AGENDA. J TELEGRAMMEN. LAATSTE BERICHTEN^ Vrijdag. Schouwburg: Jaarlijksche uilvoering H. B. S.-Ver. „Eratégées". Halfacht. Zaterdag. „Amicitia": Alliance frangaise. Confé rence de M. Georges Ricou, de Paris. Sujet: Edmond Rostand. 8 uur. Schouwburg: Het Vlaamse Volkstoneel. „De Gecroonde Leersse of de Verheeretijckte Schoenlappers". Halfnegen. Stadszaal: ïündbal van den heer W, F. van Wijk. Halfnegen. Vliet 15: Jaarlijksche aJg. vergadering N. V. Van Cranenburgh en Heringa's Sa jet- fabriek. Halfvier. ,Zomerzorg;': Uitvoering met bal tooneel- vereen. „Kunst en 'Vriendschap". 8 uur. Zendag. Schouwburg: N. V. Rotterdamsch Hof- sted-Tooneel. „Marguerite Gautier". 8xiur. Stadszaal: Buitengewoon concert harmo nica-gezelschap „Crescendo" met medewer king van het Adriani-ensemble en het Re sidentie-strijkje. 8 uur. Maandag. „De Graanbeurs"Gezellige avond afd. Leiden Ned. Reisvereeniging. Dagelijks. „Casino-bioscoop", Hoogewoerd: Voor stellingen to 8 uur. Woensdag, en Zaterdagmiddag van 2 tot '4 uur kinder- en familie-matinée. „Luxor-theater", Stationsweg: Bioscoop- en Variété-voorstellingen. Dagelijks te 8 uur 's Woensdag en 's Zaterdags matinée te 2 uur. „De Lakenhal": Tentoonstelling Leidsche Kunstvereeniging, etsen door Neuhuys en Schotel. 's Rijks Ethnograüsch Museum, Rapen burg 67: Tentoonstelling van Balineesche platen. Van 6 April tot 6 October op werk dagen van 10 tot 4 uur. Bloemententoonstelling te Heemstede dagelijks van af tien uur tot halfzes. De avond-, nacht- en Zondagsdienst der apotheken wordt van Dinsdag 14 April tot an met Zondag 19 April waargenomen door dia apotheek van den hoer H. J. M. Proot, Maarsmans teeg 17, tel. 435. De apotheek van „Hulp der Mensch- heid" Hooigracht 48, is altijd geopend, doch van n m. 8 uur tot v.m. 8 uur alleen voor spoed-recepten. Alleen voor leden van •dat fonds gelegen, is verlaten. De villa is een prachtig groot gebouw met een mooi en tuin en een groole garage, hetgeen door de stad Hanno ver ter beschikking van den veldmaar schalk is gesteld. Op het naambordje staan de namen von Beneckendorff en von Hin denburg. Alle ramen zijn gesloten, alle gor dijnen gezakt. Niemand wordt in het huis toegelaten, zelfs met de brievenbesteller; Hindenburg heeft een postbus en een huis knecht haalt zijn correspondentie af. Vroeger wandelden de burgers van Han nover nogal eens voorbij de villa, in de hoop van den overwinnaar van Tannen- berg te kunnen begroeten. Maar de deur en de vensters bleven maanden en jaren lang gesloten en Hindenburg kreeg men nimmer te zien. Zes jaar lang woont Hindenburg nu al in deze stad, wier eeroburger hij is. Hij leeft volkomen leruggetrokkeai, zoodat hij voor de meeste burgers een vreemdeling is. Af en toe kan men hem 's ochtends vroeg ontmoe ten, als hij in het park van Eilonriede een wandeling gaat maken. Nooit gaat hij naar den schouwburg of naar een concert en zelfs als de nationalistische jeugd te zijner eere een fakkeloptocht houdt, laat hij zich niet zien. Ben heel enkole maal is hij en kele minuten op een studentenfeest ge weest Toen Jarres op zijn propagandareis te Ilahnover was, werd hij door Hindenburg niet ontvangen. Deze woonde oo\ het diner, dat ter eere van den burgemeester van Duis burg werd gegeven, niet bij; wegens ziekte liet hij zich verontschuldigen. De veldmaar schalk gaat vrijwel met niemand om, noch met de adellijke families, noch met de mili taire autoriteiten der stad. Zijn aangelegenheden werden