No. 19953. VRIJDAG 27 MAART Anno 1925 Officieele Kennisgevingen. STADSNIEUWS. Het voornaamste nieuws van heden. GEMENGD NIEUWS. LEIDSCH DAGBLAD PRIJS DER AD VERTE NTIEN: 30 CU. per regel. Bij regclabormement belangrijk lageren prijs Kleine Advertenliën, uilsluitend bij vooruitbetaling, Woensdags en 'ï&terdags 60 Cts., bij een maximum aantal woorden van 30. Incasso volgens postrecht. Voor eventueele opzending van brieven |S0 Cts. porto te betalen. Bewijsnummer 6 Cts. Bureau Noordeindsplein Telefoonnummer» voor Directie en Administratie 175 en 1835 Redactie 1507 Postchèque- en Girodienst No. 57055 Postbus No. 54 PRIJS DEZER COURANT) Voor Leiden per 3 maanden 2.35, per week ƒ0.18. Buiten Leiden, waar agenten gevestigd zijn. per week„0.18. Franco per post 2.35 .portokosten. Dit nummer bestaat uit DRIE Bladen EERSTE BLAD. GEMEENTELIJKE VISCHVERKOOP. Aan den gemeentelijken visch winkel, Pischmarkt 18, tel. 1225 is ZATERDAG en voorzoover voorradig ook ZATERDAG AVOND verkrijgbaar: SCHEL VISCH, SCHOL SCHAR en I1BOKKING. N. C. DE GIJSELAAE, Burgen). Leiden. 27 Maart 1925. DRANKWET. Burgemeester en Wethouders van Leiden brengen ter algemeene kennis, dat P. v. d. Straaten, te Leiden, een verzoek heeft in gediend ter bekoming van verloi voor den verkoop van alcoholhoudenden, anderen dan sterken drank, voor gebruik ter plaat se van verkoop in het perceel Haarlemmer straat No. 52a. N. C DE GIJSELAAR, Burgem. VAN STRIJEN, Secretari Leiden ,27 Maart 1925. De technologie van het winnen en distilleeren van steenkolen. Gisteravond hield onze stadgenoot ir. Oh G. Driessen voor het Natuurkundig Gezel- schap en den Leidschen Chcmischen Kring in het Anorganisch-Chemisch Laboratorium, Hugo-de-Groot-straat 27, een voordracht over bovenstaand onderwerp, verduidelijkt door lichtbeelden en een (weetal films. Spr. ving zijn lezing aan met in korle trekken het steenkolenbedrijf in Zuid-Lim burg in de vier Staatsmijnen te schetsen, en deelde mede, dat deze met de vier andere mijnen jaarlijks drie millioen ton kolen kunnen produóeeren, zoodat wij bij een eventueelon oorlog, op onze eigen mijnen alleen aangewezen, een voldoenden voor raad zouden hebben. Vervolgens werd me degedeeld, wanneer onze Staatsmijnen in exploitatie zijn genomen: de Wilhelmina in 1909, de Emma in 1911, de Hendrik in 1916, terwijl eenigeu tijd geleden ook de mijn Maurits in exploitatie genomen is Hierna werden eenige lichtbeelden ver toond en toegelicht, waarbij o.a. een koel toren, geconstrueerd door ir. Van ïterson, een vinding, die vele voordeelen biedt boven de tot dusver gebruikte en die men in het buitenland nog niet vindt. Daarop werd een film gegoven in drie atdeelingen, waarin het geheele mijnbedrijf zooals het in de Staatsmijnen wordt uitge oefend, werd vertoond en aan de hand dezer beelden toegelicht en verklaard. Na een korte pauzè kwam de heer Dries sen tot het tweede deel van zijn lezing, n.l. het gasbedrijf, in de eerste plaats het distil leeren der steenkolen, waarbij onze Gasfa briek, die, zooals uit het betoog bleek, geheel naar de eisehen des lijds is ingericht, tol voorbeeld strekte. liet eerst werd aan de hand van een door spr. op het zwarte bord geleekend schema, uiteengezet hoe de kolen in don vorm van slukkcflen worden getransporteerd naar do gasfabriek, daar worden gebroken, naar de 'stokeij vervoerd en onlgast, waarvoor ver schillende systemen kunnen worden aange wend, welke door den lieer Driessen in het kort werden aangegeven, daarbij in het bijzonder stilstaand bij het systeem, to Lei den gevolgd. Daarop gaf hij een voorstel ling van de wijze, waarop aan het gas de bijproducten: de leer, hot ammoniak, de chiaan en do zwavel, worden onttrokken, waarna het zuivere gas naar den gashouder wordt geleid en op een zoodanigen druk ge bracht, als voor het stadsnet noodig is. Na een