HET BLOEMEN-PAASGHFEEST TE HEEMSTEDE. De derde tijdelijke expositie. Het Hoofdgebouw was nog nooit zóó schitterend! ïiieuw cen referendum zal gehouden wor den over de toelating van de hoofden van scholen tot den bond, met dien verstande, dat blanco stemmen daarbij als ongeldig beschouwd zullen worden. yereeniging van Leeraren bij het Chistelijk Middelbaar Onderwijs. In het gebouw van de Chr. H. B. S. te Utrecht is do algemeene vergadering ge houden van de Ver. van Leeraren bij het Christelijk Middelbaar Onderwijs. De vergadering werd geleid door don voorzitter, dr. J. Bruine, rector van het Ly ceum te Almelo. Do jaarverslagen van secretaris en pen ningmeester, de heeren P. den Boer, van Rotterdam, en Bloten werden goedgekeurd, evenals het jaarverslag van de redactie. In dc plaats van den aftredenden pen ningmeester, den heer Bloten, die niet her. kiesbaar is, werd gekozen mej. E. J. Man eonin de redactie van het orgaan werd de heer La Maitre vervangen door den heer M. J. Ornée, van Groningen. Het aanbod van 's-Gravenhage, om de Vereeniging het volgend jaar te ontvan gen, werd aanvaard. Bij de rondvraag werd de wenschelijk- hcid tiitgcBproken, dat leder zooveel moge lijk 30 uur les zal kunnen geven, al moet men ook eenigszins breken met het vak- leer.irf.i\tystec-m Verder werd door de vergadering instem ming betuigd met de actie, die wordt ge voerd voor gelijkstelling tusschen open baar en Chr. M. O. in die plaatsen, waar <Ioor het optreden der gemeentebesturen ongelijkheid is ontstaan. In de voortgezette vergadering hield dc heer A. J. Drewes B.Fzn., uit Amsterdam, een referaat over het Onderzoek naar tfo vermoeidheid en de resultaten daarvan. In de middagvergadering hield dr. Bok horst (Amsterdam), een lezing over het Daltonstelsel. Na eenige beraadslaging werd de verga dering gesloten. Vereeniging van Leeraren aan Christelijke Gymnasia en Lycea. Te Utrecht zijn de leden der Vereen, van Leeraren aan Christ. Gymnasia en Lycea irn algemeene vergadering onder presidium van dr. J. v. d. Valk in zesde algemeene vergadering bijeen gekomen. Na behandeling van cenige ingekomen «tukken kwam het jaarverslag 1924 van den secretaris dr. D. J. A. Westerhuis aan de orde. Dit verslag maakte melding van een gevoerde salarisactie alsmede van goedo samenwerking met het Christ. M. O. Het ledental bleef stationnair. Het ver slag werd goedgekeurd. Hierna kwam het woord aan prof. dr. Z. W. Snellen, uit Rotterdam, die een refe raat hield over het onderwijs in de geschie denis op Christ. Gymnasia en Lycea. In de middagvergadering werd de secre taris, de heer dr. D. J. A. Westerhuis her kozen, terwijl het jaarverslag der penning- meesteresse, mej. dr. Jansen, sluitend met een batig saldo van f 280, werd goedge keurd. Ten slotte hield mej. dr. Bella Jansen een lezing over het ontstaan en de betee- kenis van Lessing's Parabel van de drie Ringen. De gedelegeerde commissaris van de Rotterdamsche Bank. Het Tweede-Kamer-lid Schaper heelt de volgende vragen gesteld aan den Minister van Financiën: Is de Minister bekend met het feit, dat de gedelegeerde commissaris der Rotter damsche Bankvereeniging, die in de alge meene vergadering van aandeelhouders dier instelling op 28 October j.l. als zoodanig is benoemd om inzonderheid voor de belangen van de Rotterdamsche Bankvereeniging te ■waken, een renumeratie van £150.000 ge niet? Is het den Minister bekend, dat tegen het bedrag dezer renumeratie door com missarissen der Rotterdamsche Bankvereeni ging bezwaar is gemaakt, doch dat zij onder pressie van de direat'.e der Nederlandsche Bank voor de eischen van den nieuwen functionaris ziju gezwicht? Is de Minister bereid mede te deeien op welken grond