tot voor enkelen lijd geregeld door zijn adjudant, ka pitein von Knegolgen, en door zijn schoon zoon, een majoor bij de rijksweerbaarheid. Deze schijnt, naar men te Hannover be weert, buitengewoon eerzuchtig te zijn. Bij de onderhandelingen, die gevoerd zijn voor dat Hindenburg de hem aangeboden candi- datuur aanvaardde, schijnt hij een groole rol te hebben gespeeld. Toen de eerste ge delegeerden van dc Duitsch-nationale partij te Hannover verschenen en Hindenburg trachtten te bewegen, de candidatuur te aanvaarden, verklaarde de veldmaarschalk aan een buurman, er niet aan te denken, de candidatuur aan te nemen. Zijn schoonzoon schijnt echter aan de gedelegeerden te heb ben verzekerd, dat hij hoopte, met behulp van zijn vrouw, zijn schoonvader te kunnen bewegen, toch nog op zijn besluit terug te komen. Het zou de dochter geweest zijn, die ten slotte haar vader heeft genoopt, toch nog aan den politiek» slrijd deel te nemen. Om de candidatuur-Hindenburg den ge nadeslag te geven, publiceert de „Vor- ^varts" uit de geheime protocollen van het opperste legerbestuur bescheiden, die ver band houden met de afkondiging van den onbeperkten duikbootoorlog. Tot dusver heeft men, om Hindenburg te sparen, het laten voorkomen, alsof hij bij het overleg tusschen de leiders van het leger en vloot en den rijkskanselier (Bethmann) een pas sieve houding had aangenomen en dat Lu- dendorff de spiritus rector was geweest. Die voorstelling is ten eenenmale onjuist. Bij het onderhoud, dat op 9 Jan. 1917 in het groote hoofdkwartier te Pless is ge houden, is het juist Hindenburg geweest, die de bezwaren van Bethmann met een „het moet" heeft beantwoord. Bethmann, die trouwens toegaf, dat bij den militairen toestand een beslissende overwinning- van Duitschland nauwelijks mogelijk was, gaf te kennen, dat een be sluit oml tot den onbeperkten duikboot- oorlog over te gaan, hem hoogst ernstig leek. Z.i. was het de „laatste kaart'. Daarop antwoordde Hindenburg: „Wij zijn in staat .om alle mogelijkheden het hoofd te bieden, tegen Amerika, Denemar ken, Nederland en Zwitserland. De duik boot-kruiser-oorlog brengt slechts een ge ringe stijging van het succes ter zee. Wij moeten overgaan tot de energiekste „rück- sichtsloseste" handelwijze, die te bereiken is, m.a.w. tot den onbeperkten duikboot- oorlog,met ingang van 1 Febr. 1917. Het einde van den oorlog moet worden bespoe digd; wij zelf zouden hem nog wel langer kunnen volhouden, doch met het oog op onze bondgenooten is spoed noodig. Bethmann: Het is echter ook denkbaar, dat de duikbootoorlog den strijd yerlengt. Als Amerika gaat meedoen, zal zijn hulp bestaan in levering van levensmiddelen aan Engeland, firiancieele hulp, zending van vliegtuigen en van vrijwilligerscorpsen. Hindenburg: daarmee zullen wij het wel klaarspelen. X)e gelegenheid voor den duik bootoorlog is nu gunstigen dan ooit te voren. Wij kunnen hem voeren en wij moe ten hem voeren. Bethmann: Ja, als het welslagen wacht, moeten wij ook handelen Hindenburg: Wij zouden het ons later zelf verwijten, als wij de gelegenheid lieten voorbijgaan. Zoo werd zegt de „Vorwarts" Duitschlands ondergang door zijn eigen lei ders bezegeld. De duikbootoorlog heeft vol strekt gefaald. Geen enkel Amerikaansch troepentransportschip is in den grond ge boord, ofschoon de Amerikanen 2 millioen man naar Frankrijk hebben overgebracht, w.o. 864000 man fronttroepen, met reusach tige voorraden artillerie en munitie. Wie dit alles