No. 19949. MAANDAG 23 MAART Anno 1925 Officieele Kennisgevingen. STADSNIEUWS. GEMENGD NIEUWS. Het voornaamste nieuws van heden. LEIDSCH DAGBLAD PRIJS DER AD VERTE NTIEN 30 Cts. per regel. Bij regelabonnement belangrijk lageren prijs. Bleine AdvertentiSn, uitsluitend bij vooruitbetaling, Woensdags en Zaterdags 60 Cts., bij een maximum aantal woorden van 30. Incasso volgens postrecht Voor eventueele opzending van brieven 10 Cts. porto te betalen. Bewijsnummer 6 Cts. Bureau Noordeindsplein Telefoonnummers voor Directie en Administratie 175 en 1835 Redactie 1507. Postchèque- en Girodienst No, 57055 Postbus No. 54 PRIJS DEZER COURANTi Voor Leiden per 8 maanden ƒ2.35, per weekƒ0.18. Buiten Leiden, waar agenten gevestigd zijn, per week0.18. Franco per post 2.35 portokosten. Dit nummer bestaat uit DRIE Bladen EERSTE BLAD. GEMEENTELIJKE VISCHVERKOOP. Aan den gemeentelijken vischwmkel, iVisohmarkt 18, tel. 1225, is DINSDAG ver krijgbaar: SOHELYISCH a f 0.13—if 0.20— 4 0.24, SOHOL a f 0.10—f 0.25, Bot a f 0.12, GEH. KABELJAUW a f 0.25 per pond en ÏJBOKKING. N. C. DE GIJSELAAR, Burgemeester. Leiden, 23 Maart 1925. KIEZERSLIJST. Burgemeester en Wethouders van Leiden Gelet op art. 10 der Kieswet; Brongen ter algemeen© kennis dat de kiezerslijst voor den dienst 1925—1926 voor de verkiezing van de leden van de Tweede Kamer der Staten-Geaeraal, de Provinciale Staten en den Gemeenteraad is vastgesteld, dat die lijst van den 23sten Maart tot en met den 21sten April a.s. op de Secretarie dezer gemeente voor een ieder ter inzage as nedergelegd en tegen betaling der kos ten in afschrift en stemdistriotsgewijze, in uittreksel, verkrijgbaar is gesteld. »N. C. DE GIJSELAAR, Burgem. VAN STRIJEN, Secretaris. Leiden, 23 Maart 1925. Onthulling van een gedenksteen op het gral van D. A. Hageman. Zaterdagnamiddag had op de bograal- plaats der Ned.-Herv. Gera. „Rhijnhofi", een eenvoudige plechtigheid plaats. Daar waren met het bestuur der Leidschc Mu ziek- en Tooneelvereeniging „Nut en Ver maak" een groot aantal vrienden en vereer ders van wijlen don heer t). A. Hageman, in levens bestuurslid en penningmeester dier voreeniging samengekomen, om er getuige van te zijn, dat op diens graf een eenvou dige gedenksteen werd onthuld. Onder de aanwezige dames en heeren waren ook en kele vertegenwoordigers van corporaties, die op eenigerlei wijze tot „Nut en Vermaak" In betrekking stondon, waaronder de voor zitter en secretaris der Vereeniging voor Sclioolkindervoeding en -kleeding, de heeren J. B. Kaïnpschuur en S. do Boer Azn., voor welke vereeniging „Nut en Vermaak" op Ihaar bijeenkomsten gelden pleegt te verza melen, waarvoor de Qpmingmeestar zorg droeg. Op de plaals, waar men den bijna 73- jarigon ouden vriend ter- ruste had gelegd, .was nu een eenvoudig gedenksteen verre zen van bestuur on leden, vervaardigd door den steenbouwer, den heer W. F. Moene, alhier. Deze gedenksteen werd nu onthuld. Nadat de aanwezige mannen en vrouwen zich om het graf hadden geschaard, waar een. wit kleed het gedenkteeken nog verbor gen hield, nam do voorzitter van „Nut en Vermaak", do heer C. Versney, het woord. Het voor de Muziek- en Tooneelvereeni- jting „Nut en Vermaak" zoo gedenkwaardig jaar, waarin zij haar 50-jarig bestaan op zoq'n luisterrijke wijze herdacht, zoodat in hieeden kring, zoowel in Leiden als daar buiten, de aandacht op onzo vereeniging wtrd gevestigd, is ten slotte toch een jaar van rouw geworden, aldus ving spr. aan. Onze oude, trouwe vriend en consciën tieuze penningmeester, Dirk Hageman, heeft Jict einde van de jubileumfeesten niet mo gen overleven. Het was ons een groole eer en voor hem een voldoening, dat hot H. M. oüzo geëerbiedigde Koningin behaagde, hem met het zilveren Ridderkruis der Oranje- Nassau-orde te begiftigen. Hij