aan den bedoelden functio naris een zoo exorbitant hoog© jaarlqksche beiooning is toegekend, teTwijl toch niet betwijfeld kan worden, dat voor de Rotter damsche Bankvereeniging na de plaats ge had hebbende gebeurtenissen de noodzake lijkheid bestond om belangrijke bezuinigingen in haar bedrijf door te voeren? Zou de Minister, indien een voldoende grond voor deze hooge belooning ontbróken beeft, bereid zjjn stappen te ondernemen, die er toe kunnen leiden, dat deze bélooning tot een peil wordt teruggebracht, dat in overeenstemming met liet voor dergelijke vakkundige prestaties in het algemeen gel- geldende kan worden geacht? Z. K. H. Prins Hendrik heeft eenige dagen geleden te Leipzig de ondergrond- sche Jaarbeurshal en het terrein der Tech nische Jaarbeurs bezichtigd. Hij heelt zich in zeer bewonderende bewoordingen uitge laten. Prof. mr. A. S. Oppeuheim zal binnen kort in opdracht van de Koninklijke naar Venezuela vertrekken. In „Pulchri Studio", in Den Haag, heeft het Centraal-Bestuur van den Ned. Tuinbouwraad zijn eerste vergadering ge houden na de reorganisatie onder voor zitterschap van mr. H. O. Dresseihuys. Deze heette de vertegenwoordigers der groepen: bloembollenteelt, bloemisterij, boomkweekerg, 2aadteelt en veilingsvereenigingen, die nu ais zelfstandige vereenigingen tegenwoordig waren, welkom en inzonderheid den heer ir. G. J. Kakebeeke, inspecteur van den land bouw, als vertegenwoordiger der Regeering. Daar de secretaris wegens familieomstan digheden verhinderd was, werd zjjn functie .waargenomen door den lieer J. G. Ballego, Volgens de statuten werd de voorzitter voor vjjf jaar- gekozen door de leien bulten hun midden. Met op één na a!gem>ene stem men werd mr. Dresseihuys als zoodanig ge kozen. Deze nam die functie aan. Met al gemeene stemmen werd hierop de heer II. C. Valeton tot secretarbS-penningmeester ge kozen. Uit de onkostenberekemng bleek, dat er over 1924 een tekort is van 12032.58, met de andere kosten aan declaratie, huishuur, verhuiskosten, enz., wordt dat 17011.43. Aan contributie werd het vorige jaar op gebracht f 0940.20. Als dat ook dit jaar geschiedt, kunnen alle schulden betaald worden. Ontvangen is de mededeeling, dat in April te Londen een vergadering zal ge houden worden van de Internationale Or ganisatie van Landbouwwerkgevers. Te voren zul door de afdeeling Nederland in Den Haag een voorvergadering gehouden worden. Do heer Valstar, die dat reeds eer deed, zal ook deze vergadering bijwonen. De heer Krelage is bereid deel te nemen aan de besprekingen inzake Staatsbemoei ingen met den Landbouw. De vergadering meende zicli van advij„ te moeten onthouden over de benoeming van een vertegenwoordiger van den Land bouw in- de Commissie voor herziening der handelsverdragen. Met voldoening is vernomen, dat omtrent den vertegenwoordiger van den Tuinbouw geen verschil van meeaing bestaat. Een wijziging in de statuten van Je Tuin- bouw-Aankoop-Centrale werd goedgekeurd. Aan het einde der vergadering wenachte do voorzitter de groep Bloembollenteelt ge- ïuk met de groote successen, welke 'de bollenteelt te Heemstede heeft behaald, want dal is van groot belang niet alleen vöoa, de bollenstreek, maar voor het tuinbouwend Neaerland. Erkentelijk is men de regeering, die, door de benoeming van den heer Krelage tot ridder in de orde van den Ned. Leeuw, heel den Tuinbouw heeft willen eeren. De heer Krelage bedankte den voorzitter voor diens hartelijke woorden ea bracht op zijn beurt hulde aan de groote verdiensten van "den heer Dresseihuys voor den tuinbouw. Op aanstichting van dr. J. C. Erin- gaard, te 's-Gravenhage, heeft eenige weken geleden de vergadering van officieren van den motordienst, die