Huis van Vertrouwen Fa. J. P. DRIESSEN Het Millioen vo< ir de Olympiade. TAFELZILVER No. 19965. LEIDSCH DAGBLAD, Zaterdag 11 April Vierde Blad. Anno 1925. Gelegenheidsprijzen Trouw- en Verlovingsringen SPORT. VOETBAL WEDSTRIJD 2en Faaschdag n.m. 3 uur Lugdunum I - Militair elftal. In de Memorie van Antwoord inzake het wetsontwerp tot verhooging van Hoofdstuk V a der Staatsbegrooling 1925 (subsidie Olympische Spelen 1928) verklaart de Mi nister van Onderwijs, Kunsten en Weten schappen, dat het voor de Regeering een verklaarbare teleurstelling was, te moeten ontwaren, dat het voorstel bij zooïelen in en buiten het Parlement op bezwaren stuit. De uiteenzetting van verschillende dier bezwaren in het Voorloopig Verslag heeft bij den Minister den indruk gevestigd, dat hij in zijn Memorie van Toelichting niet duidelijk en volledig genoeg geweest is. Ook is het hem in nadere besprekingen met het Nederlandscli Olympisch Comité gelukt, aan verschillende bedenkingen, in het Voorloopig Verslag opgenomen', tegemoet te komen. Hij heeft er dus goede ^oop op, dat een nadere bespreking van die bezwaren alsnog Vele tegenstanders zal overtuigen van hel onmiskenbaar belang, dat met het voorstel gemoeid is. Vóór alles heeft bij de indiening van dit Antwerp de verhouding met het buitenland den doorslag gegeven. In 1928 zullen voor het eerst na den oorlog weer alle centrale mogendheden tot deelneming aan de Olym piade worden uitgenoodigd. De Minister meent .dat hij de tolk is van velen, wanneer hij zegt, het te zullen betreuren, wanneer ons land deze schoone gelegenheid tot be vordering van dit pacifistisch doel liet voor bijgaan. Reeds daarom geldt het hier een inter nationaal belang van den eersten rang. Van grootdoenerij is hierbij geen sprake. IiïLi.enöeeï bestaat er voor ons land een jnoreele verplichting in 1928 de speten hier te organiseeren. Indertijd is een lijst opgemaakt van de verschillende landen, die successievelijk zouden worden uitgenoodigd om de spelen binnen hun land te doen houden. Nederland heeft al tweemaal, namelijk in 1920 en 1921 zijn beurt laten passeeren. Thans acht de Regeering het een zaak yan internationaal fatsoen, dat ons land op zijn beurt den plicht der gastvrijheid zal betrachten. Dit is het standpunt niet slechts van den Minister van Onderwijs, Kunsten en Wetenschappen, maar van liet gansche Kabinet. De Olympiade hoe men het doel er van ook moge beschouwen is een instelling, die internationaal is aanvaard, en als zoo danig verplichtingen medebrengt. Nevens dit groote internationale belang groepeeren zich dan andere argumenten, die voor Nederland ook beteekenis hebben, zoo als het verblijf in ons land van groote scha ren vreemdelingen, enz. Tm slotte zal door het samengaan van Sport en kunsten, zooals die in de plannen van 1928 is ontworpen, deze gebeurtenis ook voor onze kunstbelangen van niet te onderschatten beteekenis zijn. Een ongelegen tijdstip? De Minister meent, dat er wat voor te zeggen valt, dat deze beslissing, nu wij den malaïsetijd nog allerminst te boven zijn, op een ongelegen tijdstip aan de Slaten-Gene- raal wordt voorgelegd. Maar nu dit eenmaal zoo valt, brengt onze plaats onder de natiën mede, dat wij deze verplichting tegenover het buitenland niet van ons afschuiven. Over het algemeen ondervinden deze natiën bovendien de malaise in een mate, waarbij de toestand in ons land"gunstig afsteekt. Dat ons land een beroep op die malaise wil doen, om zich aan een internationale ver plichting te onttrekken, zal in het buiten land dan ook allicht niet worden verstaan. Ook de Regeering is er vast van over tuigd, dat. zoo ons land zich thans terug trekt, het voorgoed geschrapt zal worden uit de rij der Staten, die om beurten een Olympiade le organise eren krijgen. Zelfs