nrr doelp. gesp. gew. gel. verl. v.t. pni. li U.YS. Ill 12 3 3 6 1932 9 L.F.C. II 13 2 4 7 15—23 8 Er moeien 14 wedstrijden gespeeld wor den, zoodat de kans onzer statige noot en klein is. La het Zuiden sneuvelden Alliance en Phi lips respectievelijk tegen M. V. V. en Eind hoven. Daarentegen slaagde Bredania er in B. V. V. met 31 te kloppen, waardoor het vrijwel vast staat, dat Alliance en Philips zullen uitmaken, wie van de twee direct zal degradeeren en wie degradatie-wedstrijden zal spelen. Ziehier de stand tusschen het drietal (er moeten 20 wedstrijden worden gespeeld): doelp. geep. gew. gel. verl. v.t pnt. Bredania 17 4 5 8 17—27 13 Alliance 18 4 1 13 25—53 9 Philips 17 3 1 13 21IS 7 Tenslotte bracht het Noorden overwinnin gen van Velocitas op Veendam (70) en van Leeuwarden op W. V. V. (41). Pe iteod wordt er niet door gewijzigd. Wfldrtiftl mt jeaod-tUtaUon &ttespdag 28 dezer, des nAmifkfogg om 3 u. (Mi op het terrein van H. F. C. te Haarlem Jde eerste der serie-oefenwedstrijden van «jeugdelftallen (elftallen samengesteld uil jongere spelers met aanleg) worden gehou den, welke in verschillende plaatsen In alle districten van ons land door de Alg. Neder! Voetbalvereeniging De Zwaluwen in op dracht van de Nederlandsche Elftal-com missie en in samenwerking met de districts- «Iftal-commissies zullen worden georgani seerd. Voor bovengenoemden wedstrijd zijn wtgencodigd- Kiemer (Concordia) Y. Zwietoren Fuchs (Sparta) (Sparta) Graafland Roem W. Andriesseo (H BS.) (A.S.C.) ('t Gooi) y. d. Meer Ruys Kuchlin v. d. Eb Weber ft Good) (D.F.C.) (H.B.S.) (V.O.C.) (Feyen.) Tegen dit Westelijk Jeugdeïftal zal spelen «bi Kexmemerelftal: v. d. Wint (Storawogels) Keur Koster (Zaadvoofi) (Stormvogels) Dik Reder Krom (Haarlem) (Haarlem) (R.CLH.) Hmrtknmp v. Daalen Perucal (Zandvoort) (Haarlem) "(E.D.O.) 'Y. Beekusn Brugman CHJ.C.) (R.C.H.) Ais ocheadsreeèter root dezen, wedstrijd te wtpeaaoodigd prof. Snapper. K. D. O. l^L S. G. I 4SL Gisteren speelde A. S. CL I een vri-end- aehappelijken wedstrijd tegen Edo te Haar- ieto. A. S. C. verscheen in een opstelling, waarbij slechts drie man op hun gewone jplaats bonden; ma. stond Goslings te 'backen, terwijl Josson de centerhalfplaats 'bezette. Janssen debuteerde op de linksbin- toenplaals en deed verdienstelijk werk door den Haarleraschen keeper tweemaal liet na kijken te geven. De scheidsrechter was de slechtste raan van het veld en zag twee opgelegde buitenspelgevallen over het hoofd, (wat A. S. C. evenzooveel doelpunten kostte. 1 De returnmatch zal vermoedelijk Zondag h*er een week hier gespeeld worden. Siod I—L. P. C. I 1—0. Doordat eon drietal spelers op do zieken lijst stonden en een drietal wegens omstan digheden niet konden spelen, trok L. F. C. met. 10 man, w.o. 5 invallers, naar Rotter dam om Siod te bekampen. Dat zij niette genstaande deze handicap nog onverdiend met 10 verloor pleit voor het harde wer ken. Als beide elftallen zich onder leiding van scheidsrechter F. J. Buys opstellen heeft Siod een invaller, terwijl L.F.O, met 10 man is wx>. 5 invallers. Siod wint den tods, zoodat L.F.C. den bal aan het rollen brengt. Direct is het een verkennen van [beide doelen, waarbij direct blijkt dat L- (Kruit wederom in aofaittflreodegi yoau te. Toch weet L.F.C. Siod op eigen helft terug to dringen. M. Lab or dus geeft een keurige trough pass naar A. Smit welke ineen* bard inschiet, doch de Siod-keeper redt su bliem. Als Wagemaker keurig langs het lijntje rent wil hij voorzetten, doch hij verstuikt zijn enkel waardoor hij niet ver tier kan spelen en toeschouwer wordt. Niettegenstaande L.F.C. met 9 man verder speelt weet zij het spel op de Siod-helft te houden, vooral de linker wing laat keu rige staaltjes voetbal zien; doch doordat de voorhoede tot 3 man gereduceerd is, is de kans tot doelpunten zeer gering. Met blanken stand breekt de rust aan. Na de thee komt Siod geweldig opzetten doch haar spel is te doorzichtig om succes te hebben. Tevens is de L.F.C.