voor 96 pet. uit re serve-officieren, dus burgers, beslaat, uit haar midden een comité benoemd, dat tot opdracht had een ruimer comité van Ne derlandsche burgers te vormen, dat zich tot laak zou stellen te waarschuwen tegen een zijdige ontwapening. Het aldus gevormde comité is Woensdag 7 dezer te 's-Graven- hage in conslitueerende vergadering bijeen gekomen onder voorzitterschap van den president van voornoemde Vereeniging, den heer S. Prins Dzn., directeur van de Neder- landsche Basalt-Maatschappij te Zaandam. Het comité hoeft voor de naaste toekomst liin werkwijze vastgesteld. Het Nationaal Sportcomité ter huldi ging van de HollandIndië-vliegers op „Houtrust" in Den Haag, meldt: Was het oorspronkelijk de bedoeling van bet regelingscomité de deelnemers aan het défilé zich te doen opstellen in den om trek van Houtrust", a.l in de Sportlaan en dc Laan van Poot, thans is men daar van teruggekomen en zal het véérterrc-ti op „Houtrust" voor de opstelling gebezigd worden. Op bet terrein waar de huldiging, het défilé en de demonstraties zullen plaats hebben, is cen zoodanige accomoda te aangebracht, dat alle toeschouwers de versohillcDde nummers uitstekend zuilen kunnen volgen. Aan het défilié zullen, naast de reeda vermelde aportgroepen, nog deel nemen de cricketers en leden van den Haag- solien Zwembond. Het ligt in de bedoeling den toegang tot bet terrein op 25 April a s. rcects des middags om balféén open te stellen. Van haiféén tot drie uur zullen muziek corpsen concerten geven. Na aankomst van de Holland-Indië-vlie- gers in bet vaderland zal de „Alg. Ned. Metaalbewerkersbond" een speciale huldi ging organiseeren voor den mechanicien Van den Broccke, die lid is van dezen Bond. üczo huldiging zal plaats hebben op 23 April a.s in „Bellevue". De organisatie er van is door bet hoofdbestuur opgedra gen aan de afdeeling Amsterdam. De aviateurs zijn Donderdag in welstand te Marseille aangekomen. Het comité uit Holland was niet gearriveerd, zoodat do vliegers slechts begroet werden door den consuf. Op hartelijke wijze werd afscheid genomen van den kapitein van de „Pa- tria", Boom, en de talrijke kennissen op de boot. Per auto werd naar „Hotel Spiendide" gereden, waar de Hollandsche kolonie ver zameld was. Vervolgeus werd een diner gegeven van twintig couverts. De aviateurs waren voornemens één of twee dagen te Marseille te blijven, om daar na naar Parijs te vertrekken. Ir. de Mariastichting, te Haarlem, waar hij sinds enkele weken verbleef en geopereerd werd, is, in den ouderdom van 56 jaren, overleden de zeereerw. heer J. M. A. Bots, pastoor te Assendelft. Joannes Maria Aloysius Bots werd geboren te Nieuw koop 23 Mei 1868 en priester gewijd op 17 Februari 1894. Achtereenvolgens werd hij benoemd tot kapelaan te Langeraar op 19 Februari 1894, te Warmond op 29 Augus tus 189S, eu te Amsterdam (H. Will, bimien) 26 October 1901; tot pastoor te Moordrecht 3 September 1907 en te Assendelft 9 No vember 1918. Thans hébben ook te Amsterdam een aantal op wachtgeld en wachtgeld-pensioen gestelde gehuwde Rijkstalefonislen een aan schrijving ontvangen, waarbij haar de gele genheid wordt geopend opnieuw als telefo niste in dienst te treden. Hiertoe dienen zij zich aan een nieuwe keuring te onderwier pen, waarna zij voor drie maanden op proef worden benoemd. Na gebleken geschikt heid kan dan opnieuw waste aanstelling volgen, Het nationaal comité ter herdenking van Hugo Grotlus heeft gisteren (verjaardag van Hugo de Groots geboortedag;, door zijn daartoe gedelegeerde comité-leden, de hee ren mr. G. van Baren, burgemeester v3n Delft, jlir. mi*. E- A. van Beresteyn en de secretaris van liet uitvoerend comité, de heer H. Ch. G. J. van