heeft de on derscheiding niet lang mogen dragen. In zijn ziekte is zij hem een troost geweest, zooals ook het welslagen onzer jubileumfeesten hem do smart van zijn lijden hebben ver licht. Hot was een zware gang voor de leden van „N. en V." en met name voor het bestuur, hem hier voop de eeuwige rust neer te moeien leggen. Vooral was het dit voor mij als voorzitter, die alles met mijn vriend overlegde inzake de vereeniging, zcide spr. De eenvoudige woorden, door mij toen ge sproken aan het graf, zij getuigden van onze Jrooto waardeering en warme vriendschap ftan dezen goeden, braven man. Wij zul len hem .nooit vergeten. In onze herinne ring zal hij blijven voortleven als een voor- .tt van trouw, eerlijkheid en werkzaarn- Maar de lijden vargaan met de menschen. Ook wij zullen zijn weg naar het graf moe- Hen volgen. En wie zal na ons van hem ge tuigen? Wij meenden, dat dit moest doen een een voudige gedenksteen, als een blijvende her innering van de vriendschap en de piëteit, IWelke zijn vrienden in zijn leven voor hem koesterden. Naar dezen steen zullen wij, zoo lang wij leven, af en toe een pelgrimstocht •naken en het opschrift lezen en er een bloem naast leggen. Voor den wandelaar, die hier peinzend langs de graven gaat, zal j fe 3teen in lengte van jaren spreken van Dirk Hageman en van „N. en V.", waar aan zijn leven onverbreekbaar verbonden is geweest. In die verwachting ga ik dezen gedenk steen onthullen en draag ik hem aan de fa milie over, allen er nogmaals voor dankend, dat zij ons in de gelegenheid hebben ge steld, deze laatste hulde te brengen aan onzen dierbaren vriend. Moge voor het verre nageslacht deze sleen spreken van een goed vercenigingsman, een j oprecht Vriend en een braaf raensch. Rust zacht, aldus besloot spr. met een bewogen slem. Hierna werd de stec-n van zijn omhulsel ontdaan en voor allen zichtbaar. Hij is ver vaardigd van 'grijzen zerksteen, aan de ran den keurig bewerkt. Boven bet inschrift: „Hier rust onze vriend en penningmeester D A. Hageman, geboren 20 Maart 1S52, overleden 14 Januari 1925", zijn twee iD elkaar loopende rosettcn aangebracht. De heer M. Suzan, die den heer Hage man als penningmeester hoeft opgevolgd, legde bloemen op hel graf, waarns de oud ste broeder, de heer H. Hageman, met een hartelijk woord van dank het gedenkteeken namens do familie aanvaardde. Hiermede was de eenvoudige plechtigheid afgeloopen. Feestavond Jeugdbond voor Onthouding. Zaterdagavond hield de afdeeling Leiden van bovenstaanden bond in de groole zaal van café „Zomerzorg'' een propaganda feest avond, welke zich in een tameiglc groote belangstelling mocht verheugen en uit pro pagandistisch oogpunt dan ook wel als ge slaagd beschouwd kan worden. De voorzitter, de heer J. Gerritsen, heette in zjjn openingswoord allen hartelijk wel kom in hot bijzond,er de afgevaardigden van de zustervereenigingen. Waar dit de eerste feestavond is, aldus spr., valt de opkomst mg bijzonder mee eo hoop ik van harte, dat de resultaten hiervan naar verhouding zullen zijn. Voor het te vertoonen tooneelspel roept spr. aller cle mentie in, daar alle medewerkenden natuur lijk dilettanten zijn. Voor dezen avond had het bestuur zich de medewerking verzekerd van den heer en mej. Verwer voor viool- en pianomuziek en van den heer Jac. Roevers, nii Am sterdam, voor declamaties. Beide keuzen bleken later zeer gelukkige te zijn. Van do muzieknummers noemen wg in het bijzonder: „Dichter und BauOr" en een Russische Mazurka. Van de declamaties verdienen speciale vermelding het innige „Meer", van Adama van Scheltema, en „Lied van de Zee", van Hélène Swart, dat met veel gevoel werd voorgedragen. Hierna Meld de heer Herman Stekelenburg uit Utrecht een feestrede, waarbij 3Pr- »n de eerste plaats zich afvroeg of er eigenlijk wei