voor oogen houdt, en dan nog lust heeft op Hindenburg te stemmen, moge het doen, besluit het blad. De ex-minister van posterijen Höfle is, volgens de Duitsche bladen in de preven tieve hechtenis zoo ernstig ziek geworden hij heeft een hartkwaal dat hij moest worden bediend. Dc Haniburgsche havenarbeiders, die in den Duitschen Yerkeersbond georganiseerd zijn, hebben tegen 1 Mei het loontarief op gezegd en eischen een loonsverhooging van 20 pet. x FRANKRIJK. Een ministerie Painlevé nieuwe aanslag op Kiassin. Nadat Painlevé nog langdurige bespre kingen had gevoerd, heeft bij een kabinet gevormd. PAINLEVé. Painlevé is premier en minister van Oor log, Steen, minister van Justitio, Briand minister van Buitenlandsche Zaken, Cail laux, minister van Financiën, Schrameck minister van Binnenlandsche Zaken, de Monzie minister van Onderwijs, Borel, mi nister van Marine, Chaumet minister van Koloniën, Durand minister van Landbouw, Loucheur, minister van Handel, Laval, mi nister van Arbeid, Deyris, minister van Bevrijde Gebieden, Anteriou, minister van Pensioenen. Tot onderstaatssecretarissen zijn benoemd Hesse voor de koopvaardij, Laurcntynac, voor de Luchtvaart en Delbos, voor Schoone Kunsten. De meeste belangstelling wekken natuur lijk de plannen van Caillaux. Hij wilde zich nog niet daarover uitlaten. Men weet ech ter reeds, dat hij in geen geval zal aanko men met een beffing op het kapitaal, het geen in vele kringen groote opluchting heeft gegeven en waarschijnlijk oorzaak is, dat zijn terugkeer in hot politieke loven rechts niet zooveel verontwaardiging wekt als had mogen worden verwacht. In een verklaring voor de „Quotidien" zeide Caillaux: De financieele toestand is ernstig en de^ economische toestand maakt mij evenzeer ongerust. Ik wil niet, dat men zich illusies over mij maakt Ik ben geen toovenaar en beschik over geen toover- stokje. Indien ik meedoe, kan ik aau de nieuwe regeering slechts mijn ondervinding mijn wil tot het goede, een volkomen op rechtheid en een vasten wil brengen. In den Senaat is men volstrekt niet bij zonder ingenomen met do combinatie, die ten slotte in kleur slechts zeer weinig ver schilt van het kabinet-Herriot, dat verleden week in het Luxembourg omver geworpen werd. Dit maakt dat van dit standpunt bekeken het nieuwe kabinet volstrekt niet den indruk van groote duurzaamheid wekt Alles hangt daarbij af van de plannen; waarmee Caillaux zal aankomen. Zijn fi guur is echter begrijpelijkerwijze in den Senaat ook niet erg sympathiek en Poïn- caré heeft zich uitgelaten, dat hij zijn op treden als „een uitdaging van den Senaat" beschouwt. Do voornaamste grief rechts is, dat liet kabinet evenals dat van Herriot te veel inaar de pijpen der socialisten zou moeten dansen De Parijsche politie heeft bij het Russi sche gezantschapsgebouw een Rus in hech tenis genomen, die een revolver en 3 foto's van Krassin bij zich had, en verklaarde, de opdracht te hebben ontvangen, om Kras sin dood te schieten. ENGELAND. Nieuwe besprekingen met sovjet-Rusland het Ul ster-parlement geopend. De sovjet-vertegenwoordiger Rakofski heeft een conferentie gehad met Chamber lain, ten einde een nieuwen grondslag voor besprekingen te vinden voor de hervatting van de onderhandelingen over het sluiten van een economisch verdrag. De hertog van Abercon, de gouverneur van Noord-Ierland, heeft heden in het parle ment van Ul^er de troonrede voorgelezen, waarvan de voornaamste passage als volgt luidt: „Mijn