A. S. C.A. D. W. 5—2. Zij, die een even groote als gemakkelijke overwinning van A. S. G. hadden verwacht, en gekomen waren om een doelpunlenregen te aanschouwen, zijn ongetwijfeld teleur gesteld bij dezen wedstrijd om den N. V. 13.- beker. De roodzwarten hebben er eigenlijk niets van terecht gebracht, en tot bijna twintig minuten voor het einde was de stand nog 22, dank zij liet geknoei der thuisclub en het groote enthousiasme der Amsterdammers, die enorm hard gewerkt hebben. Toen begon A. S. G. eindelijk in te zien dat er verandering moest komen en een drietal doelpunten waren er het gevolg van, maar ook toen bleef de spelkwaütcit voor een eerste-klasser nog ver beneden peil. Behalve hot zwoegen der gasten, die zoo ongeveer met een Leidsche 3e klasser uit den N. V. B. vergeleken kunnen worden, valt er van dezen kamp bitter weinig inte ressants te vertellen. A. S. G. geloofde het wel en spande zich absoluut niet in, waar-, door de verhouding in het veld vrijwel ge lijk, was. Om beurten waren de parijen in den aanval, waarbij even dikwijls naast als tegen den hal werd getrapt. Na' S. minuten scoorde Meyer reeds van grooten afstand met een schitterend hoog schot, hetwelk o.i. echter wel houdbaar was. Daarna werden aan1 weerszijden kansen gemist, totdat, na 27 minuten. Janssen uit een van links aan gegeven hal. den stand op 20 bracht. On geveer vijf minuten later scoorde de Atn- sterdamsche linksbinnen tegen bij een al geméén missen in de Leidsche verdediging 2h Na de rust viel A. D. W. fel aan, en nog was do tweede helft slechts 12 minuten oud,, loen de A. U. W.-m id voor, onder da verende toejuichingen van het publiek, de partijen op gelijken voet bracht. 22. Vrij lang hebben de gasten toen nog stand ge houden, éénmaal zelfs hadden ze pech door tegen de lat te schieten, doch tenslotte kwam A. S. 0. wat opzetten, terwijl A. D. W. vermoeid raakte, en het was Slephanus die loen met een goed schot aan de thuis club weer de leiding gaf, zoo scheen liet einde te zullen,komen, maar A. S. G. kreeg nog-even een productieve hui en Meyer en Stephanas slaagden er in den vijaiidelijken doelman tweemaal, kort achtereen, liet na kijken te geven. A. S. G. won dus met 52. Rest ons te vermelden dat liet roodzwarte elftal als volgt was samengesteld Doel: Blom; achter Wamsteker Sr. (links'» en Du Pon; midden: Wamsteker .Ir., Roem en Brouwer; voor: Van der Mark, Stepha- nus, Do Ruyler. Meyer en Janssen. Scheidsrechter -Gersie flnnt niet onver dienstelijk. Bodegraven—Lugdunum 1—1. Nadat deze wedstrijd tot drie maal toe. was afgelast, was het terrein nu gelukkig bespeelbaar hoew el het zeer zwaar en vet was. Als scheidsrecher Hakker beginnen blaakt is Bodegraven met één invaller, Lug- ihmum met drie zoodat het elftal er als ▼olgt uitzag (van links naar rechts) doel': v. d. Berg. achter: Bekkering en Tromwoe. midden: Verbiest, v. Wel"n v. d. Nat. voorJ. Polanen, P. Keereweer, P. Ro man, Lr. Bavelaar en B. Goddijn. Lugdunum heeft den toss gewonnen en Bodegraven trapt tegeri den van doel tot doel staanden storm af. Direct zit de thuis club als een wervelwind op den bal maar ze speelt voorloopig te onbesuisd om bij v. d. Berg succeste hebben. Na vijf minuten krijgt Lugdunum reeds een corner te nemen welke verdwijnt tusschen een heele kluwe spelers en ten slotte wordt weggewerkt. De voorhoede van Bodegraven krijgt echter geep bal goed aangegeven en wanneer een maal de rechtsbinnen in zuivere buitenspel- positie den bal krijgt toegespeeld denken we dat Bodegraven de leiding zal nemen, maar de man was totaal de kluts kwijt en het. schot belande bij den cornerhoek. Nu komt Lugdunum wat los en moet de keeper van Bodegraven handelend optreden. Tot driemaal toe word de bal ingeschoten maar telkens is hij weer oip zijn plaats en retour neert alles. Toch hangt er een doelpunt in de lucht; en wanneer de rechtervleugel er snel van door gaat geeft Bavelaar goed door naar buiten, een voorzet en v. Wel schiet tófctwd m 4e«* hoek-.L-nP- Geenszins ontmoedigd en luide aangevuurd door een talrijk publiek