slaat te vreezen. dat onze sportlieden dan voortaan den durf zullen missen, zich in het buitenland le vertoonen, om daar de eer van hun vaderland te gaan hooghouden. Andere bezwaren, welke werden aange voerd, waren van moreelen aard. Maar juist om ten aanzien van den moreelen kant me dezeggenschap te hebben, acht de Minister het verstandige politiek, zich van overheids wege niet afzijdig te houden. Geen spel op Zondag. Ten aanzien van de vrees van ontheiti- giug van den Zondag is de Regeering van meet af waakzaam geweest. Zij wenscht, dattegenover eventueelen Regeeringssteun deze voorwaarde zal staan, dal in geen ge- Val gedurende den Zondag zal worden ge speeld. Opdat echter velen van de Olympiade zuilen kunnen genieten, zullen in overleg met het Nederlandseh-Olympisch Comité maatregelen worden getroffen, om te be- wrrkea, dat gedurende de Zaterdagen, of althans gedurende een deel daarvan, door de werkgevere zooveel mogelijk aan hun personeel vrij al zal worden gegeven. De financieele kan!. Alvorens irt te gaan op de beschouwingen in hel voorloopig verslag betreffende de fi nanciering der Olympiade, meent de Minis ter een opmerking van algemeenen aard le moeten laten voorafgaan, naar aanleiding van de door eenige leden gehuldigde opvat ting. dat het niet op den weg van het Rijk ligt .de geheele burgerij voor deze sport- feesten le laten betalen; maar dat integen deel de sportliefhebbers en zij, die bij die feesten belang hebben, de daarvoor noodige sommen zeiven bijeen moeten brengen. Toen Amsterdam was aangewezen voor de ja 1928 te houden spelen, heeft het Neder landscli Olympisch Comité al heel spoedig Het financieele vraagstuk ter hand geno men. Nadat allerlei voorstellen werden ver worpen, leidde een met eenige vooraan staande bankiers gepleegd overleg er toe va*t le s'elLen, dat het groote bedrag, noodig ▼nor een behoorlijke regeling, door pariicu- lieren wel zou kunnen worden bijeenge bracht, maar alleen, wanneer, naar het voorbeeld van Zweden, een loterij zou kun nen worden gehouden. Daarop volgde het verzoek aan de Regeering de ingevolge de Loterijwet vcreischte vergunning tot het doen houden van zulk een loterij te willen uitlokken. Wegens prineipieele bezwaren is de Regeering op dat denkbeeld niet inge gaan, doch heeft zij in plaats daarvan haar medewerkingen den vorm van Rijkssubsi die toegezegd! Juist door deze houding der Regeering kregen de Siaten-Generaal dus medezeggenschap. Wanneer zij op het denk beeld eener loterij was ingegaan, had de Regeering alleen beslist. Met voldoenden grond mag worden ver wacht, aanvankelijk is dit reeds in ver blijdende mate gebleken dat. wanneer de overheid voorgaat, door middel van een subsidie, ook haar moreelen steun aan dit plan te geven, vele particulieren hun aan deel zullen leveren om de kosten te bestrij den. Aanneming van het wetsontwerp zal dus voor het Nederlandsch Olympisch Co mité niet slechts een spoorslag zijn. om met alle kracht voort te gaan van particuliere zijde gelden bijeen le krijgen; maar daarin zal voor het Comité eigenlijk de beste steun gelegen zijn om in dat pogen te slagen. Hoe beter dit gelukt, des te minder zal gebruik gemaakt behoeven te worden van het als maximum voorgestelde bedrag der Rijks bijdrage. In het kort staat de zaak, financieel ge sproken, zóó. dat er een waarborgfonds voor het volle bedrag der geraamde uitgaven, dus van 2 millioen gulden, zal zijn, waarin door het Rijk voor 1/2, door provincie en gemeente te zamen voor 1/4 cn door parti culieren eveneens voor 1/4 zal worden ge participeerd. Waar verder steeds op het besteden, van Rijkssubsidiën controle wordt uitgeoefend, zal deze zeker niet achterwege gelaten wor den bij het subsidie waarom het hier gaat.