Chr. Oranje-Vereoniging BINNENLAND. UIT DE RIJNSTREEK, f dat er met den zom;rtij-l «n spelletje wordt gespeeld. De houding van de Regeering is in dit opricht beneden peil. Is liet dn be doeling, dat de Eersto Kamer dit ontwerp weer verwerpt? De hartstochten komen in hit geding en het is juist zaak dit punt nuchter te be handelen. Spr. erkent, dat de boeren moei lijkheden ondervinden van don zomertijd, nïaar dat komt omdat zij zoo zwak georga niseerd zijn. Zullen zij ook zoo schreeuwen als de bakkersnachtarheid weer wordt in gevoerd? De heer VAX RAPPAUI) (V.-B.) verde digt het regeeiangsvoorstei, waarvoor z.i. zeer veie stedelingen zijn. De heer v. d. HEUVEL (A.-R.) weet niet. of de meerderheid vóór of tegen zo mertijd is, maar dit is niet het doorslaande argument. Het is de vraag, wat goed of wat verkeerd is. De platrelanders en de huisvrouwen zijn tegen den zomertijd en hij meent terecht. Spr. \erdedigt het minderheidsrapport der Commissie-Zaalberg. De heer COLIJX (A.-R.) begrijpt niet waarom deze kwe=tie zóó hartstochtelijk wordt behandeld. Hjj gaat met de P.egee- ring mee, fciaar acht het gansche gC.ai 'n.et zoo gewichtig. Juist in de dorpen, waar men zich niet houdt aan den zomertijd, maakt men er zich druk over. Het beste lijkt hem de afschaffing. Do heer RUTTEX (R.-K.) resumeert nog eens de moeilijkheden, die aan den zomer tijd voor het platteland zijn verbonden. De heer KERSTEN (St.-Geref. partij) acht den zomertijd een uiting van het zondeleven ran ons volk. Hij is er dus tegen. Do Minister van Binneniandsche Zaken, de heer RUYS DE BEEHENBROUCK, antwoordt. Hjj herinnert aan vroegere dis cussies. Permanente invoering van den zomertijd, dio door de Kamer bij amende ment in het wetje is gebracht, is reeds door minister Cort van der Linden afge keurd. Spr. heeft zich altijd buiten de kwestie gehouden en zich alleen bereid verklaard door een commissie het vraagstuk te laten onderzoeken. Tot zoolang schortte hij' zijn meening op. Het belang van den spoorweg dienst werd In acht genomen bij de vast stelling van begin en einde van den zomertijd. Spr. brengt hulde aan de Tijdcommissie voor de wjjze waarop zrji haar taak heeit verricht. Zjj heeft spr. de noodige gegevens verstrekt om een oordeel te vormen. In de minder heidsnota -is op zaakkundige en objectieve wijze een uitéénzetting gegeven van de na- deeien, die de zomertijd voor land- en tuin bouw heeft. De commissie in haar geheel erkent die bezwaren. De electriciteitslabrie- ken besparen slechts een zeer klein per centage ais gevolg van den zomertijd. Het winstverlies drukt voornamelijk op de over heidsdiensten. De economische winst van den zomertijd gaat vrijwel verloren ais het uur tot 40 minuten wordt ingevoerd. Ook ideëcle bezwaren, o.a. voor het huisgezin en voor de godsdienstplichten, zijn aan gevoerd'. De verkeersbelangen heelt de Regcering steeds zooveel mogelijk behar tigd. Het spoorwegverkeer op zichzelf heeft weinig belang bij het invoeren van den zomertijd; alleen aansluiting bij den tijd in aangTenzenden landen is daan-oor van belang. De hygiënische voordeden voor de stede lingen worden niet algemeen erkend, ai ontbreken de gegevens. De bezwaren voor de jonge kinderen worden erkend door ver schillende geneeskundigen. De opvoeders zijn niet annniem in hun oordeel, maai- velen erkennen net bezwaar- van een te korte nachtrust voor de kinderen. De Regeering beeft ten slotte besloten met de meenierheid dei commissie mee te gaan. Men mag geen andere motieven bij de Regeering veronder stellen- zooals de waard is vertrouwt hjj zij-,! gasten. Do heer v. d. WAERDEM (S.