No. 19958. DONDERDAG 2 APRIL Anno 1925 Officiate Kennisgevingen. STADSNIEUWS. GEMENGD NIEUWS. Het voornaamste nieuws van heden. RADIO-PROGRAMMA LEIDSCH DAGBLAD PRIJS DER ADVERTENTIEN 80 Cts. per regel. Bij regelabonnement belangrijk lageren prijs. Kleine Advertentiën, uitsluitend bij vooruitbetaling, Woensdags en Zaterdags 60 Cts., bij een maximum aantal woorden van 80. Incasso volgens postrecht. Voor eventueele opzending van brieven 10 Cts. porto te betalen. Bewijsnummer 6 Cts. Bureau Noordeindspleln Telefoonnummers voor Directie en Administratie 175 en <835 Redactie 1507. Postchèque- en Girodienst No. 57055 Postbus No. 54 PRUS DEZER COURANTl Voor Leiden per 8 maanden ƒ2.36, per week ƒ0 18. Buiten Leiden, waar agenten gevestigd zijn, per week „0.18. Franco per post 2.36 portokosten. Bit nummer bestaat uit DRIE Bladen EERSTE BLAD. GEMEENTELIJKE VISCHVERKOOP. Aan den gemeentelijken vischwinkel, VisoV larkt 18, tel. 1225, is VRIJDAG ver krijgbaar: SCHELVISCH a f 0.12—10.32, SCHOL a 10.12—10.25—10.30, SCHAR a f 0.00, GEH. KABELJAUW a f0.28, CAR- BONADEVISCH a 10.31 per pond en 1JBOKKIXG. N. C. DE GIJSELAAR, Burgem. Leiden, 2 April 1925. HINDERWET. Burgemeester en Wethouders van Leiden brengen ter algemeene kennis, daldoor faan vergunning is verleend aan de la. G. Splinter en Zn. en rechtverkrijgenden, tot oprichting van een timmerwerkplaats in bet perceel Nieuwe Rijn No. 64, kad. be kend Sectie I. No. 2381. N. C. DE GIJSELAAR, Burgem. VAN STRIJEN. Secretarie Leiden, 1 April 1925. VERGADERING van den GEMEENTERAAD VAN LEIDEN, op MAANDAG 6 APRIL 1925, des namiddags te twee nnr. SUe vergadering zal, zoo noodig, des avonds worden voortgezet. Te behandelen onderwerpen: lo. Praeadvies op het verzoek van Mevr. A. M. C. MullerVerdam, om eervol ont slag als Regentes van het H. G. of Arme .Wees- en Kinderhuis. (69) 2o. Praeadvies op het verzoek van B. J. H. Haitink ,om ontslag als Commissaris der gemeente bij de Leidsche Duinwater-Maat schappij. (70) 3o. Benoeming van een Commissaris der gemeente bij de Leidsche Duinwater-Maat schappij. (71) 4o. Benoeming van een lid van het Be stuur der vereeniging „de Ambachtsschool". (74) 5o. Benoeming van 4 schoolartsen, voor het tijdvak 1 April 1925-1 April 1926. (78) 6o. Voorstel tot overplaatsing van den onderwijzer A. van der Hoogt van de school Aan de Duivenbodestraat A naar de Leer school aan de Oude Vest. (64) 7o. Voorstel tot verhuring van het perceel Aalmarkt 5 aan J. Gelok. (79) 8o. Voorstel tot verhuring van de boven woning van perceel Vischmarkt 18, aan J. Robbers. (80) 9o. Voorstel tot verpachting van het jacht- recht op de Vroonwateren, aan C. Krul c.s. (81) lOo. Voorstel tot overname in eigendom Bn onderhoud bij de gemeente van de Strookjes grond, gelegen lussehen de rooi lijn op de perceelen Sectie K Nis. 673 en 674 en den openbaren weg (Zijlsingel). (82) 11 o. Voorstel: a. tot het onttrekken aan den openbaren dienst van een strook water van de Zijlsingelgracht, groot pl.rn. 105 M2.; b. tot den verkoop aan de Koninklijke Nederlandsche Grofsmederij van de sub a bedoelde strook water. (75) 12o. Voorstel tot verkoop vau een stuk open terrein aan de Jan van Houlkade hoek Korevaarstraat, Sectie E no. 1214 ged., aan C Montanus. (76) 13o Voorstel in zake het sluiten van kasgeldlecningen, gedurende het 2e kwar taal 1925. (73) 14o. Voorstel tot het geven van namen aan een 3-tal straten. (65) lóo. Verordening, regelende de vcrdecling van de gemeente Leiden in stemdislricten voor de verkiezing van de leden van den Gemeenteraad. (72) 16o. Verordening, houdende aanwijzing van de slemlokalen voor de slemdistricten, waarin de gemeente Leiden