der Mand ere, een krans doen leggen op Grotius' graf in de Nieuwe Kerk te Delft. Op de linten was vermeld, dat zij afkomstig is van be doeld comité, terwijl de jaartallen 1883 en 1925 daarop zijn aangebracht Jhr. Van Beresteyn sprak enkele woorden naar aan leiding van de herdenking van Grotius' ge boortedag. Onder de aanwezigen werd ook opgemerkt mevr. jhr. de JongeCornets de Groot. De Raad van Zaandam heeft met 11 tegen 10 stemmen aangenomen een voor stel tot verlaging der belasting op de pu blieke vermakelijkheden van 15 pet. op 10 pet. i' Pater dr. G. Vrjjmoed, die in de Delftscbe club „St.-Michaël" als spreker zou optreden, heeft in een schrjjven aan genoemde cfub meegedeeld, dat hij zijn spreekbeurt niet kon vervullen, daar hem dien dag ter kennis was gekomen, dat, vol gens besluit van de laatste Synodale bij eenkomst, het den geestelijken van het diocees Haarlem verboden is aan politiek te doen. De alphebetlscbe aanbeveling voor rechter in de rechtbank Arnhem bestaat uit mrs. H. D. Feenstia, rechter-plaats- vervanger in de rechtbank Utrecht; H. Han- nema, rechter in de rechtbank te Leeuwar den, en C. van Nievell, rechter in do rechtbank te Tiol. Bp Kon. besluit van 25 Maart 1925 tot wijziging van het bezoldigingsbesluit burgerlijke Rijksambtenaren 1925, is o.a. het volgéntte bepaald: In bijlage A.: Do inschrijving in do kolom „periodieke verhoogingen", behoorendo bij de ambten van adjunct-accountant der direct ebelastin- gen, invoerrechten en accijnzen, en adjunct accountant bij de afdeeling volksgezondheid wordt gelezen als volgt: 6 tweejaarlijksche verhoogingen van f 300 en 5 tweejaarlijksche verhoogingen van f200 (thans was bepaald 4 tweejaarlijksche verhoogingeu van f 300 en 8 tweejaarlijksche verhoogingen van f200). Onder het onderdeel „scheepvaartinspec tie" wordt de inschrijving van technisch scheepsbouwkundig ambtenaar, als volgt ge lezen: Technisch scheepsbouwkundig ambtenaar f2300f3400, 4 tweejaarlijksche Verkoo- gingen van f300 en 3 tweejaarlijksche ver hoogingen van f100 (thans was bepaaid, dat de salarisgrenzen waren f2300—f3200, met 3 tweejaarlpksche verhoogingen van f200 en 3 tweejaarlpksche verboogingen van flOO). De voorzitter en de secretaris van den Algemeenen Nederlandschen Mijnwerkers hond hebben aan den Minister van Water- slaat geschreven: dat zij met groote belangstelling gevolgd hebben de besprekingen in de Tweede Ka mer, naar aanleiding van de inlerpellaitie- Van Ravesteyn over den toestand der mijn werkers; dat zij uit de daaromtrent gepu bliceerde verslagen vernomen hebben, dat de Minister een afwijzing van verlaging der vervoeriarieven voor 'de mijnwerkers, die van den arbeóderstreln gebruik moeten ma ken, heeft gemotiveerd met de woorden „dat de spoorwegen de mijnwrerkers toch niet met verlies kunnen vervoeren"; dat toch wel de vrachttarieven voor het kolen- vervoer zijn verlaagd, waarvoor de Regee- ring zich aansprakelijk stelt en hetwelk een bedrag uitmaakt van rond f 700.000; dat een vermindering van de veryoertarieven voor de mijnwerkers verre beneden een be drag van f700 000 zal blijven; dat de Re geering de vrachttariefverlaging heeft toe gestaan, omdat de mijnbedrijven direole voorziening vereischtendat ecTiter ook de mijnwerkers voor wat hun bestaansvoor waarden betreft directe voorziening ver- eischen; dat er thans reeds in verschillen de plaatsen door hen wordt getracht een goedkooper vervoer te organiseeren door middel van autobussen; dat bij slagen van deze plannen de spoorwegen toch nog groo- lere verliezen zullen lijden dan bij een ver laging van de vervoeriarieven. Redenen, waarom adressanten zich nog maals veroorloven, juist met het oog op de urgentie van het