AGENDA. BUITENLAND. TELEGRAMMEN, n LAATSTE BERICHTEN. Donderdag. „Jeruël" (Groenesteeg 16): Bijbelbespre king. 8 uur. NutszaalGemeente-avond. Evang.-Lu- Ibersche Gem. 8 uur. Vrijdag. Schouwburg: Jaarlijksche uilvoering H. B. S.-Ver. „Emtégêes". Halfachb Degelijke: „Casino-bioscoop", Hoogcwoerd: Voor stellingen te 8 uur. Woensdag, en Zaterdagmiddag van 1 tot 1 uur kinder- en familie-matinée. „Luxor-theater", Stationsweg: Bioscoop- en Variété-voorstellingen. Dagelijks te 8 uur 's Woensdag en 's Zaterdags matinée te 2 uur. „Hejo-thoater", üaariemmerstr.Bios coopvoorstellingen. Dagelijks te 8 uur. 's Woensdags en 's Zaterdags matinée. „De Lakenhal": Tentoonstelling Leidsche Kunslvereeniging, etsen door Neuhuys en Schotel. 's Rijks Ethnognafisch Museum. Rapen burg 67: Tentoonstelling van Balineesche platen. Van 6 April tot 6 October op werk dagen van 10 tot 4 uur. Bloemententoonstelling te Heemstede dagelijks van at tien nur tot halfzes. De avond-, nacht- en Zondagsdienst der apotheken wordt van Dinsdag 14 April tot en met Zondag 19 April waargenomen door da apotheek van den heer H. J. M. Proot, Maarsmans teeg 17, 'tel. 435. De apotheek van „Hulp der Mensch- heid" Hooigracht 48, is altijd geopend, doch van n m. 8 uur tot v.m. 8 uur alleen voor spoed-recepten. Alleen voor leden van dat fonds. Tijdens het vervoer naar de klinieken is bet kereltje overleden. Den autobestuur der treft geen schulddeze remde zéé krachtig, dat het remtocstel brak en een naast hem zittend persoon zoodanig ge wond werd ,dat deze zich in de klinieken ter verpleging moest laten opnemen. InhetkampteLareniagiste- ren bij de oefeningen met mitrailleurs do nog niet 20-jarige F. A. N Lammers van het éde landstormrerband te Amsterdam bij ongeluk gedood. Doordat bij het spekbraden de vlam in de pan sloeg, stond gistermid dag in een oogenblik het perceel van den aannemer-timmerman O. Draffelaar, te Renswoude, inb rand. Huie, schuur, werk plaats met houtvoorraad werden- een prooi der vlammen. Verzekering dekt gedeelte lijk de schade. Gistermiddag omstreeks 6 nur is op een weiland, nabij de Snippelmg, te Deventer, wegens benzinegebrek en een motordefect een Duitsoh postvliegtuig van do lijn Hamburg-Amsterdam gedaald. Het vldegtuig kon gisteravond niet meer opstij gen het zou, na door een mechanicien uit Schiphol te zijn hersteld, vandaag de reis naar Amsterdam voortzetten. Er waren geen passagiers aan boord. Nadat het parket uit Win schoten te Teraipeltanaal een onderzoek had ingesteld naar aanleiding van het schieten pp den rijksveldwachter Broeke- man, is gisteren te Winschoten de arbeider P. M. uit Mussolkanaal gearresteerd en ge vangen gezet. Gisternacht weiden te Emmer-Erfschej- den/vcen en Emraer-Compasouuni de tele foondraden doorgesneden. Bij het verbrande kerkje te Emmer Erfschedenveen werd een jas on een horloge gevonden, waardoor men hoopt de daders op hef-spoor te komen. Nabij Holten heeft een ernstig motorongeluk plaats gehad. De heer B., uit Enschedé, die zijn verloofde op de duo-zit ting had, wilde een boerenwagen passeeren en gaf daartoe de noodige signalen, waarop de landbouwer evenwel niet reageerde. Daarom reed de heer B. ten slotte rechts langs den wagen, waar de weg vrij was, doch juist op dat oogenblik week de land bouwer uit met het gevolg, dat de heer B. legen een boom reed. De motorrijder zelf kwam er betrekkelijk goed af, doch zijn ver loofde werd met een ernstige schedelfractuur opgenomen en is per ziekenauto naar het ziekenhuis te Enschedé vervoerd. Haar toe- Rand is zeer ernstig. Onder ontzaglijke belangstel ling werd te Zwolle ter-aardo-besteld een 49-jarige Zigeunervrouw. Van een groote kolome Zigeuners, gehuisvest in Noord- Frankrjjk, was, meldt bet „Hbld.", een kleine groep onze grens overgekomen. Zrj hadden eerst vertoefd in bet Zuiden van ons land. Uit Den Haag' waren zij