regeering beschouwt den toe stand van onzen landbouw, handel en nij verheid als do voornaamste en dringendste kwestie, mede in verband met het werk- loozcnvraagstuk. Allo pogingen zullen wor den gedaan om door toepassing van de leeninggarantiewet en door regecringsraaat- regclen in samenwerking met de plaatse lijke autoriteiten aan do arbeiders werk to verschaffen". Nopens den financieelen toe stand wordt gezegd, dat deze over het al gemeen gezond kan worden genoemd, dorii dat al het mogelijke dient te worden ge daan om de uitgaven to beperken. Do re geering zal baar volle aandacht wijden aan de electriciteisvoorziening van de industrie gebieden in Noord-Ierland. Verder worden wetten aangekondigd nopens bescheming van de huurders, de be vloeiing en het behoud van monumenten Opmerkelijk is de mededeoling, dat de re geering voornemens is, pensioenen toe te kennen aan personen of aan de weduwen en weczen van personen, die zich op het gebied van wetenschap of kunst of door andere prestaties in het openbare leven bijzonder verdienstelijk hebben gemaakt. Nadat do troonrede was voorgelezen sprak Craig, de premier, zijn voldoening uit over het resultaat van do verkiezingen. Hij deelde mede, dat er een minister van handel aan het kabinet zal worden toe gevoegd. Tot dusver werd deze portefeuille beheerd door den minister van landbouw. BULGARIJE. De moordpartijen duren voor!. In de Kathedraal van Soeto Medelia te Sofia is een bom ontploft op het oogen- blik van de begrafenis van deu afgevaar digde Kosta Georgicf, die eergisteravond vermoord is. Er zijn talrijke dooden en ge wonden. Alle aanwezige ministers zijn on gedeerd. De orde is niet verstoord. Naar verluidt, is het aan ,de uitgezonden troepen gelukt, do bende, dio een aanval op koning Boris heeft gedaan, te omsinge len, zoodat zij waarschijnlijk niet zal kun nen ontkomen. RUSLAND. 10-urigen werkdag. Het commissariaat van arbeid heeft machtiging verleend om op het land in den zomer 10 uren daags te werken. EGYPTE. Het grensgeschil met Italië. In strijd met alle berichten over bespre kingen in vriendschappelijke geest met Italië over de grenskwestie is ongetwijfeld dat bericht wordt, dat de Italiaan de be twiste oase van Djaraboeb eenvoudig bezet hebben. Over de geschiedenis in dezen nog het Volgenden Toen Engeland Egypte bezette, verzette het zich tegen den eisch der Turken, d'.e de grens tot nabij dc Delta wilden brengen, en toen Italië Tripolis had veroverd, bleef Engeland de rechten van Egypte handhaven. In 1920 meende de Engelsche regeering, dat- de tijd gekomen was om do grens vast te stellen en Lord Milner en Signor Scialoja wisselden, na onderhandeld te hebben, in- formeele nota's, waarin in beginsel eene lijn werd vastgesteld, volgens welke Djara boeb aan Italië zou komen en het Egypti sche gebied zich zou uitstrekken tot 10 mij len ten Westen van Solium aan de kust. De ze overeenkomst was niet geratificeerd we gens eenige bijzonderheden aangaande wei land, bronnen, enz., toe Engeland, Egypte in 1922 onafhankelijk maakte. De Engelsche regeering gaf toen te kennen dat het aan Italië en Egypte stond tot eene overeen komst te geraken op den grondslag der re geling tusschen Milner en Scialoja, die zij voor billijk hield en nog houdt. Het is van belang, er op te wijzeD, dat er geen sprake is van afstand van grondgebied door Egypte aangezien het Djaraboeb nooit heeft bezet gehouden, maar alleen daarop aanspraak heeft gemaakt. Wat echter