No. 19968. DONDERDAG 16 APRIL Anno 1920 Officieele Kennïsnevlnaen. STADSNIEUWS. EERSTE KAMER. GEMENGD NIEUWS. Het voornaamste nieuws van heden. LEIDSCH DAGBLAD PRIJS DER AD VERTENTIEN nn cta. per regel. Bij regelabonnement belangrijk lageren prijs. Kleine AdvertentiSn, uitsluitend bij vooruitbetaling, Woensdags en ■aterdaga 60 Cis., bij een maximum aantal woorden van 30. Incasso volgens postrecht. Voor eventueele opzending van brieven 10 Cts. porto te betalen. Bewijsnummer 6 Cts. Bureau Noordeindspleln Telefoonnummers voor Directie en Administratie 175 en 1835 Redactie 1507. Postchèque- en Girodienst No. 57055 Postbus Ne. 54 PRUS DEZER COURANT: Voor Lelden per 8 maanden 12.85, per week,.,s»r*. XO. 18. Buiten Leiden, waar-agenten gevestigd zijn, per week„0.18, Franco per post 2.36 4" portokosten. Mt nummer bestaat uit DRIE Bladen EERSTE BLAD. GEMEENTELIJKE VISCHVERKOOP. Aan den gemeentelijken vischwinkel, Visclimarkt 18, tel. 1225, is VRIJDAG ver krijgbaar: SCHELV1SCH a 10.13—I 0.25, SCHOL a f 0.14f 0.29, GEH. KABELJAUW a f 0.26 per pond. N. C. DE GIJSELAAR, Burgem. Leiden, 16 April 1925. DRANKWET. Burgemeester en Wethouders van Leiden brengen ter algemeene kennis, dat H. P. A. Trel te Leiden, een verzoek heeft ingediend ter bekoming van vergunning voor den verkoop van sterken drank in het klein vaor gebruik ter plaatse van verkoop in het perceel Korenhrugsteeg No. 1. N. O. DE GIJSELAAR, Burgem. VAN STRIJEN, Secretaris. Leiden, 16 April 1925. Groot Nederlandsch Studentencongres. Bij de opening van het tiende Groot-Ne- derlandsche Studentencongres, welke Vrij dag a.s. om halfnegen in het Groot-Audi torium der Universiteit zal plaats hebben, zullen ook de burgemeester jhr. mr. dr. N. C. de Gijselaar en de rector-magnificus prof. mr. A. J Blok een kort woord spreken De openingsrede zal gehouden worden door den Congresvoorzitter, den beer C. J. H. Ver hoef, terwijl nog het woord zullen voeren de heer L. I. W. van Soest, voorzitter van het Hoofdbestuur van het Dietsch Studenten- Verbond, de beer P. Beeckman, voorz. van het Algemeen Vlaamsch Hoogstudentenver- bond en de heer F. G. L. Bosman namens de Zuid-Afrikaansclie studenten in Nederland. Des middags zal prof. dr. F. R. Daels, uit Gent, den congressisten op „Den Burcht" toespreken. Op den Hugo de Groot-dag houdt nrr. Gcrh. Scholten te 's-Gravenhage, e?n lezing over: „Van De Groot tot Kant". In de na- middagzilting spreekt de heer H. Gh. van de Mandére over „Nederland als het land yan Grotius". De lijst der sprekers op de volgende dagen is als volgt samengesteld: Maandag 20 April prof. J J. Smith (Steil enbosch) over: „Die Diotsche Stam in Suid-Afrika"; dr. G. Gerritson, te 's-Gravcnhage, over: „De on nutte dienstknecht", d. N. B. Tenliaeft over: „Idealisme en Nederlandsch besef"; mr. Edm. van Duren, te Leuven, over: „Vlaan deren en den oorlog". Dinsdag 21 April zullen spreken Pater Borramaeus de Greeve, te Woerden, over: „Waarin wij aJllen groot zijn", en pater Clollewaert, te Gent, over: „De Ylaamsche zied". Bij de sluitingszitting zal mede het woord voeren de alg. voorzitter van het A. V. V., de heer P. J. de Kanter. Verkoop van de Eminablocm. Ieder jaar wederom maakt een Dames comité in onze goede slad zich op om door vriendelijke jonge meisjes den ingezetenen de Emmabloem ten verkoop aan te doen bieden en iedtr jaar heeft dit Comité met deze onderneming meer succes. Bat is een verblijdend teoken. De opbrengst van dezen bloem strekt immers tol versterking van. de tas van do Vereeniging tot bestrijding der Tuberculose, een vereeniging die veel goed doet maar nog altijd veel meer zou bunnen doen ais de inkomsten er maar waren. Welnu, morgen kan ieder ingezetene, arm of rijk en van welke richting of partij ook er toe medewerken dat de ontvangsten voor 