No. 19935 LEIDSCH DAGBLAD, Vrijdag 6 Maart Tweede Blad. Anno 1925, (2) Concave schouder GEMENGD NIEUWS. Leidsche Begrafenis-Onderneming UIT DEJUJNSTREEK. UIT DE OMSTREKEN. RECLAME. 4501 (f) Aansluitende kraag óoupele rever Stadde, stevige borst Pe volmaaktheid onier kleediog 'danken wij aan onzc40-jarlge ervaring. Stof, voering en bewerking 2$ n natuur- lijk naar gelang van den prijs, maar het kost niet# meer om het model en den pasvorm op alle Geproduceerde stuks toe te passen; de beste krnohten aan onze zaak verbonden maken cn corrlgeeren de modellen. Waarom zoudt ge dan slecht gekleed gaan, terwijl het goedkoopsteklceding-i stuk bij ons gekocht, het cachet vao den meester draagt! Bij al onze goederen vindt U daarom de hlemeven afgebeelde schouder, kraag, rever en horst steeds terug. Deze van oorsprong Amerlkaansche vinding werd door ons reeds in 190p wettig gedeponeerd. In de goedtf toepassing en doorvoering schuilt het geheim van den eleganten pasvornj en het blijvende model, die het ware kenmerk van Kreymborg's kleeding rijn. Vraagt onze Colbert-Costumes, fa?on 1925 van moderne fi^tasiestollen, blauwe twill enz., prijzen van f 7.90 9.90 13.90 16.90 19.90 22.75 cn hooger. (Tijdens de internationale araorjanrsbloenienlentoonstelling te Heem- Stede zaJ te Haarlem de verplichte winkel- (Jnitdng opgeheven worden voor de wjnke- 1ters in. consumptie-artikelen. Onder voorzitterschap van 4en burgemeester van Zandvoort is een vergadering gehouden van afgevaardigden van instellingen van weldadigheid, van de diaconie van de kerkelijke gemeente en van plaatselijke vereenigingen, om te voorzien in de nooden van de menschen, die alles verloren hebben bij den brand in de Pas- Sage aldaar. Besloten werd, een oproep te 'doen in allo groote bladen, om te vragen, of er menscben zijn, die iets voor dit doel willen offerer. Er is ongeveer f 8000 noo- <ÜK, om in de eerste behoeften te voorzien. Prio en zeventig menschen zijn van alles beroofd. De doodsoorzaak van de in 4b woonschuit te Amsterdam verongeluk ten ifl nog niet vastgesteld, maar men houdt het voor het meest waarschijnlijk, dat het gen geval van kolendampvergiftiging is. De slachtoffers zijn: de 39-jarige J. v. Y., gijn zoontjes Johan, Willem en Piet, 15, 12 gn V jaar oud en zijn dochtertjes Johanna en Nelly, 4 en l jaar oud. De 35-jarige vrouw van Van V., de eenïg gverlevende. van het ongeluk, die in het Wilbelmina Gasthuis wordt verpleegd, kwam gisteravond bij kennis. Zij was ech ter toen nog niet in een staat om over het voorgevallene te worden gehoord. Hel postvliegtuig van de K', L. M., de H. N. A. B. Q., met piloot Klun- der, heeft gieleirmiddag te 12.30 uur op het vliegveld te Roozendiaal tijdens den tocht AmsterdamParijs een noodlanding moe^ ten maken. Na een geruimen tijd reeds ge- yllogen te hebben, constateerde de piloot, dat er iets aan den motor haperde. Bij cte Belgische grens gekomen, keerde hij terug q.aar Roozendaal en landde, daar voorspoe dig op het vliegveld aan den Bredasohen yveg. Later is het vliegtuig weer opgestegen en naar Rotterdam vertrokken. De politie te Roosendaal beeft op hlet station aldaar een zending uit België besbemd voor Berlijn in beslag geno men, bestaande uit vijf koffers, met inhoud. [De koffers bleken na opening te bevallen een waardevolle hoeveelheid zilveren lepels en vorken, gouden en diamanten snuiste rijen, kostbare pelzen, Meedingsfukken, enz. Ka informatie bij d!e politie te Antwerpen, bleek het, dat deze artikelen vermoedelijk afkomstig waren van een reeks in België gepleegde dieïsballen, waarvan de dader be kend is. De medewerking der Nederland- sohe apboriteiten is verzocht, om het in be- sftag genomene naar België te kunnen reëxpedieeren. De directie der Neder 1. Spoorwegen heeft thans definitief besloten, de centrale werkplaats der Nederl. Spoor wegen te Gennep op te heffen, waardoor ongeveer 1000 zielen, ongeveer een derde deed der bevolking van het stadje, naar elders zal vertmizen. Te Neerloön (N.