GEMENGD NIEÜWSr Financieele-Wiededeelingen. KUNST EN LETTEREN I UIT DE RIJNSTREEK. Zaterdagnamiddag onge veer zes uur is op de .Ieplaan in Den Haag de glazenwasscher S. door het kantelen van dc ladder, waarop hij zich bevond, te gen den grond geslagen en in deerniswek- kcnden toestand door den G. G. D. naar het Ziekenhuis gebracht, waar de ongeluk kige kort na aankomst is overleden. Do ladder viel rakelings lang3 de kap van een passeerenden kinderwagen, zoodat dit on geluk bijna nog meer slachtoffers had ge- eischt. Een pijnlijk-cynische bijzonderheid werd nog door een der omstanders medegedeeld. Na het ongeval zou nl. do bewoner van het huis aan de Ieplaan, waar de glazen wer den gewasschcn, geweigerd hebben aan den kameraad van den gevallen glazenwasscher het volle loon uit te betalen, doch hiervan 20 cents hebben afgehouden, omdatéén raam nog niet gedaan was! Door een der omstanders werden toen de twee dubbel tjes bijgcdiagen. liet strand zal Vrijdag onveilig zij$ van Scheveningen tol het Was- senaarsche Slag wegens schietoefeningen v. fi uur v.m. tot halfdrie nam. De aandacht wordt er op gevestigd, dat het strand slechts dan weder voor het publiek toegankelijk is, wanneer de vlaggen, waardoor de onveilig heid van het strand wordt aangeduid, zijn ingehaald. Te Ro 11 er dam is Zat er daga vond een vrachtauto van de firma A. H., aldaar, met 4 kisten met een 90-tal kalveren, op den 's-Gravènweg! in een sloct gereden. De chauffeur geraakte nabij de IJselmondesche- laan door gladheid zijn stuur kwtffc. De auto sloeg om en de kisten jnet kalveren kwa men in het water. De auto werd ernstig beschadigd. Hij is door de maatschappij „Jacatra" gelicht De kalveren, voor En geland bestemd, zijn op een anderen wagen overgeladen, waarna de reis werd voortgezet. Enkele waren gewond. Om ongeveer halfticnVrij- «dagavond, toen schipper Reindert van der Meer, die met zijn tjalk „De Onderne ming" in het Mcrwedekanaal nabij do Syphon lag, zoo meldt men uit Amster dam, en ten gevolge van het storm weer de handen vol had, stapte een onbe kende bij hem aan boord. Daar het donker was, bemerkte Yan der Meer aanvankelijk den persoon niet. Plotseling echter trok 'de man een revolver en richtte deze op den schipper onder bedreiging met „Je geld of je leven". Hij dwong Yan der Meer naar de kajuit te gaan, waar de vrouw zich be vond. Deze werd angstig en zij gaf den on bekende een geldkistje met ruim f 400. Daarna verdween hij. De schipper, die er weinig voor voelde zijn geld te verliezen, liep den man over den donkeren dijk na. Plotseling hield de roover halt, keerde zrcö om en loste blindelings een schot op Yan der Meer. Deze werd in de halsstreek ge troffen. Het duurde geruimen tijd vóór politie aanwezig was. Do schipper werd naar het O. L. Yrouwengasthuis vervoerd tn daar opgenomen. Zijn toestand is niet ernstig. Van den dader heelt men geen spoor meer kunnen ontdekken. Te Harderwijk is de p a- piorbergplaals vari de gebroeders Mooy, boekdrukkers, geheel uitgebrand. Een groote voorraad papier is verbrand. Ook het in het pakhuis opgeborgen badhuis van de ver- eeniging Volksbadhuis is verbrand De oor zaak van den brand is onbekend. Alles was verzekerd. Te Baaider, bij Sta d-II a r- denberg. geraakten twee vrouwen onder een auto. De edne vrouw was terstond dood, de andere is