Woningbouw te Katwijk-aan-Zee. -ntr BUITENLANDSCH GEMENGD RECHTZAKEN. UIT DE OMSTREKEN. Inzake den bouw van een complex wo- 1 mngen te Katwijk-aan-Zee, waaromtrent we 1 reeds een en ander mededeelden, kunnen 1 we nog nader het volgende berichten: Zoo- vdra de grond is overgedragen, zal met den i mecsten spoed aan het bouwen worden be- 1 gonnen, zoodat begin Augustus reeds een i aantal ter bewoning gereed zal zijn. Naar i hetgeen wij van den architect, den heer i Bom, vernamen, en ook uit de teekeningen I zagen, worden het zeer ruime woningen met een prettig uiterlijk, zooals ook uit bo- Haarlemmermeer. De cchtgenoofe van den arbeider do R. aan den Ringdijk bij Vijfhuizen alhier, had hefc ongeluk over een stuk hout te vallen. Met een op twee plaat sen gebroken arm werd zo opgenomen en onder geneeskundige behandeling gesteld. Met ingang van 15 April werd de heer H. G. Bos alhier, benoemd tot elcctro-mon teur bij do gemeente-lichtbedrijven te Hil versum en hem eervol ontslag verleend als üjnwerker bij het gemeentelijk oleclriciteits- bedrijf van Haarlemmermeer. Naar wij vernemen heeft de burge meester van deze gemeente met assistentie van de politie het openbaar verkeer bij ge legenheid van de ontvangst der vliegers op Schiphol op Zateidag 18 Apiil a.s., zooda nig geregeid, dat de groote toegangswegen Ringdijk (nicuwemeerdijk en Schinkeldijk), Meidoorn weg, Spaarnwoude^weg vanaf den Sloterwcg en Aalsmeerderweg vanaf den ^ijfhuizerweg zullen zijn afgesloten yoor ven9laand aanzicht blijkt. Elke woning zal bevatten: minstens 4 kamers, groote keu ken en schuur; bovendien zijn in het plan enkele winkelhuizen opgenomen en is nog ruimte gereserveerd, waar naar keuze van belanghebbenden garages of pakhuizen ge maakt kunnen worden. Een en ander maakt een Hinken indruk en wat het voornaamste is, ieder kan voor weinig geld, door dit direct te storten, nu reeds eigenaar van een pand worden. Op den Rijksstraatweg kwam een jon gen gezeten op een nieuw rijwiel in botsing met een auto, met het gevolg, dat zijn kar- retje totaal werd vernield. Do automobilist was zoo met zijn lot begaan, dat hij den jongen terstond een nieuw karretje koeht. Over de terechtstelling1 van Haarman» meldt de correspondent der „N. H. Ct." nog: Haarman» is geguillotineerd, hetgeen in Duitschland tot de zeldzaamheden behoort. De executie weid zorgvuldig geheim ge houden, zoodat ook de bevolking van Han nover eerst tegen den middag vernam, dat Haarmann terechtgesteld was. Over het lot van zijn medeplichtige Granz is nog niet beslist. Het is niet uitgesloten, dat zijn proces nogi zaJ worden herzien. Haarmann zelf had een herziening van zjjn eigen proces overbodig geacht en ook geweigerd gratie te vragen, hoewel zijn verdedigers er. het O. if. daarop hadden aangedrongen. Haarmann vond, dat hij terecht ter dood veroordeeld was. De executie heeft om 6 uur 's ochtends plaats gehad. Haarmann zelf was gisteravond gewaarschuwd'. Toch had bij zijn laateten nacht rustig geslapen. Hij was vanochtend vroeg op en onderhield zich druk met de eipiers. Veertig burgers van de stad hadden eeu uitnoodiging ontvangen om de executie bjj te wonen. Klokslag 6 werd Haarmann naar de binnenplaats van de gevangenis ge bracht. In een hoek stond de guillotine. Haarmann trok zijn jas zelf uit eu maakte vervolgens zijn hals vrij. Hij wilde ook nog eenige woorden tot de aanweagen richten, maar dat werd hem verboden. Een paar seconden later behoorde hij niet meer tot de levenden. Nadat zijn hoofd gevallen was, 6prak een geestelijke nog een kort gebed. In drie minuten tijds had zich de lieeie executie afgespeeld. Gistermiddag is de directeur van