-B r.) is giste ren de hofstede van J. Poelmans tot den grond afgebrand. Een koe kwam in de vlam men om. Verzekering dekt slechts gedeel telijk de schade. De oorzaak van den brand is onbekend. Hel vroegere huis Klaren b e ek op het landgoed „Klarenbeek" te x^rnhem, is aangekocht door de Yereeniging Kweeksch. voor Onderwijzeressen aldaar. Het gebouw zal worden verbouwd en ingericht als inter naat van de Kweekschool. De school zelf blijft in de Weverstraat gevestigd. Op bevel van de justitie te Winschoten zijn gisteren de gebroeders H. en A, G-, uit Muntendam, terzake van diefstal in een boerderij'te Noordbroek, ge arresteerd en gevangen gezet. II e l Nederl. Rundvee Stam boek zal, ter gelegenheid van de herdenking van zijn $0-jarig bestaan, met zijn buiten- landsche gasten van 13 lot en met 17. J,uli een tocht door ons land maken. Het ,,N ederlandsch Week blad voor den Handel in Kruidenierswa ren" meldt, dat in de afgeloopen wcelc naar Engeland zijn Verscheept 4.720.SOd eieren. Een Antwerpse he rentenier- ster, de weduwe Laraot, wonende aan de Amerikalei, kwam Dinsdagavond, toen zij uit den schouwburg kwam, tot de ontdek king, dat tijdens haar afwezigheid onbe voegden in haar woning waren binnenge drongen en daar in haar slaapkamer brand hadden gesticht. De geheele kamer brand de uit. Maar de te hulp geroepen politie ontdekte ook, dat verder in de woning al les was dooreen geworpen, in de badkamer de gaskraan was opengezet en bovendien een bedrag van S00 francs en vijftien cou pons van de stad Antwerpen waren ge sloten. In de keukenkast ontdekte de poli tie een naamkaartje van een 18-jarigen zoon van een Nederlandsohe familie, die vroeger daar in huis gewoond had. Het hoofd van die familie, die, na failliet go-' gaan te zijn, met zijn schoonzoon gevlucht was, liet bij de weduwe Lamot ook huur schuld achter, zoodat. de verhuurster het gezin de deur uitzette, maar op een deel van den inboedel als onderpand beslag liet leggen. Yermoed wordt dan ook, dat de 7.o\fi liier uit wraak gehandeld heeft. Woens dag is de jongeman in Zurenborg, een voorstad van Antwerpen, aangehouden. Hij ontkent echter alles. DsR. J. van der Heulen deelt in zijn blad ,,Praktika" het volgende mee: ,,Uit een onzer vacante gemeenten ging een hoor-commissie uit. Zij vergenoegde zich er niet mee de aangewezen predikan ten te hooren, maar ging na den dienst ook den predikant en diens vrouw onder vragen, t.o.v. bun houding tegenover c1g Chr. school e.d. Met heel wat ervaring, met. heelwat in hun hoofd keerden de mannen naar hun gemeente terug, om daar in de vergadering blijken te geven hoe goed zij hiun opdracht hadden vervuld. Ziehier hun slotsommen No. I der gehoorden viel dadelijk africh ting goed, maar zijn houding tegenover de Ohr. school was dubieus. Zijn vrouw was niet thuis." No. 2. Richting goed. De stomme e dui delijk verstaanbaar. Gezangen behoorlijk genegeerd. 7t Examen in de pastorie (lang niet gemakkelijk, naar de verklaring van den geëxamineerde) voor man en vrouw bei den meer dan voldoende. No. 3. Richting goed, maar de stomme e treedt niet zoo duidelijk op, ook wat Ge zangen betreft meer naar den vrijen kanL 't Examen in huis voor beiden zeer goea. Er zou alles voor te zeggen zijn No. 2 te beroepen, als er niet één bezwaar was. Laat broeder Gladman het maar zeggen; ,,Ja, broeders, wij hebben tot onze spijt opgemerkt, dat dominee een gummiboord droeg en daarom adviseeren \fij No, 3 te beroepen: En aldus geschiedde." Hij, die dit verhaal mededeelt, voegt er nog bij,,Als gij