BEZOEKT (D Fa .M. BONGENAAR KRUISWOORD-PRIJSRAADSEL. 1 5 Zwaargewicht Voetbalwedstrijd AGENDA. Hebt U Gordijnen te wasschen HET FOTO-ATELIER RECLAME-PRIJZEN NIEUWE RIJN 46 UIT DE KUNSTREEK. KUNST EN LETTEREN. UIT DE OMSTREKEN. B B B B B B B B B B B B B B a B B B B B B B B B 11 B |ste PAASCHDAG LEIDEN-DEN HAAG 1000 Ko.—1000 Ko. Terrein A.S.C., de Kempenaerstraat, SPORT. t Zondag. „Jeruël" (Groenesleeg 1G): Openbare volksbijeenkomst. Spr. de heer U. Brussee, van Rijnsburg. Hallzeven. „Jeruel", (Middelstegracht 3): Sprekers de heeren Van Essen en Van der Horst Leger des Heils: Samenkomsten te 10 uur en te halfacht. Oude-Rijn 41: Zondagsschool. Halfelf. Vergadering. 5 uur. Maandag. Eooglandsche Kerk: Zangdienst onder lei ding van ds. Joh. W. Groot Enzerink. Orgel- spel, koor- en Bolozang. Van 4 tot 5 uur, „Jeruël", (Middelstegracht .3): Samen komsten te 3 en te 7 uur. Schouwburg: Hollandsch Tooneel. Feeèt- voorstelling. „De Big van het 168ste". 8 uur. Katwgk-aan-Zee, Gemeen te zaal: VoorgaDger de heer C. de Hertog, vau Ter-Aa. Halfzeven. Ka tw ij k-aan-Zee, Oude Kerk: Ju bileum-uitvoering Chr. Zangver. „Halleluja". Halfacht Rjjnsburg, Ned.-Herv. Kerk:Uitvoe ring Chr. Zangvereeniging „Deo Volente", 3 uur. Rijswijk, Sportpark „Holland": Intern, wielerwedstrijden. Van af 1 uur. De avond-, nacht- en Zondagsdienst der apotheken wordt \\n Maandag 6 tot en met Zondag 12 April a.s. waargenomen door de apotheek van den heer M. Boekwijt. Visch- markt 8, tel. 552. De apotheek van „Hulp der Mensch- heid" Hooigracht 48, is altijd geopend, doch van n m. 8 uur lot v.m. 8 uur alleen voor spoed-recepten. Alleen voor leden van dal fonds. Do avond-, nacht- en Zondagsdienst der apotheken wordt Maaudag (Tweeden Paasch dag) 13 April waargenomen door de apothe ken der heeren: G. F. Reyst, Steenstraat 36, tel. 136, en A. J. Donk, Doezastraat 31, tel. 1313; en van Dinsdag 14 April tot on met Zondag '19 April door de apot'noek van den heer H. J. M. Ploot, Maarsmansteeg 17, tel. 435. De geneeskundige Zondagsdienst wordt te Leiden waargenomen op Eersten Paaschdag door de doctoren Muyzert, tel. 2268; Rassers, lol. 1469; De Groaff. tel. 646; Van Voothuysen, tel. 7; Op Tweeden Paaschdag door de doctoren Horst, tel. 2258; Kist, tel. 1202; Boon- acker, tel. 266; Timmermans, tol. 303. Deze dienst wordt teOegstgeest waar genomen op Eersten Paaschdag door dr. Varekamp, tel. 1916; op Tweeden Paaschdag door dr. Timmermans, tel. 390. RECLAME. I PEEMTSMA-CIGAPETIES SERES SAMSOUN SWANEBIOEM SENOUSSI KNOWN THE WORLD OVER RECLAME. Dnn is inv adves „Etntwijkschc Stoomwasscbcrij" Dir. B. G. LAMMENS, Bui'fjci'dijh.s^raat 8 - Telefoon O Gordijnen met weervlekken nemen wij ook ter behandeling aan. In 't bijzonder wordt de aan dacht gevestigd op de behandeling van WOLLEN DEKENS. 