FA DE WILDE (fterzott 1.- PYJAMA'S Salon-Zitkamer HASSELMAN PANDER Schrijfmachine S Fa. DE WILDE No. 19938 LEIDSCH DAGBLAD, Dinsdag 10 Maart Derde Blad. Anno 1925* UIT DE RIJNSTREEK. UIT DE OMSTREKEN. KUNST EN LETTEREN. HEEREN OVERHEMDEN DAMES- EN HEEREN BREESTRAAT 93 Leidsche Kunstvereeniging Woning of Benedenhuis Venduhuis der Notarissen Ged. keurig onderhouden INBOEDEL 2 Crapauds 4 Stoelen Tafel Leiden, Breestr. 146 f 275.- compleet Franco Levering JONGENS „Suzanne" Ullstein Knippatronen Nieuwe Japonnen Casaquas Blouses Jumpers Aparte Genres ZIE DE ETALAGE Breestraat No. 93 Alphen. Burger 1. Stand. Bevallen: W. Broekman geb. Ilendrikse, D. M. van de Pol geb. Bos, D. M. H. Uen- ïriksc geb. Verdonk, Z. J. de Jong geb. Kersbergen. Z. M. v. d. Bosch gob. v. Abshoven, Z. G. A. W. v. Nickerk geb. Kelder, Z. H. M. v. d. Bijl geb. Evenblij, D. M. Heenk geb. van Griethuizen, D. J. van Geen geb. Kleyne, D. A. H. Oskam geb. Dooy, Z. M. G. Pijnacker geb. Goeman, levenl. D. Overleden: C. Moen, ecblg. van A. v. Meerten 51 j. H. v .d. Mey 77 j. P. Hoogendoorn, echtgen. van L. Burger 75 j. C. Verkade echlg. van L. Bouthoorn 31 j. Gehuwd: C. de Jong jm. 27 j. en G. Sme ding jd. 26 j. De vereoniging tot bestrijding der tu berculose hield gisteravond in bot Nutsge- bouw Laar jaarvergadering. Uit het verslag van den secretaris vernamen wij dat in den loop van hel jaar 19 nieuwe gezinnen wa ren bijgekomen zoodat de vereoniging thans in 111 gezinnen hulp verleent. 1827 bezoe ken werden aigelegd door de huisbezoek- eter; 8 patiënten werden naar verschillende sanatoria gezonden; 4 patiCnten zijn over leden. In twee gezinnen werden de meube len ontsmet, terwijl bij 7 gezinnen de wo ningen werden veiboterd. Hol verslag van den penningmeester wees een tekort aan van i 1450.79'. De ont vangsten bedroegen 16754.78; do uitgaven i 7205.57', het tekort over bet vorige jaar bedroeg 11828.45'. Bij de bestuursverkiezing werd de heer J. Kerkhoven als zoodanig herkozen. Bodegraven. Vrijdagavond gal de gym nastiek vereoniging D. O. S. onder leiding van den heer M. P. Bakker, uit Leiden, een uilvoering voor ouders en belangstellenden in hotel Van Haatten. Er was veel belamg- gtelling. Het programma werd vlot en cor rect afgewerkt. Bijzonder liet nummer „Linten spel" trok zeer de aandaobl. Over het algemeen werden geen zware oefenin gen gemaakt, de ledon zijn daarvoor alge meen ook wel wat jong, dóch er werd naar gestreefd om de noodzakelijkheid van gymnastiek le doen zien. Inzonderheid het slotnummer, waarbij de leer van de heeren Carl. Loges en dr. Bode, werd gedemon- slrec-rd was daarop berekend. Ook dit num mer viel bij 'het publiek in goede aarde. Door don voorzitter, den heer F. M. Smit werd de uitvoering geopend, terwijl hij in zijn openingswoord wees op de noodzake lijkheid der sport vöor jonge menschen. Uit liet jaarverslag van den secretaris der Vereen, tot bestrijding der Tuberculose, nemen we het volgende op: In hel afgeloo- pen jaar werden 6 vergaderingen gelion- den. Het bestuur beslaat thans uil 5 leden, waarvan 3 wonen in de gemeente Bodegra ven en 2 in de gemeente Zwammerdam. Hel consultatiebureau word geheel gereor ganiseerd en staat thans onder leiding