reden tot „feesten" is. Neen, wanneer we bedenken, aldus spr., welk een omvang rijk, grootsch werk on8 nog te wachten staat, maar ja, wanneer we bedenken, dat ook in Leiden het eerste begin is gemaakt met da volvoering van een heerlijk ideaal, dat honderden jonge menschen tot steun zaj zijn op hun verderen levensweg. Zoo zal ook dezen avond sprekers rede slaan in het teeken van de propaganda. Gelukkig is het niet in Leiden, dat wg voor het eerst den strijd aanbinden tegen het drankmisbruik, maar in iedere plaats begiaaen wg die taak vol vuur ea ijver, omdat wij weten, dat deze taak ten zegen zal zijn van het geheel» Nederiandsche volk. Het is reeds geruimen tijd geledcD, dat I de eerste pogingen werden gedaan om Ne derland uit het alcohol-moeras op te heffen, doch deze kranige pioniers werden gedre- ven door een innerljjken drang om door wegruiming van den alcohol de samenleving aangenamer te maken. Door het werk van deze mannen nu kunnen wij reeds veef ge- effende banen betreden, maar we zijn er nog lang niet. Nog veel te veel heerseht in ons land de drankgewoonte, hetzij bg geboorte, doop, huwelijk of overlijden. Toch is bun werk niet geheel zonder vruchten gebleven. Weliswaar word de Plaatselijke Keuze tot tweemaal toe door de Eerste Kamer verworpen, doch er is althans mee bereikt, dat tot in alle kringen het drank- vraagstuk wordt besproken. Hoeveel beter ton niet het bedrag, cat jaarlijks aan drank uitgegeven wordt (350 millioen gulden) besteed worden aan jeugd- opvoeding, verbetering woningtoestanden, e. d. We op den goeden weg, ai is onze gang moeilijk en langzaam. Willen wg voort- fa lig maken, dan is het noodzakelijk, dat e jeugd zich in den strijd werpt om Neder- lano te heipen drankvrg te maken. Steunt ons in den strijd om het drankeuve! uit te roeien door n aan te sluiten bg den Jeugd bond, die niet alleen een geheelonthouders- organisatie is, dooh ook beoogt te rif0 dén frooten Vriendenkring van alle kinderen van 421 jaar. Aan het einde var, deze rede weid spr. warm toegejuicht. Na de pauze werdwi nog eenige muziek nummers en deolamaties ten beste gegeven, waarna de avond besloten werd met de opvoering van een bi jspel in drie bedrijven „Het Spookhuis", waarom vaak bij open doek hartelijk werd gelachen. Resumeerende was het een zeer gezelligen avond en een aansporing om dezen feest avond door meerdere te doen volgen De heer G. E. E. Kuijntjes-, directeur der Ambachtsschool te Emmen, is benoemd tot directeur van de Ambachtsschool, de Vakavondschool voor Volwassenen en de Arachinisten-Avondschool alhier. Onzen stadgenoot, den jeugdigen kunst schilder Jan Veerman, leerling van den heer L. v. d. Vlist, kunstschilder alhier, is de koninklijke subsidie voor jeugdige kunst schilders loegeker i. Geslaagd is voor het 2de gedeelte van het proponentsexamen der Remonstrantsche Broederschap de heer J. H. Smit Sibinga. Op de voordracht voor benoeming tot directeur van liet gemeentelijk gas- en wa terleidingsbedrijf te Maastricht komt voor onzo stadgenoot ir. O. G. Driessen, inge nieur bij de stedelijke fabrieken van gas en electricitcit alhier. De lieer G. Nieuwkerk, slalions-as- sislent alhier hoopt den 13den April a.s. den dag te herdenken, waarop hij vóór 25 jaar bij de H.S.M. in dienst trad. Den 7den April zullen de heer en mevr. 11. C. Bethlehem, Apothekersdijk 11, den dag herdenken, waarop zij vóór 50 jaar in het huwelijksbootje stapten. Beiden zijn nog zoo recht als een kaars en nog kerngezond. Als bijzonderheid wordt nog opgemerkt, dat omstreeks dezen datum ook in de twee belendende perccelen huwelijksjubilea.her dacht zullen worden, respectievelijk 12'A en 25 jaar. Het zal op dien datum van de zijde der Apothekersdijk bewoners den krassen oudjes aan belangstelling zeker niet ontbreken en