DINSDAG 7 APRIL Anno 1925 Officieele Kenni$geving._ STADSNIEUWS. Het voornaamste nieuws van heden. No. 10962. LEIDSCH LAD PRIJS DER AD VERTE NTIBNt 80 Ct». per re(el. Bij rejelabonnement belangrijk lageren prijs. Klein» Advertentiên, uitsluitend bij vooruitbetaling, Woensdags en laterdags 60 Ct»., bij een maximum aantal woorden van 80. Incasso volgens postrecht. Voor eventueele opzending van brieven M Cts. porto te betalen. Bewijsnummer 6 Cta. Bureau Neordeindspieln Telefoonnummers vooi Directie en Administratie 175 en 1835 Redactie 1507 Postchèque- en Girodienst No. 57055 Postbus No. 54 PRIJS DEZER COURANTl Voor Leiden per 8 maanden 2.36, per week70.18. Buiten Leiden, waar agenten gevestigd zijn, per week0.18. Franco per post 2.35 portokosten. Hummer bestest uit DRIE Bladen EERSTE BLAD. GEMEENTELIJKE VISCHVERKOOP. Aan den gemeentelijken vischwinkel, Vischmarkt 18. tel. 1225 is Woensdag ver krijgbaar: SCHELVISCH a f 0.16f 0.37, SCHOL a f 0.12—f 0.14—f 0.28. BOT a f 0.13. GEH. KABELJAUW a f 0 24 per pond en IJBOKKING. N. C. DE GIJSELAAR, Burgem. Leiden, 7 April 1925. Vreemdelingen in de stad. Evena's de beide vorige jaren ontving onze stad ook heden een bezoek van een 40-tal Teachers from the Dominions of the British Empire, d. w. z. uit Australië, Ca nada en Zuid-Afrika. liet Britsche Rijk ver sterkt den band tusschen moederland en Dominions door een ruiling van teachers; elk jaar worden dan tegen Paschen de vreemdelingen in staat gesteld om onder bekwame geleide eenige weken op het con tinent van Europa door te brengen. De dag in Leiden wordt zeer hoog geschat, zoowel om hetgeen hier te zien is als om de vriendelijke ontvangst den gasten door onzen burgemeester bereid. Overigens 19 het "de Yereeniging NederlandEngeland, daar in bijgestaan door het Leidsch Pilgrim- fa ühers Genootschap, die voor een behoor lijke receptie zorg draagt. Hedenvoormiddag kwamen de gasten per tram en weiden door den burgemeester op het Stadhuis ontvangen. Leden van genoem de Yereeniging vergezellen liet gezelschap. In de kamer van B. en W. heette de bur gemeester, jhr. De Gijselaar, de gasten wel- kom in de Engelschetaal. Het is reeds de derde maal, dat ik de eer heb de teachers uit de Engelsche Dominions officieel te ont- vangen, zeide 9pr. en ik hoop, dat het nog meerdere keeren moge gescliieden. Uwe komst is voor ons gemeentebestuur en voor het bestuur van HollandEngeland en voor het Pilgrim-fathers Genootschap het bewijs, dat een gevoel van saarahoorigheid, wat be treft afkomst en cultuur, levendig gevoeld wordt. En niet alleen wat aangaat afkomst en cultuur, doch ook wat betreft historie en Éympathie. Gij, Australiërs, weet hoe uw continent, dat gij thans Australië noemt, doch ook nog bij velen als Nfeuw-Holland bekend staat, ontdekt is door Hollandsche zeevaarders. Gij, Nieuw-Zeelanders, draagt den naam eener provincie van ons Vader land. Tasmania ontleent zijn naam aan den beroemden Hollandse-hen zeevaarder Abel Tasman. Dat Zuid-Afrika en zijn bewoneis onze sympathie hoeft, is alom bekend. Dooh Canada is een land dat onze^ liefde heeft, want in den Engelsch sprekenden Over den Atlantischen Oceaan begroeten wij afstammelingen. Yooral geestelijk van diegenen, die via Engeland uit onze stad trokken om de