DIRECTIE en ADMINISTRATIE No. 19979. WOENSDAG 29 APRIL Anno 1925 Onze Telefoonnummers 2500 (op 2 lijnen) REDACTIE - 1507 Officieels Kennisgevingen. STADSNIEUWS. Het voornaamste nieuws van heden. LEIDSCH DAGBLAD PRIJS DER AD VERTENTIEN 30 Cts per regel. Bij regelabonnement belangrijk lageren prijs Kleine Adverlentiën. uilsluitend bij vooruitbetaling. Woensdags en Zaterdags 50 Cts., bij een maximum aantal woorden van 30. Incasso volgens poslrecht. 'Voor evenlueele opzending van brieven 10 Cis. porlo te betalen." Bewijsnummer 5 Cls. Bureau Noordeindsplein Telefoonnummers voor Directie en Administratie 2500 Redactie 1507. Postchèque- en Girodienst No. 57055 Postbus No. 54 PRIJS DEZER COURANT: Voor Leiden per 3 maanden ƒ2.35, per week Builen Leiden, waar agenten gevestigd zijn, per week Franco her post 2.35 portokosten. ƒ0.18. „0.18. Oit nummer bestaat uit DRIE Bladen EERSTE BLAD. GEMEENTELIJKE VISCHVERKOOP. Aan den gemeentelijken vischwinkel, [Vischraarkt 18, tel 1225 is DONDERDAG ..VerkrijgbaarSCHELVISCH k f 0.18—f 0.26 f 0.35, SCHOL a f 0.12—f 0.25, GEH. KABELJAUW k f 0.22 per pond. N. C. DE GIJSELAAK, Burgcm Leiden, 29 April 1925. 7284 KOSTELOOZE GENEES- EN HEELKUNDIGE HULP. 'Burgemeester cn Wethouders van Leiden, brengen ter kennis van hen, die zich daar toe hebben aangemeld, dat de kaarten ter bekoming van kostelooze genees- en heel kundige hulp, voor het tijdvak 1 Mei 1925— 30 April 1926 moeten worden afgehaald in de vestibule van de Stads-gehoorzaal en wel op Maandag 4 Mei en Dinsdag 5 Mei a.s. tel kens van des voormiddags half elf uur tot ;4praalf uur en van dc6 namiddags half twee f .Uur tot drie uur. N. G. DE GIJ SELA AR, Burgem. VAN STRIJEN, Secretaris. Leiden, 29 April 1925. 7263 Veieeniging „De Ambachtsschool". Onder voorzitterschap van den heer ir. A. M. Touw werd hedenmiddag in het ge bouw van de Ambachtsschool de algemeene ledenvergadering van bovengenoemde Ver- eeniging gehouden, welke vergadering werd bijgewoond door vertegenwoordigers van het gemeentebestuur, van de Schoolcom missies, van het bestuur van het Genoot- schap „M. S. G.", van de Yereeniging tot opleiding van Instrumentmakers, benevens leden en begunstigers der Yereeniging. ;oudors en voogden der leerlingen en leeraren en leerlingen der school. De Voorzitter bracht, na een hartelijk welkom tot de aan wezigen. een uitvoerig verslag uit omtrent den-gang van zaken aan-de School over het jaar 192-1. Was 1923 van groote bcteekenis voor de school, omdat in dit jaar haar veertig-jarig bestaan is herdacht, ook 1924 is belangrijk geweest voor de School door het bezoek van Haar hooge Beschermvrouw, H. M. de Ko ningin-Moeder. Alle leerlingen waren tij dens dit bezoek aan het werk, want op uit drukkelijk verlangen van II. M. mqfht de gang van het onderwijs niet de minste stoornis ondervinden. Met bijzondere erken telijkheid en groolc waardeering zal liet be zoek der hooge Beschermvrouwe in de ge schiedenis onzer School worden ongetee- kend, zeide spr. Ilij herdacht daarna een der jongere leer- kraaiilen, den leeraar in het voortgezet la ger. onderwijs, A. E. Aliivderman, die dc School door den dood ontviel. De resultaten van het onderwijs waren wederom zeer bevredigend. Voor liet eind diploma slaagden 34 smeden-bankwerkers, 23 timmerlieden, G meubelmakers en 