RADIO-PROGRAMMA. J Dit voorstel wordt door den voorzitter én den wethouder R. Ouwehand bestre den. Op steun van buiten behoeft men niet te rekenen. Nadat nog verschillende leden kich er vóór en tegen hebben verklaard waaronder ook de heer "Van Beelen Czn., Uie al werd hij er geboren êr toch tegen is, bracht de voorzitter het voorstel in stem ming waarover do stemmen staakten. Voor stemden de heeren R. Ouwehand, L. Kruit, J. v. d. Perk, D. O. van Leeu wen, P. Meerburg, Grimbergen, W. van Beelen Czn. Tegen de heeren Van Walsem, Wouda, Van Beelen Wzn., Parlevliet, Van Tonge len, Houwaart en Van Duyn. Het voorstel van den Burgemeester tob wijziging der verordening regelende de galarieerïng der politie werd in handen ge steld van een commissie bestaande uit de heeren Meerburg, Van der Perk en Wouda, <dio daarover rapport zullen uitbrengen. De heer Van Tongeren werd in plaat9 van den heer Wouda eerst aangewezen, doch bedankte wegens drukke werkzaam heden. Na rondvraag werd de vergadering met dankgebed gesloten. Katwijk aan den Rijn. Meerdere malen Wordt, veelal door tuinders, bloembollen kweekers of landbouwers die hun landerijen, hebben langs Wassenaarschen weg of Noord- wijkerweg dus belang hebben bij het in ge reedheid zijn v. dezenweg, dc vraag gesteld hoelang het ongerief van het afsluiten van dezen drukken verkeersweg duren zal. We linnen mededeelen dat zonder tegenspoed Je weg, waaraan thans met bekwamen spoed en met veel personeel gewerkt wordt September a.s. klaar moet zijn. Natuurlijk is niet tegelijk het gedeelte Wassenaarsche ;weg en Noordwijksche weg afgesloten. Opgemerkt zij nog dat het thans, zelfs ïiiet per fiets, te doen is, dezen weg to gaan Meü moet ongeveer een kwartier loopen. "^acwijk aan Zee. Van de trawlvisscherij kwamen Donderdag te IJmuiden aan de markt de loggersKW 33 met f 465 KW 35 met f 391 KW 43 met f 363 - KW 43 mee f 503 KW 147 met f 502 —KW 152 met f 40S; KW 172 met f 2S9 en KW T77 met f 361 besomming. De heer J. Verdoes, Zuidstraat 38 had gisteren een slechten dag. Toen hij 's mor gens in de Zuidduinen naar zijn geiten ging zien, kwam hij tot de ontdekking, dat tweo prachtige jonge beesten door honden dood gebeten waren. Het wordt op deze wijze voor kippen- en geitenhouders een zeer moeilijken tifl. In de. plaats van den heer Nic. van Beelen, die als penningmeester 'der M.TJ. L.O. school vereeniging bedankt had, is benoemd de heer D. Parlevliet Dzn. Op initiatief van den heer H. E. de Rui ter Zijlker is een aantal notabele ingezete nen uitgenoodigd, om heden avond in ,,Casa Cara" samensprekingen te houden' óm maatregelen te beramen ter bestrijding van baldadigheden enz. der rijpere jeugd. -Van het politiebureau zijn inlichtingen >e bekomen aangaande een gevonden porte- monnaie inhoudende cenige Belgische munt stukken. Lisse. Dr. H. A. Minderman alhier heeft voor het beroep naar de G-er. Gemeente te Kalamazoo, Mich., U. S. A., bedankt. Door een misverstand werd abusievelijk medegedeeld,^ dat het beroep was aange nomen. Zekere J. v. G. had zich 'n rijwiel weten te verschaffen voor het postkantoor te Haarlem, om daarmede naar Rotterdam te gaan. Het ongeluk wilde echter, dat op zijn reis- een der banden defect raakte. In Lisse aangekomen zijnde, wist hij het rijwiel te verruilen met een, dat eenige oogenblikken onbeheerd tegen de R.