evenzeer voor Italië geldtJ Hei nieuwe Fiansche kabinet. PARIJS, 17 April. (Belg. Tel. Ag.). Het ministerie voor de bevrijde gebieden is ver anderd in een onderstaalssecretariaat en gevoegd bij hel ministerie van financiën. Aan het hoofd daarvan komt Schmidt. Volgens de „Petit Parisian" volgt Maurice Violette Steog op als gouverneur-generaal van Algiers. Naar de „Matin" weet mede te deelen zal het nieuwe kabinet zich Maandag aan de Kamer voorstellen.. PARIJS, 17 April (V. D). President Dou- rr.ergue heeft hedennacht halflwee het be noemingsdecreet van het minislerie-Pain- levé onderleekend.- De ontploffing in de Kathedraal. SOFIA, 17 April (V. D.). Sofia is betrek kelijk rustig na den aanslag in de Kathe draal. De Kathedraal zelf is door de bom ontploffing ernstig beschadigd. De premier Zankoff en de minister van oorlog Kaloff werdeD gewond, doch niet levensgevaarlijk. Vele andere politici werden gedood of ge wond. Men gelooft, dat de communistische partij ook hier de hand in heeft. De regee ring heeft den staal van beleg geproclameerd in het geheele land. BERLIJN, 17 April (V. D.) - Uit Sofia wordt gemeld, dat bij de ontploffing in de Kathedraal 150 tot 200 personen gedood zijn. De regeering heeft beslag gelegd op alle post- en telegraafbureaux. De verbin dingen met het buitenland zijn verbroken. SOFIA, 17 April. (Reuter). Bij de ontplof fing der helschc machine in de Kathedraal worden volgens de jongste berichten 3 mi nisters licht gekwetst. Het aantal dooden bedraagt 100, da;l der gekwetsten 200. De helsche machine die voorzien was van een uurwerk was onder het dak ver borgen. Verscheidene personen werden gearres teerd. SOFIA, 17 April. (Wolff). In Novozaehora heeft do politie ongeveer 100 personen ge arresteerd. Uit het verhoor der gearresteer den blijkt duidelijk, dat de aanslag het sein tot het uitbreken eener revolutie en tot het uitroepen der sovjet-republiek over den hcelcn Balkan moest wezen. Amerika en Roemenië. WASHINGTON. 17 April. (Reuter). Met betrekking tot het bericht, dat Roemenië de wenschelijkhcid overweegt van het zenden van een vertegenwoordiger naar Washington ter bespreking van de kwestie der terugbe taling zijner schuld, wordt gemeld, dat de Amerikaansche regeering de noodzakelijk heid van zulk een slap niet inziet, daar deze kwestie geen andere bespreking ver- eischl dan die tusschen den Amerikaanschen gezant te Boekarest en de Roemcensche re geering. He! einde van den opstand der Koerden. LONDEN, 17 April. (V. D.). De „Times" meldt'uit Konslantinopel: Met het gevangen nemen van Sheik Said met negen andere leiders beteekent de volledige mislukking van den opstand. Er worden verder geen militaire communiqués meer gepubliceerd. De Koerden, die thans zonder leiders zijn onderwerpen zich in massa. Said, die naar Varto overgebracht 19 heeft naar gemeld wordt belangrijke papieren in zijn bezit be treffende den opstand en een groote som in goud. Gunj is heroverd door de regeering" en het geregelde bewind is hersteld. Een reorganisatie van het bestuur is gis teren weer in een Kabinelzitting besproken, welke werd gepresideerd door Mustapha Ke- mal Pasja. Verwacht wordt dat de hervor mingen binnenkort zullen worden aange kondigd.' Arrestaties in Bulgarije. BERLIJN, 17 April. (N. T. A. Draadloos). Beschuldigd van aanstichting tot den aan slag op koning Boris werden de bestuurs leden der Bul gaar söhe Boerenpartij Mar- koff en Bakaloff in hechtenis genomen. Hoog