en werd plots Uit den wagen geslingerd, tengevolge van het aanrijdfen door een groote auto, waarin een 30-lal arbeiders van de Amsterdamsche wa terleiding waren gezeten. De kar wa3 nage- fioeg geheel vernield en de melkbussen la gen in 't water. Het paard had zich welen los te rukken en was op hol geslagen, doch werd bij den IJ weg weer tot staan gebracht. Èenige personen uit de auto begaven zich 'direct naar E., die in bewu9teloozen toestand verkeerde. Ze namen *hem op en droegen hem in de woning van J., alwaar spoedig een auto werd ontboden om hem naar zijne .Wening te brengen. De onmiddellijk ontbo den geneesheer constateerde ernstige kneu zingen aan t' onderlichaam, veroorzaakt doordat hij vermoedelijk op 't lemoen van Jen wagen is terecht gekomen. Hillegom. De woningstichting ..Patri monium" laat nog weer 18 arbeiderswonin gen aanbesteden. Deze nieuwe huizen ko pen bij het bestaande complex te staan, zijde van de Weeresteinstraat. Het kan aar een dorpje apart worden. Burgerl. Stand. Bevallen: J. DoesWispelaar, z. R. Maaskantde [ong, d. J. Walravende Jong, d. F. lo JongSel9, d. J. VerschoorGrera, d. rM. M. WarmerdamSlroombergen, d. SeppBeukers, d. M. van der Zande- jtaJi den Berg,- z. J. van den Bergv. d. Bent, d. Overleden: C. van Rijn wed. E. Scholle, pl jaar. Do Hilleg. Bestuurdersbond en de D .A. P. liebben Zaterdag avond het Meifeest gevierd in het gebouw van den B. B. aan de Haven alhier. De zaai Was stampvol. Liederen werden gezongen floer de Stem des Volks. Het duo Van der Woerd, nit Leiden, declameerde on zong levensliedjes. De heer J. H. Schaper, lid tan de Tweede Kamer, hield de feestrede, y voornaamste punten waren de ontwape- rangseisch en de handhaving van den 8- UT'gen arbeidsdag. De vraag „Wachter, wat j,6!' den nacht" beantwoordde hij met gtiot daghet in het Oo3ten. De rede zoowel ws de verschillende program-nummers wer- gpn met applaus ontvangen. Aan den gevel n bot gebouw wapperde de rood? vlag. Katwijk aan Zee. Van de trawlvis- 8cherij kwamen Zaterdag te IJmiiiden ann de markt de loggers: KW 152 met f341, KW 1 met f 196, KW 177 met f 1-45, KW 43 met f 23-4, KW 23 met f 201, KW 43 met f206, KW 33 met f121, KW 173 met f242,"KW 116 met f108, KW 158 met f243, KW 53 met f237, KW 74 met f232, KW 172 met f 179, en KW 103 met J 165 besomming. Toen ds. Irnpeta gistermorgen zftn rede geëindigd en het „Amen" uitgespi o- ken had, sprak do oudste ouderling, de heer J. Varkevisser de gemeente toe naar aanleiding van den Yösten verjaardag van den predikant Vooral bracht hij den Heere dank voor al hetgeen ds. Impeta in ai die jaren, dat hij de gemeente mocht dienen, voor haar geweest is en hoopte, dat hij lang voor de gemeente gespaard mag blgven. Daarna zong de Gemeente hem toe Psalm 71 vs. 12 en 13. Ds. Impeta dankte ge roerd vcor deze bijzondere belangstelling en hulde. De in de Geref. Kerk gehouden collecte .voor de Chr. Scholenbouw op Solo heeft opgebracht f 97.55. Katwijk aan den Rijn. Zaterdag waren de verplegingsartikelèn dienstig voor hel Wit-Gele Kruis gearriveerd en onmiddellijk uitgepakt