VASELINE GEMENGD NIEUWS. INGEZONGEN. lI.L.O.-onderwijzers in den bond mogelijk lo maken. Volgens het derde besluit wordt een contributie van f 10 geheven van leden, die niet bij het U.L.O., H.U.L.O., buitengewoon L.O., vakonderwijs of voorbereidend onder wijs werkzaam zijn. Door don Olir. Mijnwerkersbond en den Alg. Ned. Mijnwerkersbond werd gis teren in de mijnstreek ezn 10-tal protest- vergaderingen belegd ter bespreking van den benarden toestand, waarin zich de mijnwerkers bevinden. De vergaderingen waren bijzonder druk bezocht. Algemeen was men van oordeol, dat geen loonsverla ging kon aanvaard worden en het de plicht der Regeering was, in te grijpen en door vrachf tariefver la ging de concurrentie der Ned. mijnen met het buitenland mogelijk te maken, waardoor loonsverlaging onnoodig zou zijn. Op verschillende vergaderingen gingen stemmen op om desnoods door sta king dc Regeering tol overtuiging te bren gen, dat hulp harerzijds dringend noodög was. Op de vergaderingen van den A. N. M. B., die te Heerlen, Trecbeek, Blijerheide, Terwinselen, Maastricht en Lutteraade be legd waren, spraken de hoofdbestuursleden van het N. V. V., de lieeren Van de Walle, Kuipers eh De la Bella, De gewone audiëntie van den Minister van Onderwijs, Kunsten en Wetenschappen zaï op Donderdag as. niet plaats hebben: die van den Minister van Arbeid, Handel en Nijverheid dene maand niet RECLAME. JSCHreSBRO- CHESEBROUGH ia de eenige Vaseline ter wereld welke sedert 1869 zonder gebruik van zuren wordt vervaardigd. Weiger namaak en neem slechts origineele Tuben aan, verpakt door CHESEBROUGH M»=c coc™* NEW VORM t->.S.A 2^34 I In de Badhuisstraat te Scke- veningen is Zaterdag de ruim G0-jarige mej. S. do B., uit de Keizerstraat, tegen een in beweging zijnden tramwagen van lijn 8 gcloopen. Zij viel en werd met een hersenschudding maar het ziekenhuis ge bracht. Zaterdagavond zag de m a- chinist van de stoomtram Scheveningen Hollandsche Spoor iets op de rails liggen. Hij bemerkte bet voorwerp, dat naderhand het lichaam van een man bleek te zijn, te laat, om tijdig te kunnen remmen, terwijl dat gedeelte van de trambaan zeer slecht verlicht is. Nadat de tram stilstond, vond men het lichaam van een armoedig gekleed man, wiens hoofd nagenoeg was afgereden. Het lijk werd naar een politiebureau ge bracht. Op het lijk waren geen papieren, zoodat de identiteit niet kon worden vast gesteld. Waarschijnlijk heeft men met een zwerver te doen. De man rook naar sterken drank. Het is niet onmogelijk, dat het slachtoffer reeds door een voorgaande tram is overreden. Den machinist treft geen schuld. Levenscomedie. Rrrt.... ging de telefoon. De inspecteur van dienst in Don Haag legt de pen neer, en zegt: Hallo, inspecteur afd. Cwat zegt ugescholen burenruzie.... Schenkweg Nowe komen. De auto uit de garage rijden, een paar rechercheurs bellen i9 het werk van een oogenblik, weg i9 het personeel van de moord-afdeeling, zooals de afd. G. van den justitioneelen dienst in de wandeling wordt genoemd. Op den Schenkweg groolc consternatie, helle stemmen, ruzic-almosfeer. Inspecteur begint onderzoek. Wat is er gebeurd? De buurvrouw, die ruzie had met den buurman, stond aan de deur te praten met den bakker en een andere buurvrouw. Toen, plotseling, viel een schot, van achter de lusschendeur. Dat moest de vrouw van den buurman gedaan hebben. Kon niet anders. Toen volgde verhoor van dc buurvrouw. Re chercheurs doorzochten het huis. Vonden ■niets, geen revolver, geen patroonhuls, geen kogelgat, geen