No. 19961. MAANDAG 6 APRIL Anno 1925 JJfficieele Kennisgeving. STADSNIEUWS. Het voornaamste nieuws van heden. IDSCH AGBLAD PRIJS DER AD VERTE NTIENi 30 6ts. per regel. Bij regelabonnement belangrijk lageren priji. Kleine Advertentiën, uitsluitend bij vooruitbetaling, Woensdags en Zaterdags 50 Cts., bij een maximum aantal woorden van 30. Incasso volgens postrecht. Voor eventueele opzending van brieven 10 Cis. porto te betalen. Bewijsnummer 6 Cts. Bureau Noordeindspleln Telefoonnummers voor Oirectie cn Administratie 175 en 1835 Redactie 1507. Postchèqu«> en Girodienst No. 57055 Postbus No. 54 PRIJS DEZER COURANTi Voor Leiden per 8 maanden 2.35, per week 'f 0.18, Buiten Leiden, waar agenten gevestigd zijn, per week „0.18. Franco per poet f 2.35 portokosten. Dit nummer bestaat uit DRIE Bladen EERSTE BLAD. GEMEENTELIJKE VISCHVERKOOP. Aau den gemeentelijken visciiwinkel, tVischmarkfc 18, tel. 1225 is DINSDAG ver krijgbaar: SCHELVISCH a f 0.18—f 0.37, SCHOL k f 0.12—f 0.14—f 0.28, BOT h t 0.13 GEH. KABELJAUW A f 0.24 per pond en IJROKKING. S C DE GIJSELAAR, Burgem. Leiden. 6 April 1925. British Physiological Society. Na de bijeenkom&l in het Pharmaco-The- rapeutisch Laboratoriu i had een bijeen komst plaats in het Pliysiologisch Labora torium van prof Einthoven, waar eveneens verschillende demonstraties zouden worden gegeven. Behalve verschillende Nederland- ache hoogleeraren en artsen woonden ook een Franschman, een Amerikaan en een Ita liaan deze demonstraties bij. Prof. Einthoven, hierin bijgestaan door zijn assistenten, demonsreerde verschillende proeven en apparaten, welke zeer do aan dacht Lrokken, o.a.: Dunne draden. Snaren van verschillende dikte, die alleen bij sterk daglicht of hoog- licht te zien zijn. Sommige hiervan hadden een dikte van een 0.0001 m M. een snaar- phonograaf, welk instrument dient om ge luiden te registreeren met behulp van een zeer dunnen kwarlsdraad (0,00004 m.M. dia meter); enkele snaarschrijvers voor het re- gislTeerèn van fijne bewegingen; het lucht ledig model van den snaargalvanometer, en een methode van kleurmenging. Veel belangstelling trok ook de door den zoon van prof. Einthoven, ïr. W. F. Eint hoven, geconstrueerde snaarmicrofoon. Dr. J de Haan, van Groningen, demon streerde den overgang van zwerfcellen in fibrob lasten bij het kweeken in vitrc. Dr. W. Cramer demonstreerde vervolgens Üe microchemischo methode voor de studie van de fuctie van de bijnier. Dr W. A. M. Smart gaf hierna een de monstratie van eenige curven, geschikt voor physiologisch gebruik. Zeer de aandacht trok ten slotte een schit terende verzameling microscopische praepa- raten van het Golgi-apparaat van het ze nuwstelsel door dr. C. A. da Fano (Italië). De middagzitting werd gehouden in het Physiologische Laboratorium onder leiding van prof. dr. W. Einthoven. Spr. zeide'ver- Iheugd te zijn over het feit, dat zoovele En ige l9che physiologen aan de uitnoodiging om naar Leide$ te komen, hadden gevolg ge geven. Immers, hoewel het vasteland van 'Europa mannen als Boerhaave, Donders, enz. heeft voortgebracht en thans ook Ame rika vele goede physiologen heeft, heeft En geland op dit oogenblik ongetwijfeld nog steeds de leiding, zooals het die ook reeds in de dagen van Harvey had. Hierna werd het woord gevoerd door prof. D. V. Hill, hoogleeraar aan het University College of Londen, die een verhandeling hield over liet effect van de lengte op de warmteproductie van de spier en daarna pver de oppen^aklespanningstheorie van de spiercontractie. Sprekers conclusie is, dat aangenomen moet worden, dat de opper vlaktespanningstheorie onjuist is, hetgeen door spreker aan de hand van verschillende cijfers wordt aangetoond. Hierna sprak prof. dr E. Gorter, van hier, over de binoculairs vetlaag van roode bloed lichaampjes. Prof. R. J. S. McDowall, Kings College, Londen, demonstreerde enkele krommen over het effect en de beteekenis van miraal- insuffeicientie op den druk in de carotis, de linkervoorkamer en de longvalen en op den veneuzen druk, die gelijktijdig geregistreerd waren. Prof.