No. 19947 LEIDSCH DAGBLAD, Vrijdag 20 Maart Derde Blad. Anno 1925 De llieuwe Brug aan hel Kaagsche Schouw. Cftth S UIT DE RIJNSTREEK. UIT DE OMSTREKEN. Haarl.straat 263-265 Corsetten Kousen Geruite Zephyrs en Pompadours voor Schorten. SPORT. (Van onzen eigen medewerker). NIEUWE BRUG AAN HET HAAGSCHE SCHOUW In ons Blad van 20 Dcc. 1924 hebben wij, in verband met den aanleg van de nieuwe iramlijn Den HaagLeiden, al eenige be schouwingen gegeven over de nieuwe over brugging over den ouden Rijn aan het Haagsche Schouw. Sedert dien tijd heeft het werk natuurlijk niet stilgestaan; de brug is dan ook op het oogenblik zoo ver gevor derd, dat zij binnen niet al te langen tijd (verwacht wordt begin April) geheel gereed zal zijn. 01 de tram dan reeds zal rijden, zal geheel afhangen van het op tijd klaar zijn van den weg en de toegangswegen tot de brug, vooral van den weg aan de Zuid zijde, welke weer afhankelijk is van het omleggen van den bestaanden verkeersweg, welke zich aldaar afbuigt naar Leiden. Als de brug met April klaar is, zal het bijna een jaar geleden zijn, dat men aan de werkzaamheden hiervoor is begonnen. In onze vorige beschouwingen hebben wij reeds een overzicht gegeven van de hoofd- bestanddeelen en -maten dezer brug. Op de uitvoering van dit grootsche werk (dat, zoo hls men zich herinneren zal, door het inge nieursbureau Cramer en Polano, uit Den Haag, ontworpen is) willen wij nog even terugkomen. Daar de fundeering in het droge gemaakt moest worden, was het maken van werk- putten het eerste werk. De aannemer Van Zuylen week hierbij af van de gewone wijze van het slaan van een damwand voor déze putten door niet houten damplanken, maar ijzeren te gebruiken. Deze werkwijae komt nog niet veel voor, maar zij heeft hier be wezen een uitstekende afdamming te zijn, daar het lekken veel minder was dan bij een houten afdamming. Vele Leidsche wan delaars hebben dan ook in den vorigen zo mer met bewondering deze afdamming gadegeslagen. Natuurlijk kon niet alles in eens afgedamd worden in verband met de schawvaart, terwijl Rijnland ook nog een AANZICHT OOSTZ'JDE minimum doorslroomingsprofiel, welke tot 1 October 45 M2. en daarna 70 M2 bedroeg, voorschreef. Daardoor werden twee werk- pullen gemaakt, welke elk één landhoofd en één pijler konden bevatten, terwijl voor den derden pijler later een aparte put ge slagen moest worden. Voor de landhoofden en pijlers werd een fundeering gemaakt van beton op palen. Door het natte weer in den vorigen zomer ontstond nog wel eens stagnatie bij het uit voeren hiervan. In den zuidelijken werk- put ontstond vooral veel stagnatie door het verschijnen Van vijf groote wellen, waar door hier het beton niet direct op de paal koppen gestort kon worden. Op verschil lende wijzen trachtte men de wellen af te leiden. Men heeft ten slotte de fundeering kunnen maken door den bodem 30 c.M. die per uit te graven, er draineerbuisjes te leg gen en een vulling van een 30 c.M. dikke laag grint, welke afgedekt werd met asphalt papier. Hierop kon het beton gestort worden. De landhoofden werden gemaakt van gewa pend beton met een bekleeding van metsel werk in den dag van 40 c.M. onder water lot de opleggingen toe. Op de bouwkosten werd veel bespaard door de constructie van keermuur met conterforten (beeren). Do pijlers werden tot 40 c.M. onder den waterspiegel opgebouwd met beton en hier boven met een volmetseling tot de opleg- blokken. Bij den noordelijken pijler werd een uitsparing gemaakt voor een kelder, waarin de motoren voor de bewegingsin richtingen komen. Deze kelder werd van gewapend beton gemaakt en stak 50 c.M. buiten den pijler uit. Tot het werk van den aannemer Van Zuylen