No. 19942. ZATERDAG 14 MAART Anno 1925 Officieele Kennisgevingen. STADSNIEUWS. GEMENGD NIEUWS. Het voornaamste nieuws van heden. LEIDSCH DAGBLAD PRU8 DER ADVERTENTIEN i 30 Cts. per regel. Bij regetabonnement belangrijk Iageren prijs. Kleine Advertentiën, uitsluitend bij vooruitbetaling, Woensdags en laterdags 60 CtB., bij een maximum aantal woorden van 80. Incasso volgens postreebt. Voor eventueele opzending van brieven 140 Cts. porto te betalen. Bewijsnummer 6 Cts. Bureau Noordelndsplein Telefoonnummer* voor Directie on Administratie 175 en 1835 Redactie 1507. Postchiquo- en Girodienst No. 57055 Postbus No. 54 PRIJS DEZER COURANT: Voor Leiden per 8 maanden ƒ2.35, per week Builen Leiden, waar agenten gevestigd zijn, per week Franco per po3t 2.35 portokosten. ƒ0.18. „0.18. BH nummer bestaat uit VIER Bladen EERSTE BLAD. DRANKWET. Burgemeester en Wethouders van Leiden biengen ter algemeene kennis, dat J. Pijn- acker, te Leiden, een verzoek heelt ingediend ter bekoming van verlof voor den verkoop yan alcoholvrijen drank voor gebruik ter plaatse van verkoop in het perceel Janvos- senstecg 32. N. C. DE G1JSELAAR, Burgemeester VAN STRIJEN, Secretaris. Leiden, den 1-ien Maart 1925. HINDERWET. Burgemeester en Wethouders van Leiden; Gezien het verzoek van: a. A. Prowaseck en H. W. Stöxen, om .vergunning tot oprichting van een bronsgie terij in een gedeelte van het perceel Hooge- woerd No. 75, kad seclie D No. 1G25; b. de Koninklijke Nederlandsche Grof smederij, om vergunning tot uitbreiding van de grofsmederij op het perceel Zuidsingel Nis 66—68, kad. Secüe A No. 1128; c. J. P. Creyghton, om vergunning lot oprichting van een koper- en blikslagerij in het perceel Mandenmakerssteeg No. 2, kad. Sectie G No. 1288. Gelet op de arlt. 6 cn 7 der Hinderwet: Geven bij dezen kenni3 aan het publiek, dat genoemde verzoeken met de bijlagen op de Secretarie dezer gemeente ter visie ge legd zijn; alsmede dat op Zaterdag, den 28 Maart e.k. des voormiddags te halt elf uren op het Raadhuis gelegenheid zal worden gegeven om bezwaren tegen deze verzoeken in te brengen, terwijl zij er de aandacht op vesti gen, dat niet tot beroep gerechtigd ziin zij. die niet overeenkomstig ark 7 der Hinderwet voor het gemeentebestuur of een zijner leden zijn verschenen, teneinde hunne bezwaren mondeling toe te lichten. N. C. DE G1JSELAAR, Burgem. VAN STRIJEN, Secretaris. Leiden, I I Maart 1925. Ons Hollandsch lied. In navolging van de Aig. Ver. van den .Volkszang e.a., had gisteravond in de kleine Stadszaal een zangavond plaats van boven staande Vereeniging, onder leiding van den heer J. D. van Ramshorst. Deze Vereeniging propageert niet alleen bet volkslied, maar ook het sololied, den koorzang en het kinderlied. Er was, gezien het feit, dat dit de eerste keer was, vrij veel belangstelling, wat de heer R. in zijn ope ningswoord een verblijdend leeken noemde; een bewering, die wij ten volle onderschrij ven. Het is locli eigenlijk ook wel een beetje gek, dat op elk concert Fransch of Duitsch gezongen wordt, maar dat onze eigen taal meestal op het programma door geen enkel lied vertegenwoordigd is. Door een derligtal jonge meisjes werden hierna eenige liederen tweestemmig ten ge- hoore gebracht, afgewisseld door solo-zang van den heer of mevrouw Van Ramshorst. Op leuke wijze liet de lieer Van R. ook de zaal dapper meezingen; ging dit niet naar genoegen, dan werden er eenige jongens- oi meisjes uitgepikt, die dan op het tooneel afzonderlijk moesten zingen. Het was een verbazend aardige avond-, de tijd vloog om, zoodal, toen de heer Van Ramshorst om tien uur het einde aankondigde, iedereen zich afvroeg, waar de tijd gebleven was. Wij zien den heer en mevr. Van Rams horst hier nog eens gaarne terug en zijn er van