A.J. Rs__ GEMENGD NIEUWS. UIT DE RIJNSTREEK. UIT DE OMSTREKEN. nielo, Groningen en Wageningen. Ook liet dreigement der patroons, om in verschil lende plaatsen des lands de uilsluiting te proclamceren, vormde een onderwerp van bespreking. Eventucele tegenmaatregelen werden besproken en vastgesteld, ten einde de actie der patroonsbonden het hoofd te kunnen bieden en voorbereid te zijn op uit breiding van hel conflict. De vergadering was het eens met de lol dusverre gevoerde liondsleiding en besloot alle maatregelen te treffen, om den strijd tot doorvoering der gezellcneischen, zoo krachtig mogelijk te blijven voeren. De heer \V. C. PIcy te, sinds 1901 gemeentesecretaris te Zalt-Bommel, heeft ontslag' gevraagd. De Bond van Ambtenaren in dienst van de Ned. Spoorwegen, hield Zaterdag te Zwolle zijn Bondsvergadering. De Bonds voorzitter, de heer K. Bloothoofd, herinner de er in zijn openingswoord aan, dal de Itcgcering hoopt vóór Pinksteren a.s. het wetsontwerp inzake pensioenregeling voor liet spoorwegpersoneel in de Kamer to be handelen. In dat wetsontwerp zijn verwe zenlijkt grootendeels de wenschen, die de organisatie in de jongste conferentie met dè Directie naar voren hebben gebracht. Over het verzoek oin drie weken duurle- locslag zijn nog geen resultaten te melden. Met do fusiepogingen is niets bereikt. De N. V. heeft gemeend op het oorlogspad te moeten gaan. De Bond zou in 30 veldslagen vernietigd worden; toen dat niet gelukte, zou het in 75 gebeuren. liet leek hel II. B. wijs beleid, haar niet op het oorlogspad te gemoet te treden, maar hen in de lucht te laten slaan. De N. V„ aldus spr.. zegt, dat onze leden bij bosjes wegloopen. Welnu, er hebben 14 loden bedankt, terwijl zich dit jaar 170 nieuwe leden aangegeven hebben. De Bond telde 1 April j.l. 3846 leden. Uilgenoodigd zijn vertegenwoordigers van builenlandsche zusterorganisaties. De Duilsche collega's hebben geantwoord, „dat zij door de inter nationale verhoudingen verhinderd zijn, te genwoordig te wezen." De Fransche verle- genwoordigers komen morgen. Aanwezig zijn 3 vertegenwoordigers van do Engclsche spoorwegamblenarcn de heeren: Williams, Townend, en Millard, en 3 vertegenwoordi gers van de Belgische spoorwegambtenaren de heeren Brixhe, Bomans, Dirickx. Maandag zal in Utrecht getracht worden tusschen de builenlandsche collega's en de B. A. N. S. een internationalen band le leg gen, tusschen de spoorwegmannen in Europa Daarna voerde liet woord de Engclsche afgevaardigde Mr. Williams, die dank bracht voor de ontvangst, en zeide, dat zijn Vereeniging telde 65.000 leden. Het vorige jaar hadden zij 3000 nieuwe leden gekre gen. Op de Bank had zijn organisalie staan oen kapilaal van 115.000 pond. Namens de Belgische afgevaardigden sprak de heer Brixhe, die mededeelde, dal de Belgische spoormannen hongersnood hadden gekend. Hun salaris bedroeg voor den oorlog 4000, na den oorlog 8000 francs, maar do Belgische franc, die voor den oor log 100 centimes waard was, gold na den oorlog 20 centimes. De Belgische Bond van Ambtenaren en Beambten wil gaarne me dewerken aan een verbroedering met En- gelsche, Hollandsche, Fransche. ja ook met Duitscho collega's. Ter aflossing van oudo schuld, die nog op de kerk rust-, heeft ds. Westerman Hol- atijn, predikant bij de Hervormde Gemeen te te Apeldoorn, van iemand, die onbekend wenscht te blijven, een gift vam duizend gulden ontvangen. De correspondent van de „N. It. Ct." te Genève seint nader; In verband met bet vorig telegram in zake het door dr. Jitta. en den Belg Velghe ontwor pen Ncderlandaeh-Belgischc verdrag over hygiënische maatregelen bij het scheep vaartverkeer, acht ik mij verplicht, na een nader