treilen van een voorzie ning, er hij den Minister op aan le dringen, een verlaging van de vervoeriarieven te overwegen. Naar men verneemt, beslaat bij het hoofdbestuur der Posterijen eiï Telegrafie het voornemen, een proef le nemen met de stichting van hulppostkantoren in winkels, naar het bekende Engelsche systeem. In Engeland, Schotland en Wales zijn niet minder dan 20.000 van deze hulppostkan toren in winkels. De winkelier vervult dan levens het ambt van „sub-postmaster"? Het hoofdbestuur der Posterijen heeft daar een grondig onderzoek doen instellen naar het daar beslaande poslslelsel, en op grond daarvan besloten, hier een proef in de steden te nemen. De vestiging van hulppostkanloren, zoo als bij de firma Gerzon en ook bij „De Bijenkorf" te Amsterdam, staalt apart van het nieuw le beproeven Engelsche stelsel. Het hoofdbestuur van den Ccntralen Nederlandschen Anibtenaarsbond heeft den Minister vam Justitie verzocht, te witten be vorderen,, dat naar het voorbeeld van andere Departementen van algemeen be stuur de verouderde benamingen van: hulpsehrijver, rijfcsklerk 2de en 1ste klasse ter griffie en ten parkette worden vervan gen door die van: schrijver, Merk en adj.- cornmies. De audiëntie van den Minister van Arbeid aal 16 April niet plaats hebben. Rhododendrons, Azalea^mollis, darcissen, Rozen en Hyacinthsn spannen nu den hoofdkroon. (10 APRIL—10 APRIL) Het is nu voor de derde maal dat het' Hoofdgebouw van de Voorjaars-Bloemen tentoonstelling in praehtkleed is ges-token. En dezie derde expositie overtreft niet al leen de beide vorige, ze overtreft boven dien de stoutste verwachtingen, zelfs van den meest bekwamen vakman. Zóó had niemand het durven droomen. 't Is één zee van bloemen en kleuren. De planten, die op deze tentoonstelling de leiding hebben, zijn Rhododendrons en de vollegronds-azalea's, de Azalea's mollis. Nooit waren zóóveel verscheidenheden bijeen, als hier. En het is Boskoop, ons be roemd kweekers-centrum, dat door den oorlog zoo jammerlijk heeft geleden, doch zich nu weer prachtig aan het herstellen is, dat deze derde tijdelijke tentoonstelling zoo goed als geheel draagt. Aalsmeer helpt een stevig handje mee, maar Boskoop domineert toch. Rhododendrons zijn zeer gewilde bloem- heesters, die als groep een grootschen in druk maken. In eiken tuin van eenigen om» vang treft men die groepen aan; jammer evenwel, dat de heesters door onjuiste be handeling bij particulieren zelden 't maxi mum van schoonheid bereiken, wat de na tuur toch in haar heeft gelegd. Het toppunt van kweekkunst en aanhou dingsvermogen is hier bereikt door de Bos- koopsche firma C. B. van Nes Zonen, die hier 10, zegge veertig, nieuwe Rhododen drons, rijk in schitterende bloempluimen exposeert. Nadat er 26 jaar aan is gewerkt, verlaten deze bloemheeslers voor het eerst de kweekerij en slaan nu in schitterende kleurenpracht den roem van hun meesters uit te jubelen. Men kan deze collectie niet beschrijven einde van den bloemenschat, die 't Hoofd gebouw herbergt De Orchideeën verlaten ons niet net zoo min als de Anjelieren. En" in de z.g. galerij staan afgesneden Narcis sen in vele en nieuwe variëteiten. Waar moeten we met de beschrijving van de weelderige beplanting eindigen 1 We we ten 't niet, want urenlang zouden we nog kunnen schrijven over deze expositie, eeirig in haar soort. In ons eigen land zagen we nog nimmer zóó iets. Boskoop draagt voor een groot doel deze tentoonstelling en het is ons een groote vreugde onze lezers te kunnen aansporen nu naar Heemstede op te trekken. Inderdaad, zóóveel moois, fijns, rijk aan schitterende kleuren en vormen neen, dat komt voorloo- pig niet meer. Maar nog zijn we niet aan 't einde. We