overtuigd, dat de zn.il dan te fciein zal blijken te zijn. Meubileexingstenteouatelliog. Het bestuur van de woningbouwverceni- ging „De Eendracht" besloot in haar in aan bouw zijnd -complex woningen aan den Lage Rijndijk een meubileeringstentoonstelling te organiscercn. Zij beoogt daarmede den a.s. bewoners en andere belangstellenden te doen zien. op welke wijze een arbeiderswoning behoort te wordffi ingericht om een gezellig interieur met niet te hooge installaliekosten te verkrijgen. Vele arbeiderswoningen worden cenerzijds met meubilair overladen, waardoor van ge mak en gezelligheid geen sprake is, ander zijds gevuld met meubelen, welke zoowel door hun afmetingen als materiaal in de woning niet passen. Het bestuur was zoo gelukkig, de mode werking te hebben verkregen van meubel architecten van naam, die in andere plaat sen reeds hun sporen op dit gebied verdiend hebben, en vertrouwt, dat van haar tentoon- s et mg een opvoedende kracht zal uitgaan, nieuwe vormen ingang zullen vinden, waar- ■oor de gezelligheid van de woning zal wor den verhoogd. zonder dat noodig zal zijn, dat meer geld voor de inrichting zal behoeven worden uitgegeven als in de meeste geval len geschied. En niet alleen voor de meubelen zeiven is dit noodig, ook voor de stoffeering. voor wandversiering en keukeninrichtii? is zoo als haar herhaaldelijk bleek, voorlichting, vooral van nieuw te vormen gezinnen, nood zakelijk. Do tentoonstelling zal worden gehouden in vijf woningen van plan 6 aan de Javastraat en geopend worden begin April. Ds. C. de Meyere, alhier, komt voor op het drietal voor predikant bij de Evang.- Lulhersche Gem. te Tiet en Culemborg. Do Société de Médecine Vétérinaire ie Parijs heeft tot geassocieerd lid benoemd prof. dr. D. A. de Jong, alhier. Voor het examen voor apolhekers-as- sistent waren gisteren opgeroepen vier can- didaten. Geslaagd zijp de dames C. J G. Poels, gob. te Rotterdam, en J. J. B. Sctvrage, geb. te Leeuwarden. De verkiezing voor notabelen der Ned.-Herv. Gem. alhier zal plaats hebben op 25 Maart; de stemming, zoo noodig, op 28 April. -* AUiier is ézenoemd tot onderwijzeres aan de Chr. Bewaarschool aan den Oude- Rijn, mej. J. Pieterman, te Rotterdam. Bij enkele candidaatsstelling is bet bestuur van de literarische faculteit der Leidsche studenten voor het jaar 1925/1926 als volgt samengesteld: H. B. Wiardi Beek man, praeses; mej. M. Molt, ab-actis; Th. B F. Hoyer, quaestor, mej. H. Hofman, assessor I, en J. van Gelder, assessor If. Naar wij vernemen zal de heer C. B. Duyster met de leerlingen zijner Zangschool een uitvoering geven op Dinsdag 21 Maart in'den foyer der Stadszaai. Aan de inzending nieuwe Primula's van den heer W. van Veen, alhier, op de Internationale Tentoonstelling te Heemstede, werd den eersten prijs toegekend. Voor liet tweede gedeelte der Nibelun- gen-film. Kriemliilde's WTaak is groote be langstelling, dat bleek gisteravond, toen het Lux or-t h e a t er prachtig bezet was. Evenals 't eerste gedeelte (Siegfried) is ook deze tweede afdeeling met groote zorg sa mengesteld, waardoor op filmgebied iets keurigs is verkregen. Getoond wordt hoe Kriemhitde den dood van Siegfried wreekt op Brunhilde, Gunther en ook Hagen Tronje. Nergens blijft haar wraakgevoel voor staan, waaraan zij tenslolte zelf ten offer valt. De doodsche stilte bewees wel, hoezeer de fihn aangreep. Gelukkig gaat vooraf een echte lach-film voor het evenwicht! Het Rcjo-tlieater heeft Maurils Vige- veno voor zeven achtereenvolgende dagen te gast en wij behoeven, in verband daar mede, eigenlijk nauwelijks te zeggen, dat het publiek gisteravond in vrij groote getale was opgekomen. Men kon, behalve van een interessant Journal, hetwelk o.m. rugby wedstrijden in Engeland te zien gaf, genl-'- ten