en ander eerst op heldere wijze zijn aandachtig gehoor te hebben ontvouwd, waarbij hij terloops mededeelde, dat voor de Gasfabriek jaarlijks rond 33.000 Ion kolen worden verwerkt en voor de Eloctriciteits- labriek 25.000 ton, demonstreerde ?pr. liet medegedeelde nog eens met een aantal hel dere lichtbeelden, om eindelijk het bedrijf in een interessanto tilm in volle werking te stellen, waardoor de aanwezigen, na al les, wat er aan was voorafgegaan, dit om vangrijke bedrijf, waar Leiden trotsch op zijn kan, in zijn gcheelen omvang voor zich zagen. Er volgde op hel gesprokene en vertoonde een warm applaus. Van de gelegenheid, om eenige nadere inlichtingen te ontvangen, maakte alleen dr. Ruiten gebruik. De spreker zou dezen de verlangde in lichtingen na atloop vertrouwelijk mee deden. Dr. Van ïterson dankte namens het Na tuurkundig Gezelschap den spreker en dr. .Torissen deed dit namens den Chemischen kiing. Beiden voogden daar een hartelijken gelukwensch aan toe voor de benoeming van spr. te Maastricht, ai achtten zij zijn heen- fa in een verlies voor onze stad. Ook deze toespraken werden met applaus van de aanwezigen bezegeld. Ned. Bond van Personeel in Overheidsdienst Gisteravond belegde de atdeeling Leiden van bovengenoemdon Bond een ontwikke- lings- en ontspanningsavond voor leden met hun liuisgenooten, in het Yolksgebouw Volgens het programma zou deze avond geheel gewijd aan aan een lezing over Radio-telefonie, gevolgd door een Rntfio- concerl. Een en ander to geven door den heer D. Jasperse, eleclricien, lid dezer or ganisatie. Op het podium «aren opgesteld een flink radio-toestel en een tweetal luidsprekers. De Voorzitter, de heer J. van dar Hoeven, opende deze bijeenkomst en sprak zijn ge noegen uit over de flinke opkomst der leden met hun vrouwen. Hij richtte 'in dit verband een opwekkend wooid tot de vrouwen, om haar mannen aan te sporen ook de overige vergaderingen der organisatie trouw le be zoeken. In dezen tijd van reactie is deze steun van de leden aan de organisatie meer dan ooit noodig. Na een woord van dank gebracht le heb ben aan den heer Jasperse voor zijn bereid willigheid om dezen avond voor de leden zoo aangenaam mogelijk te maken en de vergadering aangemaand te hebben de groot ste stilte in acht te nemen, verkreeg de lieer Jasperse het woord voor hel geven van een korte uiteenzetting hoe radio-muziek ten gehoore wordt gebracht. Spr. gaf voor zijn hoorders op zeer begrijpelijke wijze een uiteenzetting vande radio-telefonie. Ach tereenvolgens behandelde hij het uitzenden van etnergolvon door de verschillende zend- statmos. de uitzend-antenne, de ontvang- antenne en ten slotte het ontvangtoestel, zooals dit ook door vele amateurs wordt gebruikt. Deze uiteenzettingen, gedemonstreerd op een teekenbord, werden met veel aandacht gevolgd. Vervolgens ging spr. over lot het demon stratieve gedeelte, het ten-gehoore-brengen van enkele muzieknummers, afgezonden door het station Ohelmslord. De luidspreker was nu aan het woord en vergastte dc aanwezigen op tal van muziek- en zang nummers. In dc pauze gat het hondslid de heer J. de Wol! ocnige levensliedjes ten boste, die een aangename afwisseling vormden. Do Voorzitter had ten slotte de aange name taak een woord van dank te brengen aan do heeren Jasperse en Dc Wolf voor liun medewerking en kon levens mededee- len.'dat liet bestuur voornemens is meer dergelijke avonden te organiseeren. Met een hartelijk woord van dank aan de aanwezigen voor lum goede opkomst, sloot hij dezen avond. Openbare uitvoering „Na Arbeid Kunst". Gisteravond gaf hel Olir. Mannenkoor „Na Arbeid Kunst", onderatdeeling van den Clir. Besturenbond, in den tover van de Stadszaat een openbare uitvoering. Zooals het gewoonlijk' bij deze Vereejii- ging het geval is, was ook thans de zaal weer stampvol en het publiek