5 schilders De Voorzitter verzocht den directeur de diploma's en de daaraan toegevoegde ge schenken, beslaande in voor hen passende gereedschappen, aan deze leerlingen uit te reiken, waaraan deze gevolg gaf. Daarna richtte de Voorzitter zich tot de geslaagden en wcnschle hun geluk met het behaald succes. Hij hoopte, dat de door hen op de School verworven konnis een goed fundament zal vormen, waarop kan worden voortgebouwd. Ook de ouders en voogden der gediplomeerde leerlingen feliciteerde hij met hel welslagen van hun zonen. Zich tol den directeur wendende, zeide de -Voorzitter, dat hij zich wel kan inden ken, dat deze thans met gemengde gevoe lens de diploma's heeft uitgereikt. Het is toch de 42sle cn nu de laatste maal, dat deze zich met die taak belast. Hij schelste de verdiensten* van den directeur en wcnschle hem in zijn rust alle goeds. De school, aanvankelijk op zeer bescheiden schaal begonnen, is onder de leiding van den heer Van Achterberg geworden tot een der grootste cn wel gerenommeerde am bachtsscholen in ons land. Uw naam al dus besloot de Voorzitter blijft op de meest eervolle wijze aan de Lciösche Am bachtsschool verbonden. Ook aan de leeraren der School bracht bij 'vervolgens, namens het bestuur, dank en hulde vpor de uitstekende wijze, waarop zij in 1925 .zirJi van hun taak hebben ge kweten Naast het afscheidswoord aan den aftre- ednden directeur, richtte spr. ook een woord van welkom tot den nieuwbenoemden di recteur den heer Kuijntjes, die even te vo ren door het bestuur was geïnstalleerd, die thans geroepen is het directoraat der school I te voeren. Ten slotte werd een hartelijk afscheids woord gesproken tot het aftredend bestuurs lid. den heer L van der Laan en diens op- j volger als zoodanig den heer Ch. Rosdorf j welkom geheeten. Daarop dankte hij de aanwezigen voor hun tegenwoordig: id. waarna hij allen uitnoodigde de school te bezichtigen en de openbare lessen bij te wonen, waaraan de meesten gevolg gaven. Vooraf voerden echter de scheidende di recteur en nog anderen het woord, waarop wij morgen terugkomen. Overgangsexamens. Van de 3de naar de 4de klasse: J. Bink. P. de Geus. G. P. v. Ruiten en J v. Duivenbode. Van de 2de naar de 3de klasse: P. L. Neu teboom. A. de Haas, L. P. M. Kanlebeen, H. A. Niersman, W. Wind, A. v. Rijn. C. v. d. Linden. A. Oudshoorn, G. P. de Graaf. H. C. Leeuwenburgh, P. Wijling. H. M. W. de Koning. P Streefkerk. H. C. de Jong, J. Alkemade. A, P. v. d. Hoyden. J. v. d. Linden. J. Stijger, W. Wijbenga, A. Strot- man, II. Ramak, W. A. Kloos. W. P. E, Broers, A. JL Hombergen, W. A. v. Loon, J.-Brokaar, P. Hasselbach, T. H. Roman, L. v. Wijk, A. Prins, A. P. Oostveen, J. de Koning, A. v. Delft. G. F. Kolderman, J. Kanbier. L. Kooien, F. G. Brouwer, J. Sluy- tor, M. v. Beveren. L. D. Schouten, A. Kraayenbrink. J. A. Stevens, J. v. d. Rey- den, W. A. Verboog, G. Maris, J. C. Koe voet, G. J. Dekker, J. P. Wernink, M. Bink, A. J. N. Naula, K. A. Karstens. A. C. v. Leeuwen. G. v. d. Broek, P. Barkema, P. J. v. d. Burg, T. J. v. d. Mey. J. de Bruyn, M. T. v. Kins, J. de Heus, T. L. v. Beek, L. Ouwerkerk, B. v. d. Burg, J. A. Francken, P. II. L. Gertenaar, H. Pet, G. J. de Boer, A. Jansen. Voorwaardelijk: D. v. Rooyen, A. Zand