6468 I». SI EGTENHORST 6470 2en Paaschdag laatste dag van onze taadd f 120.507,93. Derhalve minder inge legd dan terugbetaald f 13.809,63. Het aantal nieuw uitgegeven spaarbank boekjes bedroeg 118. Door lussohenkomst van dit kantoor werd ter Directie op Staatsscliuldboekjes inge schreven nominaal 1 1300 en afgeschreven f 8050. Derhalve minder in- dan afgeschre ven f 6750. Tot aankoop van Nationale Schuld ten behoeve van inleggers werd uitgevoerd één order/lot een nominaal bedrag van f 1000. Op liet land naast het Schultersland is Vermoiens zweefmolen gearriveerd. KERKELIJKE "BERICHTEN. Doopsgezinde Gem.: Eersten Paaschdag, 's morgens te tien uur, ds. J. Wuite. Koor zang. Duitsche godsdienstoefening, kerkzaal Weeshuis, Hoogl. Kerkgracht, ingang tus- schen nos. 17 en 21: Eersten Paaschdag, 's morgens te halfelf, Pastor' J. O. S. Locher, Leiden. Eglise wallonne: Dunanche matin, 5 lO'/a heures, Mr. M. Bresson, Choeurs. Evang.-Luthersche Gem.: Eersten Paasch dag. 's morgens te half elf, ds. J. Ph. Makkink. (Koorzang). Tweeden Paaschdag, 's morgens te halfelf, ds. O. de Mejyere. Remonstrantsch-Geref. Gem.Eersten Paaschdag, 's morgens te halfelf, prol. dr. G. J. Heering. Vereeniging van Vrijz. Hervormden, Volks huis: Eersten Paaschdag, 's morgens te half elf, ds. J. E. van der Pot, van Rotterdam. Koorzang. J Vrije Kath. Kerk, Bonifaciuskapel, Stille- Rijn la: Eersten Paaschdag, 's morgens te halfelf, dienst RECLAME. 5010 Alphen. Ben 40-jarig jnbilenm. Heden her denkt de heer J. Groenendijk, wiens portret wij hier afbeelden, den dag, waarop hy voor 40 jaar in dienst kwam bij de firma ,N. Samsom, uitge verszaak, alhier. Als jonggezel van 15 jaar trok hjj den blauwen kiel aan en hij heeft dien sinds dien met eer# gedragen en nu als een man van J. Groenendijk 55 jaar verricht bi) nog met ijver onafgebroken zijn week, dat hem lief geworden is. Vanaf de oprichting der zaak is hij aas deze verbonden geweeet en hij heeft in dien tijd de inrichting in bloei zien toe nemen. In 1882 werd de zaak door wijlen den heer N. Samsom opgericht, terwijl in 1884 de drukkerij zelve in gebruik ge nomen werd. Het personeel, dat bij den aanvang uit 6 man bestond, heeft hij af- langs zien toenemen, hij zag er velen ver trekken en anderen bijkomen en steeds heeft hij naast zijn werk de nieuwelingen, die nog onbedreven waren, geholpen en ter zijde get taan. En na, nu heeft hij een onafgebroken werkkring achter zich van 40 jaren. Veel is er in dien tijd gebeurd en ook veel moeilijkheden heeft hij moeten overwinnen, doch daar is hrj niet de man voor om zich hierop te laten voorstaan. Wij kennen hem als iemand, die stilzwijgend zijn werk ver richt en zich niet* beschikbaar stelt om allerlei loftuitingen in ontvangst to nemen. Dat deze hoogtijdag dan ook niet on gemerkt voor hem voorbij is gegaan, laat zioh denken, zoodat dit jubileumfeest voor hem in aangename herinnering zal blijven voort leven. 1' verkoop van het Emniabloempje ten hate der tubercuolse-vereeniging, gisteren in deze gemeente gehouden, heeft ruim f365 opgebracht Op de scheepsbouwwerf „De Vooruit gang" had de bootwerker v. O. het ongeluk van den steiger van een in aanbouw zijnd schip te vallen. Met inwendige kneuzingen werd hij opgenomen. Dr. de G. verleende da eerste geneeskundige hulp. Gisteren is het Provinciaal overzet veer te Gouwsluis in gebruik genomen. Deze nieuwe pont, die de vorige in grootte verre overtreft, voorziet in een dringende behoefte. Voor het verkeer is de hernieuwing van deze verbinding een ware uitkomst Kerkelijke berichten. Ned.