Ik doe hei zélf land gehouden. Ter gelegenheid van dez© vergadering is op dcu Tweeden Pwaschdag des middag^ in het kerkgebouw der Evang. Broedergemeente een uitvoering van ge wijde muziek gegeven door het koor van die kerk, onder leiding van den dirigent, den heer J. A Wolff, 's Avonds werd een licderenavond gegeven door de Christelijke zangvereeniging „Laus Deo", te Zeist, on der leiding van. den directeur, den heer W van der Blij. Onder leiding van ds. J. M. Jalink, aie den ongcstelden Bondsvoorzitter, den heer J. Pelser, verving, is de vergadering ge opend met gezang en gebed. Na een wel komstwoord bracht ds. Jalink verslag uit over 192-1, waaruit bleek, dat in 1924 ais 2de secretaris is afgetreden de heer J. H. Hansen van Voorburg en als zoodanig i« opgetreden de heer T. D. C. Meyneke, t t Den Haag. De pogingen tot stichting \ao een collectief contract met het bureau voor muziekauteur8rechten te Amsterdam, rijn voortgezet, doch de onderhandelingen zijn afgesprongen. Herinnerd wordt in het verslag aan heb overlijden van den Bondsvoorzitter, mr. H. Graaf van Hogendorp. en van het bestuurs lid J. C de Puy. Vastgesteld is een rege ling voor concQursen, De afdeelingea kin derkoren hield op te bestaan, doch werden in den bond opgenomen. De directeuren cursussen werden en worden met groote zorg voorbereid en gehouden, dank zij ook het ijverig pogen der ringen. Blijkens de, door de vergadering goed gekeurde rekening van den penningmees ter, den heer J. Pietersen Mocns, uit Den Haag, bedroegen de ontvangsten over 1924 f 14659 en de uitgaven f 11412. Als bestuursleden werden herkozen de heeren L. J. Mons, W. J, Jalink cn T. D. O. Meynekegekozen werd ds. D. Kuilman, uit Borne (O.). Als plaats voor de jaarlijksche vergade ring in 1926 werd aangewezen 's-Oraven- hage, in verband met het 40-jarig bestaan van den Bond in dat jaar Met algomeene stemmen werd aangeno men het bestuursvoorstel, de onderhande lingen met het bureau voor muziek-au- teursrechten te Amsterdam als geëindigd te beschouwen. Wat betreft het lidmaatschap van den Bond van koordirigenten werd eenstemmig besloten, dat lidmaatschap met ernst te ontraden aan de directeuren der bij deil hond aangesloten verecnigingen. Tot eerelid von den Bond werd benoemd het aftredende bestuurslid ds. A. de Haan uit Zwolle. In een der zalen van „Tivoli" te Bot terdam is de jaarlijksche algemeene leden vergadering gehouden van de Zuid-Holland- sche Landbouw-Onderlkige, afdeeling van de Bedrijfsvereeniging „De Centrale Land- bouw-Onderlinge". De vergadering werd geleid door den voorzitter, den heer Jac. van der Koogh, te 's-Gravenhage Uit het in deze vergadering uitgebrachte jaarverslag, loopende van 1 November 1923 tot en met 31 October 1924, blijkt, dat op laatstgenoemden datum bij de Zuid-Hol- landsche Landbouw-Onderlinge 3742 land bouwers waren aangeslotende gezamen lijke aangeslotenen betaalden in het ve., slagjaar een loon uit van ongeveer f 8.406.286. In het verslagjaar werden aangegeven 796 ongevallen, van welke er 33 niet als bedrijfsziokte in den zin van het Bedrijfs- Ongevallen-Beglement bleken te kunnen worden beschouwd. Van de overige 763 ge vallen werden er 63 als bedrijfsziekte in behandeling genomen en gaven er 59 aan- le'ding tot het verleenen van schadeloos- Biel 1 ing over een langeren termijn dan zes wekon Van deze 59 gevallen waren er bij het schrijven \/&n het verslag nog 6 in be handeling Verder waren er toen notj in be handeling 6 gevallen van het voorafgaand verslagjair eu 1 geval van 1921. Dc kosten, welke d© verzekering hunner arbeiders bij de Landbouw-Onderlinge voor dc werkgevers medebrengt, bedragen over het verslagjaar f 1.27 per f 100 jaarloon. Voor deze betrekkelijk geringe uitgave worden de geldelijke gevolgen ook van de zwaarste ongevallen gedekt. Aan de leden cal dus nadat het te weinig betaalde voor schot is aangezuiverd, of het te veel be taalde is teruggegeven, terugbetaald kun nen worden 23 cents per f 100 loon. In de audiëntiezaal ten provinciehuize te Arnhem hebben gisteren de ambtenaren en beambten Ier provinciale griffie en van den provincialen waterstaat afscheid geno men van den aftredenen Commissaris der Koningin, jhr. S. van Ciltcrs. Hierbij was ook tegenwoordig de griffier der Staten, jhr. mr. Snouck Hurgronje. In een zitting van het college van Ged. Staten van Gelderland hebben de leden van dit college afscheid genomen van den aflre- denden voorzitter. 'Daarna kwamen gister- middag^in de audiëntiezaal van hel provin ciehuis zeer vele leden der Provinciale Sta ten bijeen. De Commissaris der Koningin werd door de voorzitters van de Slatenfrac ties in de zaal binnengeleid. Daarna nam de heer L. baron van Voorst tot Voorst, uit Twcllo, het woord. Als voorzitter der talrijkste Statenclub bood spr. daarna uit naam van alle Staten leden den Commissaris een stoffelijk bewijs aan van de hoogachting en dankbaarheid, waarmee zij ten opzichte van „den scheiden den voorzitter zijn vervuld, n.l. twee zilve ren kaslanjevazen, met een oorkonde. Namens de aoc.-dem. Statenfractie sprak daarna de heer L. M. Hermans den voor zitter toe. De aftredende Commissaris antwoordde. Onder voorzitterschap van notaris Boddens, uit Schiedam, is gisteren te Utrecht de jaarlijksche vergadering gehou den van het opvoedingsgesjicht „De Glind- horst". De voorzitter zeide in zijn openingswoord, dat wel is waar aan „De Glindhorst" ern stige fouten zijn begaan en slagon aan de inrichting dan ook met bespaard zijn ge spaard gebleven, doch ook zegeningen vielen waar te nemen. En het bestuur wil dan ook volharden in het streven ora op ,,De Glindhorst" aan de verwaarloosde jeugd te geven een opvoeding in beslist Chris tel ij ken (gereformeerden) geest. Naar aanleiding van oen desbetreffende vraag deelde de penningmeester mede, dat van den kant der leveranciers geen faillis sementsaanvrage meer behoeft te worden gevreesd. Wel bleken er eenig-i ontevreden obligatichcuders te ,zijn, maar na monde ling onderhoud waren de meesten tevreden te stellen. Toch is het niet geheel onmoge lijk, dat deze of gene ontevreden schulibe- kenlenishouder faillissement aanvraagt. Het bestuur zal trachten binnenkort aan die schuldibe-kenlenishouders een kleine uitkee- ring te doen, zulk een uifckeering zai het vertrouwen in „De Glindhorst" weer snel doen terugkeeren. Uit liet verslag van den directeur bleek, dat „De Glindhorst" in 1924 een bevolking had van 209 verpleogden. In den loop der jsren vertrokken 289 verpleegden uit d? Stichting. Een voorloopig onderzoek geeft voor 210 hunner het navolgende resultaat: goed terecht gekomen 165; werden goed 10; mislukt 14; wangedrag 14; naar andere inrichtingen overgebracht 11. Van de be stuurstafel werd gezegd, dat deze cijfers verblijdend mogen