bergen, G. Laven. G. J. Mokkenstorm, A. Ruygrok, A. J. v. Leeuwen, J. Yerstraaten, M. Sommeling. P. v, Ammers, J. J. Kramer, H. Brinks, W. Waldkötter, P. G. v. d. Klaauw, A. Heisterborg, P. Grasman, P. J. J. Zaalberg, S. P. Wijbenga, A. Turenhout. Niet overgegaan 5 leerlingen. Van de 1ste naar de 2de klasse: N. Kors- waeen. J. KoOreman, R. W. de Jonge, W. v. Leeuwen, IJ. C. v. Duuren, W. Galjaard, K. v. Vliet. B. Alblas, F. H. Bouter, G. Aal- bersberg, M. A. Buys, F. A. Vogelezang, H. Stol, A. J Annaars, P. v. Leeuwen, B. Gort- huis, W. Smit, J. D. Hoogervorst. A. J. de Haas, S. T. Goslinga, B. J. Selier, L. Zaal, C. Plug, A. v. d. Waals, J. P. Zweistra, J. Verkerk, W. Looman, A. v. Sprang, J. Ouwerkerk. J. W. v. d.'Horst, J. Dreef. C. Bnars. P. Sieval, C. v. Nagtegaal, J. W. Rijnbende, W. F. Kwestroo, G. M. J. Dui zend, J v. Weesel, W. v. d. Oever, G. J. Heemskerk. L. M. Jansen, A. v. Dam. L. v. Dam, A. Ylekke. Z. v. Ginhoven. A. Moole- naar, G. Nieuwenhuizen, J. v. d. Berg, D. M. A. v. Teylingen, K. F. v. Wingerden, A. Kukler, N. Yallentgoed, J. W. Y. Heynis, J. F. Montunus, II. A. de Haas, G. P. Ooms, J. Zitman, W. Dejel, J. II. II. Borgerding. J. Wurzer, H. Roest, II. Gans, II. J. C. A. Ramakers, T. J. W. Bots, M. v. d. Voel, If M. Hemerik, F. J. v. Noort, J. Scholting, T. v. d. Linden, W. J. J. A. Couwenberg, W. Brouwer, T. J. Hanselaar. W. Sloos, T. J. Broipver, A. Verhoorn. N. Dcogenaars, A. Assiê, A. Parlevliet, E. M. Albers, G. Pie- lerse, II. P. Oostdam, W. C. Verhoeven, J. v. Vliet, M. Marijnes, S. Smit, A. Mioch, J. E. Creyghton. C. C. v. d. Bosch, G. v. d. Post, G. Gressie. Voorwaardelijk: II. Ruitenbeek. F. v. d. Berg, W. Vrijbloed, T. Swaak, P. C. Mooten, M. v. d. Werf, A. v. d. Zaal, II. Koppeschaar, T. L. Verra, C. G. Jacobs, J. C. Ie Noble, D. J. L. Ie Rulle, T. Zunderman, I. Verhoe ven. A. Buurman, P. G. Fles, II. C. Nou- wens, J. W. van Wijnen, I. Sanderse, A. IT. v. Egmond, C. A. Reekers. Niet overgegaan 12 leerlingen. In de eerste klassen zijn geplaatst 83 leer lingen. Met diploma geslaagde leerlingen: 34 smeden-bankwerkers: V. D. v. Ulden, ge schenk schuifmaat; M. Joon, micrometer; T. R. Brouwer, schuifmaat; P. de Geus, id.; L. Buis, id.; J. Kapaan, id.; C. G. Selier, id.; W. F .Wijnobel, st. duimstok; J. Schoonens, schuifmaat; M.V. d. Ouweelën, micrometer; A. W. N. v. Heeringen, schuifmaat; P. J. v. d. Zeeuw, rekenschuif; T. B. v. Es, schuifmaat; L. J. Bergsma, id.; P. Mioch, id.; P. D. Stijger, id.; A. Leemans, micros meter. J. Walle, schuifmaat; E. Schouten, id.; F. v. Woudenberg, id.; A. C. Elderhorst, id.; L. Kloos, micrometer; J. v. d. Bley, A. J. Bruyns, id.; C. Ie Pair, micrometer; J. M. A. v. Haasteren, st. duimstok; A. Kui- venhoven, micrometer; G. P. v. Ruiten, mi crometer; J. v. Duivenbode, schuifmaat; J Bink, micrometer; H. v. Berkel, id.; C. H. Brand, id.; W. P. Fontein, id.; M. de Ridder, schuifmaat. 23 Timmerlieden: J. J. Heemskerk, D. Iluygens, K. Scheffor, H. J. Hebly, E. P. Ba- kels, H. Stol, P. C. v. Wijk, H. Mulder, J. J. Jansen. C. v. Muyen, P. W. v. Rooyen, J. M, Fuchs, P. Dozy, C. v. d. Plas, J. A. Paalman, P. v. Muyen, W. F. Buitendijk, B. Mlj3, W. Ilarland, P. Moolenaar, B. G. J. y. Bemmel, W. Serdijn, N. Roos, allen met gereedschap als* geschenk. 