levensgevaarlijk gewond. Naar men zegt treft den chauffeur geen schuld. De keuringsdienst van waren te Zulphen heeft een onderzoek in gesteld naar de deugdelijkheid van het wa ter, hetwelk door dc bakkers in het ressort van den dienst wordt gebruikt. Het resul taat was, dat bij 17 van de 18 bakkers het gebruikte water ondeugdelijk bleek. Men verzoekt ons mede te doelen, dat al hetgeen over de geruchtma kende zaak der Bennekomsche Erfeniskwes tie is gepubliceerd, op een misverstand bleek te berusten. Vooral in verband met het feit, dat algemeen zeer geachte perso nen werden geblameerd, is het eonstateeren van een misverstand van groote beteekenis. Uit "Winschoten wordt ge mold: Do modern en Christ, georganiseer de landarbeiders in Oostelijk Groningen hebben de van werkgeverszijde aangeboden loonregeling, waarbij de bestaande loonen en tarieven worden gehandhaafd, niet aan vaard. De neutrale en Christ, werkgevers- bonden in dat district hebben besloten met 11 dezer den arbeiders ontslag te geven, daar liet bestaande contract is afgeloopen. „Maar ie. u er zeker van, dat dezo plant slechte eens in de vijftig jaar bloeit!" vroeg dc oude dame. „Absoluut zeker, mevrouw", antwoordde de bloemist; „als zij het niet doet, kunt u haar teruggeven." 0 BUITENLANDSCH GEMENGD. Twee vliegtuigen zijn boven de kust van Fifeshire niet elkaar in botsing gekomen. Een der vliegtuigen stortte op het strand en werd totaal vernield. De bestuurder en de passagiers werden gedood. Het andere vliegtuig maakte een noodlanding, waarbij geen der inzittenden gewond werd. De Amerikaansche stoomer Clachanas heeft bij zijn aankomst te Halifax gemeld, dat hij Donderdag ter hoogte van Lalave in den mist in aanvaring ie gekomen met den Br its ch en schoener Capedor, die gezonken is. Vier leden der bemanning en mrs. .Wil- kie, de vrouw van den kapitein, zjja yer^ dronken, dc andeven gcrecL In Juli ontmoette de jonge graaf van Car digan op een bal de dochter van een bekend Engelsch architect-, Stephan Walters ge hceten, en kort daarna lieten de jongelui zich in het geheim trouwen. De graaf was toen nog niet meerderjarig en studeerde te Oxford (wat hij nu nog doet). Nu is heb paar in de kerk van St. Marcus nog eens in het huwelijk verbonden, omdat het vori ge huwelijk wegens de minderjarigheid van den graaf toen niet geldig was. De kerk bleef tijdens de plechtigheid op slot en de teleurgestelde menigte nieuws gierigen werd door de politie in bedwang gehouden. Het gravinnetje, een mooi meisje is thans 20 jaar. Alle Engelsche bladen prij ken met portretten van bruidegom en bruid. is. Het advies is lang niet kwaad,, het volgt hier: „Mijdt slecht gezelschap. Bemint uw ouders. Doet wat zij wenschen. Begrijpt wel: het is beter een winkelbediende te zijn in een klein zaakje -op 10 dollar in de week, dan de beroemdste bandiet. Wanneer er ooit slechte gedachten bij u mochten rij zen, denkt dan aan uw familie, dan zullen die gedachten van u wijken. Uw moeder is uw beste vriendin".