het opneemt, kan dit ook ter onderrichting dienen van No. 2, die maar niet begreep waarom hij niet beroe pen werd. Zijn kansen zullen minstens 50 pCt. rijzen, wanneer hij terugkeert tot de witte stropdas. „Z e g, man, 't is vervelend, als de menscben zoo bemerken, dat we op~onze huwelijksreis zijnwe moeten dit trachten te voorkomen en doen, alsof we reeds ja ren getrouwd zijn, vindt je ook niet?" „Ik vind het uitstekend, kind, en daar om geloof ik, "dat je verstandig doet, als jij jo parasol en je paraplu, je mantel en je reistasch maar zelf draagt. I" B U IT EN LANDSCH GEMENGD. De Indianen van San Bias hebben een overeenkomst geteekend, waarbij zij de loven de goederen terug te geven die zij gestolen hebben en aan de wetten van Pa nama te gehoorzamen. Autobandieten hebben dezer dagen des avonds bij het station van Limoux in Zuid. Frankrijk een postbeambte beroofd van zijn postzakken. De gendarmerie uit de omge ving werd gewaarschuwd en des nachts zagen gendarmes een auto, aan de gege ven beschrijving beantwoordend, de ver sperring naderen, die zij op den weg had den aangebracht. Aan het bevel om te stoppen werd geen gehoor gegeven doch de inzittenden losten een revolversalvo op de gendarmes, waarvan er twee ernstig ge wond werden. De bandieten wisten door een zijweg in te slaan voorbij de versper ring te komenhet licht van hun auto ver blindde degenen, die hen wilden tegenhou den en bevorderde hun vlucht. De heeren Stunker, Berghok, Friedern en mevr. Bereni, die in December in twee bootjes, welke volgens de couranten elk slechts 35 c M. breed en niet meer dan een meter lang zouden zijn, ten einde daarmee een reis om de wereld te doen, van Ham burg zijn vertrokken, hebben eerst door den Donau de Zwarte Zee bereikt en zijn van daar ondanks het stormachtige weer door de Dardanellen naar de Egeïsohe zee geva ren. In de nabijheid van Ohio3 heeft ech ter de storm een der bootjes tot zinkpn ge bracht en de heer Friedern is daarbij ver dronken. De andere drie bereikten in het eene overgebleven bootje do haven van Chios. Zij gaan dadelijk naar Hamburg te rug om een nieuw bootje van gelijk model te laten bouwen en zullen de reis voort zetten. Bij Casablanca weiden door een aardstor ting in een steengroeve 21 arbeiders ge dood, waaronder 2 Europeanen en 3 zwaar gewond. De hoeve van wijlen mrs. Evans in Pue- bla in Mexico is opnieuw het middenpunt van moeilijkheden door het optreden der hoeren, die verscheidene vergëefsche po gingen hebben gedaan om George Cramp, den xAmcrikaan, die mrs. Evans bijstond bij de verdediging van haar eigendom en thans optreedt als verdediger van haar zuster, te vermoorden, tengevolge waar van hij de hoeve moest verlaten. De boe ren hebben een gedeelte vati de hoeve met geweld bezet met het. doel het daarop staan de rijpe graan te oogsten. Cramp heeft de Amerikaansche regeering om hulp ge vraagd. Bij Halle heeft in een fabriek van explo sieve stoffen een hevige ontploffing plaats gehad, waarbij een groot aantal personen gedood en gewond werden; men zegt, dat omstreeks 60 man zijn omgekomen. Te Turijn is van groote hoogte een mili tair vliegtuig op het exercitieterrein naar beneden gestort, waarbij de bestuurder en een kapitein gedood werden. Te Warsall (Hampshire) is een vliegtuig neergestort en terecht gekomen op de ge meentelijke keuken bij de school aldaar. Een leerare3 en twee leerlingen werden zwaar gewond. De vlieger bleef ongedeerd. RECLAME. AUTO-TRANSPORTEN, CREMATIE H. P. H. KEEREWEER TEI.EFOQ1V 861 - I.EIPEX 7797 Alphen. ln de belonfabriek van de firma in den Hoorn brak de werkman C. R., uit Hazcrswoude (H.