om den leden der Vereen, giste, ren de gelegenheid te verschaffen deze col lectie te komen bezichtigen. Hiervan werd door zeer velen gebruik gemaakt. Van alles i9 er ruimschoots lot zelfs een complete couveuse. Emaille, glas, porselein, gummi- artikelen, ruststoelen, een prachtcollectie. Een prima baby-weegschaal, waarvan onge twijfeld vele moeders gebruik zullen maken om den vooruitgang in gewicht van hun klei nen te welen te komen. Heden werden de artikelen naar het ma gazijn bij den heer M. gebracht. Lisse. Woensdag 6 Mei a.s. komt de raad der gemeente des avonds te half acht in openbare vergadering bijeen. De agenda luidt: 1. Voorstel van B. en W. om voor de ver breeding van den Loosterwcg een strook grond aan te koopen van de minderjarigen P. E. en N. A. Dames. 2. idem om voor de verbreeding van de Julianastraat gemeentegrond te ruilen legen grond, in eigendom toebehoorende aan den heer J. Slotlje alhier. 3. Advies van de meerderheid van B. en W. inzake hel vaststellen van eene verorde ning op Zondagswinkelsluiting. 4. Voorstel van B. en W. lol wijziging van de Algemeenc Politieverordening voor de ge meente Lisse. 5. Schrijven van Ged. Stalen dezer pro vincie, waarin het oordeel van den Raad wordt gevraagd over eene door hen ontwor pen nieuwe regeling voor de cumulatie-af trek welke op de jaarwedden van den bur gemeester, secretarissen en ontvangers wopdl toegepast. Alhoewel op de functionarissen dezer ge meente niet van toepassing, kunnen B. en W. zich met deze regeling wel vereenigen. 6. Advies van B. en W. inzake den bouw van 18 arbeiderswoningen door de woning- vereeniging „Volksbelang". 7 Ingekomen stukken en mcdedeelingen. Noordwijk. Met ingang van heden is de melkprijs wederom verlaagd en gebracht op 13 cent per liter. Ter Postspaarbank werd in April in gelegd f6154.29 en terugbetaald f7G9C.39. Bij den posl-chèque- en giro-dienst von den plaats 604 stortingen met een totaal be drag van f 128095.56, 160 cheques uitbetaald tot een bedrag van f 36036.65. Onbestelbare brieven en briefkaarten, terug ontvangen in de tweede helft van April Brieven Binnenland: 1. Mej. M. van der Meer, Hock van Holland; 2. Mej. Dodo Neu- raeier, Rotterdam; 3. Porton, Grebbe bij Wa geningen. Brieven Buitenland: -I. J. Cosijn. Zülpich. Briefkaarten Binnenland: 5. Mevr. M. Beekman, Dorpsslr., zonder plaatsnaam. 6. Mej. Erna Sutor, Zandvoort. Briefkaarten Buitenland: 7. Frau Hcnny Geisenheimer,"Meran. Noordwijk-Binnen. Heden herdenkt de heer A. Wassenaar den dag dat hij 50 jaar geleden in dienst trad als klompenmaker bij den heer H. Leenheer, vader van den legen- woordigen eigenaar J. Leenheer. Zondagavond had ter gelegenheid van het bescliermfeest van den II. Jozeph door de St. Jozeph-gezellen in het Juvenaat een feestavond plaats. Voor de leden en genoo- digden werd door de onderafd. fanfare, too- neel. zang en gymnastiek medewerking ver leend, waardoor een recht feestelijke avond is gehouden. Vrijdagavond werd aan den heer J. v. d. Voort die 50 jaar werkzaam is bij de fa milie Gevers door de Ned. Mij. van Tuinb. en