-K. was geplaatst. In Leiden aangekomen zijnde, besloot hij het rijwiel van de hand te doen. Hij was echter niet gelukkig op z'n reis, want het toeval wilde, dat een rechercheur getuige wa3 van de aanbieding en wel voor de som van drie gulden.. Onder Stadsnieuws" is dit reeds in het kort vermeld. Het gevolg was, dat hij spoedig was inge rekend. De politie werd van deze zaak in kennis gesteld cn transporteerde hem naar Li9se. Na hier eenigen tijd ingesloten te zijn werd hij voorgeleid voor den Officier van Justitie te Haarlem. Uit het verhoor bleek, dat hij nog een voorwaardelijke veroordeeling had van 13 maanden voor rijwieldiefstal. Geen pleizie- rige vooruitzichten voor hem. De „Sts.Crt." bevat de statuten van de N. V. Bloembollenkweekerij en Handel Rut- gerd V. van Zanten, alhier. Noordwijk. Kerkelijk bericht. Ned.-ProtestantcnbondZondagavond, ds. P. D. Tjalsma, van Nieuwkoop. De ,,Sts.-Crt." bevat de statuten van de N.V. Bloembollenhandel en Kweekerij, voorheen Konijnenburg en Mark, alhier. Bij het alhier gevestigde correspon dentschap voor arbeidsbemiddeling, waren in deze weck als werkzoekenden ingeschre ven 29 personen, cn wel als voign: Kleer makers 1, broodbakkers 1, losse arbeiders 7, landarbeiders 8 en visschers 12. Burg. Stand. GeborenCorne lia Theodorus, Z. v. Th. C. Sehuts en H. W. A. Remmerswaal. Wilhelmina Corne lia Maria, D. v. P. Brouwer en W. Zwet sloot. Franciscus Cornell's, Z. v. J. v. d. Holst en A. O. Metz. Hendricus Cor nells en Wilhelmus Johannes, Zs. van J. J. Smit en P. E. Caspers. Martinus, Z. v. L. Haasnoot en C. Scholman. Ondertrouwd; Jacob van Duin, 24 j. en Maartje Haasnoot, 23 j. Dirk van Gin- kei 23 j. en Pietjo Smit, 21 j. Arie de Geus van den Heuvel 29 j. te Hilversum en Jeltje Gerda Wagemaker, 19 j., alhier. Leendert van der Wiel, 28 j. en Leentje Cornelia van Duivenbode 25 j. Hendri- ♦uê Remmerswaal, 29 j. alhier en Oomelia Ifargaretha van der Meer, 23 to Noord- Vijkarhoui, Franciacui Gerardus Smit, 27 j., te Heemstede en Cornelia Johanna Dolle 22 j. alhier. Getrouwd: W. B. X Slats 22 j. en Th. 0. van Rhijn 20 Overleden: Johannïs Cramer, 88 j-, wednr. van L. Verloop. Johannes Engelmundus van Schooten 20 m., Z. v. W. v. Schooten en M. O. de Haas. Nocidwijk-Binneü. Woensdagavond gaf het Chr. gemengd zangkoor „Advendo", onder directie van den heer Jac. Smit, een uitvoering in de Nederl. Herv. Kerk alhier met welwillende medewerking van den heer en mevr J. Smit (orgel en piano) De opening had plaal3 door ds. v. Haaf- ten, waarna te hooren werd gegeven: I. het Bondslied, II Engelenkoor (van Mendels sohn); III. Triomphmarsch (II. Wenzel; IV. Slape Zacht (Hullebroek); VII Veneliaanïch Gondellied (Mendelssohn); VIII. Verrijzen (v. Hogendorp). Hierna werd in de pauze op de piano en orgel gegeven van Mendelssohn en Stra- della: „Fruhlingsluft en Kerk-aria. Na de pauze werden nog 9. nummers ten gehoore gebracht, die alle goed uitgevoerd werden. Het is jammer, dat er te weinig mannen stemmen zijn, doch misschien wordt het later beter. Met dankzegging door ds. v. Haaften werd deze welgeslaagde avond besloten. Kerkelijk bericht voor Zondag. Ned.