van den algemeen erkenden tir. Cornelia Ie Utrecht. De plaatselijke doktoren gaan met deze wijziging geheel accoord. Hel batig saldo bedroeg slechts f 10. Do begrooting over 1925 is nog ndet sluitend te krijgen. De toestand der financiën vordert groote waak zaamheid. De Emmabloemcollecte brengt langzamerhand minder op. Getracht zal worden oudere dames bereid le vinden voortaa^ lo ccdlec toeren. De wijkverpleeg sters hebben dit jaax beiden als huisbe- zoclrater dienst gedaan. Ze hebben 360 be zoeken afgelegd bij verschillende gezinnen. Een lamp voor hooglczonbehamdeling werd aangeschaft. In het tentenkamp zijn regel matig slechts 6 kinderen verpleegd. Gemeenteraad. Voorzitter is burgemeester Van Dobbcn de Bruyn. Aanwezig 8 leden. Afwezig we gens riekte de heeren wetth Balolaan, wetb. Turkenburg en Baan. Do notulen werden goedgekeurd. De voorz. deelt mede dat, naar aanleiding van een aan B. en W. gegeven volmacht is be sloten het Gem. Eleclrische Bedrijf uit te breiden in gedeelten van de gemeente Riet veld. Dan dat de verordening op de ver plichte aansluiting aan de waterleiding is goedgekeurd en binnenkort de noodige maatregelen gcr-omen zullen wonden. On der de ingekomen stukken bevond zich een kennisgeving, dat hot aandeel der gemeen te in de kosten van don keuringsdienst van Waren, district Leidon. bedraagt f734.07 en een medcdeeling van het gemeentebe stuur van Zwammerdam dat de Raad een oredie! heeft toegestaan voor de verbete ring van de Van Tolstraat. Do rekening van de Gezondheidscommissie niel oen voordee- lig saldo vatn f 337.98 werd goedgekeurd. Het rapport van het G. E. B. werd eveneens goedgekeurd. Op een adres om het aantal vergunningen te verlagen werd afwijzend beschikt. Ten behoeve van de Da Cosla- school aan de Spoorstraat werd een credict toegestaan vau 13185. zijnde f 1776, voor verbouwing en 1 1409 voor vernieuwing van meubelen. Dit besluit werd mei alge- meene stemmen genomen. B. on W. stelten voor in de Bouwcstoeg een lokaaltje le buren voor een z.g. Vrij- bank. Dit is noodzakelijk volgens de bepa lingen van de vleeschkeuringswet. De loka len (particuliere) waaT thans de noodslaeh- tingen plaats heibben zijn geheel onge schikt. Van dit lokaal zal dan voorwaarde lijk goedgekeurd vleescli kunnen worden afgehaald bij hoeveelheden van hoogslens 3 K.G. De kosten bestaan grootendeels in het schoonmaken en het leggen van ean riool. Het overige kan door verhuring wor den verkregen. Ook hel bij Bodegraven aansluitende deel van Zwammerdam moet van dit lokaal gebruik maken. Vervoer van vlecsoh naar de buitenwijken wordt toege staan. Het voorstel wordt goedgekeurd. Voorgesteld wordt een riool te leggen door de Bouwesteeg, lang 60 Meter, kosten (600 en door de WïHemskraa.t, tusschen de Ju- lianaslraat en de Spoorstraat. Kosten 1250 gulden. Door den aanleg van dit laatste zal do verwaarloosde toestand bij de z.g. Kazerne, een groep arbeiderswoningen, len zeerste verteleren. Dit is bet eerste van een reeks voorstellen die te dezer zake worden ver wacht. Het laatste voorstel vindl algeheele bijval doch het eerste eenig verzet. De heer v. d. Marei stelt voor het te ren- voyeeren naar B. en IV., omdat hij be vreesd is voor aansluitingen