Plantkunde het - eerc-diploma met me daille uitgereikt, bij 'welke uitreiking ook de heer jhr. Gevers van Kethel en Spaland te genwoordig was. Noordwijkerhont. Na gehouden aanbe steding werd het bouwen van twee „plaatsjes" door B. en W. gegund aan den laagstcn inschrijver, den aannemer D. J. Westrik, alhier, voor f 7.098. Oegstgeest. .B u r g e r I. S I a n d. Ondertrouwd: B. van der Meij le Oegstgeest en II. van den Berg te Zwartsluis. Gehuwd: P. J. van Nul and te Hazers woude en J. P. M. van den Berg te Oegst geest. Overleden: A. van Willigenburg, IS jaar. E. van der Meuten, 77 jaar, echtgenoot van H. G. Lefeber. Valkenburg. Tengevolge van 'l slechte weer hebben enkele veehouders hun vee weer op stal gezel. Het was niet uit' le hou den ook, zoo drassig als 't land met de vele regen geworden was. Door d?n storm van Vrijdag op Zater dagnacht is de hooiberg bij den landbouwer TV v. E. erft tre(oister<L De roeden zijn afim- knapl en het heele gevaarte is tegen den den grond geslagen. Een leelijke schadepost, maar gelukkig is alles zonder persoonlijke ongeval ten afgcloopcn. Voorschoten. Burgert. Stand. Geboren: Lolke, zoon van R. van Mulligen en J. M. van Winkel. Johannes Petrus Wilhelmus, zoon van P. M. Zonneveld en J. Vogelaar. Pieler, zoon van A. Zuyderduin en E. van Zijll. Pieter, zoon'van F. Lim burg en J. Bourgeois. Ondertrouwd: G. B. C. Schoonhoven" 24 j. en G. A. Jansen, 24 jaar. Gehuwd: P. Nell en M. van Santen A. L. de Bazel en L. Jos. Wassenaar. Op de nationale bakkerij- tenloonslclling in Den Haag behaalde de heer Anton te Nijenhuis, aan den Deyl al hier, den eersten prijs in de groep „marse pein". Gisteren had in de Ned -Herv. Kerk alhier de bevestiging en intrede plaats van ds. A. A. Dönszclmann, overgekomen uit de gemeente Workum. De bevestiging werd des morgens ver richt door ds. Nauta van Katwijk aan Zee. Z.eerw. had daarbij tot tekst gekozen Ezech. 33 vers 7, „Gij nu, Menschenkind, Ik heb u tot een Wachter gesteld over het huis Israels, zoo zult gij het woord uit Mijnen mond hooren, en hen van Mijnent wege waarschuwen." Spreker noemde den beroepen herder een van God geroepen en aangestelden Wachter over zijn gemeente, die er vooral voor te zorgen heeft, dat door hem ee>n zuiver geluid gegeven wordt ovei- oenkomstig Gods Heilig Woord, tot waar schuwing van den onbekeerde en tot ver troosting van het volk des Hceren, dat zich door de genade liet eigendom des Heeren moge weten. Vervolgens las de inleider het bevesti gingsformulier voor, waarop ds. Dönszcl mann met luider stemme het ,,Ja, ik van ganschcr harte" uitsprak. Hierna richtte ds. Nauta zich als vriend tot ds. Dunszelmann en vervolgens tot de gemeente, haar gelukwenschend met dezen herder en leeraar, waarna de gemeente haar nieuwen herder Ps. 13-1 3 toezong. Des middags hield de nieuwe predikant zijn intrede voor een overvol kerkgebouw. Spreker had tot tekst gekozen Handelingen 4 12: „En do zaligheid is in geen ande re want er is ook onder den Hemel geen andere naam, welke onder de menschen ge- geren is, door welke wij moeten zalig