1925 weer zullen stijgen boven die van een jaar te voren uit. Niemand wijze daarom morgen de ver koopstertjes ai, ieder koope een bloempje en taste daarbij zoo diep mogelijk in den zak. De meeaten zullen deze uitgave, niet eens in hun beurs yoelcnvoor wie dit wei het geval mocht zijn, hebben wij dezen goeden laad: rook een sigaar of sigaret minder, ■offer voor één dag uw gewone g •nicting|ea eervs op: het zal u niet schaden: uw zelf voldoening zal er zoo veel grooter door zijn Met genoegen zullen we overmorgen de alle vorige jaren overtreffende opbrengst pubii- ceeren. 25-jarig bestaan van de Leidsche Kellners- en Oppassersvereeniging „Ons Belang". De receptie. Lenige dagen geleden hebben wij de korte geschiedenis meegedeeld van bovenstaande vereeniging, die in Leiden in vel^ kringen talrijke vrienden heeft en groote populariteit geniet, welke zij gedurende de 25 jaren van haar beslaan heeft verworven. Fn nu heeft zij gisteren Laar 25-jarig jubileum gevierd, op een wijze, die haar en vooral haar be stuur lot eer strekt. In de met groen en bloemen, versierde receptiekamer van de Stadsgehoorzaal, waarin ook het keurige vaandel der veree niging nrijkte. hield het bestuur des middags receptie, die druk bezocht werd. Talrijke bloemenmanden en bouquet ten stonden op en vóór den tafel, waaraan het bestuur had plaats genomen, waaronder van de Vereen, van Koffiehuishouders en Slijters, wiens voorzitter, de heer Racké. mede-oprichter van de jubileerende vereeniging, er geluk- wenschen aan toevoegde, van den mede oprichter der vereen, de heer Kulk, van de directie van Heinekens Bierbrouwerij, van de Mineraalwater en Limonadefabriek, de firma R. H. W., van den pachter der Ge hoorzaal, den heer Van Ingen Schenau, enz. enz. Een zoon van pen der leden, de heer Ligtvoet, zond een vaas met kostbare Aiironskelken, die den geheelen dag en avond op den bestuurstafel prijkte. Een aantal personen kwamen persoonlijk gelukwenschen, anderen, waaronder de bur gemeester jhr. De Gijselaar, de Commissie van Beheer van den Studentensociëteit „Mi nerva" zonden een schriftelijken geluk- wcnscli. Telegrammen kwamen o.m. in van de Rott. Opp. en Kellnersvereen. B. O. V., van een der mede-oprichters, den heer L. Bienen, thans te Overveen, die wegens 'on gesteldheid verhinderd was zelf over le ko men, terwijl -er verder tal van gelukwen schen in den vorm van visitekaartjes bin nenkwamen. Het bestuur werd te midden van groen en bloemen gekiekt. De feestnitvoering. Des avonds had in den keurig aangeklee- den Foyer der Stadszaal de feesluitvoering plaats voor leden en donateurs met hun dames en genoodigden. De zaal was geheel gevuld. Een aardig strijkje onder leiding van den heer L. J. C. Dee, verwelkomde de gas ten reeds voor den aanvang met goede mu ziek, waardoor er van meet af een aange name stemming heerschte. Precies negen uur ging het doek op en zag men den voorzitter, den heer J. Plu Sr. voor een tafel staan, om den feestavond te openen. Het was hem een aangename taak de aanwezigen op dit 25-jarig jubileum een hartelijk welkom toe te roepen en voorts om in blijde herinnering te brengen de op richting vóór een kwarteeuw van een ver eeniging tot steun bij ziekte der leden, later uitgebreid door een uitkeering bij overlijden. Hij bracht hulde aan de oprichters, waarvan er velen nog in leven zijn en dankte de be stuursleden, leden en donateurs, die er toe hebben medegewerkt, dat de vereeniging steeds aan haar doel heeft mogen beant woorden. Hij noemde enkele personen, die door extra giften het bestuur in staat stel den steeds aan hun verplichtingen tegen over de leden en nabestaanden te kunnen voldoen. Onder de oprichters noemde hij den heer Kulk, thans nog aanwezig en den heer Bienen, die helaas niet aanwezig kon zijn. Van het tegenwoordig