van twee hoofdfilms. In de eerste plaats van een 6pannend, goed gespeeld drama 7 acien, getiteld „De verborgenheden van Parijs", dal alleen in liet begin minder in teressant was door het afbreken van de rolpret, doch spoedig de volle aandacht had, en volgende week zal worden voortgezet. En ten tweede van het welbekende blijspel .Bleeke Bet" waarbij Yigeveno z'n populaire liedjes zond. Adrienne Solser speelt haar rol, als gewoonlijk, weer zeer verdienstelijk. Heel druk bezocht was gisteravond liet Ca s i n o-t hh e a t e r. Natuurlijk. Want: de Deensche komieken Watt en V» Watt ver toonden er zich op het doek als scharen slijpers in een klucht in vijf bedrijven En zij waren weer oer-komiek. hebben hun naam als grappenmakers eerste klasse met deze gehandhaafd en zulten velen ander" maal kolossaal pleizicr verschaffen in dit theater, zooals zij gisteravond reeds deden. Tevens wordt uit hun naam allen bezoe kers een aardig souvenir aangeboden, n.l. een zakdoekje met de afbeelding van de lievelingen van bet bioscoop bezoekend pu bliek in kleuren er op. De overige nummers van het groote programma zijn mede zeer goed. Het drama „Arbeid adelt" is zelfs een zeer bezienswaardig filmwerk. Ook ditmaal zal een bekend builen- landsch spreker een toumée door ons iand maken, om in iedere universiteitsstad een lezing voor de studenten te houden. Waar vorige jaren resp. een Franschman-en een Engelscbman gevraagd was, is men er nu toe overgegaan een Oostenrijker, n.l. prof. Ude, uit Graz, uit te noodigen. Hij weid be reid gevonden den door de Nationale Com missie Ier Bestrijding van het Alcoholisme georganiseerden cursus te houden. Prof. Ude zal in de verschillende lezin- gen de onzedelijkheid en nicolinegevaar met het alcoholmisbruik behandelen, terwijl hij economische en rassen-hygiënisch-moralis- tische zijde zal belichten. Ilic-r zal hij zijn lezing voor alle belang- slellenden toegankelijk, houden op 18 Maart in het gebouw Kioksfeeg 23. Dinsdag 17 Maart (zie advertentie in dit Blad) komt hier me). De Goeyen voor de Jongeren Vredesactie een Ijzing houden bij een serie lantaarnplaatjes, gemaakt i naar foto's, door haar en haar familie ge nomen, tijdens een reis met hun jacht „Tricolore", vlak na den wapenstilstand, lang3 de rivieren en kanalen, welke het gevechtsterrein doorsneden. Deze manier van reizen heeft haar in staat gesteld de slagvelden te zien, als geen ander. Haar plaatjes toonen duidelijk, hoe Noord-Fran krijk en België er uitzagen. Met enkele eenvoudige, sobere woorden geeft zij uitleg on juist deze sobere eenvoud za! het zijn, die diepen indruk maakt. Dezer dagen is heropend de hier Ier slede vanouds bekende orgel- cn piano- handel van den heer II. Mens, Haarlem merstraat 63. Door een algeheele verbouwing is deze er in geslaagd zijn zaak te maken tot een sieraad van den ..Haarlemmerstraalsdien" winketstand. De twee smalle namen, waardoor men vroeger ternauwernood een blik in de éta lage kon werpen, zijn, evenals de tusschen- liggende muur, geheel weggebroken en ver rangen door een groote spiegelruit, waar door de zaak reeds direct een veel royaler aanzien beeft gekregen. Doch ook inwendig is er heelwat verbe terd; de oude gang is voor een gToot ge deelte verdwenen, waardoor, behalve dat er een veel ruimere ingang is, men ook be langrijk aan plaatsruimte in den eigen lijken winkel gewonnen heeft. De werkplaats i3 naar achteren ver plaatst en blijft dus in de buurt van het magazijn; de leege ruimte, hierdoor ont staan, is ingenomen door een gezellig inge richt kantoor, waar op rustige wijze de on derhandelingen omtrent den koop van eon nieuw instrument kunnen worden gevoerd. De winkel bevat een keur van harmo niums, piano's en vleugels, alle van alleen gerenommeerde