-Herv. Kerk, Julianastraat, Zondag, voorm. half- tien en nam halfzeven ds. Veldhoen; 2e Paaschdag voorm. halftien ds. De Bruin. Ned.-Herv. Kerk, Oudhoornscheweg, v.m. 10 uur ds. Van Linschoten. 2en Paaschdag geen dienst Evangelisatiegebouw Hooftstraat, voorm. halftien en nam. halfzeven ds. Lammerink, van Delft 2en Paaschdag, voorm. halftien ds. Lammerink. Geref. Kerk, Raadhuisstraat, voorm. 10 uur ds. Schouten en nam. 6 uur de heer Nauta. 2en 'Paaschdag, voorm. 10 uur ds. Schouten. Geref. Kerk, Hooftstraat, voorm. 10 uur en nam. halfzeven ds. Wientjee. 2en Paasch dag voorm. 10 uur ds. Wientjes. Bodegraven. Het kantongerecht veroordeelde den heer van Baren, lid van den gemeenteraad, tot f 400 boete, omdat hij met water ver dunde melk aan de handelaren afleverde. Kerkelijk bericht voor len en 2en Paaschdag. Ned.-Herv. Kerk. Eersten Paaschd. 9 1/2 en 6 uur ds. Pott. Tweeden Paaschdag 91/2 uur de heer Muller. Geref. Kerk. Eerste Paaschdag 9 1/2 en 8 en Tweeden Paaschd. 9 1/2 uur ds. Dam. Geref. Gemeente idem preeklezen. Boskoop. Gevonden Voorwerpen: 1 ijzeren hoepel, 1 koperen gewicht, 1 zalkmee 1 heeren-armband horloge, 1 koralen hals ketting met gouden slot, 1 weegpaal. Inlichting bij de politie. Hazerswonde. Kerke 1. bericht. Ned.-Herv. Kerk, lsten Paaschdag, voorm. halftien ds. Voorsteegh van Katwijk-a.-Zee (doopsbediening) en 's nam. halfzeven ds. Luuring. 2den Paaschdag voorm. halfüen -ds. Luuring. Geref. Kerk, lsten Paaschdag voorm. half tien en nam. halfzeven en 2en Paaschdag voorm. 10 uur ds. A. de Geus, van Zaandam Wonbrngge. Kerk* 1. bericht. Ned.-Herv. Kerk, lsten Paaschdag voorm. halfüen en avonds halfzeven en 2den Paaschdag voorm. halftien ds. Joh. Kijne. Gereform. Kera. lsten Paaschdag voorm. halfüen en 's avonds te halfzeven en 2den Paaschdag voorm. halfüen de heer O, Kap- feljn Dz„ candidaat te Oegstgeest, Zwammerdam. Kerkelijkbericht Remonstrantsch-Ger. Gem.: Eersten Paasch dag, 's morgens te tien uur, ds. Rappotd. Tweeden Paaschdag geen dienst Kerkelijk bericht. Ned.-Herv. Kerk. len Paaschdag v.m. 10 u. en 's avonds halfzeven ds Kloots. 2en Paaschdag, v.m. 10 uur,de heer Smit, diacoon te Heemstede. Geref Kerk. len Paaschdag. v.m. halftien en 's avonds halfzeven ds. Wissink. 2on Paaschdag v.m. halfüen. dezelfde. Hel Nieuwe Nederlandsche Tooneel. Het dezer dagen door oud-leden der Kon. Ver. het Nederlandse!) Tooneel voor het volgend speelseizoen opgerichte tooneelge- zelschap zal den naam dragen van Het Nieuwe Nederlandsch Tooneel. De leiding van dit gezelschap bericht te vens, dat de onderhandelingen over een vaste speelgelcgenheid in een zoo vergevor derd stadium zijn, dat thans reeds met vrij groote zekerheid raag worden aangenomen, dat het gezelschap van 1 September 1925 tot 30 April 1923 doorloopend do beschik king zal hebben over één van de theaters te Amsterdam. Hillegom. Kerkelijk bericht Ned.