-Herv. Kerk: voorm. 10 uur, ds. W. W. van Haaf ten; nam. halfdrie ds. v. Haaften, bed. II. Doop. Noordwijkerhout. Do Coöpertatie tot aankoop van levensmiddelen, ging in een gisteravond gehouden vergadering, accoord met de voorstellen van do winkeliers; o.a. zulle deze jaarlijks een dividend uitkeeren van 3 pet. r De volgende week wordt eene algemecne ledenvergadering uitgeschreven. Op verlan gen van de R.-K. Geestelijkheid zal ge tracht worden, zooveel mogelijk de winke liers uit deze gemeente te bevoordeelen en de winkeliers zullen te samen een inkoops- Coöperatic aangaan. In de Zilk kunnen 120 bestaande wonin gen worden aangesloten op het electriciteits- net, zooals het thans is geprojecteerd. Tot heden meldden zich 66 liefhebbers aan voor aansluiting. Noordwijk aan Zee. Woensdagavond gaf de Chr. zangvereeniging „Zingt den Heer", alhier, onder leiding van den direc teur, den heer G. A. Wiggers„ een goed be zochte uilvoering in de Geref. Kerk. Ds. Koers opende met gebed, na het gemeen schappelijk zingen van Psalm 100 1 en 4, waarna het programma, dat tien nummers bevatte, afgewerkt werd. Voor een vereeniging, waar 80 leden aan medewerken, is het te begrijpen, dat er wel eens iets aan haperde,-dóch er werd ook wel iets te veel van de krachten gevergd, daar met Kerstmis j:l. de laatste uitvoering nog plaats had, waardoor de tijd te kort was om een nieuw programma vast te stellen en zich goed in te werken. Inmid dels werden „Storm op Zee" en „De dood van den Verlosser" toch nog zeer goed uit gevoerd. Na gemeenschappelijk gezang van Te. 105 1 sloot ds. Koers met dankgebed. t Kerkelijk bericht voor Zondag Ned.-Herv. Kerk: voorm. 10 uur en nam. 5 uur, ds'. J. Vermeulen; nam. Bidstond visscherij en gewas. Ger. Kerk: voorm. 10 uur en nam. 5 uur, ds. Koers. Oegsfcgeest. Kerkelijk bericht Ned.-Herv. Gem.Zondagmorgen, te tien uur, in „Irene", de heer H. J. Eggink, zen- deling-leeraar. Het Chr. mannenkoor „Concordia", onderafdeeling van den Chr. Nat. -Werk mansbond, gaf onder leiding van den beer B. J. Verdoorn te Leiden z'n eer3te open bare uitvoering in „Irene", 't Waa juist dezer dagen één jaar geleden dat dit koor werd opgericht. Het ledental is nog niet groot, het telt thans ongeveer 20 man. De voorzitter, de heer A. de Leen, ver zocht de aanwezigen te zingen Psalm 68 10 cn ging voor in gebed. In zijn inleiding, na een hartelijk welkom tot do aanwezigen, memoreerde spr. o.m. do oprichting dezer vereeniging, waaruit bleek, dat vele moeilijkheden overwonnen moesten worden, vooral ten aanzien van de. financiën. Do wekelijks terugkeerende zaalkuur zou een zeer groot struikelblok zijn geweest, waarom de heer Van Ingen Ê^lienau bijna een geheel jaar gratis ge legenheid aanbood om de repetities te hou den. De voorz. bracht daarom hartelijkeö dank voor deze groote tegemoetkoming. Hierna werd een aanvang gemaakt met do afwerking van het, voor doze eerste uitvoering, groote programma, waarop een 17-tal nummers voorkwamen. Het koor had dan ook een zwarè taak. Het geheel is de zen avond vrij goed afgewerkt, hoewel nog al cenige zwakke oogenblikken voorkwa men. Wij willen dan ook niet alle nummers bespreken, doch alleen enkele noemen dio zeer mooi gezongen werden n.l.