over particu lier terrein. Andere leden zijn er echter wel voor. Op voorstel van den voorzitter wordt besloten hol hoofdriool te leggen, doch over zijaanstuüingen nog nader Ie spreken. Bei de credieten worden nu met algemeene stemmen toegestaan. De voorzitter deelt mede dal wethouder Batelaan nog steeds in Leiden wordt ver pleegd en dal wethouder Turkenburg plot seling ernstig ongestold geworden is. waar om de verkiezing van twee lijdelijke wet houders noodig geworden is. In de tijdelijke vacaure P. Balelaan wordt gekozen dte heer J. Beyen (V ,B.) met vijf stemmen, legen 3 stemmen op den heer Hortensius (V. B.) Ter vervulling van de lijdelijke vacature Turkenburg wordt bij eerste stemming twee stemmen uitgebracht op den lieer Horten sius (V. B.) en C. B. Batclaan (A. R.); 1 op deD heer Baan Batclaan (A. R.) en 3 op den heer J. V. d. Marei (C H.) Bij tweede stem ming was de uilslag gelijk, doch ontving de heer v. d. Marei 4 en C. B. Balelaan één slem. Bij een volgende Stemming en even eens bij herstemming ontvingen de heeren v. d. Marei en Horlcnsius ieder 3 stemmen. Tenslotte wordt door toting den heer Hor- tensius gekozen verklaard. Deze houdt do benoeming 21 uur in beraad. De heer Beyen heeft de benoeming aangenomen. Besloten wordt dut de eigenaar van de „Kazerne" 1250 zal moeien betalen voor de aansluiting aan hel riool. De heer Van Baren informeert naar de mogelijkheid van aanleg van waterleiding in Buitenkerk en Schoordijk. De voorzitter deelt mede dat dil eon tekorl van f 500 zat opleveren, doch dat stappen zijn gedaan om dit tekorl le verdeelen tusschen de betrok kenen, de waterleidingmaatschappij en tie gemeente. Hierna sluiting der vergadering. Boskoop. Zaterdagavond schrok het paard van den melkhandelaar S., alhier, voor het blaffen van een hond, met het ge volg, dat het paard op hol sloeg en al heel spoedig inet besluurder en al in de sloot terecht kwam. Met heel veel moeite is het paard gered en de bestuurder wist zichzelf door zwemmen te redden. Een 110 liter melk is teloor gegaan. Hazerswonde. Uil goede bron vernemen wij, dat alhier een bouwplan bestaat met het doel een 25 of 30 tal woningen le bou wen tegen een huurwaarde van f 2.75 a 13 per weck. Het blijkt de bedoeling le zijn om ieder in de gelegenheid te stellen, om na 5 of 7 jaar een huis op eigen naam te hebben. Het doel lijkt ons heel mooi. maar of dit iels is voor Hazerswoude, zal de toe komst moeten leeren- De ondernemers wen- schen wij echter gaarne succes. De uitslag van den gehouden schiet wedstrijd bij de plaatselijke aWoeling van den Bijz. Yvijw. Landstorm is als volgt: 1ste prijs C. Hoogendoorn met 97 punten; 2do prijs A. J. Dtkker mei 93 punlon; 3de prijs A. Binnendijk mei 90 punten; 4Je prijs II. D Stokman met 88 punlen: 5de rriis J. C. Windhorst met 88 punten. Koudekerk. Loop der bevolking gedu rende het jaar 1924. Werkelijke bevolking op 31 Dcc. 1923; 919 mannen, 86G vrou wen, tolaal 1785. Vermeerdering gedurende bet afgeloopen jaar door geboorte 28 m. en 27 vr. Door vestiging 49 m. en 50 vr. Gc- heele vermeerdering 77 m. en 77 vr., tolaal 154. Vermindering gedurende het afgeloo pen jaar door sterfte 5 ra. en 13 vr., door vertrek 60 m. en 71 