-lt.) bij zijn werk zaamheden een voet. Per auto is hij «naar het Acad. Ziekenhuis te Leiden vervoerd. De leden Van de gemengde zangver. „Zanglus't" hebben gisteravond weer getoond zang,,lust" te bezitten. De 18de uitvoering kan weer gerekend worden bij de reeks ge notvolle avonden, die zij het kunstlievend publiek reeds gaf. Met veel toewijding 'heeft haar directeur, de fiecr J. Vink, uit Lelden, zich weder van zijn taak gekweten, zijn beste krachten gegeven om het koor op te voeren tot één, dat genoemd kan worden. De heer J. Tolk opende dezen avond, den aanwezigen hartelijk welkom heelend. Tot zijn leedwezen moest hij mededeelen, dat door een sterfgeval en door ziekte van eenige leden hel koor niet geheel compleet was. Na een kleine introductie werd met de af werking van het programma een aanvang gemaakt. Nummer voor nummer te beoor- deelen zou te veel van ons gevergd zijn, daar elk stuk afzonderlijk evenveel de aan dacht vroeg. Een uilzondering zouden wij willen maken voot „De Vesper", wat wel het sprekendste stuk was van ernstige stu die en „Van 't wiegsken in 't graf", een melancholiek stukje, dat met veel gevoel werd vertolkt. Ook de nummers door een dubbel man- nenkwartet gezongen, werden zuiver en hel der voorgedragen De „Jansen-Caïitale"", een vroolijk, opge wekt stuk, vond zulk een bijval, dat het herhaald moest worden. Den heer Vink werd aan het einde van den avond ter gedachtenis, dat hij 15 jaaf aan „Zanglust" was vertoonden, een bloe menmand aangeboden, vergezeld gaande met een hartelijke toespraak van den heer J. Tolk. Een gezellig bal besloot „Zanglust's" 18den succesavond Naar wij vernemen is in de laatstge houden raadsvergadering besloten een com missie uit den raad te benoemen om B. en W. van advies te dienen inzake de plaats, die het meest geschikt wordt geacht voor inrichting tot markt. Bodegraven. Maandagmiddag te 2 uur zal de gemeenteraad ten gemeenlehuize vergaderen. Wij vernamen, dat op de agenda voorkomt de benoeming van twee tijdelijke weihouders. Naast de lieer Batelaan, die nog steeds te Leiden verpleegd wordt, is thans ook de heer Turkenburg ernstig ziek, zoodat in beide gevallen voorziening noo- dig is. Dinsdagmorgen zal er ten gemeente- huize gelegenheid zijn lot kostelooze inen ting en herinenling. Ter hoogte van de Wierickerschans werd een schuil uit Woerden door een an dere overvaren. Ze zonk heel spoedig. Ge lukkig wisten de opvarenden zich te redden. De schade is niet bijzonder groot. De heer A. raakte, door de duisternis misleid, van een schip van de firma Hor-, tensius te water. Ilij wist gelukkig den oever te bereiken. Door den heer Baarslag, corresp. der Chr. Reisvereeniging was Woensdagavond een luisteravond georganiseerd, om het pro gramma der Yereeniging die dezen ^ïvond gebruik maakte van de Hilversumsche draadl. omroep, te hoorön. Door de firma Pelser en Van Zanten uit Rotterdam waren daarvoor instrumenten afgestaan. Een vrij talrijk publiek was aanwezig. Het program ma was uitstekend te volgen. Dc sprekers, als generaal Weber en de heer Van Deven ter, waren door de geheele zaal goed te volgn. Er waren dan ook 4 loudspeakers op gesteld. Ook muziek en zang was zonder eenige storing. Waar op vele plaatsen zulke avonden nogal eens mislukken, is het ver blijdend, dat deze zoo goed slaagde. Het is voor de Reisvereeniging en voor de Radio- vereeniging een succès geworden. Kerkelijk bericht voor Zondag. Ned.-IIerv. Kerk: voorm. halftien de heer Müller; nam. 6 uur ds. Pott. Ger. Kerk: voorm. half tien en nam. 0 uur ds. Knoppers^ van Amsterdam.- Ger. Gem.: voorm. halftien en nam. 6 uur preeklezen. Burgerl. Stand. Ondertrouwd: J. Reparon 23 j. en A. R. E. v. d. Berg 24 j. Geboren: Jacques Hendricus, Z. van G. J. Twaalfhoven cn G. H. v. Vliet Jannie, D. van J. Blok en D. Uithol Eimert, Z. van H. Burger en M. Tennissen. Overleden: W. Brunt, geh. met M. Vroegs 62 j. (overfeden te Utrecht) M. Grooten- dórst, geh. met C. Rijkaart, 55 j. Boskoop. Woensdag reed het 10 jarig zoontje van den heer v. V. alhier met zijn rijwiel in een sloot langs de Zijde. Geluk kig kon hij nog bijtijds gered worden. Kerkelijk bericht ^Ned.