„Bonds lied" van C. de Dreu, „Bruidsvaart in Har- danger", van Halfdan Kjerulf, en „Lof zang." Bijzonder viel de aanwezigen in den smaak „Jagerslust", van O. A. Ast- holz, hetwelk herhaald moest worden. De heer W. J. H. Breedijk, die welwil lend medewerking verleende door de bege leiding op zich te nemen, gaf oen 3-tal Bolonummers op de piano ten beste. Do stille aandacht en het gulle applaus bewe zen wel dat zijn pianospel zeer in den geest viel De directeur 'de heer Verdoorn, gaf het bewijs energie te bezitten en wist het koor steeds goed te leiden. Zoo de leden ijverig studeeren, zal dit koor zeker tot grooten bloei komen. De voorzitter bracht aan het einde een hartelijk woord van dank aan den direc teur voor zijn toewijding en aan den heer. Breedijk voor zijn medewerking waarna hij dezen goed geslaagden avond sloot met gebed. Dc heer C. Kapteyn, candidaat alhier, heeft het beroep naar dc Geref. Kerk te Moerdijk aangenomen. Rijnsburg. ®Ds. J .L. de Vries alhier is beroepen bij de Chr. Geref. Kerk te Woer den. Sassenheim. Kerkelijk bericht. Chr.-Geref. Gem. Kerklaan: Zondagmorgen te tien uur, en 's nam. te vijf uur, leesdienst. Ned. Prot. Bond. Zondagmorgen te halfelf in de zaal van den heer B. Hoogstraten, dr. W. J. Lente, van Leiden. De verkoop van de Emmabloem heeft, na aftrek der onkosten van do bloempjes ad f 25.55, opgebracht f 83.76. De jongeda mes, die den geheelen dag met ijver zijn bezig geweest voor dit werk, hartelijk dank. Valkenburg. K e r k e 1 ij k b e r i c h t. Ned.-Herv. Gem.Zondagmorgen, te tien uur, en 'e avonds, te halfzeven (Zondag 32') ds. Hermanides. Voorschoten. In het R.-K. Bondsge- bopw vergaderde gisteravond de R.-K. Kies- vcreeniging. De voorzitter opende de ver gadering met een toespraak over den po- litieken toestand in 1924. Achtereenvolgens passeeren de regeering, de bezuiniging, St. Michael, de houding van het bondebcstuur en het Politiek Advies de revue en komt spreker met een kritiek op de houding van de Kat-h. Raadsfractie, die in haar geheel voor den bouw van een nieuw Raadhuis heeft gestemd, en dat terwijl de belasting toch al hoog genoeg is en er nog meerdere kostbare werken als electr. voor ziening, rioleering, verbetering straatwegen en onteigening, verlaging schoolgeld, voor de deur staan. Spreker hoopt dat in voorko- mendo gevallen de raadsfractie bij heb ne men - van belangrijke beslissingen voeling houdt met het bestuur der Kiesverecniging, gelijk dit ook in andere gemeenten gebeurt. Bij ontstentenis van den secretaris leest de wnd. secr., de heer Th. Lamboo, de notu len voor welke onveranderd worden vastge steld. De rekening van den penningmeester sluit met een batig saldo van f 31.571/.. In de vacature van den penningmeester, die reglementair aan de beurt van aftreding en niet herkiesbaar is, wordt na stemming en herstemming gekozen de heer A H. v. d. Krogt. Aan den scheidenden penn. brengt do voorz. een woord van dank voor de