probeert. Bodegra ven'nog gelijk te maken maar v. Wel en consorten zijn zeer goed, zoodat de rust ingaat met 10 voor Lugdunum. Na de rust wlfaide hét nog meer en Bodegraven wilden hiervan pvofiteeren door uit liet midden van 71- veld te schieten wat bij v. d. Berg na tuurlijk Onmogelijk was.Toch hebben zij succeswanneer de rechtshalf van Bodegra ven van een fout profiteert en hard inschiet waarmede de stand gelijk is. Nu krijgt de Lugdunum achterhoede het nog zwaarder maar hoe Bodegraven ook zwoegt zij heb ben geen succes en wanneer scheidsrechter Hakker inrukken blaast, zijn de punten ge deeld waarmede beide partijen tevreden kunnen zijn. VriendenschaarAlphen 11. Zoo is dan Zondag de 1ste wedstrijd ge speeld voor de promotie, en na veel span ning. in een draw geëindigd. Vooral Vrien denschaar mag met dezen uitslag zeer te vreden zijn, daar Alphen zeer zeker het beste van-liet spel heeft, gehad, doch vrouwe Fortuna was niet rnet haar. Zoodoende moest. Alphen met één puntje vertrekken. Enfin voor een uitwedstrijd is dit heel geen slecht begin. Jammer dat de weersgesteld heid zoo èlecht was. Grootcndeels heeft het gesneeuwd en gehageld, zoodoende was het. niet zoo plezierig voor spelers en publiek. Toch waten er nog een 1000-tal toeschou wers aanwezig. Een 50-tal Alphen-suppor ters hadden hun cUlb ook vergezeld, en hebben bun favorieten luide aangemoedigd. De supporters van Alphen hebben eens een goed lesje kunnen nemen hoe zij zich be boeren te gedragen op een voetbalveld, want zelden hebben wij het publiek zoo ordelijk gezien als in Gulemborg. In één woord, de regeling was schitterend. Voeg er nog aan toe eon geanimeerde wedstrijd met span nende spelmomenten, dan is het met elkaar genomen een gézelligen uitwedstrijd voor Alphengeweest. Klokke twee uur worden twee volledige elftallen binnen de krijtlijnen gefloten. Voor den wedstrijd biedt aanvoer der Schouten zijn Gulemborgsohen collega een fraaie bloemenmand aan. Ook het be stuur van de zustorvereeniging Culemborg huldigde den aanvoerder met een bloemen mand, ter gelegenheid van het behaalde kampioenschap. Vriendenschaar wint den toss.en verkiest eerst het voordeel van den feilen storm die van doel tot doel slond. Benekamp brengt den bal aan 'fc rollen, doch Vriendenschaar trekt direct ten aanval. Het blijkt echter al spoedig dat zij vrij zenuw achtig speelt, want voor 't doel is zij gere geld het hoofd kwijt. Zoodoende weten Weijers en Domburg haar aanvallen nogal in bédwang te houden. Het schieten der gastheeren is ook slecht, zoodoende kan v. Leeuwen tusschen de palen het weinige werk wel aan. Alphen, dat. in het begin wat overdonderd is, begint zich dan ook een beetje te roeren. Meestal worden de uit vallen geleid door Benekamp. en menigmaal wordt de. achterhoede gepasseerd, doch het juiste seh^l is zoek. Intueschen begint het vrij hard te sneeuwen, zoodoende is het voor Alphen niet zoo plezierig tegen zoo'n orkaan in te spelen. Langen tijd golft het spel dan op en neer. Vriendenschaar is sterker, doch de uitvallen van Alphen zijn zeer gevaarlijk. Bij een hieryan schiet Be nekamp hard op doel, de keeper slaat den bal uit zijn doel. P. G. Schouten is er ech ter vlug bij om met een kalm schot den bal in 't net te plaatsen en een 50-tal getrouwe supporters van Alphen staan te dansen, dat hun favorieten de leiding hebben. 01. Dit is de Gulemborgers te bar; fanatiek komen zij opzetten, doch voor doel zijn ze vrijwel ongevaarlijk. Éen paar cornerballen worden schitterend genomen en even dreigt er ge vaar voor het Alphen doel, doch de zwart witte. achterhoede weet van geen wijken. Snel trekken de gasten ten aanval, de rech- terwing brengt snel op, de bal belandt voor doel en Benekamp maakt hem mooi vrij voor den gerec-dslaanden Jongeneel. Even brengt hij het leer op, en reeds denken wij hem de leiding te zien rergrooten, doch hoe wel alleen voor open doel slaande schiet hij hopelbos naast. Nog even is Alphen sterk in den aanval en dan is het rusten. Na de thee is niet alleen de wind gaan $siggett doch de