- Het ligt voor de hand, dat bij een zoo be langrijke Rijksbijdrage en wegen3 de bij zondere omstandigheden, waaronder zij zal worden genoten, een speciale vorm gekozen moet worden, om die controle tot haar recht te doen komen. Niets is het Comité liever, dan een vol ledige medezeggenschap van Rijkswege. Wat diagen anderen bij? Naar aanleiding van gestelde vragen merkt de Minister nog op: Is het gevoelen van eenige leden, dat in verhouding tot de bijdrage van het Rijk die van de gemeente Amsterdam te laag is ge steld. kan de Minister niet deelen. Hoewel het altijd bezwaarlijk is bij een zaak als deze de plaatselijke belangen tegen de alge- meene af te wegen, komt het hem voor, dat het voor de gemeente in het garantiefonds te nemen aandeel zeker niet van schriel heid getuigt Voorts wijst dc Minister er nog op, dat thans reeds van particuliere zijde de toe zegging is gedaan van een garantie tot een bedrag van 1/2 millioen. Verder kan de ver zekering worden gegeven, dat het Neder landsch Olympisch Comité nog drie jaar lang krachtig werkzaam zal zijn, om op allerlei wijzen bijdragen in le zamelen. Een positief antwoord op de vraag of, in dien dit wetsontwerp afgestemd wordt, hel houden van de Olympiade in ons land voor goed van de baan is, kan natuurlijk niet worden gegeven. Maar de Regeering is er van overtuigd, dat dit inderdaad het geval zal zijn. Tegen openbaarmaking van de geheel vcr.rloopige raming bestaat inderdaad wel ecnïg bezwaar. De begrooting zal door het Olympisch Comité gepubliceerd worden, na dat zij met medewerking van den Regee- ringscommissaris een concreten vorm heeft aangenomen. Heizelfde geldt voor het plan lot verbouwing van het Stadion, waarvan nu reeds gebleken is, dat het omgewerkt en vereenvoudigd kan worden. Resumé. Resumeercnd wijst de Minister er dus nogeens op. dat: lo. het voorstel lol hel verleenen van Rijkssteun gedaan wordt, omdat ons land in 1928 voor het organiseeren der Olympiade aan de beurt is, dat dit een bijzondere be teekenis heeft, omdat dan voor het eerst alle Centrale Mogendheden worden uitge noodigd vertegenwoordigers te zenden, en dat de Regeering het verstandig acht in de uitvoering van deze wereldgebeurtenis me dezeggenschap te hebben; 2o. op Zondagen niet zal worden gespoeld 3o. de financieele sleun des Rijks zich zal bepalen tot deelneming in het waar borgfonds tot een bedrag van ten hoogste een millioen. verdeeld over vier jaren; 4o op de gansche financieele gestie door een Regceringscommissaris, bijgestaan door accountants, nauwlettend zal worden toe gezien. RECLAME. SEDERT 1807 TELEF. 019 JUWELIER 6382 Koornbrugsteeg 5 - Botermarkt 2 VOETBAL. A. S. C.Wimbledon F. C. O3. Er was voor dezen wedstrijd niet die groote belangstelling, welke wij hadden verwacht. Het feit dat hij op een ..bij-Zon dag" plaatsvond, waardoor velen door hun werk verhinderd waren aanwezig te zijn, zal daaraan echter wel niet vreemd zijn geweest, liet was dan ook om diezelfde reden, dat dc A. S. C.-rechlsbuilen Janssen onlbrak, en doordat mede de jongste De Ruyler verhinderd was, kwam A. S. C. ten slotte in een geheel andere samenstelling uil dan aanvankelijk door ons werd ver meld. Het verloop van den wedstrijd heeft daardoor aanmerkelijk geleden, al stond hel dan ook bij voorbaat vast, dat de thuisclub zich mccrendeels tot verdedigen zou moeien bepalen. Immers de rechtervleugel Van der MarkWamsteker Jr. heeft zeer weinig uitgericht en de toch al geringe kracht van den roodzwarten aanval vrijwel totaal ge broken. Vooral in de eerste helft-wan den- kamp waren de gasten doorloopend in het offensief, zonder dat de Leidsche voorhoede daar iets van belang tegenover wist te stel len. Eenigszins was dat trouwens ook weer te wijten aan de half linie, die verdedigend lang geen onverdienstelijk werk deed. maar niet in