-Herv. ICerk: voorm. 10 uur ds. Glas. Geref. Kerk: voorm. 10 uur on nam. 0 uur ds. Fernhout. „Salvatoii": voorm. halftien en nam. 8 uur, ds. Riemens, uit Leiden. Ned.-Herv. (Geref) Evangelische: voorm. halftien de heer Lyklema, van Waddinx- veen en nam. 6 uur. ds. Ottervanger, van Sluipwijk. Gevonden voorwerpen: 1 belasting- plaatje, 1 zilveren kruisje, 1 dames-armband horloge. Inlichtingen bij de politie. Koudekerk. De Chr. z&ngvereeniging „Koudekerk's Gemengd Koor" gaf Woensdag dagavond haar negende uitvoering in het Ned.-Herv. Kerkgebouw. De eere-voorzitter, ds. Israël, sprak een openingswoord. Het goedgekozen programma, waaronder als hoofdnummers Psalm 4S van F. Mendels sohn en Psalm 10B van B. Mobach, werd onder leiding van den directeur, den heer C. v. d. Keur, keurig afgewerkt. Ook de solisten hebben zich best van hun taak ge kweten. De heer D. Teske. oud-lM der ver- eeniging, maakte zich verdienstelijk doo» eenige stukjes op de viool te geven, begeleid op het orgel door den heer J. van Beek. De vereeniging en haar directeur kan met vol doening op deze goedgeslaagde uilvoering terugzien. Leimuiden. Gedep. Staten dezer pro vincie hebben de bijdrage voor deze ge meente in de kosten van den Keuringsdienst van Waren, district Leiden over het jaar 1925 bepaald op f 229.16. Roelofarendsveen. Woensdagavond vergaderde in het café van den heer van der Geest alhier het bestuur van het Wit Gele Kruis ter bespreking verloting der overgebleven prijzen, geschonken door de ingezetenen van hier en omgeving ten bato van het T. B. C. fonds, ten doel hebbende de verpleging van on- en minvermogende tuberculoselijders van alle gezindten in huis en door verpleging in sanatoria. Reeds een drietal patiënten werden door heb fonds in staat gesteld om in een sanatorium ver pleegd te worden en de uitgaven hebben zooveel bedragen, dat het fonds indertijd groot f 1700 zoo goed als op is. De propa- gandavergadering eenigen tijd geleden ge houden had tot"resultaat dat aan verloting en entreegelden een batig saldo overbleef van f 546, Thans zijn er nog een kleine 70 fraaie prijzen over die het bestuur wil ver loten tegen een prijs van f 0.50 per lot. Van. af Zondag zullen eenige dames aan de hui zen komen om loten te verkoopen. Woensdagavond werd de jaarvergade ring gehouden van de luinderspalroonsver- eeniging St. Benediclus alhier in de SI. Pan- cratiuszaal. De vergadering word geopend mei den chrislelijken groet en de voorzitter heette vervolgens allen hartelijk welkom. De no tulen werden na lezing goedgekeurd even- ate het jaarverslag. Vervolgens bracht de penningmeester financieel verslag uit; de ka9 bleek in goede conditie. De bescheiden werden nagezien door een daartoe aange wezen commissie, waarna de heer C. van Berkel den Voorziler mededeelde alles in orde te hebben bevonden. Bij de bestuurs verkiezing stelde de heer G. van der Meer voor de aftredenden bij acclamatie te her benoemen, hetgeen werd goedgevonden. De heeren Jac. de Jong Gz. cn N. Bakker IIz. namen hunne herbenoeming aan, terwij] de heer W. van der Zwel bedankte. In diens plaats werd gekozen de heer Hub. Hongen- boom. Het collectie! arbeidscontract voor hel a.s. jaar ondergaat geen wijziging van beteeke- nis, alleen komt meer cn meer naar voren een op meerdere punten noodzakelijke sa menwerking tusschen werkgever en werk nemer. In hit bestuur is onlangs gesproken over de rentelooze obligalie-leening van den L. T. B. De voorzitter gaf een verklaring hoe hij het zich voorstelt ook hier een poging te