-D.) ver dedigt het amendement-Vliegen, dat mid- zomertijd wil van den eersten Zondag in April tot den eersten Zondag in October. De heer STAALMAN (V.-B.) heeft een sub-amendement op dit amendement in gediend, waardoor de tijd zal doren van den laatsten Zondag in April tot den Iaat sten Zondag in September. Het sub-a meedeinen t-Sta:\'man wordt ver worpen met 64 tegen 15 stemmen. Vóór de leden Gerritsen, Westerman, Oud, Kalz, BakkerNort, de Groot, Bomans, Ter Hall, v. Vuuren, Dresselhuys, var. Dorp, van Gijn, Ketelaar, Staalman. Bongaerts. Het amendement-Vliegen wordt verwoipen met 51 tegen 25 stemmen. Vóór de leden: Staalman, Groeneweg, IJzerman, Westerman, J. Ter Laan, v. d. Tempel, Wijkamp, de VriesBruins, Mar- chant, Oud, Katz, Bakker-Nort, de Groot, Bomans, Tc-r Hall, v. Zadelhof!, v. Dijk, v. Rijsewijk, Albarda. v. Dorp, Klecrokoper, v. Waerden, v. Gijn, Ketelaar, K. Tc-r Laan. liet wetsontwerp wordt aangenomen met 52 tegen 24 stemmen. Tegen do leden v. Rijsewijk, Meyer, Albarda, v. Dorp, Kleerekoper, v. Waar den, Ketelaar, IC. Ter Laan, Staaiman, Groeneweg, IJzerman, Westerinan, J. Ter Laan, v. d. Tempel, Wijk: mu, Gerhard, Katz, Bakker— Nort, de Groot, Ter Hall, v. Zadelhoff, Beiuner, v. Dijk, v. Gijn. De vergadering wordt verdaagd tot lieden één uur. RECLAME. LIJSTENMAKERIJ. G226a Het bezte en soliedste adres voor het om lijsten van platan en foto's is alléén Haar lemmerstraat 62, t.o. 't Volkrh. Geen lilialeu Het Bezoldigingsbesluit. Op vragen van het Tweede-Kamerlid Boon 1. Is do Minister bereid mede te deelen. of volgens art. 30a van het besluit tot wij ziging van het Bezoldigingsbesluit Burger lijke Ambtenaren 1925 (Stbl. no. 684), de positie van niet-gepromoveerde leeraren bij het middelbaar onderwijs met het maximum aantal dienstjaren vergelijkenderwijze al dus was en is *25 lesuren: volgens Bezoldigingsbesluit 1920 f 6640, volgens ongewijzigd Bezoldi gingsbesluit 1925 f 55CO, volgens gewijzigd Bezoldigingsbesluit 1925 f 5500; 26 lesurenresp. f 5780, f 5600, f 5600 27 lesuren: resp. f 5920, f 5700, f 5700; 28 lesuren: resp. f 6060, f 5800, f 5-160; 29 lesuren: resp. f 6200, f 5900, f 5580; 30 lesuren, re3p. f 6340, f 6000, f 5710; 2. Zoo ja, acht de Minister het dan niet een zeker niet beoogde wanverhouding, dat leeraren, die 28 uur les geven, minder sala ris zullen krijgen, dan zij, die 25, 26 en 27 uur les geven, zij, die 29 uur les geven, min der dan zij, die 25, 26 en 27 uur les geven, zij, die 29 uur les geven, minder dan zij, die 26 en 27 uur les geven, terwijl zij, die 20 Hui les geven, slechte f 10 per jaar meer salaris ontvangen, dan zij, die 27 uur les geven, waardoor voor gelijkwaardigen en gclijk- soortigen arbeid voor minder werk meer salaris wordt gegeven, terwijl juist die laat ste uren van een leeraar bovendien de mees te inspanning vergen 3. Is de Minister niet van oordeel, dat een dergelijke uniforme toepassing van het Bezoldigingsbesluit op leeraren die per we kelijks lesuur worden bezoldigd, tot groots onbillijkheid zal leiden en is de minister be reid een wijziging aan te brengen, waardoor aan deze wanverhouding een einde wordt gemaakt heeft de