staat was daarbij ook nog den aan val voldoende te steunen. Ilet is in die pe riode speciaal aan Josson, Brouwer en Roem te dr iken geweest, dat de score „slechts" tot 3O werd opgevoerd. Na de pauze ging het gelukkig iets beter en doordat de blauw- gehemde Engelschen zich toen blijkbaar niet zoo zeer inspanden als voor de rust was er toen van een beduidend overwicht geen sprake. Wij gelooven zelfs dat A.S.C. in de tweede helft evenveel in het offensief is geweest als de gasten. Het goede, tacti sche verdedigen der Wimbledon-backs en de weinige schotvaardigheid der rood-zwar- ten was evenwel oorzaak, dat A. S. C. geen enkele maal het net wist te vinden. En aan gezien ook de Blues er niet in slaagden kee per Blom meer ernstig in moeilijkheden te brengen, kwam het einde tenslotte niet on- veranderden stand. O3, een uitslag, wel ke naar buiten nog niet eens zoo'n gekken indruk zal maken. Veel spanning heeft de wedstrijd intusschen niet gebracht. A. S. C. speelde een maligen wedstrijd, al deed de verdediging vele goede dingen, en was stel lig stukken minder dan de Engelsehc ploeg, die evenwel ook met ten volle aan onze verwachtingen heeft beantwoord. Zooals het zwakke A. S. C.-team gisteren speelde had een eerste-klas Engelsch amateur-elftal haar met groote cijfers, althans veel grooler dan thans, moeten slaan. Zeker, de gasten hadden een ploeg waar eenheid in zat; zij beschikten over een groote balcontróle en vaardigheid, plaatsten goed en vulden el- kaars fouten op dikwijls prijzenswaardige manier aan, maar toch: èf was bet niet. Zij speelden wèl met het hoofd, maar de dash, de bezieling ontbrak. Wij betwijfelen het dan ook vooralsnog of dit Wioibledon- elftal, in den speel vorm van gisteren in slaat zal zijn een op haar enthousiasme drijvende ploeg als Stormvogels te slaan. Geestdrift overwint dikwijls techniek cn dat lijkt ons in dit geval heel wel mogelijk. Be paalde uitblinkers hebben wij in dit elftal niet kunnen ontdekken. Allen beschikten over een groote voorraad trucjes en paar den snelheid aan fraai positie-nemen. Ilun shortpassing, hoe mooi ook om te zien, maakte ook nu evenwel op ons niet den in druk van zeer productief te zijn. Van de A. S. C.-ploeg zeiden wij reeds bet een en ander. Zij bestond uit een goede verdediging en harlflinie en een zeer zwakke voorhoede. Evenals verleden jaar stond ook ditmaal Josson weer aan het hoofd der de fensie. terwijl in de half linie speciaal Brou wer en Roem een uitstekenden wedstrijd hebben gespeeld. In tegenstelling met den Engelschen midhalf speelde Roem veel op de vleugels en daardoor werd dan ook zoo nu en dan nog eens gevaar veroorzaakt voor het doel der blauwhemden. De wedstrijd begon pas te 7 minuten voor halfvier. De volgende ploegen stelden zich toen op: A. S. G. Blom Wamsteker Sr. Josson Yreeken Roem Brouwer Wamsteker Jr. De Ruyler Sr. Goslings v. d. Mark Slephanus O Rowell Rowden Wills Wadey Colins Boase Goodens Brewer Gregory Sowter Sterry Wimbledon F. C. Nauwelijks is er afgetrapt of De Ruyler waagt reeds een kansje. Uit vrije positie schiet hij zuiver onder de lat, doch Sterry weet den bal fraai te stoppen. Wimbledon neemt dan het offensief over en is geruimen lijd, kort samenspelend, niet voor het A.S.C. doei weg te krijgen. Josson evenwel -speelt een keurige backpartij, en aangezien de af werking der Engelsche attaques nog al iets te wenschen overlaat, krijgt Blom voorloo pig weinig moeilijk werk. Bij een uitval van A. S. C. plaatst Roem het leer naar rechts, Van der Mark zet voor en De Ruyter kopt rakelings naast. Dan brengt de Wimbledon- voorhoede het leer mooi op, Rowden schiet laag in en Blom stompt den bal vallend uit den hoek. Colins brengt het leer echter op nieuw voor de goal en het is Wills, die met een kalm schot