is verdeeld voor de verkiezing van de leden van de Tweede Kamer der Slaton-Generaal, van de Provin ciale Slaton en van don Gemeenteraad. (72) 17o. Voorstel in zake de vaststelling van het voorschot op de vergoeding voor 1925, bedoeld in art. 101 der Lager Onderwijswet 1920, aan de besturen van verschillende bijzondere scholen uit te keeren. (87) 18o. Voorstel lot wijziging van de begroo ting, dienst 1921, in verband met de kosten van uitvoering van kunstwerken ten be hoeve van den aanleg van de eleclrische tramlijn Den HaagVoorburgLeiden en mei hei leggen van rioleeringen c.a. in de verbreede Jodenkerksteeg. (83) 19o. Voorslel tot wijziging van het Raads besluit van 7 Juni 1920, gewijzigd bij dat van 28 November 1921, waarbij aan de Wo- ningbouwvereen. Eensgezindheid", voor schotten werden verleend voor de uitvoe ring van een plan voor den bouw van 114 wonincwn op een terrein beoosten den Zijl- (84) 20o. Voorstel tot het instellen van een rechtsvordering tegen J. Brokaar. tot ver goeding van schade wegens aanrijding van de Scheluwbrug. (06) 21ó. Verordening, tot wijziging van de verordening van 25 Juni 1923 (Gem.blad No. 12\ houdende Reglement van de Ge meentelijke Bank van Leening te Leiden. (671 22o. Voorstel tol het aangaan van een overeenkomst lussehen de gemeente.^ Leiden en de Zwemvereeniging „de Zijl", in zake het beheer over de gemeentelijke bron water-zweminrichting aan de Zijl. (77) 23o. Verordening, houdende wijziging van de verordening van 10 Juli 1913 (Gem. blad no. 21) op de Winkelsluiting. (80) 24o. Praeadvies op de verzoeken van de Leidsche Vleeschhouwersverecniging en de Leidsche Varken3slagersverecni?mg e. a., in zake herziening van de slachttarieven. (08) 25o. Bezwaar- en verzoekschriften in zake schoolgeld Middelbaar- en Iloogcr On derwijs, dienst 19231924 en 19241925. (85) Vereeniging tot opleiding van Bewaorechoolhonderessen. De Vereeniging lot opleiding van Bewaar- schoolhouderessen alhier heelt haar Alge-' meene Vergadering gehouden. Aan het ver slag over 1924 ontleenen wij het volgende: De lessen aan de Kweekschool werden ge volgd door 97 leerlingen (tegen 08 in 1923), van wie 8 slaagden voor het einddiploma, t ,w. de dame3 M. Schilham (Noordwijk)II. Ruys, Utrecht'; J. van der Schalk, Schiedam; T. Gugel, Rotterdam; A. Callenbaeh. Den Haag; M. Elzinga, Den Haag; M. van Male, Schoondijke en B. Kloos, Leiden. Zes geslaagden kregen op den cxamendag reeds een aanstelling en na enkele maan den hadden allen een betrekking. Het bezit van het Leidsche diploma blijkt alzoo nog steeds een uitstekende aanbeveling te zijn. Tien leerlingen deden examen voor nuttige handwerken en slaagden allen. De bijbe- hoorende Bewaarschool werd bezocht door ongeveer 90 kinderen. De directrice, mej. D. Voltman, vervult haar zware taak met de uiterste toewijding en mocht dit jaar herdenken, dat zij vóór dertig jaar als onderwijzeres aan de Kweek- i school werd aangesteld. Ook mej. L. Velthui- 1 zen, de directrice van het internaat (in 1924 waren er 27 internen), maakte zich in meer dan één opzicht verdienstelijk voor de school. Zij verlrok op het einde des jaars naar Kreuznach, om haar vroegere betrek king aan een inrichting voor achterlijken al daar weer op te nemen; doch er is gegronde hoop, dat zij in den loop van 1925 haar werk aan de Kweekschool alhier zal kunnen her vatten. De kweekelingen droegen het hare bij tot de luisterrijke herdenking van Leidens Ont zet, door H. M. de Koningin bij Haar bezoek aan de stad op 3 October het „Goudsbloem lied" van Haanstra toe te zingen, onder lei ding van mej. Vellhuizen. Door de vaste subsidies van Rijk, Provin cie en Gemeente