vrijheden van Holland naar de Nieuwe Wereld over te planten. En ten slotte, hoe zijn wij ook niet ver bonden met oud-En geland zelf, dal in on zen stadhouder Willem III een koning Kreeg, dde de Engelsche vrijheden voorgoed grondvestte en zeker stelde. Ten slotbe richtte jhr. De Gijselaar zich in het bijzonder tot miss Ord Man MIJ,die lyiarieden jaar door ziekte verhinderd werd ais leidster der teachers op le treden, doch Iflfe men ditmaal weder in ons rr.iüdan rnochten. zien. Spr. sprak ten slotte den wenscli uil dal •Hen mochten genieten dat ze van Holland *n speciaal van de stad Leiden een aange name herinnering naar huis zullen mee nemen en dat deze dag wederom bijdragen mag om de banden tusschen Engeland en rijn Dominions en Holland le bevestigen of te versteifen. Er volgde op deze toespraak een hartelijk applaus, waarna de verschillende vertrek ken van het Stadhuis werden bezichtigd. Daarna werd in „In den Vergulden Turk" geluncht, waar de burgemeester een dronk instelde op H .61. onze Koningin en op de Souvereinen van de zoo gewaardeerde gas ten. Na de lunch werd in drie auto's een tocht gemaakt door en om de stad om op deze wijze de vreemdelingen Leiden en omge ving ie doen kennen. Verder werden eenige bezienswaardigheden bezichtigd en een be zoek gebracht aan de Pieterskerk en hel Jan Pesijn's Hofje. Tegen 4 uur vereanigde men zich in de Senaatskamer waar prof. dr. II. M. van Nes het gezelschap toesprak'. Na een welkomstgroet sprak hij over de roemrijke gesohiedenis van ons vaderland, dat altijd een toevluchtsoord is geweest voor allo verdrukten cn herinnerde in dit ver band aan John Robinson, den geestelijken Jei daman der Pelgrim-fatiers, wiens ver sheiden vóór driehonderd jaren onlangs is herdacht geworden. Hij wees op de groole Veteelcenis der Leidsche Universiteit, deelde tot» meds over hare organisatie en verhaal- hoe op 9 Februari haar 850-jarig ba slaan werd herdacht in tegenwoordigheid van het Vorstelijk Huis. Het eere-docloraat werd natuurlijk niet vergelen. Ten slotte werd de geschiedenis van het ontzet van Leiden herdacht, waarmede de stichting der Universiteit zoo nauw verbon den is en gewezen op de laatste feestvie ring van 3 October. Daarna werden Ververschmgen aangebo den, Met ingang van I Mei as. zijn tol schrijvers benoemd ten poslbantore alhier de kantoorknecht P. J. J. Weerlee en de brievenbesteller G F. Hemerik, beiden thans dienst doende als plaatsvervangend schrijver. Zondag 12 April a.s. zal het vijf en twintig jaar geleden zijn. dat onze stadge noot H. F. D. Cuper als smid in dienst der gemeente kwam. welke functie Bij nu als hoofdsmid nog heden waarneemt. Daar hij i in hoofdzaak belast is met de werkzaam- j heden voor scholen en gebouwen, zal het hem van die zijde ook niet aan belangstel ling ontbreken. Heden hei-dacht hel echtpaar H. C. Bethlehem. Apothekersdijk 11. den dag waarop zij voor 50 jaar in den echt werden verbonden. Hoewel de beide nog krasse oudjes dezen dag slechts onder familie en intieme ken nissen wilden herdenken, konden zij er toch niet aan ontkomen dat er van alle kanten blijken van hartelijke waardeering -binnen komen. De Apothekersdijbbewoners die gaarne, gezamenlijk een grootsche huldiging op •touw hadden gezet, werden daarin verhin