de cei- lulosefabrielc te Asohaffenburg, Naske, door den juridischen adviseur dei' fabriek, dr. Feeder, die gisteren op staaudeu voet was ontslagen, dobdgeschoten. Feeder beging zelfmoord na de daad. In den afgeloopen nacht heeft een hevige brand gewoed in Old Kentroad, in het zui delijk deel van Louden. Do brand, die in een bergplaats van oud papier ontstond, sloeg over op een verfstoffeufabriek en vervol gens naar een houtloods. In de onmiddellijke nabijheid bevond zich een garage van de omnibus-maatsch. met honderd autobus sen, die voor de veiligheid op straat werden gebracht. De bewoners der omliggende huizen moesten hun woningen verlaten en in de autobussen overnachten. De schade wordt op 70.000 p. st. ge raamd. Door het afbranden van de verf stoffeufabriek zijn 400 arbeiders werkloos geraakt. Gistermiddag heeft in Kensington High- slieet, op een der drukste punten van Londen, een brutale roof plaats gehad. Twee mannen stopten met hun auto voor het warenhuis dér firma Stokes, sloegen een winkelruit stuk, grepen een aantal ringen met diamanten en reden in volle vaart, weg. De politie zette hen na in een auto- van do firma; in alle straten in de omgeving weerklonken politiefiuiten, doch men slaagde er niet in de dieven te achterhalen. Gistermorgen is braud uitgebroken aan boord vau de stoomboot Hont Laurier van de Canadian Pacific, die pas herstellingen had ondergaan in het droogdok te Birken head, na bij de laatste reis schade te heb ben opgeioopen en gestrand te zijn. De brandweer bestreed de vlammen onder groote moeilijkbeden, teweeggebracht door den dichten rook en den feilen wind. Eerst in de:i namiddag wérd zij den brand meester, na vele uren in actie te zijn geweest. Het gehccle voorste gedeelte van net schip is vernield. Maandag werd op eeu zeker uur de uit zending van radio-grammen door de om- roep-stations aan de Atlantische kust stop gezet. Er was n.l. een verzoek gekomen om medisch advies van een schip ergens in volle zee, dat geen dokter aan boord had en waar eeu der schepelingen ernstig ziek lag. Het zwijgen van do omroepstations diende om het aan dokter A. G. Elder, aan boord van het transatlantische schip Cedric mogelijk te maken, de symptomen van het ziektegeval overgeseind to krijgen en daar over aan den gezagvoerder van het schip met den zicko aan boord advies uit te brengen. Het waa een geval van ernstige inwendige kneuzing. Dr. Elder gaf zijn voorschrift en had do voldoening na ecu paar uur te mogen hooren- „dat het al veel beter ging". Groote belangstelling ia gewekt door een nieuwe ontdekking, welke bet gevolg is van opgravingen op de plaats der oude stad Ur in Mesopotamia. Do opgravingen zijn ver richt door een gemeenschappelijke expedi tie van het Britsche Museum en het Mu seum der Universiteit van Pennsylvania. Het vorige jaar werd een groote toren van den maangod blootgelegd, die was opge richt door koning Ur Eugur, omstreeks 2300 jaren voor Christus. Men neemt ge woonlijk aan, dat in do eeuw van Ur Enguv het bouwen van den torcu van Babcl heeft plaats gehad. De expeditie heeft thans in den toren van den maangod een plaat van kalksteen gevonden, die in fraai gegra veerd relief het portret van koning Ur Engur vertoont-, en eveneens gc-graveerdo tooueelen van zijn architectonisch© verrich tingen. U RECLAME. Door krabben worden huidaandoenin gen nog erger. Wend Foster's Zalf aan, die onmiddellijk verzachting geelt en uw kwaal geneest.Inderdaad een probaat geneesmiddel. In zeer handige tube-verpakking f 1. 