- dr. J. van der Hoève, alhier, be handelde hierna de volgende vragen: lo. Is maximale contractie van de M. ciliaris noodig om maximale accomodate te geven 2o. Is de mvodioptrie een constante waarde 3o. Hoe sterk is do M. ciliaris in myodiop- trieën 4o. Is. liet mogelijk zelfs de geringste pa- rese van de M. ciliaris te demonslreeren? 5o Is het mogelijk krommen te maken van de wijze, waarop verschillende stoffen parese van dé M. ciliaris geven? Alle vragen werden aan de hand van grafische voorstellingen beantwoord. Dr. Adair (Cambridge), een leerling van prof. Hill, spmk over de parlieele osmoti sche druk van de serum-proteïnen. Spr. gaf op. dat deze druk ongeveer 25 m.m. kwik bedroeg. Dr. Dusser de Barenne (Utrecht) deed ook namens prof. Burger mededeelingen over een apparaat om de totale ademhaling van den mensch te bepalen. Het apparaat be slaat uit een spirometer, waarvan de bewe gingen kunnen worden geregistreerd door middel van een soort pletvsmograaf, die over cion spirometer is geplaatst Aan den spiro meter is een toestel bevestigd om de uit- ademingslucbl van koolzuur te bevrijden, waarna de lucht weer in den spirometer wordt teruggevoerd. De totale hoeveelheid koolzuur kan op deze wijze geregistreerd worden. In de na deze mededeelingen van dr. Dus ser de Barenne gehouden pauze werd den gasten een tea aangeboden. Na de pauze sprak prof. Buijlendijk, van Groningen, over de vorming van melkzuur in een spier bij contractie. Een spier werd gebracht in een Ringer-oplossing met phe- nolphthaleïne, zoo dat de concentratie van waterionen kan worden bepaald. Na prik keling van een spier stijgt het gehalte aan melkzuur, terwijl het daarna weer geleide lijk daalt. Nog langen tijd na de contractie gaat de vorming van melkzuur door. Prof. H. H. Dale van liet Institute for Medical Research te Londen, behandelde aan de hand van verschillende fraaie krommen, den invloed van hislamineh en andere stof fen op de perifere bloedvaten. Trof. Langelaan (Amsterdam) sprak over de beteekenis van het peesplierïoraeen bij den kikvorsch. Dr. Da Fano (tijdelijk te Londen) gaf een demonslraiie van enkele hersenpreparaten over de nummering van serieconpes. Dr. Brinkman (Groningen) sprak over de overbrenging van vagusprikkseling van de ecne ral op de andere door middol van bloed. Dr. J. Bytel (Amsterdam) demonstreerde verschillende psychogalvanogrammen, te weeggebracht door den prikkel. De reflex verschijnt na een vrij lange periode. Ten slotte besprak dT. G. J. A. v. Iterson (Leiden) verschillende curven, betrokking hebbende op de psycho-galvani9che reflex Hystericae in hypnose vertoonden geen gal vanische reflex. Prof. Einthoven dankte hierna allen, die lot het welslagen dezer bijeenkomst hadden meegewerkt en sloot hierna met een spe ciaal woord tot de gasten deze bijeenkomst. Daarna vereenigden allen zich aan een gcmecnschappelijken maaltijd. Gisteren hebben de leden van de Soeily waarvan sommigen van hun dames verge zeld, met de Leidsche gastheeren een be zoek gebracht aan de bollenvelden, die, dank zij het lentezonnetje, dat gisteren voot het eerst het van de grauwe wolken heeft gewonnen, een prachtigen aanblik oplever den en op de vreemdelingen een uitnemen- den indruk maakten. Langs de bloemenvelden ging de tocht verder naar de tentoonstelling te Heemste de, waar ook van de rijke bloemenweelde werd genoten. In Haarlem werd het noenmaal gebruikt en het FTans-Hals-Museum bezichtigd, jaar na de terugtocht naar Leiden werd aan vaard. 