9ËÏ dene wijziging, maar, wij, voor ons, zijn van oordeel^dat de ploeg er eerder door ver zwakt dan door versterkt is. Sigmond moge een uitstekend speler zijn geweest, tegen woordig schijnt liij or in D. F. G. niet zoo heel veel van terecht te brengen, terwijl De Xatris daarentegen bijkans iederen Zondag weer geroemd wordt om z'n keurig spel. Het is voorzeker waar dat de Ajaxied wel eens nukken vertoont, maar of dit nu van danigen omstigen aard is dat z'n vervan ging door Sigmond er door gerechtvaardigd wordt meenen wij eenigszins in twijfel te moeten trekken Ook de wijziging ten aan zien van de bezetting der rnidvoor-plaats stemt ons een weinig sceptisch. Vele malen achtereen zijn nu uit hét Noorden al berich ten gekomen dat de nieuwe internationale midvoor De Haas (Be Quick) z'n uitsteken den vorm van het vorige seizoen ten een en male kwijtgeraakt en hij bovendien niet >voldoende getraind is. Waarom de N. E. C. hem dan in de plaats heeft gesteld van Pijl, •die toch in Parijs buitengewoon goed en tegen Zuid-Afrika heel verdienstelijk heeft gespeeld, begrijpen wij niet goed. Neen, een versterking zien wij in deze twee wijzi gingen nog niet. Wij hopen echter dat de commissie goed zal hebben gelast en dat een zege legen de Belgen er het Tesultaat van zal zijn. Het fpjt dat de kern van de ploeg gehandhaafd is, geeft hoop. dat het nog wel eens meevallen kan. Uitslagen van gisteren. NEDERDANDSOHF. VOF.TB ALBON D Kamp. van Nederland: H.B.S.—Gf> Ahe*d 4—2. Promotie en degradatie: V.O.C.—A.D.O.- 4-0. Competitie, res. 2e klasse A: A.S.O. II— B >1.T J[ 2—2. Hes. 3e klasse: S.V.V. Ill—Lugdunum TC 2. Zuidel. Ie klasse: M.V.V.f-X.A.C. 0—2. Noordel. Ie klasse: AlcklcsVeendam 0—0 N.V .B.-bekerLugdunumCorinthians 0; U.V.S.Xerxes afgelast. Van Overal. De eerste wedstrijd odi het landskam pioen schap heeft een zege voor H.B.S. ge bracht. De wedstrijd van de kraaiên tegen Go Ahead stond niet/bepaald op hoog peil. maar de thuisclub was toch een tikje bete: en bovendien veel sneller. De kraaien won nen den wedstrijd trouwens Teeds in de eerste twintig minuten, toen zij schitterend samenspeelden en de ga-sten absoluut over donderden. Vijf minuten na het begin gaf ^Van Thiel reeds aan z'n club de leiding ter wijl Baer van Slangenburg spoedig daarna den voorsprong tot 2—0 opvoerde. Wel wist .Go Ahead zich toen te herstellen, en daalde tevens het tempo van H.B.S.maar de ach terstand bleek voor de Deventenaven te groot te zijn. De partijen wogen verder goed tegen elkaar op. Nog voor rust scoorde Hallo tegen, maar dadelijk na de hervatting bracht Smeets den stand óp 31, terwijl De Vries spoedig nummer vier in de Deven ter touwen joeg. Direct daarop had Halle «den stand op A2 gebracht, toen Vermetten miste, maar daarbij bleef het ook. H.B.S, won welverdiend. Onderwijl is gisteren weer een nieuwe kampioen aangewezen, en wel N.A.C. dat in Maastricht na harden strijd met 20 Avon van M.V.V. won. Voor de competitie werd te Leiden gespeeld tusschen A.S.C. -II en B.M.T. II. Het resultaat was een ver deeling der punten, terwijl Lugdunum II meteen 20 zege uit Schiedam terug keerde Tenslotte eindigde in het Noorden de match AleidesVeendam puntloos. De Mep. pelers kunnen nu alleen nog met W.V.V. gelijk komen indien zij zelf in Leeuwar den winnen van Frisia en W.V.V. thuis verliest van Leeuwarden, hetgeen inmiddels, al zeer onwaarschijnlijk schijnt. Voor do promotie- en degradatie-compe titie in afdeeling II speelde V. O. C. thuis tegen A.D.O. Beide ploegen Ataren A'olle-' dig. ♦e Rotterdammers zijn onmiddellijk het sterkst en <?r wordt, een groot- aantal hoek schoppen op het Haagsche doel genomen, waarbij blijkt, dat A.D.O. over een uitste kenden doelman beschikt. Bij 'n snellen uit val van A.D.O. zendt W. Tap een lastig schot in, dat Bikkers tot hoekschop ver- t. Na ongeveer 10 minuten spelens Scriwaoefc een fceiten tm, naar v. d. Eb, die onhoudbaar doelpunt; (10). Y.O.O. blijft het beste van het spel houden, doch voor doel wordeh talrijke kansen gemist. Tegen het einde a-an do eerste speelhelft werkt A.D.O. zich wat los, doch de Haagsche voorhoede, waarin W. Tap op halve kracht speelde, is weinig gevaarlijk. Rust komt met onveranderden stand. Na de hervatting is V.O.C. overwegend sterker geweekt. De Haas brengt- eenmaal keurig op, passeert de gelieele Haagsche a'erdediging en vergroot op zeer fraaie wijze den voorsprong. Vlak daarop brengt Wei- dema, uit een korten center a*an Van Evo.r- dingen, den stand op 30. Het wordt (?en spel van kat en muis, het regent schoten op het Haagsche doel, doch doelman Quax behoedt zijn club voor een debacle. Toch kan hij niet verhinderen, dat Van Ever- dingen, na goed opbrengen van Groosjo- han, voor de vierde maal scoort. Hoewel Y.