verrieh. te werkzaamheden. De voorz. meent nog een kleine uitleg van het stembiljet te moe ten geven en beantwoordt enkele vragen, dienaangaande gesteld. Do voorz. stelt voor, voor het komende jaar den heer Smit als afgevaardigde voor de Kamercentrale te herbenoemen, terwijl voor de Staten-kiesceptrale de heeren W. G. van Duynisveld en Joh. A. Mens resp. als afgevaardigde en plaatsvervangend afge vaardigde worden benoemd. Bij de rondvraag wordt-door enkele per sonen de steunverleening en werkverschaf fing besproken, in verband met georgani seerde werkeloozen en verzocht dit op den zelfden voet te regelen als te Vcur en Sas senheim. De voorzitter raadt betrokkenen aan zich door middel van hunnen organisatie tot den burgemeester te wenden, tevens werd een aanbeveling ingediend voor de heeren Loe rakker cn Guyt. Hierna verloting en sluiting Het wachthuisje voor de electrische tram in de Schoolstraat ie één dezer dagen gereed gekomen en in gebruik gesteld, ter wijl het noodgebouwtje is verplaatst naar do halte Burg. Vernède park en daar tevens in gebruik ijs genomen. Gemeenteraad. Wsorzittcr E. Vernède, burgemeester. Afwezig met kennisgeving de heeren L. H. v. Wissen en A. Verboom. Na opening der vergadering door den voorzitter worden do notulen der vorige vergadering voorgelezen en onveranderd vastgesteld. Onder de ingekomen stukken zijn o.m.: Een missive van Ged. Staten waarbij goedgekeurd wordt teruggezonden de be grooting 1925 en verschillende missives van Ged. Staten waarbij worden teruggezonden goedgekeurde raadsbesluiten. Deze stukken worden voor kennisgeving aangenomen. Het volgende ingekomen stuk: een brief van Ged. Staten betreffende het aanbren gen, door de N.Z. Holl. Tramweg Mij., van een verlichting (hetgeen reeds vroeger werd vermeld, een afschrift van een missivo van do wegencommissie van de A. N. W. B.) geeft den voorzitter aanleiding aanmerking te maken op bedoeld bericht in de plaat selijke pers, waaruit zou blijken dat deze verbetering alléén te danken zou zijn aan den A.N.W.B. Het gemeentebestuur heeft niet stil gezeten en zich onmiddellijk ge wend tot Ged. Staten. Hij juicht de mede werking, in deze, van den A.N.W.B. toe, maar stelt voor aan het College van Ged. Staten dank te betuigen voor de verleende medewerking. Aldus wordt besloten. Voor kennisgeving worden nog aangeno men een rapport van de vereeniging voor verificatie en financieel© adviezen van de Vereeniging van Ned. Gemeenten betref fende de controle van de administratie van de Woningbouwvereniging en de Bedrij ven». Idem een rapport van den directeur van den keuringsdienst van eet- en drink waren district Leiden gedurende het 1ste kwartaal 1925. Naar aanleiding van een verzoek van N. P. van Cassel waarbij bij verlof vraagt in een theesalon nabij het Haagsche Schouw, hebben B. en W. ge meld dat de raad hierin geen bevoegdheid heeft en zulks moet verzocht worden aan B. en W< Op zijn gedaan verzoek wordt aan den heer J. van Os met ingang van 1 Mei 1925 eervol ontslag verleend als tijdelijk werk man bij de bedrijven. De heer Van Os be tuigt zijn dank voor de ondervonden me dewerking. Enkele reclames hondenbelas ting