onderhoud met dr. Josephus Jitta, mijn medcdeelingcn in zooverre te verdui delijken, dat do Nederlandsche regeering wel do algemccne strekking van een zoo danig verdrag reeds hcctt goedgekeurd, doch dat dit ten aanzien van den precie zer. tekst van het door de heeren Jitta en Velghe geredigeerde ontwerp verdrag nog niet het geval is geweest. Do gewone audiëntie van den Minister van Arbeid, Handel en Nijverheid zal Don derdag 30 April niet plaats hebben. RECLAME 7096 Het fcezoek a$n de internatiof- nalo bloemententoonstelling' te Heemstede waa gisteren overweldigend groot Velen hebben iang in dó file moeten wachten om tot het hoofdgebouw te worden toegelaten. Tom Mix, do Amerikfl-ansche cowboy film-acteur, vond Zaterdagmorgen b\j zjjn kort verblijf te Rotterdam op het station ÏX P. een enthusiast publiek. Reeds ge- ruimen tijd voor het uur van aankomst was een aantal bewonderaars van den filmheld in optocht naar het station getrokken. De vraa^ naar perron-kaartjes was zóó groot, dat de automaat al spoedig was leeggekocht, terwgl de ambtenaren aan de loketten han den te kort kwamen, om de menschen, die voor vijf cent „een voorstelling" hoopten bft to wonen, tevreden te stellen. Toen de Parijsche trein binnenreed, was het over stelpend vol op de perrons. Er ontbrak van de kende Rotterdamsche voormannen op bioscoopgebied geen één. Zoodra het publiek den grooten witten cowboy-hoed van Tom Mix gewaarwerd, was er geen houden meer aan en stroomde men de spoorbaan over. Nadat do acteur, verg;z&ld door zjjn echt- genoole en dochter, omkranst was, begaf hij zich, geëscorteerd door een aantal ver eerders, naar do wachtkamer. Ook hier weer een buitengewoon gelrang. In de wachtkamer had zich een leger fotografen en filin-ope- iateurs opgesteld. Buiten het siation ver drongen zich nog honderden ea de Ameri kaan was zoo welwillend", op een stoel te klauteren, om zich nog eens to laten zien. Nadat ververschingen waren rondgediend, vertrok Tom Mix naar Amsterdam. To 11.03 passeerflfe Tom Mix het Hol landsche Spco.station 13 's-Gravenhage. Een paar honderd film-enthusiasten hadden zich op het perron opgesteld om den held toe to juichen. Toen de trein binnenrolde, steeg een hoera op, toen men Tom Mix gewaar werd. Het zoontjo van den f.Im-exploilaut Bamsteyn bood een rieton revolver aan, met bloemen versierd, terwijl zijn zusje een pop in Hollandscho kl/derdracht overhandigde voor het dochtertje van Tom Mix. Bij de coupé van den beroemden rui lei' ontstond een geweldig gedrang. Ieder wilde oen handdruk of een handteekening machtig wor den. Na enkele minuten klonk het waar schuwend fluitje van den stationchef en oader •hartelijk gejuich verdween Tom Mix in de richting van Amsterdam, om een nieuwe huldiging in ontvangst te gaan nemeo. Aan het Centraalstation werd hij door een menschenmassa ontvangen. Op het per ron werd hij toegesproken. Buiten hield de bereden politie met moeite de menigte in bedwang tot zij doorbrak. In een auto begon hij tfj'n zegetocht door de stad! Twee rechercheurs van de Centrale Recherche, te Amsterdam, die I Vrijdag op bet pad waren, zagen omstreeks negen uur vier mannen ioopen, van wie één een ijzeren kistje droeg. Daar heb viertal bij de politic niet goed staat aangeschre ven, bielden de rechercheurs hen aan. Door het oüderzoek en het verhoor kwam aan liet licht, dat zij hadden ingebroken bij de uit geverszaak van den lieer G. J. Graauw, leidscbekadc. Hier hadden zij zich tot het kantoor toegang ^verschaft door de huis deur met een valschen sleutel te openen. Hetzelfde deden zij met een brandkast, welke van een z.g. pompslot voorzien was. In de kast troffen zij een klein goldkïstjo aan, dat zij ongeopend