derd door de groote bescheidenheid van den heer en mevrouw Bethlehem Toch hebben ze blijk van hun medeleven gegeven, door het uilslekcn van de vlaggen die aan den Apothekersdijk vrijwel van huis tot huis wapperen. Ook wij wenschen het echtpaar geluk met dit zeldzaam huwelijksfeest en spreken i den wensch uit dat zij nog menig jaar voor j elkander moge blijven gespaard. In de gisteravond galiouden jaarlijk- sche vergadering van aandeelhouders der N. V. Leidsche Agentuur- en Commissie handel, Nieuwstraat 31, Leiden, werd, na goedkeuring van de balans en winst- en verliesrekening en na afschrijving het divi dend over 1924 vastgesteld op 6 pet. (v. j. nihi'l). HedeD werd door B. en VV. op het Raadhuis in het openbaar aanbesleed: a. Het rioleeren van de Haven van de Oosthavenstraat lot de Valbrug en b. liet verbouwen van de openbare lagere scholen aan de Vrouwenkerksteeg. Voor perceel a hadden 4 aannemers in geschreven, te welen: D. van Stuivenberg, Haarlem, f5130; .1. P. Straathof f4399, J C. van Evert I 4321 en T. I'. C. de Winter en C. J. van Weeren f3911. Voor perceel b waren er 14 inschrijvin gen, n.l. N.V. Willem Geels Aann.-Mij Utrecht, f89.200; Van der Velde De Jong. Oegslgeest, f88.889; H. J. Oosterwoud w. \an Doorn, Utrecht, f 87.950; Th. G. Barlen fol.998; Gebrs. A. en J. dn Ouden, Alphen en Oegstgeest, f 80,000; W. Oudshoorn en Zn. f 79.000; C. J. van Valderen 177.777, J en G. Broertjes, Bloemendaal, f77.400; J. I. Planjer f77.000, D. ICloots en P. E Dusoswa 170.800, A. Ilarlevclt f71.500; A. J de Later en P. II. Meyer f 70.450; H. KorsWagen Wzn. 108.585; W. Kuit f 59.410 Waar de woonplaals niet is vermeld, is deze Leiden Met-ingang van 5 April is de bepaling, dal gedurende de uren -l0 en S—10 op I Zon- en feestdagen, alleen over dringende aangelegenheden locale gesprekken mogen worden gevoerd, opgeheven. De Staatscourant bevat de statuien dc-r N.V. Algemeene Boek- en Handelsdrukkerij voorheen Batteljeo en Terpstra, alhier. Heden is de melk weer 1 ct. per L. in prijs verlaagd, zooda! deze thans 13 ct. Hedenmorgen had bij het dichtdraaien der Turfmarktbrug een droevig ongeval plaats. Toen de brugwachter deze brug n.l. wilde dichtdraaien stak plotseling de tien jarige P. de Z. uit de BQUwelouwesteeg zijn voet tusschen de in beweging zijnde brug en den vasten wal, met het droevige gevolg, dal zijn linkervoet totaal verbrijzeld werd. De Eersle-Hulpdiensl bracht den onvoor- i zichtigen knaap per aulo naar het Acad. t Ziekenhuis. Zijn onvoorzichtigheid is wel zwaar gestraft! Omstreeks halféén had hedenmiddag in de Plantage een aanrijding plaats tus- schen een auto, bestuurd door V. en de I stadstram. Van den auto werd het linker- voorspatbord geheel in elkaar gedrukt, de tram kreeg eenige schade aan het verfwerk. i Volgons verschillende ooggetuigen had de 1 bestuurder van de tram verzuimd signalen to geven. Hedenmorgen omstreeks halftwaalf had op den hoek van Rapenburg en Breeslraat een vrij ernstig ongeluk plaats, dat geluk kig nog goed is afgeloopen. De G-jarige knaap Jan van R. was achter op een auto geklommen. Toen hij hier af wilde springen, werd hij echler aangereden door een andere auto, die de jongen niet had zien aaJtkoinen. Hij kwam te vallen en kreeg een achterwiel over het hoofd. Na eerstbij dr. Van Iterson binnengedra gen te zijn. werd hij per auto van den Eersten Hulpdienst naar het Acad.