worden genoemd, on danks de groote zonden, welke op „De „De Glindhorst" aan het licht zijn getreden. Aangaande het suppletiefonds werd mee gedeeld, dat het aantal tot dit fonds toege treden diaconieën steeg van 37 lot 240 en de bijdragen daardoor van f 3850 tot f 10.880. In 1925 zijn weer nieuwe bijdra gen toegezegd, zoodat het totaal der bijdra gen is opgeloopen tot ruim 111,000. De heeren Van den Tooren, Veendaal en Korvius werden definitief benoemd tot be stuursleden van het Suppletiefonds. De begrooting voor 1926 van „De Glind horst" werd vastgesteld in ontvangsten en uitgaven op f 190,000. De post Rijkssub sidie is pro memorie uitgetrokken. (Over 1924 werd aan# algemeen rijkssubsidie f21,000 ontvangen). Gerekend wordt op een bijdrage van f 25,000 uit het Suppletie fonds. In de vacature-Wolzak werd tot be stuurslid benoemd de heer E. H. van Leeu wen, te Veenendaah Aan den heer Wolzak werd dank ge bracht voor zijn verdienstelijke bemoeiingen ten bate van „De Glindhorst". Naar wij vernemen, heeft de Minister van Oorlog ter kenni9 van den commandant van het veldleger gebracht, dat vermoedelijk dit jaar nog een nieuw model gasmasker zal worden ingevoerd. In verband hiermede kun nen in de toekomst, wanneer een voldoend aantal nieuwe maskers zal zijn aange maakt, de vrijkomende gasmaskers C. en E., voor oefening worden gebruikt. („Tel.") De Minister van Oorlog heeft een be drag van f 3625 beschikbaar gesteld voor de commandanten van korpsen en inrichtingen van de landmacht tot 't houden van mili taire feesten ter gelegenheid van den ver jaardag van de Koningin Naar „De Tel." verneemt, is de vorige week in den Ministerraad de reorganisatie van de P. T. en T. besproken in verband met het aan den Minister van Waterstaat uitgebrachte rapport, en inzonderhad de kwestie van de leiding van het bedrijf. Naar men weet, spreekt het rapport-V'an Roy en zich yit voor een directorium van drie leden, in tegenstelling met den huidigen toestand, waarbij de leiding berust bij e:n Directeur-Generaal. De Regeering heaft echter de beslissing aangehouden. Zgn wg wèl ingelicht, dan zal minister W'esterveld gaarne voor de benoeming van Directeur-Generaal in aanmerking wi.Ien ko men, een functie, die hij, naar men weet, ook vroeger heeft bekleed. Voorts vernemen we, dat voor de functie van Directe ui-Ge neraaf ernstig in aanmerking zou komen de heer Damme^ oud-directeur van de Insulinde-Oliefabrieken. Uit Eindhoven wordt gemeld: De Fransche regeering heeft mevrouw A. F. Philips—De Jongh becnoemd tot offi cier de 1'Instruction publiquo en mr. H. F. van Walsem, secretaris der N- V. Philips' Gloeilampenfabrieken, tot officier d'Aca démie. De ordeteekenen zijn gisteren door den heer Glaser, attaché aan het Fransche gezantschap, aan mevrouw Philips on mr. Van Walsem overhandigd. Het „Hbld." verneemt uit parlemen taire kringen, dat dc Memorie van Ant woord op het Voorloopig Verslag der Tweede Kamer over het wetsontwerp tot wijziging der Zegelwet (weeldebelasting) eerst tegen het einde dezer maand kan .worden te gemoet gezien. De Regeering schijnt voorts voornemens op een spoe dige openbare behandeling in do Tweede Kamer aan te dringen. INGE7PNCEN. (Builen verantwoordelijkheid der Redactie). Copie van al of niet geplaatste stukken wordt niet teruggegeven. De Evangelische Maatschappij. Zeer geachte Redactie, Verleen mij s.v.p. een, kleine