kan de Vereeniging zich in financieel opzicht behoorlijk redden. Alleen het oude gebouw «lokt te veel op voor her stellingen. Het bestuur zou daarom gaarne i een nieuw gebouw, meer voldoende aan de eischen des tijds, zien verrijzen. Doch de gewone middelen zijn hiertoe natuurlijk niet toereikend. In het bestuur kwam geen wijziging; het wordt igovormd door de hoeren liaanstra, Verver, voorzitter; van Wamelen, penning meester en Iluibregt^pn, secretaris. In het afgeloopen jaar werden twaalf bestuursver gaderingen gehouden. Concert Wijkgebonw Langestraat. Gisteravond had het laatste concert in dit sc-izoen in liet Wiikgcbeuw „Geloof ,Hoop, Liefde" plaats. Hel was het slot van de reeks ontwikkelings- en ontspanningsavonden, die dezen winter in dit wijkgebonw zijn gegeven. Eiken laatste Woensdag van de maand was er een concert, waarvoor dilettanten oi be roeps-musici belangloos hun lijd en krach ten gaven. Deze laatste avond, welwillend aangeboden door mej. Harry van der Harst, vormde een schitterend slot. Het werd zeer op prijs gesteld, dal mej. Van der Harst en de heer Van den Burg, evenals mej. Boekwijt, dezen avond van kunstgenot hebben willen verschaffen, en ook dal mej. Schijfsma bereid was gevon den in to vallen, daar de zangeres door fa milie-omstandigheden verhinderd was te ko men. De avond begon met een 9luk vioolmuziek, voorgedragen door den heer V. d. Burg, dat dadelijk veel bijval oog9ttte. Later onder de stukken van Max Bruch en de eigen com positie van den heer v. d. Burg was het ge hoor enthusiast, hetgeen zich uitte in een zeer warm applaus. Niet genoeg kan hier ook worden geroemd het zeer correcte en muzikale spel van mej. Boekwijt. De piano- rol als accompagnement is voor de ware mu ziekkenners van hooge beteekenis, ofschoon onwillekeurig violist of zangeres door de meesten meer worden bewonderd. Over het geheele programma was men zeer voldaan. Alleen all dit gezelschap nog eens mocht willen, optreden, zou men gaarne mej. Boekwijt ook eens in een piano-solo hooren. Mej. Van der Harst vergastte haar gehoor op declamatie wfh beeldig fijne gedichtjes, waarin haar meesterschap in de kunst uit kwam. Hoe wist zij den kindertoon uit te drukken in dat gedichtje over dSh regen en wat is er genoten van „De Sterren" van Ada- ma van Scheltema en van „Kindergedach- ten". Men zag het voor zich; het leefde allesl Ilanr voordracht ..Kindersproke" van Marie Boddacrt wekte bij alle aanwezigen groote bewondering. Zóó gedichten te hooren zeg gen is een waar genot I Tot slot nog een enkel woord over mej. Schijfsma. In haar schalksche en leere liedjes was zij het beste. Bijzonder trof ons haar zuiver geluid en haar eenvoud. De voordracht zal stellig, als mej. Schijfsma langzamerhand wat vrijmoediger wordt, nog winnen. Geheel ppgedwongen was zij nog niet. Mooier kwam haar slem uit bij het fijne „Wiegeliedje" dan bij het forschcr lied op Holland. Het programma gaf afwisselend viool en piano, met declamatie en zang. Het was een waardig slot van deze Woensdagavonden. De president bedankte uit naam van alle aanwezigen op hartelijke wijze. De staking aan de Stedelijke Werkinrichting Toen wij gisteren hadden meegedeeld, dat de verpleegden der Stedelijke Werkinrich ting in staking waren gegaan, omdat hun I eischen tot verhooging van loon niet was ingewilligd, dachten velen aan een tweede Aprilgrap. Een Aprilgrap is het echter niet geweest. 