bestuur noemde hij met name den secretaris, den heer De Jong, die vroeger de volijverige schatbewaarder i3 geweest. Zonder de medewerking van zijn medebestuurders zou de heer Plu zijn taak als voorzitter niet zoo goed hebben kunnen vervullen. Spr. zou dezen feestavond niet misbrui ken voor het geven van een overzicht van wat er in al die jaren is gebeurd. Wij beb-. ben voorspoed gekend en tegenspoed, mede werking gehad en tegenwerking, maar het licht heeft altijd de donkerheid overwon nen en dat i3 de reden van ons 25-jarig be staan en van de herinnering aan dit feit, aldus spr. Spr. constateerde nog eens uitdrukkelijk, dat de kosten dezer feestviering niet ten na- deele komen van dé ziekenkas; de leden hebben er drie jaar lang e.xtra voor g:con- tribueerd. (Applaus). Met den lmrtgrondigen wensch dat allen een gezelligen avond zouden hebben, be sloot de heer Plu zijn eenvoudige doch we!- gcmcendè openingsrede, die luide werd toe gejuicht. waaruit ondubbelzinnig bleek, hoe men ook den voorzitter waardeert. Hierna mocht met de leden én genoodig den nu ook liet bestuur eens rustig genieten van hetgeen het „Ensemble" Leon Bonné in samenwerking met Master Nick, neger musical e-xcentric uit Rotterdam presteerde. En dat was heel wal: opvoering van een paar kluchten, voordrachten in zang en muziek, het debiteeren van allerlei moppen, en. om niet te vergelen, liedjes voor de piano door mej. Roza Bonné. Master Nick's prestaties waren van zeer bijzonderen aard en vielen verbazend in den smaak. Onder het afwisselend programma vloog do lijd om en het was al zeer laat. toen het bal onder leiding van den lieer Plantfeber een aanvang nam. Ook dat heeft nog een hcelen tijd geduurd en eind goed al goed mogen we constatc-èren, dat er den geheelen dag, avond en nacht, geen enkele wanklank de goede harmonie heeft verstoord. Wij spreken de hoop uit dal ,.Ons Be lang" vijf en twintig jaar na dezen even opgewekt zijn half-eeuw-feest zal kunnen vieren. Radio in „Prediker". Uit enkele personen, nauw in verhand slaande mot de Ghr. Jongelingsver. „Pred. 12: la", alfcier, liee-ft zich een comité ge vormd, dat zioh lor. doel stelt een radio- ontyang-toeslol voor -genoemde Ycneeniging aan te schaffeh. Dit comité gaal hierbij uit van de overtuiging, dal er op radio-gebied een geheel nieuwe toekomst open ligt, en waar thans door de Ned. Chr: Radio-Ver- eeniging amroep-avonden worden georga niseerd. die niet in strijd zijn met doel en grondslag der Vereeniging, meende het den tijd gekomen, waarop de zaak ook maar in eens moet worden aangepakt. Daartoe door iemand in de gelegenheid gesteld, kon het comité reeds tot aanschaffing overgaan zonder eerst het benoodigde geld bijeen te hebben gebracht, hetgeen tot gevolg had, dat gisteravond de groote zaal van het ge bouw „Prediker" geheel gevuld was met bolangsteJ'lenden, toen le acht uur de heer Queslroo de vergadering opende met gebed en met eon hartelijk welkom tot alle aan wezigen. Inmiddels werd 't toestel, fabrikaat van den heer Van Berkel, alhier, ingesteld op Hilversum-en binnen twee seconden was voor allen goed en duidelijk hoorbaar het laatste gedeelte vvan de medodeeümgen van den po-litie-comniissaris aldaar. Nu begon het eigenlijke program, dat dezen avond verzorgd was door de jeugd, wat het muzikale gedeal-Le aanging, terwijl als sprekers opLradan ds. Van Limburg en ds. Van der Vliet. Zonder het programma op den voet te volgen kunnen wij zeggen, dat van het gesproken woord niets verloren ging en dat er met gespannen aandacht werd geluisterd. Ook de 15- en 16-jarige vdolist en pianist kwelen zich met het kin derkoor goed van hun taak. Alleen viel het te betreuren, dat een der nummers door oen in de nabijheid van hat gebouw wonenden aimateur door het „zoe-, ken" werd