Minister van Onderwijs, Kunsten en Wetenschappen geantwoord Artikel 30a van bet Bezoldigingsbesluit Burgerlijke Rijksambtenaren 1925 wordt voor de leeraren der Rijkahoogereburger- scholen niet toegepast, omdat do salarissen van deze categorie van ambtenaren afhan kelijk zijn van een vaak wisselend ge tal lesuren en volgens het Bezoldigingsbe sluit 1920, zooals het luidde vóór de daarin bij Kon. besluit van 23 April 1924 (Stbl. no. 200) aangebrachte wijzigingen, slechts bij uitzondering boven f 6000 kwamen. In verband daarmede zijn de in vraag 1 onder elke groep in de derde genoemde be dragen gelijk aan die, in de tweede plaats genoemd. De vragen 2 en 3 kunnen op grond van het vorenstaande geacht worden te zijn ver vallen. Ambtswoning voor den Minister van Buitenlandsche Zaken. Verschenen is de Memorie van Antwoord in zake het wetsontwerp tot beschikbaar stelling van een bedrag van f 500.000, ter voorziening in een ambtswoning voor den Minister van Buitenlandsche Zaken. Ofschoon bij heb afdeelingsonderzoek, naar wij reeds mededeelden, geen steun ter verdediging van het wetsontwerp werd ge hoord, schijnt naar de Minister van Fi nanciën opmerkt de algemeen opgeko men bedenking meer gericht to zijn tegen dc wijze, waarop wordt voorgesteld in de behoefte aan een ambtswoning te voorzien, dan tegen het beginsel, hetwelk aan die voorziening ten grondslag ligt. Dit beginsel toch werd in 1919 aanvaard, en sindsdien is Den Haag nog meer dan voorheen een centrum van Internationaal Verkeer ge worden. Wat nu de voorgenomen wijze van uit voering betreft, merkt de Minister aller eerst op, dat de poging om het Departe ment van Buitenlandsche Zaken voor re cepties te bestemmen, niet is geslaagd. Tel kenmale zouden vele voor den dienst sto rende schikkingen moeten gezocht worden. Voorts mist het gebouw volgens den Minis ter de noodige dienstruimte, keuken-in richting, etc. Ook de Ridderzaal, hoe ge ëigend deze ook moge zijn voor de ont vangst van congressen, is niet geschikt to achten voor de door den Minister van Bui tenlandsche Zaken uit te oefenen recepties. De Minister bestrijdt voorts, dat er zoo vele voor het doel geschikte groote percee- len beschikbaar zouden zijn. In het voor- loopig verslag, zeide de Minister, wordt ook gewag gemaakt van het huis Lange Voorhout No. 19, dat door minister Van Lijnden werd bewoond, en onlange word verkocht, maar de aankoop van dit niet groote huis zou z.i. een ontoereikende cn wegens de noodzakelijkheid van ingrijpen de verbouwing ondoelmatige definitieve voorziening zijn geweest. De Rcgecnng heeft nog overwogen in hoeverre het vroe gere Hotel „De ouden Doelen*', dat thans leeg staat, geheel of gedeeltelijk zou kun nen dienen. Dc kosten van aankoop en in richting tot het beoogde doel zouden ech ter zeer hoog zijn, tewijl het de vraag ge acht wordt of voor dit geld een werkelijk geschikte cn in het gebruik economische inrichting zou worden verkregen. Onder deze omstandigheid zag de Re gcering zich genoopt het denkbeeld van aanbouw in overweging te nemen. Aller minst heeft de bedoeling voorgezeten een „grootsch plan" tot uitvoering te bren gen, en het Paleis Kneuterdijk als maat staf te nemen. Bij onderzoek nu naar de mogelijkheid van aankoop van voor bouw goed gelegen pcrceelen in het centrum der stad bleek, dat daarmede zóó hooge bedra gen gemoeid zijn, dat de Regeering zich met