plaatsruimte in Uw geëerd Blad, naar aanleiding van een ingezonden stuk van den heer Th. Wilmer, gedagteekend 8 April. Vriendelijke hand zond mjj heden het Blad waarin bedoeld ingezonden stuk was op genomen. Ofschoon ik mrj gewoonlijk verre houd van iedere beantwoording van inge zonden stukken of polemiek, omdat het on vruchtbaar is en gewoonlijk op een standje uitloopt; ook wel omdat de meenten onbe voegd zijn om te polenriseeren of wel daar door naam trachten te maken en op den voorgrond te treden; zoo wil Ik nu, ofschoon vele mijner beswaren hier aanwezig zijn, een uitzondering maken, daar de lezers anders wellicht een verkeerde conclusie zouden trekken van de Evangelische Maatschappij, als wier woordvoerder onlangs door mrj te Leiden werd opgetreden. De Kloosters steunen met hun op ge makkelijke wijze verkregen kapitaal den handel, zoodat de detailhandel in het al gemeen in Nederland in Roomsche handen berust Zij trekken het kapitaal uit tegen een zeer lage rente; men beweert zeifs van één en anderhalf procent, waardoor zij in staat worden gestold tot een (loodende concurrentie en Koomsch on niet-Roomsch met magnetische kracht tot zich te trekken. Dit is door mij in de rede van April gezegd en wordt thans door mij schriftelijk herhaald. .Wil de heer Wilmer hiervoor de bewijzen, dan zat hij; lo. contact moeteii zoeken met een los lippige kloosteroverste, hetzij a' of niet in Rome's Kerk, die het hem mededeelt, gelijk mij is geschied; in den tijd toen ik nog een onderdanig kind was van Rome en het genoegen had door mijn vele relaties met kloosterlingen, met kloosteroversten te spre ken; 2o. De heer W. zai zich de moeite moeten getroosten, hetgeen echter een vruchteloos pogen tal zijn, inzage te vragen van de boeken bij de bekende Roomsche firma's en van de kloosters in ons land; 3o. Zal hjj verplicht zijn grondig de notsrieele .achten betreffende leeningen en hypotheken, hiermede in verband opgemaakt, moeten bestudeezen en ook dan nog zich niet door een dwaas vertrouwen laten mis leiden, omdat in deze ook nog vervalschingen kunnen voorkomen; 4o. Ongeveer drie jaar geleden, nog frater Trappist zijnde, vertelde een der paters mü, dat de Patere Capucijners ter zelfder stede, aan iemand 26.CXX) gulden hadden geleend en de persoon in kwestie failliet was gegaan, zoodat zij bun geld kwjjt waren. Er aan twijfelen, dat de kloosters kapi talen uitzetten, is eea groote dwaasheid en dit tooh ook zal de heer W". moeten toe geven. Ontvangen de kloosters daarvoor een rente, als tegenwoordig gewoonlijk ver- eischt, dan is hun daad dee te veracutelijker, gezien de gemakkelijke wijze en de valsche motieven, waarmede zij hun kapitaal ver zamelen, daaraan nog toevoegend een schan delijke woeker. Wanneer de heer W. het boven aange haalde eens rustig en kalm wil onderzoeken, 2ni hij voorloop.g geen tijd meer hebben om veel te schrijven, en dan nog zoude ik wat de heer Roodhuizen eens schreef, eemgsziiis gewijzigd den lozers willen voor- houden: „Wie gaat naar de kwaliteiten van een vrouw informeere® bij den man, die van haar moet eten. Dit is mijn eerste en laatste woord. Er was een openbaar debat ea zooals gewoon lijk zwijgt men dan, want ook daar had de heer VY. kunnjL-a komen. Zeker is hg weg gebleven om z'n reputatie niet kwijl te raken, tiaar no geef ik ham dan ook nu nog de gelegenheLd in een vergadering z'n bezwaren