-Herv. Kerk. len Paaschdag 10 uur ds Dijkstra van Amsterdam. 4.30 uur ds. Fort gena van Voorschoten. 2en Paaschdag 10 uur de heer I. C. Baas. Ge. Kerk. len Paaschdag 10 uur cn 5 uur ds. van Qerksen. 2en Paeschdag 10 uur ds. A. M. Bocyengv van Sassenhéim. Ghr. Gcr. Kerk len Paaschdag 10 uur'en 5 uur ds. Zwiep. 2cn Paaschdag 10 uur ds. Zwiop. De Kaag. Kerkelijk bericht. Ned.-Herv. Gem.: Eersten Paaschdag, des morgens te halftien, ds. A. E. van Baaien. Bediening II. Doop. Tweeden Paaschdag, 's morgens te half tien, dr. J. Riemens, van Leiden. Katwijk aan den Bijn. Kerkelijk bericht, lsten Paaschdag. Geref. Kerk, voorm. 91/j en nam, C uur ds. Mcijering, 2cn Paaschdag voorm. 'J'/é uur ds. Meije i ring. Lisse. Kerkelijk bericht. Ncd. Herv. Kerk. len Paaschdag: voorm. 10 uur ds. G. van Dijk.; nam. 5 uur dr. Woldcndorp, van Warmond. 2en Paaschdag: voorm 10 u. ds G. van Dijk. Ned. Prot. Bond: 2en Paaschdag: kwart over 10 uur prof. dr. B. D. Eerdmans, le Leiden. Voor de Chr. Geref. Gem. le Hooge- veen heeft ds. C. S. v. d. Ven alhier bedankt. Noordwijk. - Kerkelijk bericht. Ned. Protestantenbond: Eersten Paaschdag, 's morgens, dr. W. J. Lente, Rem. pred. te Leiden. Noordwijk-Binnen. Kerkelijk bericht. - Ned. Herv. Kerk len Paaschdag voorm. 10 uur ds. W. W. van Haaften. 2en Paaschdag voorm .10 uur ds. Hof - slede van Noordwijkerhout. Noordwijk aan 2!ee. Ds. J. Vermeulen alhier, heelt bedankt voor het beroep naar de Ned. Herv. Gemeente van Jutfaas. Kerke 1. Bericht. Ned. Herv.- Kerk, len Paaschdag voorm. 10 uur en nam. 6 uur ds. J. Vermeulen. 2en Paaschdag voorm. 10 uur ds. Altena van Rijnsburg. Ger. Kerk lsten Paaschdag voorm. 10 uur en nam. 5 uur ds. Koers. 2en Paaschdag voorm. 10 uur ds. Koers. Oegstgeest. Kerkelijk bericht Ned.-Herv. Gem.: Eersten Paaschdag, 's mor gens le tien uur, in de kerk, en 's avonds te vijf uur, in „Irene", ds. Jansen Schoonho ven. Tweeden Paaschdag, 's morgens te üen uur, in „Irene", ds. Hermanidee, van Val kenburg. De collecte, gehouden na afloop der uilvoering van de Chr. Zangvereeniging „Debora", ten bate van de piano, heeft op gebracht f 18.25 De nieuwe betonweg vanaf „de Slaag" tot aan „Rhijnhof", blijkt een groote ver betering. De rijwiel- en wandelpaden zullen spoedig volgen. Echter zij toch opgemerkt dat voor een ieder en in 't bijzonder voor vreemdelingen die per auto of motor des avonds dezen weg passeeren, op verschillende plaatsen groot gevaar dreigt, daar de niet begaanbare ge deelten hier en daar afgezet zijn met een plank, doch in 't geheel niet door het plaat sen van lichten kenbaar gemaakt worden. Uitkijken is dus geraden. Rijnahnrg. Kerkelijk bericht. Chr. Geref. Kerk: Eersten Paaschdag, voor- middags halftien en nam. 5 uur, ds. J. L. de Vries. Tweeden Paaschdag, voorm. 