fabrikaten. Zoo is de heer Mens alleen vertegenwoor diger voor Leiden van de bekende piano- fabriek van Schiedmayer und Soehnen, te Stuttgart, en op het gebied der orgels van de niet minder gunstig bekend staande merken Lindholm en Hörügel. Wat in deze zaak ook opvalt is de wer kelijk goede, acusliek, wat voor een muziek handel ongetwijfeld een groot voordeel is. Wij gelooven haast niet, dat het nog noo dig is het irmaekminnend publiek er op te wijzen, dat de prijzen billijk en de beta lingsvoorwaarden gemakkelijk zijn en dat zoo wel voor ruime als ook voor minder gevulde beurzen de heer Mens een instru ment voorradig heeft. Het algemeen toezicht op de verbouwing werd uitgeoefend door den lieer B. Huur man. die tevens het nieuw1 plan ontwierp, beide zeer ten genoegen van den lieer Mens. Het timmerwerk was bij den heer Splinter, Hooigracht, in goede handen, ier- wiji het keurige schilderswerk wend ver richt door zijn straatgenoot Hoope. Ten slotte mag een woord van lof niet onthouden worden aan de hoeren Van der Wili, Oudc-Singel, en Zwart, Apothekers- dijk, voor de smaakvolle wijze, waarop zij den winkel voorzagen van behangsel cn eleclrisch licht. Wij vestigen de bijzondere aandacht onzer lezers op een advertentie van dc firma H M. PieiTOt, in de Maarsmanssteeg. alhier, in ons Blad van heden. liet aantal werkzoekenden, ingeschre ven bii de Arbeidsbeurs, bedroeg op 11 Maart 1925: totaal 79R- 12 Maart 1924: totaal 1416. In den afgeloopen nacht is, vermoede lijk tengevolge van een aanvaring, in den Nieuwe Rijn ter hoogte van de Watersteeg, een gemeentelijke schuit, welke daar lag ten behoeve van straatmakers, gezonken, waardoor de scheepvaart eenigszins belem merd wordt. Men was hedenmorgen vroeg I reeds bezig liet vaartuig wederom te lichten. Hedenmorgen heeft de heer F. Drom mel in het perceel Apothekersdijk 2G, waar tot voor korten tijd de mcubelwinkel van den heer Hoppenbrouwer was gevestigd, een nieuwe zaak in kantoor- en schrijfbe hoeften geopend, waarvan een groote voor raad aanwezig is. Aan deze zaak is tevens verbonden een moderne boekbinderij, ter- j wijl de heer Drommel zich bovendien be- last met de levering van alle mogelijke soorten drukwerk, papier voor dc huishou ding. schoolbehoeften, enz. KERKELIJKE BERICHTEN. Doopsgezinde Gem.: Zondagmorgen, te tien uur, ds. A. Binnerts, van Haarlem. Duitscho godsdienstoefening, Kerkzaal Weeshuis Hooglandsche Kerkgracht, ingang tusschen de nos. 17 en 21: Dr. G. Haasbeek, uit Elberfeld Eglise wallonne: Dimanclic matin A 10'b lieures, Mr S Cfer. Evang.-Luthcrsche Gem.: Zondagmorgen, te halfelf,. ds. J. Ph. Makkink. Remonstrantsch-Geref. Gc-m.: Zondag morgen, te halfelf, dr. W. J. Lente. Ver. v. Vrijz.-Hervormden, Volkshuis: Zondagmorgen, te halfelf, ds. A, var. der Wissel. Vrije Kath. Kerk, Bonifaciuskapel, Stillo- Fiin la- Zondagmorgen, te halfelf. MUZIEK. Haagsche Strijkkwartet. In hel oeuvre van den onvolprezen Sals- burger meestor liggen nog zooveel schatten verborgen die we niet of hoogst onvoldoen de kennen, dat het enkele feit van liet te voorschijn halen van een weinig of niet gespeeld prachtwerk al aanspraak mag ma- kon op onze erkentelijkheid. Het Haagsche 'kwartet kwam nu eens niet met eer. den ernsligen kamermuziekliefliebber allicht bekend strijkkwartet doch met liet Diver timento di sei pezzi (in zes declen) voor viool, alt en cello, dat Mozart een drietal jaren vó6r zijn dood schreef. Het is geda teerd 27 Sopt, 1788. Hoogstwaarschijnlijk op bestelling voor een huiselijk feest of iets van dien aard gecomponeerd. Dat geeft wel een eigens,ardigen kijk op den smaak van de menschen, dier dagen, die voor hun divertissement zulk nobel en fijnzinnig werk begeerden:' Dat onderhoudingsstuk, dat sluk amusementskunst naar