behoorde ook nog het maken van drie vaste bruggen met een overspanning van 8 M. en een totale breedte van 13.5 M. Deze bruggen bestaan uit gewalst ijzeren profielen, waartusschen gewapend beton. Op do bruggen komen 15 c.M. hooge voet paden, welke 1.75 M. breed zijn. Op de vaste bruggen komen ijzeren leuningen, ter wijl op de vleugelmuren een verhooging van GO c.M. in metselwerk is aangebracht. Dezo verhooging is afgedekt met rollagen en granictblokken, waardoor deze muurleu ning aan de kanten 1.25 M. en in het mid den 1 M. hoog is. De bovenbouw is bijna gereed (zie de af beelding). Het is een constructie in ijzer voor hameigebint en balans en een con structie van ijzeren balkliggers en hout voor hot val, welke leveits een 15 c.M. verhoogd voetpad van 1.25 M. breedte heeft en welke door consoles, verbonden met de hoofdlig gers. ondersteund wordt. Op een pijler en de landhoofden worden masten aangebracht, die niet alleen dienen voor do eleclrische leiding, maar ook nog booglampen zullen dragen. De vaste bruggen loopen onder een hel ling 1 100 af, terwijl do aansluitende toe gangswegen een helling 50 1 zullen krijgen Van do vier openingen (tusschen land hoofden en pijlers) worden de noordelijke openingen door remmingswerken voor de gewone vaart afgesloten. Zeer kleine bootjes zouden er door kunnen gaan. Dit wordt hoofdzakelijk gedaan ter voorkoming van beschadiging van den kelder. Bij de andere vaste bruggen is de door- vaarthoogle ongeveer 2.40 M., waardoor de ophaalbrug niet zoo dikwijls geopend be hoeft te worden als bij de oude brug. Tegen beschadiging der pijlers en land hoofden worden remmingswerken aange bracht. Als de overbrugging geheel klaar is, zul len de waterbouwkundige werken in ons land weer met één verrijkt zijn, met welke de ontwerpers, de heeren Polano en Cra mer, zeker veel eer zullen inleggen. Boskoop. Ten nadeele van den heer Q. alhier zijn uit de kweekerij twee beuke- boomen ontvreemd. De politie stelt een on derzoek in. Verder zijn ten nadeele van de firma G. alhier twaalf halfstam Hydrangea's ontvreemd. De ongeluksdag voor wielrijders is wel de Woensdag geweest. Er zijn n.l. twee wiel rijders korten tijd na elkaar in de Gouwe gereden. Beiden konden door toegeschoten hulp gered worden, maar'een rijwiel is niet teruggevonden. Kerk. bericht Xed.-IIerv. Kerk: yoorm. 10 uur, ds. Glas. Ned.-Heiw. (Geref) Evangelisatie: voorm. halftien in het kerkgebouw Nieuwstraat en nam. G uur in de Ned.-Herv. Kerk ds. B. N. B. Bouthoorn, van Zeist, bediening II. Doop. „Salvatori": voorm. halftien de eenv. heer De Jonge en nam G uur in de Ned.- Herv. Kerk dezetlfdc. Ger. Kerk: voorm. 10 uur en nam. G uur, ds. Fernhout. Gevonden voorwerpen: 1 polsmofje, 1 kinderwantje, 1 damesmantelceintuur. In lichtingen bij de politie. Koudekerk. De iieer 1'. van der Marei alhier is beroepen hij de Geref. Kerk te Nieuwerkerk (Z.). Leiderdorp. Woensdagavond werd in het catechisaliegebouw der Ned.-Herv. Gom. onder groote belangstelling door de jonge lingsver. „Bidt en Werkt" geluisterd naar de Jubileum-Cantate van bet Nod. Jonge lingsverbond door Mark E. Bouwmeester, welke por radio door Hilversum werd uit gezonden. Bij do opening sprak de beer Bcerenkamp, lheel. cand., eenige woorden betrekking hebbende op dit onderwerp. Aan 't einde bracht de heer B. allen aan wezigen dank voor hun opkomst en tevens den lieer Vau Romhurgh, uit Leiden, die zoo bereidwillig was zijn toestel voor dezen avond af lo staan. Rijnzaterwca'de. Ged. Staten dezer provincie hebben de verordening op de hef fing van schoolgeld voor het gewoon lager onderwijs goedgekeurd. Deze verordening maakt, naar wij nog pas geleden schreven, zu'k een gunstige uitzondering op die in de geheele Rijnstreek. De heer C. v. d. Wal, beroepen predi kant hij de Ned.