6591 KANTONGERECHT TE LEIDEN. Yoor liet KanlongegerecM alhier werden gistermiddag 138 zaken behandeld, waar van 133 openbaar ca kinderzaken. Als plaatsvervangend Kantonrechter trad op mr. Nord Thomson. II. W. T., conservenfabrikant te Leidc-n werd opgeroepen terzake eener overtreding van do arbeidswet. Ilcm was ten laste ge legd, dat hij in de smederij vaji de fabriek twee mannen op den morgen van 28 Ja nuari arbeid had doen verrichten, zonder dat hun namen waren opgenomen in het werktijdenreglement. Als gemachtigde voor beklaagde (rad op mr. Trapman, die het (en laste gelegde er kende. Als getuige werd eerst gehooid C. Watle, smid in dienst van beklaagde, die ver klaarde. in den morgen van 28 Janugri j.k voor het begin van den werktijd een boor machine mee le hebben hersteld, wat ge schieden moet voordat de fabriek aanving te werken. De tweede getuige, W. Jansen, eveneens smid, bevestigde deze verklaring. Er was een stoornis in het bedrijf, door een defect aan de boormachine, die moest wor den hersteld voor de menschen beginnen konden. De aanteekening van hun namen in het register was hoogstwaarschijnlijk ver geten. De gemachtigde zeide, dat de heer T. dit werk overliet aan een ander. Do Ambtenaar van het 0. M. mr. Van der Eist achtte het ten laste gelegde wettig en overtuigend bewezen en eischic een boete van f 5 subs. 5 dagen. De Kantonrechter vroeg aan dcjradnii- nistratieven ambtenaar der fabriek J. H. v. Staveren, die ter zitting aanwezig was of hij de bedoelde lijst aanhield, wat deze be vestigde. Dit is hem door den palroon opge dragen De heer T. plaatst er alleen de hand- toekening onder. De gemachtigde, herinnerend aan een soortgelijk geval met betrekking tot den ree der Parlevliet, te Katwijk, zeide. dat in een grootbedrijf, zooals dat van zijn cliënt is, het niet mogelijk is, dat de fabrikant die namen zelf aanbrengt. Art. 76 der Arbeids wet opent de gelegenheid'dit aan een ander over te dragen, 't Gaat hier niet over de vraag of er gewerkt is .niaar of de lijst is aangehouden. En beklaagde heeft in dat op zicht gedaan wat de wet hem toeslaat. Hij kan dus niet voor deze overtreding worden gestraft. De gemachtigde zou het hierbij kunnen lalen, ware het niet, dat hij het in strijd acht met een goede rcchlsbedeeling, dat voor dergelijke futiliteiten do tussclien- komst van den strafrechter, in casu den Kantonrechter wordt ingeroepen, aldus be sloot hij. De Kantonrechter vroeg nog aan getuige Van Staveren of hij niet had geweten, dat deze herstellingen waren verricht, waarop deze ontkennend antwoordde. Do heer Trapman merkte op. dat hel tech nisch deel van het werk berust hij den lieer Van Santen, deze li?d het den heer v. Sta veren, moeten mededeelen, doch had het verzuimd. Daarop berust het geheele geval. Do Ambtenaar, repliceerend, hield vol, dat hier een formaliteit is nagelalen waar voor de beklaagde in laatste instantie aan sprakelijk moet gesteld worden. Joh. P., te Leiden, had in een schuurtje in den tuin bij zijn woning ongekeurde vlceschdeelen aanwezig gehad. Beklaagde wist daar niels van. Het huis, waarin hij woont, bestaat uit een boven- en beneden woning. Hij woont beneden. De keurmees ter-opzichter aan het Openbaar Slachthuis W. F. Veldhuysen, die daar het vleesch had gevonden, verklaarde dat het schuurlje hij do benedenwoning hoort. De Ambtenaar achtte beklaagde aanspra kelijk voor do aanwezigheid van dit vleesch en eischte f 15 subs. 15 dagen. G. J. van H., le Voorhout, was nalatig gebleven te antwoorden op een bericht om inlichtingen van den Raad van Arbeid te Leiden in zake het niet inleveren yan een renlekaart. Beklaagde was niet verschenen, doch uit de verklaringen van den voorzitter van den Raad van Arbeid, den heer Tj. S. Goslinga, bleek, dat toen de renlekaart eindelijk in beslag was genomen, zij nog niet was in gevuld. Eisch f 10 subs. 10 dagen. W. A. B., te Leiden, had zT:h moeten ver antwoorden voor de aanwezigheid van ge heel of gedeeltelijk bedorven vet en worst in een hem toebehoorenden winkel. Ook deze beklaagdo had verstek laten gaan De adj.