moderne terminologie, naar zijn -kunstwaarde ook maar aan te duiden is niet doenlijk. Dan verstomt het woord. liet is Mozart op zijn allergrootst: groot in het kleine. Welk een sublieme bekoring gaat er uit van die drie, slechts drie klare, open cn trouwhartige stemmetjes, die elkaar en ons zooveel iiefs en geestigs hebben te vertellen. Wat een praoht van thematische bewerking in het eerste Allegro, welk een innigheid in het hreede thema van liet Adagio met zijn ver siering, ragfijn als Rrusselsehe kant, hoe sierlijk en hoofsch de daarop volgende me nuet met haar geestige trio, hoe zingen viool en alt hun verheven lied in het An dante (prachtig vooral die koraalmeledio in de alt) roet variaties van een vinding rijkheid die zijn weerga niet kent; daarop nog eon menuetto van de zaïiversle Wcener charme om ten slotte bekroond te worden roet een finale, doortrokken van echt Mo- zarteche geestige bewegelijkheid. De uitvoering van dit om zijn fijnheid cn doorzichtigheid zoo veeleischend werk was prachtig. Buitengewoon technisch ver zorgd door drie virtuose strijkers (de heeren Swaap, Devert en Van Isterdael), onberis pelijk in samenspel, in jeugdige vreugd zich overgevend aan deze allerkostelijkste muziek hebben de hoeren ons liet werk ge presenteerd als (ijne vrucht op gouden schaal. Een prestatie van den eersten rang was alsmede de auditie van Schuberts nagela ten kwartet in d molt (Der Tod und das Madchen), waarin de lieer Poth zich bij zijn vrienden voegde. Het werk is precies honderd jaar oud. Was het misschien om dit jubileum dat het een pracht-uitvoering is geworden? Dan is het gedachtenisfees! waardig gevierd van een werk, dat in de eerste oeuw van zijn bestaan den fijnzsnni- gen mensch var. de gansche beschaafde wereld oogenbtikken van volmaakt geluk heeft doen doorleven en dat voor beslomd is in de komende eeuwen zijn cultureele beleekanis onverzwakt te handhaven. Van brandende passie doorgloeid maair volko men beheerscht, den wonderen zang zin gend uit het diepst van hun ziel, in klank en kleurschoon zooais alleen ware kunste naars vermogen te geven, zó6 hebben de kwartetlislen ons hef grandiose werk voor gespeeld, ons de schoonheid van het werk door hun sublieme uitvoering als op 'f hart gedrukt. De artisten zijn enthousiast toegejuicht: verheugend verschijnsel: le zien dal kunst van c-igen bodem de waardeering vindt, die haar toekomt. Tusschen beide, genoemde werken werd een strijkkwartet var. 11. W. Hannivoort gespeeld, waarover wij om verklaarbare redenen niet zullen uitweiden. Onvermeld mag niet blijven dat het voortreffelijk werd uitgevoerd, dat het 2eer hartelijk door hel publiek, werd ontvangen en dat d componist op het podium een tweetal prachtige kransen in ontvangst mocht nemen. Door onbekende oorzaak is gistermorgon brand ontstaan in de voor en kele jaren nieuw gebouwde gemeentelijke centrale Kopschool te Gouda. Een stccnci schoorsteen stortte in, juist op het oogenblik dat een tiental personen, die met liet blus- schingswerk waren belast, in de nabijheid waren. Gelukkig word niemand gelrotfen. In het dak is een groot gat ontstaan. Er is veel brand- en waterschade. Toevallig hadden de kinderen van deze school vrij-af, doordat aan de waterleiding van het gebouw een groote reparatie moest geschieden. Ernstig ongeluk, twee d o o- den. Op het terrein van de Rotterdam- sche Droogdokmaatschappij aan de Heij- plaat te Rotterdam is gistermiddag een bak, gevuld met 29 ledige zuurstofcylinders, ten gevolge van het losschieten van een moer van een loopkraan, die over een brug heen en weer reed, gevallen. De moer zat met een haak aan een takelblok van de kraan vast. De expeditiewerkers J. de Deugd, 36 jaar, en H. van Hulst, 24 jaar, die op het "ogenblik, dat de