's Avonds had een samenkomst plaats in het Instituut voor ^Tropische Geneeskunde, aan het Rapenburg, waar de Engelsche gas ten door den directeur, prof: dr. P. C. Flu. werden ontvangen. Dr. Van Seters vertoonde er de Van-Leeu- wenhoek-film, die door hem voor de gas ten werd toegelicht, terwijl in de pauze ver- verschingen werden rondgediend. Hedenmorgen is een deel van het gezel schap weder op reis naar Engeland gegaan, een ander deel naar Utrecht om de labora toria van de hoogleeraren Zwaardemaker, Magnus en Ringer te bezoeken, waar ook demonstraties zullen worden gehouden en wetenschappelijke mededeelingen gedaan. Officieele opening van het Institnnt Kern. Na de toegejuichte openingsrede in ons vorig Blad opgenomen van den Voorzitter nam jhr. De Gijselaar het woord, om als bur gemeester en president-curator der Leidsche Universiteit zijn voldoening uit te spreken over de slichting van deze instelling voor onderwijs. Hoe meer inrichtingen voor onderwijs en wetenschap in de-gemeente zijn. des te meer reden voor de gemeente, om zich te verheu gen. En dit geldt ook voor de Universiteit, zoodat spr. vooral als vertegenwoordiger van het Curatorium het bestuur met het instituut gelukwenscht. Gezien de verhouding tus- schen ons land en Indië, is het noodig, dat zooveel mogelijk de studie van Indië uit vroeger en later tijd worde behartigd. En daarvoor biedt deze instelling weer zoo ruimschoots gelegenheid. Men beweert wel eens, dat Leiden de belangen van Indië niet behoorlijk zou dienen; deze4inrichting acht spreker een afdoend bewijs van het tegen deel. Prof. dr. W. B. Kristensen wenschte, bij verhindering van den rector-magnificus, na mens den Academischen Senaat, het bestuur met" de opening van het Instituut geluk, evenals hij dat ook deed aan de faculteit der Letteren en Wijsbegeerte, waarvoor het zal blijken te zijn een belangrijke aanwinst. Prof. dr. A. W. Bijvanck sluit zich na mens hel bestuur dezer faculteit bij deze woorden aan cn herinnerde er aan, dat hiér in het begin der 19de eeuw een inrichting van dcnzelfden aard heeft bestaan onder den naam van Academisch Museum voor Schoone Kunsten, dat echter later is ver brokkeld en waarvan thans nog alleen het Prentenkabinet over is, terwijl er brokstuk ken van terecht gekomen zijn in het Pen ningkabinet en in het Museum van Oudhe den. De tegenwoordige directeur van dit Mu seum, dr. Holwerda, heeft indertijd een be gin gemaakt met het aanleggen van een bi bliotheek van boeken, handelend over Indi sche oudheden, die echter verloren is ge gaan. Thans zal het Instituut-Kern het mid delpunt worden van de archaeologische stu die in Leiden. Ook hij verheugde zich in de stichting. Hierna werd de instelling bezichtigd, ter wijl de voorzitter nog mededeelde, dat de Vereeniging llians 123 leden en 17 dona teurs lelt. Leiden of Utrecht. Het „Soer. Hbl." zoo wordt aan de Deli- Courant geseind had een interview met dr. W.» M. G. Schumann, den afgetreden voorzitter van den Volksraad. Deze gaf desgevraagd zijn persoonlijke meening over de Leidsche kwestie te ken nen, zeggende, dat de slichting van de Indi sche faculteit te Utrecht niet zijn sympathie had. Hij vreesde, dat de wetenschap daar niet volkomen vrijheid zou hebben. Boven - dien zullen de afgestudeerde bestuursambte naren niet onpartijdig voor de bevolking ko- m^n le staan. Ten derde is Utrecht als plaats van stichting ongewensebt; beter zou het zijn Leiden te kiezen, opdat alle Indologi- gische studenten ïlaar eigen keuze van beide instellingen kunnen profileeren. Gewestelijke gemeentedag voor Doopsgezinden. Door de Permanente Commissie voor gc- meentedagen van Doopsgezinden in Zuid- Holland, Noord-Brabant en Zeeland zal de gewestelijke gemeentedag dit jaar worden gehouden in deze gemeente op Zaterdag 6 en Zondag 7 Juni. Het programma vermeldt; Zaterdagavond van 8 lot 10 uur bijeenkomst in de Doopsge zinde Kerk, waar de voorzitter der Perma nente Commissie, ds. S. Lulofs, te 's Graven- hage, de bijeenkomst zal openen, ds. J. Wuite, predikant alhier, een wijdingswoord zal spreken, waarna mej. T. Marlens, te j 's Gravenhage, het onderwerp; Kringvorming en eenheid in de gemeente" zal inleiden. Zondag 10 uur: Godsdienstoefening onder leiding van dr. A. A. Kuiper, le Amsterdam; I 's nam. van 23'/a uur samenkomst in de Doopsgezinde Kerk, waar ds. F. Dijkema het I onderwerp „Huisbezoek" zal inleiden, en j daarna zal met extra-lrams een uitstapje naar Noordwijk-aan-Zee worden gemaakt, terwijl na thuiskomst in Leiden een slot-wij- dingswoord door ds. H. C. Bartels, te Aals meer, in de kerk zal worden gesproken. 