-direcleur van het Openbaar Slachthuis dr. Sperna Weiland, zeide, dat vooral de worst meer dan erg was, doch hij geloofde dat hier eer slordigheid dan opzet in liet spel is geweest. Beklaagde zou de zaak overdoen en liet deze artikelen liggen, hoewel hij er nog aansprakelijk voor was. Do Ambtenaar scheen de zaak echter niet zoo gemakkelijk op te vatten en wilde be klaagde voor deze slordigheid laten hoeten met f 100 of 40 dagen hechtenis. Jac. van M.. te Leiden, had zich opgehou den in een der lokaliteiten van het Slacht huis, waar rooken verheden is, met een brandende sigaar. Na het hooren van dr. Sperna Weiland eisehte de Ambtenaar f 3 subs. 8 dageu. Bij D. A. E., rijwielhandelaar alhier, was door den keurmeester W. Stoelman in dien9 werkplaats een partij ongekeurd en voor waardelijk goedgekeurd vleesch aangetrof fen cn beklaagde werd deswege verbaliseerd Beklaagde deed nu voorkomen, dat hij van dit vleesch niets afwist. Een onbekend persoon heeft het daar neergezet om het la ter lo doen afhalen, wat echter niet is ge schied. Op een vraag van den Kantonrechter aan den Keurmeester öt het vleesch goed was, antwoordde deze bevestigend. De Ambtenaar achtte de beklaagde aan sprakelijk voor wat in zijn huis plaats had en vroeg f 4 subs. 4 dagen. Beklaagde zeide, dat het wel meer voor kwam, dat vreemde builenmenschen iets bij hem ter bewaring gaven. J. Til. P., koopman te Leiden, had bedor ven vleesch in zijn woning aanwezig gehad. Uit zijn verklaringen zou men moeten op maken, dat het hem te doen was geweest daarmede den huiseigenaar met wien hij ruzie had gehad, onaangenaam te zijn. Op welke wijze dit dan moest zijn, word ons niet duidelijk. Dc verbalisant, de lieer Stoelman, ver klaarde dat beklaagde niet ongunstig be kend stond. Do Ambtenaar achtte de overtreding cell ier niet zoo gering en eischte daarom t 40 boete, subs. 20 dagen. F. C. Dr., C. F. II., J. A. J., J A J. en H. W., allen te Leiden, hadden zich blijkens de dagvaarding in den nacht van 2 op 3 Maart opgehouden in een lokaliteit boven een verlofslokaal Kort Raronburg, hoek Boommarkt en waren daar vanwege den biorhuishouder bediend. Van al de gedagvaarden wa9 slechts J. A. J. verschenen. S. .Veryer, agent yan politie alhier, als getuige gehoord, verklaarde, dat hij cn een collega in genoemden nacht in de bedoelde lokaliteit licht hadden zien branden cn daar menschen zien zitten, bier drinkend.'Voorti zagen zij uit het verlofslokaal iemand mei glazen naar hoven gaan. Doordat een raam was opgeschoven konden zij waarnemen dat het gelag werd betaald. Beklaagde J erkende dat zij er ocu glaasje bier hadden gedronken, maar zij beschouwden het niet als een bierhuis, maar als de huiskamer van den bierhuis'* houder. Toen zij beneden kwamen cn daar de lo kaliteit wilden verlaten stonden de verba lisanten gereed om hen te veibalisecren De Ambtenaar ving zijn requisitoir aan met op te merken, dat bij arrest van den Hoogen Raad meer dan eens is uitgemaakt dat een zaak, grenzende aan en toeganke lijk uit een vevlofsvcrgunningslokaal, ook moet worden gerekend tot dit lokaal. Op grond van deze overweging achtte bij be klaagden schuldig en eischte togen ieder f 2 subs. 2 dagen. Beklaagde zeide dat hij zich niet bcwuSt is geweest dat bij in een bierhuis was, om dat do iokaliteit niet voor het publiek toe gankelijk was e*) zij e r door den eigenaar