vr. Geheele vermeerde ring 65 m. en 87 vr., lolaal 152. Verschil tusschen de geheele vermeerdering en de geheele vermindering bedraagt 2. zoodat de gemeente met een zielental van 2 personen gedurende het afgeloopen jaar is vooruit gegaan. Leimuiden. Zondagmiddag geraakte een paard met rijtuig, waarin kerkgangers zaten, in een sloot nabij de Geref. Kerk al hier. Gelukkig wisten de vijf inzittende per sonen door het raam te klimmen, zoodat alles betrekkelijk goed afliep. Het paard schrok en hierop was de besluurder niet bedacht Rijnzaterwoude. Door Gedep Slalen dezer provincie is de bijdrage voor deze ge meente in de kosten van den Keuringsdienst van Waren, district Leiden, over het jaar 1925 bepaald op f 80.06. Waddinxveen. Burgerl. Stand. Geboren: Cornelis, Z. van W. Schouten en M. van de Watering Bertha Jacoba. D. van C. A. Lagcrweij en A. Gclderblom Johannes, Z. van P. Meiderwijk en E. de Groot Gerardus Jacobus, Z. van C F. Mourits en J C. Alkemade Johannes, Z. van M. Peter en N. G. Griffioen. Aan het postkantoor alhier en de daaronder ressorleerende hulppostkantoren werd gedurende de maand Februari inge legd f 3377,38; teugbetaald f3806,34. Het laatste door dat kantoor uitgegeven boekje heeft het nummer 3281. Bij Koninklijk besluit van 12 Februari j.l. is het beroep, ingesteld door den raad dezer gemeente tegen het besluit van Gedep. Staten dezer provincie tot wijziging van den legger der wogen en voetpaden in deze ge meente (Nesse) ongegrond verklaard. De collecte in de Geref. Kerk voor den bouw der nieuwe kerk bracht 116,92 gulden op. Wonbrugge. In de maand Februari alhier ingekomen: G. van der Veen, van Alphen aan den Rijn M. van Wijk, als- voren J. Koole van Wissekerken G. Vromans van Velsen C. J. Borst, van Alkemade en A. J. Colijn van Hazerswoude. Vertrokken: naar Rijnzaterwoude M. de Bruin; naar Berkel en Roderijs L. den Ouden; naar Waddinxveen A. Peters; naar Alphen aan den Rijn M. C. de Blanken; naar Zoeterwoude P. M. Vromans; naar Warmond wed. G. Delers; naar Meppel G. Westerhuic; naar Roelofarendsveen A. Pouw naar Noordwijkerhout J. T. Broeders; naar Nieuwveen B. Lardt, en naar Alphen aan den Rijn C. Blom. Door den rijksveearls, den heer Ros, is aan den Woudschendijk alhier bij den landbouwer D. onder de schapen schurft ge constateerd. Haarlemmermeer. Naar wij vernemen worden van Hervormde zijde te Hoofddorp pogingen aangewend om te komen tot op richting van een meisjesvereeniging, zooals aldaar ook reeds beslaat op gereformeerden grondslag. De heer P. Heilker, hoofd van de R.-K. Jongensschool te Hoofddorp, heeft onder veel blijken van belangstelling zijn 12'/r-ja- rig jubileum als zoodanig herdacht. Een groot aantal personen heeft hlijk gegeven van hun waardeering en dankbaarheid voor het vele goode, dat de heer Heilker in het afgeloopen tijdperk in het belang van het onderwijs en ook op verschillend ander ter rein heeft verricht. Dezer dagen verzocht do burgemees ter van deze gemeente opsporing van den 19-jarigen v. E., die de ouderlijke woning had verlaten, zonder te zeggen waar hij heen ging en nicls meer van zich had laten hoeren. Naar wij vernemen werd do jonge ling Ihaus in Zaandam aangetroffen en weder naar zijn ouders