doelpunt. Na 16 min. is de stand O1. De gasten blijven sterker, maar bezondigen zich dikwijls aan offside. Uit een voorzet van rechts kanjert Wills ineens in doch hij vindt Blom op z'n post. Edoch, het i9 uitstel van executie, want als eenige Leidsche aanvallen op de backs der tegen partij zijn gestrand .komen de gasten terug, en Wills scoort opnieuw, doordat Blom te laat uitvalt. O2. A. S. C. valt nu een tikje feller aan en Stephanus krijgt zoowaar een kansje van niet al te grooten afstand. Z'n se hot gaat echter ver naast. Pas na een half uur krijgt A. S. C. haar eersten corner, wel ke door Roem wordt gemist. Zes minuten later komt uit de vele Engelsche aanvallen tenslotte weer een doelpunt, thans door toe doen van Wadey, die den bal in de touwen kopt. O3. Ev n voor lijd breekt De Ruy ter door de Engelsche verdediging, maar de zachte schuiver wordt door Sterry makke lijk- gestopt. Brouwer redt dan nog eens wanneer de gasten het Leidsche doel zwaar belagen en vervolgens gaat men theedrinken Te 19 minuten over vier trapt Wills af voor de tweede helft. Het leer gaal van voet tot voet "en 't volgend moment krijgl Blom al een schol te. verwerken van den Engel schen linksbinnen. Hel blijkt echter, dat de roodzwarten nu beter op dreef zijn dan voor de rust. Wamsteker Sr., die voor de rust zwak was, stuwt de ploeg nu krachtig op, en werkelijk: de combinatie slaagt niet on aardig. De roodzwarten spelen met meer vuur en zijn nu ook sneller dan in het be gin en zoo weten zij de gasten te weerstaan. Een schot van Goslings, na goed samenspel met Stephanie, wordt gestopt, terwijl de A. S. C.-linksbinncn bij een le scherpe pass van De Ruyter niet vlug genoeg blijkt te zijn. waardoor Gregory, di° van den an deren kant kwam toeloopen..het gevaar weel to voorkomen. Dc Ruyter waagt dan zelf een kansje en de doelman schijnt met het schot veel moeite te hebben. Hij laat het leer tenminste weer vallen, maar werkt het dan ten laatste weg. Wimbledon doet dan een zwakken aanval, welke door Josson wordt bedwangen. De bal komt bij- Van der Mark, die hoog voorzet, cn dan heeft De Ruyter de kans van den dag! Van vlakbij kogelt hij echter over de lat. A.S.C. heeft thans werkelijk eenig overwicht, maar de kansen weet zij niet te lenutten. terwijl Wimbledon gewoonlijk reeds sluit op de Leidsche backs, die door de halflinie uit stekend worden bijgestaan. Toch dreigt er plotseling weer gevaar voor het roodzwarte doel als de Engelsche linkervleugel langs Vreeken gaat en Rowden hard inschiet. Via Blom en den paal komt het leer echter in het veld terug, waar Brouwer voor verdere verzending zorgt. Zoo nu cn dan probeert Wimbledon het met verre sc-hofen, die ge woonlijk slecht zijn gericht cn geen resul taat opleveren. Ook een lijdelijk overwicht brengt de gasten geen succes meer. De Leid sche backs zijn op het short-passing nu be ier ingespeeld en laten zich niet meer ver schalken. Daarentegen doen Do Ituylcr cn Slephanus plots een zeer gevaarlijken uit val, waarbij de doelman niet dan met groote moeite redding brengt. Tegen het laatst gaat de Engelsche linksback Gregory nog eens met het leer naar voren om dan een prach tig schot te lossen van grooten afstand, maar hij zoekt het doel iets le hoog, zoodat de bal over gaat. En na eenige wederzijdsche aanvallen, waarbij de verdedigingen mees- Ier blijvon, komt dan het einde van deze „internationale ontmoeting". Programma voor Paschcn. NEDERLANDSCHE VOETBALBOND. Kamp. van Nederland. Den Haag: n. B. S.Frisia. Rotterdam: SpartaGo Ahead. Promotie en degradatia. Amsterdam: SpartaanZand voort. Sneek: SneekAlcides. De competitie. Afd. I: 2de k' sse A: I! diaV. T' C AfdL II, 2de klasse B: GoudaNeptunus. 