wor den. Naar aanleiding van deze tekst verklaar de E.eerw. aan zijn nieuwe gemeente niet anders te willen en te zullen brengen dan dien Eenigcn Naam ter zaligheid, den Naam van Jozus Christus, door God ons gegeven tol zaligheid en volkomen verlossing. Na afloop zijner predikatie richtte da. Dönszelmann zich tot zijn bevestiger ds. Nauta, hom dankzeggend voor het heerlijk woord hem toegesproken. Daarna richtte Z.eerw. zich tot den con sulent ds. Steenbeek uit Leidschendam, wien hij dank bracht voor het afstaan der bevestiging aan ds. Nauta en verder voor alles, wat hij tijden? de vacature had ver richt in het belang der gemeente. Tenslotte richtte Z.eerw. zich tot den ker- keraad, de aanwezige ringbroeders, den president-kerkvoogd, die hij inzonderheid dank bracht voor do vervulling dor verlan gens, wat de pastorie aanging, don voorle zer, de organist, den koster, zijn vader, ds. Romein uit Workum en eindelijk tot de ge- hcelc gemeente, in welker vriendschap en liefde hij zich aanbeval, haar vragend, hem en zijn arbeid te willen dragen op de vleu gelen des gebeds tot .voor de troon van Gods genade. Ook de hoofden der christe lijke scholen werden toegesproken, terwijl hen werd beduid, dat spreker een warm voorstander is van christelijk onderwijs. Alvorens de zegenbede werd uitgesproken werd nog het woord gevoerd door ds. Steenbeek, door ds. Van Noppen, namens de ringbroeders en door den heer J. Mans- velt namens kerkeraad en gemeente, waar na deze verzocht den nieuwen leeraar Ge zang 96 te willen toezingen. Nadat allen door ds4 Dönszelmann wa ren dank gebracht, was de plechtigheid ge ëindigd. RECLAME. Mij" hardt's Laxeer.tabletlen regelen rónder Kramp ol Pijn uw Stoelgang. Dor.s GO cl. Bij Anolti en Drogisten. 7480 Valschheid van Bankbiljetten e. d. g. *Et \b in de laatste jaren nogal eens sprake geweest van valsch bankpap.e:. Her haaldelijk heeft men in de dagbladen be richten kunnen lezen van het voorkomen er van of wenken om (le valsche biljetten van echte te kannen onderscheiden. Dat heeft natuurlek de aandacht geves tigd op leemten in de wet, die het verval- schen van bankpapier of het gebruik maken van vervalschte stukken betreffen. In een paar artikelen van het Wetboek van 'Strafrecht (225 en 226) wordt het bankpapier niet uitdrukkelijk gelijk gesteld met krediet- en handelspapier, waar het betreft het strafbaar stellen van vervaf- schingen en van valschheid in geschrifte. In de artikelen 232 en 233 staan wel strafbepalingen ten aanzien van bank papier, maar dat bepaalt zich tot bank papier. dat uitgegeven ïs door een krach tens de wet opgerichte circulatiebank. Ten "aanzien van muntbiljetten geldt de straf baarstelling ook voor vreemd of koloniaal muntpapier, maar wat betreft bankbiljetten alleen voor Xe der landschep n.I. het in voor raad hebbc-n en het 'itg ven van valsche stukken. Eli* werd dus bij de samenstelling van 0B3 strafwetboek onderscheid 'gemaakt tussclien muntbiljetten en bankbiljetten. Maar sedert 1904 hebben wij geen muntbiljetten meer, en sedert eenigen tij L is het verval- schcn