te zeggen, ik zal ze dan weer- i leggen. Doet de heer W. dat niet, dan weten de lezers hun conclus.e te trekken, want polemiek op courantenverslagen is or.gevvêiischt, vooral met slechte lezers, die veronderstellen, dat de Protestanten geen belang stellen in onze vergaderingen, terwijl het verslag spreekt ,,vau een volle zaal". U, geachte Redactie, dankend voor de verleende plaatsruimte. Hooguchtemi JOH. F. VAN GEMERT. Den Haag, 14 April 1925. SPORT. VOETBAL. H. V. B. XI—L. V. B. XI. Voor dezen, Zondag te-Haarlem te spolen, wedstrijd is het elftal van den H. V. B. ale volgt samengesteld: Doel: Stals (Kinheim). Achler: Buijsink (I. V. O Zoet (E. D. O.) Midden: Bonke (E H. S.), Paap (Zand voord, Bonhol (E. 11. S.). Voor: Meyer (V. V. H), Van Swinderen (E. H. S.); Boelen (Bennebroek), Oomen (T. H B.), v. d. Velde (Stormvogels). Reserves: Raspoort (Slormveld); Vaii Dam (D. O. A.), Verkerk (E. II. S.), v. Kooten (R. C. H.). A. D. O—V. O. C. De beslissingswedstrijd A. D. O.V. O. C zal Zondag worden gespeeld op hel H. F. C-. terrein le Haarlem. Seriewedstrijden van L.M.C. De loting voor do seriewedstrijden van L.M.C. (Lisse) heeft het volgende resultaat gehad: Afdeeliog 1: T.H.B. IBodegraven I; U.V.S* I—Norvicus I; L.M.C I—T.H.B. II. 2de afdeeling: I.V.O. IRaceel I; U-V S. IllRipperda I; Spaarnestad II.V.O. II; T.H.B. IIIU.V.S. II. 3de afdeeling: U.V.S. IVRaceel II; Bip. perda IIRipperda III; Teylingen I Spaarnestad II; Norvicus IIL.M.C. II. BOKSEN. BreitenstraterVan der Veer. De wedstrijd BreitenstraterVan der Veer is nu definitief vastgesteld op 1 Mei in het Sporlpalast te Berlijn. Van Holland- sche zijde werd aanstelling van neutrale scheidsrechters verlangd aan welken wensch zal worden voldaan. Er worden 12 ronden van 3 minuten ge bokst met 4-on9 handschoenen en harde bandages. Behalve Van der Veer zullen dien zelfden avond nog verschillende andere Hollandsche boksers te Be-riijn uitkomen. BILJARTEN. Om het kampioenschap van Europa. Gasteren werden te Parijs de 3de en 4de partij van het voortornooi gespeeld, n.l. middags tusschen Dar&ntière en Van Leemput. De uitdagen waren ale rolft: v Pnt. Brt. H. S. Gem. Moons 400 16 95 25.— Martenet 161 15 33 10.78 v. Leemput 400 11 223 36.36 Daranlière 155 10 23 15.10 SCEERMEN. Het 19e wapenmeest van den K.O.S.B. Wij hebben gisteren nog kunnen vermel den dat het 19e wapenfeest van den K.O.S. B, in den Dierentuin te Den Haag een aan vang had genomen. Thans laten wij hier de uitslagen van den eersten dag volgen. De individucele wedstrijden op floret rorden niet beëindigd. In de finale, welke heden verschermd wordt, kwamen: Van Waege- ningh, Wynoldy Daniels, Beets, Scheepers, "Wirix- Mijsberg, Hagens en Den Hertog. Ook de stijl zal in aanmerking worden ge nomen. De afdeelingswedstrijd op degen, om twee treffers, was vrij spoedig beëindigd. De resultaten der schermers van een af deeling werdon bij elkaar geteld, waarna de volgorde door de totalen werd bepaald. De Utrechtsche Schermvereeniging was met een zeer sterke equipe uitgekomen en het was dan ook niet te verwonderen, dat zij de overwinning behaalde, zij het ook na zwaren strijd met Leiden. De uitslag was: 1. Utrechtsche Schermvereeniging met 20 gewonnen partijen, met Bos 6 gew. part., Wynoldy Daniels 7 gew. part., Scherpen- huyzen 4'gew. part, en Hubert v. Blijen- burgh 3 gew. partijen. 