DIRECTIE en ADMINISTRATIE No. 19978. DINSDAG 28 APRIL Anno 1925 BERICHT. 2500 (op 2 lijnen) Officieele Kennisgevingen. STADSNIEUWS. GEMENGD NIEUWS. Het voornaamste nieuws van heden. LEIDSCH DAGBLAD PRIJS DER ADVERTENTIE*: SO Cts. per regel. Bi) regelabonnement belangrijk lageren prijs. Kleins AdvertentiSn. uitsluitend bij vooruitbetaling, Woensdags en Zaterdags 60 Cts., bij een maximum aantal woorden van 80. Incasso volgens postrecht. Voor eventueels opzending van brieven 10 Cts. porto ta betalen. Bewijsnummer 6 Cts. Bureau Naordeindsplein Telefoonnummer» voor Directie en Administratie 2500 Redaotle 1507. Postchèque- en Girodienst No, 57055 Postbus No. 54 PRIJS DEZER COURANT; .Voor Lelden per 3 maanden ƒ2.36, per week .ïtï, 0.18, Buiten Leiden, waar agenten gevestigd lijn, per week' ,ï,ir 0,18, Franco per post 2.35 portokosten. Nt nummer bestaat uit DRIE Bladen EERSTE BLAD. Vanaf heden wordt ons Telefoon nummer voor: Redactie blijft 1507, OE DIRECTIE. GEMEENTELIJKE VISCHVERXOOP. Aan den gemeentelijken vischwinkel, Vischmarkt 18, tel. 1225 is WOENSDAG Verkrijgbaar: SCIIELVISCH a 10.12—f0.20 f0.27, SCHOL a f 0.11f 0.13f 0.27, OEH. KABELJAUW a 10.22 per pond. N. C. DE GIJSELAAR, Burgom. Leiden, 28 April 1925. HINDERWET. Burgemeester en Wethouders van Leiden brengen ter algemeene kennis, dat de be slissing op het verzoek van: a. de Konink lijke Nederlandsche Grofsmederij om ver gunning tot uitbreiding van de grofsmederij op het perceel Zuidsingel Nis. 66/68, kad. Sectie A. No. 1128 en b. A. Prowaseek en H. W Stöxen. om vergunning tot oprichting van ©en bronsgiëlerij in een gedeelte van het perceel Hoogewoerd No. 75, kad. Sectie D. No. 1625, is verdaagd. N. C. DE GITSELAVR, Burgem. VAN STRIJEN, Secretaris. Leiden, 27 April 1025. AFSCHAFFING VAN LEER-HULP-MIDDELEN. Burgemeester en Wethouders van Leiden brengen ter openbare kennis: a. dat de Raad dier gemeente in zijne openbare vergadering van den 27en dezer besloten heeft medewerking te verleenen aan het Bestuur der Vereeniging voor Christelijk Onderwijs tot aanschaffing van leer- en hulpmiddelen voor zijne school voor U. L. O. aan het Noordeinde 40 wegen3 vermeerdering van liet aantal leerlingen en ir. verband daarmede heeft vastgesteld een suppletoiren begrootingsstaat, groot f 779, taneinde ons College in staat te stellen do benoodigde gelden le zijner lijd ter beschik king van het schoolbestuur te stellen; b. dat binnen dertig vrije dagen, te reke nen van heden af, ieder ingezetene en hel Schoolbestuur van dat besluit bij Gedepu teerde Staten der provincie Zuid-Holland in beroep kan komen. N. C. DE GIJSELAAR, Burgem. VAN STRIJEN, Secretaris. Leiden, 28 April 1925. Hoogheemraadschap „Rijnland". Door Dijkgraaf en Hoogheemraden van het Hoogheemraadschap „Rijnland" 13 de rekening over het dienstjaar 1924 van het Hoogheemraadschap ter goedkeuring van hoofdingelanden en ingelanden ter vast stelling aangeboden. In ontvangst totaal f636 993.60'/!, in uitgaaf totaal f 536.617.36 Aldus met een batig saldo van f 100.376.24Vi Het bundergeld heeft opgebracht in totaal f 251.595.77'/!, terwijl de kosten van huis houdelijk bestuur hebben bedragen de som van f 87.685.78'/!. In de vereenigde vergadering van 3 Juni zal deze rekening worden vastgesteld. Dilettcntencomb. „Placsarla". Voor een uiterst matig bezette zaal gaf gisteravond bovenstaande Vereeniging in „Zomerzorg" haar eerste openb. uitvoering En toch hebben de wegblijvers ongelijk ge had; het is werkelijk een aardige avond ge worden, waarloe niet in het minst de vlotte ahverking van het programma heeft bijge dragen. De voorzitter, de heer Planting, heette in zij;i openingswoord allen welkom. Het is wel