No. 19931. MAANDAG 2 MAART Anno 1925 Officieele Kennisgeving. STADSNIEUWS. st voornaamste nieuws van heden. LEIDSCH DAGBLAD PRIJS DER AD VERTENTIEN SO CU. per regel. Bij regelabonnement belangrijk lageren prijs. Kleine Advertenliën, uitsluitend bij vooruitbetaling, Woensdags en Zaterdags 60 CU, bij een maximum aantal woorden van 80. Incasso volgens postrecht. Voor eventueele opzending van brieven 10 CU. porto te betalen. Bewijsnummer 6 CU. Bureau Noordelndspleln Telefoonnummer» voor Directie en Administratie 175 en 1835 Redactie 1507. Postchèqua- en Girodienst No. 57055 Postbus No. 54 PRUS DEZER COURANTi Voor Leiden per 8 maanden ƒ2.35, per week Buiten Leiden, waar agenten gevestigd zijn, per week Franco per post 2.35 portokosten. ƒ018. „0.18. Mt nummer bestaat uit DRIE Bladen EERSTE BLAD. GEMEENTELIJKE VISCHVERKOOP. Aan den gemeentelijken vischwinkel, Vischmarkt 18, tel. 1225, is DINSDAG ver krijgbaar: SCHELVISCH ii f 0.21, SCHOL k f 0.21—f 0.32, Geh. KABELJAUW h f 0.25 per pond en HARING f 0.05 per stuk. N. C. DE GIJSELAAR, Burgem. Leiden, 2 Maart 1925. De UtrechtscUe Indische faculteit. Mr. I. A. Nederburgh, lid van den We tenschappelijker! Raad der Stichting Bijzon dere Indische Faculteit te Utrecht, schrijft, dat hot verweerschrift „De aanslag op Ledden" in „De Gids" aanleiding tot twee verklaringen geeft. Wanneer de „valsche getuigenis", de „reeks betichtingen", waartegen de zeven Leidsche hoogleeraren-onderteekenaar3 van dat verweerschrift zich te weer stellen, hen in hun goeden naam als eerlijke dienaren der wetenschap aantastten, betreurt hij dit oprecht en verscheidenen hunner kent hij zelfs sinds lang als mannen, die uitmunten door groote kunde en door toewijding aan wat naar hun overtuiging goed is. Wanneer zij niets meer hadden gezegd dan: „wjj hebben steeds te goeder trouw, naar ons beste weten en onze overtuiging gespro ken en gehandeld" en hieraan zal, meen ik, niemand twijfelen was dit ai voel- doende geweest om hun persoonlijkheden van blaam te bevrijden. Zijn tweede verklaring beeft betrekking op esn zaak, die met do Leidsohe in nauw verband staat: de dtichtingj die ten doel heeft aan de Utrechtsche universiteit hoog leeraren aan te stellen voor dezelfde vak ken van Indische studie, die nu alleen vol ledig worden gedoceerd te Leiden, welks universiteit daardoor fe.telijk het monopolie heeft van wetenschappelijke opleiding voor Ir.disohe rechterlijke en bestuursambten. Elk monopolie heeft een gevaarlijke zijde, en dit te meer, naarmate de personen, aan wie het is toevertrouwd, uitmunten. Op weteusohappelijk gebied geldt hierop geen uitzondering. Juist, wanneer de leeraren eener éénige school over buitengewone ga ven beschikken, zelfs van genialen aanleg. zt:u en ineesleepend spreken, ontstaat in bedenkelijke mate gevaar voor zekere een- .ijdigkeid, overdrijving; j"a zelfs voor door- drrjverij. Dat er een meerderheidsopvatting bestaat, dat één richting de heerschende is, kan moeilijk voorkomen of afgekeurd worden; maar er bestaat onderscheid tus- sohen heerschappij en alleenheerschappij. Nu is liet ter voorkoming van zulk een origewonschte alleenheerschappij noodig, dat aan beide zijden met gelijke wapenen kan worden gestreden. Wanneer aan de eene rtjdte wordt beschikt over een spreekge stoelte, waarnaar de studeerenden worden terwezen; over mannen, die zicli wijden aan de zaak. waarover het gaat, on die door bun hoogleeraarsambt een bijzonder