bedorven. Alles bijeengenomen kon de heer Mazurel aan het eind der samenkomst gewagen van een avond, die goed geslaagd was. Hot lokte een spontaan applaus uit, toen de omroe per van uit Hilversum den in „Prediker" alhier vergaderden een hartelijk welkom toeriep. Alvorens de aanwezigen heen gingen werd nog medegedeeld, dat door twee per sonen reeds een gift, ieder van f 10 toege zegd. Het comité hoopt, dat meerdere groote en kleine giften zullen volgen, alsook dat velen gebruik zullen maken van de vol gende avondenom door middel van hun Mein entree bet toeste1 spoedig schu Idvrij te maken.- En voor den maker van liet toestel èn voor het comité was deze eerste avond er een van succes en deed hij ean goede ver wachting koesteren voor de toekomst. „Eén dag Kalii". Voor de zooveelste maal is gisteravond de welbekende kinder-operelle „Eén dag Kalif" ten tooneele gevoerd, en wel door het R.-K. Zangkoor, onder leiding van mej. J. Kort man, ten bate van de R.-K. Vereeniging van Kraamverzorging aan alle Gezindten. Was het wonder gezien het doel dat de Schouwburg uitstekend was bezet ondanke de oude kost, welke dezen avond zou wor den geboden? Neen immera, en dat te min der omdat deze operette, vooral aan kin deren, waarvoor zij dan ook eigenlijk be stemd is, nog wel degelijk eenige genoeg lijke uurtjes kan bezorgen. Trouwens: de stemming was na afloop van dien aard, dat wij meenen te mogen concludeeren, dat ook vele ouderen vrijwel bevredigd zijn gewor den door de niet-onverdienstolijke vertol king onder leiding van mej. Kortman. Over den inhoud meenen wij ditmaal te mogen zwijgen. Hij is, dunkt ons, zoo langzamer hand algemeen bekend geworden, zoodat wij slechts in herhaling zouden vallen. En wat de opvoering betreft zeiden wij reeds, dat zij over het algemeen wel tot tevredenheid heeft gestemd, ai waren er natuurlijk tekort komingen. Vooral het tweede bedrijf gaf momenten van aardig spel te zien, terwijl toen de zenuwen ook tot bedaren bleken te zijn gekomen, waardoor liet zingen, dat aanvankelijk heel zwakjes was, veel beier werd. Duidelijk kwam dat bijvoorbeeld uit bij het verzoek der twee, met slavernij be dreigde meisjes, aan den „Kalif van één dag" en het „kokstafereeltje". Daarenboven was de hoofdrol Hassan bij mej. Gaykema in zeer goede handen, en aangezien tevens de muzikale illustratie uitstekend en de kostuums veelal fraai waren, rekenen wij, dat deze uil voering wel als geslaagd kan worden beschouwd. Terecht werden aan de dirigente, mej. Kortman, haar helpster, mej. Swart, en de pianiste, mej. Van Beek, bloe men overhandigd. Hopen wij slechts dat de financieele resultaten het succes van de uitvoering nog hebben overtroffen. Tot hoogleeraar voor den bijzonderen leerstoel in de wijsbegeerte voor het recht aan de Universiteit alhier zal worden be noemd mr. dr. Leo Polak, privaat docent in de kennisleer aan de Gemeentelijke Uni versiteit te Amsterdam. Gisteren werd bij de Verificatie van 'u Rijks zee-instrumenten, «alhier, aan den scheepsbescliieter J. G. v. d. Breggen de gouden medaille voo 36-jarigen trouwen dienst uitgereikt. Ter hoek- en steendrukkerij Eduard IJdo, alhier,ris verschenen het officieele pro gramma voor de nationale sporthetooging op Zaterdag 25 April op „Houlrust" te 's-Gra venhage, ter gelegenheid van de huldiging der Holland-Iiidic-rlidgers. Het lijvige boekje bevat vele bijzonderheden, welke voor de bezoekers van belang zijn. In den afgeloopen nacht is een lan taarn, geplaatst bij een opgraving in de Koningstraat, ontvreemd. Hetzij dat hier kwaadwilligheid in het spel is, hetzij het louter een geval van baldadigheid is, in ieder geval wordt de mogelijkheid op ongevallen er mee geschapen, en uit dat oogpunt is een dergelijke kwajongensstreek dan ook ten zeerste te laken. Gistermiddag te