's Maandags zal bij voldoende belangstel ling een boottocht over Kager- en Brasemer- meer worden gemaakt De plaatselijke commissie van voorberei ding bestaat uit de heeren ds .J. Wuite, B. Meijn en J. H*. Sagekuelle. R.-K. Kamercentrale Leiden. In het gebouw van den R.-K. Volksbond vergaderde Zaterdagmiddag de R.-K. Kamer- kieskring' Leiden, onder voorzitterschap van den heer A. J. Oostdam, alhier. Na opening met den Christel ijken groet en voorlezing der notulen, wat geschiedde door den 2den secretaris, den heer Boekraad alhier, deelde de voorz. mede, dat de pen ningmeester, de heer De Bes, van Alfen, wegens gezondheidsredenen voor zijn functie alsook voor bestuurslid had bedankt, en daar voor thans aangewezen was de heer Hou- djjk, van Boskoop, tot nog foe 2e secretaris. Spr. meende hier een dankwoord te moe ten spreken voor hetgeen de heer De Bes bjjna een menschenleeftijd voor de Vereeni ging had gedaan, én stelde vóór een telegram van dank en beste wenschen voor zijn ge zondheid te zenden, wat werd aangenomen. Als bestuurlid is thans ingevallen de hear J. H. M. Balvers, van Hillegora, die door 1 den voorz. werd verwelkomd. De secretaris, de heer Van Berkel, Gouda, bracht hierop het jaarverslag uit, waaruit i o.m. bleek, dat het Jedental ruim 19000 I bedroeg. m j Do heer Iloudrjk gai hierna een overzicht van den financieeïen toestand der Centrale. In totaal was ontvangen fl80S.56, uitge geven f 1523.78. batig saldo f284.78. Do heer Veelenturf, Hazerswoude, bracht rapport uit namens de verificatieKX)nmiis- j sie; alles was in orde bevonden. Voor de volgende rekening werden tot kasnazien'ers aangewezen de heeren Van Vliet, Boskoop, Vlaoman, Alfen, en Heilker, Hazerswoude. Dr. Hoffman, uit Gouda, bracht daarna verslag uit van de Bondsvergadering met een uitvoerige politieke beschouwing. Door den heer Balvers werden vragen ge steld in verband met de samenstelling van het politiek advies, dat er hier a.1 al zeer zonderling uitziet, De h$#r Lieverse, Hoogrfiade, was van het zelfde gevoelen, in betrekking tot dep landbpuw, waarmede ook de heer Stadhou der het eens was, die met den afgevaardigde van Veur meende,, dat te weinig aandacht was geschonken aan den kiezerswil, &u het werk der kiesvereeniging nutteloos was ge weest. De heer Roze ma, Sassenheim, vroeg in lichtingen over het werk der besturen, in zake het advies en de alfabetische ljjst. Nadat nog enkele sprekers aan het woord waren geweekt beantwoordde de voorz. de verschillende personen, waarvan meerderen' van repliek dienden. Vooral over het combineeren van de ZL-H. Kieskringen was men algemeen niet gediend, doch de gelegenheid om het advies veranderd te krijgen was groot genoeg, om daarmede iets te bereiken. Nadat eenige mededeelingen waren gedaan in betrekking tot de stemming in de kiee- vereenigingen, welke op 26 April is be paald, werd de vergadering besloten. Feestavond Bond van Bakkersgezellen. Zaterdagavond hield de Leidsche afdee ling van den Alg. Ned. Bond van Arbei- ders'sters) in het Bakkers-, Chocolade- en Suikerbewerkingsbedrijf ter gelegenheid van haar dertigjarig beslaan in de groote zaal van „De Graanbeurs" een feestavond, waarvoor zooals gewoonlijk bij feestavon den het geval is, groote belangstelling be stond. Het bestuur had zich voor dezen avond de medewerking verzekerd van het Resi dent iost rijkje en 't Adriani-ensemble; beide gezelschappen slaan in Leiden bij het pu bliek in een goeden reuk, zoodai deze keuze van het bestuur dan ook ongetwijfeld een gelukkige is geweest. De opbrengst van het feest kwam ten bate van liet T. B. C.