weinige wind, die» er jtpea, nog was. was nog wat omgeloopen zoodat Li; toen dwars over het veld stond. Alphen neemt echter het spel in handen, en menig maal dreigt er gevaar voor het Vrienden schaar-doel, doch de achterhoede is than? heel Weit beter dan voor de rust. Zoodoende' Weet zij met verre trappen haar voorhoede; aan '1 werk te zetten. liet spel golft snel op en neer terwijl het voor den scheidsrechter moeilijk is het te volgen, mede door de aan houdende sneeuwbuien. Geregeld zijn echter de achlerhoedes de voorhoedes de baas en' wordt er veel op het middenveld gespeeld,1 Bij êen snellen uitval van Vriendenschaar wordt Weijers in 't nauw gebracht en hij! werkt den bal corner. Netjes wordt de bal', voor goal geplaatst waar de rechtsbinnen, hem ineens gpvangt en in den uitersten! hoek van het Alphen-doel schiet. De stand» is gelijk. 13/ Hard wordt er dan gestreden' om the winning goal doch de achterhoede' van beide partijen weet niet meer van wij-' ken. De laatste fien minuten kornt Alphen! nog even sterk in de meerderheid, doch tot doelpunten weet zij het niet te brengen.- Langzaam verstrijkt de tijd, en als dei scheidsrechter' inrukken blaast, zijn dei puntjes broederlijk gedeeld. Een woord van» lof aan scheidsrechter Pouw en zijn twee) neutrale grensrechters voor de schitterende, leiding. - L. F. C. II—V. U. C. II 0—1. Dikyrijls geven de uitsla-gen niet de ver houding van een wedstrijd weer, doch in dezen wedstrijd was het wel bijzonder merkwaardig, dat L.F.C. een 4—1 overwin ning verdiende en toch verloor met den on even goal. Hiermede verloor zij twee zeer kostbare-punten. "Waarin de fout? Grooten- deels aan te weinig schieten, en het steeds doorvoeren van samenspel tot. 3an den doclmond. Het andere deel kan men ge voeglijk op rekening van den scheidsrech ter schrijven, alhoewel hij strikt neutraal was. Doch ter zak*. Als onder le kling van den heer v. Looij begonnen wordt, blijkt L.F.C. met 2 inval lers, terwijl V.U.C. volledig is. V.U.C. wint dep toss en verkiest het eerst met den vrij sterken wind in den rug te spelen. Aan vankelijk is Y.U.C. iets in de meerderheid, doc-h spoedig weet L.F.C. het spel te ver plaatsen. Bij een aanval der geelzwarten geeft Straathof een keurige trough-paa« aan Langezaal, doch er wordt voor buitenspel afgefloten. Het spel dat zeer snel op en neer gaat is bijzonder aantrekkelijk. Een uitval van L.F.C. is Y.U.C. bijna noodlottig doch -we derom wordt voor offside gefloten, hoewel ten onrechte. De tijd verstrijkt en zonder dat er gedoelpunt is breekt de rust aan. Na de thee wordt aan de 2e helft van den wedstrijd begonnen. Direct verplaatst L.F. C. het. spel naar de Y.U.C.-helft. Door het éénbaek^systeèm loopt L.F.C. geregeld in de val. Toch heeft de V.U.C. keeper handen vol werk wat hem echter zeer goed afgaat. Doordat de L.F.C.-voorhoede het samen spel te ver doorvoert, en de rechterwing gehéel genegeerd wordt, blijft voorloopig succes uit. Er is reeds een halfuur ge speeld en nog hebben de geelzwarten het net niet kunnen vinden. Doch wanneer L. F.C. een penalty toegewezen wordt, we gens hands weet Raaphorst hieruit te doel punten. Dit doelpunt wordt echter niet t<?e- gewezen aangezien een der L.F.C. -spelers in het doelgebied stond. Itaaphorst, die wederom de straf zal voltrekken schiet ech ter in keepers handeu. Geen 5 min. er ma wordt wederom door een der Y.U.C.-®pc- lers hands in het beruchte gebied gemaakt, doch thans iSÜ het Beekman die den bal in keepers handen schiet. Als Raaphorst een spier verrekt beeft verlaat hij het veld, waardoor L.F.-O. met 30 man verder speelt. Y.U.C. weet hiervan profijt te trekken en de midvoor geeft onhoudbaar aan V.U.C. de leiding. De tijd is te bort om gelijk te maken waardoor Y.U.C. geheel onver wacht de overwinning boekt. Afemoreeren wij nog dat *M. Labordus thans reeds voor L.F.C. li jaar in den N.Y.B. uitkomt wat zeer zeker een kranige prestatie is. Wij hoA pen nog eenige jaren dezen eminenten spe- ter. in de L.F.-C,-geledëren te zien snelen.

Leidsch Dagblad | 1925 | | pagina 12