zal in zijn verwachtingen wel niet teleurgesteld zijn geworden; vooral ook, doordat het bestuur zich de medewerking had verzekerd van de mandolineclub „Klein Krebust-lipo" en deze niet weinig bijdroeg tol het succes van den avond. Nadat de heer Wassenaar, adviseur van de Vereeniging, in gebed was voorgegaan en alle aanwezigen welkom geheelen liad, werd onder do bekwame leiding van den lieer A. Teljeur Jr., uit Den Haag, een aan vang gemaakt met de afwerking van het programma, dal een greote verscheidenheid bevatte van zang- en mandoline-nummers. ■Een uitvoerige Inschrijving van al deze nummers zou ons te.ver voeren, zoodat wij volstaan met de beste le noemen. Het wa ren: „In Nederland", „Mijn Nederland" en „Doniine solvam fae Reginarn nostram". Over het algemeen werd er goed gezongen; alleen de uitspraak liet zoo nu en dan veel te wenechen over; zonder een tekstboekje was hc' bepaald onmogelijk den zang te volgen. Van de nummers, gespeeld door „Kleiu- Krebustlipo" (nog niet de helft van „Kre- busllipo") verdienen bijzondere vermelding „Fcuple chante". „Esludiantlna" en „Envoi do Fleurs". I Het publiek loonde door luid en hartelijk handgeklap na ieder nummer deze muziek zeer op prijs le stollen, zoodal het gezel schap na don „Jubileummarsch" wel ge dwongen werd een toegiftje te geven. Aan het einde van den gezelligen avond bracht de heer Wassenaar hulde aan de beide dirigenten Teljeur en Loef voor het geen zij hadden laten hooren en die getoond •hadden beiden de rechte man op de recite plaats te zijn. Nadat hij nog een krachtigen oproep tot de aanwezigen had gericht om zich aan te melden als lid of donateur, werd de uitvoe ring met dankzegging gesloten. Aan den uitgang werd gecollecteerd om de tekorten te dekken, die steeds openbare uitvoeringen met zich brengen. Tentoonstelling van het Reizend Museum. De atdeeling Leiden der Ned. Vereeniging voor Huisvrouwen stelde zich in verbinding met een zusterorganisatie, n.l. met het „Na tionaal Reizend Museum voor Ouders en Opvoeders" tot het organiseeren van een ten toonstelling in liet Leidsche Volkshuis. De afd. Leiden der Vereeniging voor Dierenbe scherming werd de derde organisatie in dit Verbond, om aan de ingezetenen dezer ge meente tegelijk ook iets te laten zien op het gehied der dierenverzorging onder leiding van jonkvrouw Des Tombe, te 's Graven - hage. Zooals men in de in dit Blad opgeno men advertentie kan zien. wordt de ten - toonstelling Dinsdag 31 Maart 's namiddags te drie uur oflicieel geopend, terwijl zij ver der zal zijn geopend. Woensdag. Donderdag en Vrijdag d.a.v. De genoemde Vereeniging werd opgericht in 1911 en heeft met succes reeds tal van tentoonstellingen gehouden. Haar dool is do voorlichting cn samenwerking van ouders en opvoeders en de voorbereidende opleiding van aanstaande ouders en opvoeders en past dus geheel in het kader van datgene, wat de Ned. Vereeniging voor Huisvrouwen zich tot laak heelt gesteld. De tentoonstelling beval de volgende at deelingen: zuigelingenzorg, spel cn speel goed, handenarbeid, handwerken en werk aan afwijkende kinderen. Het bovenstaande lezende, zal men dadelijk gevoelen, dat op liet gehied, hetwelk het Reizend Museum be strijkt, ook dierenbescherming thuisbehoorl, en dat dus de „stand" van freule Des Tombe een gelukkig gekozen aanvulling zal vormen. Zooals wij in ons verslag over de actie van Dierenbescherming reeds mededeelden, is de tentoonstelling van 's voormiddags g912 voor schoolklassen tocgank 1 ijk, waarvan reeds een druk bezoek is verzekerd, maar ook in de middag- en avonduren voorspel len wij een groolcn toeloop. Het huldeblijk aan onze Vliegers. Het huldeblijk, hetwelk aan onze vliegers zal worden aangeboden, is ontworpen door onzen stadgenoot, den heer W. van Ros- sum du Chattel en stelt voor een zilveren plaat, rustend op een