strek&eid zal worden vastgsteld door de joariijksche dastrictsvergadering. Ten slotte werd aangenomen een voor stel van hot Westelijk district tot het ver- leenen van 20 pet reductie op de toegangs prijzen bij bondswedstrijden aan bondsle den. Na rondvraag werd de vergadering gesloten. WATERSPORT. De jaarvergadering van de Kon Ned. Motorbootclnb. pioenswedstrijden voor race-booten le hou den. Voorstellen uit de vergadering om met Pinksteren een ster-tocht le maken naar Nieuwenmeer of naar het Alkmaardermeer (met het oog op het honderdjarig bestaan van het Noord-Hollandsch Kanaal) zullen door het. bestuur en de Tochten-Commissie in overweging worden genomen. Na enkele korte besprekingen bij de rond vraag volgde daarop sluiting door prof. Kan. nadat van uit de vergadering hartelijk dank was gebracht aan het bestuur voor de ver richte werkzaamhedeh. SabelGewonnen door H.O.S.C. met 13 gewonnen partijen, 13 ontvangen en 32 ge geven treffers. WIELRENNEN. Moeskops en de Wereldkampioenschappen. Eenige weken geleden is Moeskops naar Amerika vertrokken, zonder dat de pogin gen door de commissie tot voorbereiding van de wereldkampioenschappen 1925 aange wend om het zakelijke geschil tusschen Moeskops en de directie van de baan. waar-j op de wereldkampioenschappen worden ge houden, uit den weg te ruimen, zijn geslaagd Slechts weinige dagen nadal hij in Ame rika was aangekomen, heeft Moeskop)? een' brief geschreven waarin hij mededeelde, dat hij acht maanden weg blijft, hetgeen dus zeggen wil. dat hij niet aan de Wereldkam pioenschappen deelneemt. Den HaagBrussel. De gisteren door de R. R. C. Spaxla (Den Haag) gehouden wielerwedstrijd Den Haag Brussel (pd.rn. 175 KM.) werd, evenals het vorige jaar, door Fr. Leddy gewonnen De uitslag was: 1. Leddy (prof.), 5 u. 41 min. 7 sec.; 2 Hulst, (prof.) J/a wiel; 3. Vreeswijk (prof.) 5 u. 49 min.; 4. Asberg (prof.) '1 lengte; 5. Bakker (amateur) 5 u. 50 min.; 6. Van den Eynde (nieuweling); 7. Erkelens (prof.); 8. Joolen (prof., buiten mededinging)-. 9. Mor- tct (nieuweling); 10. Innemée (amateur); 11. Vel'kamp (amateur); 12. Van Oer? (ama teur); 13. Stan (nieuweling); 14. Ouds hoorn (nieuweling). Leidsche ren- en toeriatenvereen. „Vios". Zondag werd er gezamelijk gereden naai de start aan het Haagsche-Schouw, waaii de deelnemers van de B.-Klasse het eersij startten om 10 uur, na 5 minuten startte de A-klaose. Deze betrouwbaarheidsrit over «0 K.M. werd waargenomen door geheime con trole per motor. Na het van start gaan van de B en A-klasse zette de renners er direct een flink tempo in. In de B-klasse gaf M. Baart direct daarna op, evenals 5. v.' Leeuwen wegens het breken van een voo»s. Bij Hillegom liep A op de B-klasse inonder^ Heemstede werd P. J. Brugman aangereden wat goed afliep, J. Maree kon de eindstreep wegens kettingpeeh niet halen. Door het. aanhoudend demareeren moest de B.-klasse achterblijven. De keerpunt-controle in Haarlem werd waargenomen door G. en J. Zierikzee en M. Mooten Toen ging het er weer op los. Vooral de gebr. W. en I. Mooten en M. Val kenburg waren wel de besten uit het pele- ton. Even voor Bennebroek moest A. Fas- seur opgeven door een val als gevolg van hes breken van zijn voorvork. Bij Sassenheim liet K. Mooten los. Bij Endegeest demar reerde I. Mooten, direct, door W. Mooten gevolgd. Dit werd M. Valkenburg te maeh- tigr. Zoodat onder veel belangstelling aan de eindstreep een spannende strijd was te zien, in de A-klasse: 1. I. Mooten in een tijd van 1 uur, 50 min.2e W. Mooten, 3e M. Valken burg, 4e K. Mooten, in de B-klasse was N. A. de Koning de uitblinker; 2e J. W, de Gunst. BILJARTEN. Om den