een heel jonge Vereeniging, aldus spr.. die hedenavond haar eerste schreden op het glibberige pad der uitvoeringen zal zetten. Uit den aard der zaak vrees ik dan ook wel, dat die schreden erg wankel zullen blijken te zijn, maar nieliemin hoop en vertrouw ik, dat het gchodene voldoende zal zijn om u allen een genoeglijken avond le bezorgen. Wanneer wij dit kunnen bereiken, is dit voor ons een leeken, dat ons streven en wer ken met vergeelt is geweest. Nadat eerst nog een Jazzband de weinig (alrijke aanwezigen eenige oogenblikken aangenaam had bezig gehouden, werd een aanvang gemaakt met de afwerking van hel programma, bestaande in de opvoering van een aantal blijspelletjes, die wel in staat waren het publiek te doen schaterlachen, zoodat, wat dit betreft, de uilvoering wel els geslaagd beschouwd kan worden. Maar natuurlijk: Alle begin is moeilijk en wij vergeven den jongen acteurs en actrices gaarne de fouten, die hun spel nog aan kleefden. In liet belang der Vereeniging achten wij het echter wel raadzaam den medespelenden op hun voornaamste over tredingen tegen de looneelkunst te wijzen. Een der grosiste fouten was wel de uit spraak, die veel le veel overdreven was. Men moet niet uit het oog verliezen, dat een tooneelstuk weergegeven moet worden in de gangbare spreektaal en niet in de schrijf taal. En zoo mag het niet voorkomen, dat de uitgangen van werkwoorden als hebben, nemen, lachen, enz. worden uitgesproken, ten minste niet in die mate, ais gisteravond het gevat was, waar men steeds nog een3 in' het bijzonder den nadruk legde op de uitgangen. Een tweede fout is, dat wanneer iemand niet daadwerkelijk aan het spel deelneemt, maar toch op het tooneel blijven moet, veel te gedwongen in zijn houding is en zichtbaar moeite heeft zijn figuur te red den. Men loopt te draaien, wandelt van de tafel naar den muur, van de muur weer naar de tafel, enz. Doch dit zijn fouten, die algemeen voorkomen bij beginnelingen en door meer oefening en ervaring wel zullen verdwijnen. Over het algemeen was het spel niet slechter dan bij tallooze andere Vereenigingen hier ter stede en dil is voor een vereeniging, die slechts enkele maanden beslaat, op zich zelf reeds een complimentje. Een aangename afwisseling tussclien al deze blijspelletjes vormde het optreden van de 12-jarige Annie Planting, die op zeer ver dienstelijke wijze op de piano een sonate van Fr. Kuhlau en een Galop van Hoffmann len besle gaf, waarvoor zij van het publiek een hartelijk applaus in ontvangst had te nemen. Waarlijk een leerlingelje, waarmede de pianoleeraar, de heer Versneij alle eer inlegt en waarvan hij nog veel plezier km beleven. Het was reeds vrij Iaat, toen onder leiding van den heer Joh. Derogé aan het geani meerde bal begonnen werd, dat tot diep in den nacht de aanwezigen op den dans vloer hield. Het bestuur van „Plaosarln" kan met voldoening op dezen avond terugzien. Zendingsfee st. Vanwege de Vereeniging tot Eevordering der Zendingszaak voor Leiden en Omstre ken zal op Hemelvaartsdag a.s., des namid dags te kwart over ééncn, op het landgoed .Oud-Poelgeest", onder Oegstgeest, daartoe door de eigenaresse welwillend afgestaan, het 15de Zendingsfeest gehouden worden. Als sprekers zullen optreden: prof. dr. H. M. van Nes, openingswoord; ds. J. J. Stam. Ned.-Herr. pred. le Amsterdam; ds. T. J. Hagen, Gerei pred. te Delft, onderwerp: „Een handvol koren op de hoogte der ber gen"; F. J. F. van Hasselt, zendeling van Nieuw-Guinea, onderwerp: „Van Nieuw- Guinea's bergen"; II. Bielke, zendeling van suriname, terwijl ds. H. P. Forlgens. Ned.