- Had -hij zelf maar haar zijn recept ge leefd 1 RECLAME. weer voor het eerst de Raadszitting bij woont, geluk met zijn herstel, dc hoop uit drukkende dat hij nog vele jaren de be langen der gemeente zal helpen beharti gen. De notulen der vorige vergadering wor den gelezen, goedgekeurd en onder dank betuiging aan den secretaris, geteekend. De voorzitter deelt mede, dat de vcr- hoogdo zekerheidstelling door den gemeen- tcontvanger gesteld is en wel op 22 April LI., ten kantore van notaris Yeenstra te Oudewetering. Mededceling wordt gedaan der gehouden aanbesteding van het gedeeltelijk afbreken en vernieuwen van de draaibrug ever do Dreeht in de Dorpsstraat. Ingekomen wa ren vijf inscbrijvingsbiljetten. Het werk werd gegund aan den laagsten inschrijver den heer P. H. Muller te Lemiuiden, voor een bedrag van f 7794. Het bovendek der brug is ondershands opgedragen aan de N. Y. machinefabriek „Overrijn" te Leiden. De voorzitter doet mededeeling van eenige ingekomen stukken, waarna aan de orde komen de punten der agenda en wel: ten eerste, het aangaan eener geld- leening, groot f 12.000 Voor uitbreiding van liet oleclricMeilsnet en een gcldleening, groot f 10.000 voor vernieuwing der brug in de Dorpstraat. B. en W. sleMen den Raad voor beide geldleeningen aan te gaan bij de Bank voor Nedcrlandsche gemeenten te 's-Gravenhage tegen een rente van S'A pet. en een koers van 100 pet., onder beding dat ged-urende de eerste vijf jaren van den loop tijd der leening niet lot algeheel* of ver sterkte aflossing mag worden overgegaan. De Yoorzilter zegt nog enkele andere in stellingen te hebben aangeschreven. Van de directie der Pensioenfondsen voor de Kolo niale landsdienaren en locale ambtenaren te 's-Gravenhage is bericht ingekomen, de leening te willen plaatsen tegen een rente van 57* ten honderd, hij een koers van 98 pet. Dal zou dadelijk een nadeelig verschil geven van f 440. De Raad besluit daarna zonder hoofdelijke stemming, de beide geld leeningen aan te gaan bij de Bank voor Nederlaiudsehc gemeenten te 's-Gravenhage. Voorstel tot het treffen eener overeen komst mot de gemeente Nieuw veen, inzake hulpverleening bij brand in de buurten Tol huis en Katlenbrug. De voorzitter leest een schrijven veor van het Gemeentebestuur van Nieuwveen, waar in do voorwaarden zijn neergelegd om, bij eveniueeLen brand met de motorbrandspuit hulp te verleenen. De voorzitter zegt, dat hij deze zaak on der de oogen heeft gezien. Katlenbrug en Tolhuis zijn, bij het uitbreken van brand, vèr van de motorbrandspuit alhier gelegen, en de gemeente Nieuwveen, welke aan de buurtschappen grenst, kan veel spoediger hulp verleenen. Hij stelt daarom voor niet de gemeente Nieuwveen een overeenkomst aan 'te gaan op de door hem voorgelezen voorwaarden. Is de Leimuidsche motorspuit op het terrein aanwezig, dan vertrekt die uit Nieuwveen. De raad besluit daarna met de gemeente Nieuwveen bedoelde overeen komst aan te gaan. Adre9 van P. J. Wijfje e. a. verzoekende vestiging van een stembureau in de buurt Brlderdam. De voorzitter lee9t het adres met de memorie van toelichting voor. B. en W. zijn van oordeel, dat aan dc-n wensch van drie ingezetenen moet worden tegemoet gekomen. Maar voor de a.s. verkiezingon ig dat niet meer mogelijk nu de kiezerslijst is vast gesteld. Daarom zal door B. en W. te zijner tijd een voorstel, nadere-gegevens bovattende, bij den Raad worden ingediend. Aanvrage van het R.