meenamen. Het kistje hield ecnige honderden gul dens in. In verbandmetdegepleegde onregelmatigheden bij de keuriDg van vee, ia de keurmeester-directeur van het abat toir to Wormermeer geschorst. B. en W. onderzoeken, in hoeverre hij ook heeft ge fraudeerd als slachthuis-directeur en admi nistrateur. Te Aalten is proco «-verbaal opgemaakt wegens een geval van ernstige dierenmishandeling, gepleegd in het ge meente-slachthuis aldaar. Een kat, die een stukje vleesch zou meepakken, werd eerst met een emmer kokend water overgoten en daarna onder een kookpot levefid ver brand. De politie te Arnhem heeft gearresteerd J. P. S., directeur van de drukkerij „Laboremus'', aldaar. Deze werd reeds geruimen tijd door de politie in heb oog gehouden, omdat bekend was, dat hij er zijn werk van maakte, verschillende per sonen op te lichten door hen te animeeren deel te nemen in zijn zaak, die in werke lijkheid niet zijn eigendom was. Hij plaatste advertenties in verschillende bladen, waar in hij o.m. meedeelde, een boekhouder-com pagnon te zoeken, die f4000 kon fournec- ren. Ten slotte gelukte het hem relaties aan te knoopen met een jongeman uit Den Boschdie na zich op grond van de over gelegde bescheiden overtuigd te hebben, dat do indertijd te Amsterdam bestaan heb bende zaak werkelijk eigendom van den ver dachte was, het bedrag van f 4000 fourneer de. Al spoedig bleek echter, dat heb over gelegde koopcontract valsch was. Hij had dc bedoelde zaak op afbetaling gekocht en een gedeelte van het gestorte geld van f 4000 gebruikte hij om alsnog zijn verplich tingen in dezen na te komen. Toen de com pagnon ontdekte, dat ook andere beschei den valsch waren, volgde een aanklacht bij de politie, die den verdachte arresteerde. Reeds vroeger is hij wegens dergelijke! praktijken in Amsterdam en Rotterdam ver volgd en deswege tot een jaar gevangenis straf veroordeeld. Eenig© maanden geleden is een klacht tegen hem ingediend, even eens voor het plaatsen van advertenties. Toen is wel proces-verbaal tegen hem opge maakt, maar er heeft geen vervolging plaats gehad. De verdachte heeft ook gerui men tijd in Indië vertoefdhij deed daar Bankzaken, waaraan ook een luchtjo zat- Na in Nederland te zijn teruggekeerd, zttte hij een loterij op touw, die ook door ingrij pen van de politie is beëindigd. Te Nijmegen deden dezer Öa- gen tweo Duitsche politie-ambtenaren een inval in het hotel „De Musschenberg", even voorbij Beek bij de grens op Duitsch ge bied. Zij arresteerden den eigenaar, den heer V. d. H., een Nederlander, on wilden hem naar Kleef overbrengen. Op ©traat gaf de hotelhouder den politiemannen een duw en vluchtte op Hollandsch gebied. De Duib- schers zetten hem na over de gvens en wil den hem opnieuw arresteeren, doch de Hollandsche douane-beambten kwamen tus- 6chenbeide en ontwapenden de Duitschers, waarop dezen zonder hun arrestant heen gingen. Op Duitsch gebied teruggekeerd, kregen zij hun wapens lenig. V. d. H. waagt zich niet meer in zijn hotel, dat thans onder toezicht van de Duitsche po3 litie staat. Men vermoedt, dat het écn smokkelzaak betreft. Ook de vrouw eri de kinderen van den hotelhouder *ljn Eaa? ons land vertrokken". Goedkoop menu. Hoemefi gasten onthaalt als „Schraalhans keuken meester" is: Men brengt ergens een be zoek en „vaDgt bot." Hangt daarna „den gebraden haan" uit. Daarop komen twee gasten aanzitten. Den een „stooft men een kool", voor den ander „haalt men de kastanjes uit het vuur." Men „tapt een ui", „verkoopt een knol voor een citroen"- en „laat ze er voor spek en booncx bitten", terwijl men zelf „met zijn gebakken peren biijft zitten/' Aan het dessert ail dan wel „cc>n appeltje tc schillen" vallen. 