No. 19937. MAANDAG 9 MAART Anno 1925 Officieele Kennisgeving. STADSNIEUWS. UIT DE RIJNSTREEK. UIT DE OMSTREKEN. Het voornaamste nieuws van heden. BUITENLAND. LEIDSCH DAGBLAD PRIJS DER AD VERTE NTtENi 30 Cts. per regel. Bij regelabonnement belangrijk lageren prijs. Kleine Adverlentiën, uitsluitend bij vooruitbetaling, Woensdags en Zaterdags 50 Cts., bij een maximum aantal woorden van 30. Incasso volgens po3trecht Voor eventueele opzending van brieven J0 Cts. porto te betalen. Bewijsnummer 6 Cts. Bureau Noordelndspleln Telefoonnummer» voor Directie en Administratie 175 en 1835 Redactie 1507. Postchèqu»- en Girodienst No. 57055 Postbus No. 54 PRIJS DEZER COURANTi Voor Leiden per 8 maanden 2 35, per week 0 18. Builen Leiden, waar agenten gevestigd zijn, per week„0.18. Franco per post 2.35 portokosten. Ut nummer bestaat uit DRIE Bladen EERSTE BLAD. GEMEENTELIJKE VISCH VERKOOP. Aan den gemeentelijken Vischwinkel, Vischmarkt 18, tel. 1225, is Dinsdag ver krijgbaar: SCltELVISCH a f 0.15, f 0.2S, f 0.38, SCHOL a f 0.16f0 28, GEH. KA BELJAUW a f 0.28 per pond, HARING a 10.05 per stuk en IJBOKK1NG bij aanvoer. N. C. DE G1JSELAAR, Burgem. Leiden, 9 Maart 1925. Veieeniging van Matherianen. Zaterdagavond j.l. hield voor bovenge noemde Vereeniging, de heer V. Esbach in de collegezaal van het Natuurkundig Labo ratorium een lezing over: De eigenschappen ynn metalen. Te ruim acht uur heette de Voorzitter, de heer Veenhuizen, de aanwezigen welkom, iu het bijzonder den heer Esbach, die hierna het woord verkreeg. Spreker begon met het wetenschappelijk materiaalonderzoek, dat zich in het begin vooral bezig hield met de elastische eigen- üchappen van metalen. Vooral Föppl, Bach en Marlens construeerden apparaten, waar mede kon worden waargenomen, het ver band lu9schen spanning en vormverande ring bij belasting op rek, druk, afschuiving pn torsie. Besproken werd hoe met de tvekmachine werd gemeten cn welke gevolgtrekkingen I pnen kan afleiden uit het diagram der waar- nemingen. r Een groote stap vooruit was het gebruik maken van de methoden der thermische, chemische en microscopische analyse bij het metar.londerzoek. Het ontstaan van een aparte 'technische wetenschap, de metallo- grafie, was er het gevolg van. Nagegaan •werd hoo een legeering zich gedraagt bij smelten en-stollen. Na een korten uitleg, met demonstratie, yan den metallografischen microscoop, werd besproken de invloed van de grootte der krislalblokjes, in een metaalstuk, op de .eigenschappen. De rekristallisatie en het ven-asten wer- don in verband gebracht met de warmte behandeling, het koudrekken, het trekken en walsen en met voorbeelden toegelicht. In het tweede gedeelte der voordracht wer den de toepassingen der Röntgen-analyse behandeld. Aangetoond werd hoe de absorp tie deT Röntgenstralen benut wordt voor de controle van gietslukken en lasschen. Na een korte bespreking van den invloed Van een lcristalbrok op den gang van ècn bundel X-stralen werd geschetst hoe men daaruit den afstand der kristalvlakken kan bereaenen. Geëindigd werd met te wijzen op het nauwe verband lusschen de krislal- structuur der metalen cn hun eigenschappen. Hierna dankte de Voorzitter den heer Es bach voor zijn zeer interessante en leer zame lezing, waarmee de aanwezigen door applaus instemden. To oneeimt voering „Oeiening baart Kunst". In de groote zaal van „Zomerzorg" gaf bovengenoemde vereeniging Zaterdag'haar 43ste uitvoering. Lang voor den aanvang was de zaal tot in d? uiterste hoeken ge vuld. Na oen tweetal goed uitgevoerde mu zieknummers, gegeven door liet bekende strijkje van den heor Van der Wilk, aan gevuld met Jazz-Band, opende de voorzit ter te ruim lialfnegen dezen avond. Namens