eveneens nog ingekomen, gaan naar B. en W. om hierop nader te advisccreu. Enkele besluiten comptabiliteit worden genomen. Van Ged. Staten is een missive ontvan gen met het verzoek tc willen melden het gevoelen van den raad inzake dit punt. De raad vereenigt zich met het voorstel van Ged, Staten. Door den heer W. P. Lammcring is ont heffing gevraagd van de betreffende ver ordening inzake het bouwen van ccn land huis, geheel buiten de bebouwde kom. De heer J. A. Mens merkt op dat het wenschelijk wordt deze verordening eens te gaan wijzigen. Zoo ook hier weer waar iemand 600 Meter van de straat af wil bouwen. De voorzitter aelit de verordening ook wel eenigszins verouderd. Onze veror dening voorziet niet overal meer in. De ont heffing wordt verleend. In behandeling komt het adres van het gemeentebestuur van Heemstede. Hoewel het voor deze gemeente geen direct belaDg meebrengt, stellen B. en W. toch voor ad- haesie te betuigen daar zij in hoofdtrekken zich met dit adres kunnen vereenigen. Voorschoten kan voor hetzelfdo geval ko men to staan. Nadat meerdere heeren hun instemming hebben betuigd, wordt het voorstel van B. en W. aangenomen. Op 16 Maart j.l. is do wijziging van de heffingsverordening op do Iukomstenbe lasting door den raad aangenomen. Ged. Staten wenschen echter een duidelijke re dactie van deze wijziging. Nadat de heer, Braggaar nog den wènsch heeft uitgesproken dab deze wijziging toch nog zal gelden voor het komende belas tingjaar, wordt de redactie vastgesteld als volgt: „voor ongehuwde belastingplichtigen die met één of meer belastingplichtigen sa menwonen en één gezin vormen." Tevens zal op. bespoediging van de goed keuring worden aangedrongen. Voorgesteld wordt vervolgens het ver- mingvuldigmgscijfer 1.3 te handhaven, daar B. fcn W. bang zijn dat bij verlaging van het vermenigvuldigingscijfer, een volgend jaar dit verhoogd zou moeten worden. Uit een, aan de raadsleden gezonden hoekje blijkt dat Voorschoten met zijn inkomstenbelas ting een goed figuur maakt in Z.-Holland en slechts enkele gemeenten lager zijn, ech ter zeer vele hooger. Het voorstel wordt aangenomen. Hierna worden B. en W. ge machtigd tegen een vergoeding van f 12 p. week iemand aan te stellen ah tijdelijk gemeentebode, daar de tegenwoordige functionaris ongesteld is en de chef-veld wachter deze functie niet kan blijven ver vullen. Deze betrekking zal, zonder uit zicht op vasto aanstelling later, tijdelijk zijn en getracht zal worden iemand in do gemeente te vinden die dit zoolang kan waarnemen als nevenbetrekking. Het kohier hondenbela?ting wordt vast gesteld tot een bedrag van f573. De' héér O."Eggink merkt hierbij op dat bij do bepalingen wel wat strakker aange haald wilde zien, boewei niet in den vorm. van een voorstel. Spr. vraagt waarom niet alle honden vast moeten worden gehouden, wanneer men er mee wandelt evenals In Sassenheim. De heer Braggaar vraagt nog inlichtin gen omtrent honden dio geregeld schade veroorzaken. Do voorzitter geeft dezo uit voerig. Bij de rondvraag vraagt do heer C. Eg gink inlichtingen over de electrificatie. De voorzitter beantwoordt den heer O. Eg gink en ^hieruit blijkt dat binnen