bezoek. WASHINGTON, 17 April. (N. T A. draadloos). Generaal Nachado, die tot pre sident van Cuba werd gekozen, is hier aan gekomen voor een bezoek aan de Vereen. Staten. Hij wordt ontvangen met alle diplo matieke en militaire eerbewijzen. De R 33. LONDEN, 17 April. Reuter heeft van ochtend 3.45 aan het luchtvaartministerio inlichtingen ingewonnen, waaruit blijkt dat de R 33 het aanbreken van den dag afwacht en intusschcn langzaam tegen den wind op tornt. Op dat oogenblik bevond het lucht schip zich op 12 mijl ten Z.Z.W. van lJmui- den. Een torpedojager bleef in do buurt. Als met het aanbreken van dén dag het vooruitzicht niet beter wordt stelt de kom- mandant voor zich op sleeptouw te laten nemen. Uit Pulhara werd geantwoord met het weerbericht, dat aangaf dat do wind over de geheele Noordzee langzaam krimpt, en voorts kreeg het luchtschip het advies te trachten den tocht te volbrengen zonder zich op sleeptouw te doen memen. LONDEN, 17 April. (Reuter). Het lucht- raartministerie meldt dat vanochtend 3 44 door het luchtschip draadlooe naar Pulhtun werd geseind, dat het met een vaart vau 15 knoopen op Lowestoft aanstevent, ge ëscorteerd door een torpedo jager. LONDEN, 17 April. (N.T.A. Draadloos). Vanochtend om halfacht seinde de R 33 draadloos, dat alle» wel was aan boord en dat het zich bevond op 25 mijl van Am sterdam en 90 mijl van Pulham, loopendc met een vaart van 8 knoopen. LONDEN, 17 April. (Reuter). Om 8.50 vanochtend ontving het Luffhtvaartministe- rie een bericht te Croydon van het lucht schip, meldendo dat alles goed ging. Vaart 9 knoopen luchtsnelheid is gelijk aan 30 mijlwind West-Noord-Westsnelheid op 2000 vo$t hoogte verminderd tot 20 mijl per uur. Om 10 uur was do R 33 tiog mijl van Pulham verwijderd. Het schip heeft voldoende brandstoffen aan boord. LONDEN, 17 April. (N T.A. Draadloos). Om 10 uur vanochtend was de wind ster ker dan verwacht werd en daardoor zal waarschijnlijk de aankomst van de R 33 vertraagd worden. Om 11 uur was het luchtschip op 45 mijl afstand van Pulham en vorderde goccL Vaart 12} knoop. Een afdeelïng troepcnC heeft bevel gekregen zich fe Pulham tegciï halftwee gereed te houden om bij de laa ding te helpen. LONDFN, 17 April (Reuter). De R 33 is in zicht. Vulkaan in werking. MANAGUA (Nicaragua), 17 April. (Reu- Ier). Door de uitbarsting van den Omilere-» vulkaan in Nicaragua worden de akkers in* de omliggende streek onder een aschregen! bedolven, waardoor de te velde slaande oogst verloren gaat. Nog een luchtschip losgedreven. BELLEVILLE (Illinois), 17 April (V. D.) Een groot Amerikaansch luchtschip is giff teren tengevolge van den storm losgeraakt'. Met zeven man aan boord werd het schip stuurloos voortgedreven over Granite City* kruiste Mississipi en Missomri en landde ten slotte zonder orgevallen te Black Wal nut. Storm in Engeland. LONDEN, 17 April. (N. T. A. Draadloos), Over g-ebeel Engeland heeft gisteren een hevig en storm gewoed, die veel schadg heeft aangericht Te Liverpool waaide een aantal men-» sohen van de been en werd gekwetst. Alle luchtverkeer over het Kanaal was geslaakt. Stoombooten hadden gedurende den overtocht zeer ruw weer. Kantoorbedienden P. en T. De Landelijke Vakgroep Kantoorbediend den bij don Post- cn Telegraafdienst, geor» ganiseerd in den Cenlralen Bond van New derlandseh Post-, Telegraaf- en Telefoon* personeel, vergaderde te Zwolle. Op deze vergadering kwam buitengewoon! sterk de groote ontevredenheid naar voren1 van de kantoorbedienden 2de kl., die doot het in-werking-lreden van het nieuwe Be* zoldigingshesluit 1925 loonen ontvangen, di© omgekeerd evenredig zijn aan hun groote. geldelijke verantwoordelijkheid, ongeregelde! diensten en veelzijdigheid van voorschrift tenkennis. De ontstemming onder de kankiorLcdieiir-- •den 1ste, zoowel als 2de klasse, was dö laatste maanden nog toegenomen door d€ in het Rapport-Nol ting (reorganisatie P. en T.