- Zieken- i huis overgebracht, waar bleek, dat hij slechts eenige schaafwonden aan zijn linkerwang bekomen had. Gistermiddag sloeg het paard, dat gespannen was voor een wagen, beladen met kalveren op de Haarlemmervaart op hol. De koetsier trachtte nog het paard in bedwang te houden, hetgeen niet gelukte. De koetsier viel van den bok, het paard rende den weg af en kwam in een langs dien weg gelegen moddersloot terecht. De wagen en het tuig werden eenigszins beschadigd; de koetsier, zekere C., kwam met den schrik vrjj. p»r I. kosl. Door zekeren O. is Lij de politie aan- gille gedaan, dat te zijnen nadeele de in houd van een kalkput, gelegen aan den Hooge-Mórschweg. bestaande uit vier kui pen, is ontvreemd. Gislermiddag werd op de Hoogcwoerd hel 5-jarig meisje Joh. van B. II. door een auto aangereden, ten gevulge waarvan zij eenige onbeduidende ontvellingen bekwam en mogelijk ook haar rechterschouder brak. Volgens ooggetuigen Irefl den bestuurder geen schuld. Gisteravond pl.m. halfzeven had op den hoek van Noordeinde en Witle-Singcl een botsing plaats tusschen een auto en de wielrijdster mej. R De botsing is ontstaan doordat de bestuurder van den auto de bocht te groot nam. Het rijwiel werd ge deeltelijk vernield, mej. R. kwam er zonder letsel af. Hier fer stede ia aangehouden zekere P. TV. R., die van de justitie te Amsterdam nog een geldboete van t 5 of 5 dagen hech tenis tegoed had. Oranje-comité 1926. Het comilé, dat 21 Maart l.l. op aanstich- ling van de vereeniging Koninginnedag- Utrecht is gevormd, om namens alle Oranje verenigingen in den lande aan hel Ko ninklijk echtpaar bij gelegenheid van zijn zilveren huwelijksfeest een eenvoudig hul deblijk aan te bieden, welk huldeblijk zal bestaan uit een schilderij, waarop afge beeld Koningin, Prins en Prinses, heeft fe Utrecht een eerste vergadering gehouden. Het eere-comilé is samengcsield uit de Commissarissen der Koningin in de ver schillende provincies. A'oor de drie provin cies, waarin de Commissaris ontslag heeft aangevraagd, zullen de nieuwe Commissa rissen uitgennodigd worden in het eere-eo- mité zitting te nemen. Het comité werd samengesteld als volgt: C. Fred.. Klokke, te Utrecht, voorzitter; C. J. Heelveld, te Utrecht (Oudegracht 207), secretaris; D. Blom, te Utredht, penning meester; mr, P. Fuhri Snelhlage, ie Haar lem; C. H. D Huy, te Middelburg; K. Koet en A. B. Karreman. beiden le Rotterdam; D. J. Lexerman, te Groningen; inr. J. Loh- man. te Assen: A. C. J. Moonen. ie Maas trichtM. Mcijerink, te Zwolle; S. Slooten, le Amsterdam: W. F. Suijüng, te 's-IIerlo-, genbosrh; mr. J Tromp Meesters, le Arn- hem; ds J. Voorsteegh, le Katwijk-aan- Zcc; A. C. Verbeek, te Den Haag; mr. D, 1 van Weideren baron Rengcrs, te Leeuwar- 1 den; If .J. L .C. Bax, M. Bokhorst, J. G. 1 Crevecoeur. G. AAr. P. van Dokkum, C. de Graaf, J. H. Mignon, mr. J. P. Sieburgh en jhr. ir. H. L. van Tels. Ilaslolen werd aan bel comilé den naam te geven: Oranje-comité 192G. In iedere provincie zal een provinciaal comilé wor den opgericht, welke provinciale comité's dan in de verschillende gemeenten plaalse- Jijke comité's zutlen oprichlen. Waar