gewonde. liet leek een geheimzinnige zaak. Maar de vrouw van don buurman bracht licht. Zij bekende. Bekende haar vergrijp., had niet gedacht, dat het zoo erg zou wor den opgevat, dat de rcchejchc er in ge moeid zou worden.wat "moesten dc bu ren nu wel denkendat ze een moorde nares was.... en ze bekende.... toen de buurvrouw waarmee haar man ruzie had, toen die aan do deur stond te praten, en niets vermoedde, toen was zc zachtjes na derbij geslopen.... en toen.... ze had er verdpr niet bij nagedacht.... toen had ze met een bezemsteel een harden slag op de lusschendeur gegeven De recherche ging naar huis. De inspec teur ging voor zijn lessenaar zitten, nam de pen en schreef in liet rapportenboek: Van misdrijf is niets gebleken. („Vad.") In de zaak betreffende den nioord op den spoorwegwachler De Jong, te G-ieseti-Nieuwkerk, begint Üians eenig licht te komen, meldt het V. D.-bureau. Er is een belangrijke arrestatie gedaan en de justitie meent cPat thans alle verdachten in voor arrest zijn. Doordat een der gearresteerden is gaan „doorslaan", is thans met zeker heid bekend gewortlcn, dat de werkelijke moordienaars zich ijl handen van. de justitie bewinden. Een Rotterdamsch genees heer, die van Hamburg via Osnabrück pér D-trein BerlijnAmsterdam naar Nederland reisde, ia Zaterdagmiddag van zijn porte feuille, inhoudende eenige honderden gul dens en eenig Duitsoh geld, een pas en zijn reisbiljet en eenige andere papieren, be roofd, tijdens een gedrang, dat in de trein- gaDg ontstond, toen een Duitscher hem wil de passeeren. De berooving werd spoedig bemerkt en de op den trein dienstdoende rechercheur stelde ontmiddellijk een onder zoek in. De Duitscher, die tegelijk met den Rotterdammer in den trein was gestapt, had dezen echter te Osnabrück weer verlaten en is voortvluchtig. Stranding; zeelieden in noocDgevaar. Uit Hoek-van-Holland wordt van gisteren aan „De Grt." gemeld: Het 7000 ton groote stoomschip „Socra- karta", een vrachtboot van den Roller- damschen Lloyd, is hedenavond om kwart overzevenen op het Noorderhoofd gestrand. Het sohip zit op dezelfde plaats als in 1907 de „Berlin". De wind is noordwest, kracht 7; de zee is zeer woelig, er staat een sterke branding. Hulpseinen zijn ontvangen. De sloomreddangboot „President van Heel" is ter assistntie uitgevaren. De positie van liet schip is zeer gevaarlijk. De sleepboot „Schelde" die te 8 uur 20 een tros trachtte vast te maken aan de „Soemkarta", kreeg zelf df tros in dc schroef, waardoor de sleepboot strandde nabij den Zuiderdom. Men zal trachten aan d-e overzijde van den Waterweg de opva renden van de sleepfooot af te halen. De reddingboot kwam te 7.&0 terug van de „Soeraikarta", zonder personen te hebben afgehaald. Een reddingsploeg met een colonne van Eerste Hulp bij Ongelukken aan boord is te 9 uut 12 door de reddingboot „President Van Heel" naar de overzijde van den Wa terweg gebracht. Getracht zal worden langs het Zuiderhoofd de „Schelde" te- be reiken. De hulpcolonne staat onder leiding van dir. K. M. Knip. De positie van de „Schelde" is hache lijk: de diepliggende boot is vermoedelijk omgeslagen. Voor het behoud van de opva renden, waaronder zicli te Iïoek-van-Hol land won enden bevinden, wordt gevreesd. De reddingboot zal na het afzetten van de hulpcolonne weer trachten de „Soerakarta" te bereiken. De bemanning van de „Soera karta" wil het 9chip nog niet verlaten. Te kwart over tienen is de sleepboot „Poolzee" ter assistentie van de „Soera karta" uitgevanen. De reddingsboot is weer in de