zullen deze door het uitsteken der vlaggen niel nalaten de* feestvreugde le verhoogen. Naar „Hot Volk" meldt, is de candi- dalenlijst voor de kieskringen Den Haag Leiden als volgt samengesteld: 1. K. ter Laan; 2. A. V\'. IJzerman; 3. W. Drees; 4. W. Drop; 5. Van der Hoeve; 6. P. Voogd; 7. J. Sprongers 8. K. R. van Staal; 9. J. J. v. Stralen; 10. W. v. Eijkel; 11. J. Kofoed; 12. Th. J. K. Kuiler. Daar besloten is, dat de ollicieele candd- dalenlijst 10 namen zal bevatten, zullen dus J. Koloed en Th. J. K. Kuiler op de officieel ln te dienen candidatenlijst niet voorkomen. De wedstrijden der Leidsohe Burger wacht in het prijsschieten met marga, worden gehouden in de zaal Pieters kerkgracht, voor Vendel I en II op Dinsdag 24 Maart. Voor de overige leden op Vrijdag 27 Maart. Er wordt gescholen in 3 afdeeUngcn: lste afd.Aid. A. Zij, dio de laatste 2 jaren reeds een prijs gewonnen hebben; 2de afd.: Afd. B, Zij, die de laatste 2 jaren geen prijs gewonnen hebben; 3de aid.: Afd. Veteranen (n.I. leden boven de 60 jaar). Er wordt geschoten 1 X 10 patronen (houding naar keuze) geen proefschoL Van de Afd. A schieten de 6, aid. B de 3 en Veteranen de 8 beste schutters op Dinsdag 31 Maart om den Kampioensprij». Voor de jongere leden (lusschen 17 en 35 jaar) bestaat gelegenheid om oens in de week en wel des Dinsdags, nam. van 8.46 9.45 uur lichaamsoefeningente doen in de zaal Picterskerkgracht. Tevens zal er bij genoegzame deelname een schermclub ge vormd woixlen. Gistermiddag kwam de 39-jarige mej. A. H., huisvrouw van L. H., uit Gouda, met het. voorwiel van haar fiets terecht in de tramrails op den Hoogcn Rijndijk, ten ge- volgo waarvan zij kwam te vatten en haar linker enkel verstuikte. Op haar verzoek werd zij met de aulo van don Eersten Hulp dienst naar bot station vervoerd, waarna zij do reis naar Gouda per trein voortzette. Zaterdagmiddag omstreeks 5 uur ont stond een schoorsteenbrandje ten huize van 'mej. B. in het Loridanshofje. Oorzaak: hard stoken en een vuile schoorsteen. Door eenige brandweerlieden was het vuur spoedig ge- bluseht. Zaterdagavond bleef de traan naar Den Haag gedurende acht minuten op do Blauw- poortsbrug staan, doordat de bestuurder der tram J. R., stoppen moest, wilde hij een aanrijding met een groentewagen voorko men. In den nacht van Zaterdag op Zondag is W. F. H. van E. naar het Acad. Zieken huis gebracht, daar hij een hevig bloedende wond aan het achterhoofd had. Na aldaar verbonden te zijn, werd hij onder politie- geleido naar huis gebracht. De man verkeerde onder den invloed van sterken drank en weigerde halsstarrig Inlich tingen te vc-rechaffen omtrent het ontstaan der wonde. Veimoedelijk ia hij echter mis handeld door twee personen 3. an L Do politie stelt een nader onderzoek in. Zaterdagavond te ruim tien uur had op den Hooge-Rijndijk een aanrijding plaats tusschen een auto, bestuurd door den heer K. uit Leiderdorp en een tweewielig motor rijtuig, bestuurd door den heer W. C. H., uit Zoeterwoude. De laatste, atemede me). A. van W., uit Zoeterwoude, die op do duo-zit ting had plaats genomen, werden op den grond geslingerd, zonder evenwei ernstig letsel te bekomen. Van de motorfiets werd de voorvork ontzet, terwijl de raotorjekker van H. dusdanig werd beschadigd, dat repa ratie onmogelijk was. De zaak werd in der minne geschikt. De staking van een 10-lal stukadoors, werkzaam bij de patroon Burgerjon, waar van wij Zaterdag melding maakten, is weder geëindigd en de gezellen zijn vanmorgen weer aan het werk gegaan. De patroon heeft toegezegd de bepalingen inzake het collec tief contract in acht te zullen nemen, waar door de voornaamste bezwaren der werk lieden waren opgeheven. Van den laatsten trein, die 11.57 van hel station alhier naar Amsterdam vertrekt, bleek Zaterdag voor het