recht van spreken krijgen, terwijl aan de andere zijde slechts personen slaan, die niet be paald geroepen zijn om zich op d.e zaak toe to leggen en daarover het woord te nemec, drui zjjn de partgen ongelijk, niet ten gevolge van de ongelijke wa rde hunner verschillende' opvattingen, maar door onge lijkheid der voorwaaruen, waaronder de strijd der mcemngen wordt gevoerd. Hoewel hg toegeeft, zoiis vooropstelt, dat bet bij hooger onderwijs in vakken als staatsrecht onmogelijk is de politiek gehad onaangeroerd te lat.-n, wijst hij er op, dat de politieke verschillen in dezen niet de eenige, zelf3 niet de voornaamste, zijn, die opheffing van het onderwijsmonopobe wen- scbelijk maken. Er zijn tal van andere vraag stukken aangaande de beteekenis van bepalingen, haar nut, den graad harer toe passelijkheid, enz. waarbij de politiek niet maar het algemeen belang toen wel degelijk betrokken is en waarover ver schillend gedacht wordt Ook ten aanzien van doze is het zeer gewenscht, dat „de Leidsche School" niet de aileenheersciiende zg, omdat zg te uitmuntend is om zonder tegeuwicht ongevaarlijk te blijver). Hanneer voor de stichting eener „Indi sche faculteit" te Utrecht andere dau hier hier genoemde redenen zijn aangevoerd, ih ukken deze (en hij heelt daar goede gronden voor) niet de overtu.ging uit van ito meerderheid der stichters cn zeker niet do overwegingen van degenen, d.e instem den met dat voornemen, oïa het zelte wilden ondersteunen. Die steun zou niet zijn ver leend, wanneer de bedoeling der stichting was leeraren te doen optreden zondor hen vc.komen vrij te laten om hun ambt uitslui tend naar hun wetenschappelijke overtuiging te vervullen. Dat do stichters behooren tot degenen, die in Indië belang stellen, ook ornaat zg daar belangen hebben, dat zij te zamen de gelden verschaften, zonder welke een Indische faculteit te Utrecht niet kan bestaan, zal niemand ontkennen; maar dat ®J zoo dom zouden zijn te verwachten door •un stichting een instelling tot behartiging hunner bijzondere belangen te kunnen ver krijgen, is (ronduit gezegd) een onzinnige veronderstelling. Zij mogen eigen belangen hebben, door deze stichting hebben zij het algemeen belang gediend. Mnriekvereeniping „Werkman» Wilskracht". De oude en in de werkmanskringen be kende muziekvereeniging „Werkmans Wils- kraclit" heelt Zaterdagavond in de groote Sladszaal ter gelegenheid van haar 23-jarig beslaan haar Clste uitvoering gegeven. De vereeniging wordt dus oud, uiaar ver oudert gelukkig niet, en daardoor blijft de belangstelling voor baar uitvoeringen steeds groot. Zaterdagavond was de zaal beneden ook weer geheel bezet. Met het oog op een uitvoering in den Foyer was de galerij ge sloten. Ware ook deze toegankelijk geweest, dan zou zij eveneens zijn volgeloopen. Het bestuur moest ten slotte den verkoop van programma's, tegelijk bewijzen van toegang, stop zetten. Even acht uur opende de voorzitter, de heer J. Verver, met een hartelijk woord van welkom tot de aanwezigen en richtte zich in het bijzonder tot de heeren donateurs en donatrices en de afgevaardigden van zuster- vereenigingen. Hij sprak levens woorden van waardeering ten opzichte van de be- schermheeren, de heeren F. en C. Th. Dries- sen, die hier niet aanwezig konden zijn en aan wie hij dank bracht voor alles wat hij in het afgeloopen jaar weder voor de Veree- niging deden. Verder gewaagde hij met lof van het werk van den eminenten directeur, den