4de klasse B: G. S V D. C. L. Afd. IV: PhilipsWillem II. Van Overal. De gewoonte getrouw blijft ook ditmaal op Eersten Poaschdag de voetbal ruston, zij bet dan ook alleen officieel. Vriendschap pelijke wedstrijden, waaronder vele tegen builentandsche clubs vinden er natuurlijk nog heel wat plaats cn 't lijkt ons ook onbe zonnen werk daar tegen op te tornen. Wij zien er trouwens ook geen enkele rc*ien voor. Inmiddels maken H. B. S. en Frisia dezen keer dan toch een uitzondering op den gulden regel der competitie-rust voor Eersten Faaschdag. Zij toch ontmoetten elkaar dan in Den Haag voor het kampioenschap van Neder land. Omtrent den uitslag lijkt ons geen twijfel mogelijk. De flinke ploeg der Kraaien welke rechtstreeks op het kampioenschap afstevent, i3 tactisch en technisch de meer dere van het wel enthousiaste maar, on danks alle3, tooh betrekkelijk heel zwakke Frisia-elftal, en zal derhalve, dank zij voor al de schotvaardigheid van Küchten en Baer van SlamgeiYburgh, met groote cijfers van de Friezen weten, te winnen. Wij hopen intusschen dat de gasten eens weer volledig kunnen uitkomen en in slaat zullen blijken een behoorlijk figuur tc slaan. Ten opzichte van het Noordelijk voet bal in hef algemeen zal dat, naar wij mee- nen, heel hard noodig zijn. Den volgenden dag speelt Sparla Ihans legen Go Ahead, en ook lj-ier voorzien wij een zege der thuisclub. Als basis daarvoor nemen wij het goede spel der Spartanen in den kamp tegen H. B. S. Wel zullen de Deventenaren fel van zich af bijten en wel gelooven wij dat hel verschil lang niet zoo groot zal zijn als in de ontmoeting lusschen II. B. S. en Frisia, maar toch: het spel van Sparta lijkt ons nog altijd een weinig beter dan dat van Go Ahead, en aangezien de kansen der Rotterdammers op den ecre- liiel nog geenszins uitgesloten zijn zal hel hen ook aan geestdrift niet ontbreken. Al leen één ding heb! :n de roodwit!on togen, en dat is hun absolute gemis aan fortuin in deze competitie tot op heden! Of dit nu Maandag anders zal zijn.. Voor de promotie-competitie ontmoeten Spartaan en Zandvoort elkaar le Amster dam. Insiders hebben aanvankelijk be weerd, dat de strijd alleen zou gaan "Lus schen Zandvoort en nummer laatst der eer ste klasse, in dit geval dus Quick, en dat Spartaan geen schijn van kans maakfe, maar na de match te Zandvoort van verie den week en de ontmoeting Spartaan—Ibl- versum zijn de meen Logen vrij beduidend gewijzigd, en alweer van ins.ders vernamen wij nu dat Spartaan wel degelijk e«o har tig woordje zal gaan meespreken ia deze extra-competitie. Wat er nu dus van ie ge looven? Wij zuil?n liever een voorspelling maar achterwege la ton. cioch wijzen er nog even op, dat vooral Zandvoort zeer zeker haar uiterste best zal doen omdat een ne derlaag, ja zelfs een gelijk spel, haar vrij wel kansloos maakt. Ook voor het Noorden is een „promotie- en degradatie-wedstrijd" vaslgeslcld, name lijk Sneek—Alcides. Deze mist echter alle interesse omdat nummer drie, namelijk H. S. C. reeds definitief is aangewezen voor de promotie. Wij zulten een verdere bespreking dus maar achterwege laten. Gewone competitie-wedstrijden worden er zoo go-'d als niet gespeeld. En die er nog vastgesteld zijn interesseeren ons vrijwel niets, op één uitzondering na. Wij bedoelen de match in het Zuiden tussclien Philips cn Willem H. Indien Philips wint, maar ook Slechte dün is een beslissingswedstrijd tegen Alliance noodig. De winner van dien extra- kamp speelt degradatie-wc-dslrijden, terwijl de verliezer definitief degradeert. Verliest Philips morgen, of speelt hij gelijk, dan gaat zij sans pardon naar de tweede klasse over. Het zal er dus spanxlen Maandag in de lampenstad! Haagsch XINederlandscli XI 26. De wedstrijd van hel Nederlandscli XI tegen het Haagsch XI, ten bate van trainer T\ arburton, is als oefenwedstrijd mislukt. Er waren slechts 4 spelers der nationale ploeg aanwezig, namelijk Van der Meuten, v. Dijke, v. neel en De Xairis. Verder speel den de reserves Telzner cn Visser, terwijl het overige vijftal bestond uit Struys (Storm vogels), Buitenweg (U. V. V.), v. d. Broeke (N. A. C.), Litz en Ruis (D. F. C.). De Ifaagschc ploeg bestond voor de lin kerhelft uit Quiekspclcrs, voor dc rechter uit H. V. V.