-fonds; een streven, dat reeds dadel ij k^sy mpalhiek stemt. Op het feest ontbreken ook de bloe metjes niet; wel een bewijs, dat de arbeid van den Bond in hot algemeen gewaardeerd wordt. Zoo waren fraaie bloemstukken binnen gekomen van den Leidschen Bestuuiders- bond, van de leden der afdceling en van het Hoofdbestuur, welke alle op liet gezellig in gerichte podium waren opgesteld. Reeds aanstonds zorgde het Residentie strijkje er voor de goede stemming bij het publiek er in te brengen door het spelen van eenige vroolijke muziekstukjes. Toen de voorzitter, de heer De Wolf, de vergadering opende, was de zaal tot in alle hoekjes bezet. Spr. heette allen hartelijk welkom, in het bijzonder het Hoofdbestuur, de bestuurders van den Leidschen Bestuurdersbond, het bestuur der Coöperatie „Vooruit" en de be stuursleden der afdeeling Den Haag. Spr. is er van overtuigd, dat er recht is tot.feestvieren, wanneer wij de toestanden van thans vergelijken bij die van dertig jaar geleden ,en brengt dank .aan de verschil lende personen, die tot het welslagen van dezen avond hebben medegewerkt, in het bijzonder aan de leden der feestcommissie, die dit feest heeft voorbereid. Spr. besluit met alleen een genoeglijken avond toe te wenschen. Hierna betrad de heer De Mey, lid der feestcommissie, het podium, die mededeel de, dat hij hedenavond door verscheidene Katholieke en Christelijke arbeiders aange klampt was, die hem hun sympathie betuig den met de artikelen van den heer Goud smit in „Het Volk". Spr. spreekt den wensch uit, dat ook in de toekomst de organisatie zal blijven strij den ten zegen van de arbeidende klasse. Als blijk van erkentelijkheid bood hij het be stuur namens de leden een fraaie eiken houten vaandelkast aan. In het bijzonder huldigde spr. nog den secretaris, den heer Van der Zeeuw, voor. het vele, dat hij voor de Vereeniging ge daan had, en bood hem als tegenprestatie r een hectografeer-machine aan. Namens het personeel van den heer Van Noort overhandigde hij den Voorzitter nog een enveloppe met inhoud, ten bate van verkiezingsfonds. (Applaus). De heer De Wolf verklaarde getroffen te zijn door zooveel sympathiebetuigingen en sprak de hoop uit, dat de organisatie steeds in groei en bloei zal blijven toenemen. (Luid applaus). Hierna werd een aanvang gemaakt met de verrichtingen van het Adriani-ensemble. De moppen en liedjes van den heer Adriani, de mooie liederen van den tenor Jaston Leroux, de levensliedjes bij de guit aar van Jan van Gelder, de geestige liedjes van den humorist André Engelbrecht en niet in het minst de liederen van liet vocaal mannen- i kwartet in nationaal kostuum, alles sloeg j in en ontlokte het publiek telkenmale een i hartelijk en aanhoudend applaus. I Hierna sprak nog de Bondsvoorzitter, de I heer Ilillebert, die in eenige welgekozen woorden hulde bracht aan de leden en oud leden, die de Leidsche afdeeling hebben opgericht en helpen groot brengen. Het volgend nummer, op liet programma aangeduid als verrassing, bestond in het uitdealen van eenige stoffelijke blijken van waardeering aan diverse oud-leden, die zich bijzonder verdienstelijk jegens de Ver eeniging hebben gemaakt. Zoo kregen de heeren Van der Linden, Van Weizen en Ohristiaanse een tabaks pijp en sigaren, terwijl den' eohtgenooten bloemen werden aangeboden. Al deze gaven werden door den districls- besluurder, de heer Van der Btey, met een toepasselijk woord uitgereikt. Hierna konden de koopers van een be- stelkaart hun postpakketten aan liet post kantoortje afhalen, waardoor velen op een goedkoope manier in toet bezit kwamen van een mooi kunstvoorwerp. Een geanimeerd hal, onder