6 Meubelmakers: B. de Jonge, J. Pison, S. H. Chrisliaanse, B. Mark, N. A. Zoet, P. v. d. Veur, allen met gereedschap als geschenk 5 Schilders: A. v d. Meulen. L. Schrij vers, P. Marcelis. H. A. Bey, J. W. Snel. allen met gereedschap als geschenk. Opening van den Bazaar der Doopsgezinde Gemeente Gistermiddag werd bovengenoemde bazaar, waarover wij reeds een en ander meedeelden, in de concertzaal van de sociëteit „Musis Saeium" in het Plantsoen geopend. Er was voor de opening vee! belangstelling. Be- haive het Comité, bestaande uit een aantal dames van Doop. gezinden huize, waren ook aanwezig mevr. De GftselaarViruly, de predikant der Gemeente, ds. Wuite, leden van den Doopsgezinden Kerkeraad en tal van genoodigden. De presidente van het Comité, mevrouw Van EekBrants, heette, vóór zij tot de opening van den Bazenr overging, alle aan wezigen hartelijk welkom, fn hst bijzonder mevr. De Grjsefaar, die door haar aan wezigheid toont, dat ook het kleine deel der Leidsche ing:z:t:nen, waaruit de Doops gezinde Gemeente bestaat, haar zoo gewaar deerde belangstelling heefc. Verder richtte z\j in de eerste plaats woorden van dank tot de vefen, die tot de voorbereiding van dezen Bazaar hebben- medegewerkt, maar ook tot hen, die de uitvoering van de plan nen hebben mogelijk gemaakt. Zij' dacht daar bij vooraf aan het bestuur van „Musis Sar crum, dat deze lokaliteton op zoo weinig Lesvarende voorwaarden ter beschikking stelde, aan de vriendelijke medewerking van den heer en mevrouw Dietrich en aan ailen, die het comité hielpen, om van dit zaaltje te maken de gezellige ruimte, zooafs wjj die nu zagen. Allen persoonlijk gedenken was haar niet mogelijk. Eén uitzondering moest z\j maken ten opzichte van de heeren Burscb en Bader, die geheel belangloos penning meesteres en secretaris ter zrjde staan bg haar veelomvattend werk, waar nu eenmaal aan het houden van een bazaar allerlei formaliteiten verbonden Z\jn, die men niet zoo gemakkelijk overziet, en ook bracht zqi reeds bij voorbaat dank aan de jeugdige artisten, die bereid zijn dezen drie-daagschon bazaar met muziek op te luisteren. Ten slotte deelde zij nog mede, wat -de aanleiding tot het organiseeren van dezeu Bazaar was: het versterken van de kas der Gemeente, waaraan, vooraf door de hoog noodige herstellingen aau het orgel, zware eischen worden gesteld. Met den wensch, dat dit doel zal wor den bereikt verklaarde zij den bazaar ge opend, die daarop door de aanwezigen werd bezichtigd en in de daarvoor zoo geschikte en keurig aangekleede zaal een aangenamer indruk maakt. Particulieren en medewerkende firma's hebben hier eenige keurcollecties van arti- 1 keien bijeengebracht, waarvan, vooral door de smaakvolle rangschikking, alleen het bezichtigen een genot is. Ververschingen worden door vriendelijke jonge dames aangeboden en verschillende attracties geven aanleiding tot een prettige afleiding. En wat zeker ook den meesten bezoekers niet onverschillig zaf zgn ^de artikelen worden tegen uiterst billijken prjjs verkocht. Het Comité wil ze te ge'.de maken en de hoeveelheid is zoo groot, dat dit niet zal gaan. zonder zeer aannemelijke prij zen. er door heen te komen. Eindelijk is men in de gelegenheid voor een klein bedrag een kans te krijgen een sprei, een Japansch servies, een keurige schemerlamp, een aangekleede pop, voor stellende een Haarlemsch Weesmeisje, ge- kfeea in