heer Ger. Dik, onder wiens leiding het korps een goede toekomst tegemoet gaat. Daarna gaf hij een kort overzicht van den toestand der Vereeniging, waaruit bleek, dat deze nog steeds in bloei toeneemt en het led dental stijgende blijft. Aan contributie werd ongeveer f 400 ontvangen. Met het houden van concerten en het geven van muziek bij optochten etc. werd de kas versterkt met een bedrag van circa f500. Overigens steunt de Vereeniging geheel op eigen krachten en op de bijdragen van donateurs. In het programma, dat in zoo veler han den komt, worden geen advertenties opge nomen. Het bestuur is van oordeel, dat niet mag geteerd worden op de beurs van nering doenden. Ten slotte deelde de Voorzitter nog mede, dat de Vereeniging bij het Nationaal Con cours, dit voorjaar te Velzen te houden in do eere-afdceling zal mededingen. Hij wekte den leden op, dat zij, met het oog daarop, de repetities getrouw zullen blijven bijwonen en wenschte tot besluit alle aanwezigen een prettigen avond. Deze toespraak, die tot in alle hoeken van de zaal doordrong, werd met belangstelling aangehoord en aan het slot hartelijk toege juicht. Ilierna maakte het uit meer dan vijftig personen bestaande muziekkorps zich op, om de aanwezigen het eerste deel van het pro gramma, op de muziek, te 'vergasten. Het programma was dank zij den goeden smaak van den leider, oud-dirigent, zooals men weet, van het helaas opgeheven „Vierde", met zorg gekozen. De inzet, een marsch van Degrer, getiteld: „Le Tribut de Zamora", sloeg al dadelijk in en was een gelofte van het welslagen van de volgende nummers, welke gelofte dat kunnen wij al vast zeg gen werd ingelost. Achtereenvolgens werden gegeven: Ouver ture „Banditen-Streiche" (F. von Suppé); „Donausagen Walzer" (J. Fucik), „Ich wollt meine Liebe ergösse", duet (F. Mendelssohn), Lied uit „Czaar und Zimmerman" (A. Lort- zing) met solo, die door den heer P. Plezier verdienstelijk werd uitgevoerd en: Grande Fantaisie sur les motifs de l'opera „Faust" (de Gounod, arr. Dunklor), waarna met een marsch besloten werd. Wij zullen niet elk nummer apart be - spreken en evenmin zoeken naar de vlekjes, die ook deze uitvoering natuurlijkerwijs nog aankleefden. Dit zou onbillijk zijn jegens deze dileltanlen-werkliedBn, maar wij mogen mei voldoening constateeren, dat er ook nu weder door „Werkmans Wilskracht" goed werk is gepresteerd. Wij voorspellen de Ver eeniging straks op het concours in Velzen succes. En dat zal dan te danken zijn, naast de goede leiding, aan de volhardende sludie van de leden, die, zooals de heer Dik ons verklaarde, bijna nooit een repetitie ver zuimen. Na de pauze toonden een aantal leden en enkele dames dat zij ook geen vreemdelin gen zijn op het tooneel. Behalve eenige voordrachten, die bijzonder in den smaak vielen, werd op niet onverdienstelijke wijze een kluchtspel in Iwee bedrijven opgevoerd. ,,De geheime opdracht" getiteld, waaraan een hartelijk applaus ten deel viel. De zeer geslaagde avond werd besloten met een bal, waarbij het „Strijkje" dat den den geHïelen avond verdienstelijk werk le verde, goede diensten bewees. Feestavond Arbeidersreisvereeniging. Zaterdagavond heeft de afdeeling Leiden van de Nederlandsche Arbeidersreisvereeni ging „De Natuurvrienden" haar éénjarig bestaan luisterrijk gevierd met een gran dioos feest in de groote zaal van „Zomer- zorg". Verschillende Vereenigingen verleende tot deze verjaardagviering baar welwillende