groen marnieren sokkel. Op deze plaat i? gegraveerd als landkaart de route Amsterdam—Batavia. Amsterdam, diamantstad, wordt aangege ven door een lonkelcnden diamant; Bata via, hoofdstad van Insulinde, door een hel groenen smaragd, naar aanleiding van Mullaluli's zang. waarin sprake is van den gordel van -smnra'.'d, die zich stingerl Om den evenaar. De vliegroute AmsterdamBatavia wordt aangegeven door een draad, van zuiver goud vervaardigd, symboliseerend den gou den draad, gesponnen lussehen Moederland cn Koloniën. De verschillend? landingsplaatsen lus sehen Amsterdam en Batavia, voor zoover deze liggen in het Morgenland (het Oosten) door topazen (kleur der opgaande zon) en voor het Avondland (het Westen) door amethisten, de kleur der ondergaande zon. Rechts boven is op die zilveren plaat in kleur-emaille aangebracht „de Hollandia", een der schepen, waarmede Cornelia Hout man de eerste reis deed naar Java (1595); rechts onderaan de windroos of het kom pas, volgens de teekening van Jan Huygon van Linschoten, terwijl links onderaan in kleur-emaille is aangebracht het silhouet van de F VII. Boven deze plaat vertoont zich een re productie in zilver van het origineele vlieg tuig de F VII, waarmede dc tocht onder nomen werd, en dit is vervaardigd op een tweehonderdste der ware grootte. Hot vliegtuig is naar het Oosten gericht en bestrijkt juist de geheele oppervlakte der plaat, uitdrukkende de werkelijkheid, dat dit vliegtuig dat deel van de aarde, zooals do topographische teekening op de plaat aangeeit, bestreken heelt. -Het huldeblijk wordt vervaardigd te Voor schoten, door de X.Y. Zilvcrlabriek „Voor schoten." Door den burgemeester als hoofd der gemeente-politic zijn alhier benoemd lot agenten van politie M. Mulder en J. Udo, die beiden aan de Politieschool le Hilver sum hun opleiding hebben genoten. De Minister van Onderwijs. Kunsten cn Wetenschappen heeft in de commissie, in 1925 belast met het examinc-eren van hen, die oen akte van bekwaamheid wenschen te verkrijgen tot het geven van middelbaar onderwijs in het boekhouden akte K XII en Q) of tot het geven van lager onderwijs in de beginselen der handelskennis (akte U), benoemd als lid mej. O Parmenlier. al hier. Op de groote Voorjaarskeuring der Kon. Ned. Mij. voor Tuinbouw en Plantkunde, welke in "samenwerking met de atdeeling Haarlem en Omstreken van den 26sten Maart tot den 6den April in het gebouw vaa de Internationale Voorjaarstentoonstelling te Heemstede gehouden wordt, mocht do firma Gebrs. Den Older, alhier, op welverdiende wijze een gouden medaille behalen met een keurcollectie Amaryllussen, die met niet minder dan 4 a 6 bloemen bloeide. Hel is een prestatie, deze moelijk te verpakken bloemen op zulk een wijze te exposeeren. Eveneens mocht onze stadgenoot W. van Veen zijn pracht-inzendinge Primula's (sleu telbloemen) met een zilveren medaille be kroond zien worden. Primula Juliae is een sterk aan te bevelen soort; zij bloeit verba zend rijk met eenbloemige, Iilagekleurde stengeltjes en wordt niet hooger dan 15 cM. Primula Cashmeriana is bolvormig van bloeiwiize en een soort, üe voor alle doel einden te gebruiken is, terwijl onder de va riëteiten van rrimula acaulis, P. veris en P. cxatior veel schoons ie zien was. Wij wenschen beide tiima's van liarle geluk mei deze onderscheidingen. De schoenen- en lederhandel van den lieer C. H. de Jong, Donkersteeg 9. alhier, beslaat op C April a.s. vijftig jaar. De tentoonstelling van schilderijen en teekeningen in het stedelijk museum „De Lakenhal" door A. II. van Danlhoff zal Zon dag a.s. 29 MaarF worden gestolen •r Het aantal werkzoekenden ingeschre ven bij de Arbeidsbeurs, bedroeg op 26 Maart in totaal 7(3. legen op 25 Maart 1921 1183. Door den student Van 1. is bij de poli tie aangifte gedaan, dat uit de gang van zijn woning aan de Breestraai