zulken aankoop, gevolgd door amotie en bouw, slecht kon verecnigcn voor wat betreft het perceel aan het plein 1813. De Minister betreurt het, dat een nog vrij goed huis, als het genoemde, gesloopt zou moeten worden. De aankoop van dit zeer goed gelegen perceel, bleek de minst kost bare wijze te zijn, waarop hij zich van den noodigen grond kon verzekeren. Wat echter het crediet betreft, dat bo ven de f 130.000 en voor aanbouw is ge vraagd, dit berust, zegt do Minister, op een raming van den dienst der Rijksgebouwen, niet slechts van do eigenlijke bouwkosten, maar ook van die wegens inrichting en meubileering, welke in bet totaal bedrag zijn begrepen. Het is niet volstrekt zeker, dat dit bedrag voldoende zal zijn, om tot aanschaifing van den inventaris van ver- bruiksavtikelcn, al* tafelzilver, servies, linnengoed, enz. ovet te gaan, ofschoon het streven er op gericht zal zijn op het voet spoor van het buitenland zulk een inven taris, binnen de grenzen van het gevraagde crediet, aan dc woning te verbinden. Naar de Minister ten slotte opmerkt, kan men natuurlijk achteraf het beginsel van een ambtswoning weder loslaten, in welk geval aan het onderhavig voorstel de grond slag zou ontvallen. De Regeering meent dit evenwel met nadruk Ie moeten ontraden, met het oog op dc plichten dio de inter nationale positie van het land aan haar oplegt, cn met het oog op dc moeilijkheden en kosten, die in dc toekomst den Minis ter van Buitenlandsche Zaken zouden te gemoet gaan bij het zoeken naar een ge schikte woning. De Minister meent onder deze omstandigheden het voorstel te moe ten handhaven en alsnog aan te bevelen. Valschheid ln bankbiljetten, in muntspeciën muntpapier, postzegels en postmerken. Ingediend is een wetsontwerp tol wijzi ging van de bepalingen van het Wetboek vaji Strafrecht inzake valschheid in bank biljetten, in muntspeciën en muntpapier en in poslzegc-ls en postmerken. Terwijl hot in-voorraad-hebben en invoe ren van valsch en vervalscht munlpapier ook voor koloniaal en vreemd muntpapier strafbaar is gesteld en wederuitgeven van valsch en vervalscht muntpapier mede ten aanzien van koloniaal en vreemd muntpa pier wonlt verboden, is, aldus de memorie van toelichting, een en ander met betrek king lot lxankbiljelten slechts voor Neder- Jandseh bankpapier geschied. Voor een on derscheid te dezen aanzien tusschen munt en bankpapier is echter de grond ontval len- Een scherper optreden tegen valsch heid in koloniaal en vieemd bankpapier i9 noodzakelijk. Dat men bijv. voor het tegen woordige machteloos siaat tegenover invoer van vailsche biljetten, die men over ons land naar de koloniën of naar hc-t buiten land wensch't te brengen, is een onhoudbare toestand. De voor de hand liggende oplos sing is, de bepalingen omtrent de valsch heid der zake van muntspeciën en muntpa pier lot bankpapier uit le breiden en daar tegenover de artikelen 232 en 233 le doen vervallen. In artikel 4 van ons Wetboek is onder de misdrijven, die s-trafbaar zijn onverschillig waar of door wiion zij worden gepleegd, wel opgenomen de valscheid in Rijksmuntpa pier, zoomede in schuldbrieven van Ncdcr- landsehe openbare lichamen, doch niet die in Nederlandsch bankpapier. Op een vreem deling die in hot buitenland Nedcrlandische bankbiljetten namaakt en uitgeeft, is dus de Ncderlandsche strafwet niet toepasselijk. Deze leemte, waarop reeds bij de