enkele da gen een bespreking zal plaats hebben met den directeur van de Gasfabriek to 's-Gra- venhago, die voor de gemeente een rap port heeft samengesteld. Hierna zal men zich wederom in verbinding sleHen met Leiden en do voorzitter spreekt den wenseh uit dat het antwoord uit Loiden zoo zal zijn dat verder gegaan kan worden. EÏectrifi- caties is een gemeentebelang, maar ook zoo min mogelijk betalen is een gemeentebe lang. Ook vraagt do heer Eggink naar den bouw van do heeren Molenaar en Speyer. Hij is van mcening, dat er een misverstand ontstaan is. De voorzitter bestrijdt dit. Er is bericht ingekomen, een antwoord dat nietszeggend is. Wij verlangen vensters aan de zijkanten en daarvoor moeten zij zich in verbinding stellen met andere eige naren intusschen moet dan do verorde ning nog gewijzigd worden. De heer J. A. Mens wil afhandelen. Dan maar wijzigen. Eerst do gezondheidscommissie raadple-^ gen, aldus de voorzitter. Dien weg moeten wij bewandelen, dan kan de raad wijzigen en dan moeten Ged. Staten het nog goed vinden. Do heer Men9 zal met een voorstel komen tot wijzigiDg van do verordening op de open-bebouwing. De heer W. G. Duy nisveld vraagt inlichtingen over do be strating van het wegvak nabij de Vink. Dit is in onderhoud, bij de provincie, aldus do voorzitter en Ged. Staten zijri zeer welwil lend, want hiervan behoeven wij maar j.0 pCfc. bij te dragen. Ook wordt nog ge vraagd naar een gedeelte nabij „Ter Wad ding" dat zeer slecht is en niet wordt be straat, maar ia overgeslagen. Hiervan is niets bekend. De heer D. Limburg wenscht de aandacht to vestigen op de Wijngaardenlaan in ver band met het plaatsen van een tijdelijke muziektent dezen zomer. Hij verzoekt in lichtingen in to winnen betreffende de kos ten van aanschaffing. De voorzitter en de heer Duynisveld ma ken bezwaren tegen een blijvende muziek tent op dit punt. Do heer Duynisveld wil dit mooio gezicht van do laan niet missen. Hierna sluiting der vergadering. Warmond. Door de vereeniging „Het Groene Kruis" werd In „De Stal Rome1 de gewone jaarvergadering gehouden. Door den voorzitter dr. Walenkamp werd de verga dering op de gebruikelijke wüz9 geopend, waarna door den secretaris, oen heer 1L (10 Vries, do notulen werden gelezen, welke werden goedgekeurd. Het jaarverslag van den secretaris maakte met waardeering mei- ding^ van den steun en waardeering, door de Vereeniging ondervonden, niet het minst van de sportvrienden, die tjjiens da Kaag- week, door do milde bijdragen, de speldjes verkoop zoo schitterend hadden doen slagen. Door den voorzitter werden eeniga woor den van eerbiedige hulde gebracht aan de nagedachtenis van wijlen den hoer Krantfc dio steeds zeer veel belang stelde in het werk der Vereeniging en van belangstel ling op milde wijze deed blijken. Het financieel© verslag van den penning meester n-.aldde een bedrag van fS5l.S3ya voer inkomsten; voor uitgaven f2l5.03y2j batig saldo alzoo groot f636.75. De rekening, nagezien door de beeren A. J. Piët en D. 1'. Ramp, werd in orde bevonden. De begrooting 1925 werd goedgekeurd, waarbij besloten werd f10 uit te trekken voor het schoonmaken van de teruggebrachte