van bankpapier een internationaal be drijf gewórden. Uiuö Strafwet staat macli- telofj tegen invoer van valsche biljetten, die men over ons land naar de koloniën of het buitenland verzendt. Dat is natuurlijk- een onhoudbare toestand, vooral nu er zoo vaak, ook elders, valsch bankpapier wordt gemaakt. Daaruit volgt Ce noodzakelijkheid, om wat ten aanzien van de valschheid van muntspecie en muntpapier geldt, ook toepasselijk te verklaren op bankpapier. In art. 4 van hot Wetboek van Strafrecht wordt wel strafbaar gesteld de valschheid in Rqksmuntpapier en in schuldbiieven van Nederlandsche openbare lichamen, maar niet die in Nederlandsch bankpapier, 2ondor in aanmerking te nemen, waar ol door wien die zyn vervaardigd. Daaruit volgt dus, dat op een vreemdeling, die in liet buitenland vahclie Nederlandsche bankbiljetten vervaar digd, de strafbepaling niet toepasselijk ia. En het is al weer gebleken, dat in .<19* laalsten tijd o.a. in Duitsehland nog at wat Nederlandsch bankpapier is vervaardigd. Dat maakt, cat het wenschelijk is, om de mo gelijkheid te scheppon, dat buitenlandsclie vervaardigers van Nederlandsch bankpapier kunnen worden uitgeleverd om hier voor den rechter te worden gebracht. Daar is nog iets anders aan vast. In de artikelen 209 en 211 worden strafbaar ge steld degene, die valsche of geschonden muntspeciën óf muntpapier in voorraad heeft of ze uitgeeft a'.s echt en onver valse ht, mits hij, toen hze ontving, wist, dat zij valsch of geschonden waren. Die woor den- „toen hij ze ontving" stellen dus den falsaris zelf vrij, want die ontving zo niet. Er moet daaojn in de wet. eon wijziging aangebracht worden, waardoor behalve de uitgever of verspreider, ook de vervalschèi\ of de schender kan worden getroffen. Ook in art. 213 moet iets worden gewij zigd. Het zijn wel schijnbaar kleinigheden of zoo iets, dat sommigen „juristerij" noe men, maar de wetgever moet zooveel mo gelijk zorgen, dat niet een handig pleiter door een beroep op een enkel woevdje in de wet een schuldige onschuldig kan doen verklaren. In dat art. 213 wordt strafbaar gesteld het „weder" uitgeven van valsche stukken. Als er dus niet bewezen kan wor den, dat hij ze ontvangen heeft, gaat hij vrij uit. Aan de mogelijkheid moet worden tegemoet gekomen. De nieuwe vormen van de bepalingen stellen dus strafbaar; lo. dengene, die de valschheid pleegt; 2o. den- gene, die ze uitgeeft, wetende, dat de stuk ken valsch zijn (dus de handlanger)3o. dengene, die een valsche munt of een valsch biljet ontvangen heeft en dus misschien be drogen is,- maar het daarna uitgeeft, alsof het echt is. Dit laatste komt ook nogal eens voor en men verontschuldigt zich dan met „ik heb het zelf ook ontvangen". Het spreekt echter vanzelf, dat de straf op 1 en 2 veel zwaarder ia dan die op 3. Art. 214, zooals het nu luidt, is heel zachtaardig: „Hij, die stoffen of werktuigen voor handen heeft, waarvan hij weet, dat zij bestemd zijn tot het plegen van een muntmisdrijf, wordt gestraft met gevan genisstraf van ten hoogste zes maanden of geldboete van ten hoogste drie