totstand koming van ons Wet boek werd gewezen, moot worden aangevuld. Afgezien van de moeilijkheden van be wijs, zal een vreemdeling dïe buitenslands door hem nagemaakte vreemdte muntspe ciën of munt- of bankpapier hier te lande invoert, niet kunnen worden gestraft omdat de namaak buiten onze strafwet valt, ter wijl de invoer door den falsaris zelf niet door ark 209 (211) wordt omvat. Aanvulling van dit artikel is dus noodig. Wat artikel 203 betreft, hier zit dc moei lijkheid in het woordje „weder". Kan den betrokkene niet bewezen worden, dat hij de valsche of vervalscMe stukken van ande ren heeft ontvangen, dan moet thans don strafbepaling builen toepassing blijven. Het artikel moet dus worden gewijzigd. Terwijl nu het voorhanden hebben van valsche stukken even streng wordt gcslrafd als het uitgeven daarvan, is tusschen het voorhanden hebben eener installatie voor vervalschingen en het gebruiken daarvan een zeer sterke divergentie: tegen het eer ste wordt slechts zes maanden bedreigd, het tweede daarentegen met 9 jaren ge- straf d. Daarom wordt verzwaring der straf- positie van art. 214 tot vier jaren voorge steld. Ter voldoening van liet Algemeen Post verdrag is het noodig, aan onze strafbepa lingen zoodanige uitbreiding te geven, dat ook andere dan Nederlandsche postzegels- en merken zijn beschermd. Bij wijze van reclame of anderszins wor den zonder verkeerde bedoelingen op post zegels gelijkende stukken papier in het ver keer gebracht, waarvan misbruik kan wor den gemaakt. Voor zooveel munt- of bank papier betreft, voorziet art. 440 van ons Wetboek tegei^ het euvel. Er schijnt alle reden, de daarin vervatte bepaling tol post zegels uit te breiden. Salarisregeling tijdelijk Rijkspersoneel. Men schrijft ons uit ambtenaarskringen het volgende Ons bereiken van verschillende zijde me- dcdeelingen over of vragen betreffende de salarisregeling van tijdelijk personeel, vre!- ke ons aanleiding geven, deze regeling in zijn geheel hieronder te laten volgen, zooals zij bij het kabinet schrijven daar den Minis ter van Binnenl. Zaken cn Landbouw, aan de Ministers is kenbaar gemaakt: I. Aanvangswedde: lo. Tijdelijk personeel wordt, zooveel de aanvangswedde aangaat, gelijkgesteld met overeenkomstig personeel in vasten dienst. 2o. Van de in het vorige lid bedoelde gelijkstelling kan met machti ging van het hoofd van het betrokken De partement worden afgeweken ten aanzien van: a. tijdelijk personeel, dat op proef werkt. (In sommige gevallen zal aanleiding be staan om bij benoeming op proef het salaris lager te stellen in een enkel geval wel licht ook hooger dan do aanvangswedde van den rang, waarin de op proef werken de, na gebleken geschiktheid, zal worden aangesteld) b. tijdelijk personeel, dat in het genot is van invaliditeits- of (vervroegd) ouderdom- pensioen of aan eene uitkeering krachtens eene wettelijke verzekering. (Afwijking kan hier gewensdifc zijn bijv. met het oog op mindere arbeidsgeschiktheid). II. Toekenning van salarisverhogingen. 1. Aan tijdelijk personeel kunnen bij ge bleken bekwaamheid en geschiktheid sala risverhogingen worden toegekend in den geest ynn de periodieke verhoogingen, die het overeenkomstige personeel in vasten dienst geniet. *2. De in het vorige lid bedoelde salaris- verhoogingen worden niet toegekend aan: a. tijdel. personeel, dat op proef werktb. tijdel. personeel, als bedoeld onder I, 2b, voorzoover aan dit pers. 