medewerking, wat niet weinig bijdroeg tol het succes van dezen avond. Het waren de tooneel vereeniging „Het leuke zootje", ge heel bestaande uit leden der Reisvereeni- ging, en liet harmonie-gezelschap „Crescen do", onder leiding van den heer D. v. Wouw. Geen wonder, dat, waar voor dezen avond een revue op het programmaa slond, geheel betrekking hebbende op diverse gebeurtenis sen gedurende het eerste levensjaar der Vereeniging, de belangstelling maximaal was en de zaal stukken te klein bleek, zoo dat, toen de Voorzitter, de heer Poelijoe, den avond opende, velen zich met een staan plaats moesten tevreden stellen. Spreker heette allen hartelijk welkom, inzonderheid den bondsbestuurder Diebrink, die, in plaale van den heer Grimm, die verhinderd was le komen, een propaganda- rede zou houden. Tevens wijdde spr. een bijzonder woord van welkom aan alle me dewerkenden. Waren er bij de tiling slechts 14 leden, dank zij vooral liet harde werken van den secretaris, den lieer Limburg, groei- I de dit aantal tot 112. Met de toeneming van het aantal vacanliedagen verwachtte spr. ook toeneming van het ledenaantal. Tot slot sprak spr. ook de hoop uit, dat deze avond zou bijdragen (ot den innerlijken groei der Leidsche sfdecling. Hierna trad als spr. op de bondsbestuur der Diebrink, die begon bijn vreugde uit te spreken over hef beleid van het bestuur, dat door het organiseeren van dezen feest avond opnieuw blijk gaf vooruit te willen gaan om den menschen kondschap Is doen van het groole belang, dat het lidmaatschap der N. A. R. V. met zich bracht. Deze Vereeniging immers heeft, behalve dat zij financieele voordeden afwerpt, ook nog een groole cultureele waarde, daar zij de arbeiders in de gelegenheid stelt door hun reizen en trekken wat meer ontwikke ling op te doen. Hierdoor toch, aldus spr., komen wij in aanraking met onze buitenlandsche kamera den, hetgeen de vriendschapsbanden ver sterkt en zoodoende alle arbeiders eensge zind doet zijn bij hun verschillende te voe ren acties, zooals bijv. voor de ontwapening. Uit den groei van het aantal afdeelingen hier te landen valt wel le concludeeren, dat or reden is tot feestvieren. Toont door uw activiteit, dat gij belang stelt in de goede vriendschappelijke ver houding tusschen alle arbeiders onderling en steunt door u aan le melden als lid der N. A. R. V. deze Vereeniging in baar loffelijk streven: het reizen onder de ar beiders meer en meer te doen toenemen. Alvorens begonnen weid met de opvoe ring van de revue, liet het harmonica-gezel schap „Crescendo" zich* hooren, waarvan de leden allen keurig gekleed zijn in wilto pantalons, welk gezelschap op zeer verdien stelijke wijze den Crescendo-marsch, ge componeerd door den dirigent Van Wouw, ten gehoore bracht. Hierna kwam het glanspunt van den avond: de opvoering van de propaganda- revue in vier bedrijven en een voorspel: „Wat zal me nou gebeuren?", geheel ont worpen en samengesteld door ean viertal leden met muzikale illustratie van den heer Van Wouw. Ziehier den verkorten inhoud: Naar aanleiding van een oproep om in Leiden een afdeeling van de N. A. R V. op te richten; besluiten Kloris en Joris, een stel derde-rangs-verslaggevers, naar deze plaats ta gaan om van dit feit verslag te maken voor hun krant. Verschillende wederwaardigheden maken zij daar mee, o.a. een bestuursvergadering ten huize van den voorzitter Poelijnen en een ledenvergadering. Op die ledenvergade ring