nabijheid van het schip. Om halfelf 'arriveerden alhier de hoeren Sweerts de Landas Wyborgh, Julius en Ruys Jr., van de Noord- en ZuM-Holl. Reddingmaat- scfiappij. Kapt. v. d. Klooster, van de red dingboot „Prins der Nederlanden" is met een jol naar de „Schelde" vertrokken. Ge tracht zal worden wat van de zeventien op varenden van de „Schelde" te redden is, te redden. De vuren van de sleepboot zijn reeds gedoofd. Morgen zal de begrafenis plaats hebben van de zes slachtoffers uit de woonschuit aan do Van-Lennepkade te Am sterdam. Do toestand van mej. Van Vliet, de eenig overgeblevene van het gezin, gaat goed vooruit. Geweldigebrandte Westzaan Gistermiddag is door onbekende oorzaak brand uitgebroken in de fa brieken der N.V. Cacoa- en Chocoladefa - brieken, voorheen Gebroeders D. en M. Grooles, te Westzaan. Zaterdagavond had het personeel de fabriek verlaten, terwijl er lot Zondagmorgen vijf uur is gewaakt. Ook Zondagmiddag te vier uur, toen iemand op het fabrieksterrein was, is geen onraad be speurd. Een uur daarna stegen rookwolken uit het pand. De brandweer was spoedig met twee molorspuilen aanwezig, om het vuur te bestrijden. Zoodra men een deur van de fabriek geopend had, steeg een zware rook op, waardoor de brandweer den haard van den brand niet kon ontdekken. Toen eenige ramen ingeslagen werden, stegen de vlammen spoedig hoog op. De brandweer achtte het raadzaam de brandweer uit de omliggende gemeenten te alarmeeren. In den aanvang brandde het op de papier- en elikcttlenafdeeling, doch de brand breidde zich geleidelijk over de gehecle fabriek uit. De gebouwen werden door de brandweer uit Zaandam, Koog a. d. Zaan, Zaandijk, Wor- morveer en Krommenic-Assendelft nat ge - houden, doch door een feilen wind greep liet vuur meer en meer om zich heen. Duizen den kilo's Paascheicren, voor export gereed, zijn verloren. Ook de oude molen, waar mede de firma Grootes een eeuw geleden haar bedrijf begon, in de fabriek inge bouwd, zal moeten vallen. Deze brand is een zware slag voor de gemeente. Een 140- tal arbeiders werkte in deze fabrieken. Te Wieringen is aangehou den en aanvankelijk naar het Huis van Be-» waring te Alkmaar overgebracht de arbei der J. L., die verdacht wordt van de in braak, op 25 December j.l. gepleegd, ten huize van den aannemer Jn. Klein Cz. Het chemisch onderzoek van het laboratorium Van Ledden Hulzebosch, te Amsterdam, heeft uitgemaakt, dat de vingerafdrukken, die op de glasruit voorkwamen, volkomen overeenstemmen met die van den verdach te. Tot heden blijft deze echter alles ont kennen.De ontvreemde geldtrommel is twee weken geleden in een sloot teruggevonden. De akten en andere voor den eigenaar waardevolle papieren waren nog aanwezig. Vr ij dagavond werd in de kas van het agentschap Apeldoorn der Gelder- sche Gredietverceniging door den directeur, den heer W. N. Coenen, een tekort van f 60.000 geconstateerd. Hij deed hiervan aan gifte bij de politie en als verdacht van de verduistering werd de ongeveer 30-jarige, gehuwde W. B., als kassier bij die instel ling, in zijn woning gearresteerd. De omtrent 50-jarige J. A., ook gehuwd en vader, die reeds als jongeling plaatsing kreeg bij de Credietbank en in 34 jaren opklom tot pro curatiehouder, was niet in zijn woning, maar werd door de recherche aangetroffen in de woning van W. B., van waar hij. naar het politiebureau werd overgebracht. Beiden bekenden schuldig te zijn. Zij zouden op te .ruimen voet hebben geleefd, en hun uitga ven niet in overeenstemming hebben kun nen brengen