naar Zwolle, met het oog op de Palm paardenmarkt, getrokken, rele paarden rg t ach voerende. In den loop der week Kregen twee vrouwen hevi- gen twist; één kreeg een „driftberoerte", nan welker gevolgen zrj Zondagmorgen over leed. Volgens den Zigeimerritus wilden zij de vrouw op een paardendeken vóór den wagen leggen. Met het oog op onordelijk heden durfden de autoriteiten dit niet toe staan. Nn werd zij in den geopendea wagen gelegd, toch voor ieder zichtbaar, gekleed in eeii gesoheurd zijden japon, zijden kousen en lakschoenen. Als teeken van rouw wap perde van den wagen haar zwarte omslag- doek. Bji het kampvuur en brj den wagen hielden voortdurend naoht 'en dag de echt genoot en eenige familieleden de wacht. Getracht werd twee muziekkorpsen te krijgen, flocli wegens de Paaschdagen konden zj) slechts van één korps een gedeelte krijgen. De kist, van zilveren handvatten voorzien, was gedekt met een fijn tullen kleed, vast gehouden door zijden linten. Alle leden van den troep, ook de allerkleinste kinderen, moesten bij het wegdragen deze linten aan raken, en allen moesten mee naar het graf, tot zelfs kinderen van drie maanden toe. Ieder, die een bezoek braoht aan den doode, legde iets onder het tullen kleed] meest werden geldstukken geofferd. Ook gingen een zwaai- gouden kruis en sieraden mee in do kist Onder treurmuziek ging de stoet de geheele stad door: 40 Zigeuners in hun helle klederdracht, en verder talrijke woon wagenbewoners. Op liet kerkhof bevonden zioh 1500 belangstellenden, terwijl SOOO mensohen door een sterke politiemacht buiten de hekken werden gehouden. Twee vrienden redetwisten over een boek. Ten slotte zegt de een, zelf auteur: „Neen Flip, jij kunt er niet over oor- det-Ien. Je hebt nooit een boek geschreven." „Neen,' 'was 't antwoord, „eo ik heb ook nog nooit een ei gelegd, maar ik kan een omelet beter beoordeelen dan een kip." DE ALGEMEENE TOESTAND. In Frankrijk is een kabinet PainleTé in de de maak met Briand als minister van bui- tenlandsche zaken Caillaux waarschijn lijk als minister van financiën. De trium- feerende terugkeer van den balÜDg van 1920? 't Zou o.l echter de politieke tegen stelling verscherpen en bewijzen, dat in Frankrijk alles op politiek gebied mogelijk is# Een kabinet Painlevé zou overigens in groote lijn de politiek van Herriot voort zetten, die als minister van buitenl. zaken had kunnen aanblijven, zoo hij dit gewild had. Alleen: Caillaux zal wel zijn eigen financieele voorstellen meebrengen, waar omtrent nog niets te zeggen is, natuurlijk, dus heelemaal niet of deze een brug kunnen slaan tusschen Kamer en Senaat. Een lang leven schijnt ons voor een mi nisterie Painlevé niet weggelegd, temeer niet, waar Briand zoowel als Caillaux wei nig geëigend zijn voor een ondergeschikte positie, zij het aan belangrijke departe menten. Maarschalk Fooh heeft eindelijk aan den gezantenraad zijn verslag ingediend over de ontwapening van Duitschland. Het do cument telt 44 bladzijden van zuiver tech- nischen aard. Men kan dus nu weer verder."'i Werd tijd ook! BELGIE. Vander velde aan het werk. Vandervelde heeft gisteren te Antwer pen besprekingen gevoerd met den libera len oud-minister Franck en den Kath. Fla mingant van Oauwelaert, burgemeester van Antwerpen. Franck heeft gezegd, dat hij zich zal houden aan de beslissing van het uitvoerend comité der liberale partij, dat weigert mede te werken aan de samen stelling van een ministerie als de soo.