1 Tot goed versland voor hen, die niet met het doel, dat de gemeente met de Stedelijke Werkinrichting beoogt, op de hoogte zijn, diene, dat in deze inrichting worden opge nomen arme oude monschen, waaronder veel invaliden, die niet in staat zijn mei gewonen arbeid hun brood te verdienen. I Sommigen hebben geen eigen woning en moeten in een slaapstede vertoeven. Allen, die zich aanmelden mannen en vrouwen mits ingezetenen, worden toe gelaten, ontvangen er dagverblijf en voe ding. Bovendien verrichten zij er eenvoudi ger: arbeid: tabakstrippen, lezen van erw ten en boonen, enz. Dit werk wordt naax J een vast tarief belaald en het loon be- draagt al naar de vaardigheid in dit wenk en de vlijt, er bij betracht, van f 2.50 tot f 6.50 per week. De menschen verblijven er van 's morgens acht tot 's avonds te zes uur en moeten het verdere van den dag heul zoeken in een volkslogement of slaapstede, voor zoover zij niet een eigen gezin hebben I of bij familie en kennissen inwonen. Voor de menschen is deze vergoeding niet het eenig inkomen. De meesten worden door het Burgerlijk Armbestuur ondersteund; sommigen ontvangen bovendien ouderdome- I rente, anderen profiteeron mag wel eens van de liefdadigheid. Vroeger, toen de sociale toestanden min der gunstig waren, was het aantal, dat in deze inrichting kwam, vrij groot; er werd toen ook geweven. Thans is het aamtal veel geringer en bedraagt op het oogenblik 35. Het is voor d: cctïe niet altijd gemak kelijker zelfs VQur dit aantal werk te vin den Nu evenwel is er werk in overvloed en dat is wellioht aanleiding geweest om de hoofden bijeen te steken en loonsverhoo- ging van 1 cent per K.G. (voor het lezen van boonen en erwten) te vragen Die eisoh werd begrijpelijkerwijs door den directeur, die naast zich een Commissie heeft, waar onder ook eenige leden van den Raad, niet ingewilligd, te meer niet, omdat kort gele den een voorslel lot verhooging van het tae rief der vergoeding door twee leden dér Commissie, de heeren Van Stralen en Wit- mans, bij den Raad aanhangig is gemaakt. Hedenmorgen is een zestal weder terug gekomen, die werden toegelaten. Vermoede lijk zullen de anderen wel spoedig volgen. Georganiseerd zijn deze stakers" niet; I een slrijdkas zal ook wel ontbreken en met. het loon derven zij ook de voeding. Hel geval is misschien een leerzaam 1 voorbeeld ais symploon hoe diep in onzen tijd is doorgedrongen het besef om lotsver betering te trachten ie verkrijgen door sta king. Deelen wij ten slotte mede, dat, ondanks de omstandigheid, dat de Stichting eenige fondsen heeft, de gemeente er jaarlijks een vrij groot bedTag op toelegt. De tram op de Haarlemmerstraat. Zooals wij reeds gistermorgen ten onzen Bureele bemerkten, zijn er velen met onze Aprilgrap omtrent de tram ingevlogen. Ook op de Haarlemmerstraat was het op hot aangekondigde tijdstip var „aankomst der tram" giateren, 1 April, drukker dan ge woonlijk. Ongetwijfeld zou de belangstelling veel grooter geweest zijn, wanneer niet de rails geheel waren gevuld geweest met zand, waardoor iedereen, die het aanschouwde, direct begreep, dat het een onmogelijkheid zou zijn hier een tramwagen te doen rijden. Dat ons bericht echter wel degelijk au sérieux is genomen, moge blijken uit het feit, dat ons gistermorgen door een foto graaf werd gevraagd of hij misschien een kiekje van de nieuwe tram mocht nemen, len einde dit in on» blad «f te drukkenI De lsle luitenant S. Bakker, van het 4de regiment infanterie alhier, wordt 1 Mei a.s. overgeplaatst bij het 9de regiment van dat wapen te Assen. i Bij beschikking van Ged. Staten van Zuid-Holland is de aan de Haagsche Trarn- 1 wegmaatschappij verleende vergunning tot het aanleggen en in-sland-houden van den electrischen 'spoorweg van 's-Gravenhage over Wassenaar naar Leiden in dien zin aangevuld, dat in de gemeente Leiden nog enkele straten meer zijn aangewezen dan tot dusver