gaan nu het terrein rond, waarop het bollenleven nu met kracht naar buiten werkt Duizenden Hyacinten staan in bloei of zijn in een of twee dagen met haar blocmen- pluiraen gereed. Direct bij den ingaDg roept een bed ,,La Victoire" ons het welkom toe en dan gaat 't zoo door, het geheele terrem over. Dan lachen de bedden met de lichfc- rose hyacinth »,De Morgenstond'7 ons toe, Maar waarvoor al die namen Laat iedere bezoekster en bezoeker zicE voorzien van een notitieboekje; we kunnen dan een en ander noteeren, om er later ons voordeel mede te doen. En wat schitteren de Narcissen al.' Veel Crocussen gaan reeds weg, maar wat doen- die van do firma Eldering Zoon 't nog mooi. En wat nu al bizonder interessant is, dat is de inzending van de firma Tubcrgen. We noteerden de fijne Anemone Blanda, in wit, zacht blauw -en zachte rose kleuren. Wat men moet haar zien en in stille bewonde- I ^ced deze Anemoon het lief tusschen d'e ring de laaie volharding eeren, van deze j firma. Waarom hebben we toch niet over al in ouzo tuinen door het geheele lan^ zulke schitterende bloemheosters? Waar om weet de buitenlander onze tuinbouw producten beter ie waardeeren^dan de Ne derlander? Waarom gaat al dat mooie de grenzen over? Omdat het buitenland beter •kan betalen? Daar zit heL niet in. Er valt bij ons publiek helaas nog een ernstig te kort aan natuurbewondering te constabeeren. Geluk kig dat exposities als deze, het publiek in extase brengen, wat wellicht tot blijvende waardecring kan leiden. Het publiek weet nog voor geen honderdste deel hoeveel ge not het van zijn tuinen, groot of klein, kaq hebbenlaat men dan hier komen en de planten leeren kepnen. Een tweede blocmheestersoort, die hier mede in groot-en getale wordt geëxposeerd is de Azalea mollis X chinensis, die liet ook zoo bij uitstek goed doet in onze tui nen. Uit de kruisingen dezer soorten zijn zoovele schitterende nieuwe heesters ont slaan, dat we verbaasd slaan over de won dere krachten, die in de natuur dezer plan ten waren verborgen. Het zijn al weer twee Boskoopsche fir- j ma's, M. Koster Zonen en L. J. Endlz Co., die ieder groepen van minstens 50 van deze Azalea's inzonden. We zien ze aJs lage en hooge heesters, ook als halfstam- men. In allerlei kleuren treffen we ze hier j aan: geel, zalmkleurig, appelMoesemldeu- rig, oranje tot schitterend rood. En daarlus- j schen door de kruising van nog allerlei niet nader te definiêeren kleuren. De „Mollissen", zooals ze gewoonlijk in de wandeling he eten, kleuren hier wel het sterkst van alle heesters. Twee groote groepen van de firma Oost- hoek uit Boskoop geven aan deze expositie iets majestueus. Een achtergrond van don- i kere Taxus Hubernica doet den rijken bloei I van Blauwen- en Goudenregen, Azalea's, 1 Prunus, Genista en zoovele andere bloem- i heesters prachtig uitkomen. Als we te mid- den van deze twee groepen staan is hel, de j uitdrukking is niet te sterk, of we in een i wonder bloemenwoud zijn gekomen. Iedere j bezoeker zal hier met de groote belangstel- I ling en bewondering blijven vertoeven. Wel mag liet bestuur van de teptoonstel- j ling bij 't publiek op „doorloopen" aan- i dringen, maar hoe kan men aan dit ver- 1 zoek voldoen, als er zoo veel heerlijks valt le zien Domineeren de Rhododendrons of Rhodo s zooals ze bij verkorting ook wel heeten, en de Azalea's, honderden andere bloemenplan- ten staan daar nog bii- Het is nu voor de derde maal, dat Aals meer met zijn Seringen en Rozen mededingt Een enorme groep afgesneden kasrozen. waaronder vooral de veel gezochte varië teit Hadley, zullen iederen bezoeker in ver rukking brengen. Maar er staan meer varië teiten. En dan de fijn gecultiveerde Serin gen, door