-achterhoede, in besten vorm. Dit drietal werkt dat het een lust is om te zien. Af en toe krijgt het spel een ruw karakter waartegen de scheids rechter te weing optreedt. Niettegenstaande Siod's overwicht weet Labordu8 eenige malen het Siod-doel in gevaar toe brengen. Als er nog 5 min. te spelen zijn krijgt Siod een vrije trap wegens gevaarlijk spel op de rand van het beruchte gebied toegewezen, waaruit ineens gedoel punt wordt (o.i. ten onrechte daar uit een vrije trap wegens gevaarlijk spel niet in eens gedoelpunt mag worden). L.F-C. tracht spel te forceeren, zelfs Arnoldus gaat naar voren, doch 't helpt niet daar 't einde komt met een 1—0 overwinning voor Siod. Een gelijk spel had de juiste verhouding beter weergegeven. Merkwaardig is het dat geen enkel maal voor buitenspel is afge floten wat zeker 'een unicum is, doch dc gevallen waren legio. De scheidsrechter was matig, terwijl bij L.F.C. vooral L. Kruit, M. Labordus en T, Arnoldus opvielen. A. S. C. II—U. V. V. II 1—8. fc Is een beetje moeilijk om een qualifica- tie voor dezen wedstrijd te vinden. In ge- moede, wat zoudt u zeggen van een home team dat met hangen en wurgen tien spelers m het veld brengt? Nog erger, -wat loudt u zeggen van het reserve-elftal van een eerste klas vereeniglng, dat met een niet to tellen aantal invallers voor een competitiewedstrijd in het veld komt, om dat:het eerste elftal een friendly-game speelt in Haarlem, waarvoor er bij de eer ste elftalspelers al te weinig animo blijkt te bèstaan? Wij hebben al eens meer ge zegd, dat A.S.C. een potje maakt van haar vriendschappelijke wedstrijden: wij hebben er met klem op gewezen, dat A 6.0, haar eigen graf graaft hoor hoegenaamd geen aandacht aan haar reserves te besteden; wij zullen er verder maar geen wooraen over vail maken. De vertootning zelf leek naar niets. Bij U.V.V. was het ook al mis. De gasten had den tenminste maar tien man. Bij A.S.C. was het nog erger. Twee spelers bleven kalm weg, en na heel veel moeite slaagden de rood-zwarten er in om nog een tienden man in het veld te krijgen, spelers van het zooveelflte elftal, die en dat getuigt wel van een juiste Irijk der A.S.C.-autoriteiten op voetbal over het algemeen genomen er nog heel wat van terecht bracht. Wij hebben weinig lust om nog een vcr- fddig van al dat geknoei te geven. Binnen enkele minuten nam U.Y V. uit een ten on rechte toegekend en strafschop de leiding en voerde den stand voor rust successie velijk tot 0—5 op. Toen kreeg Brouwer een heldere bui, en trapte den bal langs den Utrechtsehen doelman. In de tweede helft had A.S.C. wind mee. Het bleef echter een hopeloos geknoei en de Utrechtenaren wisten zelfs 66n der tal rijke goede aanvallen te benutten en num mer zes langs den reserven-doelman Gaay- kem-a te jagen, die overigens verdienstelij ker werk deed dan de deelcijfers zouden doen vermoeden. Aan de zes goals was voor het gróótste deel de rood-zwarte balMiaie schuld, die op de meest onbenullige wijze stond te knoeien, en ,,last but not least" die dikwijle goede dingen deed maar op andere oogenblikken de meest fa. tale