-de- mocraten in elkaar willen zetten. Van Oau welaert heeft eenvoudig verklaard, dat de Katholieken een blok zullen vormen nopens alle kwesties van poldtieken aard, die pp het oogenblik aan de orde zijn. Vandervelde zelf heeft verklaard, dat hij nog niet aan de vorming van een kabi net bezig is, maar nog slechts de mogelijk heden onderzoekt. Van Oauwelaert heeft nog verklaard, dat Vandervelde hem géén portefeuille heeft aangeboden en hij er niet over denkt zijn burgemeesterspost te verlaten. Gisteravond hebben te Brussel eenige democratische Kath. afgevaardigden vergaderd en beslo ten zioh te houden aan het besluit van de katholieke groepen van Kamer en Senaat om een blek te vormen. Op het oogenblik overheerscht de mee ning dat Vandervelde bezwaarlijk zal sla gen in de samenstelling van een kabinet van 8oc.-democraten te zaïnen met eenige democratische katholieken en liberalen. Er blijft een mogelijkheid, dat hij de^ voor zijn kabinet noodige aanvulling zal vinden bij den linkervleugel der liberalen alleen, die het kartel van vóór den oorlog zouden willen hernieuwen, toen de katholieken de volstrekte meerderheid vormden. Mocht Vandervelde in het geheel niet slagen, dan verwacht men, dat do katholie ken, in den persoon van Poullet de op dracht tot het vormen van een kabinet zullen krijgen. DUITSCHLAND. Marx en Hindenburg ver hooging van ultkeering. Marx is op het oogenblik in Oost. en West-Pruisen. Hindenburg strijdt alleen door middel van publicaties en pera. Te Hannover zal hij echter Zondag een politieke rede houden. Van republikeinsche zijde wordt allee in 't geweer gebracht om Marx te steunen. Het oudste lid van den Duitschen Rijks dag, de socialistische afgevaardigde Bock, heeft een open brief tot Hindenburg ge richt, waarin hij hem verzoekt» met het oog op zijn hoogen leeftijd, en zijn onervaren heid in politieke zaken, nog op het laatste oogenblik zijn candidatuur in te-trekken. 't Zal natuurlijk niet baten. De uitkeering aan de oorlogsinvaliden en êe nagelaten betrekkingen van militairen is met ingang van 1 April met 3 pet. ver hoogd tot 18 pet. FRANKRIJK. Een kabinet-Painlevé op komst de financieele wet aangenomen. Painlevé heeft zioh gisteren tot de so cialisten gewend met de vraag of zij een door hem gevormd kabinet loyaal zouden steunen. De soo.-dem. kwamen toen in na- tionalen raad bijeen en daar werd een re solutie aangenomen met algemeen© stem men, waarin de nationale raad uit&pras, dat de gedragslijn zooals de verkiezingen van 11 Mei die reeds aanwezen, van kracht moet blijven en dat do partij de steonpo litiek in praotijk moet blijven brengen ten aanzien van elke regeering die besloten is den arbeid voort te zetten waaraan de partij sedert tien maanden loyaal mede werkt. Verder belast de resolutie de verte genwoordigers van de partij in de volks vertegenwoordiging en vakbeweging er mede, de gebeurtenissen met groote op merkzaamheid te volgen en draagt de com missie' bestaande uit Paul Faure, Lcon Blum, Vincent Auriol," Alexander Varenne en Renaudel, op, een manifest op te stel len. De socialisten beloofden dus royalen steun Painlevé ontving daarop een delegatift van de radicaal-socialistische groep en daarna Briand, die na zijn onderhoud met Painlevé glimlachend verklaardede so cialisten hebben wel geweigerd met mij samen te werken, maar ik wil wel met hen samenwerken. Vervolgens voerde Painlevé oog bespre kingen met Herriot en de senatoren Bé- renger en Schrameck en Maurice Sarraut. Om drie uur begaf Painlevé zich naar het Elysée, waar hij zich een uur lang met Doumergue onderhield. Bij het verlaten van die presidentsweming verklaarde hij aan de wachtende journalisten: ik heb de kabinetsformatie aanvaard, dat is alles wat ik voor het oogenblik kan zeggen. Painlevé begaf zich toen naar den voor zitter van den Senaat De Selves, en naar de financieele commissies van Kamer en Senaat. In den loop van den dag heeft Painlevé aan Caillaux, die zich te Mamers bevindt, een auto gezonden met het verzoek zich onmiddellijk naar Parijs te willon begeven voor een dringend enderhoud. Aan dit ver zoek heeft Caillaux gevolg gegeven. Hij is te 5 uur van Ma-mers vertrokken en confe reerde om halfnegen met Painlevé. Er is sprake van, Caillaux het ministerie