waren uitgenoodigd. H. Tb., do eigenaar van dc verlofszaak, moest daarop ziek verantwoorden. Hij zeide dat het een particulier feestje is ge weest. De jonge rucuschen, leden van een sportvcreeniging, hadden een diner gehad in het café-restaurant ,,In den Vergulaen Turk" en na afloop daarvan had hij meegenomen en hij hern op de kamer ge vraagd. Hij had het bier zelf niet gebracht) en hij had er ouk niet voor betaald willen zijn. De Ambtenaar achtte dit oxcuns niet geldend. De tijdelijke bezoekers haddeii gelagen gezet in een belendend lokaal van het bierhuis en dit stond volgens hen) ge lijk met het verlofslokaal zelf. Op grond daarvan eischte hij f -1 subs. 4 dagen. C. Th. D., dir. Lcidsche Katoeumij. had zich to verantwoorden voor het feit, dat hij had tpegelaten, althans niet verhinderd, dat na 's namiddags halfvijf drijfwerk werd verricht, terwijl dio arbeid te halfvijf had moeten eindigen. Gevraagd werd of het werkelijk was go; schied. De heer D. kon zich dit na zeven maanden niet meer herinneren. Het kan: wel zoo zijn. Of het dan noodig was! Ze ker antwoordde hij, anders zou het niet zijn ge9chied. Nadat dc verbalisant, de agent J. A. Moor, was gehoord, luidde de eisch twee geldboeten van fa subs. 2 dagen voor elke boete. L. v. d. H., slager te Zoetcrwoude, wae ton laste gelegd, drie varkens te hebben gedood, zonder deze vooraf te hebben be dwelmd Beklaagde ontkende, 't Waren' geen vaikcns geweest, maar biggen, zeidei hij. Er was verschil tusschcn een varken' en een big. De Kantonrechter wist dit ook wel. Hij had de biggen toch wel bedwelmd, maar met een kopslag. Had hij het op da voorgeschreven wijze gedaan dan ban fiij do beestjes in tweeën geslagen. En daar voor vroeg nog de Ambtenaar f 4 of 4 da gen hechtenis. Daarmede kon beklaagde zich niet ver eenigen. W. van D., schipper op een visschers- vaartuig van de Maatschappij „Neder land" to Katwijk aan Zee, had twee per sonen, beneden 16 jaar, J. Janssen en Buia van Wclzen, de wacht op het dek doen hou den, zonder nader toezicht, waardoor een' aanvaring had plaats gehad. Nadat do tweo jongelui waren gehoord, eischte de Ambtenaar een boeto van f 20 subs. 10 da gen. De schipper toonde den. Kantonrechter een brief van de dir ectie dor Maatschappij, vermeldende zijn degradatie tot matnoos. Hij was dus al RWRar genoog gestraft. De Kantonrechter zou er rekening meel houden. M. J B., 6m:d te Sasseukeim stond te recht, tevzake een overtreding van de Ar beidswet, doordat hij een jongen, na dcö gesteldon tijd een rijwiel had doen schoon maken. Eisch twee geldboeten van f 5 sub», 2 dagen voor elke boete. J. Th. K., koopman te Katwijk aan Ze# had een hond onder zijn kar gespannen gehad, waarvan de schouderhoogte minde* dan 60 e.M. was, dc minimum hoogte vooü een trekhond. Beklaagdo zeide het niet geweten f4 hebben, dat daaromtrent bepalingen be stonden. Eisch f 5 of 5 dagen. Jac. H., koopman te Leiden, had onge keurd vleesch in een handkar vervoerd. Beklaagde zeide dat het vleesehafval is ge weest, bestemd voor voedsel voor de hon den Hij bad bet van een jongetje dat zeidd bet gevonden te hebben. Eisch f2 subs. 2 dagen. Hierop volgde nog een groot aantal leerplichtwets-overt redingen, waarvooi meestal de moeders der kinderen versche nen en allerlei verontschuldigingen aan voerden welke do Ambtenaar meestal niet geldig oordeelde. Er werden straffen ge- eischt van f 2 of f 3. Uitspraak in alle zaken over twee weken. RECHTBANK TE LEEUWARDEN. Het drama te Pepeiga. Yoor deze rechtbank is voortgezet d# zaak tegen Jan van Capelle, te Peperg», beschuldigd opzettelijk en met voorbedach ten rade zijn moeder, Aaltje ten Berg», van het