2. Afdeeling Leiden met IS gew. part., met De Jong 6 gew. part., Bruins 3 gew. part.. Verkuyl 4 gew. part. en Henny 5 gew. part. 3. Afdeeling Breda I met 16 gew. part. met Vintges 4 gew. part., Drost 3 gew. part., Sicherer 4 gew. part. en v. d. Brandeler 5 gew. part. 4. Afdeeling Amersfoort 13 gew. part. en 37 geg. treffers. 5. Haagspho Officieren Schermclub 13 gew. part., 34 gegeven treffers. 6. Afdeeling Breda II met 12 gew. part. 7. Breda III met 8 gew. part. 8. Afdeeling Maastricht met 7 gew. part. De Europeesche kampioenschappen. De organisatie van het Europeesch kam pioenschap op degen is toegekend aan den Zwitserschen Schermbond, die de wed strijden hoogstwaarschijnlijk in Genève zal houden. Het Europeesch kampioenschap op sabel zal door den Belgischen Schermbond verwerkt worden. Deze sabelwedstrijden vinden in Ostendo plaats. LUCHTVAART. De Fokkerdemonstxaties» op Croydoa. Een demonstratie op het gebied van de jongste ontwikkeling van het vliegen aldus meldt Reuter uit Londen heeft gis teren plaats gehad te Croydon in tegenwoor digheid van de vertegenwoordigers van het luchtvaartministerie. Twee machines name- I lijk een tweezitter van Fokker en een enkel- v zitter van het Avrolype ondergingen proe ven aantoonend dat wanneer het vliegtuig dook ten gevolge van gebrek aan de noodige vliegsnelheid, de bestuurder de controle kon handhaven, zoodat de machine slechts over een korten afstand zakte. Fokker zegt dat zijn machine niet voorover neerstort bij ver lies van de vliegsnelheid. zelfs wanneer de bestuurder in gebreke blijft. Sefton Brancker, de directeur der burger lijke luchtvaart vloog met Fokker. Hij ver klaarde na dc vlucht, dat hij een merkwaar dige ervaring opgedaan had en dat hij van meening is, dat de nieuwe constructie een grooten vooruitgang in de luchtvaart betee- kent, waardoor het aantal ongelukken, wel ke thans voorvielen, zou afnemen TOERISME 100 K.M. trainingstocht der W. A. C. Zondag 19 April zal de 3de tocht der 3de serie wandel-, tevens trainingstochten, voor den internat wandeltocht OstendeDen Haag, uitgeschreven door de Haagsc-he Wandel- en Alhletiek-Club, plaats vinden. De route is als volgt: Vertr. Den Haag: 6.30 v.m. Aank. Zoeler- mcer 9.13 Rust 20 min. Afstand 20 K.M. 400 M. Vertrek 9.33, aank. Gouda 12.8, rust 20 min. Afstand 30 K.M. 850 M. Vertrek Gouda 12.28, via BodegravenZwammer- dam naar Alphen a. d. Rijn. Aank. 2.56, rust 20 min. Vertrek Alphen 3.16. Vervol gens is de route Koudekerk. Leiderdorp, Hooge Rijndijk. Hoogewoerd. Breeslraat, Kort-Rapenburg, Stationsweg naar Oegst- geest, alwaar de laatste rust zal worden ge noten. De aankomst te Leiden is 5.15. Van Oegstgeest gaat het over Haagsche Schouw, Den Deyl naar Den Haag. Aankomst op de Groenmarkt aldaar te 9.10 n.m. Afstand 100 K.M. Dit is dc laatste trainingstocht voor den grooten intern, wandeltocht Os tendeDen Haag. welke tocht met de Pink sterdagen zal worden gehouden. SCHEEPSTIJDINGEN. ROTTERDAMSCHE LLOYD. SLAMAT, 15 April van Batavia n. R'dam. BOLLAND—AMERIKA LIJN LOCH KATRINE, 14 April v. R'dam te San Francisco. DRECHTDIJK, R'dam n. Pacific Kust, 13 April te Colon. BOSCHDUK, 15 April van Boston te Rot terdam. KON. WEST-IND. MAILDIENST DELFT, 15 April v. R'dam te Bremen. CRYNSSEN, 16 April v W.