leden, donaieurs en donatrices heette spa-, de aanwezigen van harte welkom. Het ver- Iieugde spr. te kunnen mertedeelen dat de hear Zitman, die vroeger reeds lid der wereeniging is geweest maar om bijzondere redenen dëze hoeft moeten verlaten, thans weer in hun midden is teruggekeerd. Spr. doet vervolgens een beroep op de aanwezi gen om de groolst mogelijke stilte te bewa ren, vooral tijdens het looneolstuk, daar dit aan de werkende, leden veel moeite cn in spanning heeft gekost. Onder luid applaus trad thans de heer Zitman voor het voetlicht. Op zeer gees tige wijze bracht hij eenige aardige voor drachten naar voren, waarvan wij in bet bijzonder willen noemc-n ..Pinkster- bloempje". Na een goed gespeeld komisch trio, hadt de opvoering plaats van „De Fa brieksbaas", drama in vier bedrijveif. Dit drama heeft onze verwachting verre over troffen, wel waren hier en daar kleine vlekjes, vooral in de uitspraak liet het hier en daar wel wat te wenschen over, maar wat spel aangaat kunnen wij niet- andera Zeggen dan: het waa mooi. Het telkenmale herhaalde opplaus, be wees dat het publiek werkelijk van het spel bad genoten. De voorzitter de heer H. van Zijp dankte de spelers voor het zoo schit terend geslaagde stuk, er op wijzende dsat op het laatste moment nog enkele personen zijn ingevallen, zoodat wij hier werkelijk .van een mooie prestatie kunnen gewagen. Tijdens de pauzes werden er door het meer genoemde strijkje opgewekte, vroolijke mu- r ekstuhjes cn gehoore gegeven. Het kapwerk en de grime van den heer Van der Pijl waren in perfecte orde. Na de pauze werden er een tweetal duetten voorgedragen, die zeer in de smaak vielen. Een geanimeerd bal sloot dezen voor O. B. K. zoo geslaagden avond. Naar wij vernemen, zal de hear W. A. v. d. Heuvel, S.-D. lid ran den Raad, spoedig metterwoon onze gemeente verla ten. Met het oog daarop zal hg weldra voor het Raadslidmaatschap bedanken. Zijn opvolger op de lijst is de heer J. Vrede- veldt De alhier lot arts bevorderde heer L. E. Hoolboom is bestemd lot reserve-officier van gezondheid 2de bi. bij het reserve-per soneel van den geneeskundigen diens! der landmacht. Bij de verkiezing van zeven ouder lingen en zes diakenen zijn door het kies college der Ned.-Herv. Gcm. gekozen tot ouderling de lieexen H. G. van Dingstee, C. de Jong, B. E. Spijker, P. J. Jansen, P. P. de Koning* II. de Roode en Joh. de Roode en tot diakenen de hceren W. Pera, A. Mennes, J. J. Kop, S. Vailenlgoed, A. Knetsch, J. Bink. Deze heeren waren de candidafen van de drie samenwerkende biesvereenigingen „Geloof en Belijdenis" „Evangelie en Be lijdenis" en „De Ned.-Herv. Kerk". Ds. M J. Punselie, alhier, die kort ge leden zijn zilveren ambtefeest herdacht, is gisteren tweemaal opgetreden voor de Ned.- Herv. Gem. te Kuinre. zijn eerste stand plaats. De Senaat van don Bond van Leid- sclic Studenten heeft zich voor den cursus 1925/26 als volgt samengesteld: F. W. Thorbecke, praeses; C. D. Sax, ab-actis; M. Wa-isfisz, quaestor; H. Guyt, assessor 1, en Oh. L. van Istevdael, assessor II. Ilc-t bericht omtrent de tentoonstelling in „De Lakenhal" in ons Blad van Zater dag heeft geen betrekking op een zekeren banketbakker Van Da alenmaar er zijn werken geëxposeerd van den bekenden schilder H. A. Daalhoff. Blijkens een advertentie van de Fede ratie van Woningbouwvereenigingen alhier wordt Woensdag 11 dezer een lezing met lichtbeelden gehouden met als onderwerp: „Aanleggen en onderhoud van tuintjes" in de groote zaal van het Nutsgebouw. Daze lezing zal gehouden worden door den be kenden tuinarchitect Haarsma van Oucoop, te Bilthoven. Tijdens de lezing, welke on geveer twee twee-en-een-halfuur zal du ren, zullen ruim honderd