-diensl) aangekondigde annuleering van bij Ministeriëele Beschikkingen vastgesteld© be v orde ringsmoge 1 i jkh ed en. Met instemming werd kennis genomen van het feit, dat de neiging tot hechtere organisatie blijkende uit bel oprichten van gewestelijke vakgroepen heeft geleid tot een intensiever medeleven met de Vak* organisatie, waarin tevens het*duidelijke be< wijs werd gezien, dat men onder de kan-» tooifoedrienden P. en T. in breeden kring uiting wenscht te geven aan de vooral de laatste jaren steeds toenemende klacht tenxeeks. De vergoeding voor kas-tekorten werd beslist onvoldoende geachf. Aan de vertegenwoordigers in den Bon-dSM raad van den G. B. P. T. T. werd opgedxaJ- gen al die maatregelen te steunen, die die strijdvaardigheid der organisatie kunnen verhoogen om daardoor tevens met des te meer kracht te kunnen ijveren voor ophef fing van 'de wanverhouding in loon tus schen assistenten eenerzijds en 'kantoorbe dienden 2de klasse anderzijds. Heden ochtend 11 uur 3 min. zijn H. M. de Koningin en H. K. H. de Prinses per Staatsspoor in de Residentie aangq- komen. De Prins, die ook voornemens was naai; Den Haag te komen, werd door een licht© ongesteldheid daarin verhinderd. Des namiddags te één uur had ten Ko ninklijken Paleize een intiem déjeuner plaats ten afscheid van den vorigen the- sausier-generaal Bardu Snouckaest vaö Schauburg, waaraan behalve diens naaste familieleden, eenige dames en heeren dec hofhouding deelnamen. In plaa'ts van morgen ochtend was de Koningin voornemens reeds heden avond ten 8 uur 47 min. per Staatsspoor naar Het Loo terug te keeren. zal Z. K. H. de Prins aan zijn voornemen zal Z. .K H. de Prins aan zijn voornemen om morgen te Amsterdam de huldiging der, Indië-vliegers bij te wonen, geen gevolg geven. Te Ureterp (Fr.) is Woensdagnacht de boerderij van de wed. Douwsma afge brand. Inboedel en vee gingen verloren* De oorzaak is onbekend. Te Noord-Sleen is tijdenseen hevig onweer de bliksem ingeslagen in de boer derij van den landbouwer Langius. Dd boerderij is tot den grond toe afgebrande Een gedeelte van het vee. werd gered; een koe, twee kalveren, een varken en een zeug met biggen zijn in de vlammen om gekomen. H. M. de Koningin heeft hedennamiddag te halfvier ten Koninklijken Paleize in Den Haag beëedigd den benoemden Nederlands schen gezant te Rio-de-Janeiro (Brazilië), den heer Ridder van Rappard. Hedenochtend te halftien werd op het Departement van Marine een radi -ram ontvangen van den commandant va.i het Engelsche oorlogsschip ..Godetia", hetwelk zich bij de R 33 bevindt, meldende, dat het luchtschip zich toen bevond ongeveer 70 K.M. West-Noord-West van Hoek van Holland. De Minister van Marine zt»nd een radio- gram terug met de beste wenschen voor een goeden terugkeer. Hedenochtend is op het vliegkamp D© Kooy het vliegtuig F. 10 van den Marine- luchtvaartdienst bij het landen neergestort. Het toestel is zwaar beschadigd. De inzit-* lende zeemilieien-vlieger Morel bleef on-j gedeerd.

Leidsch Dagblad | 1925 | | pagina 2