- Herv. pred. le Voorschoten, de 'slotrede zal houden. De Chr. Harmonie-Ver. „Athalia", van hier, dirigent de heer J. Noordanus, zal haar medewerking verleenen. Ieder jaar neemt het aantal bezoekers toe. Het vorig jaar bedroeg hel aanlal circa vier duizend. Het bcsluur der Vereeniging doet dan ook alle moeite cm het Zendingsfeest zoo aantrekkelijk mogelijk te maken. O.a. zullen dit jaar om het spreekgestoelte we derom banken worden geplaatst, waardoor nan zeer velen een zitplaats kan worden ge boden. Ook is er op het terrein een zeer goede gelegenheid voor het stallen van rij wielen en een canline ingericht. Do Com missie voor het Zendingsteesl rekent ook dit jaar op een groote opkomst. Den 2ii,en Mei a.s. hoopt onze stadge noot J. Zaaiberg, eersle-fitler aar. de Stede lijke Lichtfabrieken alhier, don dag te hor denken, dat hij voor veertig jaren bij ge noemd bedrijf in dienst trad. Op 1 Mei is J. Derogé, kantoorknecht Posterijen, 25 jaar aan de administratie verbtonden. Opd,enzeifden dag gaai II. W. Metse laar, ook kantoorknecht, met pensioen heen. Om zijn collega's en vrienden, die bij er velen heeft, daar liij juist de man was, die voor alles wat op het gebied van viering en herdenking ook bij anderen gelegenheden zorgde, in de gelegenheid te stellen aischeid van hem te nemen, houdt hij Zondag 3 Mei van 2 tot 4 uur receptie te zijnen huize. In de gislcrnamiddag in hei café- restaurant „In den Vergulden Turk" gehou den, algemeene vergadering van aandeel houders van de Internationale Handels maatschappij „Tmenexo", te Amsterdam, werd de Balans, en de winst en verlies rekening goedgekeurd en besloten de ge maakte winst over te schrijven op de vol gende rekening. Tot commissaris werd her benoemd de lieer W. Roessingh, te Amster dam, terwijl als commissaris benoemd werd de heer D. II. J. van der Linden, alhier. Ln de gehouden vergadering van com missarissen der N. V. Leidsche Exploitatie- Maatschappij van Onroerende Goederen werd besloten om aan de algemeene verga dering van aandeelhouders voor te stellen, na behoorlijke afschrijving, een dividend uit le keeren van 8'li pet. (v. j. 8 pet.) en die reserves te verhoog- n met f 9035 60, zoodnl tk totale reserves zulten worden f52.844 96. Bij de stemming op Zondag jl. zijn in den R.-K. Kieskring Leiden uitgebracht 364 stemmen. Pol. Advies 109, mr. dir. D. A. P. N. Kooien, Utrecht, 81; C. J. Kuiper, Utrecht 1; dr. L. G. Korkmhorat, Heemstede 9. Alphahetische lijst: J. H. M. Balvers, Hil- legora, 16; J. C. II. P. Bcertee, Leiden, 8; mr. E. J. M. II. Boteius. Leiden, 3, H. J. Dorghols, 's-Gravenhage, 2; A, C. F. Co- nijn. Doetinchem, 1; L P. Guit, 's-Graven hage, 31: dr. A. C. A Hoffman, Gouda, 2, G. \V. Kajnpschöer, Monster, 1; A. J, Loerakker, Schoten, 81M. J. M. van Polt, Helmond, 1. Van af Donderdag 30 April a.sdes middags te twaalf nur, zal het carillon van den Sladhuisloron als voorspel laten hooren vüör heel-uur-slag: Liedje uit „Zonneweg", muziek van F. E. A. Koeberg, en vóbr haJf- uur-slag: „Iö Vivat"., Na afloop der Lustrumfeesten wordt het „Ifl Vivat" vervangen door: Koor uit „Ko- mnginne-cantatfi",muziek van F. E. A. Koeberg. 1 Het bestuur vai de tentoonstelling van geilen, duiven, hoenders en konijnen mag zich verfreugem in steeds toenemende belangstelling. Wederom werd het bestuur verblijd met de toezeggirg van oen prijs of prijzen van: de Hollandseha Maatschappij van Landbouw, de Ned. Ver. tot Bescher ming var. Dieren, aid. Ledden, Begeora Edetmetaailbedrijven te Utrecht, D« la Bije, de H.H. Overvltet, Stalleu, Taffijn, veearts Holdheimer en mej, Sirag. De Leidsche Ghr. O ran je- Ver ae r. i ging za! ter viering van den verjaardag van Prlnse3 Juliana Donderdagavond oen open bare samenkomst houden in de Stadszaal. Als spreker zal optreden