van Financiën aan te bieden. Herriot heeft voor het ministerie vao Buitenlandsche Zaken bedankt. Painlevé ontving 's avonds daarna Briand Sarraut, Ohaumet, De Monzie, Caillaux, en Malvy in conferentie die om halfdrie vannacht nog voortduurde. Het Kamerpre sidium maakt bekend, dat nog geen enkele portefeuille definitief is vergeven. Niette min vindt men in politcke kringen de vol gende lijst mogelijk. Painlevé ministerpresident en minister van onderwijs Briand buitenlandsche za ken. Caillaux, financiën. De Monzie, justi tie. Ghautemps of Schrameck, binnenl. zaken. Ohaumet, handel. Brunet of Borel, openbare werken. Durand, landbouw, Bi- net, koloniën. Kollet, oorlog. Bonazët, ma rine. Laval, arbeid. Dalbiez, bevrijde ge bieden. Anteriou, pensioenen. De Kamer heeft met 325 tegen 29 stem men de overeenkomst goedgekeurd van den minister van financiën met de Bank ▼an Frankrijk, die de uitgifte goedkeurt van 4 milliard aan nieuwe biljetten, waar door de emissiegrens op 45 milliard wordt gebracht. De overeenkomst is geldig tot 15 Juli 1925 De grens der voorschotten van de Bank aan den Staat wordt teveas van 22 op 26 milliard gebracht. De Senaat heeft met 193 tegen 5 stem men de overeenkomst met de Bank van Frankrijk goedgekeurd in den tekst door de Kamer aangenomen. Caillaux heeft ten slotte nog van den. aankoop van het blad ,,1'Oeuvre" afgezien. ENGELAND. De terugkeer der Kon. familie. Op het Buckingham paleis is bekend ge maakt, dat do koning en de koningin hopen 25 April terug te zijn van hun reis in de Middellandsohe Zee. GRIEKENLAND. Een vergelijk met Turkije. Griekenland en Turkije zijn tot overeen stemming gekomen inzake het verblijfs- en eigendomsrecht van de Grieken te Kon- stantinopel en de Turken in West Traeië. Volgens dit vergelijk, zullen de Grieken, die tot en met 1922 met vreemde passen Konstantinopel verlaten hebben, daar niet mogen terugkeeren, doch oog vier jaar lang recht op hun bezittingen hebben. 20.000 Grieken, voor wie bijzondere omstandighe den gelden, mogen terugkeerenaan do anderen is alleen het bezoek aan Konstan tinopel toegestaan. Het eigendom van do Turken, die voor 1 October 1912 Grieken land verlaten hebben, zal geschat en ver goed worden. Beide overeenkomsten zullen aan het eind van de week geteekend worden. De patriarchaatskwestie wordt zoo opge lost, dat de synode te Konstantinopel een nieuwen patriarch zal kiezen. Daar dc(over de grens gezette patriarch weigert afstand te doen, zal de synode het kanonieke recht toepassen, dat bepaalt, dat een patriarch, die niet in staat is zijn functie uit te oefe nen, als afgezet beschouwd wordt. 't Is dus met Konstantyn VI uit. PATRIARCH KONSTANTYN XL TURKIJE. De Koerden opstand sjeik Said gevangen Angora hoofdetad. Het schijnt met den opstand der Koer den nu toch bergafwaarts te gaan, want de hoofdleider sjeik Said is gevangen ge nomen. Zijn lot schijnt bezegeld. Sjeik Said mot zijn adjudant. 20 Koerden zijn reeds te Diabekir op- getiangen en vier te Bitlis terechtgesteld. Do Turkscho nationale vergadering heeft het voorstel der regeering goedgekeurd om gratis grond af te staan voor den bouw van buitenlandsche gezantschapsgebouwen. Men ziet, hoe de Turken Angora met alle geweld tot hoofdstad willen bombardeeren. BULGARIJE, De aanslag op den koning nieuwe moorden. Over d-eai aanslag ap koning Boris wordt nog gemeld: De koning was op den terug-weg naar Sofia; hij kwam uit Oik-hanie, waar het ge zelschap een bedoek had gebracht aan hed koninklijk kasteel. Plotseling werd de auto door glruikroovers, dre zich ter weerszijden van den weg verscholen hadden, overval len en beschoten. Het eerste schot doodde een lijf jager des konings, terwijl door een tweede schot de chauffeur iai het gezicht werd getroffen. De kon-mg nam direct hot stuur over, doch de chauffeur had instinc tief, toen hij zioh gewond voelde, den