Coupe Glorieus. Te Brussel zijn de jaarlijksche wedstrij den gehouden om den Coupe Glorieus. Het materiaal was zeer slecht. Het landénclassement luidt: gew. verl. brt. pnt. gem. Bc-lgie 9 3 213 •1608 21.63 Frankrijk 7 5 239 4044 13.80 Holland 4 8 270 3661 13.50 Zwitserland 4 8 302 3417 11.31 liet persoonlijk classement is als volgt: gew. vrl. brt. h.s. pnt. gem.; Van Belle 5 1 81 148 2288 23.24; Darantière O 1 139 87 2172 15.62 v. Leemput 4 2 132 125 2320 17.57 Dommering 4 2 131 114 2155 16.45 Agassiz 3 3 172 89 1801 10.25 Leger 2 4 154 128 1872 12.16 Martenet 1 130 88 1607 12.36 Koopman 0 6 139 67 1506 10.88 V Ia een der bovenzalen van café „In den Vergulden Turk'' alhier werd Zaterdagmid dag de jaarlijksche algemeene ledenvergade ring gehouden van de Koninklijke Neder- landsche Motorboot-Club, onder voorzitter schap van prof. P. Th. L. Kan, die de wei nig talrijke aanwezigen welkom heette. Spr. deelde inede dat van tw^e bestuursleden bericht van verhindering was gekomen, ter wijl ook een derde bestuurslid afwezig was. Namens het bestuur vertelde hij, dat de K. N. M. C. zal deelnemen aan de huldiging dei- HollandIndië-vüegeniers, zij hel dan ook alleen door financieelen steun. Alsnu maakte hij bekend, dat er dit jaar intern, motorboot- wedstrijden zullen plaats hebben, cn wel op de Zuiderzee, geheel in den trant van die om den Gould-baker, en verder op de Zeeuw- ivhc stroornen, vanaf Dordrecht, tot Ylis- «ingen of Veere, waarbij de weg geheel vrij is. Vermoedelijk zullen ook vele Belgen deelnemen. Reeds is een belangrijke som bijeengebracht om mooie wisselprijzen te kunnen uitloven. De voorbereidingen zijn daarenboven reeds getroffen. Eventueele wenken te dien opzichte zullen door de Commissie voor de Tochten gaarne in over weging worden genomen. In liet jaarverslag van den secretaris, dr. W. Teupken. dat vervolgens werd gelezen, werd er aan herinnerd, dat de internatio nale positie der vereeniging in het aigeloo- pen jaar solide werd gegrondvest, daar zij, na in Februari als lid le zijn toegetreden, door het Permanent Comité der U. I. Y. A. als officieele autoriteit voor Nederland werd aangewezen. Daarna werd er in bekend ge maakt, dat de K. N. M. C. krachtiger is ge worden. Het aantal leden cn jachten nam belangrijk toe. Het peil der motorbootsport verbeterde echter weinig als gevolg van de booge belastingen, die voor de K. N. M. C. steeds het groole struikelblok zijn geweest. Het. aantal leden stee? in het afgeloopen jaar beduidend en bedraagt thans ruirn 200, ter wijl de vloot tot 175 motorboolen is gesle gen. Voor zoover nagegaan kon worden noemt de K. N. M. C. thans onder do motor- bootvereenigingen in Europa de derde plaats in. Aan de orde was nu het jaarverslag van den penningmeester dat echter niet kon worden uitgebracht wegens afwezigheid van bedoelden functionaris. Wij vernamen ech ter dat er een kassaldo van ongeveer f 5200 is. Jn verband met die afwezigheid rnoest tevens het verslag van de commissie van kasnazieners worden uitgesteld. Derhalve was de bespreking der begrooting aan de beurt. Dr. Teupken las de diverse cijfers voor, waaruit bleek, dat do begroeting tot. een heel wat honger bedrag sluit dan het vorige jaar. De uitgaven worden geraamd op f 5708.50; de inkomsten op f 5495,50, zoo dat er een geraamd tekort is van f213. Als bestuurslid werd herkozen de heer Gr. H. Mohr, terwijl tot leden der kascom- missio werden aangewezen de heerén Tege laar en A. Oudslioorn en als plaatsvervan gers de heeren Pieters en Kaufman. Op voorstel van het bestuur werden de leden, van het Comité Permanent der U. I. Y. A., gedurende 192u tot ecreleden