met de verlaging van hun sa laris, ook door de Geldersche Credietveree- niging voor het personeel ingevoerd. W. B. zou aan het kas-tekort voor f 44.000 debet zijn, terwijl J. A., die allerwegen in I tal van groote zaken en bij vele particulie ren het volste vertrouwen genoot en vooral in de crisisjaren voor velen een vraagbaak een raadsman is geweest, in den tijd van ook een vijftal jaren f 9000 zou hebben ver duisterd. Beide gearresteerden zijn geboren Apel- doorners. Te Maastricht is door de com- miezen der directe belastingen een in volle werking zijnde geheime branderij ontdekt. De hoofdcommies Verdaasdonk stelde Zater dagmiddag een onderzoek in in een groot hecrenhuis, bewoond door den gepension- neerden hoofdonderwijzer Houben, aan den Paralelweg. Toevallig ontdekte hij in den tuin een klein rooster, waaruit warme lucht kwam. Hierdoor, en om verschillende ande re redenen kwamen hij en zijn collega's op het vermoeden, dat zich onder het huis een geheime bergplaats bevond. Na lang zoeken openden zij in een benedenkamer een eiken. houten kleerkast, waarvan de bodem be- j dekt was met een tapijtje. Toen dit opge- licht werd, bemerkten zij, dat zich in den bodem van dc kast een valluikje bevond, dat door een laddertje toegang gaf tot een grooten geheimen kelder, die met den ge wonen kelder van het huis geen verbinding had. In dezen kelder werd een volledige fif- richting aangetroffen tot het branden van alcohol, welke in volle werking was. De branderij werd gedreven door gas uit de leiding. De bewoner van het huis werd ge- arrest-eerd. Hij deelde aan den officier van justitie mede, dat liij niet de eigenaar van de inrichting was, doch den kelder verhuurd had aan zijn zwager Hazen, die enkele hui zen verder een groote likeurstokerij en distilleerderij heeft. Deze laatste heeftbe- kend zich aan het heimelijk stoken van al cohol te hebben schuldig gemaakt om de accijnzen te ontduiken. Te Emmen is Zaterdagnacht de sigarenfabriek van den heer Sellers af gebrand. Gebouw en inventaris gingen in de vlammen op. De eigenaar en zijn zwager zijn verdacht van brondsliicMing, voor- loopig in de marechausseekazerne opgeslo ten. Het gebouw was verzekeid. Zaterdagmorgen waren twee arbeiders bezig met een vlotje in de Maas een kabel van een baggerschuil aan de Maasbrug te Maastricht vast te maken. Door den lievigen stroom werd het bootje meegesleurd en tevergeefs beproefden zij talrijke malen onder het oog van con groote massa volk, door krachtig d-e rivier op te roeien, ui't den stroom te geraken. Ten lan gen leste konden zij het vlalje niet meer houden en kwam dit in een draaikolk, De arbeiders werden uit het bootje geslingerd. De een, Dick, kon nog eon reddingsboei grijpen en werd met touwen tegen de Maas brug opgetrokken, Zijn toestand is levens gevaarlijk. De andere, de 21-jarige G. van der Eist, verdronk. Zijn lijk is in dien na- mi didlag opgehaald. Eischeresse: „E delachtba re, mijn man heeft al het huisraad stuk ge slagen en mij gruwelijk mishandeld." Rechter„Heeft uw echtgenoot te ken nen gegeven, dat hij spijt had over die han delingen?" Eischeresse: „Neen, edelachtbare. Vóór hij dat kon doen, heeft do geneeskundige dienst hem naar het ziekenhuis gebracht." -63- BUITENLANDSCH GEMENGD. Eenige Engelsche-treinen zijn tegenwoor dig van bioscopen voorzien. In Frankrijk is een expresse uitgerust met een tooncel- wagen, zoodat de reizigers zich den tijd kunnen korten met een tooneelvoorstelling. In Spanje heeft men nu een. orkest in den trein laten spelen