'n lagere wedde is toegekend dan de aanv.wedde van overeen komstig vast personeel. (Hier is geval voor geval te beoordeelen of aanleiding tot ver hooging der wedde bestaat) ;c. tijdelijk per soneel, dat, naar het zich laat aanzien, min der dan twee jaren in 's-Rijks dienst werk zaam zal zijn. III. Artikel I, 2e lid, 2e alinea Bezoldi gingsbesluit 1925. (beperking van den jeugd aftrek tot f 100 voor personen, die in ver band met hun standplaats niet kunnen in wonen bij hot gezin waartoe zij behoren). Deze bepaling ka<i ook worden toegepast op tijdelijke ambtenaren. Hierbij zij opge merkt, dat de bepaling slechts geldt voor ambtenaren op jaarloon cn niet voor de ambtenaren op weck- of maandloon en de Rijkswerklieden, omdat dezen in den regel werkzaam zijn in de eigen woonplaats. De bepaling behoort dus niet te gelden voor die personen in tijdelijkcn dienst, die een over eenkomstige betrekking vervullen als de ambtenaren op weck- of maandloon of de Rijkswerklieden. IV. Artikel 20 Bezoldigingsbesluit 1925. (huwelijksbijslag voor hen, die op 23-jarigen leeftijd minder dan f 2000 salaris hebben. Ook dit artikel geldt alleen voor de amb tenaren op jaarloon en niet voor de beamb ten- of werkliedengroepen. Het huwen van tijdelijke ambtenaren op jaarloon, die nog geen behoorlijk inkomen hebben, aan te moedigen door het in-uitzicht-stellen van vervroegde periodieke verhoogingen, schijnt niet gewcnscht. Artikel 20 is derhalve niet op hel tijdelijk personeel toe tö passen. V. Artikel 24, 8e lid en 27 Bezoldigings besluit 1925 (overgangsbepalingen onder scheidenlijk voor de ambtenaren op week of maandloon en de Rijkswerklieden en voor de ambtenaren op jaarloon). Deze bepalingen worden niet toegepast op het tijdelijk personeeL VI. Kinderbijslag. De wijziging, welke in de kinderbijslag- regeling is gebracht, behoort ook te gelden voor het tijdelijk personeel. VII. Bovenstaande bepalingen brengen geen wijziging in de positie van het tijde lijk personeel, dat bezoldigd wordt naar den plaatselijken loonstandaard. Het vol gen van den plaatselijken loonstandaard is hier in de plaats getreden van het volgen van de salaiieëring van het vaste Rijksper soneel. Slechts is zorg te dragen, dat de overeenstemming met den plaatselijken loonstandaard behouden blijft. Voor tijde lijk personeel, werkzaam in een betrek king, welke niet ook door vast personeel wordt vervuld, bijv. buitengewoon oprich ter bij den Waterstaat, c.d., is de sala- rieëring, zooveel mogelijk in overeenstem ming met do hiervoren v§rmeldo bepalingen bjj afzonderlijko regeling vast te stellen, onder goedkeuring van den Raad van Mi nisters. Uit het kleedingbedrijf. De samenwerkende werknemersbonden in de kleedingindustrie hebben, naar „Het Volk" meldt, gisteren een brief gezonden aan den Bond van Nederlandsche Confecliefabrikan- tcn, waarin o.m. wordt meegedeeld, dat met ingang van Donderdag 12 Maart a.s. de staking brj verschillende leden van den Bond, ook voor zoover het den arbeid op de ateliers betreft, zal worden geproclameerd. De werknemers verklaren zich tot een conferentie bereid. Do Koningin-Moeder en Prinses Ju liana hebben gisteravond in het Gebouw voor Kunsten en Wetenschappen in Den Haag, het eerste gedeelte van den Volks- zangavond onder leiding van Arnold Spoel bijgewoond. Te Genève is gisteren algemeen be kend