zien zij zeer veel geld storten en arm als zij zeiven zijn, beramen zij een inbraak bij den penningmeester Van Woudenheuvel. I Maar in plaats van geld vinden zij een proclamatie van den secrelaria Lamberg, inhoudende de verplichtingen van de leden tegenover de Vereeniging. De revue bevatte tal van rake zetten op bestaande Leidscho toestanden en oogstte een buitengewoon groot succes; na ieder be drijf werd er hartelijk en langdurig geap plaudisseerd en zelfs bij open doek klonk af en toe een schaterend gelach. Da pauzes werden op aangename wijze bekort door muziek van „Crescendo"; de heer Van Wouw heeft met zijn gezelschap reeds een vrij groole hoogfe bereikt en legde veel eer in, zoodat hij zijn hard zwoegen, om de Vereeniging op dit peil te brengen, met succes bekroond zag. Aan het eind der opvoering reikte de Voorzitter aan mevrouw Van Zoest als aan brengster van het honderdste lid, een stel fraaie messenleggers uit. Het slot werd ge vormd door een mooi tableau vivant, uit gevoerd door een achttal jongedames, en het was reeds bij tweeën, alvorens een aan vang kon worden gemaakt met het geani meerde bal, dat tot diep in den nacht de aanwezigen op de been hield. In de Pieterskerk heeft gisteravond ds. M. J. Punselie, predikant bij de Ned.- Herv. Gem. alhier, die 26 Februari Jl., zon ale wij toen meldden, onder groots belang stelling zijn vijf-en-twintigjarige ambtsbe diening 1e Kuinre, te Nijverdal en te Lei den heeft herdacht, een gedachtenispredi katie gehouden. Nadat de jubilecrende Ieeraar, die,door ambtgenooten en ouderlingen en diakenen naar den kansel was geleid, de twaalf Ge loofsartikelen en Psalm 126 had gelezen en in gpbed was voorgegaan, hield hij zijn pre dikatie naar aanleiding van Markus 4: 2629, en wel meer in 't bijzonder over de heerlijkheid der roeping van den Evangelie prediker. Na de eigenlijke predikatie richtte zijn- eerw. meer in 't bijzonder het woord lot eenige jversonen en kerkelijke colleges, be ambten en bedienden.Hij verheugde zicli in de tegenwoordigheid van zijn bejaarden vader van elden herwaarts gekomenge dacht met dankbaarheid zijn ouderlijk buis en ds. J. van Dijk, van Doelinchem; gaf een groef cn eenige hartelijke woorden mee aan de afgevaardigden van zijn eerste gemeente Kuinre en wijdde ook eenige herinneringen aan Nijverdal. De burgemeester, wiens tegenwoordig heid elders werd vercischt en die alzoo hier niet kon zijn, had hiervan kennis gegeven maar aanwezig zag spr. leden van het da- gel ijksch bestuur en van den Raad der bur gerlijke gemeente; en den burgemeester en hun bracht hij dank voor hun betoonde be langstelling dezer dagen en voor den sleun, hem door de overheid verleend met betrek king lot zijn arbeid in „Endegeesl" c. a. en in verband met die wat aangaat scholen en werk in zijn wijk. Woorden van erkentelijkheid sprak ds. Punselie lot zijn collega's, ds. Schokking, wien hij herstel toewenschte, inbegrepen, ook voor het sclioone, geschenk, hem uit hun kring vereerd; tot lien, die met hem voor het onderwijs en in zijn wijkarbeid behulpzaam zijn; tot den Evangelist en de wijkzuster. Ten slotte tot het comité, dat hem namens de Gemeente bij monde van prof. Van Nes, mede hier aanwezig, geluk- gcwenscht en verrast had, waardoor hij diep getroffen, beschaamd, verootmoedigd, maar ook rijk en gelukkig gemaakt was door de Gemeente; lot zijn catechisanten, zijn vriend ds. Blauw, uit Scholen, en tot zijn echtgenoole. In