-K. schoolbestuur om vergoeding volgons artikel 101, 9de lid der Lager Onderwijswet 1920. De voorzitter herinnert er aan, dat in de vorige raads vergadering het besuit is genomen over de jaren 1923 en 1924 do gevraagde vergoeding uit te kecren. Ged. Staten hebben hierte gen bezwaar. Deze bedragen mogen n.l. niet worden uitgekeerd vóór de daarop be trekking hebbende gemeenterokeningen z-n goedgekeurd. Nu kan wel het bedrag bij wijze van voorschot worden uitbetaald tot een bedrag van 80 pCt., in totaal f 320. B. en W. stellen thans voor liet Raadsbe sluit van 20 Maart in te trekken en te be sluiten tot uitbetaling van een voorschot, groot f 320. Aldua besloten. Aan de orde komt do ontworpen jaarwed, deregeling inzake den cumulatieaftrek, welke op de jaarwedden van de burge meesters, secretarissen en ontvangers zal worden toegepast. De Raad besluit Ged. Staten in overwe ging te geven de oude regeling te band haven. Comptable besluiten: De Yoorzitter deelt mede, dat op de Gemeentebegrooting dienst 1924, nog een bedrag van 1 35.14 moet wor den uitgetrokken als pensioensbijdrage voor den secretaris der gezondheidscommissie, zetelende te Alphen, over de jaren 1922 en 1923, Dit bedrag kan bestreden worden uit den post „Onvoorziene Uitgaven." Ook moet nog de wëddeverhooging van den ge meenteontvanger, groot f 50 op de geraeen- begrooting voor den dienst 1924 gebracht worden, omdat die verhooging moet ge acht worden te zijn ingegaan op 1 Januari 1924. Dit bedrag kan ook bestreden worden uit volgnummer 22 der gemeentebegroo ting dienst 1924. Beide comptable beslui ten worden goedgekeurd. Aangezien niets meer aan de orde is en niemand meer bet woord verlangt, fduH de voorzitter de ver gadering. Waddinxveen. In de woning van v. d. M. aan de Dorpstraat alhier, ontstond een schoorsteenbrand, die zich ernstig liet aanzien. Door flink optreden der buren slaagde men er in het vuur te blusschen. In het derde blok alhier reed een auto met vier inzittenden in de diepe sloot naast den weg. Wonder genoeg bekwam geen der personen eenig letsel, terwijl ook de auto niet noemenswaard was beschadigd. N.V. Lcidsche Exploitatie-Maatschappij van onroerende goederen. In de "algemeene vergadering van aan- dcelhouders van de Naamlooze Vennoot, schap der Leidsche Exploitatie Maatschappij van Onroerende Goederen, in de bovenzaal van „in den Vergulden Turk" alhier gehou den, werd na goedkeuring van de balans en verlies- en winstrekening het dividend over het jaar 1924 vastgesteld op 8'/i pCt (v. j. 7pCt.) Afgeschreven werd bovendien op onroe rende goederen f 15.000, op eifect. f 3687 83 terwijl volgens ar'. 12 der statuten 10 pCt, van de nettowinst na gedane aischrijvin- gen werd toegevoegd aan het reservefonds tot een bedrag van i 4G1Ö54 en uit de over-, winst 20 pCt. of 1 -4390.06 voor de vorming van een extra overwinst werd bestemd. De reserve bedraagt nu in totaal I52.8-il.9G. Tot commissaris werd herbe noemd de lieer B. 11. Stumpel, notaris al- bier. Aan bet op deze vergadering uitgebracht verslag van d« directeur, den heer N, A. van Zijp, ontlcenen vrij het volgende: In den loop van hel jaar werd bet kapi taal der Vennootschap vergroot, doordat ge plaatst werden 63 aandeelen, terwijl 14 aandeelcn worden volgestort, zocdat het go- plaatste kapitaal per 31 December 1924 be- draagt 1359.500, waarvan nog door aan. deelhouclers te storten [39.250. De rekening „Effecten" kwam op de ba- lans van 31 December 1923 voor met een bedrag van f33.700.13. Over het afgeloopen boekjaar werd bier van een gedeelte legen pari verkochl, ter wijl de indertijd ingc-kochle opriehtersbewij. zen door periodieke afschrijvingen, I-hans geheel zullen zijn vervallen, na de voorge- stelde afschrijving f 3687.88, waarna de re- koning voor f 12.000 op bet nieuwe boekjaar overgaat. Alhoewel de prijsdaling van de onroeren de goederen, waarvan een korten tijd sprake was en dan nog alleen van te» bepaald soort grooterc panden, van geen invloed was op den geregeldc-n h.