het comilé als zoodanig Zich niet bevoegd acht een keuze uit verschillende vooraanstaande schilders te doen, heeft het daarvoor aangezocht een commissie van er kende bekwame mannen op kunstgebied, om het comité voor le lichten aan wien de vervaardiging van het huldeblijk moet wor den opgedragen. llel is de bedoeling, dat, waar de aan stichting van het huldeblijk is uitgegaan van de Oranje-vereenigingcn, de deelneming zoo algemeen mogelijk zal zijn. Reeds 227 Oranje-vereenigingen hebben zich bij liet comité aangesloten. Aangezien de tijd dringt de vervaardiging van de schil derij vordert zeer veel tijd wondt den Oranje-vereenigingen, welke door omstan digheden nog niet zijn loc-getreden, ver zocht, zich spoedig aan te melden. Mei een opwekking om overal in don lande krachtig aan den arbeid te gaan, ieder op zijn wijze, om, indien de lijd daar is, aan de Vorstin en haar GemaaJ te kun nen aanbieden een blijvend kunstwerk van historische waarde, getuigende van'dc lief de van hel Nederlar.dsche volk ia al zijn lagen voor het Oranjehui», sloot de voorzit ter deze oerste vergadering van het Oranje- comilé 1926. De Staatsloterij. In zijn Memorie van Antwoord aan de Tweede Kamer betreffende het wetsont werp tot wijziging en aanvulling der Loterij, wet 1905 verklaart de Minister van Justitie, dat hij n algeheel verbod van premieleenin- gen, hoezeer dat, mede uit hoofde van ver eenvoudiging van administratieven arbeid zonder twijfel iets aantrekkelijks heeft, niet kan bevorderen. Zulk een algemeen verbod zou ook de serieuze premieleeningen treffen en aldus het doel voorbijstreven. De limiet van 3% kan geacht worden een bevredigend gemiddelde te zijn tusschen den rentevoet van thans en een mogelijk la- geren rentevoet van 5% in de toekomst. Aan den wensch. om de limiet niet langer in de wet op te nemen, kan de Minister dan ook niet voldoen, mede omdat zulk een wijziging moeilijkheden zou meebrengen voor de pre- mieleeningeu, die op het oudo percentage zijn ingesteld, en die wellicht zullen die nen te worden gehandhaafd. Buitenlandsche premieleeningen vallen, indien zij geheel of gedeeltelijk hier te lan de worden uitgegeven, onder de bepalingen van de wet. Echter zal door de Kroon toe stemming voor de uitgifte van premielee ningen, uit te geven door rechtspersonen in het buitenland, kunnen worden verleend. Voor het buitenland uitgegeven en hier to lande geheel of gedeeltelijk geplaatste pre mieleeningen. uitgaande van een publiek rechtelijk lichaam, blijft- mits die leeningeu beantwoorden aan hetgeen bij dit ontwerp ten aanzien van zulke premieleeningen is voorgeschreven, de bestaande toestand gs handhnafd. Nog merkt de Minister op, dat, wanneer bij inwerkingtreding van deze wet van een premieleening de gewone voortzetting zal worden geweigerd, alleen een verdere uit gifte van de stukken ep het houden van an dere of verdere dan de oorspronkelijke voor- genomeno en bekend gemaakte premietrek kingen "zal zijn verboden, doch overigens da afwikkeling van die lecningen ongerept, wordt gelaten. De dnnrte. Ilel Roomsch-Katholiok AVerkhedenver- bond, het Christelijk Nationaal A'akvcrbond en het Algemeen Nederlandsch A'akverbond hebben een onderzoek ingesteld naar hel stijgen van de prijzen van de ee.rstnoodige