be noemd. Bij de besprekingen over de in dit jaar te. frrganiseeron wedstrijden en tochten wees do voorzitter er nog eens op. dat behalve de fpeciale internationale wedstrijden op de Zuiderzee en dc Zeeuwsche stroornen, ook wel degelijk de gewone jaarlijksche kam pioenswedstrijden enz. doorgang zullen vin den. De intern, wedstrijden op de Zuiderzee fullen waarschijnlijk alleen zijn voor groot e fchepen. Naar aanleiding van een opmer king van den heer Van Gijn (Rotterdam) verklaarde de voorzitter echter, dat in over- Weging zal worden genomen orn op den- #denzelfden dag van die Zuiderzee-wedstrij- ybn op het Buiten-IJ bij Durgerdam de kam Een zonderlinge vergissing. De „Dordrechtsche Roei- en Zeil vereeni ging0 zou binnenkort haar 50-jarig bestaan herdenken. Bij de voorbereiding van het feest werd echter in hét archief ontdekt, dat er geen sprake kan zijn van een 50-jarig ju bileum, omdatde vereeniging dit jaar al 74 jaar bestaat. Thanö is besloten dit jaar geen feesten te doen plaate hebben, doch het. volgend jaar het 75-jarig bestaan op luisterijko wijze te vieren. ROEIEN. Het wereld-skiff-kampioenschap voor profs. Men meldt uit Sydney aan de „Tel.": De race om het Wereld-skiff-kampioenschap voor profs., waarvan de titel was vri"geko men, doordat Jatftes Paddon zich had terug- gel rokken, is op de Clarenco-rivier gehou den op een wa'komen rechte baan en over den gewonen afstand De scullers war?Q majoor Goodsell en M. C. Devitt Goods*J1 «tartte favoriet 5/4 en won den titel gemak kelijk met meer dan 8 lengten voorsprong Zijn tijd was 22 min. 20 sec. GYMNASTIEK. Jaarvergadering van het K. N. G. V. Op de jaarvergadering van het K. N. G. V. die gisteren te Amsterdam werd ge houden, werden de aftredende voorzitter van het Midden-Gewest, de heer Bierman en het eveneens aftredende bestuurslid H. C. Th. W. Kok, tot eerelid gekozen. Voorts werd met algemeene stemmen besloten aan de Eerste Kamer een telegram te zenden, waarin op béhoud van den zomertijd werd aangedrongen. De periodiek-aftredende voorzitter, de heer L. C. van der Meulen Jhzn. werd bij acclamatie herkozen, in de plaats van den heer Kok, de heer 'W. Boer. Als redacteuron van ,,Het Turnblad" werden herkozen de heeren J. J. Th. Bakker en .T'. M. Scheffer. De medische commissie bestaat uit de heeren dr. A. A. Weinberg, dr. J. H. O. Iïeijs en dr. E. vaon Minden. Het rapport van cle bezuinigings- en re organisatie-commissie zal het volgend jaar eerst, behandeld worden. Om nu toch de begroeting te doen sluiten, wilde heb bestuur inplaats van 60% voortaan maar 30% aan de gewesten uitkeeren, ter wijl het Gewest Zeeland voorstelde de con tributie met. 50% per lid te verhoogêu. Dit laatste voorstel werd na langdurige bespreking met 33—22 stemmen aangeno men. In principe weid voorts besloten tot een uitvoering te A'dam in 1928 tor gelegenheid van het. 60-jarig bestaan, terwijl, indien mo gelijk, op waardige wijze aan de Olympiade zal worden deelgehomen. Van alle betoogingen en uitvoeringen wel ke de kringen cn Gewesten van 1 Mei 1925 xot 1 Mei 1928 zullen houden, zal 5% vap de entreegelden moeten worden afgestaan, ter bijdrage in de kosten voor 1923. Aan de bondsvereenigingen zal een gelijkluidend verzoek worden gedaan. Hierna werd de vergadering gesloten. SCHERMEN. De competitie. Voor de afd. D. Van den Kon. Nederl. Amateur-Schei mbond had Zaterdag te Delft do wedstrijd plaats tusschen de stu- dehten-sehermvereenig-ing „Odin" en de Haagsche Officierenschermclub. De uitslagen warenDegen. Gewonnen door H.O.S.C. met 9 gewonnen partijen, 18 ontvangen en 24 gegeven treffen.

Leidsch Dagblad | 1925 | | pagina 14