in de Haarlemmer meer teruggebracht. In het café van den heer de Grool al- luer werd een vergadering gehouden van hel reeds bijna 25 jaren bestaande Prins Hendrikfonds. Do secretaris de heer Pos, bracht het jaarverslag uit, waaruit bleek, dat hét fonds in gunstige omstandigheden verkeert en in liet lang tijdperk van z'n be staan veel goeds heeft tol stand gebracht. In de plaats van den heer Pos, die de ge meente gaat verlaten, werd gekozen de heer J. Overbeck Cz. Den heer Pos werd als blijk van waar- deering voor al betgeen hij in de 24 jaren voor het fonds heeft gedaan, een prachtige lamp voor etectrisch licht ats herinnering aangeboden. Met betrekking tot de in de Beurs te Hoofddorp, gehouden bijeenkomst, waarin werd gesproken over „de teelt van tuin- bouwgewassen in den Ilaarlemmermeerpol- der op contract" cn geen algeheele overeen stemming bestond over het succes dat daar mede zou zijn te bereiken, vernemen we, dat op Woensdag 11 Maart a.s. opnieuw aldaar zal worden vergaderd en de heer G. J. van Eerden uit Beverwijk de contrac- tueele bepalingen en voorwaarden opnieuw zat toelichten en verduidelijken, in de hoop alsdan een algeheele instemming met z'n voorstellen te kunnen bereiken. Te Hoofddorp heeft zich een commissie gevormd, die ijverig in de weer is om van den heer H. Pos, aan wien als hoofd van de bijzondere School aldaar met- ingang van 1 Apri] a.s. eervol ontslag werd verleend, met de leerlingen en oud-leerlingen op waar. clige wijze afscheid to kunnen nemen, onder aanbieding van een blijk van dank en waar deering, voor al het goede dat de heer Pos in z'n bijna 40 jarige ambtelijke loopbaan in het belang van het onderwijs en op verschil lend ander terrein heeft tot stand gebracht Hillegom. Burgerlijke Stand. Ondertrouwd: P. Schoonenberg en G. Brussee. Bevallen: A. M. van Dorp—Boot Z. A. van der WeijdenVan der Laan Z. Z. WiedemeijerGuldemond D. S. J. Giesberts—Degenaavs Z. A. E. Heems kerk—Prins D. W. van Trigt—Brouwer D. A. M. Hoogkamer—Demmers D. J. Langeler—Jongkind D. A. M. de Boer Boot Z. H. v. der ZandeVeldhuis Z. Overleden: J. Wiedemeijer m. 62 j. Tijdens afwezigheid van een bewoon ster is een begin van brand ontstaan in het perceel Hoofdstraat nr. 52 vermoedelijk doordat de vlam in de slang van het gas- comfoor was geslagen. Buren zagen rook naar buiten komen; zij braken een deur open en wisten het vuur te blusschen. De schade was niet van veel beteekenis. De hoer G. Versteeg te Rotterdam is benoemd tot veldwachter in de vacature ontstaan door de ontslagaanvrage van veld wachter van der Vin. Katirijk-aan-den-Rijn. Op verzoek van de bewoners langs den Wassenaarsche weg is tusschen Nieuwsteeg en Peperstecg voor straatverlichting een gaslantaarn geplaatst. Een goede verbetering. Katwljk-a&n-Zee. Van de trawlvisache- rij kwamen Maandag te IJmniden aan de markt de loggers: KW 21 mot f 619; KW 36 met f 612; KW 01 met f 458KW 96 met f 397 KW 116 met f 431 en KW 129 met f 442 be somming. Het mocht de politie alhier gelukken de daders te vinden van de autobanden vernieling. welke wij de vorige week ver meldden. Na eenige uren van arrest hebben M. B. van Noordwijk-aan-Zee, die de hoofd dader schijnt te rijn, en J. S. en