het kostuum uit de 18de eeuw, benevens een grooter of kleiner partijtje anthraciet, door een brandstoffenhandelaar, lid der Gemeente, daarvoor afgestaan. Gisteren was het bezoek, ondanks het ongunstig weer, af zeer bevredigend.' Heden morgen kwamen ook weer veel hun belang stelling toonen, maar morgen en morgenavond hopen de dames-verkoopsters het af zeer druk te krijgen. propaganda-wagen, waarbij de leden der S. D. A. P. loopen. Deze wagen is speciaal gewijd aan de a.s. verkiezingen met als verkiezingsleus ..Ontwapening". In het mid den van den wagen staat op een verhoo ging een groote roode slembus, met daar boven een stembiljet, waarop ..ontwape ning." Op de vier hoeken van de verhooging, waarop de stembus rust, zitten meisjes, in het wil gekleed, met een palmtak in de hand. waarmede de vrede wordt gesymboliseerd. Achter deze groep komt de muziek van „Nieuw Leven", waarachter eenige groepen van vakvereenigingen, waaronder de Bouw arbeiders met een transparant. Daarna volgt de tweede propagandawa- gen, van de Coöperatie „Vooruit", welke.de coöperatieve idee uilbeelcft. In het midden van dezen wagen is een vierkante reclame zuil geplaatst, waarop enkele leuzen zijn aangebracht. Boven de reclamezuil bevindt zich een acht-zijdig bloemenplateau. Dan volgt de groep vrouwen, welke een groot aantal vlaggen in velerlei kleuren en eenige transparanten meevoert, j Nadat weer een aantal vakvereenigingen I zijn gepasseerd, volgt de derde propaganda- 1 wagen. Op dezen wagen staat ifl het mid- l den een monument, voorstellende de ver- schillende trappen, waarlangs de sociale i verbeteringen zijn verkregen. De eerste trede: het Algemeen Kiesrecht, tweede tre- de: Vrouwenkiesrecht, derde trede 8-uren- i dag. Daarboven eenige zware blokken, 1 voorstellende de medezeggenschap en de socialisatie, naar welker bereiking thans j gestreefd wordt. Boven hel geheel de vrij- I heidsfakkel. Daarna volgt weer een muziekkorps en een aantal vakvereenigingen, waaronder die I van Spoor- en Tramwegpersoneel, met een I op hun bedrijf betrekking hebbend trans- parant. De afdeeling van den'Gemcentewerklie- I denbond komt uit met een eigen wagen, I waarop als leus vermeld: „Medezeggenschap in de Bedrijven". De optocht wordt na afloop op de Doeza- straat ontbonden door den voorzitter der S. D. A. P., mr. Van Eek. Om vier uur wordt hij op de Doezaslraat opgesteld en neemt den volgenden weg: Doezaslraat, Jan-van-Houtkade, Korevaar- slraat, Breeslraat, Kort-Rapenburg, Prinses- sekade, Haarlemmerstraat., Havenbrug, Ha ven, Heerensingel, Oude-Heerengracht, (W. zijde), Nieuwe-Rijn, Hooigracht. Haarlem merstraat, Prinsessekade, Kort-Rapenburg, Rapenburg (W.-Z.), Doezastraat. Met ingang van 1 Augustus is de .in specteur der directe belastingen, invoer rechten en accijnzen mr. B. M. Dull ver plaatst van de inspectie Leiden, 2de afdee ling, naar de inspectie Delfzijl. BINNENLAND. De opheffing van het uitvoerverbod van gond nil Nederland en herstel van den gonden standaard. Wcnschen van overheidspersoneel. Overwerkvergnnning voor hel slageishe- drijf. Militaire en andere voorzieningen in ver band met de drooglegging der Zuiderzee. De moeilijkheden in de Communistische Partij. Moordaanslag in Den Haag. Wetsontwerp tot aanvulling der Kieswet te wachten. Wetsontwerp tot