leiding van den heer A. N. van Wijk, dat tot diep in den nacht voortduur de. vormde het waardig slot van dezen ge- ze II igen avond. Concert Leidsch Volkshnis. Gisteravond had het Paaschconcert in het Leidsche Volkshuis plaats met zang, en pianospel, resp. door de dames BerJ* Aten, Eti Donath en Ali Baartsojieer. En a criliek er over is ter plaatse geleverd door een der Volkshuisbezoekers, met de uit hartegrorfd opwellende woorden: „Wat is BINNENLAND. De zomerdienstregeling bij de sporen wordt op 5 Juni ingevoerd. Actie "van den Ned. Onderraad. De beer I. Maarsen is benoemd tot opper, rabbijn voor Zuid-Holland. De directeur van de Brusselsche Bank Biiedé is te Dublin opnieuw aangebonden. Een Utrechtsche notaris aangehonden: een lekort van twee drie ton. De schilders staken in den Haag, Tilburg en Almelo. De werkstaking in Friesland en Drente. De Bezuinigingscommissie Is voornemens aan H. M. de Koningin haar ontalag in te dienen. De Bamenstelling van het Nederlandsche en het Zwitsersobe voetbal-elftal. Vitesse (L.) won den eersten prijs in de korlbal-serie-wedstrljden van Flnks. BUITENLAND. De samenstelling van hei Duitsche kabinet. Handelsovereenkomsten bereikt tnsschen België en Frankrijk en tnsschen België en Duitschland. De verkiezingen in België. Slaking en uitsluiting in de Berlijnscke metaal-industrie. De minister van oorlog in Italië is alge- treden. Vrouwenrooi in China. muziek loch mooi!" Het programma ver meldde Reger, Tjranck, Bach, Schubert, twee Hollandsclie liederen en een Menuet en Sicilienne et Rigaudon voor viool, door de violiste met talent voorgedragen. Een Beethoven-nummer, waar de begaafde pia niste zich vurig doorheensloeg, leek voor de violiste toch nog wel meer toekomstmuziek te zijn. Maar daarom kome zij in de toe komst weder op 't Volkshuis spelen. Zij is het aan zichzelve verplicht. En: „Wat ia een mooie stem toch een kostelijke gavel'' dat hebben wel alle aanwezigen gedacht. Met reëel en zeer dankbaar aanvaard mu ziekgenot eindigde in het Leidsche Volks huis voor dit seizoen de reeks muziekuit voeringen. Bijzonder sierlijke takken ver sierden den achterwand van het podium? narcissen prijkten In de zaal. B. en W. van Rotterdam hebben den gemeenteraad aangeboden een door curato ren van het Erasmiaansch Gymnasium op gemaakte aanbeveling voor de benoeming van een tijdelijk leerares voor bepaalde uren in de Grieksche en Laüjnsche iaJen en lederkunde aan die onderwijsinrichting. Op die aanbeveling is geplaatst mej. M. A. Koops, alhier Tol leden van den Grooten Iverkeraad bij de Doopsgezinde Gemeente zijn benoemd mevrouw S. J. C. BollinTeunis, P. Otto en A. Uittenbrock. Aan de vakschool voor schoenmaker» le 's-Graivenhage is voor het gezellendiplo- ma geslaagd de heer G. Langezaal, alhier. De heeren J. W. van Rijn en J. G. M. van Walsum, alhier lot arts bevorderdzijn bestemd lot reserve-officier ■fan zondheid 2de kl. bij hel leger hier te lande Men verzoekt ons de aandacht le ves tigen op de advertentie, waarin bijzonder heden voorkomen, over het Wijdingsuur in de Mare-kerk op a.s. "\Voen9dagavond. Het programma er voor is geheel in klassieken stijl gehouden. De Kerkeraad van de Gereformeerde Kerk heef! aan den Minister van Waterstaat vergunning gevraagd tot liet plaatsen van een radio-telefonische zendinrichting ui de Hooigraehtskerk tol het uitzend, n van preeken langs radiografisebon weg Van 28 lot 30 April zal in de zalen van Musis Sacrum", in het Plantsoen," een bazaar worden gehouden vanwege de Doopa gezinde Gemeente. Het doel ,dat de dames commissie, hetwelk dezen bazaar organi seert, beoogt, is om langs dezen weg eenige buitengewone uitgaven van de Gemeente, die noodig zijn gebleken, te helpen bestrij den. Werd voor de reparatie van het orgel door het in November gehouden kerkcon- cert. de grondslag gelegd. d« hazaar-coni-

Leidsch Dagblad | 1925 | | pagina 1