mm spelletjes wel, die jij bedoelt. Annie, een morii toehlje heb jo gemaakt op 2en Faasch- dag, ik ken die plekjes allemaal'wel, waar je geweest bent. llika en .Taantje van Leeuwen, zijn jullie zoo heerlijk mei vader naar de bloembol - lenvelden geweest I)al buiten De Keukenhof hen ik vroeger ook dikwijls geweest, toen ik nog in Leiden woonde, dat is heel mooi, vin den jullie niet? Mien Boon, ik kon het wel lezen op dat andere papier, dat zoo vlooide, maar pretlig was het volstrekt niet, en jij zult er toch ook niet met plezier op hebben geschreven. Janny Jansen, ik lean mij volkomen in denken in de gevoelens van je vader, het is tegenwoordig zoo afschuwelijk druk met aulo's en fietsen, men kan geen courant op nemen of er staat een ongeluk in van aan rijding. Wacht nog maar eenige jaren met het te leeren, n.l. het fietsen. Alida en .Tan de Ilootf. dat was aardig om te zien, niet waar, al die vliegtuigen verle den Zaterdag en wat een gegons en gesuis boven je Hoofd. Zouden jullie wel in een vliegmachine durven zitten? ik voel er nog niets voor, ik blijf liever beneden op den grond. Marie Colin, je raadsels gaan bij den voorraad, dien ik nog heb liggen. Jet du Croi\', hetzelfde zeg ik ook tol jou, wat ik net hiervoor schreef; Sijlske de Jong, tegen jou ook al weer het zelfde gezegd. Gorrit van der Horst, natuurlijk verheug den de betere berichten in je brief mij zeer. Als er maar vooruitgang is te bespeuren, dan gaan we den goeden weg op. Zoo begin jij ook al aan die aardige bezigheid van je vader? en lukt hel? Clasina en Marry Heyl, gaan jullie dan mei' 10 meisjes, zoo jeugd onder elkaar naar de tentoonstelling? Neen, ik was er nog niet en weet. nu ook nog niet of ik er nog heen ga Clasina en Anton Ruytenbeek, dat was een enorme wandeling hoor, die jullie toen maakten. Gelukkig, dat die regenbui op het eind kwam en niet toen je zoo heel van van huis af was. Emanuel Eljou, vroeger ben ik ook dik wijls in het museum van oudheden ge weest, toen ik nog in Tooiden woonde. Te genwoordig als ik eens in Leiden kom, geef ik mijn tijd liever aan vrienden en kennis sen en als ik kan ook graag aan enkelen der raadseljeugd, ik vind het zoo gezellig kennis te maken mei kinderen, die mij trouw schrijven. Clasina Lepelaar, je raadsels zal ik ook bewaren en zoodra ze aan de beurt komen, ze plaatsen. Jozef Hanno. jullie tuin zal er wel mooi en goed onderhouden uitzien als je vader er zooveel verstand van heeft en zoo'n. groot liefhebber is van bloemen. Zeker houd ik ook veel van bloemen. Annie en Marie v. d. Born, wacht als je blieft nog wat met nieuwe raadsels te zen den, ik heb er nog zóóveel liggen, en dan kom ik er nooit doorheen. Vindt je het. nog wat vreemd om mij Tante te noemen. .To Klóynhnns, je behoort nog tot. de klei neren. Gerhrand Breedijk en Leen Oudshoorn, gaat je gang, je mag samen inzenden. Frederika Bourgeois, zeker mng je mee doen. nnluuVlijk hen je welkom. Ts het nu goed Maarten van Egmond. Cornelis ten Ha ken. Johanna van Nicror», Marie van Ni erop Dirk Sirag, Jannetje Koster,Annïe Molijn, allemaal nieuwelingen die mij van harte welkom zijn, tot elf jaar mag men mei de kleineren meedoen. Bie van Went, is je kleine poesje erg speclsch? Geef hel dan een leeg klosje aan een touwtje: daar spelen ze zoo graag mee. Maartje Colje.e, hen je een vriendin van Rio dan antwoord ik jullie, maar eens vlak na elkaar; gaan jullie Zondags met elkaar wandelen, jou kleine zusje ook mee? Heeft Rie