jlir. W. RoCll. Voor de muziek zal zorgen „Per Aspera ad Astra", voor gymnastiek die Ghr. dames- gymr.astiek-ver. „Hoölia". Naar wij vernemen hebben de bestu ren van don Ned. Zionisinbond en van de Ned. Zionistische Studenten-Organisatie een bijeenkomst uitgeschreven ter gedegen heid en de opening van de Hebreeuwsche Universiteit in Jeruzalem, in het blein- auditorlum der Uojvorsitedt alihier, tegen Donderdagavond, waar prof. dr. D. Cohen, prof. dr. B. D. Derdmans en dr. E. Slijper do betcekiius der nieuwe boog-schooi ziullen uiteenzetten. De bijeenkomst is voor ieder belangstellende toegankelijk. Men schrijft ons: Op Donderdag 30 April i3 er weder een Volkszangavond in de Kleins Gehoorzaal, onder leiding van den heer Joh. Oostvecn. Niet noodig te zeggen, dat teder bezoeker er hoogst welkom is! De laatste maal was het zaaltje bezet, -Sn moesten er nog eeniga stoeten bijgezet worden. Het bestuur hoopt, dat het ook Donderdag weder zoo zijn zal, en zoo het bewijs geleverd, dat de bewe ging in Leiden vaslen voet krijgt. Als het aantal leden wat sneller toenam, zou er geregeld elke maand een avond zijn; daar toe moet het toch nog komen t In Juni zal er waarschijnlijk een open luchtavond zijn, en voor het najaar zijn er plannen in bewerking. Laat nu Donderdag de belangstelling blijken. Ieder zingt mede, jong en oud, met zwakke of sterke slem, en de heer Ooslveen zorgt voor een mooie keus van liederen. Doot Jae. S. is bij de politic aangifte gedaan, dat liij door zekeren F. mishan deld is. V Op last van de justitie is tegen een aantal winkeliers hier ter slede wegens het vorkoopen van de tijdschriften „Pan" en „Zwarte Kat" proces-verbaal opgemaakt Uit de vrachigöedeiren'oods van de Staatsspoorwegen is gisteravond tusscheu halfzes en kwart voor zes een hechlt- macihinc ontvreemd. H. E. van H. heeft bij de politie een klacht ingediend naar aanleiding van het feit dat hij door zijn twee zwagers, de onge veer 20-jarige gebrs. V. mishandeld is, die vervolgens ook hun moeder afranselden. Een stel lieve zoontjes! Tuf-ohen Zaterdagmiddag en gietsr- avona is tijdens afwezigheid der bewoners ten nadeele van P. van E. eem bedrag van f 200 ontvreemd, welk bedrag hij in een sigarenkistje had opgeborgen. Een gedeelte van het geld was het eigendom vau de Lan delijke Federatie vam Metaalbewerkers. Vermoedelijk heeft men zich door inklim- ming toegang verschaft, daar men geduren de dien tijd een raam van de slaapkamer bad open gelaten. Ook niet erg voorzichtig, wanneer men twee dagen buitenshuis gaat. Gisteravond te kwart voor zeven ward de 3-jarige A. K., toen hij de rails in de Korenvaarstrajat over wilde steken, door de Haagsche tram aangereden. Gelukkig liep het ongevail voor hem nog goed af, daar hij alleen oenige schaafwonden en builen op liep. Ton nadeele van d> gebroeders P. Is hedennacht van een terrein aan de Koenè- steeg een partij ijzer ontvreemd. In verhand hiermede zijn door ds Leidsche politie niet minder dan acht personen aangehouden, te weten twee dieven en zes helers, In ons berichtje in ons Blad van Za terdag werden eenige bijzonderheden mee gedeeld omtrent de vijftigjarige echtvereeni- ging van den heer F. J. Landzaat en mej. E. Landzaat-Siljé. Daarbij werd echter fou tief gemeld, dat 12 Mei de trouwdag was. Dit moest zijn 26 Mei. LEIDSCHE SCHOUWBURG. Rotteidamsch-Hofstad-Toonesl. „De Korte Broek" blijspel in 3 bedrijven van H. A. Vachell en H. Simpson. Vel? auleurs van tegenwoordig welen een feitelijk niets te overgieten met een sausje, waardoor dat niets zoo voor het oog en voor het gehoor nog iets wordt. Vooralwaar dat sausje gekruid wordt met woord-vuurwerk en meer van dat geflonker, waarvan