leven te hebben beroofd, door haalt met een houten hamer of een hard voor werp tegen het hoofd geslagen en daarn» voorover in een ten deele met- water ga- vulden put geworpen te hobben. De vrouw! is ten slotte overleden. Het O. M. eischte 20 jaar. Roclofarendsveen. Dinsdagavond had in de Pancratiuszaal alhier de gewone jaar- lijksehe algemcene ledenvergadering van de Coöp. Boerenleenbank plaais. De voorzitter, de lieer P. van der Meer, opende de druk bezochte vergadering mot een woord van hartelijk welkom lot de aanwezigen, waarna werd overgegaan lol voorlezing der notulen welke onveranderd werden vastgesteld. Tot secretaris werd benoemd de heer Bekker en tot dc leden van de controle-commissie de hecren Vergeer, J. J. v. d. Meer en C. Pouw. De rekening en balans over 1924 werd z.h s. goedgekeurd. Hierna deed dc voorzitter voor lezing van het rapport der controle-commis sie. De heeren J. Bakker en C. Huigsioot brachten verslag uit van den toestand der bank, waaruit het volgende bleek: Spaar gelden: bij het begin van liet jaar was liet gezamenlijk bedrag der spaargelden (457.252,21, ingelogd werd 1417.451,09, aan termijn deposito f 58.550, ingelegd werd f 68.936,63 cn terugbetaald f 93.450. Van de spaargalden terugbetaald 1407.258,67 bleef aan inleggers schuldig f 467.4-14,63 en aan termijn deposito f34.036,63. Aan rente van spaargelden was bijgeschreven f 14337.96 en aan termijn deposito f34.096,63. Laatst uitgegeven boekje i9 No. 740. Voorsuholten: op 31 December 1914 stond uit aan voorschotten f277,891,50. Nieuwe voorschotten werden gegeven tot een be drag van 1 100.970; terugbetaald werd f 64.082,57 en nog le vorderen aan voor schotten f 314.178,93. Aan rente van voor schotten werd ontvangen f 13.443,21 en als nog te ontvangen (363.79. Aan provisie en kosten is ontvangen f 260,86 en bleef nog to ontvangen f 2.32. Gelden in loopende rekening: De loopcr.de rekening met de centrale Bank te Utrecht, alsmede met 50 medeleden bedroeg aan ontvangsten f717 137,59 en aan uilgaven f 863.735,50, meer uitgegeven als ontvangen f 13.72-4,91. Bij de leden had do Bank een schuld van f 31.881,82, do gokweekle rente bij de Centrale Bank f 3162.30 en bij do lo den f 4001,82. Aan effecten en dep obliga tion f 1459.10, aan vast depot f 2125 Rente schuld aan de Centrale Bank f 198,50. Re- geeringscrcdiet f 951,95, aan de leden f875,99 en rente van de reserve ongeveer f600. Aan provisie en kosten van voor sake llcn en in loopende rekening werd go- boekt aan entvangsten 1670,68 en aan uit gaven i 221,20. Do totale omzet in 1924 met inbegrip van de saldo's bij het begin van het jaar over 3821 boeknummers bedroeg aan ontvangsten f20.772.521,96 aan uilga- von (2.062.847,59, te zamon f 4-. 135.369,55. Winst bedroeg volgons balans f 2465,58. Vervolgens bracht de secretaris van* den Raad van Toezicht rapport uit over de ge houdenden controles, waaruit bleek, dat boeken en kas van den kassier steeds in volkomen orde waren bevonden en geen aanleiding gavc-n tot op- of aanmerkingen. De heer J. J. van der Meer, die als be stuurslid periodiek moest aftreden, werd bij acclamatie herkozen, evenzoo de heer II. Bartels irr zijn kwaliteit van lid van den Raad van Toezicht. De heeren C. Heems kerk en C. Termeulen werden als plaats vervangende leden door de vergadering bij acclamatie gekozen. Het salaris van den kassier bleef overeenkomstig bestuursvoor stel. Na een woord van dank le hebben ge richt aan do controle-commissie, en aan de leden voor hun trouwe opkomst, sverd de vergadering door den Voorzitter gesloten. Waddinxveen. Op de algemcene ver gadering der Coöperatieve Verceniging wer den gekozen tot