wa gen tot stilstand gebracht, die op de steile helling van den weg achteruit begon te glij den en tegen een telegraafpaal opbotste en ernstig beschadigd werd. De koning en de overige inzittenden werden uit den auto ge slingerd. Dit ail'les speelde zich in enkele seconden af. De geleiders van den koning stelden zich tegen die bandieten ie weer, terwijl de konigg zelf een ajuto-oninibue, die den ko ninklijken auto kort voor den overval was gepasseerd, achterna snelde, deze besteeg, zich aan het stuur plaatste en den wagen terugreed naar Orkhanie. In genoemde autobus bevonden zich en kele personen, die naar bekend was veel geld bij zioh hadden. Daaruit wordt afge leid, dat die aanslag bedoeld was ap die om nibus, met üiet doel de passagiers 4e beroo- ven. Te Orkhanie aangekomen, alarmeerde de koning het garnizoen en reed met een deta chement weer in de autobus naar die plaats van den overval terug, waar zich intus- schen de geleiders van den kon-ing tegen de rooverbende hadden verdedigd. Hierbij was ook de ritmeester Btsjef gedood. Geheel Bulgarije verheugt zich over de redding van den koning, die deels aan zijn koelbloedigheid wordt toegeschreven. Gisterochtend werd te Sofia een Te Deum gezongen. Naderhand trok eeh menigte van ongeveer 30.000 ingezetenen naaT het pa leis en bracht een levendige ovatie aan den koning, die op hel bal con lachende zijn dank betuigde voor dit spontane vreugde betoon. Later defileerden troepen vooiibij het paleis, aangevoerd door generaal Voet- kof, den minister van Oorlog. Talrijke troepen en gendarmes doorzoe ken de omgeving ter opsporing van de da ders van den aanslag, die in de naburige bosschen verdwenen. De premier Zankof deelde in het Sobranje mee, dat blijkens ter plaatse van den aan slag gevonden geschriften, deze misdaad het werk van revolutionnairen was. De afgevaardigde en generaal der reserve Kosta Georgiëf, lid der democratische parlij is voor zijn woning door een onbekende vermoord. De dader kon ontvluchten. De vermoording van Georgiëf is waar schijnlijk te wijten aan wraak op den dood van den communietisohen afgevaardigde Straohimitrof, die 17 Februari werd ver moord uit wTaak op den moord, 4 dagen to voren gepleegd op den journalist Milef, die kort te voren wae benoemd tot Bulgaarsch gezant to Washington. Daarvoor waren reeds enkele vertegenwoordigers van do elkaar vijandig gezinde Bulgaarscflie par itijen vermoord. Verder is in het dorp Ada de tot den Boe renbond behoorende afgevaardigde Abki Ef- fendd doodgeschoten. In het dorp Cima kwam het tot gevechten tussohen een ben de en militairen. De bende kon eerst tot den terugtocht worden gedwongen, nadait udit Warna militairen te hulp waren geroe pen. Ook In de dlorpen Prevadda, Kara Hus sein en Kalifodof moeten gevechten plaats gehad hebben. Bijzondciheden hieromtrent ontbreken nog. Aanslag op Caillaux, j PARIJS, 16 April. (Havas). De politöf heeft heden een persoon gearresteerd, <2? het voornemen had een moordaanslag t$ plegen op Caillaux. De gearresteerde, zekcf$ Damesin, verklaarde op het commissariaat van politie Caillaux te hebben witten dooden. De handel in wapens. WASHINGTON, 10 April (Reuter). Burton, het hoofd der Amerikaansche dele gatie der conferentie te Genève voor het' internationaal toezicht op den handel fa wapens, is gisteren vertrokken; de andere" leden der delegatie vertrekken Zaterdags De regeering heeft goede hoop, dat defini tieve en practische resultaten bereikt zul len worden en wil niets liever, dan in dén ruimsten zin des woords mede te werken' tot practische maatregelen ter inkrimping van den verkoop van wapens. Burton en zijn collega's hebben het ontwerp-verdrag bestudeerd, dat ter zake door de gemengde commissie van den Volkenbond is opge steld, welk ontwerp punten bevat, die, van' Amerikaansch standpunt beschouwd, aan- nèmelijk zijn, doch