L. Z. van Katwijk-aan-Zee bekend, de daad te hebben gepleegd. Ze zijn op vrijo voelen gesteld, doch zullen hun gerechte straf nu wel niet ontloopen. Heden is hel 25 jaar geleden dat de nu 83-jarige Jacob Schaap, wonende Lou westraat no. 7, lot omroeper (klinker) werd aangesteld door do Recdcrsvereeniging. Op 10-jarigon leeftijd ging hij reeds naar zee en als visschersman bracht hij 46 jaren op het zilte nat door. menigon storm cn veel noodweer meegemaakt hebbend. Ongeveer op 40-jarigen leeftijd werd hij schipper op een bomschuit van de firma Meerburg. Eerst voor den heer D. Meerburg, later voor de gebroeders Meerburg. Tijdens zijn schip- persloopbaan heeft hij eens, twee reizen achter elkander, een passagier aan boord gehad, n.l den heor N. A. Stutlerhoim, zooo van don prcdikanl van dien naam ie Gin- niken. Deze heer was sludent le Leiden in dc astronomie en is (hans observator Aan de Sterrenwacht lo Errnclo in Transvaal, van waar hij nog steeds, per brief, de een maal gelegde vriendschapsband blijft on derhouden. Als Schaap met „de Klink" door het dorp gaat, Is hij nog iemand, die als een jonge man zijn arbeid verricht cn met heldere, goed verstaanbare stom, deelt-hij mede, dat cr na de klink vischafslag zat zijn, iels verloren is of andere bekendmakingen. Menigmaal speelt zijn jong hart hem nog parten, doordat hij, die nog veel humor In den geest bezit, vaak zijn toehoorders door bij- of toevoeging van een aardigen kwink slag, een lach op liet gelaat looverL Wij wenschen hem van harte toe, dat hij nog vole jaren met dezen geest bezield cn met een gezond lichaam, zijn wandelingen door het dorp met „de Klink" zal mogen maken. Koord wijk. Aangekomen personen Klude E., Huishoudster van lt dam naar Prins-Hondrikstr. 4-— &6rjf G., arbeider van Nijmegen naar Langcveld li Bonnet en fam. D. J. Behanger, van Leiden naar Jan Kroonswcg 11b Wilton D., Gez. Juffr. van den Haag naar Prins Heudr.str. 8 Lochmullcr M., dienstbode, van A'dam naar Nd. boulevard 1. Vertrokken personen Waal kens P. A. L. A. naar Utrecht Wilhelm.park 6 van Egmond H. slagersknecht, naar Voorscho ten, Burgemeester Verncdepark 41 van der Meer W. J., bloemist, Anna Paulowna Breezancl van Beclcn D. A. Wagon maker naar Geldermalsum, Meteren. Noordwijkerhout. Hot bestuur van het Protcstantsch Ziekenhuisfonds had in „Do Gemeente woning" eon gozelligen avond, waarop do goede werking van het fonds in vroolijko stemming werd gevierd. De afd. Noordwijkerhout van den It.K. Volksbond, die een Commissie benoemde tot oprichting van een coöperatie, voor le vensmiddelen enz., zag haar moeite met succes beloond. Buim 40 leden tcekendea voor deelname tegen storting van f 10 per lid, hoewel slechts 30 leden vereischt wer den. Het bouwen van een woonhuis met bakkerij voor rekening van den lieer H. Henabergen, is gegund aan den aannemer J. v. Parecren, alhier. Noordwijk aan Zee. Kerkelijk bericht Ncd.