0 BUITENLANDSCH GEMENGD. In de onmiddellijke nabijheid van het hoenderpark in Engeland van den kortge leden terechtgestelden Thome, is een nieu we moord ontdekt. Een tienjarig meisje, de dochter van een bediende van een na burig landgoe'd, werd 's avonds naar het dorp gezonden om inkoopen tc doen. Zij keerde niet terug en 4 uur later vond men haar lijk in het park van het slot. De hals was blijkbaar met een scheermes afgesne den en de schedel ingeslagen. Deze moord wordt in verband gebracht met twee moorden, die in den loop van 1924 op kleine meisjes zijn gepleegd en waarvan de daders nog niet zijn gevonden. De eene moord werd gepleegd te Chichester cn do andere tc Birkenhead, bij Liverpool. In de buurt van Luebbcn in het Sprec- wald is Donderdag een jong meisje dat zich per fiets naar een nabijgelegen gemeen te begaf, op den straatweg aangevallen door een jongeling die haar met een mes licht verwondde cn cr vervolgens met baar fiets van doorging. Het meisje haastte zich naar huis, vertelde wat haar overkomen was en onmiddellijk besloten haar 20-jarige broeder en haar 30-javige neef den dief eveneens per fiets te achtervolgen. Zij had den den dief inderdaad ingehaald, maar deze was er in geslaagd beiden met mes steken te dooden. Uit het onderzoek bleek dat de dader een 17-jarige slagersknecht was, die te Cottbns een betrekking had maar sinds enkele dagen spoorloos was ver dwenen. Daar zijn ouders te Berlijn woon den besloot de politie hem hier te zoeken. Hij werd inderdaad daar in hechtenis ge nomen. De fiets had hij voor 10 mark ver kocht. De rechtbank te Warschau behandelt sinds enkele dagen een spionnageproces, Zaterdagmorgen is de verdediger in 't por taal van het gerechtshof door een officier aangevallen en in het gezicht geslagen. Do officier, die ontkomen kon, werd echter later op den dag als getuige in het proces gehoord. Terwijl h\j op de hem gestelde viagen antwoorddde, haalde de verdediger die hij des ochtends had aangevallen plot seling een revolver voor den dag en loste zes schoten op den getuige, die echter niet gewond werd De advocaat is in hechtenis genomen. Bodegraven. Algemeen leeft in onze gemeente het gevoelen, dat onze burge meester mr. Yan Dobben de Bruyn, bij zijn installatie te koud is ingehaald. Nu hij dan ook Zaterdag zich met zijn familie metter woon te Bodegraven zal vestigen, wil men door een ontvangst hulde brengen aan zijn arbeid. Een Raadscommissie heeft het ini tiatief genomen, onder leiding van den heer Hortensius; om de familie af te halen en een receptie aan te bieden. Dat is echter naar het oordeel van velen niet genoeg, waarom hedenmorgen een oproep werd aangeplakt tot een vergadering op Dins dagavond om een défilé van vereenigingen te houden. E©d en ander bewijst hoe de persoon van den burgemeester in korten tijd populair is geworden. We hopen dat de vergadering van morgenavond, waar voor veel belangstelling is, tot een goed resultaat komt. Zaterdag wordt dan een echte feestdag. Nader vernamen we nog dat reeds een voorh comité wordt gevormd, dat voorstellen zal overwegen. Het was Zondag op ODzen drukken verkeersweg weer bijzonder levendig. Het aantal auto's stijgt met den dag. Nu was er echter ook weer een wielerwedstrijd tusschen die drukte door en wel de wed strijd Den Haag—Woerden vice-versa. Eén aantal wielrijders, die door te snel rijden in de bebouwde kom, den weg onveilig maakten werden verbaliseerd. Een andere reed pardoes tegen een auto op, waardoor zijn fiets ernstig werd beschadigd. Yan den ouderwetschen rustigen Zondag is zoo lang zamerhand niet veel meer over. Leiderdorp. De raad vergadert Woens dagavond a.e. te half acht. BurgerlijkeStand. Gcb. Johari- na Clasina Elisabeth, d. van W. A. Colijn en A. M. van Amsterdam Marius Johan nes, z. van Joh. van der Zwart en M. de Haa9. Getrouwd: J. Koolmoes en 'A. Griekspoor Leimuiden. De raad dezer gemeente vergadert Woensdag a.e. de« namiddags te 8 uur. Punten van behandeling 1. Notulen. 