met recht mag gelden: 't is niet allemaal goud, wat er blinktl O wee echter, wanneer men wil ontloden of iets dergelijks. Dan blijkt, dat er niets le ontleden is, dat het stuk wei nig meer is dan een omhulsel zonder in houd, dat het alleen moet hebben van het uiterlijk. Niettemin heeft men nu en dan geglim lacht, af en foe gelachen en wie toont zich dan een Nurks? Van dit kaliber als boven geschetst is „De Korte Broek" waarvan men bovendien liet verloop direct kan uitstippelen. Een zieke broer en een levenslustige zus tor zitten samen dik in do misère, wanneer plotseling voor den broer een baantje zich voordoet. Door zijn ziekte kan hij het niet aannemen doch zusjclief aanvaardt den post in travesti, bekoort den werkgever, in dit geval een schrijver van romans, en trouwt er tenslotte mee, wanneer eindelijk alles uitkomt. Voila tout. Alles draait om het Zusje en hel is Lily Bouwmeester, die door haar uitbeelding in de korte sportbroek van een golfspeler dit stuk redt. Dat was een uitbeelding waar voor men respect moet hebben. Los, vol nuar.ceering brengt zij het stuk tol een goed einde, dat andera De schrijver van Jules Verstra c-te en de militaire neef van Jaap v. d. Poll zorgen er voor, dat zusje een behoorlijke entourage heeft. De rest geeft weinig aanleiding tot opmerkingen, behalve dat Tartaud weer eons aardig los van zijn rol bleek, al sloeg hij zich er vrij goed door. Een fraai bouquet voor Lily Bouwmeester van het L. S. C. was een welverdiende hulde. De schouwburg was vrij goed bezet en lachte. Dies veel applaus. Do motorrijder Van F., uit Aarlanderveen, 19 nabij de Wijkeibrug, on- dor Voorburg tegen een boonf gereden. In bewusteloozen toestand en met een sche delbreuk is hij naar de ,,Antoniushove" overgebracht. Betsy, hot langverwachte olifantje, is Zondag in den Dierentuin in Den* Haag aangekomen. Na in Rotterdam te zijn ontscheept, ia de kleine dikhuid per vrachtauto naar Den Haag overgebracht, waar hij al 6poedig in «ijn nieuw verblijf ondergebracht werd. Zooalg te begrijpen valt trokSiet transport van het olifantje, dat nog geen nieter hoog is, veel bekijks. Vooral de jeugd vond het een grappige gebeurtenis. Het zal nog wel cenigen tijd duren voordat Betsy voor het publiek te bezichtigen zal zijn. Toen gisteravond mej. De Keizer met den hoofdboekhouder even na acht uur het kantoor van de naamlooze vennootschap „De Nederlandsche Staalin dustrie" aan den Keilcweg te Rotterdam verliet, maakte zij dien hoofdboekhouder opmerkzaam op vlammetjes, die zij door do ruiten heen in de constructiewerkplaat- sen der fabriek zag. Beiden keerden te rug en waarschuwden hot personeel. De werklieden hadden om zes uur de fabriek reeds verlaten en een waker, die oen half uur te voren de ronde deed, had niets op gemerkt. Er bleek brand te zijn uitgebro ken in de schilders werk- en bergplaats, on dergebracht in een bijbouw van de groote montagehal der eonstructiewerkpiaatsen, waar de vlammen zooveel fel brandend voedsel vonden, dat de brand zich al spoe dig ernstig liet aanzien, toen de de vlam men, opkruipende langs den bijbouw, de houton kap van de hal, ongeveer twintig meter boven den beganen grond, aantast ten en zich een weg naar buiten baariden. De directeur der vennootschap, de heer J. M. J. Kooij, wa3 spoedig ter plaatse. De brandweer rukte aan en om balftien was de brand gebluscht. De aangerichte schade bleek betrekkelijk mede te vallen. De schilderswerkplaats is geheel uitge brand. Staking in het v 0 r Ji u i 'a b e- drijf. De Centrale Bond van Transport arbeiders heeft gisteren eon staking gepro clameerd in alle verhuisbedrijven te Rot terdam. Volgens het bestuur van genoem den Bond variceren