en dit idéé had zooveel succes, dat de trein vol liep. In Amerika is men er nu toe overgegaan om in de gangen van de Sneltreinen een' natuur-historisch museum in te richten, dat tegen entree te bezichtigen is. De prac- tische Amerikanen trekken daar aardig wat geld vait. Een kind van dertien jaar, Vera Milwood, dat er uit ziet als een meisje van achttien stond te Willesden (Londen) terecht wa gens oplichtingen ten nadeele van gences- necren. Medegedeeld werd dat zij van huis wog- geloopcn was en haar intrek genomen had in een Loud en sch" hotel. Zij kwam aan den kost dc-or bezoeken te brengen aan dokters, waarbij zij beweerde een nichtje te zijn van een dokter in de buurt en om een bij- drago vroeg voor de meisjes-gezellen. Zij vroeg altijd om het naamkaartje van den dokter en liet zich hiermee dan aandienen bij den volgenden dokter, zeggende dat ere man van het kaar je haar oom was. Een tijd lang verdiende het meisje met deze prak tijken een paar pond in de week. Zij is nu naar een verbeterhuis gezonden. Ten gevolge van een ketelontploffing is een in aanbouw zijnde Duitsehe parfumfo- briek te Madrid ingestort. 7 lijken en een twintigtal gewonden zijn onder het puin vandaan gehaald. Twee vliegtuigen zijn in Texas tegen el kaar gebotst op een hoogte van 4000 voet» zij storten in vlammen neer, doch beide bestuurders daalden met hun parachutes en landden zonder een schrammetje te heb ben opgeloopen. Men zegt dat dit de eerate maal is dat twee bestuurders het er na een boteing ia de lucht heglhuide afbren gen. De Senaat van den Amerikaanschen staat New-Yersey heeft met elf tegen drie stem men een wetsontwerp aangenomen, inge diend door Senator Williams, krachtens het welk aan gewoonte-misdadigers in dezen staat het voortplantingsvermogen zal wor den ontnomen. Het wetsontwerp was reeds door het Huis van Afgevaardigden aangenomen. De federale rechtbank heeft de bevolking van 1500 zielen van de stad Lavoze in Ame rika bevolen, dat de openbare gebouwen, zakengebouwen en huizen binnen den tijd van CO dagen moeten afgebroken zijn, opdat de petroleummaatschappij, welke recht op het land heeft er bezit van kan nemen. Lavozè is in 1920 gesticht. De gebouwen zijn haastig in elkaar gezet en kunnen ge makkelijk worden afgebroken. Bij een treinbotsing te Chitili in Roe menië kwamen'10 personen om het leven; gewond werden er 28. Te Tokio zijn 300 huizen van de beruchte Soe8aki-wijk door brand vernield. Het Ja- panschc parlement had juist een wet in behandeling genomenf welke beoogde, der gelijke wijken geleidelijk te laten verdwij nen. Uit Rome wordt gemeld, dat in bet ver beteringsgesticht voor meisjes t3 Portici een muiterij is uitgebroken. De meisjes verniel den eerst liet bureau van den directeur en wierpen daarna van het dak van het gebouw met steenen naar de politie. Na een gevecht, dat twee uur duurde, be- iiaaüden de agenten de overwinning. De leid sters van de opstandige dames werden in de gevangenis tö Napels opgesloten. Uit Beiroet wordt gemeld, dat de president van het hof van appèl voor Fransche aan gelegenheden dood in zjjn woning te Aleppo is gevonden. Het lichaam was op gruwelijke (wijze verminkt. De vermoorde was van Fransche nationaliteit. Men gelooft niet, dat politieke motieven de aanleiding van den moord zijn geweest Uit Wiesbaden word! aan de „Rh. Weslf. Zig." gemeld, dat dr. Dorten, de leider der separatisten spoorloos verdwenen is. Hij heeft zijn vrouw zonder middelen achterge laten en laat schüJden na. Tegen mé-Vrouw Dorten is een bevel tot inhechtenisneming uitgevaardigd ten einde haar te dwingen mededeelingen te dioen. RECLAME. Overwerkte zentwen hebben in de eerste plaats een kalmeerend en versterkend middel noodig., Mijnhardt's Zenuwtabetten.geven kalmte en nemen on rust, gejaagdheid en overspanning weg. Koker 75 ct. Bij apoth. en drogisten. 