-.odel, meende de directie toch hiermede rekening te moeten houden bij aankoop van. nieuwe, panden, In verband met het op-peil blijven der ar- beidsloonen in de bouwvakken en do stij ging der bouwmaterialen ging de prijs van onroerende goederen weer eenïgszins voor uit. - Gedurende bet afgeloopen jaar werden verkocht 98 perceel:n tot een gezamenlijke.' boekwaarde van f 41-5.356.17, terwijl wer den aangekocht 78 peroeelen tan bedrage van 1407.855.57, de met den verkoop be haalde winst bedroeg 151.639.23s. Waai- gedurende vorige boekjaren met be£ oog op een mogelijke waardedaling van on roerende goederen geregeld afschrijvingen uit de behaalde winst plants vonden op de» perceelen, sluit de tegenwoordige boek waarde a 11.561.523.95, een belangrijke stille reserve in zich. De huurofbrtJigsI vermeerderde in lieg afgeloopen jaar met circa f 5000 c-n bedroeg in totaal f 104.068.98. Deze kan voor 1925 worden geraamd op 1 130.000. Ce bezittingen bevinden zich behalve in' Leiden en omstreken in Amsterdam, Den, Haag, Haarlem en elders. i. De Haarlemsche schouwburg. De aanbeveling voor de benoeming vafi een directeur van den Stad&scbouwburg te» Haarlem luidt thans1. C. C- M. van Hees 2. A. Goedkoop, 3. E. W. de Blauw, te Am sterdam. B. en W, stellen verder voor, aaif hen op te dragen, het tijdstip van in dienst treding te bepalen en te besluiten, de aan stelling van den heer-van Gasteren na 30 Januari 1925 te verlengen tot het ti/dstip,- waarop de nieuwe functionarie in dienst treedt. De begrafenis van Louis Bouwmeester. 1 Aan het graf is ten slotte nog het woorcl gevoerd door den lieer Lion van Lier. Mr. F. A. Kokosky dankte namens de fa,* milie voor de betoonde belangstelling. De familie ontving nog brieven van rouw-» beklag van II. M. de Koningin en van het ge meentebestuur van Middelharnis, Bouw- meester's geboorteplaats. j WEEKBLADEN. „De Dag", dat in een nieuw kleedje is gestoken en een ander formaat heeft gekregen, schrijft deze week over: paarden sport; beeldende kunst; de Duitsche volkswil; Louis Bouwmeester, en levensverzekerings agenten. I „De Vrijda gavond" behandeld o.m.: Afscheid en herbegin; een stukje Gemoord; een ciuner-overdenking; plundering van een Portugeesch-Joodsch patriciersüuis té Am-* sterdam; het aantal Joden in onz» hoofdstad^ en het rassenvraagstuk. „Do Wereldpost" brengt in beeld: De wedrennen te Clnntiliy; den voetbalwet strijd te Zurich; de nieuwste mode; Johaa Otto Hanrath; Louis Bouwmeester, do hul diging der vliegers op Houtrust> enz. In „De Wereldkroniek" zien wjj allereerst: Hindenburg, den nieuwen Duit? sclien Rijkspresident; de onlusten in Bulga^ rije; den Prins van Wales in West-Afrikaj crocussen op de berghelling de lente in(* luidend; Louis Bouwmeester, en een jnon numeiit voor avontuurlijke dapperheid. J De „Haag sc he Post" schrift o.a. over: President Hindenburg; Frankrijk'i