hak viel onder de kraaa BINNENLAND. De Tweede Kamer heeit het wetsontwerp tot stichting en inrichting van een ambts woning van den Minister van Buitenland- sche Zaken met algemeene stemmen ver worpen. Wetsontwerp tot vaslsfelling van een Pen sioenwet voor de vrijwilligers bij den landstorm. Wetsontwerpen lot aanvulling van de wet, regelende de uitoefening der artsenij- bereidknnst. Antwoord van den Minister van Justitie op vragen van hel Tweede-Kamer-lid Klee- rekooper inzake het harean voor transatlan tische emigratie. De directies voor het Mijnbedrijf deelden mede, dat de voorgestelde loonsverlaging van 10 pCt. kan worden teruggebracht op 5 pCt. Geen belooning voor de bevoegdheid voor onderwijs in de nuttige handwerken. Ben aantal Utrechtsche hoogleeraren adresseeren aan den Minister van Onder wijs om de vestiging der Indische leerstoelen te Utrecht niet goed te keuren. BUITENLAND, De conierentie van Coolidge voor ont wapening. De Volkenbondsraad verwijst het protocol van Genéve naar de vergadering In Sep tember. Beslissingen over het Saargebied en het Poobch-Dnntziger geschil. De spoorwegstaking in Duitschland neemt dreigenden omvang aan. In Frankrijk en Bngeland de Zomertijd; in Engeland zelfs permanent. doorliepen, wenk-n door den vallenden bak getroifen en zoodanig verwond, dat de dood nagenoeg terstond intrad. Dr. J. G. Veenen- bos, wiens liulp men inriep, heeft den dood geconstateerd. Do moer en de haak van de loopkraan zijn door de politie voor het nader onderzoek in beslag genomen. De heeren Van Alsem cn Ne jj- enhof, van de Hispano-Filmiabriek, zijn gis teren per vliegtuig der K.L.M. van Waalha ven naar Parijs vertrokken op weg naar Egypte. Daar zullen zij opnamen maken van hel grat van Toelankarnen en verdere Egyp tische bijzonderheden. Zij zullen de Neder landIndie--vliegers aldaar opwachten en met hen naar Nederland tcrugkeeren. Twee jaar geleden kreeg de vrouw van J. v. d. V. tc Brakel een vierling; deze week kreeg zij een drieling. Van de zeven zoons zijn er slechts twee van het laatste drietal in teven. Aan de B e I g i 3 c h e g r e n s, onder Nispen, werden aangehouden drie jongens, van ongeveer 16 jaar, afkomstig uit I.eiden, die de ouderlijke woningen waren OT.iloepen en nu do wijde wereld in wilden. Het plan tot ontvluchting was lang heime lijk voorbereid, waarbij zij gezorgd hadden voor kleedingstukken, welke thuis waren bijeengezocht cn opgeborgen, in afwachting dat het plan zou worden uitgevoerd, zonder dal zulks bij de ouders argwaan had kun nen verwekken. Toen de dag van hel avonluur was aan gebroken, gingen zij met hun bagage be pakt op weg naar het station in Leiden, waar zij zich voorzagen van de noodige plaatsbewijzen naar.Roosendaal. Om de strenge controle aan het station aldaar le ontgaan, zouden zij n.l. van Roo sendaal te voel over dc grens naar België gaan, was het plan. Maar zij bereikten de grens niet. Onder Nispen wordt sekiiur dc grens bewaakt en toen zij daar Essclien uit het land der vrijheid voor zich zagen, vroeg de Nispensche poiilie hc-n naar de plaats van hun herkomst en naar hun reisdoel. En toon kwam er nog veel meer aan liet licht, want bij verder onderzoek bleek, dat zij behalve hol noodige geld dc één had 14 gulden, de ander 46 Iranc en de derde nog een 50 frank op zak ook vooTzien waren van oen dolkmes, een boksbeugel en een spiraalveeren gummistok, terwijl 'bovendien de jongelui voorzien waren van een collectie detective-romans. Den jeugdigen avonturiers werd beduid, dat hun reis nu aan hc' eind was en ten bewijze daarvan werden zij onder politic- geleide naar de respectievelijke ouderlijke woningc-n teruggebracht met c-en proces verbaal, wegens het dragen van verbod n wapenen,,

Leidsch Dagblad | 1925 | | pagina 1