10 uur, dezelfde. Donderdag geraakte alhier een kind van den heer G., dat door een ouder broer tje in een wagen gereden werd, met wagen en al in den Vliet. Gelukkig bemerkte de heer G. V. spoedig het ongeval, en mocht het hem gelukken den kleine weer spoedig op het droge te brengen. In verband met de komende Paaschda- gen werden in den bloemenhandel hoogere prijzen verwacht de dagen daaraanvooraf- gaande. Het mooie weer gaf voor de hande laren wel eenige vrees en voorzichtigheid achtte men schijnbaar geboden. Met koude grond Narcissen daarentegen ging het iets beter. Deze gingen van f 0.80 tot f 0.50 per 100. De meeste tulpen komen thans uit de koude kassen. Murtllo tot f 8.50, La Reine £>t 1 8.60, Gele Prins f 4.60, Cramoisle Brll- tot f 8.80, Rubra Max f 8.90, Darwin- Vóór Maandag 20 April a.s. dc^ middags 12 «mr moeten de oplossingen in ons bezit zijn. Voor de Abonnó's op ons blad die de goede oplossing inzenden, stellen wij een 8-tal prijzen, bestaande uit Knnstvoarwcrpen, beschikbaar. Mij meerdere goede oplossingen zal bet lot beslissen. 1 2 eg 3 4 6 7 8 9 10 ii 12 m 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 m 24 m 25 26 27 28 S 29 30 31 32 33 34 35 m 38 37 38 39 40 41 42 43 44 1. 3. 7. 9. 11. 13. 14. 15. 10. 18. 20. '21. 23. 24. 25. 20. 29. 30. 32. 34. 35. 36. 38. 39. 40 42. 43. 44. HORIZONTAAL. Familielid Jongensnaam bekende afkorting meisjesnaam gebrek slijk bewaarplaats steunpilaar voegwoord spier plaatsje in Noord-Brabant. model groente. inager water-massa gelijk ontkenning vlug geschikt om le eten tijdsbepaling pok loop om mede le visschen regislreerend apparaat plaats in Duilschland komt met sneeuw naar buiten vogel afkorting meisjesnaam. VERTICAAL. 1. ten huizo van pa. 2. zoo 3. nobel 4. bede!,-' 5. snel 6. lekk' 7. rivier. 8. lidwu" 10. bloem 12. fijn gekookt 16. Komt eenmaal pgi week voor, 16. drie. 17. weinig. 19. voedsel. 21. tceken. 22. telwoord 27. in de loeiomBt. 28. plaagt. 30. ging omhoog. 31. officieel geschrift. 33. plooi. 35. heeft niet. 37. spoedig. 38. woordenvormer. 30. familielid. 41. tijdsbepaling. Sassenheim. Kerke 1. bericht. Ned. Herv. Kerk, lsten Paaschdag v.m. 10 u. en n.m. 5 uur ds. Krijkamp. 2den Paasch dag v.m. 10 uur dr. J. J. Woldcndorp, van Warmond. Geref. Kerk, lsten Paaschdag v.m. 9u. en n.m 5 uur ds. Boeienga. 2en Paaschdag v.m. 10 uur ds. Ruis van Lisse. Prot. Bond. lsten Paaschdag v.m. 10u. prof. Eerdmans, van Leiden. Valkenburg Kerkelijk bericht. Ned.-Herv. Gem.Eerslen Paaschdag, 's mor gens, te tien uur, ds. Hermanides's avonds, te halfzeven, ds. Hermanides. Tweeden .Paaschdag, 's morgens te üen uur, ds. Jan sen-Schoonhoven, van Oegstgeest Warmond. Het werk van de rioleering in deze gemeente is niet gegund aan den laagsten inschrijver, doch aan De Later en Meijer le Leiden voor de som van f 12.285. Wassenaar. Kerkelijk bericht Ned. Protestantenbond: Eersten Paaschdag, 's morgens te halfelf, prof. dr. J. Lindeboom, em. Ilerv. pred., te Groningen. Op Vrijdag 24 April a.s. zal er ten huize van ds. A. Duetz gelegenheid zijn tot kostelooze inenting. In een lokaal van de pastorie van De Goede Herder aan de Stoeplaan alhier zal 1 met 1 Mei een bijzondere school geopend worden. In afwachting van de totstandko ming van een schoolgebouw zat het onder wijs worden gegeven in dit tijdelijk lokaal aan kinderen van het eerste leerjaar. Burgerlijke Stand. Ondertrouwd