nieuwe kabinet; werkloosheid in Engeland; kamergymnastiek; Louis Bouwmeester; dè Farijscke tentoonstelling; de sporthuldiging op Hou trust. „Het Leven" heeft eveneens Laay, fotograven naar Houtrust gezonden. Hot re sultaat bestaat uit vele goede kieken. Ver der zien wij: Yon Hindenburg rijkspresident; den Prins van Wales op a'n wereldreis; den aanslag in Sofia; de bakksr^-tentoonstelling in Den Haag, en Louis Bouwmeester, j Sedert de verkiezing van Hindenburg tot rijkspresident zijn van verschillende kanten luide stemmen opgegaan, om het kolossale houten beeld van den maarschalk, dat tij dens den oorlog dc Siegesallee versierde en waarin zijn bewonderaars tegen een vergoe ding, varieerend van één tot honderd mark, naar gelang van de draagkracht, gouden, zilveren, koperen of ijzeren spijkers moch ten slaan, weer in triomf uit zijn terugge trokkenheid te voorschijn te halen en op nieuw aan dc oogen van het kijkgrage pu bliek te ver loonen. Thans is gebleken, dat dit .kunstwerk" iret zijn enorme afmetingen het smadelijk lot heeft getroffen van in den inflatie-lijd voor één enkele goudmark te zijn verkocht en later bovendien als brandhout te zijn gesloopt. Een Amerikaansch stoombootje is op het Erie-meer gekapseisd. In de nabijheid zich bevindende vaartuigen redden zeven der op varenden. De overige negen zijn verdronken. Een builenlandsch diplomaal, zoo vertelt ccn Parijs blad, keerde dezer dagen, na en kele jaren afwezigheid, te Parijs terug en bracht een bezoek aan Briand op het mi nisterie van buitcnlandsche zaken. Briand nam den bezoeker mee naar den mooien tuin van het ministerie, die aan den kant van de Universileits-slraat ligt. Onmiddel lijk sprak de bezoeker: „Maar heeft hier vroeger niet Inderdaad had daar vroeger een allerbe- valligst, wit marmeren beeld geslaat van een liggende nymf. Maar het nymfje was bijster luchtig gekleed, zóó luchtig, dat mgr. Ceretti, de pauselijke nuntius, die toch ook nog al eens aan het departement moest zijn, er van bloosde. En om hem ter wille te zijn heeft men het beeld toen maar verwijderd. Op de plaats daarvan staat nu een saaie bank. De gewezen directeur van de Anker- broodfabriek Arthur Fried is op grond van de wet tegen prijsopdrijving, wegens uitbui ting van den noodtoestand der bevolking en het ernstig in gevaar brengen der openbare belangen, tot 8 maanden zware kerkerstraf en 10 millioen schelling boete veroordeeld. Ilct watervliegtuig P N 9 der Amerikaan sche vloot heeft een ononderbroken vlucht gemaakt stroom op- en stroomafwaarts van de-Delaware gedurende 28 u. 36 m. Men beweert, dat het alle duurrecords voor zee- vliegtuigen gebroken heeft. De afstand, die afgelegd is, overtreft den afstand tusschen Californië en Honolulu, circa 2000 mijl. Het doel der vlucht was om te bewijzen, dat het groote vliegtuig in staat is om de reis van de Westkust van Amerika tot Honolulu te ondernemen zonder tusschenlanding, een plan dat dezen zomer zal worden uitge voerd. Het vliegtuig is opgestegen met 1300 gallons benzine. Men verwacht dezen zomer een groolen stroom van toeristen uit Amerika naar Europa. Door storm is in Zuid-Duitschland veel sohade berokkend aan boomgaarden, wijn bergen en bo6schen. Ook België is op vele plaatsen geteisterd. Bij Helifax zijn eenige schepen vergaan, waarbij menschenlevens zijn te