zijn rijwiel is ontvreemd. M. K. heelt zicli bij de politic beklaagd over liet feit, dat hij door zijn zwager 15. mishandeld is geworden. Ten huize van mej. M. C. S. aan hel Galgewater is gisteravond door con brand weerman, met behulp van een emmer wa ter, een schoorsteenbrandje gcbluscht. Oor zaak was een vuile schoorsteen. Op de varkensiuarkl is heden oen var ken onbeheerd aangetroffen, waaromtrent Inlichtingen zijn te bekomen aan het com missariaat van politic. Hedenmorgen ongeveer Iialfoll had op t hel Korl-Rapenburg een aanrijding plaats tusschen een vrachtauto voor vccvcrvoer, gemerkt II 11788, cn een rijtuig van den i stalhouder K. alhier. Van liet rijtuig werden de beide achterwielen totaal versplinterd, i terwijl ren lantaarn geheel verbogen werd Natuurlijk trok liet geval veel bekijks. Het zeventienjarige meisje D., van welks vermissing «-ij molding hebben ge maakt, is weer in de ouderlijke woning te- ruggekcerd. De aanvoer van kaas ter Leid- he Zui- velheurs was heden weder wel groeier dan de vorige week en hel aanlal belangstellen- j den was eveneens zeer bevredigend. De handel was cr levendige hoewel tegen la gere prijzen werd verkocht. Het blijkt hoe langer hoe meer, dat deze Beurs in Leiden recht van bestaan hoeft. Heden is alhier de melkprijs met één cent per Liter verlaagd en gebracht op 14 cents. In liet verslag van hel Vioolconcert In ons Blad van gisteren is een tusschen- zln onbegrijpelijk geworden, door verwisse ling van hot woord „muziek" met „tecli niek." De bewuste zin moet aldus luiden: „La ter op den avond speelde hij „Jeu d'eau" van Ravel een stuk muziek, dat een enorme techniek vereischt zoo geestig, fijnzinnig voor, dat men oen overtuigend bewijs van zijn meesterschap kreeg." Van verschillende z ij den komen klachten van bezoekers der Int. Bloemententoonstelling le Heemstede over liet feit, dat zij dezer dagen ,n.l. 23, 24 en 25 Maart, de tentoonstelling in het hoofd gebouw gesloten vonden en zicli daardoor gedupeerd vonden, omdat de voliegronds tentoonstelling op het oogenblik nog niet geheel tot haar recht komt. Tot een goed begrip dor zaak vermelden wij, dat deze tentoonstelling, die tien weken duurt (sluiting 21 Mei) als hel ware .s ver deeld in een vollegrondslentoonstelling (die uit den aard der zaai" in zekeren zin afhan kelijk is van de weersgesteldheid en hel bloeitijdslip der verschillende geëxposeerde gewassen, welke echter zoo varic-erend mo gelijk zijn genomen) en een zestal tijdelijke binnen-tenloonstellingen in hel hoofdge bouw. Van deze zes is de eerste Zondag j.l. gesloten. Do tweede binnen-tentoonslelting Je groote voorjaarskeuring der Kon. Ned. Mij. voor Tuinbouw en Plantkunde) werd giste ren geopend en duurt t. m. Zondag 5 April, waarna het gebouw wederom vijf dagen gestoten wordt, om liet te ontruimen cn om daarna de volgende tijdelijke tentoonstel ling (de Inf. PaaschtentoonstcHing) weer op te stelle®. Bezoekers, die er dus zeker van willen zijn, het hoofdgebouw niet gesloten te vin den, raden wij aan, niet op de volgende data naar Heemstede le gaan: 6, 7, 8, 9 en 10 April, 20, 21, 22 en 23 April, -1 en 5 Mei en 11, 12, 18 en 14 Mei. Ten slotte nog een overzicht van de vier laatste tijdelijke tentoonstellingen; Int. Paaschtentoonstelling: 1119 April; Belgi sche Floraliën: 24 April—3 Mei. Tentoon stelling van bloemscliikkunsrt; 610 Mei. Grootie internationale bloemententoonstel ling (afgesneden tulpen, rozen, anjelieren, iris, siererwten, enz): 1521 Mei Op de openingsdagen der tijdelijke ten toonstelling bedraagt de entréeprijs het dubbele BINNENLAND. De Eerste Kamer en de Zomertijd, De Raad van Rotterdam heeft andermaal het voorstel van de 8' pCt. pensioenaftrek verworpen. De Raad van Amsterdam besloot geen beroep in te stellen inzake het meelbesluit. Het verwerken van afgekeurd vee en vleesch. Het oordeel van prof. Veraart over het politiek advies der R.