ruime mate heeft hij ondervonden de liefde van God en van menschen, welke hem prikkelt tot nieuwe toewijding. Na het dankgebed en het uitspreken van den zegen werd den Ieeraar toegezongen Gefang 224: 1 en 5 (gewijzigd). Verder was in dezen dienst gezongen: Gezang 194: 1 en 6; Psalm 89: 7, Gezang 50: 4 cn Psalm 72: 10 en 11. Gisteren was het vijftien jaar geleden dat de burgemeester dezer gemeente als zoodanig werd geïnstalleerd. De heer H. van den Upwich, alhier, tot Bemi-arls bevorderd, is bestemd lot re serve-officier van gezondheid bij het leger hier te lande. Bij Kon. besluit is benoemd lot secre taris van den voogdijraad alhier mr. P. E. Briët. Zaterdagavond was bet voor de Leid sche Groningers weer eens aantreden in de Harmonie en zeer velen hebben aan het parool gehoor gegeven. Er heerschta een zeer gezellige stemming, die gebleven is tot het einde toe, en dat was vrij vroeg in den morgen Dat de stemming zoo fleurig was, daar van komt de eer in hoofdzaak toe aan den heer P. J. Werkman, secretaris van de Vereeniging De Gröninger Spraok, die ex pres „oet stad" was overgekomen om van zijn voordrachtskunst le doen genieten. En genoten is er, zeldzaam. In minder dan geen tijd had de heer Werkman zijn gehoor geheel te pakken met zijn voördracht van echt Groningsche stukken ln proza en poëzie van Geert Teis, Rielema, Dijkstra en vooral niet te vergeten, van den voordrager zelf. Ernst werd afgewisseld door luim en eenige stemmingsbeelden en enkele kort maar krachtige puntdichten vulden het program. Do voordrager toonde zich een meester ln de diverse genres. Met flinke, makkelijk aanslaande duidelijk verstaanbare stem gaf hij vol nuanceering het Groningsch, waarin hij een matador is cn een kenner first rate, zoodat men hem zeer dankbaar was. 't Was een bijzonder mooie avond voor de Leidsche Groningers. Na afloop naluurlijk een dansje, etc. Gisteren, 1 Maart, was het veertig jaar geleden, dat onze stadgenoet P, Var- mey, thans meesterknecht bij den heer T. Boekee, bloembolle nkiveeker aan den Hooge- Rgndtlk, Op 12-jarigen leeftijd in dienst kwam bjj diens vader en als een erfstuk der familie door den zoon in dienst werd gehouden. Men kende de goede eigenschap pen van de Vermey's, daar de vader van den jubilaris ook reeds bij de firma had gewerkt. De zoon won door Ego ijver en oppassendheid het volle vertrouwen van de opvolgende patroons, zoodat hij tham als ae eerste van net personeel wordt beschouwd en bg afwezigheid van den patroon de leiding beeft. Het was dus wel te voorzie:,, dat dit jubileum niet onopgemerkt zou voorbijgaan en dat vooral de heer Boekee en 'familie blijken van belangstelling zonden toonen. Zondagmorgen werden de jubilaris 'en diens huisgenooton reeds verrast met een keurige bloemenmand, getooid met de eerste frisse he voorjaarsbloemen en een bloeiende plant in pot Dooh daarbij bleef hot niet, s Middags kwamen de heer en mevrouw Boekee den trouwen werkman en diens echt genoot® en kindoren persoonlijk gelukwen BINNENLAND. De Kon. Familie vertrekt morgen naai Zwitserland. Mededeelingen omtrent den vliegtocht Ne derlandIndië. Den Haag wil een eigen zomertijd invoe ren. -, Schrijven van het Tweede Kamerlid Van der Voort van Zijp. Voor 1 Mei a.e. is een wetsontwerp tol wijziging der Drankwet te verwachten. BUITENLAND. - De Fransche Kamer neemt de financieel! wetten aan. Na Rijkspresident Ebert's dood. Het vraagstuk der veiligheid schijnt ta worden