4685 (Buiten verantwoordelijkheid der Redactie). Gopie van al of niet geplaatste stukken wordt niet teruggegeven. -* 'Een grote onbiilikheid. (Vereenvoudigde schrijftaal). Vele jaren reeds is aan de Leidse stich- ting ,,Voorgee.st", te Oegstgeest, een school verbonden voor achterlike leerlingen. Op voorstel van B. en W. heeft de Raad in- dertiji goedgevonden dat de salariëring van de aan die school verbonden leerkrach ten overeen zou komen met die van het personeel aan de school voor achterlike leerlingen te Leiden. Deze regeling lag voor dc hand. Men heeft te doen met twee Leidse scholen en wat meer zegt met twee overeenkomstige scholen, daar aan beide inrichtingen het personeel moet werken met stompzinnige leerlingen. Aan de leor- krachten werden ook steeds dezelfde eisen voor benoembaarheid gesteld. Vóór 1920 ontving de gemeente voor de school voor achterlike leerlingen te Leiden wel subsidie van het Rijk, maar voor die te Oegstgeest niet Door de Lagcr-Ondcrwijs- wet 1920 kwam hierin verbetering cn nam het Rijk ook de salarissen van de leerkrach ten van dit soort scholen de z.g. ge sticht-scholen voor zijn rekening. Als eisen stelde de Wet echter, dat ook dezo scholen een hoofd moesten hebben en dat de aanstelling van hoofd en personeel moet geschieden door de Raad. En de Kommissie van beheer van de ge stichten Endegeest, Rhijngeest en Voor geest èn B. en W. van Leiden hebben deze eisen naast zich neer gelegd, de rijks subsidie opgestreken alsof de zaak volko men in orde was, terwijl in werkelikheid de toestand te Voorgeest (geen hoofd en geen benoeming door de Raad) kalmpjes gelaten werd zo ze was. In Augustus van 't vorige jaar wendden wij ons tot B. en W. met het verzoek deze onwettige toestand op te heffen. Naar onzo mening moest onverwijld tot benoeming van een hoofd worden overgegaan en dien de deze benoeming terugwerkende kracht te hebben vanaf het ogenblik, waarop de school rijkssubsidie had ontvangen. Verder bepleitten wij aanstelling van beide leer krachten door de Raad. B. en W. zeiden overweging toe, maar ook na herhaalde aandrang onzerzijds kwam het niet tot bepaalde voorstellen. Ons hoofdbestuur heeft toen cp het departe ment van Onderwijs in Den Haag de kwes tie besproken en daar werd toegezegd, dat de gemeente Leiden er op gewezen zou wor den, dat ze de Wet had na te leven op straffe van anders de subsidie te verspelen. In dit licht heeft men ingekomen stuk No. 60 te bezien. Geven B. en W. nu royaal uitvoering aan hetgeen de Wet van hun eist? 't Lijkfl er niet op. Of eigenlik gelijkt het er wei op, maar ij het inderdaad niet zo. Wel stellen B. en W. voor do heer v an Sermondt tot hoofd te benoemen, maar ze willen meteen bepalen, dat zijn salaris gelijk blijft aan dat op tl Des. 1924. Hij mag dus hoofd worden, de verantwoordc- likhcid dragen, administratie voeren, lei-a ding geven enz. (zaken, die voor korte ja ren volgens B. cn W. een marge van f 800 tot f 1000 boven de onderwijssalarissen wet tigden) maar hij moet geen sent meer heb ben. Het Kollege wil in de toekomst voor wat dc leerkrachten op Voorgeest betreft, zich Kol Jen aan de rijksregeling. Dit is het ad dertje onder 't gras. De gelijkheid met de