-K. Staatspartij. BUITENLAND. Is er een nieuw Duit3ch memorandum op komst De Pruisische crisis is accuut gewoiden. Ernstige mijnramp in Lotharingen. De arbeidsconilicten in Zweden zijn tot een einde gebracht. Gistermiddag, toen de Koninklijke lamilic de bloemententoonstel ling te Heemstede bezocht had en weer ver trok, zijn op de Molenlaan aldaar drie per sonen doer do politie gearresteerd, omdat zij zicli onordelijk gedroegen en op een aan maning der politie, om door te loopen, ble ven schreeuwen. Eén hunner werd geboeid overgebracht; de twee anderen gingen ten slotte kalm mee Eén van hen is later vast gehouden, omdat hij nog een vonnis van 6 dagen gevangenisstraf tegoed had. De twee anderen zijn vrijgelaten. Tegen één van hel drietal is procesverbaal opgemaakt wegens overtreding van de politieverordening. De beroof KA e r S. S„ die de vorige week in oen pand aan de Prinsen straat te Rotterdam een caféhouder uil Dor drecht beroofd heeft van 123.000, is giste ren overgebracht naar het tiuis van bewa ring De vrouw is nog slechts 21 jaar cn ge huwd met zekeren E. M., een echtgenoot, door den bekenden L. H. v. d. S„ die het vorige jaar wegens de poging tot berooving met behulp van een auto in liet Sterrebosch te Schiedam werd veroordeeld tot 7 jaar ge vangenisstraf, voor haar opgezocht. Van d. S. leefde met de toen minderjarige S. S. Om te zorgen, dat zij bij haar misdrijven niet naar een tuchtschool of Rijksopvoe dingsgesticht werd gezonden ,liad hij voor een lied rag van enkele honderden guidens M. bereid gevonden len sladhuize te verkla ren, dat hij in het vervolg liet en leed mei S S. zou deelen. Onmiddellijk na de trouw plechtigheid had M. do vrouw weer aan haar souteneur overgedragen. Het onlangs gemelde Utrecblschc geval van een meisje, dat men had laten trouwen om haai1 aan een vonnis van den kanton rechter le onttrekken, was dus niet nieuw. In liet misdadigersmilieu van Rotterdam had al vroeger dit procédé toepassing ge- vonden. De aangehouden koopman J. K., als Jaap bekend, die de verhuurder van het huis in de Prinsenstraat is, is vrijgelaten. Gearres teerd is de koopman J. C. uit de Lange Wa rande, wien medeplichtigheid aan de beroo- ving ten laste wordt gelegd. Gisteravond, omstreeks vijf uur, ontstond te Delft een zware, uit slaande brand in dc Rijksbergplaats aan den Parallelweg, waarin ongeveer 1900 te lefoonpalen waren opgeslagen. Hel vuur vond rijkelijk voedsel in het geprepareerde hout. terwijl de brandweer wegens gebrek aan blu3chwater niet veel kou uitrichten. Er werd slechts een kleine slraal op de wa terleiding gebezigd Het was dan ook om streeks acht uur eer het vuur was gedoold. Gelukkig woei do wind niet in de richting van een ncvensstaando loods; anders zou deze ook in de vlammen zijn opgegaan. Omlrent de oorzaak van den brand last men nog in liet duister, maar men vermoedt dat jongens in de nabijheid van de toods oen vuurtje hebben gestookt. Met ingang van Zondag 5 April a.s. zullen de booten tusschen Hoek- van-Holtand en Harwich (Londen) ookin de nachten van Zondag op Maandag varen. In verband biermede zullen, vanaf dien Zon dag. gaan loopen de treinen: trein 172 Rot terdam H. P.Hoek-van-Hollarid, trein 169 Amsterdam Cf S.Leiden—Sehiedam- Hoek-van-Holland, en van Maandag 6 April de treinen: trein 141 Hock-van-Holland— Rotterdam D. P.. trein 171 noelc-van-Hol landRotterdam D. P. en trein 161 TTnclc- van-PrilandAmsterdam 0. 3 Een aannemer hoeft aan- gifte gedaan, dat hij Woensdagmorgen in de Marnixstraat bij dc Rozengracht te Ara- sterdam van een hem onbekend persoon een vuistslag heeft gekregen, waardoor hij op straat viel. Eenige oogenblikken later miste hij zijn portefeuille, inhoudende f 2299 een bankpapier

Leidsch Dagblad | 1925 | | pagina 1