-Herv. Gem. alhier, hoopt, naar wij uit goede bron vernemen, in het begin van Mei zijn intrede te doen. Wonbrugge. Kerkelijk bericht voor Zondag. Ned. Prot.-Bond: nam. half- tcht, ds. Linschoten, van Oudshoorn. Zwammerdam. Kerkelijkbericht voor Zondag. Remon. Geref. Gem.: voorm. 10 uur, ds. IT. J. Mispelblom Beyer, van Sehr-roh -vei- Haarlemmermeer. Op het door de dorpsvereeniging „Dorp Vijfhuizen" inge diend adres, houdende verzoek om het sta tion, aidaar aan te sluiten aan het Rijks- lelefoonnct, is afwijzend beschikt. Naar wij vernemen beslaat het voor nemen te Aalsmeer in de maand Juli een groot nationaal federatief muziekconcours fe houden. - Tot hoofd van de vermoedelijk op 1 Mei a s. to openen christelijke school te Schinkelveer, alhier, is benoemd de heer W. J. Picket, te 's-Gravenhage. Burg. Stand. GeborenBarend Hen drik, Z. van M. Roubos en II. W. van Loe- vesijn Ilendrikus, Z. van P. van der Vlugt en K. van Andcl Cornelis, Z. van T. Boon on E. Speelman Johannes Cor nelis, Z. van J. M. Meijer en M. van der Blom Jan, zoon van K. Bos en M. Schip pers Jacob Cornelis, Z. van B. Biesheu vel en M. van den Heuvel Mattheus Jo seph, Z. van P. van Schie en J. E. Verwoerd Erlanda Elisabeth, D. van J. Balder en O. J. Beversluis. Lena, D. van P. V, Meel en W. Korthals Nicolaas Gerardus Jo seph, Z. van P. J. van der Riet en G. Mayen- burg Martinus, Z. van G. van der Luit cn M. II. van Es. Ondertrouwd: R. A. van Dam 24 j. en A. van Leeuwen 21 j. Gehuwd: J. M. van Hooidonk 28 j. cn P. van den Assem 21 j. N. T. Geertzema 51 j. cn E. W. A. Oostenveld 39 j. T. A. J. Sohoonhergen 27 j. en B. Vrij 24 j. Overleden: Dirk Visser 78 j., wedr. van E. Klomp Cornelis, 14 mnd., Z. van M. Bakker en M. Koolhaas Johannis van dor Horst GS j., wedr. van J. M. Oadaen Lena Wilhclmina van Kampen 24 j., gehuwd met P. J. Lubbers Jannetje Bakker 80 j., weduwe van G. Olaij Johanna Peetoom 73 j., gehuwd met D. Korringa Jan Pater ongehuwde zoon van M. Pater Johannes Wilhelmus ITermsen 37 j., wedr. van J. M. Jurrius Anllionia Siddré 73 j., gehuwd met J. Tijssen. Levenloos geboren; Kind van het manne lijk geslacht van R. Ileikens en M. C. Jagt Kind van hel vrouwelijk geslacht van J. Bliek en M. Verschoor. Hillegom. Do „Sts.-Crt." bevat de sla- tuten van den Bloembollenhandel Walter Blom en Zoon, alhier. De Kaag. Kerkelijkbericht voor Zondag. Ned. Herv. Kerk, voorm. half tien, ds. van Balen. Katwijk nan den Rijn. Gisteravond was een vergadering belegd met bet doel om te komen tot porichting eener afdeeling vaD het Wit-Gele Kruis. De vergadering was zeer goed bezocht. De pastoor opende de vergadering om daarna een uiteeniet- ting te geven van het doel dat beoogt ver zorging van zieken en het uitleeneo van de benoodigde verplegingsartikelen, In het bostuui* dor Dordo Ordo was dazc staak tor sprake gekomen cn dit bestuur had zich be reid verklaard haar financieele bezittingen voor dit doel af te staan onder enkele voor waarden die straks genoemd zouden wor den. Een conferentie had plaats gehad met de Eerw. Zuster Overste van het St. Ell- sabethgesticht te Leiden die zich onder buitengewoon gunstige bepalingen had be reid verklaard in deze te helpen. Do uit drukkelijke wensch van genoemd bestuur is dat de contributie zoodanig gesteld wordt dat allo parochianen zonder eenige finan cieele bezwaren lid kunnen worden. De vereeniging zal geheel zelfstandig worden doch twee bestuursleden der Derde Orde zouden als zoodanig zitting moeten nemen in het bestuur. Do overige uit de leden ge kozen. Op een desbetreffendo vraag spreekt de vergadering er zioh voor uit dat de pastoor der Parochie als voorzitter zal fun- geeren. Verschillende personen voeren het woord over deze zaak. Het bleek dat allen alles gevoelen voor de oprichting van zulk een liefdadige vereeniging. Voorbeelden! van andere plaatsen worden aangehaald. Na de vele vragen beantwoord te hebben vraagt de pastoor of de vergadering in stemt met het doel van deze vergadering. Met algemeene stemmen wordt besloten 'n R.