geworden, dat de Koningin en Prins Hendrik eenige dagen naar Genève komen. In „Hótcl des Bergues" hing een onbestel baar Wegrarngeadresseerd Van Buren. Het koninklijk echtpaar zal afstappen in genoemd hótot, waar ook de meeste staats leden verblijven en de journalisten hun hoofdkwartier hebben. Het spreekt vanzelf, dat in dit milieu l>et bezoek aanleiding geeft lot allerlei com mentaren. Zoo hoorde men o.a. reeas zin spelen op Nederlands aanstaande candida- luur voor een Raactezelet in den Volken bond. Natuurlijk zou juist reeds, met het oog daarop, een officieel of nïeA-oIficiecl bezoek aan liet secretariaat onwaarschijn lijk zijn. Men mag dan ook wel aannemen, dat liet verblijf te Genève van alle polï- lieke bedoelingen gespeend is cn een lou ter strikt intiem karakter draagh Veeleer zal men er den wensch van de Koningin, om de s>!ad van Oalvijn te bezoeken, in moeten zien. Men wce<t ook, dat II. M. be hoort tot de vereerders van den Gencef- schen predikant Frank Thomas, die vaak voor Ha-ar in Holland optreedt en men acht het da-n ook waarschijnlijk, dut dc Koningin Zondag de door hem gelei-die godsdienst oefening zal bijwonen. Ook is bekend, dial de Koningin groote belangstelling had voor het Monument der Reformatie, dal zij nog niet gezien heeft. De Raad van Sliedrecht heeft gUteran op een adres om wederinvoering van de kermis met 12 tegen 3 stemmen afwijzend beschikt. De heer W. A. Vroegop, Middernacht- zendeling en redacteur van de „N. Prov. Gron. Crt", is benoemd tot directeur van de Stichtingen der Ver. tot Chr. Liefdadig heid te Wagenborgen. Te Arnhem heeft een vergadering plaats gehad van een aantal genoodigden ter bespreking van hetgeen in Nederland op Katholieken grondslag zou kunnen worden gedaan ter bevordering van de yredesge- dachle. JDe vergadering werd geleid door den heer Ko de Haan, van wien het initiatief ia deze was uitgegaan, en wien uit de verga dering van meer dan één zijde warme hulde vcor dit initiatief word gebracht. De bespre kingen hadden een voorloopig karakter: de vergadering had geen andere strekking dan de stichting van een breed opgezet!? verse-, niging voor le bereiden. Aan een redactie commissie van zes personen, onder presi dium van prof. dr. Titus Brandsma, werd opgedragen, in een concreet ontwerp nader le omschrijven het doel der vcrecniging, om daarna met verschillende organisaties cn personen nader in verbinding te kunnen treden. Op vragen van liet Twee.Ie Kamer-!id Biemslra betreffende het verbod tot Ht zoeken, rapen, ten verkoop in voorraad heb ben, te koop aanbieden, verkoop en, afleveren cf vervoeren van eieren van waterwild in 1925, keelt de Minister van Binneniandsche Zaken en Landbouw geantwoord: De door de Regeering voorgestelde er» door de Tweede Kamer aangenomen Wijziging van de Jachtwet 1923 bedoelde mede bet zoeken, rapen, ten verkoop in voorraad heb ben, te koop aanbieden, verkoopen, afleveren of vervoeren van eieren van kemphanen, worpen, scholeksters, grutto's, tureluurs, meerkoeten en Waterhoentjes mogelijk te maken. Deze wijziging is echter nog niet tot wet verheven. Zocdra zulks is geschi dt, zal het zoeken enz., van eieren van bedoelde vogels tot een bepaalden diiura worden toegelaten. Het tlian3 uitgevaardigde verbod slaat alleen op eieren van waterwild, genoemd lil het ongewijzigde artikel 1 der Jachtwet 1923, en betreft practisch in hoofdzaak eieren van wilde eenden. De eendenstand gaat in ons land sterk achteruit en behoeft tegemoetkoming. Bedoeld verbod moet worden beschouwd als een lijdelijke maatregel, tot de eenden- stand zich weer voldoende zal hebben hersteld1. RECLAME. De JAARVERGADERING wordt door onvoorziene omstandigheden niet heden- avcfed doch MORGENAVOND gehouden in „Prediker". Aanvang 8 uur. Er zijn nog een aantal ORANJEBOEKEN verkrijgbaar. 