betreuren. Wc hebben gemeld van de electrocutie in de Sing Sing gevangenis, van drie bandie ten: de gebroeders Diamond en John Fari na. De Diamonds waren joden en werden tot het laatst bijgestaan door rabbijn Jacob Catz, Farina was een katholiek en had de geestelijke hulp van pater Mc. Caffery. De bandieten hielden zich kranig. Men had hun toegestaan zelf do volgorde te be palen, waarin zijn zouden plaats nemen op den stoel, waarin zij den stroom van 20C0 volt door het lichaam zouden krijgen. Mor ris Diamond was de eerste. Hij had nog iets op te merken, n.1. dat hij vond, dat het land hem de electrischen stoel had dienen te besparen, hij had immers in den oorlog zijn leven beschikbaar gesteld van het land. Ook beklaagde hij er zich over dat hij „een aristocratische" jury gehad had. En ten slotte zeide hij dat zijn broer Jozef onschul dig was. Toen hierop de beurt van Jozef kwam, was deze zoo mogelijk nog koelbloediger en openhartiger dan zijn broer. Hij riep God aan om „zijn ziel in de hel te blakeren in dien hij schuldig was". Farina sloeg het record van onverstoor baarheid. Toen hij binnen kwam had hij een brandende sigaar in de hand. Hij tikte er de nsch af, kuste het kruisbeeld dat hem werd voorgehouden en zeide „nou dag alle maal". De electrocutes werden verricht door den gevangenis-eleetricicn-beul, John Hurlburt. Deze heeft niets anders te doen dan een knop om te draaien. Hij ontvangt voor eiken handgreep 150 dollar, due verdiende hij ditmaal 450 dollar. In zijn gansche loop baan eleclrocuteerdë Hurlburt reeds 140 menschen. Zoodra een slachtoffer dood was, hetgeen door den dokter met een ateuioscoop wer<l geconstateerd, nadat de Btroom 2 minuten was doorgegaan werd het lijk losgemaakt en weggedragen. Zoodra de deur achter de baar dicht was kwam de volgende veroor deelde door een andere deur binnen. Jozef Diamond heeft een leefregel nagela ten die op zijn verzoek na zijn dood zou .worden gepubliceerd^ hetgeep ook geschied 5 ^CcLnAje afj JejaXlaScnf. 'jff .VL -ALaxije tLu^zc n Öc&te isen£.'Jf :W tfen ccfiAct Cootie a'Cctcm^ WL w 1liüO tA fMuddituj AJ f? JT w &UOOIhOfAtiRiCr\ AJPOl/\n-öOO«/notW Jf A J.P.5 DQIEWOIENTJES -PUDDING 0£ OOLMAAftTC CMCCOLAO£PUQOtriG 7469 Bodegraven. De ontvangst van den burgemeester. Een enkele vla» in de morgenuren wees er Zaterdag al op, dat er iets bijzonders in onze gemeente zou plaats hebben. Na den middag namen die teekenen toe en met de vlaggen, die reeds spoedig in groolen ge tale verschenen, kwam ook ai ras een ze kere feestelijke stemming in de straten heerschen. De spontaan opgeworpen plan nen om burgmeester Van Dobben de Bruyn, nu hij zich voorgoed in Bodegraven zou vestigen, le huldigen, hadden weerklank ge vonden bij velen en reeds in den loop der week was te voorzien, dat die huldebetoo- ging slagen zou. Toch zag het er voor die plannen niet erg gunstig uit. Menigeen vreesde reeds bij den storm en regen van Vrijdagavond, dat alles verregenen zou. een vrees, die nog toenam toen ook Zaterdag morgen dat ongunstige weer aanhiald.Geluk- kig echter begon het tegên dcn_middag op te knappen en was het hij de ontvangst en het défilé zelfs bijzonder goed. Met den trein van 3.21 zou de familie van D. de B. arrivecren, doch reeds voor dat uur beersch- te er in de hoofdstraten een prettige drukte. Muziekkorpsen en schutters