Aalsmeer alleen als bloeiende bakken tentoongesteld. Andere kweekers exposeeren bloeiende seringenstruiken. Een eigenlijke bollententoonstelling wordt er nu niet in 't Hoofdgebouw gehouden; de bloembollen waren er op de eerste expositie. Toch zagen we vazen rijk gevuld met schit terende Darwin, en andere Tulpen. Dat zijn de voorloopers van den tulpènbloei op 't terrein, die nu aanstaande is. Naast al dit moois weer afwisselende vak. ken met Hortensia's (in kleuren) en Cine raria's, bekende kamerplanten, die 't zoo goed doen op onze bloementafels en ook als afzonderlijke plant. Er is een inzending Kasvarens zóó friseh en zóó rijk in variëteiten, dat deze planten groei iedereen zal aantrekken. Het is een schitterende afwisseling tusechen al die bloemenweelde. Maar hiermede zijn we njg niet aan 'i blauwe Crocussen. Men vergete riet de schitterende tulpen (Tulipa Kaufmanniana)' die nu in de zon geheel wijd open staan, te bewonderen. Waarlijk deze inzending met z.g. veel ..bijgoed" is een der mooiste op dit oogen- blik ten minste. En nu dit nog. We zagen een perk met bloeiende hees ters, Ribes en Forsythia» en onder deze heesters stonden rijkbloeiende potten Ane monen van soort Hortensia. Het geheel was zoo'n echt voorjaarsgroepje, dat, we her halen het, ieder in zijn eigen tuintje kan aanplanten. En terwijl de vogels hun lentevreugde luide uitgalmden, de bijen druk honing en stuifmeel gaarden uit do hyacinten, de steenhomme'ls 't. waren de eerste, die wél zagen het longenkruid bewerkten, geno ten we weer als kinderen te midden van de rijke levende natuur» die nu één jubel is. Heemstede is nu een heerlijkheid. En als met de Paaschdagen en ook nog daarna duizenden optrekken naar dit bloe menhof, zullen ze met ons erkennenZóó iet-s zagen we nog nimmer 1 RECLAME. Wat ieder met Paschen zal opmerken. Het is te hopen, dat de feestdagen doe» mooi weer begunstigd zullen worden, opdat ieder zoovee! mogelijk van de heerlijke lento-, lucht kan genieten en tevens op de wan-f deling kan waarnemen, wat de nieuwe mode zonal brengt in Dames-, maar ook in Hee- rcnkleeding Dat er heel wat le zien za'l zijn, is meer dan waarschijnlijk. De groote Mode magazijnen hebben dezer dagen volop werk gehad om alle cliënten te bedienen. Bij de Firma C. A. bijv., was het in de afge- loopen week zóó overstelpend druk, dat men er bijna geen raad mee wist Dit is ook nau welijks te verwonderen, als mep eerstens hare overweldigende collecties ziet van de nieuwste snufjes op modegebied en voortf op de buitengewoon lage prijzen let. Het be^ kende C. A-systecm heeff wonderên ge wrocht voor de prijsbepaling van Dames-, Heeren- en Kinderkleeding. Vooral wat be treft Ileerenkleeding schijnt de strijd tegen de duurte groot succes le hebben. Het C. A-svsteem blijkt dus werkelijk bij machte, de prijzen voor kleeding beduidend te ver lagen. waarvan ieder zich persoonlijk kan overtuigen. Op verschillende plaatsen van ons land werdn door de Firma C. A. nieuwe zaken geopend en allerwege betuigt het publiek zijne ingenomenheid met den strijd der Firma tegen dure Ileerenkleeding. Thans is moderne, solide Ileerenkleeding verkrijgbaar bij C. A. legen prijzen, zooals men die tot dusver niet gezien heeft. Wie na Paschen nog iets nieuws wil koopen, hetzij Dames-, Heeren-, Meisjes- of Jongenskleeding, kan gerust naar de Firma C A. Brenninkmeyer gaan, want daar zal men zeker slagen. Advertentie 6395. RECLAME. SPREEK UIT.i .TSCHIESBPO heeft sedert 1869 reeds velen millioenen Menschen groote diensten »ls „Eerste-hulp" bewezen. Weiger namaa'.; en neem slechts orlgineele fleschjcs#aan, verpakt doon r ongineeie tiescnjes aan, verpas aui 2234

Leidsch Dagblad | 1925 | | pagina 10