4775 Alkemade. Ju den loop der maand Fe bruari j.l. zijn ter gemeente-secretarie aan gegeven de volgende slachtingen. Bedrijfs-^ slachtingen 11 varkens en 7 koeien. Huis slachtingen: 14 varkens. Noodslachlingen: 6 kalveren, 3 varkens, 1 koe, 1 paard. 3 schapen en 1 geit. Ingevoerd werd 315 K.G. vleesch uit gemeenten buiten den Keurings dienst van Leiden. Het totaal bedrag aan ontvangen keurloon bedraagt f 162.50. Met ingang van heden is in werking getreden de verordening tot wijziging van de Algemecne Politieverordening dezer ge meente. welke verordening is vastgesteld in de raadsvergadering van 24 Februari j.l. Ingevolge deze wijziging zal het in het ver volg verboden zijn zich met een brandende sigaar, sigaret of pijp in een openbaar mid del van vervoer tc bevinden, alsmede deze vervoermiddelen door spuwen of op andere wijze le verontreinigen. Hazerswoude. Gemeenteraad. Voorzitter, burgmeester v. d. Meulen. Afwezig met kennisgeving mevr. v. d. Meulen en do heer Patijn. Dc vergadering wordt met gebed geopend, waarna de se cretaris de notulen leest van de vorige ver gadering. De Voorzitter doet hierop mededeeling dat dc eerst verdaagde goedkeuring van de begrooitng thans heeft plaats gevonden en binnen is gekomen. Verschillende gcodgekeurde raadsbeslui ten zijn eveneens ingekomen, en de mede deeling van Ged. Staten, dat de kosten voor den Keuringsdienst te Leiden voor deze gemeente zal bedragen f 529.90, waarbij de het vorig jaar to veel betaalde f 67 kan worden afgetrokken. Verder zijn ingekomen verslagen van de commissie tot wering van schoolverzuim c.a. Over de schoolverzuimen wordt medegedeeld, dat absoluut verzuim niet voorkwam, en betrekkelijk verzuim tot 82 gevallen, tegen 46 vorig jaar. Dit werd een gevolg genoemd van invoering cn weder intrekken van maatregelen, wat ook voor den Hoogc-Rijndijk geldend genoemd kon worden. Op een adres van ceuigc bewoners aan den Hoogeveenschen weg, aan Ged. Sta ten gezonden, waarbij adressanten een grenswijziging wagen tusschen Hazers woude en Benthuizen, wijl de bewoners daar geheel, ook kerkelijk, medeleven met dc gemeente Benthuizen, is bericht ingeko men dat bij onderzoek is gebleken dat er geen ernstige redenen bestaan die ccn in- gaan op dit verzoek zouden wettigen. Na eenige besprekingen werd besloten, het aantal" vergunningen in deze gemeente niet tc verlagen, en ep 8 gesteld tc hou- den. .i.f Van dc gemeente Heemstede is het. be kende annexatie-adres ingekomen, hetwelk na toelichting van den voorzitter' voor ken nisgeving werd aangenomen. Iu behandeling komt hierna de conces sie-aanvrage voor tolheffing in den Geniee- neweg, met nieuw tarief. Dc voorzitter licht deze zaak nader toe. Al kan aan de hand van do concessie van 1611, vlo heffing geschieden, toch is het heter aan te laten passen, aan den tijd en do tegenwoordig# gebruikte vervoermiddelen. De specificatie zal luiden ais volgt, en zoo aan II. Al.

Leidsch Dagblad | 1925 | | pagina 6