fouten maakte door zijn pingelen. Zijn partner Hegenbarth was o.i. de beste spe ler van het veld. Het trappen van dezen A. S. O.'er vonden wij uitstekend, en in zijn stijl deed hij ons ten zeerste aan Jos&on denken. Reden voor A.S C. om dezen jon geling in de gaten te houden. In de voor hoede huppelde een allegaartje, waarin Brouwer met zijn eerste-klas-routine en zijn geweldige doors jouwen gunstig afstak, zx>n- der er intusschen heel veel van terecht to brengen. Steun van zijn buurlui kreeg hij heelemaal niet, vooral Wempe was hope loos. U.V.V. was ver in de meerderheid, zon der bepaald goed voetbal te demonstree- ren. Voor reserves van een eerste-klas- club was het heel heel matig. Maar de hee- ren schoten, en schoten goed, en maakten oen dankbaar gebruik van do onbenullige fouten dér A.S.C.-achterhoede. De rood wit geblokte back (U.V.Y. speelde met oen back) en linksbinnen waren de beste spe lers. De drie-en-twintigste man in het veld deelde in de algemeene malaise, en lag vrijwel voortdurend overhoop met de spel regels. D. V. S. IA. S. C. Hl 1—0. D. Y. S. heeft één invaller. A. S. C. trapt af, doch spoedig is D. V. S. sterker. Aanval op aanval wordt op het A. S. C.-doel onder nomen, doch in de voorhoede worden de kansen niet benut. Meerendeels door slecht schieten en elkaar in den weg staan, zoodat^ do rust ingaat met 00. Na de rust komen beide doelen om beur ten in gevaar. Eindelijk, 20 min. na de rust, heelt D. V. S. geluk als de linksbinnen J. de la Rie een schot op het A. S. C.-doel lost en de bal via den keeper in het doel ver dwijnt. 10. In dezen stand komt geen ver andering meer. Wel onderneemt A. S. C. vele aanvallen doch de achterhoede van D. V. S .blijft meester van het terrein, waar door D. V. S. welverdiend won. Scheidsrechter Langezaal floot uitstekend. Raceel IV—U. V. S. VI 1—5. Raceel is met 10 man; U. V. S. is volle dig. De blauw-witten zijn iets Sterker, en weten dit voor rust in een tweetal doelpun ten uit te drukken. Na rust hebben de wit- hemden het eerst succes als Erkelens den achterstand verkleint. Dan komt U. V. S. echter weer meer in den aanval en weet den stand tot 15 op te voeren, waarmee einde komt. Scheidsrechter A, Filippo had weinig kijk op buitenspel. Leidsche Boys IHA. S. C. V 20. Als de scheidsrechter beginnen blaast, blijkt dat A. S. C. V 2 nieuwe spelers in de gelederen heeft, n.l. midhalf en linksbuiten die beiden zeer goed voldeden. A.S.C. neemt, het eerst liet spel in handen, doch de backs van li. B. brengen den bal naar den ande ren kant. Na een poosje overwicht van L.B. is het rusten. In de tweede helft pakt L. 13. direct vinnig aan, doch keeper Colenbran der redt. De linksbuiten van A. S. C. krijgt den bal. zet hoog voor en Vrins schiet toge» den paal. Na een vrijen schop krijgt de L.B midvoor den bal, passeert de achterhoede en schiet, Colenbrander kan den bal niet bereiken en het is 10. Als er weer begon nen is, volgt een schermutseling voor het doel van L. B., doch de back kopt den bil uit doel en deze wordt naar voren gewerkt, waar de rechtsbinnen van L. B. hem op vangt en op doel schiet. Colenbrander laat den bal door z'n handen glippen en het is 20. Spoedig daarop is het einde. De scheidsrechter leidde tot aller genoegen. Alphen IIIOlyinpia III (Gouda) 13. In dezen voor de 1ste klas G. V. B. gespeelden wedstrijd moest Alphen in eigen huis in Olympïa haar meerdere erkennen. D-ócr deze nederlaag staat zij nu definitief op de laatste plaats van het ranglijst je.

Leidsch Dagblad | 1925 | | pagina 12