goedkeuring van het verdrag Nederland—België, BUITENLAND. De Engefsche mitlioenennota is door Churchill gisteren in het Engebche Lager huis voorgedragen. Het Dnitsche ministerie-Lnther blijft aan. De opening van den Pruisischen Land dag met een verklaring van Brann. Herzog voor de eenheid van Znid-AIrika in samenwerking met Engeland. De 1-Mei-optocht. De optooht, welke Vrijdag 1 Mei a.s.. des namiddags le hallvijf, vanwege de sa menwerkende organisaties, S. D. A. P., Be- sluurdersbond en Coöp. „Vooruit", zal wor den gehouden, zal ongetwijfeld weer zeer de aandacht trekken. Er wordt door het Mei-comité naar gestreefd den optocht een fleurig aanzien te geven, terwijl aan het karakter, dat een 1-Mei-oplocht moet heb ben, alle aandacht is besteed. Aan den kop van den .sloet loopt het bestuur van den Bestuurdersbond, van de S. D. A. P. en van de Coöp. „Vooruit", met het Mei-comité, waarbij de nieuwe zijden vlag van den Besluurdersbond voor hel eerst wordt meegedragen. Daarachter volgt de groep A. J. C., welke dit jaar zeer goed uitkomt. In deze groep wordt meegedragen een groote Meiklok, ge- maakt van groen en versierd met bloemen. De A. J. C.-vlaggen zullen deze groep tot een kleurig geheel maken. Achter de A. J. C. loopt een groep stu denten, leden der Soc.-Dem. Sludentenclub. Hierna volgt een groot driehoekig trans parant, uitgevoerd in rood en geel, waarop het woord „Ontwapening". Dit transparant is met groene guirlandes versierd. Onmiddellijk daarachter komt de eerste Voor hel examen apothekersassistent waren gisteren hier opgeroepen vier candi- daten. Geslaagd zijn de dames W. van der Werff, van Dokkum, en E. A. 3. de Rceder, van Rotterdam. Blijkens het dezer dagen den Gemeen teraad aangeboden jaarverslag der Plaatse lijke Schoolcommissie lelt Leiden Ihans 26 gemeentelijke lagere scholen (de Centrale school voor hel 74e leerjaar cn de Buiten gewone School voor L. O. daarbij inbegre pen) en 26 bijzondere, te zamen dus 52 scholen. Het aantal leerlingen bedroeg 31 Dec. j.l. op de gemeentelijke scholen 5289 (tegen 5157 in '23), op de bijzondere scholen 5061 (tegen 5075 in '23). Het aantal leerkrachten builen de hooiden was resp. 149 en 143, de vakonderwijzeressen en vakonderwijzers hierbij niet meegerekend. liet vervolgonderwijs op de twee gemeen telijke en vier bijzondere cursussen telde slechts 218 leerlingen, tegen 292 in 1923. Gistermiddag is de Meubileering- tentoonslelling van de Bouwvereeniging „De Eendracht" gesloten. Te kwart over vijf kwamen met 'het Dag. Bestuur de exjxjsaolen, dames en heeren, die het publiek dc gcwenschte inlichtingen hadden gegeven - in een der woningen bijéén. De Voorzitter, de heer J. G. van der Zeeuw, meende de tentoonstelling niet te moeien sluiten zonder in herinnering te hebben gebracht hetgeen in den duur der tentoonstelling was ondervonden. Hij deelde mede, dat 1877 betalende per sonen plus leerlingen van bepaalde vak scholen de tentoonstelling hadden bezocht. Hij hoopte, dat deze tentoonstelling mocht medegehoflpen hebben datgene te bereiken, waarvoor zij was gehouden, n. m. eenige leiging te geven in de installatie van een arbeiderswoning. Het behaalde succes, zoo ging hij voort, Is voor een groot deel te danken aan de Pers, welke steeds haar kolommen beschik baar stelde voor de