-ers, met den V. U. C.-er Cafame als spil. In het veld was er niet zooveel verschil, maar de mïdvoor den nationalen Wout Bui tenweg was buitengewoon gevaarlijk en productief en scoorde 4 doelpunten. Van der Broeke en De Na Iris wisten ieder een maal het net te vinden, terwijl Van der Meuten slechts tweemaal werd gepasseerd. De nieuwe Oranjeman Van Heel maakte een goeden' indruk. TrekvogelsP. V. C. Gisteren werd er een vriendschappcl ijken voetbalwedstrijd gespeeld om een bronzen medaille, uitgeloofd door personen werkende bij de Gebroeders Pel, zich noemende P.V.G. De tegenpartij was dc Trekvogels, een club die het volgend, seizoen in den L.Y.B. hoopt te spelen. Om even 3 uur werd begonnen. P. V. C .trapt af en er ontslaat een vlug spel met P. V. C. in den aanval. Nauwelijks is het spel oen kwartier oud of dc rechts binnen schiet keihard in. 10. Nu komen de Trekvogels opzetten, ze spelen een aar dig spel, vooral de middenhalf was goed. Rust 10. Na de rust is het spel danig ver slapt. De linksbuiten der Trekvogels brengt de partijen op gelijken voet. 1—1. De Trek vogels zijn nu gehec. .1 ingespeeld. Verschil lende schoten worden op dool gelost, maar de keeper is op zijn post. Eens schoot de rechtsbinnen van Trekvogels keihard legen de bovenlat. P. V. C. speelt met geluk. Na 3 penalties naast geschoten le hebben wordt de 4e keihard ingezet. 21. Daarna fluit de scheidsrechter inrukken en hebben de Trek vogels hun eerste medaille verdienstelijk gewonnen. LeidenDen Haag (zwaargewicht). Wij vernemen, dat de wedstrijd Leiden Den Haag (zwaargewicht) morgen op het A. S. C.-terrein aan de De Kempenaerstraat zal worden gespeeld. Het .feest dor dikbui ken" vangt aan te halfdrie. LeidenBnusel. De steden-wedstrijd LeidenHaarlem, welke op 26 April alhier zou plaatsvinden, zaJ worden vastgesteld, in verband met hot goede resultaat da tde onderhandelingen met Brussel Hébben opgeleverd. Brussel heeft aangeboden hier op voornoemden da tum le komen speten, en het is zeer waar schijnlijk da<t men hel over de voorwaarden wel eens zal worden. In dat gevat gaal het Leidsch elftal in het najaar naar Brussel en zullen er in de toekomst steeds twee wedstrijden per jaar worden gespeeld. Door ens Blad is voor deze jaarlijkscho ontmoe tingen een zilveren wisselprija beschikbaar gesteld. Het Oostelijk elftal. Doordat de spelers van Go Ahead verhin derd zijn is het Oostelijk elflfal voor den wedstrijd Oost-Zuid als volgt samenge steld: dool: Oldeman (Robur et YelociUs); ach ter; Koeslag (Z. A. C.), ^n Van Asten (Go Ahead); midden: Ycltkamp (Enschede), Hulsman (Go Ahead) en Remeijer (Go Ahead); voor Sten fort (Go Ahead), Ni j hof (Hengelo), Halle (Go Ahead), De Boer (En schede) en Doeschale (Z. A. C.). RECLAME. Toegangsprijzen: Zitplaatsen 40 ct., Stnan-* plaatsen 30 ct. Jongens 15 ct. 9567a WTEIEE1TKXH. Leidsche ren- ua tccrisienver. „Vios". Morgen a.s. wórdt er deelgenomen d 'tr de renners cn eenige toeristen aan de \.iar. dizheidsril van „Excelsior", Den Haag. Het Irajcct loopt over 100 K.M., Den Ha»"— Zandvoort vise-ver- Door den lieer Chr. is voor den eerst-binnenkomenden renner v d. Pluim, rijwielhandel de „Ordonnans" nit ,,VIo9'' een tub-band uitgeloofd, en voor den eersten toerist een prima Ordonnans- buitenband. De plaats van samenkomst is 's morgen» te 6 uur 15 min. op de Prinscssekadc, hoek Noordeinde.

Leidsch Dagblad | 1925 | | pagina 13