lichtbeelden van tuinen en tuintjes vertoond worden. Daar de toegang tot deze lezing voor leden van Woningbouwvereenigingen op vertoon van hun bewijs van lidmaatschap ol slalutenboekje geheel vrij is, kan veel bezoek verwacht worden. Naar het ons wil voorkomen, zal het voor de liefhebbers van tuintjes een zeer inte ressante avond worden. Zaterdagnamiddag ie half vier ont stond een begin van brand in een. perceel aan den Hooge-Rijndijk, bewoond door da familie Th. Bakker, De brand zou ontstaan zijn, doordat hef behangsol door de diclutbijsta/ande kachel, i die dapper werd gestookt, vlam vatte. De I brand wend door de bewoners, bijgestaan door de buren, met oenige emmers water gebluscht. Politie en brandweer behoefden niet op te treden. Zaterdagmiddag had P. B., werkzaam in de kliniek van dr. Murk Jansen, in bet Acad. Ziekenhuis, het ongeluk door een glazen lantaarn te vallen en zich zeer ern stig aan linkerarm en Iwmd te verwonden. In bet zidkenhuia werden die wonden ge hecht en verbonden. Zaterdagmiddag liad aan de Hooge- woerdsbrug een aanrijding plaats lussahen twee- wielrijders, J. A. en II. K. Zij gaven elkaar de schuld, dooh hadden, volgens oog getuigen, beiden schuld. Persoonlijke onge vallen hadden niet plaats, maar het rijwiel van K. werd erg beschadigd. Vanmorgen peddelde langs de Bree- straal in de richting naar het station een wielrijder, die zijn pijpje, waaruit hij kort te voren nog had gerookt, in den binnen zak van zijn jas had gestoken. Hij haastte zich, omdat hij spoedig met den trein moest vertrekken. Personen, die hij pas seerde, zagen echter rook uit de jas komen en waarschuwden hem. Het bleek toen, dat de jas cn het vest en zelfs de onderklearen waren gesahnoeid. Op het palitiebureel werd het vuur gedoofd. Hedenmorgen, ongeveer lialfelf, kreeg de heer A op de fleerengracht een toeval. Hij liep daarbij een bloedende wond op. Hij werd binnengedragen bij de firma Wijntjes. De E. H D. kwam spoedig ter plaatse en verbond hem. Per poiitiebrancard werd hij naar zijn woning vervoerd. De heer P. A. van Wijk heeft in het perceel Hoogewoerd 77 een kantoor geves tigd onder den naam van H. A. W. I., een bureau voor Handelszaken. Assurantiën^ Woningen-verhuren en verkoopen en Infor- j maliën op verschillend gebied. De heer Van Wijk had reeds vóór dezen, elders een ongeveer gelijk kantoor, dat door hem aan anderen werd overgedragen, zoo als hij mededeelde. Het bureau wil trachten door vele inschrijvingen van huiseigenaren en bouwers ieder op aanvraag zooveel mogelijk van een passende woning le voor zien en kooper en verkooper, huurder en verhuurder tot elkaar te brengen. Ten einde personen op gemakkelijke wijze een eigen pand le bezorgen, wordt een zeer gemak kelijk te volgen systeem toegepast. Dit geldt 'ook voor handelszaken. Het kantoor maakt oen aangenamen in druk. In de Stedelijke Werkinrichting zijn opgenomen van 17 Maart 219 volwas sen jrersonon, 12 kinderen .totaal 231. Waddinxveen. Dat de woningnood in onze gemeente nog niet tot het verleden behoort, mag blijken uit het feit. dat enkele gezinnen hun inlrek moesten nemen in schuren en woonwagens, terwijl binnenkort kans bestaat dat enkele gezinnen op straat worden gezet. Vanwege liet provinciaal bestuur van Zuid-Holland is aanbesteed het verbreeden, verhoogen en verzwaren der Oostelijke Gouwekade in deze gemeente en van bijbe- hoorende werken. Laagste inschrijver was de heer W. Bakker te Berg-Ambachl voor f 129.61-1. Door de vereeniging E. H. B. O. alhier is aan den onbewaakten overweg aan den Zuidelijken dwarsweg, een groote verband- kist geplaatst met het oog op eventueele on gelukken. Zaterdag is de melk weer verlaagd met 1 cent en gebracht op 