Blank en Zwart. CORRESPONDENTIE. Doer C. K. DE LILLE HOGER WAAED. Wie wil, mag naj an weer raadsels sm- den, want nn vermindert mijn voorraad, die bruikbaar is, want beusch niet alle raadsels, die ik ontvang, kan ik plaateen. Er zijn wel personen, die mij massa's raadsels te- gelijk zenden, maar daar plaats ik er dan telkens één van. Mathilde Hassler, dank voor je portret Ik ben niet geschrokken hoor, maar ik dacht dadeljjk: wat een gezellige, vroolijke dikvi is dat: Je hebt zeker heel wat ponden er bij gekregen in Holland? Gooi van der Voort, lenk hè, kleine poes jes. Ik ben blij, dat jij er niets van hondt om dieren te plagen. Dat kan men kleine kinderen niet gauw genoeg afleeren. Neeltje en Annie van Leeuwen, ik ben o zoo dankbaar, dat die sneeuw maar van heel korten duur is geweest: zoo half Maart begint men al eobt naar het voorjaar te verlangen en niet naar ijs an sneeuw; dat hoort thnis in December en Januari. Ja, ik had ontzettend veel te lazen en te schrij ven de vorige week. Lientje en Oor Lefeber, groot gelijk om elkaar eens lekker in te wrjjvea met sneeuw, dat is gezond voor de jengd. Ik heb hot vroeger ook graag gedaan. Mario Planjer, direct toen je briefje uit bet couvert kwam, herkende ik bet plaatje en wist dus van wie het briefje zonder naam verleden week is geweest. Je beboert tot de grooteren. Barrie Kenbeek, woonde je moeder vroeger dicht bij de Heerengracht, dat se soo goed weet, dat wij daar een hond en eenigo poene® hadden? Hoe slim van je hond, dat hü merkt als het Zondag is. Margaretha Sierag, ik denk weL, dat de Koningin veel meer gelukwenschen krijgt dan ik, heel veel telegrammen, au die kreeg ik niet, en ik vermoed, dat de Koningin geen stape. ansichten krijgt. Geertje Hoff, ben jjj of iemand van je familie ook wel eens in Zeenwsob-Vlaanderen geweest? Je weet precies hoe ik die reis maak. Ik wil graag een kiekje van je hebben, zoodra je er hebt. Lien de Graaf, ik heb je volstrekt niet uitgelachen, maar ik heb wel geglimlacht om de gelijkenis, die jij meent te zien, het is in ieder geval zeer vleiend voor mjj. Cornells Lissenberg, ik zal je raadsels later eoDs een beurt geven. Ebtaelfde zeg ik ook tot Clasina en Adrians Singerling. Phib van der Tas, het raadsel, dat ja in zendt, heeft er al eens ingestaan. Mini Metselaar, van jon heb ik, geloof ik, nog enkele raadsels liggen, maar ik plaats nooit meer dan één tegelijk vm dezelfde persoon. Willy Beunier, natuurlijk mag je dat, want ik ben de algemeene Tante voor de geheele raadsel jeugd. MieD Boon, hoe gezellig voor je, dat je met het kleine neefje in den wagen uit mag gaan. Vroeger reed ik ook dolgraag met een kinderwagen. Ina en Tonnie Houpt, jullie geheim vind ik niets gezellig, hoor. Deze week praatte ik nog over jullie met je vroegere® buur Bram. die toevallig hier in huis kwam eD toen oven bij mij boven kwam om met mij kennis te maken. Verlangt Wim naar zijn ver jaardag? Marietje Koning, ais ik nog zoo jong was als jij, zou ik sneeuw ook fijn vinden, maar nu ben ik niets besteld op gladde straten- Drietal Kükler, ja, gelukkig is mijn broer weer geheel beter. AÏb het verleden week mooi weer was geweest, dan zon hij bij mij ZQn gekomen. Catharina van Egmond, o. het was zoo druk verleden week met al die brieven, kaarten, enz., maar een heel aardige drukte, die mii plezier deed. Corrie van Leeuwen, ik heb je wel ge mist de vorige week; je sohrijft zoo irouw. Guus Huurman, heb je nu weer 'tijd om mee te doen, ga je gang. Letty Wind, jij hebt gedacht: beter iaat dan nooit. Groot gelijk, hoor. Nioo Spaargaren, alle gelukwenschen wa ren welkom, of het per brief, ansicht, of kaartje was. Emmy Molt, ja, dat groote raadsel van fte 36 lettere heeft iedereen gevonden. Ben bed klein negerinnetje Kwam uit het warme land; Een bloed ea blank klein kereltje Kwam van bet Noorderstrand. Zrj spraken elk hun eigen taal, Die d'ander niet verstond. Verlegen etak de nej^rin Haar vinger in den mood. Zij dacht vaat in haar negertaal: Wat babbel jij toch, zegt Het blanke, blonde kereltje Stak beide handjes weg. Hij hield ze heel stijf in zijn sak, Dacht zeker in zijn taal Als ik dat meisj' een handje gaf, Werd 'k ook, zwartbeelemaal I Gerrit van Houten, wou je ook graag zoo'n massa kaarten hebben op je verjaardag? Maar, vertel mij eens, zou je ook het geduld hebben om voor al die kaarten te bedanken? Wim Schoof, zoek dan maar drie raadsels uit, die je het gemakkelijkste vindt 3 is genoeg, en als je pas 7 jaar bent, behoef je er volstrekt niet altijd een briefje bij te schrijven. Marietje Kwaadgras, sneeuwballen gooien is heerlijk en vermakelijk, als je er altijd maar aan denkt, geen harde, stijve ballen, die kunnen zoo licht pijn doen. Gerrit van der Horst, dat sprak toch van zelf, dat ik even apart bedankte voor het vers, dat je vader voor mij maakte. Als ik dan eindelijk eens zal komen, wJ ik ook kennis maken met Moortje, Max en Puck. Annie Nagtegaal, ja, ik heb ook veel cadeautjes gekregen, net zooals jij, al waren bet ook weer hee! andere dingen, maar jij Zoo blijven dn de uoguA En 't blonde ventje staan. Geen, die een woord meer zeggen durft. Elk kijkt de ander aan. De Moeder von den kleinen booa Ziet 't tweetal om den boek. Wazbt I denkt rij, ik geef Blank en Zvraci Een lekker dik stak koekt Weg ia nu alle vreemdigbekt", Het tweetal lacht en straalt Geen wonder ook, als je op eeuw Zoo feeetflijk wordt onthaald Het ija is nu gebroken en Zij spelen saam nog lang. Begrijpen doen z'elkfar toch wei, Niet één ju er meer bang! -i en ik verschillen ook heel vee! in jaren. De nieuwelingen Henk Lens, Marie van Leeuwen en Kreek Geertsma zijn welkom. Nelie Oostveen, ik ken die dn me wel van uiterlijk, maar ik heb nooit pianoles van haar gehad, ai ben ik ook op de Muziekschool geweest. Vroeger ging ik ook altijd naar de ooncerten van Toonkunst Heb je ge noten? Wim Verboog, je kunt vandaag bij de oplossingen zien, hoe men zoo'n kruisraadsel moet oplossen. Greetje Janzen, een nieuw raadsel mag je mij sturen en gerust op het zelfde papier ais de oploesingcu. Francisca Giezen, ik vind sneeuw heel mooi, maar ik fa beslist liever niet uit. als er sneeuw ligt. ik ben veel te bang om te vallen. Ja. men heeft mij goed bedacht, ik kreeg van allerlei, cadeatir, lekkers en bloemen.

Leidsch Dagblad | 1925 | | pagina 19