vertrek een dor laatste rijtuigen zoo gevaarlijk naar links over te hellen, dat dit rijtuig alMer afge haald moest worden en de reizigers, deel nemers aan „De Stille Omgang", in andere rijtuigen moeslen overstappen. Een en ander gaf nogal vertraging, zoo dat do trein pas 12.15 vertrok. Met den extra-trein, die Zaterdag avond 11 uur van het Station alhier naar Amsterdam vertrok, gingen 1000 deelne mers voor „De Stille Omgang" uit Leiden en omgeving mede. Deze extra-trein keerde Zondagmorgen halfacht hier weder terug. Uit Rotterdam waren er ook nag twee extra-lreinen, evenals uit Den Ilaag, (lie daarheen vertrokken. Gistermiddag omstreeks half vijf-reed onze sladgenoote'mevr. B. met tiaar Ford auto op den straatweg tusschen Amsterdam en Amstelveen, toen er uit do andere rich ting ten boerenwagen kwam aanrijden. Doordat deze te laat naar rechts uitweek, was een botsing onvermijdelijk. Van de auto werden een voorspatbord, oen achterspat bord en een wieldop ernslig beschadigd. De auto was verzekerd. In de Stedelijke Werkinrichting zijn in de afgeloopen week opgenomen 225 volwas senen en 6 kinderen, in totaal 231 personen. BINNENLAND. Het Koninklijk Echtpaar is uit Zwitser land teruggekeerd. Het zilveren huwelijksfeest der Koningin, Actie tegen de weeldebelasting. Te Rotterdam zijn twee valsche munters gearresteerd. Weer een dubbele kindermoord. BUITENLAND. Gedachtenwisseling tusschen Londen en Prfrijs en tusschen Parij3 en Berlijn. Staking ln Griekenland, uitsluiting in Denemarken, Nieuwe samenzweringen in Bulgarije ont dekt. Opening van het Egyptische parlement. Brandstichting te New-York. Terwijl m o j. S. Zatcrdagmid dag omstreeks 4 uur op haar kamer te Den Haag stond tc wassohen, kwam zij met; hoar rok in aanraking met het vuur van de kachel. Haar rok vatte dadelijk vlam en tij snelde om hulp roepend de straat op. Do toesnellende buren slaagden er na veel moeite in het vuur met behulp van wollen dekens te blusschen. De ongelukkige was toen eahter nl reeds met brandwonden overdekt. Door den gemeentelijken hulp dienst is zij naar het ziokonhuis aan den Zuidwal aldaar overgebracht. Haar toe stand is aoo ernstig dat de elders woen- aahtige ouders gewaarschuwd zijn. Woensdag 1 April wordt to Amsterdam bet Tehuis voor Heeren, N.- Keixcrsgracht hoek N. Kerkstraat in ge bruik genomen. Het is gesticht met het doel om zonder winstbejag een aangenaam verblijf te ver- sohaffen aan heeren uit den beschaafden stand. Het biedt plaats aan 31 personen, on is naar de eischen des tijds ingericht. De kamers zijn voorzien van vast waschta- felsbadkamers en telefoon zijn aanwezig. De eetzaal is ruim on practisdh ingciioht, de recretatiezaal biedt een gezellig zitje. Zaterdag ontstond aan boord van de in het Haringvliet te Rotter dam liggende motorboot )9Hunze" van de firma Dekkor de Boer, welke een dienst op Goes onderhoudt, een ontploffing. Bij het op gang brengen van den motor sprong de luchtketel uit elkaar, waardoor het dek ontzet word en tweo vaten ruwe olio eon eind weggeslingerd werden. De zoon van den schipper, die zich in de machinekamer bevondkreeg brandwonden in het gelaat. Per auto van den geneeskundigen dienst fs hij naar het ziekenhuis aan den Cool- «ingel vervoerd, waar hij ter verpleging is opgenomen. Zijn toestand ij niet- ernstig. Inverbandm e tdeberooving van f 23.000 to Rotterdam, heeft de politie nog aangehouden den 29-jarigen koopman J. K., wonende in do Prinsenstraat 21, te Rotterdam, het huil waar do diefstal ge pleegd is. Kort na do bcrooving hebben buren den man hard hot huis uit zien loo- pen. Do politie meent dan ook, met hem den dader in handen te hebben. De aangc. houden* blijft echter alle schuld ontken nen. Van het geld is nog niets teruggevon den. Het onderzoek wordt voortgezet. Do