2. Ingekomen Stukken. 3. Me- dedeelingen. 4. Voorstel tot het aangaan van 'geldleeningen, a. groot f 12.000 voor de uit breiding van het electriciteitskabelnet-, b. groot f 10.000 voor vernieuwing van de brug over de Drecht in het dorp. B. Voortel tot het heffen eener overeenkomst met de ge meente Nieuwveen inzak© hulp bij eventu cele brand bij het Tolhuis en bij Kattenbrug 6. Adres van P. J. Wijfje e.a., waarin ver zocht wordt over te gaan tot oprichting van een stembureau te Bilderdam. 7. Aanvrage R.-K. Schoolbestuur om vergoeding inge volge art. 101. 9e lid der L.O.-Wet 1920. 8. Bespreking ontwerp der jaarwedden van Burgemeesters, Secretarissen cn Ontvangers vastgesteld door Heeren Gedeputeerde Sta ten dezër provincie. In de Vrijdag gehouden Zitting van het Centraal Stembureau dezer gemeente is de heer A. van Poelgeest benoemd verklaard tot lid van den raad in de \acature C. v. d. Akker. Vrijdagnacht is uit een boenhok, aan gebouwd aan de woning van den landbouwer J. J. Kiebert, een fiets gestolen. Dc politie stelt een onderzoek in. Waddingsveen. De verkoop der Emma- bloem hoeft opgebracht f 181.32. Gevonden voorwerpen: een portemon naie, een tabaksdoos en een portemonnaie, waarin rentezegeïs tot een waarde van bijna f 20. Inlichtingen ten raadhuize. RECLAME. Haarlemmermeer Op 10 Juni a.s. zal 't j 40 jaren geleden zijn, dat de heer S. Mast- bergen zijne werkzaamheden aan de open- j bare lagere school No. 7 aan den Benne broekerweg hij den Aalsmeerderdijk aan- j vaardde. Bij den klompenmaker V. te Nieuwvcn nep in de Haarlemmermeer ontstond, ver moedelijk door een defect aan den schoor steen, brand op den zolder. De brandweer werd onmiddellijk gewaar schuwd, ving direct het blueschingswerk aan en slaagde er spoedig in het vuur meester te worden. Van het huis brandde de kap nage noeg geheel uit en van de aangrenzende woning giug een schuur in de vlammen op. Verzekering dekt de Bchade. Hillegom. Hel bericht, dat de lieer II. A. Vooren alhier benoemd is tol waar nemend directeur van het Postkantoor le Lisse, geeft aanleiding iels meer daarover le melden. De benoeming immers van dezen commies-titulair tot waarnemend directeur is wel een bijzondere. Bovendien is hij tij dens een veeljarig verblijf hier ter plaatse gebleken een zeer bekwaam en welwillend ambtenaar le zijn, benevens een meelevend burger. De heer Vooren was aan het postkantoor alhier werkzaam van 1897 lot 1900 en van 1904 lot op heden. Hij had sympathie voor liet bloembollen- bedrijf en kende de belangen van dc expor teurs, die veel postzaken hebben. Waar zijn aanstaande kantoor te Lisse dezelfde bedrij ven heeft, is hem deze benoeming dus te aangenamer. Zijn positie was hier niet een van be- slissenden aard, maar heel dikwijls bleek hij voor het publiek toch de man te zijn tot wicn men zich bij voorkeur wendde. Met het postpersoneel kan hij zeer goed omgaan; de brievenbestellers hielden van hem. De opleiding van het personeel ging hem ter harte. Zijn superieuren welen dal heel goed; het Hillegomsche personeel slaat goed aangeschreven. Op feestdagen en in drukke lijden zullen de bestellers hem mis sen en hij zal hen missen. In Lisse hoopt hij dezelfde goede verhou dingen le ontmoeten. Er is aan den benoem de verlof verleend hier te blijven wonen. Hij blijft dus lid van den Gemeenteraad en se cretaris van de l.b.c.-vereeniging; deze laat ste functie is hem zeer lief. Op het terrein van de t.b.c.