verplcgingsartikelen. Ril de hierop volgende verkiezing van een lid van bestuur, wegens periodiek aftreden van den voorzitter, dr. Walenkamp, werd dezo met algemeene stemmen herkozen. Nadat nog goedgekeurd was om aan min- en onvermogende» eanigo tegemoetkoming lo geven bij ontsmetting, wanneer dit plaats heeft voer niet wettelijk erkende besmst- tingsgevallen, doch op medisch advies, werd do vergadering gesloten. Zoeterwoude. Ds. II. .T. Honders alhier heeft het beroep naar de Hew. Gem. Her- veld (GIJ.aangenomen. SCHEEPSTIJDINGEN. STOOMVAART-MIJ. „NEDERLAND". BILL1T0N, thuisreis, 22 April te Triest, ICANGEAN, 23 April van Batavia naar Amst. MANHEREN, 23 April van Sydney naai) Fremanfle. KON. WEST-IND. MAILDIENST. HECTOR, 23 April van Antwerpen 19 Amst. STHIVESANT, 24 April van Amst. fa Bardados verwacht. HOLLAND—AMERIKA Lljtf. MAASDAM. New Orleans n. R'dam, 22 April van Santander. LOCII KATRINE. 22 April van R'dam te Vancouver. VEENDAM, R'dam n. New York, pass. 23 April Lizard. ROTTERDAM, 24 April van R'dam ta New York verwacht. SPAARNDAM, R'dam n. New Orleans, 22 April van Santander. STOOMV.-MAATSCH. „OCEAAN". LAERTES,-Batavia n. Amst., 23 April la Londen. ROTTERDAM—ZUID-AMERIKA LIJN. POELDIJK. 22 April van B. Aires naam R'dam. KON. NED. STCOMBOOTMIJ. POLLUX. Griekenland n. Amst., pass. 23 April Gibraltar. ZEUS, R'dam n. Middl. Zee, pass. 23 April Gibraltar. KON. HOLL. LLOYD. ORANIA, vertrekt 24 April van B. Ai rei n. Amst. NEDERL. EN VREEMDE SCHEPEN. WITTE ZEE, 'Rdam n. Genua, pass. 21' April Finisterre. ALU DRA, 22 April van R'dam te Monte video. LEKHAVEN, Basseia n. Nordenham, 28 April te Suez. KEILEHAVEN, 22 April van Charleston n. Fernamdina. NAALDWIJK, Hull n. Bilbao, pass. 22 April Dungeness. WAAL, arr. 22 April te Koningsbergen. VECHTD1JK, 22 April van Cardiff naai Z. Amerika. TIIüBAN, 22 April van New Orleans n, Moermankust. PENDREGHT. Constanza n, Londen, pas3. 23 April Dungeness. LEONORA, 22 April van Newcastle n. Vilvoorde. BEURSPLEIN, arr. 21 April te Narvik. VOOR ZATERDAG 25 APRIL. 7:50: Hamburg (392 M.): Theaterkroniek, 10.15: Amsterdam (1950 M.) Tijdsein vaa 't Pcrsbur. Vaz Dias (Off. Amsfc. tijd). 11.20: Leipzig (ong. 400 M.) Middagcon cert op de Hupfeld Phonola. 11.60: Parijs (1780 M SFR). Concert door het Tzigane-orkest van Radio-Paris. 2.20: Cardiff (351 M. 5WA). Faikman mefc zijn bioscoop-orkest. 2.50Aberdeen (495 M. 2B). Tho Wireless Orchestra. Glasgow (120 M. 5SC) Tho Wireless Quarret. 3.20: Londen (365 M. 2LO). Tijdsein van Greenwich. Concert The „2LO" Octet. 3.50: Leipzig (ong. 400 M.) Concert dor Hauskapelle. Berlijn (350 en 505 M.) Concert. Dio Ber liner Rundfunkkapelle. 6 uur: Hilversum (1050 Af.) Vooravoncf- Concert. 7.20: Londen (365 M. 2LO). Populair con cert. Orkest o.a. „The Guardsman (Mor- gan). 0.50: Chelmsford (1600 51. 5XX) geeft het programma van Cardiff: Opvoering van „Lohengrin" Opera van Wagner. 7.25: Leipzig (ong. 400 51.) Concert. Dansmuziek. 8.05: Parijs (1780 M.) Concert. 8.10Hilversum (1050 51.) Concert. g.SO: Parijs (1730 51, SFR). Dansmuziek. 9.50: Londen, Chelmsford (365 51. 2LO en 1600 51. 6XX), Saroy-orkest.

Leidsch Dagblad | 1925 | | pagina 7