het geval was. Die wegen in deze gemeente zijn thans de volgende: de Rijnsburgerweg. de Steenstraat, de Prin- scssekade, de Turfmarkt en de Haarlem merstraat. Deze aanvulling houdt verband met den z.g. „runninpower", welke de II. T AI. van den Minister van Waterstaat heeft gekregen, om te rijden over de spoorbanen van de Noord-Zuid-Hollnndsche Tramweg maatschappij. In de algemeene vergadering van han delaren in groenlen en fruit, gehouden in „Zomerlust", werd besloten, met meerder heid van stemmen, hun inkoopen te doen hij de Tuinders vereeniging „Ons Belang" in de gemeente-loods aan de Boommarkt. Vijf en dertig handelaren traden loe als lid. zoodal hot ledental de meeste handelaren omvat. Naar aanleiding van bovenstaand bericht kan nog worden medegedeeld, dat de onder handelingen lussehen de Tuindersvereeni- ging „Ons Belang" aan de Boommarkt en het bestuui van de Groenten-, Fruit- en Aardappelenhar.delaren tot die resultaten hebben geleid, dat er voor keur en herkeur, voor wicht en kwaliteit de beste waarbor- I gen zijn, waardoor beide partijen ten zeer ste bevredigd werden. Ten nadeelo van J. L. de G., schipper te Leiderdorp, is van zijn schip, liggende in den Nieuwe-Rijn, een plank van 7 Meter lengte ontvreemd, Gistermiddag le ruim kwart over twaalven geraakte het 15-jarige meisje J. II., alhier, met haar rijwiel bekneld lus sehen de tramrails, ten gevolge waarvan zij kwam te vallen. Dr. Driessen, van den Eersle-Hulpdicnst constateerde, dat de rechterarm uit de kom was geschoten. Gistermorgen omstreeks elf uur ont stond in de Koornbrugsteeg een misverstand bij het uitwijken fusschen de chauffeurs van twee vrachtauto's, waardoor een der wagens tegen do ondorpui van den winkel van den heer Slijnman botsle en van dit pand een spiegelruit en eenige paneelen in- drulrte. Op verzoek van den burgemeester van Voorscholen is door de politie alhier aan gehouden zekere K. als verdacht van met minderjarigen gepleegde onzedelijke hande lingen aldaar. Door de politie alhier is aangehouden zekere C. als verdacht van gepleegd zeden misdrijf hier ter stede. Hier ter slede is een ralsche gulden in beslag genomen. Ingekomen is voor „Schoolkindervoe ding en Schoolkinderkleedlng" van de Fa- brieksarbeidersvereen. „Eendracht maakt Macht" een bijdrage van f 2.50 en van de Kleermakervereen. „Eendracht door Vriend schap" een bijdrage van f 5. In het bureau aan de Keizer- slraat ie Scheveningén van de „Haagsohe Courant" is ingebroken. Er wordt vermist 800 gulden. Sporen van inbraak zijn niet gevonden. De omzet aan de verachillen- de groenlen- en fruitveilingen in Noord-Hol land heeft over 1924 122.522.495 bedragen, tegen f 13.603.509 in 1923. Te Den Hp (gem. Ilpendam) zijn een schuur en eenige kippenhokken verbrand. Tevens vonden 800 kippen den dood in de vlammen. Gistermiddag ii de lioen- derfokkerij van mevr. S. v. d. Loo, aan den Rievitaweg ie Bolnea, afgebrand. Dezer dagen raakte op den Oude IJsel, tusschen Doetinchem en Terborg, van een schuit met 2500 takkenbossen de deklast los, waardoor deze kantelde en in het water terecht kwam. De bemanning van de schuit ging hierop, zonder van het ge beurde kennis te geven, huiswaarts. Het ge volg was, dat de berg takkebossen afdreef naar een sluis, en deze verstopte. Reeds den anderen dag stonden tal van weilanden blank. Om het euvel te verhelpen hectt men df sluis gedeeltelijk moeten afbreken. Het Waterschap heeft van deze nalatigheid pro ces-verbaai doen opmaken. De Hazeveldsche molen te Groenlo, welke zou verdwijnen, is door de Vereeniging tot behoud van molens aange kocht voor f3000. De doodslag te Tilburg Om trent den gepleegden doodslag