-beslrijding heelt hij voor Hil- elgom veel gedaan. Hij is ook secretaris der Provinciale Vereeniging voor l.b.c. De nieuwe lighal hoopt hij hier lot stand te zien komen. Dezo benoeming heeft niets tc maken met de reorganisatie bij de posterijen. Of hel waarn. directeurschap te Lisse van lan gen duur ie, staat heelemaat niet vast. Voor- loopig blijft Lisse het kanloor van heden be houden; het wordt dus voorloopig geen bij kantoor. Dc vacalure, die hier ontstaat, wordt 'niet weer vervuld, vanwege de bezuiniging Sinds de werkzaamheid van den heer Voo ren alhier is hel P., T. cn T.-personeel van 1 ambletiaar, 1 idem in opleiding en 5 be stellers gestegen tot 9 ambtenaren. 11 be stellers en 2 kantoorknechts. Katwijk-aan-den-Rijn. Bij de gisteren gehouden stemming voor do groslijst ran R.-K. candidaten voor de Tweede Kamer zijn uitgebracht 176 stemmen, verdeold nis volgt: Politiek Advies 54, Kooien, 93, Bal- vors 12, Bolsius 2, Guijt 3, Loerakker 10. onwaarde 2. Katwijk aan Zee. Van de trawlvis- schcrij kwamen Zaterdag te lJmuiden aan de markt de loggers: K. 15 met 1162; KW 110 met f107; KW 36 met f372. KW 45 met f260; KW 16 met [217, KW 89 met f 147; KW 166 met f 377; ICW 170 met f216; KW 144 met [263, KW 33 met f177; KW 25 met [203; KW 79 met [93; KW 67 met 1267; KW 126 met f 160; KW 47 met f213; KW 54 met f135; KW 8 met f318; KW. 21 mei f 149; KW. 57 met f407. KW 92 met [193; KW 105 met f57Q; KW 153 mei f131; KW 62 met 1202; KW 96 met f228, en KW. 28 met f 122 besomming. Voorspelden we in begin vorige week, dat de kustvisschers geen beste week zouden maken, onze voorspelling is helaas bewaar heid. De twee grootste hooien, die met le vensgevaar in 't begin uitgingen maakten een aardige besomming, doch hel meeren- deel wa's wind, tij en zee ongunstig, zoodat de verdiensten schraal waren. De garnalen- prijs bleef daardoor tamelijk vast. Was het vroeger steeds de gewoonte om op den avond van den len Pinksterdag Bidstond voor de haringvissehevij te houden, en gingen dan direct na Pinksteren een groot gedeelte onzer visschers ter haringvangst, door de verandering in het bedrijf waardoor vele schepen ver voor Pinksteren reeds zee kiezen, diende ook de Bidstond vervroegd le worden. Gisterenavond werd die Bidslond in de Geref. Kerk gehouden. Met Paschen werd ze reeds in de beide Ilerv. Kerken gehouden, zooals wij reeds melden. In de Geref. Kerk ging voor ds. J. J. Impela Voorgelezen werden de 127s(e en 128ste Psalm. Als tekst koos hij Ps. 128; 1 en 2. Noordwijk. De 72-jarige renlenier N. v. d. W. ,die iederen dag nog een fielslochlje maakte, werd nabij Katwijk plotseling onwel. Rheumaliek! De pijnen beslrijdl men mei Spirosal-oplossing,, warmeede alle pijnlijke plaatsen moe ien Ingewreven worden. Om de eandoening zelve tot genezing le brengen, moei deze uitwendige kuur gecombineerd worden mei hel inwen- dig gebruik ven Aspirin-lablellen „Wayrt". Splrosal-oplosslng is in ake apotheken en drogislwinkeU verkrijgbaar. <oy7 doch wilde geen hulp hebben. Na eenigeü lijd gerust te hebben ging hij terug, doch kon niet verder komen dan de woning van den heer V., waar hij even later dood in de dichtbijstaande schuur werd gevonden. Na- dat ook de dokter don dood had geconsta teerd is het lijk met de politic-brancard naag huis vervoerd. Uit hel financieel verslag vaii het lstq kwartaal van de vereeniging „Draagt elkan ders lasten" blijkt een batig kassaldo van f 104.92. Ontvangen werd 11996,47, uitgege ven f 1891,55. Voor verpleging werd betaald f732 en aan ziekentransport 160. i Noordwijk a. Zee. Zondagmiddag reed een auto met een grootc vaart tegen een lan taarnpaal op den Oude Zeeweg, waardoor