voorzitter Cf. Bontenbal, tot secretaris II. J. Bulder, tot penningmeester C. Kroon en tot commissarissen A. Hoogen- doovn en II. van don Berg. De Rotlerdamsclie rechtbank veroor deelde P. v. d. Ldie betrokken was bij de alhier gepleegde zedenmisdrijven tot 1 jaar gevangenisstraf. hefc gewone verkeer en alleen opengesteld voor die bezoekers van hefc terrein, die van een toegangskaart, zijn voorzien of zich wen, schen te voorzien.' De motorrijtuigen en rijwielen zullen om een geregeld verkeer te verzekeren, zoo veel mogelijk langs verschillende toegangs wegen worden geleid. Katwijk-aan-Zee. Door de politie is proces-verbaal opgemaakt togen A. v. d. O. wegens het, gedurende langen tijd, on- noodig de passago belemmeren met een beladen wagen, zoodat andere voertuigen, w.o. een auto, niet konden passeeren. Dit euvel schijnt hier nog al eens voor te komen. Van de Visscherijschool alhier slaag den te 's-Gravonhage voor het examen als stuurman op zeilvissehersvaartuigcn: Jan vah Duyvenbode, £ornclïs Haasnoot en Arend de Jong. Bij de politie is als gevonden voor werp gedeponeerd een horlogeketting met Charivari Van den heer W. Tom alhier is in de Zuidduinen een haringnet vernield. Er is bij de politie aangifte van gedaan De aannemers van de wc-gverbetering Noordwijk—Katwijk—Wassenaar zijn met de arbeiders ten opzichte van hefc loon fcofc overeenstemming gekomen. Er zal 10 uur per dag en 65 uur per week gewerkt wor den tegen een uurloon van 45 centa. Naar verluidt zal men trachten door successieve- lijko aannemingen de wekelijksehe verdien sten wat te doen stijgen. Noordwijk. De onderaldeeling „Noord- wijk en Omstreken" van den Alg. Ned. Pol. Bond, gflf gevolg aan haar voornemen een vergadering te houden, waarin con polilio- neel onderwerp zou worden behandeld. Te dien einde wa9 in het politiebureau alhier een vergadering belegd, waarin na afdoe ning van enkele zaken van huishoudelijken aard, het woord werd gevoerd door den heer S. Gooi Jr., alhier, die sprak over het onderwerp „De moderne opsporingsmidde len bij inbraak ep di>ef9fcal". Hij hield op zeer onderhoudende wijzo zijn voordrach'l, die hij met beelden loe- Höhlte. Spr. behandelde ook de behandeling van verschillende vergiltigingsgevallcn. Het geheel was een prachtige voordracht, waar voor hij een dankwoord van den vaorzilter .ontving. Oegstgeest. Burger lijke Stand. Geboren: Adrianus Martinus, z. van Q. Dofferhoff en G. Slootbeek Geravda The odora d. van G. M. Hofman en O. P. Dolle Martinus z. van M. Monteba en M. van Loef Gerardus z. van G. van Woudenberg en D. Senechal. OndertrouwdG. M Fisser to Leiden en S. M. Gordijn te Oegstgeest M. H. Zandbergen te Oegstgeest en W. J. B. Zandvliet te Oegstgeest P. J. van Xieland to Hazerswoude en J. P. M. van den Berg te Oegstgeest. OverledenIT. do Moor 60 j. geh. mot O. Albevs C. A. L. Keuls 62 j. geh. met R.. P. Payens D. van Tol 22 j. A. van Erkel 22 j. Rijnsburg. De aanvoer in den bloe menhandel bestaat thans uil alle mogelijke soorten tulpen uit de koude kassen, plus tienduizenden narcissen van den kouderi grond. De prijzen zijn, naar gelang kwali teit, redelijk, vooral omdat als regel onmid dellijk na de Paaschdagen geen hooge prijs verwacht wordt. Kouden grond narcissen variecren van f 0.95 lot f 0.60 naar gelang soort en kwaliteit. Vooral lengte wordt be taald. Murillo gaat van f 2.50—f 2.60, Pres. Lincoln f 4.90, Rose Valk f 4.50, Copland f 6.50, Gele Prins f 3.50, La Reine f 3.40, Vuurbaak f 5.10, Mac. Kinlc> f 5.10. Wassenaar. Voor dc betrekking van klerk ter Secretarie alhier hebben zich niet minder dan 197 sollicitanten aangemeld.

Leidsch Dagblad | 1925 | | pagina 10