geen zusjes, die ook meegaan? Barri'? Kenboc-k. in den loop der jaren, dai ik raadseltanlo ben. is do correspon dentie steeds langer geworden. Onlang? keek ik nog eens in de kindercouranten van een paar jaar geleden cn zag toen, dat er toen lang niet zooveel kinderen war^n, die mii apart schreven bij de raadseloplossingen. Tonnie en Tna Houpt. als ik vooruit had geweten, dat ik vandaag in Leiden zou zijn, dan had ik billik gewaarschuwd,, dan had den jullie kunnen komen om mij goeden dag te zeggen, vóór je de groote reis gaat aanvaarden. Je schrijft nog wel, wanneer precies de boot vertrekt. Gerarda en Marie van der Reyden, in December 1920 ben ik de raadseltante ge worden, dus nu al 4ih jaar. Jullie moeten mij toch eens schrijven, wat je daar moest gaan doen, waar je toen met je drietfn heen ging; je weet wel wat ik bedoel. Margaret ha Sierar, gelukkig daf iii va- canlie had en toen met je drie broertjes naar het Plantsoen kon gaan. des te rusti ger en stiller was het in huis voor je vader, toen hij zoo heel ziek was. Heerlijk hoor, dat je vader nu wat beier is-, zal je mij de volgende week weer schrijven of het voor uit blijft gaan? Tannic en Marielje Gordijn, daar behoeft niemand zich ooit voor te schamen, kinde ren of groote menschen, wie het ook ziin, dat men vacantie zoo heerlijk vindt. Al houdt men nog zooveel van leeren of wer ken, men wil toch ook wel eens vrij zijn en uitrusten, en des te frisscher gaat men daar na. weer aan het werk. Oorrie van Leeuwen, o foei ik zou liet koud hebben als er heelemaal geen kachel meer brandde, wanfc het zonnetje is heel lekker, maar de wind nog o zoo guur. Annie Huisman, later als ik weer nieu we raadsels noodig heb, dan mag je mij dat eigengemaakte raadsel gerust eens sturen, dan zal ik wel kijken of het ge schikt is, dat beloof ik je. Nicsje en Anje de Gelder, dat trof je slecht dat je toen weer ziek werd na 2 da gen op school te zijn geweest, Niesje. Tk hoop voor je, dat je nu niet weer zulke teleurstellingen zult hebben, Leuk gezicht hè, als de menschen zoo versierd met bloe men of versierde fietsen en auto's terug komen van de blo emboli en velden. Nelie Oostveen, jammer dat ik je niet eens gezien heb, toen je in Den Hang lo geerde, maar Den Haag is zoo groot co uitgebreid, waar logeerde je? Heerlijk die tocht op Goeden Vrijdag, liet is daar over al zoo mooi en op dien dag was er mooie zonneschijn, dus zal het in de duinen ook wel heerlijk zijn geweest, Catharina van Egmond, ja die zekere bode op 2 lange beenen heeft het wel heel druk en zal zich daardoor wel eens vergis sen cn een verkeerd vrachtje brengen. Zoo komt er in het eene huisgezin wel eens een troepje jongens en in het andere een troepje meisjes. Ik weet een familie daar waren elf zoontjes en geen enkel dochter tje hoe vindt jo zoo iets? Allen hartelijk gegroet tot de volgende week. Mcj. A. KOOPMANS r. BOFKRREN. Marie "Wijnbeek, hartelijk dank voor het portret van jou en je zusje en broertje, ik vind altijd erg gezellig om te weten hoe een mijner raadsel jeugd er uitziet. Ik zal jou portret ook in mijn album plaatsen ik vind, dat je zusje erg op jou lijkt op het portret, is dat in werkelijkheid ook zoo? Dat was dien Zondag een tocht met hin dernissen, ik hoop voor jullie, dat het den volgenden Zondag beter zal lukken. OPLOSSINGEN DER RAADSELS UIT HET VORIGE NUMMER. t. .Met pepermunt of met kruizemunt 1. Correspondentie. Corrie», pand, rest. 3. De kaalhoofdigen. 4.' Knecht, onecht. 