15 cent per liter. De coöperatieve verbruiksvereeniging „Ons Voordeel", heeft, aangemoedigd door den gestadigen bloei van haar winkel be sloten een bakkerij te slichten. De grond ervoor is reeds aangekocht. Thans Is er een 4 pCt. leening Uitgeschreven om tot bouwen te komen. Deze inschrijving verloopt zeer goed. Het plan bestaat nu in April met den bouw te beginnen en in October a.s. te openen. Hillegom. Op de eersle der vier avonden ecner radio-demonstralie in de tooneelkamer van „Flora" slond een spreekbeurt van het Nut op het programma. Het hoofdbestuur liet een rede over het leven van Schubert met muzikale illustraties van Hilversum uit zenden, voorafgegaan door een toespraak van den heer ITovens Greve. De luisteraars waren zeer voldaan. Onder groote belangstelling is Zater dagmiddag alhier ter aarde besteld het stof felijk overschot van den heer J. Wiedemeijer Sr., die plotseling is overleden. Hij is een bekend kweeker van bloembollen geweest. Katwijk-aan-Zee. Van de trawlervis- scherij kwamen Zaterdag te IJmuiden aan de markt de loggers: KW 48 met f 268, KW 8 met f 283, KW 152 met f 893, KW 47 met f 402, KW 62 met f 505, KW 89 met f 524, KW 169 met f 1270 en KW 137 met f 89 besomming. Door de bewoners vam de barak bij den tol, welke barak voor afbraak bestemd is, werd een verzoekschrift aan H. M. de Koningin gericht, inhoudende het verzoek, om aan hefc Dagelijks Bestuur dezer ge meente te gelasten en te bevelen dat zij die barak nog eenigen tijd dienstbaar zul len stellen voor de tegenwoordige bewo ners, tot tijd en wijle er een andere woon gelegenheid voor hen te bekomen li. 0c collecte van den Zondingsavond in de Ned.-Herv. Kerk (Zend. Eggrink), heeft opgebracht f 54.70. In de Geref. Kerk werd gedurende de maand Januari gecollecteerd voor de Ar men: f 127.67*4, voor de Kerk f 222.62*. In Februari voor de Armen f 155.35 en voor de Kerk f206.30. Van de Yisscherijschool alhier slaag den te Den Haag voor het examen als 6tuurman op zeezeilvisschervaartuigen J. de Mol Cz. cn C. Kuijt Dzn. Katwijk aan den Rijn. Het loopt in den groentenhandel de laatste dagen aanmerke lijk vlugger voor wat betreft kool en uien. Met winterpeen wil het nog niet. Deze kan slechts tot f 1.80 per 100 K.G. opbrengen. Uien gaan thans zeer vlot weg. De prijs is al geloopen tot f 14.20 per 100 K.Q. Gele en roode kool gaat ook veel vlugger en vari eer d van f 10 tot f 13.50 per 100. Roode gaat per 1000 K.G. tot f 42.Witlof gaat niet vlug. De prijs varieert van f 12 tot f 15 per 100 K.G. Doordat de electrische signa len niet werkten of door onacht zaamheid van een der bestuurders re den twee trams, een komende van Katwijk Zee en een pit Katwijk a. d. Riin station en halte ,,Cleijn Duin" door zoodat ze op dit enkel bij den Achtcrkerkweg elkaar ont moetten. Nog juist tijdig werd het bemerkt waardoor ean botsing nog maar bijtijds werd voorkomen. Al vroeger had daar eens een ernstige botsing plaats. Noordwijk-Binnen. De postduivenver- eeniging „Steeds Sneller'" kwam bijeen in de „Poort v. CIccf". Na opening door den voorzitter, den heer A. W. Krol, werden de notulen voorgelezen en goedgekeurd; waar na beslo-tcin werd deel te nemen aan de oefeningsvlucht te Lier op 19 April en 4 Mei a.s. De vooroefening voor dc eerste vlucht zal plaats hebben op 15/3 van Kat wijk. 29/3 van Den Haag, 5/4 van Dor drecht en 12/4 van Roscndaal. Voor de 3de vlucht op 5 April van Katwijk, 13/1 van Den Hang, 39 April van Dordrecht en 26/4 van Roozendaal. Voor dfe derby-vlucht moet uiterlijk 15 Maart de opgave voor deelname binnenzijn en mogen ten hoogste 4 duiven van elke declnemor meevliegen. Tien eerste prijzen werden door de ver eeniging beschikbaar gesteld, terwijl