doen tot plaatsing. Spreker zou dit willen doen door huisbezoek, na eerst de leden op deze wijzen te hebben ingelicht. Het bestuur heeft bereids zijne medewer king toegezegd. Als afgevaardigden werden benoemd de heeren C. Koek, P. Bakker, Hub. ïïoogen- boom en N. van der Meer. Bij de rondvraag doet de geestelijk advi seur 'n beroep op de volle medewerking der leden inzake het arbeidscontract, betuigd zijne ingenomenheid met het reeds bereikte in vorige jaren, bedankte den heer Van der Zwet bij zijne uittreding uit het bestuur voor het door hem gedane werk en begroet den heer Koogeboom in zijn nieuwe functie als bestuurslid. De lieer Van der Zwel dankte den geestel. adv., het bestuur, alsmede de leden met een passend afscheidswoord. Vervolgens werd nog gewezen op hel verschil in toegelaten asbelasting voor de auto's op den Veenschen weg en de andere wegen in Alkemade, hetgeen een onhoud- baren toestand schept, evenals de indraai voor auto's bij den z.g. Noordhoek en liet gemis van een draaipunt in het Zuiden var» de Veen. Vervolgens werd de vergadering door den voorzitter op de gebruikelijke wijze geslóten. Waddinxveen. Onze plaatselijke zang- Vereenigingen „De Volksstem" en „Onver moeid Vooruit" zullen met Hemelvaartsdag deelnemen aan het concours te Moordrecht. Op hel gemeentehuis zijn inlichtingen te bekomen omtrent de volgende gevonden voorwerpen: een want, een portemonnaie, een linnen zak. een mofje en een rijwielhe- lastingplaatje. Zwammerdam. Woensdagavond liad in de Geref, Kerk alhier de jaarlijksche bidstond voor het gewas plaats. Waar de predikantsplaats nog vacant is, ging ds. Broekstra van Rijnsburg in dezen dienst voor, die zijn aandachtig gehoor bepaaldo bij de Schriftwoorden uit Ezra 8 21—23. Z.Eerw. handelde naar aanleiding van dit onderwerp over: „De bidstond door Ezra uitgeroepen aan de rivier Ahava" ea' stond achtereenvolgens stil bij de oorzaak, waarom die bidstond werd uitgeroepen, de wijze waarop de viering plaats had en den zegen die er het gevolg van was, om ten slotte deze geschiedenis in passend verband met den bidstond van dezen avond te bren gen. De melkprijs in onze gemeente, dio eten" geheelen winter in vergelijking met andere plaatsen hoog is geweest, is thans met S cent per liter verlaagd. Kerkel ij k bericht. Remonstr.* Geref. Gem.: Zondagmorgen, to tien uur, ds. Rappold. Haarlemmermeer. Woensdagavond vergaderde in café de Grool alhier de atdee- ling Haarlemmermeer van de N. H. veree niging ,,het Witte Kruis". Nadat de voor zitter. dr. Naninga, de bijeenkomst had ge opend, werden eenige huishoudelijke zaken afgedaan Met een voorstel van het bestuur om het thans te Nieuwvenncp in gebruik zijnde wijkgebouw, dat aan de eischen de» lijds niet meer beantwoordt, te verkoopen en aldaar een nieuw wijkgebouw te stichten kon de vergadering zich vereenigen, zoodat de vereischte machtiging daartoe aan bet bestuur werd verleend Anders liep 't met het voorstel van hot bestuur om ter versterking van de inkom sten der vereeniging het lidmaatschap van „Het Witte Kruis" cn „Wijkverpleging" ta splitsen, met de bepaling, dat, om lid van de „Wijkverpleging" te worden, het ver plichtend wordt gesteld lid van ..Het Wille Kruis" te zijn. Men oordeelde liet beter dien weg niet op te gaan, terwijl besloten werd do minimumcontributie te bepalen op f 2 per lid en per jaar. Nu.het schilderen van het interieur van de Ned.-Ilervormde Kerk te Hoofddorp) gedeeltelijk zijn beslag heeft gekregen, i» 't zoo geregeld, dat a.s. Zondag godsdienst-; oefening kan worden gehouden. Daarna zal' met 't afschilderen en restaureeren nog wal een 3-tal weken gemoeid zijn, zoodat o* Zondagen 15, 22 en 29 Maart het kerkge bouw niet in gebruik zai kunnen worde*

Leidsch Dagblad | 1925 | | pagina 5