andere in dit ontwerp, vervatte bepalingen vereischen aanmerke lijke wijziging. De Amerikaansche gedelegeerden zijn et van overtuigd, dat het onmogelijk zal zij ai den internationalen handel in wapens ge- geheel uit te roeien en meenen, dat het plap' der Volkenbondscommissie, n.l. dat tot het' verschepen van wapens een bepaalde ver gunning noodig zal zijn, het eenige middel is tot beteugeling van dien handel. De candidatuur van Hindenburg. BERLIJN, 16 April. (V. D.). De „Völkische Kurier" verklaart dat de verkiezing van. Hindenburg een koersverandering in de buti tenlandsche politiek tengevolge moet heb* ben. Degenen die het veiligheidspact ont wierpen zullen ter verantwoording geroepen dienen te worden! (De aap uit de mouw. Red. L. D.). Ba R. 33 losgeslagen. NORWICH, 16 April. (Reuter). Vanoch tend is het luchtschip R. 33 door storm vatt de ankermast te Pulham waaraan het ge* meerd was, losgeslagen. Het schip haA 6 man aan boord en dreef in de richting naar Londen. LONDEN, 16 April. (Reuter). Volgens dQ laatste berichten is de R. 33 Oostwaarts ge* dreven, mogelijk in de richting der Neder-* landsche kust. LONDEN, 16 April (Reuter) De R 33 heeft niet 0, doch 20 man aan boord; het schip ie het laatst gezien in de richting van de Noordzee. De HollandInaie-vUeeoi». Het Haagscdie Aneta-kantoor verneemt, dat bet F Vll-vlïegtui®, dat Zaterdag 16 April fi-S. de bemanning die den vliegtocht Nederlamd-Inddê volbracht, van Parijs navi Nederland zal overbrengen, binnen onae grenzen de volgende route zal nemen e® onderstaande plaatsen naar sohattiiig pp dh daarbij genoemde uren overvliegen: Roo- zendaal (1.10), Willemstad, Rotterdam (1.30), Delft, Den Haag (1.45), Wasser..-:», Leiden (1.65), Sassemheim, Hiltegom, ten* toonstelling Heemstede (2.16), Haarlem', Amsterdam (2.25), Schiphol aankomst 2 3^ Een stranding bij Hoek-van-Holland. Het ItaliaanscJie stoomschip „Pina", vnn Iivunio, met bestemming Rotterdam, li heden op duizend meter af6tand ten Noor den van den Noorderpier, gestrand. Hélt edhip seint S. 0. S. De stoomreddingboot ■maakt voorbereiding om uit te varen. Dé bemanning bestaat ongeveer uit 25 koppen, De positie van liet schip ia gevaarlijk, daar het weer stormachtig is en de goltveö over het schip slaan. De „Pina" i9 2353 ton groot en geladecl met erts. Nader wordt gemeld: De sleepboot „De Witte Zee" is er in ga. slaagd verbinding met de gestrande „PinaT- te krijgen en heeft het schip van het straal gesleept. Thana wordt koers gezet naar dagr Waterweg. Het is een wonder, dat het schip met dit woeste weer vlot is gekomen. De „President van Heel", die reeds uit gevaren was. kon terugkeeren. Namens H. M. die Koningin is een kTans gezonden ten sterfhudze van Graaf de Marchant d'Ansemhourg, in leven Ka merheer i. b. d. der Koningin en burg», meester van Amstenrade. Het vertrek van Hr. Ma. „Tromp" en .Heemskerk", op hun oofeningarei» naar Madeira en de Azoren is 24 uur uit- gesteld, daar, in verband met de sluiten, ten gevolge van den hoogen waterstand Hra Ms. „Tromp" de werf te Willemsoord niet kan verlaten. Men meldt ons uit Zoeterwoude: If den nacht van Dinsdag'op Woensdag is et ingebroken in de woning van den heer B„ wonende op „Oud Raadwijk" onder Zont *T. woude. Do laden van een schrijfbureau war ren adle nagesnuffeld, doch er wordt nietl vermist. De politie stelt en uitgebreid onderzoek in. Door den Rijksgebouwendienst is aan de firma J. 's-Gravendijk en Zoon, aanne mers ie 's-Gravenhage, opgedragen de® bouw van een semi permanenten bijbouw bij het Sanatorium voor Zenuwlijder* „Rhijngeest". Uit Oollgensplaat seint men ons: Door den Zuidwesterstorm is hedenmo®i gen omstreeks halftien in het Hellegat eeé goederenstoomboot op een zandbank geslv gen. Spoedig verkeerde hot schip in zinken, den toestand, De veerboot van da RoltéT-

Leidsch Dagblad | 1925 | | pagina 2