-K. vereeniging „Het Wit-Gele Kruis" op to richten waarna tot verkiezing van een bestuur wordt overgegaan. Allereerst worden twee leden gekozen uit het bestuur van ^le Derde Ordo n.l. mej. E. Grimber gen cn de lieer Jac. Meijer. Vervolgens twee uit de vergadering. Na drie stemmin gen worden hiervoor aangewezen de hee ren P. H. Castenmiller en C. v. d. Marei. Do heer Schrama brengt dank aan den pastoor en het bestuur der Derde Orde dat rnen deze zaak ter liand genomen heeft. Spr. hoopt dat andere vereenigingen daadwerkelijk steun zullen verleenen. De heer Grimbergen vraagt of do oprichting een gevolg is van het feit dat de verple ging bij de ,,Katwijksche Ziekenvehpleging" onvoldoende was. De pastoor zegt dat zulks allerminst het geval is cn men dankbaar moet zijn wat tot heden gedaan is. De „Katwijk»bhe Ziekenverpleging" is echter een zuiver Protestamtsche instelling, <\ie ook bij anderen hulp verleende, docb waar zij hun eigen vereeniging hebben zal men het natuurlijk zeer begrijpelijk vinden dat ook de Katholieken dat gaarne doen en eten vereeniging op Katholieken grondslag stichten. Na nog enkele besprekingen zegt de pastoor dat het bestuur deze aangele genheid met bekwamen spoed ter hand zal nemen en spreekt den wensch uit dat velen hun medewerking in alle opdichten zullen verleenen. Spr. zegt de vergadering dank voor de góede opkomst en aangename ba- sprekingen en «luit dan de vergadering niet den Christ, groet.. t t i 4 'Ongecorrigeerd), Katwijk aan Zee. Tot onderwijzer aan de Tweede Ilerv. School is benoemd de lieer D. J. Abelskamp te Sloendtren (Geld.) Tot directeur van het post- en tele - graafkanloor alhier is benoemd de heer W. Schoo, thans hoofdcommies te Santpoort- Station. Noordwijk. Bij hel alhier gevestigde correspondentschap voor arbeidsbemidde ling, waren in de afgeloopcn week als werk zoekende ingeschreven 53 personen, ver deeld als volgt: timmerman 1, schilder 1, broodhakker 1, kleermaker 1, losse arbeiders 4, landarbeiders 14 cn visschers 31. Burgert ij ke SI and. Geboren Cornelia Ilendrica, dochler van L. A. v. d. Zalm on A. M. Kpelewijn. Catharina Gecrtruida, dochter van II. A. J. Rooijers cn G. M. Eijman. Cornelia Maria Geertrui- da, dochter van W. Rodenburg cn G. J. v. d. Weijden. Overleden: Felix Wilhelmus Seeboldl, 77 jaar, gehuwd met P. J. Nellen. Jan van Leeuwen, 94 jaar, wedr van A. A. II. Kruijt. Arie Smit, 5 weken, zoon van II. Smit en J. riug. Eenige dagen geleden vermeldden wij een door het Domeinbesluur gehouden aan besteding. Wij wijzen er, in verhand daar mede even op, dat bedoeld berichtje onder Katwijk had beliooren te staan. Noordwijk aan Zee. De hoek Iloofslr.- Schoolstraat, is van gemeentewege goed op geknapt. De scherpe punt is verdwenen, cn een mooi pleintje ontstaan. Vooral voor het verkeer is het een vooruitgang 't Is dan ook le hopen dal de geruchten, als zou daar de standplaats der autobussen moeten komen, onwaarheid bevatten. 't Zou er dan zeker, wat de veiligheid be treft, niet op vooruitgaan. Kerkcl. bericht voor Zondag. Ned.-Herv. Kerk voorm. 10 uur en nam. 5 uur ds. J. Vermeulen. Ger. Kerk voorm. 