ruim vier uur had op de Hoogewoerd een aanrijding plaats tus- schen een auto, bestuurd door P. M., van Rotterdam, en een handwagen, waardoor do eerste licht beschadigd werd. Toen de survcilleerende agent van politie den chauf feur verzocht nog even terug le rijden, reed deze pardoes over den voet van den agent, wat gelukkig geen ernstige gevolgen met zich sleepte. Toen de groenlenkweeker J. G. van E., wonende in de Lombokslraat, alhier, heden morgen van den bok van den vragen af wilde springen, terwijl deze nog rijdende was, viel hij en kwam met het hoofd op de straat- sleenen terecht. Door den val versuft, bleef hij liggen en kreeg een wiel over het lin kerbeen. Na door den Eersle-Hulpdienst te zijn verbonden, werd hij per auto naar zijn woning vervoerd. Aangaande zijn toestand valt weinig te zeggen, daar hij, ten gevolge van den val, telkenmale buiten kennis ge raakt. (Zitting van gisteren). Interpellatie-aanvrage. Aan de orde is de behandeling van het verzoek van don lieer Stenbuis om ver lof tot het richten van vragen aan de Regeerin^ naar aanleiding van de maat regelen ra den laatsten t\jd getfolfen in zake de werkverschaffing. Het gevraagd verzoek wordt ingewilligd. De interpellatie wordt op een nader te bepalen dag gehouden. Kleine ontwerpen. Aan de orde zijn nu oen 14-tal kleine ontwerpen, o.a. Goedkeuring van den onderhar.dschen ver koop aan de gemeente Katwyk van eenige perceelen grond langs de F. E. Meerburg kade, nabij het Prins Hendrikkanaal, te Katwijk aan Zee. Deze oiftwerpen worden goedgekeurd. De vergadering gaat uiteen tot nadere bijeenroeping. DeN. Z. IT. T. heeftopdenEersten Paaschdag vervoerd tusschen Noordwijk KatwijkScheveningen 10.000 personen en lusschen Voorburg en Scheveningen 15.000 personen. Op den Tweeden raaschdag zijn vervoerd tusschen NoordwijkKatwijk en Scheveningen 12.000 en tusschen Voorburg en Scheveningen 20.000 personen. De politie in Den Ilaag heeft die vrouw, die woonde in het perceei Poeldijksohoslraat 36 /.vaar de moordaan slag op den Rolterdamschen koopman II. gepleegd is. opgespoord en aangehouden. Zij vertoefde in een perceel in de Tulling- 9lraat. Broekhuijs, die blijkbaar na zijn aanhouding te Antwerpen door de justitie aldaar over do grci» werd gezet, is op den Nispenschen weg, door de mare- chaussée uit Roosendaal aangehouden en van daar Dinsdag naar Rotterdam gebracht, alwaar hij ter beschikking van do justitie gesteld is. In Nieuworbrug, nog onder de gemeente Bodegraven, brak gisternacht brand uit in een stal, behoorende bij de boerderij van don heer v. D. Nog kort voor het uitbreken van den brand hadden thuis- komende buren totaal niets bemerkt. Nu stond dan ook alles in lichterlaaie voor dat iemand iets bemerkte. Het bleek al aanstonds onmogelijk om het opgesloten vco te verlossen, zoodat 13 koeien jammer lijk moesten verbranden. Vermoedelijk zijn de meesten in den rook gestikt, want an ders zou men dooir het geloei zeker zijn gewekt. Tocli bleek lat.1.'-, dat enkelen van angst hadden gekalfd, terwijl anderen zich hadden losgerukt Ds geaiarmecide brandweer van de Brandscbonwerij slaagde er in om het vuur tot den stal te beperken, zoodat de eigen lijke boerderij niet werd aangetast. Men deelt ons mede, dat verzekering de schade dekt. T «kwart over zevenen woed. de gisteren boven Zimderdorp een der geannexeerde gemeenten ten N van Amsterdam, een kort maar hevig onweder. Drie zware dondersla gen waren'reeds gehoord, toen het felle he mellicht met groot geweld insloeg in den toren van de midden in het dorp gelegen j kerk. Da bavolking holdf opgeschikt huizen en tweo mannen, die dichtbij de kerk wonen, snelden den toren in langs de houten trap, ora t« trachten met emmer» BINNENLAND. Viering van hot 25-Jaiig bestaan dei Leidsche Kellners- en Oppassersvereeniging „Ons Belang". De heer Braat heelt bij de Tweede Kamei een initiatief-voorstel ingediend tot Inkrim ping van den Zomertijd. Algemeene vergadering van de Chr.