marcheerden op, gymnasliekvereenigingen begaven zich naar het Stationsplein en ten slotte bewoog zich van drie uur af een groote menschen- mendgle daarheen. Bij de aankomst werd de burgemeester met zijn gezin ontvangen door de leden van den gemeenteraad, met den secretaris en den stationschef. Builen gekomen werd lot viermaal toe door leden der schietvereen. „Willem Teil" een salvo in de lucht ge lost. Daarna werd de eerewacht van den Vrijwilligen Landslorm, die voor den uit gang stond opgesteld, geïnspecteerd, waarna men zich, terwijl een der muziekkorpsen speelde, naar de gereedstaande auto's begaf. Daar werd door mej. Hortensius aan mevr. Van Dobben de Bruyn door mej. Kelfkens aan de oudste dochter en door mej. Bale laan aan het jongste dochtertje bloemen aangeboden. Hierna begaf men zich, voor afgegaan door een paar politie-agenten en begeleid door de raadscommissie, door de werkelijk rijk met vlaggen versierde straten. Na die rondrit werd naar hotel Van Haat ten gereden, waar de eerewacht weer stond opgesteld, die ook hier het geweer presen teerde Nadat de burgemeester met zijn gade en de beide raadsleden Hortensius en Beyen, op het balkon hadden plaats geno men en de verdere ofticieele persoonlijk heden voor de ramen hadden plaats gevat, begon het défilé der vereenigingen. Wij merkten op de beide gymnasliekvereenigin gen „IleTcules" en „D. O. S.", een drietal muziekkorpsen, waaronder één Nieuwer- brugsch korps, de Chr. Zangvereeniging, Geref. Knapenvereeniging en verschillende andere corporaties, die door mindere of meer- ere leden waren vertegenwoordigd. Onder het opmaroheeren gingen de vaandels uit de rij cn kregen tegenover het balkon plaats. Vervolgens werd onder het spelen van het „Wilhelmus" door de vaandels een groet gebracht. Als ook dit voorbij is, neemt do Chr. Zangvereeniging. versterkt met eenige Nieuwcrbrugsche krachten, die plaats in en zingt den burgemeester een speciaal voor dal doel gecomponeerde welkomstgroet toe. Dit klonk werkelijk heel goed. Er was dan ook diepe stilte. Daarna weid nog „Domine Salvam" gezongen. Lof moet gebracht aan koor en direcieur voor wat zij presteerden. Als ten slotte ook dit is afgeloopen, wordt de gelegenheid gegeven om de burgemees tersfamilie welkom te heeten. Hiervan maak ten zeer velen gebruik. Na afloop werd door de leden van den gemeenteraad een diner aangeboden. Er kan niet anders gezegd, dan dat Bode graven zijn burgemeester goed heeft inge haald en een verzuim bij de installatie heeft goedgemaakt. Leiderdorp. Ter secretarie zijn in de maand April ter keuring aangegeven 12 runderen en 12 varkens als berijfsslachting. Als noodslachting 1 rund, 2 runderen be neden één jaar, 4 schapen en 4 nuchtere kalveren en 1 lam. Aan keurloon is ont vangen f 162. Burger 1. Stand. Ondertrouwd: Cornells Eweris jm. 23 j. en Gerritje van Dalen jd. 25 j. Geboren: Annigje, D. van L. C. Snel en A. van Houwelingen, Leim nieten. Gemeenteraad. Tegenwoordig res leden. Er ie één va cature. Voorzitter de heer J. A, Bakhuizen, burgemeester. De vergadering wordt geopend met go- bed. Hierna wijdt do voorzitter eenige woorden aan de nagedachtenis van het over leden raadslid, den heer O. van den Akker. Verder wenscht spreker den heer Visser, dia na een ernstige ongesteldheid heden

Leidsch Dagblad | 1925 | | pagina 6