10 uur en nam. 5 uur ds. Koers. Noordwijk-Binnen. Woensdagavond^ vergaderdep de beide Chr. Jongcl. Vereeni gingen aid. van het Ned. Jongel. Verbond van hier en Noordwijk a. Zee in de Consi storie der Ncd. Herv. Kerk. Eenige leden der Vereeniging de Gebrs. de Gr. hadden hier hun radio-toeslel geplaatst, zoodat alle leden de radio-bondsvergadering meemaakten. Heel goed kon alles worden verstaan, wat ook nog even per telegram aan Hilversum werd gemeld. Enkele begunstigers woonden ook deze vergadering bij. Kerkcl ij k bericht voor Zondag. Ned. Ilen'. ICcrk voorm. 10 uur en nam. 5.30 uur ds. W. W. van Haatten. Oegslgeesl. Kerke 1. bericht voor Zondag. Ned. Herv. Gem., voorm. 10 uur in 't Groene Kerkje, ds. Jansen Schoonho ven; nam. 5 uur in „Irene", dezelfde. Rijnsbnrg. De Rijnsburgschc Clirisl. gynmastickvcrceniging „D. W. S." gaf gis teravond haar cerate uitvoering in de vei- lingszaal „Flora" alhier, onder leiding van den beer W. L. Renee te Leiden. De heer J. Plooij, hoofd der Prinses Juliamaschool alhier, opende nadat gezon gen u-as Psalm 100: 1 met gebed, en sprak vervolgens een kort openingswoord. Namens de vereeniging „D. W. S." heet te spr. alle aanwezigen hartelijk welkom, in het bijzonder de beide wethouders als vertegenwoordigers van het dagelijbsch be stuur der gemeente. Een dergelijk bewijs van belangstelling van de zijde van het ge meentebestuur, geeft de jonge vereeniging moed. Het bestuur der vereeniging „Flora", dat dit glazen paleis ter beschikking stelde, alsmede de Hnimonievereeniging „Wilhcl mina", die muziek en gymnastiek wilde doen geven, dankte spr. voor de medewer king. Spr. reept zachtheid in van het oordeel, met het oog op het jeugdig bestaan van de vereeniging. Dezen avond is dan ook niet zoo zeer bedoeld als een demonstratie van het kunnen, maar meer nog ala een prona- ganda-avond voor de jonge vereeniging. Hierna werd met de gymnastiek aangevan gen. In de groote zaal van Flora was een zeer ruim, met vlaggen veraierd podium op gericht, waarop de oefeningen weiden uit gevoerd en waarop ook de muziekvereeni- ging had plaats genomen. Het programma werd behoorlijk uilge- voerd, zoodat de aandacht lot het eind ge spannen bleef. Naast vrije oefeningen, voor leden en voor adspiranlleden zagen wij ook brug- oefeningen door werkende en adsp. leden en springoefeningen door laatstgenoemden. Evenals de gymnasten werd ook het mu ziekgezelschap vaak met applaus bekroond. Tijdens een korte pauze gaven zich niet minder dan 5 leden en 40 donateurs op. Als laatste nummer werd door de gym- nastiekvereeniging uitgevoerd een viertal mooie verschillende standen. Na afloop van dit nummer sprak do heer Plooij nog een slotwoord, waarin spr. den heer Renee hulde bracht voor zijn uitstc- kendo leiding, die tot zulke goede resulla- ten had gevoerd. Spr., die dezen avond de vraag had hoo- ren doen, waarom er ook geen Obr. meisjes gymnastiekvereeniging is ter plaatse, meent dat dit zeker, indien de tijd daarvoor rijp is, geen onmogelijkheid zal blijken. Nadat nog was gezongen Gezang 9G: 1, sloot de heer Plooij met gebed. Het kinderzangkoor „Soli Deo Gloria" directeur de heer F. Heemskerk, gaf gister avond een uitvoering in de Geref. Kerk, waarbij medewerking verleende de heer De Wolf uit Leiden. De uitvoering mocht zich, niettegen staande er nog een uitvoering in de ge meente werd gegeven in een bevredigende belangstelling verheugen. Sassenheim. De Chr. Jongelingsverce- niging „Volg mij" had voer de radiobonds vergadering de zaal afgehuurd van ..Het Bruine r.iard". Door den lieer J. W. Hart man uit Lejden, was welwillend een toe stel beschikbaar gesteld. Ongeveer 8 uur werd de bijeenkomst door den voorzitter, den heer W. Verschoor, met gebed geopend, waarna hel eerste vers, door den luidspreker gegeven, werd mee gezongen. De verschillende nummers van hel pro gramma werden door de volle zaal met df meeste aandacht gevolgd. Na het zingen van liet Bondslied werd de vergadering met dankzegging gesloten. Kerkelijk berichl, voor Zon dag. Chr .Gerei. Gem., voorm. 