-Indië te Amst. verwacht. KON. NED. STOOMBOOTMIJ. SATURNUS, 14 April van Palermo n. Tar ragona. ÉRATO, Spanje n. Amst., pass. 15 April Dungeness. KON. HOLL. LLOYD. ZEELANDIA, tbuier., 14 April van Santos, KON. PAKETVAART-MAATSCHAPPU. SAWAHLOENTO. arr. 14 April te Basse* RECLAME. Mei bruine of donkerbruin^^ Er dai gaai hei poetsen zo <£P gauw en geroakkelyk, dai hei geen moeite JAVA NEW YORK LIJN. VEENDIJK, 14 April van Batavia n. New- York. EURYADES, n. New-York, pass. 14 April Perim. JAVA BENGALEN-LIJN. BOETON, n. Java, 14 April van Rangoon CEYLON, n. Calcutta, 13 April te Ran goor. STOOMVAART-MIJ. „NEDER!-' "W VONDEL, uitr., pass. 15 April Gibraltar* JOHAN DE WITT, thuisr., 16 April te Oo-i Iombo verwacht. STAD ZALT BOMMEL, 14 April v. Tiaar- dingen te Triest. STOOMVAART-MAATSCHAPPIJ „OCEAAN" MELAMPUS, Liverpool n. Batavia, pass. 14 April Gibraltar. EURYMEDON, Java n. Amst., pass. ïj April Perim. TANTALUS, Liverpool n Java, pass. 14 April Perim. HOLLAND AFRIKA-LUN. KTLSTROOM, 11 April v. Dakar n. Coiio^ kry. NEDERL. EN VREEMDE SCHEPEN. JONGE JACOBUS, Newcastle n. Barce lona, pass. 14 April Finisterre. SGHIE, 14 April van Casablanca n. R'dam. ALCOR, 13 April van Algiers n. Barry Roads. ELLEWOUTSDIJK, 15 April van B.-Airee te Antwerpen. EEM, 14 April van R'dam te Pillau, ZWARTE ZEE, 14 April van Genua n. Huelva. 8EBU, 14 April van Bilbao n. R'dam VOOR VRIJDAG, 17 APRIL. 7-50: Hamburg (392 M.) Theaterkroniek. 10.15: Amsterdam (1050 M.) Tijdsein van Persbureau Vaz Dias (Off Amst. tijd). 11.20: Leipzig (ongev. 400 M.) Middagcon cert op de Hupfeld Phonola 12.50: Parijs (1780 M. SFR). Concert door het Tzigane-orkest van Radio-Paris. 1.20: Londen (365 M. 2L0). Tijdsein van Greenwich. Muziek van het Metropole- Hotel. 3.20: Birmingham (475 M.) Lozells Pioturë Houso Orchestra. Aberdeen (495 M. 2BD). Telefonie voor de scholen. Berlijn (330 en 505 M.) Concert. Leipzig (ongev. 400 M.) Concert der Haus- kapellc. 4.20: Londen (365 M. 2LO). Orgelmuziek van the Shepherds Bush Pavilion. Manchester (375 M. 2ZIJ). Concert. 4.30Amsterdam (1950 M.) Tijdsein van -t Persbureau Vaz Dias (Off. Amst. Tijd). 5.05: Parijs (1780 M.) SFR) Concert met medewerking van de solisten van Radio- Pam 5.20: Hamburg (392 M.) Concert. 6 uur: Hilversum (1050 M. SFR).Vooravond, muziek. 7.20: Londen, Chelmsford (365 M. 2LO en 1600 M. 5XX). Tijdsein van do Big Ben. Weerbericht. 7.25: Leipzig (ong. 400 M.) Concert. Sytn- phonieconceTt, o.a. Hebriden-ouverture» van Mendelssohn. Viooilconcert D dur. Op 35 (Tchaitowsky). 8.20: Londen (365 M. 2LO). Round the Sta* tions. Chelmsford (Idem). Bournemouth. Opvoering van de operettë „La Mascotte". 8.10: Hilversum (1050 M. NSF). Uitzen dingsavond van het Nut v. h. Algemeen. 9.051 Parijs (17SO M. SFR). Radio-Jkzz. 10 uur: Londen, Chelmsford f voorzetting van het Concert.) VfMPr"",|'po'cK. N.N., te V. Als geen testament jomaakl wordt, erft de langstlevende echtgenoot met de kinderen mee Bij testament kan bepaald worden, dat de kinderen alles zullen erven. Z., le L. Het brengt de verplichting mee zekerheid te stellen door het geven van hy. potheek. T. M., te L. U moet beginnen met den eigenaars van de duiven en kippen te ver zoeken hun dieren vast te houden, omdat zij u schade en last berokkenen. Geven zij daar geen gevolg aan. dan kunt gij de die ren onschadelijk maken. Het geeft echter ail-ldchit verwijdering en onaangenaamheden en dat is onder buren nog onaangenamer dan den last, door duiven en kipdén ver oorzaakt

Leidsch Dagblad | 1925 | | pagina 6