aangesneden. Modus vivendi tnsschen Frankrijk en Dnitschland geteekend. De begrafenis van Bronting. schen. De heer Boekee richtte zich met vriendelijke woorden tot den jubilaris en wees er op, dat hg altijd zgn be6t heeft gedaan. Of hg werkte onder toezicht van den patroon of niet, dat kwam er niet op i aan. Hij deed altijd zgn plioht; lijntrekken stond niet in zgn woordenboek. Zoo is hij in do veertig jaren, die voorbijgingen, véér hg het zelf wist een voorbeeld gewoeet voor het overige personeel en heeft hij zich het vertrouwen van zijn patroon vol komen waardig gemaakt, en dat wilde de heer B. hem nu eens zeggen. Met den wensch. dat hg in het voile bezit van zgn krachten nog tal van jaren met hem zal mogen samenwerken in hot belang der kweekerg, bood da heer Boekee den jubilaris als tastbaar bewijs van waar deering oen 'gouden horloge in etui aan, vergezeld vpn een enveloppe met inhoud, weikon de familie naar eigen goedvinden zou kunnen aanwenden. Intusschen waren ook de kinderen van den patroon gekomen en allen drukten den jubilaris en den anderen leden van het gezin de hand. De jubilaris, getroffen door zooveel har telijkheid, dankte ontroerd den patroon voor de vriendelijke woorden en voor de stoffe lijke blijken van waardeering, hem geschon ken. Hjj hoopte, dat God ook ln de toe komst aan den heer Boekee en dien3 gezin Zgn zegen niet zal onthouden. I Ook van het personeel ontving de Jubilart» bewijzen van' vriendschap en waardeering. Gisteren herdacht de heer P. J. J. van Weerlee, kantoorknecht op het postkantoor alhier, den dag, waarop hij véér 25 jaar ln dienst der posterijen trad. Natuurlijk ontbrak het den jubilaris op dezen dag niet aan be langstelling. Om twaalf uur werd hij te zij nen huize gecomplimenteerd door een drie tal afgevaardigden van het personeel, dal hem met een toepasselijk woord een prach tige varenplant, een mooi rookstel en een kistje sigaren overhandigde. In den namiddag kwamen ook nog ver scheidene superieuren den jubilaris bun ge- lukwenschen aanbieden, terwijl vandaag nog de directeur van het postkantoor namen» den directeur-generaal kwam feliciteeren. Door den heer P. Oi v. d. Stoel, bouw kundige te Wassenaar, werd lieden voor middag in bet café Ramaker, Leiderdorp- sche hek, te Leiderdorp, namens den heer Jl P. v. d. Stoel aanbesteed het bonwen van een boerderij met tas op oen terrein, gelegen aan het Rgm- en Sohiekanaal naast do Leidsohe Zweminrichting' onder Zoeter- wouda Voor de inschrijvers, ln liet geheel 12, hun inschrgvingBbiljelten bij' den aannemer deponeerden, werd door een hunner ge vraagd of den iaagsten inschjjver, wanneer hjj zelf goed en ae borgen soliede waren, hem het werk zou worden gegund. Nadat hierop een bevredigend antwoord was ge geven en verzekerd werd, dat de aanbe steding sorieus kon genoemd worden, wer den de inschrijvingsbiljettcn overgelegd. Zij waren van de heeren A. M. Volleberg, Zoe- terwoude, voor f31949; W. Marcelis en H. Heemskerk, Leiden, voor f31200; J. d« Later en P. Meijer, Leiden, voor f30872; P. Kort en G. v. 4 Wiel, Rijnsbilrg, voor f30500; Jac. Warnaar, Leiden, 13J330; J. Splinter, Leiden, voor f29695; Joh. Jansen, Hoogmade, voor f27800; J. Vonk, Alphon a_d.-Rjjn, voor f26977; Gebrs. A. onN. Mol, Leiderdorp, voor f20690; J. Hogendoorn, Leiderdorp, voor f26650; H. van Daalen, Zoeterwoudo, voor f24740; en H. D. van Osnabruggerj. Leiderdorp, voor f 28.

Leidsch Dagblad | 1925 | | pagina 1