levensbehoeften in den winlèr van 1924-'25, en daarvan een rapport saamgesteld, dat-zij vergezeld doen gaan van voorslellen tot be teugeling van onredelijke prijsbepaling. Bij de bespreking van de in dit rapport verwerkte gegevens tusschen de besturen onzer vakcentrales, aldus wordt het rapport besloten, werden verschillende middelen overwogen, om aan de gevolgen der duilrte ie onlkomen. en middelen, van wier toepas sing prijsdaling liet gevolg zou kunnen zijn. Onze vakcenlrales, die van oordeel zijn, dat, naast overheidsmaatregelen, ook de vakorganisaties zeiven geen middel, waar van redelijkerwijze kan worden verwacht, dat de gevolgen der duurte meer draaglijk zullen worden voor de leden, onbeproefd mogen laten, bevelen de volgende maat regelen aan: lo. De vakorganisaties voeren onder verwijzing naar dit rapport overal, waar dit mogelijk is. krachtige actie, hetzij voor loonsverhooging, hetzij voor handhaving van de tegenwoordige loonregeling. 2o. De vakvereenigingen resp. de be sturenbonden of de plaatselijke instanties streven zoo krachtdadig mogelijk, zoo noodig met behulp der plaatselijke overheid, naar grooleré centralisalie bij de melkbezorging, om daardoor de dislnbuliekosten en bijge volg de ineljtprijzen te drukken. 3o. De vakvereenigingen of plaatselijke inslanlies bevorderen de tot-sland-koming der coöperaties, ten doel hebbende de distri butie der eerst noodige levensbehoeften, krachlig. 4o. De vakvereenigingen of plaatselijke inslanlies vormen, waar do oprichting van coöperaties niet mogelijk is, voor de aan schaffing van wintervoorraad, bijv. van steenkolen en aardappelen of andere ver- bruiksartikelen, speciale comité's. 6o. De centrale plaatselijke inslanlies roe pen de lusschcnkomst der gemeentebesturen in tot het treffen van maatregelen om even tueel ongemotiveerde prijsstijging tegen te gaan, indien aanwijsbare gevallen van mis bruik hij de prijsbepaling kunnen worden geconstateerd of indien anderszins door be moeiing der gemeentelijke overheid prijs daling kan worden bevorderd. 6o. De Regeering treffe in verband met de duurle maatregelen tot verlaging van de vrachtprijzen bij het vervoer per spoor. b.v. door invoering van goedkoopere speciale ta rieven voor sleenkolcn, aardappelen, groen ten. enz. 7o t)e Regeering passé verder die maat regelen toe in overleg met belangheb benden welke tengevolge kunnen heb ben, dat het prijsniveau van verschillende artikelen in overeenstemming is met de financieele draagkracht der arbeidende be volking. De Kamerverkiezingen. „Recht voor Allen" meldt dat Je So cialistische Partij 'n Nederland in alle kies kringen de volgende eandidatenljp»l zal indienen: 1. H. Kolthek, oud-bd van de Tweede Kamer en van den Raad van Amsterdam; 2. W. Uollé. lid van den Raad vso BINNENLAND. Rapport van de Reorganisatie-Commissit voor het Hoofdbestuur der Posterijen en Telegrafie. Vergadering van het comité tot het aan bieden van een huldeblijk aan het Kon. Echtpaar bij zijn zilveren hnwelijksfeest. Ingediend is een wetsontwerp tot tijde lijke schorsing van de heffing van een recht op de mijnen. Dr. A. baron Schimmelpenninck van der Oye is tot voorzitter van het N.O.C. benoemd. Een geval van gasverstikking te Arnhem. BUITENLAND. De bedreiging van