deze in 3 deelen brak. Wel een bewijs dat het niet erg kalm ging. Dc aulo gemerkt G 843 had ook veel malcrieclc schade en moest naar de garage van den heer Bolhuis worden gesleept. De politie doet onderzoek Nocrdwijk-Binneu. In de muziektent zullen achtereenvolgens dezen zomer 6 con certen plaal; hebben, en wel te beginnen op a.s. Donderdag cn daarna op 28 Mei, 25 Juni, 1 en 31 Augustus cn 24- September. Nocrdwijkerhcut. Burg. Stand Ge boren: Pietcr Pautus, Z. van S. van den Berg cn J. A. van Eekeren Gerardus Hendrikus, Z. van C. van Dam en C. van Leeuwen Agnes Maria. D. van J. Bakker en A. M, Kokkelkorcn Cornells Wilhelmus Jozef, Z. van I. W. van dor Ktugt en A. Duiven voorden Pelrus Anlonius, Z van A. W. van Saase cn A J Heemskerk. Ondertrouwd: llenrikus Remmerswaal 29 j te Noordwijk en Cornelia M. van der Meef 23 j. Laurenlius Cornells Romijn 28 j., te Lisse en Alida Ifenrica Ruigrok 29 j. Pelrus de Ridder 32 j le Lisse en Maria vafl der Slot 31 j. Overleden: Johanna Pclronella Maria van' Rest 42 j. (Zuster Dalmatia) Huberta Ma ria van der Voort 74 j.. echlg. van A. van den Berg. le Buesum. Oegstgeed. Bij de politie is door eeni winkelier een valschen gulden gedeponeerd, die door hem was ontvangen. Valkenburg. Zaterdagmorgen overkwam A. O., alhier, een ernstig ongeluk. Hij hielp vee naar het weiland brengen. Vlak hij dq steenfabriek schrok een koe van een voor bijrijdenden wagen en sleurde hem over de straat. Ernstig gewond in hel gelaat is hij thuisgebracht en door dr. Hueting van Kat wijk verbonden. Vooral de neus heeft het moeien ontgelden en is sterk opgezwollen, terwijl de paliënl ook over zware hoofdpijn Klaagde. I Voorschoten. Burgcrl. Stand. Ge boren: Cornelia Maria, D. van F. N. Oors-.'hót en C. II. C. van der' Bijl. t Overleden G. van der Werf 50 j. Gehuwd: J. A Bernsen cn C. II. van Vliet, Gisteravond waren de leden der bur* gei wacht in het gymnastieklokaal der openb. school bijeen gekomen om afscheid te ne men van hun commandant, d-n heer A. G. J, Elskamp, die wegens verandering van werk kring de geme.nt; ging verhaten. Omstreeks hellcegeu noodigde de eere-voorzitfer, de heer Vernède, de aanwezigen uit de bijeen komst aan te vangen met het zingen van het Wilhelmus, waarna de voorzitter, de neer A. J. Turion, de aanweigen welkom heette en met een enkel woord de gevoelens ver tolkte, die de medeieeling verwekte, dat de commandant zou vertrekken. De eere-voor- zilter ging vervolgens na de twee feiten die thans op het jirogramma stonden: lo. het afscheid nemen van den heer Elskamp en het installeeren van een nieuweu com mandant. Daar spr. meerdere malen op vorige vergaderingen met genoegen de ver diensten heeft geuit van den commandant, wordt 't door hem overbodig geacht dit op dezen avond nogmaals te herhalen, met nauwgez.lte plich.sbptrachliiig en kame.aad- schappelijke houding, heeft hij de burger wacht weten hoog te houden. Spr .wenscht den scheidende in zijn nieuwen werkkring het beste toe. Het tweede punt, was oor spronkelijk een moeilijk probleem, maar een parig klonk uit den boezem der leden slechts één naam, waardoor de keuze voor het bestuur vergemakkelijkt werd. De heer A. J. Turion genoot die eer. Hierna werd de nieuwe comman lant on der spontane toejuichingen geïnstalleerd. De aftredende commandant sprak vervol gens een woord van dank aan allen, die hem steun hadden verleend en trouw ter zjjde gestaan. Hjj deed een beroep op de pioniers, de heeren v. Mulligen en Luinen- burg e.a. om hun gewaardeerden steun steedi aan den nieuwen commandant te verloenen. Tot sfot sprak de heer C. v. d. Giesseo namens de leden de belofte uit, huil coip-

Leidsch Dagblad | 1925 | | pagina 6