exposanten en ook vooral voor de dames en heeren, die tijdens den duur der tentoonstelling belangloos het bestuur behulpzaam zijn geweest. Een extra-woord van dank aan hen is zeker op zijn plaats, voorts sprak 'hij den wensch uit, dal, indien „De Eendracht" nog eens de 'hulp van hen zpu verzoeken, zij evenals op de heeren opzichters weer op hen zou mogen rekenen. De waarnemende secretaris, de heer P. de Wolf, meende niet te mogen nalaten een woord'van dank te brengen aan den Voor zitter en een bijzonder woord van lof te nioelen toezwaaien aan het adres van den heer P. J. Bnmli, voor datgene, wat hij in een korten lijd in de functie van secretaris ten opzichte van de tentoonstelling had we len lol stand le brengen, heigeen spreker in 't korl naar voren braoht. Nadat de (hee was rondgediend en de op gedane ervaringen nog eens waren bespro ken, ging men uiteen met de gedachte, dat „De Eendracht" voor de zooveelsle maal nog weer eens eon mooi stuk maatschappe lijk werk had verricht. Door het Leidsch Politiemuziekgezel- schap zal morgen 30 April, ter gelegenheid van den verjaardag van H. K. II. Prinses Juliana een muzikale wandeling worden gemaakt door een gedeelte der stad. De le volgen route is, vertrek fe halflien voormiddag, van af de Papengracht langs Breeslraat, Kort-Rapenburg, Prinsessekade, Haarlemmerstraat, Heerengracht W.-z, Nieuwe-Rijn, Rijnstaat, Plantsoen, Kore- vaarstraat, SIccnschuur, Rapenburg W.-z. Kloksleegbrug, Rapenburg W.-z. en Bree slraat tot aan het Stadhuis. -Men schrijft ons: Meormalen werd dezer dagen bij het Zendingsbureau te Oegslgeest, dat, zooala men weet, tot dekking van hei tekort over 1924 ad f80.000 aan lederen houder van een girorekening f 1 vroeg, geïnformeerd of de actie geslaagd is. Het antwoord daarop was en is nog moeilijk te geven, omdat de verzending der circulaires nog niet geheel geëindigd is. Dankbaar word't medegedeeld, dat velen aan den ojjróep gevolg gaven. Maar ook werd verzekerd, dat vele duizenden reke ninghouders aan het verzoek (tot op heden althans) niet voldeden. Als allen het kleine offer, dat gevraagd werd, gebracht hadden (of alsnog brengen zullen), was het tekort verdwenen. De eigenaar van „Zomerzorg" beeft de Leidsche Orkest-V ereeni ging uitgenoo- digd de daar in den luin te geven zomer- concerten le openen. Onder de Officieels Kennisgevingen is gisteren abusievelijk vermeld: Afschaf fing van leer-hulp-middelen; dit moet zijn aanschaffing van lecr-hulpmiddelen. Door het bestuur van de Stedelijke Werkinrichting alhier werd aanbesteed dc levering der benoodigde levensmiddelen ge durende de eerstvolgende zes maanden na 30 April van dit jaar. De uilslag van deze aanbesteding is als volgt: W. den Heeten en Zn., aardappelen f 0.08B p. K G.; B. Ouwerkerk, gort 10.26 p. K.G.; dezelfde, capucijners 1033 p. K.G.; idem, br. boonen 10.28 p. K G idem, gr. erwten 40.26 p. KG.; D. A. Kelder en Zn., rijst 10.22' p. K.G.j Verkouw en Slokhuy- zen, koffie fl.80 p. K.G.; Z. v. d. Mey, kropbrood f 017' p. K.G.; M. Franke, rund- vet f 0.68 p. K.G.; D. A, Kelder en Zn., cichorei f 0.04" p. pakje. Door D. v. d. V., Doelengracht, alhiqr, is bij da polilis aangifte gedaan, dial zlfn vrouw door do vrouw van zekerea Van ft, eveneens "wonende 'aam, de DoeHelpacht,

Leidsch Dagblad | 1925 | | pagina 1