-His* torische Unie. Benoemd is tot Commissaris der Koningin in de provincie Groningen jhr. mr. A. W. L. Tjarda van Starkenborch Stachonwer, ge- zantschapsraad te Berlijn. Brand in den kerktoren te Znnderdorp. BUITENLAND. Painlevé aanvaardt de opdracht tot vor» ming van een Fransch ministerie. Caillaux waarschijnlijk Fransch minister van financiën. Overeenkomst getroffen tusschen Grieken» land en Tnrkije. Sjeik Said door de Tnrken gevangen ge* nomen. Het Engelsche luchtschip R. 33 is losge* slagen en weggedreven. water het begin van brand, dat was ontr etnan in de houten met lood beslagen toren spits te blussclien. Daarna luidden zij de noodklok, om de vrijwillige brandweer ter plaatso te alarracercn. Deze kwam dra met haar gebrekkig materiaal, bestaando uit een oude brands!»- 't, die niet in staat bleek het water tot de hoogte van de brandende spits op te voeren. Terwijl intusschen do Amster. danmsche brandweer werd gewaarschuwd v. een. telefoonpost uit> hield de plaatselijke brandweer de omliggende houten huizen nat om deze te besehermen tegen de van de spoedig in volle vlam staande spite afrege- nende vonken te beschutten. Met geraas viel de oude zware klok uit de brandende spits en bleef in den tweeden trans hangen in oen opening, en eindelijk ging de brandende spite splijten. Een bran dende balk sloeg naar beneden en trof iD zijn val den agent van politie Ligtermoed, woonachtig in Ransdorp en sedert de an nexatio lid van het Amsterdamsch politie corps, die ernstig werd verwond, een dub bele beenfractuur en tal van brandwonden bekwam. Na te zijn bevrijd, hetgeen met eenige moeite gepaard ging, daar ook een draad der bovengrondsche electrischo lei-> ding was gebroken en over den getroffene was neergevallon, werd hij in bewusteloo- zen toestand naar liet Binnengasthuis ver voerd. Een gedeelte van den draad kwam terecht op het hek, wa.araan een hond met een ket ting lag vastgebonden. De ketting geleidde den stroom, waardoor het dier op slag stierf. Het duurde eenigen tijd vooraleer de agent geholpen kon worden. Er was geon dokter in de omgeving en eerdat de ambu- lanee-auto van den Amsterdamschen Ge neeskundigen Dienst aanwezig was, ver streek er ruim een uur. De Amsterdamsche brandweer zond de Baby-motorspuit. die aan de overzijde van het_IJ is gestationneerd en de poldcr-rao- torspuit van het Centraal-Bureau. Met gevaar, voortkomende uit de hache lijke positie van do zware klok en het neer vallen van gloeiend lood, klommen de brandweermannen naar boven, om van bin nen uit den toren, de brandende spits te bespuiten. Hiervan viel niet veel meer te redden, maar toch bereikte de brandweer liet re sultaat, dat de brand zich niet verder uit breidde. De houten spits was een later aange brachte bekroning van den lóden-eeuwsclicn toren der Neder-duitscli Hervormde Kerk, waartegen in den loop van den tijd verschil, lende kerkgebouwen zijn aangebouwd. De ontsteltenis in de omgeving was nog toegenomen, wegens het tragische ongeval. De toren dateert uit de 15de eeuw cu w is met een modern koepeltje bekroond.- De kerk is tweemaal vernieuwd; in 1711 cn in 1824. Zij is gespaard, maar er zal natuur lijk veel waterschade zijn. De klok is in 1/iü gegoten door Clwas Noorden eri Jan Albert de Grave; in hoeverre zij bij haar val gele den heeft was gisteravond nog niet uit te maken. Het belangrijke buitengoed „Denneheuvel" met de villa ,,Bloemen- oord" te Heemslede komt in veiling. De op pervlakte is 8.06 02 ÏÏ.'A. Gistermiddag is op den A m- stcrdaoiScHe-straatwes Utrecht een vijf. jarig jongetje door eeq auto aangereden-

Leidsch Dagblad | 1925 | | pagina 1