10 uur cn nam. 5 uur, ds. W. F. van der Kodde, var Driebergen. Valkenburg. Kerkcl. bericht vool Zondag. Ned. Herv. Kerk, voorm. 10 uur en nam. halfzeven, ds. nermanides. Voorschoten. Sedert enkele dagen is vanaf onze oude loren een antenne gespan nen voor het opvangen van radio-muzick en lelefcnic. Tot het beluisleren hiervan, hadden de Ohr. Jongelingsverecniging. kna pen- en moisjesvereeniging gezamenlijk een vergadering belegd in de calechisatiekainer van de Ncd. Hen'. Kerk waarbij ook enkele genoodigdon waren toegelaten. Getracht zal worden de radio-lelefonie meor bekend le maken, ook in deze gemeente, waar nog maar enkele onlvangslalions zijn. Wassenaar. Het bestuur der vereeni - ging „Wassenaar Vooruit" heelt aan B. en W. voor het nieuwe raadhuis „Huize de Pauw" ramen van gebrand glas in lood met de wapens van het huis van oranje, het Wassenaarsche cn liet Nederlandsehe wa pen, aangeboden. Zoeterwoude. Op den Rijndijk alhier had gistermiddag een aanrijding plaats tus schen twee wielrijders. Beiden hadden nog al schade aan hun rijwiel, doch bekwamen zelf gecin tet9el. Schipper W. II. deed aangifte bij de politie dat aan één hem loebohoorend leeg huis, staande aan don Rijndijk alhier, vera nicling was gepleegd. Een ruit was stuk ges slagen en meerdere ruiten en raamkozij nen waren met teer besmeerd. De dader is door veldwachter Degenaair opgespoord. In het buurtschap GclderseindO alhier is van den veehoudersknecht De R, een rijwiel wat hij des nachts onder den hooiberg had laten staan, ontvTeemd. Van den dader geen spoor. RECLAME. ONTVANGEN: MM Verschillends Nouvaauté's In VOETBAL. Het Nederlandsch Elftal. Het Nederlandsch elftal, dat 29 Maarl 1« Amsterdam legen Duitschland speelt, is als volgt samengesteld: Van der Meulen (H.F.C.) 1 Denis Van Dijke (H.B.S.) (Feijennord Lefèvre Bul Steeman (Kampong) (Feijenoord) (Sparta) Volkers De Haas R. v. Slangen!!. (Ajax) (Be-Quick) (H.B.S.) Gielens De Nalri» (Willem ID' (Ajax) Reserves zijn: Schindeler (Blauw-Wit)'. Vermetten (H.B.S.), Visser (Stormvogels) en Van Heel (FeijenooTd). Deze samenstelling biedt weinig verras singen. Na hetgeen er in ons blad is ge schreven over de samenstelling van het elf tal voor den kamp le Antwerpen, benevens over do wedstrijden Roode DuivelsZwa luwen en BelgiëNederland, zal het duide lijk zijn, dat wij weinig anders hebben ver wacht. Gielens heeft in de Zwaluwen-ploeg een beste partij gespeeld, terwijl daarente gen Snouck Hurgronje Zondag j.l. tegen liet officieele Belgen-elftat weinig presteerde. Is het dan wonder, dat de Commissie den Zui derling een kans heeft willen geven? Sie- mond heeft plaats moeten maken voor De Natris. Dit was, gezien de voorgeschiedenis van den BelgiëNederland-wedstrijd, wel eenigszins le verwachten, en wij geiooven ook stellig dat liet een versterking van ons feam beteekent, maar wij moeten toch op merken. dat ons de houding der N. E. C. tegenover Sigmond, die toch in Antwerpen heel goed op dreef was, niet bepaald juist schijnt te zijn. Voor der rest valt er weinig over do samenstelling te schrijven. Horsten moest natuurlijk vervangen worden, en de keuze van Steeman is momenteel waar schijnlijk wel de beste, al is diens spel dan ook vrij eenzijdig. Ook aan de handhaving van Bul hebben wij getwijfeld, maar d« N. E. C. meent het nogmaals mot hem te moeten probeeren. Zoo heel ree! is daarop trouwens ook we»r p)e> to dineen, om-

Leidsch Dagblad | 1925 | | pagina 9