de heer Rakkers 10 tweede prijzen beschik baar stelde voor de tweede aankomende. Besloten werd dit jaar hel kampioen schap te laten vervliegen te Orleans en Bordeaux. Getracht zal worden hieraan eenige prijzen en herinneringsprijs te ver binden. Het kampioenschap voor jonge dui ven zal worden vervlogen op Cliimay. Na het verslag van den Leidschen bond en uit- brenging verslag in-korfcommissie, werd na eenige huishoudelijke vragen deze zeer geanimeerde avond gesloten. Oegstgeest. Ten raadhuize of bij den veldwachter zijn inlichtingen te bekomen omtrent de volgende gevonden voorwerpen: Een alpaca armband en een konijn. Zaterdagnamiddag ging alhier in de Naasaulaan een paard, gespannen voor een wagen toebehoorende aan den landbouwer Paardekooper, op hol. Dc bestuurder, na melijk een knecht van P., viel van den wa gen en werd aan het gelaat verwond. In de Nassaulaan stond een auto langs den weg waartegen de wagen jeed en deze bescha digde. Het paard liep met snellen gang de werf van zijn baas op e« kwam met den wagen tegen de hooiberg terecht, met het gevolg dat het paard enkel het voorstel van den wagen achter zich hield en opnieuw van het erf rende. Juist bij het hek van het erf kwam de van den wagen afgevallen knecht aan, die toen het paard greep en tot stilstand bracht. Dit ongeval is goed af- geloopen, daar op het erf van Paardekoo per verschillende kinderen speelden die allen ariah bijtijds nog in veiligheid konden brengen. Valkenburg. De vergadering van de Vereeniging „Ziekenzorg" werd gehouden bg Paridon. De voorzitter, da. Herminadee, opent te ruim zevetn uur te vergadering en heet de aanwezigen welkom. De opkomst, andeis geenszins te roemen, was dezen keer vrQ goed, want met het bestuur en de beide commissarissen, de artsen Hueting en Lodder, waren 33 leden tegenwoordig. Ic gekomen was oen schrijven van den heer Lodder, dat hg de benoeming tot commissaris met genoegen aanneemt De secretaris leest alsnu de notulen der vorige vergadering, welke onveranderd wor den vastgesteld. Uit liet jaarverslag, dat thans wordt uitgebracht, stippen we aan, dat het aantal leden 150 bedraagt en dat in het afgeloopen jaar door 20 personen over 1394 dagen hulpmiddelen wérden ge bruikt Onder instemming der vergadering ontving de heer Haantjes van den voorz. dank voor zgn oorrect werk. Staande de vergadering verklaarden de leden P. Zwaan en O. Imtkorn, de rekening van den penningmeeeter, met een ontvangst van f326.52, een uitgaaf van f244.22 en een batig saldo van f 82.30, m orde te hebben bevonden, waarop, met dank aan dit drietal, tot vaststelling er van wordt besloten. Do keor J. Ouwersloot Jzn., aftredend bestuurslid, wordt met groote meerderheid als zoodanig herkozen en neemt hiermee genoegen. De heer Hueting: getuigde gunstig over het materiaal, 7>oowel wat de kwaliteit als de kwantiteit betreft. Een der bestuurs leden legt nog eens den nadruk op art. 6 van het Reglement, waarin de leden aan sprakelijk worden gesteld voor de in bruik leen ontvangen voorwerpen. Dit naar aan leiding van het feit, dat een lid wie? een koorts thermometer stiekum-handig stuk bij den magazijnmeester had terugbezorgd. Bg de rondvraag informeerde de heer D. Bol naar den cursus voor „Eerste hulp bg ongelukken" en ontving van het bestuur een bevredigende toezegging. Hiermee was de gewone jaarlijksche agenda bohandeld, doch volgde als slot nummer een lezing door mej. A. Notenboom alhier, over tb.a-behandeling. Met het oog hieiop waren inmiddels met de spreekster oen zeventiental dame3 ter vergadering ge komen, door den voorz. welkom gehe:-ten. Na een stukje geschiedenis over de T.ba hare geneeswijze, waarbij ligtent, lighallen en bestraling besproken