-Herv. Kerk. Woensdag avond half acht ds. J. Vermeulen. Spreek beurt voor de Chr. Jongel. Vereen. Al is het nog erg vroeg, toch worden door velo vreemdelingen al villa's en hui zen gehuurd voor het a.s. seizoen. Het ia voor velen to hopen dat het goede geruch ten zijn, zoodat er dit jaar weer groote drukte komen. Rijnsburg. Dc omzet van de Veiling vereniging Flora" alhier, bedroeg over 1924 f 570.692,38. Duitschland vraagt den laatstcn tijd ook weer flink wat bloemen. Gevolg steeds meer oploopende prijzen en vluggen handel. Voorschoten. Tijdens den vrij hevigen N. W. wind, is een schoorsteen van het huis van den heer M. afgewaaid met het gevolg dat het dak tamelijk ve< i schatte bekwam. Bernard Shaw's Sint Joanne. Ook te Leiden zal liet Vereenigd Tooueei van den Stadsschouwburg te Amsterdam (Directie Eduard Verkado en Dirk Verbeek) cene voorstelling gevon van Bernard Shaw'g ,,Sinfc Joanne", eon der belangrijkste wer ken van dit seizoen. De voornaamste rollen zijn als volgt bezet Joanne d'Arc Nel Stants, Baudricourt en Inquisiteur Albert van Dalsum, Aartsbis schop van Bhcims D. Lobo, La Hire, Willem Hunsohe, De Dauphin Horman Kloppers, Duuois Henri Ecrcns, Bichard dc Beau- champ, graaf van Warwick Dirk Verbeek, Kapelaan do Stognmber, Kommer Kleyn, Petor Cauchpn, Bisschop van Beauvais Paul Huf, D'Estivet, Domheer van Bnyoux Pli. la Chapelle, De CourceUes Frits van Dijk, Broeder Martin Ladvenu Hans van Meerten Do monteoring is naar ontworpen van H. Th. Wijdeveld en uitgevoerd, evenals de costumes op de ateliers van bet Vereenigd Tooneel. De regie is van Eduard Verkadc. De voorstelling te Leiden zal plaats heb ben op 16 Maart a.s. en zal te half acht aanvangen. Nieuwe Strepen Echte Kleuren HERMAN TEIRLINCK zal Doiidcrtlaif 10 Maart a s. om 8 uur 's avonds in den Foyer van do STADS- GEIIOOKZAAL spreken over: 472.0, Dramatische kunst naar aanleiding van in met het oog op het aanstaand Openluchtspel te Leiden. Vrije toegang voor leden der Kunstvereeniging. Voor niet- leden toegangsprijs II. rechten inbegrepen, Kaarten en plaatsbespreking bij den Heer EGGERS, Botermarkt. Tc huur gevraagd. Rijksambtenaar gehuwd vraagt zoo spoedig mogelijk een i te buur, tc Oegslgeest. Huur prijs i' 2.>.n ÏJIO.— per maand. Aanbiedingen Haag- weg 72 te Leiden. 4731 (wegons vertrek). Op Donderdag 12 Maart a.s. zal ten overstaan van den Notaria TROOST om con- pnbliek worden waarbij Noten, cn Eiken- houten Salou-Auicublc- ment, lEnrenit-Ministrr, Canape's, Tafels, Stoelen, Spie,iels, Platen, Yloer- hlecdcn. Zéér fraai kar pet (Geknoopt), enz. cn». Ten slotteEen in uitste kenden staaf verbeercud Orjjel. 4714 Te bezichtigenWoensdag a 8 van 10 tot 4 tmr. De Vendumeester, T. BEEUWKES. prima Velours nabij halte Tram Bankcifubriek „Dc Dij" vraagt ecnigc utile Aanmelden aan dc fabriek Roomburgerlaan. 4713 merk „YOST 10" met 2 jaar garantie k f 00.- te koop. Br. Bar. r. d. BI. ond. No. 4049. Bij vonnii van de Arrondis- sements Rechtbank te 's-Gra- venhage van den 2 Maart 1925 is uitgesproken het faillisse ment van C. H. HEEMS KERK, P. Kerkkoorsiccy 7a, Lood- en Zinksverker tc Leiden, met benoeming van M. rP. W. J. BIJNEN, Rechter in dc Rfchtbank tot Rechter-Commissaris en' van ondergeteekende lot Curator. 4729 De Curator, Mr. H. F. A. DONDERS. Kantoor: Kabcljouwsteeg 3. Het modeblad (LA COIIPL EXQU1S& met 600 modellen voor 1925, waarvan voorradig zijn. Prija; l'ranko toezending na ontvangtt van potlicisiel 6 f 1,10 4719 iiillllüliiillll

Leidsch Dagblad | 1925 | | pagina 9