5. De kachel. 6. Weesp, wesp. 7. Het meer is om op te varen. 8. Paarlemoer. 0. Ze kunnen beidon 'advocaat worden GOEDE OPLOSSINGEN DER RAADSELS ONTVANGEN VAN: Dik van Riessen, Wim Schoof, Goof van der Voort, Neeltje van Leeuwen, Annie van Leeuwen, Marie Bakhuyzen, Rie van Went, Maartje Coljee, Gorrie M. de Groot, Jna Houpt, Tonnis Houpt. Barrie Kenbeek, Gor rie van Leeuwen, Aafje Neuleboom, Piet Nieboer, Annie Molijn, J. W. Ridderikhoff, Annie Huisman, Jannetje Koster, Margare- tha 9ierag, Dirk Sierag, Cornelis ten Haken. Willem Meulenberg, Aafje Meulenberg, Ca tharina van Egmond, Nellie Broers, Mier van Zwieten de Blom, Jo van Zwieten de Blom, Maarten van Egmond, Jamde Gor dijn, Marietje Gordijn, Toh. Sloos, Gerarda van der Reyden, Marie van der Reyden. Frederika Bourgeois, Klazina Parlevliet, Leen Oudshoorn, Greta Breedijk, Nelie Oost veen, Lena Kukler, Piet Kukler, Marie Kukler, Cornelis Jean Lissenberg, Jo Kleyn- hans, Adriana Döll; Annie van der Born, Marie van der Born, Johan Zwaart Jacoba Toussaint, Betje Broekserna, Hendrik Jan Broeksema, Joseph Hanno, Bernard Eederts, Piet Esderts, Henk Verlind, Clasina Lepe- laer, Emanuel Eljou, Clazina Ruytenbeek Anton Ruytenbeek, Marry Heyl, Clazina Heyl, Gerrit van der Horst., Jet; du Croix, Marius Segaar, Grietje Segaar, Sijlske de Jong, Marie Colin, Nelly Tonkens, Alida de Hoog, Jan de Hoog, Janny Jansen. Hannie Mieloo, Mien Boon, Rika van Leeuwen, Jaantje van Leeuwen, Marie Planjer, Ma rietje Kwaadgras, Annie Kwaadgras, Sermen Voorbrood, Johanna Voorbrood, Wim Heme- rik. Aart van de Nadort. Lien de Graaf Brechtje den Haan, Gerard den Haan, Louis Hartkamp, Mientje Henny, Rien Smit, Mini Metselaar, Paulientje de Gooyer, Lies Wit teman, Marie Wijnbeek. RAADSELS. Voor allen om uit te kiezen, de grooteren 4; de kleineren 3. I Ingezonden door Marietje Kamsteeg. Mijn geheel van 17 letter® vindt men ii iedier buis. 1, 2, 3, 4, 5, 17 gaan de meeste kinderen graag naar toe. 6, 5, 16, 8 hoort bij ihet gevraagde woord 7, 15, 9, 10, 11 wordt bij het bouwen van een huis gebruikt. 12. 13, 14. 15. 16, 17 is een vrouwelijk kleedinfshik. n. Ingezonden door Aafje Neubeboam en Aafje Krassenburg. Mijn eerste is een 4-voetig dier, mijn tweede is een nachtvogel, e>n mijn gehee ook. HL Ingezonden door Jacoba Toussaint. Eerst zoo wit ais was. Dan 2»o groen als gras. Dan zoo rood als bloéd;. Smaakt alle kinderen goed, IV. Ingezonden dbor Neeltje Oudshboro. Met b een dier, met k in die keuken, me* h\ een bergplaats, met r een kleedingsluk V. Ingez. door MSenlje en Nico v. Weken. Ik weet iets dat je met je rechterhand kunt grijpen maar onmogelijk met je linker hand, zelf? niet. aanraken. VI. Ingezonden door Tomny Houpt - Welke visrth 'heeft zijn oog en het dichtste bij elkaar? VII. Ingezonden door Annie Looyesteyn Een spreekwoord van 11 1e#ets. 3, 4, 6 eerie slaapplaabs. 1, 8, 2, 5, 9 een meisjesnaam. 7, 2 een slede. 2, 7. 11 een knaagdier. 10, 9. 4, 2 schoenen van gemaosW. VIII. Ingezonden door Annie Bavelaar. Een man had 7 hazen op zijn rug-, hoe veel -pooien liepen er over de brug? IX. Ingezonden door Lientje van Schoik. Mijn geheel van 17 letter? ie iets waar door Holland benoemd is. 5, 4. 9, 3, 13, 11 ia een groote sappige vrucht. 2, 4, 5, 7, 10, 11 zit aan een wagen. 6, 4. 14, 8, 3 is een hondennaam. De kwajongen trok aan de 1, 16, 8. 17, 16. 9 een verkorte meisjesnaam. 12, 13, 14. löNis een ander woord voor land. A

Leidsch Dagblad | 1925 | | pagina 18