de loonen van de ar- BINNENLAND. Benoemd is tot directeur-generaal dat Posterijen en Telegrafie ir. M. H. Damme. De nienwe Tarieiwet wordt waarschijn' lijk eerst óp 1 Jnli a.s, ingevoerd. De Minister van Financiën over oude bff* lastingposten. Memorie van Antwoord op het Voorloopig Verslag der Tweede Kamer betreffende dft wijziging der Drankwet. Memorie van Antwoord op het Voorloopif Verslag der Tweede Kamer betreffende den arbeid in broodbakkerijen. BUITENLAND, ✓V De ontvangst van de verkiezing van Hfn# denburg tot Dnitsch president. Verhooging der Duitsche spoor tarieven, De Portngeesche president blijft aam beidcre in het verhuisbedrijf van f 27.50 tot f 30 en is de arbeidsdag in do overgroot© meerderheid van de bodrijvon onbegrensd; het zou zeer vaak voorkomen, dat 80 a 00 uur per week gewerkt wordt. De arbeiders eisehen verbetering van het loon en invoe ring van een vastge&telden arbeidsdag. Een der werkgeverg heeft aangeboden, den vollen cisch van de arbeiders-organisa ties in te willigen en dit contractueel vast to leggen. Gisteravond zou daarover im een vergadering van do stakers worden beslist. De staking omvat ongeveer 100 man', werkzaam bij twaalf patroons. De eisehen zijn voor de vaste werklieden een loon van f 35 per week en voor de losse werklieden f 6.50 per dag (thans f 4.50). Bovendien in voering van den 10-urigem werkdag en een" regeling van den vacantietijd. Thans zijn alle daders van den op 20 dezer bij den galanterie-winke lier W., te Almelo, gepleegden diefstal ge arresteerd en 13 ongeveer f 100 van bet ontvreemde geld in beslag genomen. Het» ledige geldkistje heeft de politie uit de Loo-Lee opgehaald. De aanhouding van do beide laatst gearresteerde verdachten, een' man en een vrouw, geschiedde te Neder- weert, in Limburg. Gistermorgen miste de 1 a n <L bouwer H., te Berghuizen (Oldenzaal), zijn 4-jarig zoontje. Direct werden alle middelen aangewend om don vermiste op het spoor te komen. Na lang zoeken vond rnen de kleine in den gierkelder achter het huis. De levens geesten waren reeds geweken. B ij P. B. te Bozum (Fr.) is een" geheime distilleerderij ontdekt. Het toe stel is door rijksambtenaren in beslag ge nomen en tegen B. i3 procc3-vcrbaal op gemaakt. De staking hn de Drcntsch© venen. Uit Emmeh werd gisteren aan „Hot Yolk" o.m. gemeld; In het anarchistisch centrum in dc Droné* sche venen, n.l. Emmor-Oompascuum, waar de wilde actie nog altijd werd gaande ge houden, is een radicale verandering in den toestand ingetreden. In een algemeene ver gadering van alle betrokken arbeiders, Za^ terdag j.l., werd besloten een comité uit alle richtingen in do arbeidersbeweging sa men tc stellen, met uitsluiting van de com munisten en de anarchisten. Constandse noch Brommort mogen meer op de verga deringen der arbeiders optreden. Voorts wérd be3loten een conferentie aan te vragen met de werkgevers. To Assen zijn ge v an kei ij k binnengebracht N. M., te Emmer Erfschei- denveen, S. O., P. O. en J. S-, tc Emmer Compascuum, allen veenarbeiders, verdacht van heb stichten van brand in turfhoopen, m het veen staande, tijdens de werkstaking van kort- geleden. Te Westerhom (gein. G;r ij p s- kerk) zijn gisteren tweo koeien van dc we duwe C. Polj door den bliksem gedood. Zondagmiddag is op den weg Oudenbosch- Roosendaal de heer C. v d. Kerkhoven, te Oudenbosch, door wielren ners aangereden. Hij viel bewusteloos neer, Od do vraag van getuigen om opgave van namen, werd met een mC3 gedreigd. Schoonmama: ,,'t Ia vreemd! Zoo dikwijla als ik bij je kom, is er on weer aan de lucht." Schoonzoon: „Ja, en u heeft de voeten nog niet in huis, of bet dondert al."-

Leidsch Dagblad | 1925 | | pagina 1