werden, volgden enkele getallen, cm het groote onheil der iS e vreesde volksziekte, ook in ons land met BINNENLAND.' Motie van een protestvergadering van lee raren bij het Nijverheidsonderwijs. Spoorwegwachtgelders, uitgezonderd voor- loopig trein- en wegpersoneel, komen ia 1925 geleidelijk in dienst terng. Een tekort van zestigduizend gulden bij de Geldersche Credietvereeniging te Apel doorn. Protestvergaderingen in de mijnstreek. Stranding bij den Hoek-van-Holland; zee lieden in doodsgevaar; 8 omgekomen. Branden te Westzaan en te Ernmen, BUITENLAND. De ontmoeting tusschen Herrlot en Cham berlain te Parijs. Heden komt te Geneve de Volkenbonds- raad bijeen. Dr. Simons wordt plaatsvervangend pre sident van Dnitschland. Een eigen candidaat der Duitsche soc.- dem. voor het presidentschap. Spoorwegstakingen in Dnitschland en Griekenland. Lord Cnrzon is heden geopereerd. Coolidge wil een valnta-conlerentie bijeen roepen tot herstel van den gouden standaard zijn 10.000 jaarlgfcsciie slachtoffers, aan te toonen. Hierna werd op bevattelijke wgze tnenige wenk gegeven aan gezonden tot voorkomen en aan zieken tegen gevaar van besmetting of tot herstel. De kern van het betoog kwam kort samengevat, neer op; goede voeding, frissche lucht, ook in slaapvertrek, en vooral reinheid als de grootste vg&nd van be smetting. De heer Hueting gaf zgn voldoening over het gehoorde te kennen, waarna de voorz. opwekte tot toepassen or van en met dank aan spr. en leden de vergadering sloot Bij het verlaten ran het lokaal weraen een paar propagandagesohriftjes gratis uitge reikt met aansporing bg het koopeo vaji een ..EmmaMoempje" de giften wat flink to f' i zijn ter beetrgding van vele oif verr:,.. ijke onkosten. Voorschoten. Do collecte gehouden tij dens de godsdienstoefening in de Nea. Herv. Kerk ten bate van de inwendige zen ding heeft opgebraoht f 107.20. Zoeterwonde. Kerkelijk bericht, Woensdagavond te 7 uur in de Ned.-Her?, Kerk: Bidstond voor het gewas, ds, H. Honders. DE ALGEMEENE TOESTAND. Chamberlain's bezoek aan Var rijs. Heden zitting van den Volkenbondsraad. Poten of de achterste beenen. Coo* tidge voor een valnta-confe. rentie v. d. gonden standaard. ChamLciflain is thans te Genève gearri veerd om de zitting van den Raad van dei Volkenbond bij te wonen. Deel zullen daar aan nemen: Chamberlain, voorzittervoorts Briand (Frankrijk), Scialoja, die voor Italië Salandra opvolgt, Isji (Japan), Quinones de Leon (Spanje), Hijmans (België), Benesj (Tsjecho-Slowakije)onderstaatssecretaris Sjorberg, die voor Zweden l'nden, minister van builenlandsche zaken, die door de par- lementszitling is verhinderd, vervangt, Metlo Franco (Brazilië) en Guani (Uruguay). Over de besprekingen van Chamberlain met Herrjot te Parijs, verneemt men feitelijk niels, daar beide regeeringen zich tegenover elkander hebben verplicht het stilzwijgen te bewaren. Reuter publiceert bet volgende communiqué: Chamberlain heeft Zaterdag een bözoek gebracht aan het Elysee en dit bezoek was meer dan een beleefdheidsvisite. De Brit- scbe minister van builenlandsche zaken heeft bij die gelegenheid een ernstig onder houd met den President gehad over de kwesties, die het onderwerp der bespreking gen lusschen hem en Herriot uilmaken. Chamberlain werd bij zijn bezoek op het Elysée alleen vergezeld door den secretaris van het Britsche gezantschap le Parijs. Na zijn onderhoud met den president keerde Chamberlain naar het gezantschap terug. Des middags om een uur lunchte hij met Herriot op de Quai d'Orsay. Vóór de lunch hadden de beide ministers een onderhoud, djt een half uur duurde en dat na latei werd voortgezet. De Britsche olficieele krix

Leidsch Dagblad | 1925 | | pagina 1