C. Plomp en M. Smit P. van de Boer en M. Klarenberg E. Snelderwaard en M H. Folido M. C. N. Brederode en E. de Groot A. J. Kouwenhoven en M. van der j Ploeg W. L. Vogels en G. IJsselt W. Boetje en A. M. Mulder J. Paardekdbper en S. Verschoor G. J. den Hollander en A. M. Knijnenburg. Geboren: Anthonia'Elisabeth, d. van C. Versteeg en J. A. Segaar Maria Gerarda, d. van C. J. Hardonk en G. de Klerk Dirk, z. van B. M. van,der Does en J. Blok Jacobus Johannes, z. van J. A. Edelaar en M. R. H. Neus Hendrikus Johannes, z. van H. Knijnenburg en M. van der Zijden Maria Agnes, d. van L. G. Grevers en M. J. P. van der Salm. Overleden: Jonkvr. Jacoba Charlotte Caan van Neck, ongeh. 66 jaar Rudolf Willem van der Veen, m. van A. D. D. Donker Duijvis 42 jaar Gerrilje Hartsuiker, vr. van J. Blankenspoor 47 jaar levenloos kind van G. W. van Kesteren en E. Hell- mann. Zoeter wonde. Kerke 1. bericht. lenPaasch dag voorm. 10 uur ds. H. J. Honders, extra collecte voor kerkenbouw te Amsterdam. 2en Paaschdag, voorm. 10 uur d9. J. W, Groot Enzerink, van Leiden. RECLAME. Aanvang 2% nar. 64W Entrée Tribune 60, le rang 40,2e ring 25 of» ROEIEN. j Onderlinge wedstrijden van Njord. Donderdagmiddag heeft N)ord onderlinge wedstrijden gehouden, voornamelijk met het deel om uit de drie gevormde Jonge Vie ren een definitieve ploeg same;} te stellen, Er zou geroeid worden in twee nummer#, namelijk: Oude Vier, bestaande uit J. Cleynderj (slag), H. A, H. N. Gelderman, J. Kars, F, Gerritzen (boeg), H. M. Bleulandt van Oor® (stuurman). Jonge Vier A, t. w. F. X. v. Dorssert (slag), S. Wijtema, P. ten Cale, P. M. Baerdt van Sminia (boeg), Doeve (stuurman). Jonge Vier B: II. P. Linthorst Homan. (slag), L. M. I. Redelé, C. M. Seret, Kamer ling (boeg), Hoppe (stuurman). Jonge Vier C: K. A. de Weert (slag, Deenik, J. W. F. Gaaimans, E. J. RoelfsemX (boeg), leksum (sluurman). De Jonge Vier A kwam echter wegen# ziekte van den heer v. Dorssen niet uit, waarom de drie overige ploegen tegelijk over de baan gingen. Deze lag van de Haagsehe Schouw lot Valkenburg, ter lengte van ongeveer 2 KM. Dadelijk na het startsein waren alle drie ploegen spoedig weg, maar de Jonge Vier C nam spoedig de leiding, met een flink lempct in den slag. De Oude Vier lag spoedig achs teraan en na 250 meier bedroeg de onder- ünge afstand telkens een halve langle. De Jonge Vier B kreeg daarna pech doo( het breken van een dol en gaf den strijd op, terwijl de Jonge Vier C steeds meer uitliep op de Oude Vier en ondanks er tweemaal een snoek gevangen werd won de Jonge Vier met 20 sec. voorsprong in 8 min. en 18 seconden. Daarna werd een nummer Gladde Sciff verroeid lusschen M. W. Jaeger en v. d, Meer, over een baan van 1400 M. Jaeger was het vlugst weg met een tempo van 32 slagen per minuut, legén 28 van v. d. Meer, Deze deed herhaaldelijk uitloop-pogingen, doch Jaeger beantwoordde dezen even Iel, zoodat hij won met 3 lengten in 5 min. 2S seconden. Daarna werd nog een nummer &ve,namj) sche Twee verroeid, waarop de heer Dit»' zwager de prijzen uitreikte.

Leidsch Dagblad | 1925 | | pagina 2