honderd gulden." Die straffen zijn wel wal gering voor valsche munters en vervaardigers van valsch papier. In den laatsten tijd is het herhaaldelijk voorgekomen, dat er heele in stallaties werden opgericht cn ontdekt om geldswaardige papieren te vervaardigen. Nog zeer onlangs heeft, men kunnen lezen van iemand, die er een meester in bleek te zijn. Ten eerste is voor zoo iemand zes maanden of driehonderd gulden, het maxi mum, wel wat weinig. Men kan toch niet doodbedaard afwachten, tot het bewijs ge leverd is, dat de eigenaar van de installatie de noodige munten of biljetten heeft ge maakt of uitgegeven. Het eenvoudige feit van het hebben van de installatie moet streng gestraft worden, want niemand houdt er zulk een toestel op na „voor de aardigheid". In de geldende wet wordt het hebben van stoffen en werktuigen gestraft met ten hoogste zes maanden en het ge bruiken er5van of het uitgeven der produc ten negen jaar. Dat is g en verhouding, on er wordt daarom voorgesteld om op het bezit van de installatie een straf te leggen van vier jaren. Met munten en bankbiljetten worden in de wet ook gelijkgesteld de van Rijkswege uitgegeven zegels en merken, dus bijv. het zegelstempel, postzegels, i.ilcmeiken, enz. Daaruit zou weer volgen, dat knoeierij met bijv. buitenlandschc postzegels en stempels niet strafbaar was. Maar de posterijen zijn een onderdeel van het wereldpostbcdrijf en het is dus billijk, dat, wie gebruik maakt van vreemde v.crvaïschtc of reeds gebruikte postzegels, of van valscho stempels ook strafbaar is. Art. 440 van het Wetboek van Strafrecht bevat een strafbepaling tegen hen, die drukwerken of stukken metaal in een vorm vervaardigen, die ze op munt- of bank papier of op muntspeciën doen gelijken, maar waardoor ook getroffen worden de genen, die ze verspreiden of ter versprei ding in voorraad hebben. Daarmee wordt opgetreden tegen die aardige papiertje-., die sprekend op bankbiljetten lijken. Het is echter gebleken, dat er ook voor reclame doeleinden gebruik wordt gemaakt van papiertjes, die sprekend op postzegels gelijken. De bepaling van art. 4 40 wordt daarom ook toepasselijk verklaard op post zegels. ROTTERDAMSCHE LLOYD. KAWI, uitr.. verlr. 5 Mei van Southampton. SOFK.YBOEMI, thuisreis. 6 Mei le MarseilU verwacht'. - DJ EMBER, uitr., pass. 2 Mei Point de G&lle. TERN ATE, thuisreis, 30 April v. Fremantle HOLLAND—AMERIKA LIJN. MOERDIJK, Pacific Kust n. Rotterdam, 30 April le Los Angeles. ROTTERDAM, 2 Mei van New-York naar Rotterdam. KON. W.-INDISCHE MAILDIENST. BREDA, 2 Mei van Amst. n. Hamburg. PRINS FRED. HENDRIK. 30 April van Cu- raeao n. Puerto Cabello. KON. HOLL. LLOYD FLANDRIA, uitreis 1 Mei van Las Palmas. STOOMV.