het Fransche kabinet Herriot De nieuwe financieele plannen gereed. Een Fransche legerhervorming voorgesteld De vermoedelijke nitslag der Belgische Kam er-ver kiezing. Diverse arbeidsconflicten. Een rede van Coolidge voor den Amerik. Bond van Katoenfabrikanten. Schiedam; 3. F. Kamstra, oud-lid van de Prov. Staten van Noord-Holland; 4. Jon. .Meisner, bestuurder van den Ned. Fed. Bond van Kleermakera; 5. Job. Mooy, lid van den i Raad van Weetetellingwerf; 6. L. P. v Ooi&chot, lid van den Raad van Vlissingen; 7. H. v. Raam, penningmeester van de Soc. Party; O. A. Reitsma, lid van den Raad van Enschedé; 9. J. H. E. Koebers, lid van den Raad van Deventer. Bij Kon. besluit is benoemd cot gene- rnnl-majoor-kolonel der infanterie van het N.T. leger F. J. P. Sachse; zijn, met ingang van 1 April, bij do Rijksverzekeringsbank bevorderd tot a. hoofdcommies de commie zen D. J. Oosterbaan, J. Leene, H. K. N. de Thours en O. J. van Drunenb. commies do adjunct-oommiezen K. Mullendcr, A. J. Vervaat mej. C. van ErleeJ, M. D. Itoete- rink, gehuwd met J. W. de Hoogh, mej. A. M. J*. van Doorn, L. A. M. Yogels, B. van Zeben, J. Q. Strattejr A. van Waarden, mej. W. J. van Buren Lenainck, A. Snijder, P. J. van Gurp, H. J. P. Fruyt van Hertog, J. M. van der Stays en A. Voogtj c. aa- junct-oommies de klerken N. A. de Geus, J. Steenhuizea, mej. T. G. van Oppen, mej. L. J. A. de Haan mej. H. B. Salo mon, mej. D. J. H. M. clo Haas, H. T. RsL ling, mej. O. O. Kloprogge, mej. O. J. Be delaar, H. O. Oaalen. mej. La. de Yrtes, mej. G. Jans, P. D. J. Gajemtaan, mej. A- M. S. M. Gemke, mej. O. H. Denee en mej. A. van Praag en de sohrijver mej. M. E. Schmüllis benoemd tot adjunct-commlej bij liet bestuur van den poatohèque- en gi rodienst A. M. W. J. Hammaoher, fchant tijdelijk bij genoemd bestuur werkzaam; is aan den late-fceekenaar bij hefc Departe ment van Marino N. J. Grondhout de eere medaille, in goud, verbonden aan de orde van Oranje-Nassau, verleendis toegekend de aan de orde van Oranje-Naasau ver bonden e eremedaille in brons, aan mej. A. Rutjens, dienstbode bij den heer W. A. Kneepkens, te Weert. Een gezelschap van Oostenrijksche studenten in de bouwkunde, onder leiding van de professoren Krausz en Theiss, en vergezeld van enkele architecten, maakt thans in ons land een studiereis, voorbe reid door de bouwkundige ingenieurs jhr. Six, te Amsterdam, en Elion, te 's-Graven- hage. Zaterdag* is een bezoek gebracht aan Utrecht en Zondag is de villa-bouw te Was senaar in oogensohouw genomen, 'a Mid dags waren de bouwkundigen dc gasten van de Yereeniging Nederland-Oostenrijk. Gisteren hebben de bouwkundige, voor gelicht door Nederlandsche deskundigen, dc gebouwen op het Binnenhof in Den Haag bezichtigd, 's Middags is onder lei ding van de hoeren Bakker Scbut cu 8uy- ver der afd. Yolkshuisvesting in door hot gemeentebestuur beschikbaar geste/de auto's een bezoek gebracht aan dc niemve met steun der gemeente tot slaud gekomen woningcomplexen in de omgenng van Den Voor vandaag «taal een bezoek aan Delft op hefc programma. Generaal-Majoor L'. W. C. Gerlatï heeft Maandag in Tien Haag onder vele bljjken van belangstelling zij ÖOsten ge- boortedag gevierd. Een zeer ®riy>t aantal gelukwen-oben,

Leidsch Dagblad | 1925 | | pagina 1