bowooniter van do le óta- f van 't perceel in de v. Kinsbergenstraat to Amsterdam ontdekte bij haar thuiskomst oen man in haar woning, die verschillende goederen had klaargelegd, om mede te ne men. Toen hij wilde vluchten, werd hij daarin door haar belemmerd met het ge volg, dat hij diverse voorwerpen teruggaf hierna liet zij hem gaan. De overrompelde inbreker had echter toch nog kans gezien de volgende voorwerpen bij zich te hou den: een gouden horloge, een portefeuille, inh. een bankbiljet van f 25, tweo gouden ringen met diamant en f 9. Sinds het begin van vorige w-eek bestaat er onmin tusschen een aantal bewoners van Laurierstraat en omgeving te Amsterdam; de politic moest zelfs een oogje in het zeil houden, opdat de Lauricrslraters en hun vrienden zich niet in tweo partijen zouden scharen teneinde daarna samen slaags te raken. Vrijdagavond, to«n enkele oogenblikkeri geen politie aanwezig was, maakten de strijdlustiger; echter van deze gelegenheid gel»ruik om hun woede uit te vechten. De strijd brak los en werd pas beëindigd, toen de politie op het looneel verscheen. Intus- schcn hadden twee der vechtenden verwon dingen opgeloopen; een jongeman kreeg een messteek in den rug, een ander mocht door de tegenpartij zijn hoofd zien gebrui ken om er met een ijzeren band op te slaan. Beide slachtoffers worden naar het Wilhelmina Gasthuis gebracht. De oorzaak van de vechtpartij, die twee gewonden opleverde, was vermoedelijk een geschil over een partij biljart I De 19-jarige vrouw uit de ïMengelberglaan le Utrecht, wier kleeding Vrijdag j.l. door aanraking met een petro leumkachel had vlam gevat, is in de Rijks klinieken aldaar aan de brandwonden overleden. Zaterdagmiddag reed eon autobus van de •Kunstzijdefabriek te Ede tegen den hoogen berm van den weg tus schen EdeBennekom, waardoor zij om sloeg. Do inzittende meisjes werden door de glasscherven verwond. De chauffeur be weert door een hern passeerende bus van diezelfde fabriek te zijn aangereden, hoewel de mogelijkheid, dat het ongeluk door hel springen van een band is geschied niet is uitgesloten. Twee der meisjes zijn oenig-s- zins ernstig verwond. De politie stelt een onderzoek in. Bij de boringen le Liever- velde, bij Groen lo, is een vrij dikke kolen- laag aangeboord. Do invoer van paarden in Duitschla'nd zaj binnen enkele dagen weder zonder speciale vergunning zijn toegestaan. Bij invoer zal hel autonome tarief van invoerrechten worden toegepast, KslweJk bedraagt voor paarden van een waarde be neden 1000 Alk. 00 Alk. per stuk; voor paar den van 1000—2500 Mk. 180 Alk. en voor paarden boven 2500 Alk. 360 Alk. Aan exporteurs wordt in overweging ge geven niet tot verzending over te gaan, al vorens zich te hebben overtuigd, dat het betreffende Duilschc grensstation reeds ge machtigd is een invoer zonder speciale ver gunning toe te laten. not lijk van vrouw 8. in Den Bosch, die haar beide kinderen heeft op hangen, is nog niet gevonden. Wel staat, vrijwel vast, dat zij verdronken is. Haar bovenklecrcn zijn op de leuning van de brug over de Aa gevondener lag een tasch bij met een brief, waarin zij de reden van haar daad moet hebben genoemd. Dc politie dregt de rivier af. Te Otterium (Limb.) is be richt ontvangen dat dc vroegere ingeze tene Th. Liebrandt, die sinds eenigo jaren in Ncd.-Indië vertoeft, bij een jachtpartij met eenigo vrienden, zoodanig door een gehot werd getroffen, dat hij aan de gevol- gon ia overleden. Op initiatief van den kring Oss van den N.-Br. Ohr. Boerenbond zijn aan de Maa&kantscbe gemeentebesturen m den kring Oss circulaires verzonden, waar in aangedrongen wordt op veredeling van do dorpskermissen. Men wil vroeger slui tingsuur, beperking van dansgelegenhe den, tegengaan van drankmisbruik ert •!-

Leidsch Dagblad | 1925 | | pagina 1