kollega's te Leiden willen B. en W. niet' langer handhaven. De gronden, die het Kollege hiervoor aanvoert, zijn zo gezocht en gelijk boven blijkt zo w strijd met de Yxocgei aangenomen houding, dat wij het niet nodig achten daarop in te gaaD. Mocht onverhoopt de Raad het voorstel van B. en W. aannemen, dan zullen even tueel nieuw aangestelde leerkrachten aan de school te Oegstgeest 8 pCt. minder sa laris genieten dan hun kollega's aan de school voor achterlijke leerlingen te Leiden,' wijl Oegstgeest tot de 3e klasse gemeenten behoort. En in de tweede plaats zullen ze niet, zooals hun Leidse kollega's, eeA marge hebben van f600 boven de gewone onderwijzers, maar dc marge van de rijks regeling, die f 300 bedraagt. l)at de Raad tot d&ze verslechteringen zijn. medewerking zal verlenen, menen wij to mogen betwijfelen. Namens het bestuur van de Afdeling Leiden van de „Bond van Ned. Onderwijzers." JAC. TJALSMA, w.n. voorzitter. P. J. HOGEND'AM, sekretaris. SCHEEPSTIJDINGEN. STOOMVAART-MIJ. „NEDERLAND". JOHAN DE WITT, uitr., pass. 6 Maart Perim. KONINGIN DER NEDERLANDEN, uitiv 10 Maart te Genua verwacht. ROTTERDAMSCHE LLOYD. GOENTOER, uitr., vertrekt 10 Maarfc vaü Southampton. GAROET, uitr., pass 7 Maar Pernn. KEDOE, uitr., pass. 6 Maart Gibraltar. GORONTALO, tliuisr., pass. 6 Mrt. Malta. HOLLAND—AMERIKA LIJN EDAM, É'dam n. N.-Orleans, 6 Maart v,. Antwerpen. DRECHTDIJK, Pacific Kust n. R'dam, 6 Maart van Hamburg. EEMDIJK, 6 Maart v. R'dam te Los An gelos. KON. HOLL. LLOYD. ORANIA, thuisr., 10 Mrt. te Las PalmaA verwacht. FLANDRIA, uitr., 9 Mrt., te Rio Janeiro verwacht. KON. WEST-ÏND. MAILDIENST PRINS FRED. HENDRIK,, uitr., 5 Mrt. van Madeira. STOOMVAART-MAATSCHAPPIJ ,.OC"AANn TELEMACHUS, 7 Mrt. v. Amst. a. Ba tavia. EURYPYLUS, 5 Mrt. v. Penang n. R'dam. OITY OF BARODA, 6 Mrt. v. Hongkong n. R'dara. CITY OF TOKIO, Japan n. R'dam, pa#s. 6 Mrt. Sagres. CITY OF DUNKIRK, 4 Mrt. v. Penang n. Rotterdam. HOLLAND—OOST-AZIE LIJN OLDEKERK, thuisr., 6 Mrt. v. Singapore. SALAWATI, thuisr., 6 Mrt. v. Oran. HOLLAND—BRITSCH-INDIE LTTN. SOMMELSDXJK, uitr.,"6 Mrt. te Rangoon. HOLLAND AFRIKA LIJN. MENADO, uitr., 7 Mrt. v. Port Soudatf. BOEROE, 6 Mrt. v. Dar es Salaam te Zan zibar. IJSELDIJK, uitr., 0 Mrt. van Walvisch^ baai. DJOCJA, uitr., pass. 6 Mrt. Ouessant. RANDFONTETN, 6 Mrt. v. R'dam te Ham. burg. KON. PAKF?"*7^ &r nt '*.T. SAWAHLOENTO, arr. 7 Mrt. te Soera- baya. HOUTMAN, 7 Mrt. v. Brisbane te Sydney; HOLLAND—AUSTRALIË LIJN. AAGTEKERK, uitr., 0 Mrt. v. Adelaide. JAVA-CHINA—JAPAN LIJN. TJIKANDI, 5 Mrt. v. Adelaide te Sydney,. VECHTDIJK, n. New-York, pass. 5 Mrt. Cape Race. NEDERL. EN VREEMDE SCHEPEN. ZAANDIJK, 6 Mrt. v. Bombay n. Kurra- cheo. SIRRAH, 6 Mrt. v. Conception te B.-Aires. THUBAN, R'dam n. N.-Orleans, pass. Mrt. Liïard. SEBU, 6 Mrt. r. Casablanca te Bremen. ADM. E>E RUYTER, Newport n. Alexanj drie. pass. 6 Mrt. Kaap Bod. TENBERGEN, 6 Mrt. v. Londen te Leilh. ALCOR, N.-York n. Novorossisk, was 6 Mrt 500 mijlen W. van Gibraltar. SCHOKLAND, 5 Mrt. v. R'dam te Alloa. OOTMARSUM, Liverpool n. N.-York, was 7 Mrt. 230 mijlen O. van Cape Race. BRITSUM, 6 Mrt. v. Batburst te Carente", GEVEILDE PERCEELEN. Gehouden Verkooping in bet Notarishuis te Leiden, op Vrijdag 6 Maart 1925 ten over staan van Mr. H. M. A. Coebergh, notan» te Leiden Lijebetsteeg 6 en 8, H. 3. Slewe, qq voor l 3650. Magdalena Moonstraat 89, P. de Jong, qq. voor f 2475. Lange Raam- steeg 15, W. Goddijn, qq. voor f 3551. Overt ge perceelen zijn niet gegund.

Leidsch Dagblad | 1925 | | pagina 6