kan nog het volgende gemeld worden: BINNENLAND. De staking in da Gemeentelijke Werk* inrichting te Leiden. Als gevolg van de aanneming van de motie-Diabbe treden alle Amsterdamsche wethouders af. De bemiddeling bij de bouwvakken. BUITENLAND. Benesj over bet veiligbeidspact. Wordt Marx de candidaat der coalitie van Weimar bij de Dnitsche presidentskeuze? Staking van studenten te Parijs. Opening van de Joodsche Hoogeschool ie Jeruzalem. De dader L. was sedert geruimen lijd ge huwd en deed zaken, welke iicm somtijds dagen achtereen van huis hielden. De ver- slagene F., die vroeger bij hem in huis woonde, viel de vrouw van L. meermalen lastig, hoewel dezo hein te verstaan had ge geven, dat zij niets me r hem wilde te maken hebben. In verband met een en ander was F. den toegang tot de woning ontzegd. Toch was F. nu weer teruggekomen, Hij uitte bedreigingen tegen L., waarvan ccn scherpe woordenwisseling het gevolg was. 's Avonds werd aan de woning van C. ge beld. L. zat een boterham to eten en liep met het broodmes in de hand naar de deur om open te doen. Hij vermoedde reeds, dat F. zou zijn teruggekomen. Inderdaad slond deze te wachten. Volgens de verklaring van L. poogde F. hem le slaan en weerde hij mei de hand. waarin hij het broodmes hield, den slag ai. Vervolgens deed hij de deur weer dicht, waarop F. zich verwijderde met de mededeeling, dat hij zich bij de politio zou laten verbinden. Ongeveer 80 Meter heeft hij nog afgelegd. Toen schijnt hij neergevallen te zijn. Even later vond men hem onder een heg. Het mes had hem in den hals getroffen en de slagader doorgesneden. L., die gunstig bekend staat, heelt een volledige bekentenis afgelegd. Hij verklaarde niet de bedoeling te hebben gehad F. te vermoorden. In den ouderdom van 10 2'/» jaar is overleden de oudste inwoonster van Tilburg, n>ej Lucia van Hest. Zij was lot «enige dagen geleden nog zeer kras. Op de reede van Vl.issingen heelt aan boord van de Duitsche bark „Mag- dalena Vinnen" een ontploffing plaats ge had, waarhij con persoon gedood en twee gewond werden. De gewonden zijn pen brancard naar het ziekenhuis te Vlissingon overgebracht. ToHeiligcrleezijnaandeklok- kengieterij der firma A. H. van Bergen vier zéér zware klokken gegoten met een geza menlijk gewicht van ruim 5000 K G., meldt 't „Vad". Twee zijn bestemd voor de nieuwe Julianakerk in Den Haag, waar tevens een electrisch automatisch torenuurwerk wordt geplaatst. Ontevreden gast: ,,D it ver- tut doet me denken aan een gevangenis.'! Hotelhouder: „Werkelijk, mijnhccrl Na tuurlijk kunt u gelijk hebben. Ik zelf heb nooit in een gevangenis gezeten." VOOR VRIJDAG 3 APRIL. 7.50: Hamburg (392 M.)Thealerkroniok. 10.15: Amsterdam (1950 M.): Tijdsein van het Persbureau Vaz Dias. 11.20: Leipzig (ongeveer 400 M.): Mid dagconcert op de Hupfeld-Phonola. 11.50: Glasgow (420 M. 6SC)Midday Music. 12.50: Parijs (1780 M. SFR): Concert door het Tzigan-orkest van Radio Paris. Manchester (375 M. 2ZY): Orgelmuziek door II. Fiizroy Page van Ihe Piccadilly Picture Theatre. 1.20: Londen (305 M. 2LO Tijdsein van Greenwich Muziek van het Melropole- Hotel. 3.20: Bournemouth (335 M. 6BM Cause rie over opvoeding. Cardiff (351 M. 5WA Telefonie voor de scholen. 3.50: Leipzig (ongeveer 400 M„: Convert der HauskapelJe. Berlijn (330 on 505 M Concert van de Rundfunkkapclle. Birmingham (475 M. 51T): I.ozells Picture House Orchestra. Cardiff (351 M. BW A): Concert door Ihe Station Trio. Manchester (375 M. 2ZY): Concert door the „2ZY"-quv I :t. Aberdeen (495 M. 2BD): Concert voor <le 9eholen The Wireless Orchestra epeoK Sonates 1 en 2 van Boyc»? in A minor,

Leidsch Dagblad | 1925 | | pagina 1