-MAATSCH. „OCEAAN". PE1SANDER, 2 Mei van Amst. n. Batavia. CALCHAS, 30 April van Dairen n. R'dam. HOLLAND—OOST-A ZIE LIJN. GEMMA, thuisreis, pass. 2 Mei Sa gres. HOLLAND—AUSTRALIË LIJN. BAWEAN, 2 Mei van R'dam n. Auslralió. ARENDSKERK, uitreis, pass. 1 Mei Perim. JAVA—NEW-YORK LIJN. CELEBES, 30 April van 1'! iladelphia naai New-York. HOLLAND—BEITSCH-INDÏE LIJN. KIELDRECHT, uitreis, pass. i Mei Oucssant. ANDIJK, thuisreis, I Mei te Vizagapalam. HOLLAND—AFRIKA LIJN. KL1PFÖMT.1.V 2 Mei van R'dam le Ham burg. KON. NED. STOOMBOOTISIJ. ULYSSES, 1 Mei van Varna n. Conslanza. NEDERL. EN VREEMDE SCHEPEN. KE1LEILYVEN, 1 Mei van Savannah naar Hamburg. DUBJIE, 1 Mei van San Nicolas naar Las Palmas. WINTERSWIJK, 2 Mei van R dam te A! giers TYNE, 1 Mei van San Juao n. Hamburg. EIBERGEN. Saigon n. Duinkerken, pass. 2 Mei Suez. SCHEEPSTIJDINGEN. STOOMVAART-MIJ. „NEDERLAND". TRIASES JULIAA'A, uilr'-is. 5 Al-i te Genui erwacllt. IIIU.TTO-Y ttuii.r. H |u,i 2 M i Sasrei 11(1 NS DEll Minl'IUl.AMIK.N, uitreis, pass 1 .U i Perini DUIVENSPORT. „Warmonde" (Warmond). Wedvlucht van Soignies. Losgelaten te uur. Alstand 180 K.M. le, 2e en 13e Q. Beugelsdijk. tijd van aan komst 10-18-17, 10-23-17 en 11-40-33; 3e en 8e P. v. d. Drilt 10-23-23 en 10-50-18 4e P. Zwetsloot 10-24-56; 5e en 12e B. Ct. Steckors 10-28-16 en 11-34-11; 6e, 7e, 9e, 10e en 11e J. Duynhovcn 10-36-18, 10-40-38, 10-56-17, 10-56-42 cn 11-3-65. De zilveren medaille uitgeloofd door den lieer J. Duynhovcn werd gewonnen door Q. Beugelsdijk. „De Ooievaar" (Warscaaar). Wedvlucht vanuit Soignies. Afstand 150 K.M. De duiven werden om 8 uur losgelaten. De uitslag was; 1. H. Gordijn 10.12.6; id. Kniinenburg 10.12.60; 8. P. v Rijn 10.13 40; 4 Sijbesma 10.14.32; 5. J.' van A'een 10.14.51; 6. C. Silbesma 10.15.7; 7. P. van Rijn 10.16.11; 8 J. van Veen 10.16.16;' 0 C. Sijbesma 10 u. 16 ra. 59 s.; 11. P v. Rijn 10.17.53; 11. P. van Rijn 10 18.2:1 12. C. Sijbesma 10.19 23. Groep van Zaterdaflsvliegerj „Het Oosten". Zaterdag werd de eerste builcnlandsche wedvluchl gehouden en wel van Lier (België). At9tand 127 K.M. Do duiven wer den gelost om 1 uur en bereikten als volgt hun hokken: 1. Waardhuizen 2 u. 50 m. 34 sec.;2, 3 en 4 Kooreman 2.52.49, 2.54.34; 2.57.21; 5. Wolters 3.4.22; 0. Kooreman 3.4.45; 7 en 8 Waardhuizen 3.6 50, 3 7.4. 9. Zwart 3.7.37; 10. Wijting 3 10.2', SCHAKEN. Het tornooi te Baden-Baden. De afgebroken partijen zijn uiige.-M met als resultaat: Uoile remise met Carls Yates remise met RaUinowilsch l'e Kolsló remise met Thomas. R4ti remise mei Treybal. 'Thomas slaat Réti. Carls slaat Tarrascli. De stand is nu: Aljechin 10, Grünfetd 8'/», Rabinowilsch, Rubinslein 8. Marshall, Samisth. Tarlakower 7, Tornc G'/r. Bogot- juboff, Carls, Niemzowilsch, Spieluiarm 6. Treybal 5Tarrasch 5. Réli. Thomas, Valei 4Collo, Mioses 3'/ï, Itnselli 2'/r. Te Kolsló 1. ONDERTROUWD: D. J. itoose jin. 28 j n G. E .Verslraalen jd„ 20 j. M. Overdijk, wedr. 51 j.. cn J. Kallenberg jd., 49 j. M. A. v. d. Borg jtn 29 j. en L. Ju jd.26 j. M. B. Leuering jm., 23 j. ei) J. Flandcrhijn jd 23 j. J. Keltenis jm. 22 j. on J. v. d. Klis jd. 19 j. G. P. Onvlie jm. 23 j. en J. Zirkzec jd. 23 j. W. J. II. Langeveld wedr 57 j. en J Keijzer jd. 41 j. G. Bontje jm. 26 j. en II. Pcnncnburg jd. 22 j E L Woud jm. 24 j. en Al W. v. Rosse jd 84 J. 1' J Hakkaart jm 2.1 j. en C. C. M. Ber- lomon jd. 22 j. - I W. Hartman ;m. 25 j. en J. J. Rakker jd. 25 j.

Leidsch Dagblad | 1925 | | pagina 9