Ó.G. nog ettelijke kansen krijgt, blijven doelpunten verder uit, zoodat de Rotter dammers met 40 winnen. LugdunumNed. Corinthians 00. Als om ruim twee uur scheidsrechter van der Moer beginnen blaast stellen de volgende elftallen zich op: Mac. Neill T. Kessler Swarlouw Koentze Kamperdijk Robertson Boelie Kessler .Taan Bulder Chapelle mr. Welcker Jurgens a Keereweer Jieuering Rn velaar Pioman B*. Goddijn A. Goddijn Van Wel v. d. Nat Bekkering Trouwe© v. d. Berg Reeds aanstonds forceerL Lugdunum een corner, welke echter door Keereweer achter getrapt wordt Aanvankelijk gaat het spel vrijwel gelijk op met de Corinthians iels in de meerderheid. Wanneer Tony Kessler den bal binnen strafschopgebied met de hand bewerkt ontgaat dit den scheidsrechter. Keereweer zien wij even later een ver goed schot lossen, wat-Mac Neill evenwel naar behooren -verwerkt. Dan gaat .lurgens er van door, snel rent hij langs de lijn, zwenkt naar binnen, doch zijn schot is iels Ie hoog gericht. Even lalor doet hij het beter, maar thans weet v. d. Berg het gevaar te bezweren. Als deze laat-* ste even later het doel heeft verlaten, wordt de bal ingeschoten, doch Bekkering Aveet vanaf den doellijn nog weg te koppen. De Corinthians vertoonen een goed sluitend samenspel, tactisch en technic*1, zijn zij ver de meerderen van de groenwillen, doch de verschillende manoeuvres worden te langzaam uitgevoerd, zoodat meestal Lug dunum kan ingrijpen. Gaandeweg komt Lugdunum meer in den aanval, waardoor de achterhoede der gasten, slecht gesteund door de halflinie, liet hard te verduren krijgt. Swartouw en in laatste instantie Mac Neill weten echter het doel voor doorboring te vrijwaren. Nog voor rust denken wij de blauwbroeken te zien scoren, wanneer Jaap Bulder een voorzet van Welcker ineens op vangt en inkogelt. doch van der Berg weet vallende het leder weg te slompen lot cor ner. welke niets oplevert. Rust gaat in met blanken stand. Na de thee blijken Bulder en Boelie Kessler van plaats te zijn verwisseld. Nau welijks is begonnen of B. Goddijn staat voor open doel, doch de bal gaat schuin Aroor liet doel langs, zonder dat hij het leder kan bereiken. De Corinthians raken thans uitgespeeld; Tony Kessler vooral beweegt zich bijna niet meer van zijn plaats. Swar touw en Kamperdijk zijn echter overal en geven den groenwillen voorwaartsen geen schijn van kans. Chapelle zwoegt, dat hel een lust is, maar kan het tempo lenslotte ook niet meer bijhouden. Lugdunum heeft niet over pech te klagen, wanneer Bulder uit een fraaien through-pass yan Boelie te gen Óen uitgeloopen van der Berg aanschiet Jurgens mist dan een prachtkans door voor open doel nog over te geven, in stede van le schieten, waardoor Bekkering nog tijdig in kan grijpen. Wij noteeren dan een serie aanvallen der Corinthians, uit een waarvan Boelie buiten bereik vap Van der Berg kei- tmd tegen de kt actaeti Ook W^kkma, waagt een kansje. doch het hanie schot wordt door den groen-witten keeper fraai gehouden. Bulder mist nog eens voor open doel en dan is het einde met nog steeds Manken stand. Een gelijk spel geeft goed de verhouding weer; 't is voor Lugdunum wel jammer, dat zij, na dit goede resultaat toch reeds voor de volgende ronde uitge schakeld is. Bij Lugdunum waren doelman van der Borg, Bekkering, van Wel en Roman de bosten, bij de Corinthians traden Swartouw Kamperdijk, Welcker en voor rust ook Jur gens het meest op den voorgrond. Scheidsrechter Van der Moer had een ge makkelijke taak en verrichtte deze haar, behooren. A. S. C. II—B. M. T. II 2—2. In een zeer slecht gespeelden wedstrijd hebben A. S. C. ep B. M. T. de puntjes ge deeld. De Hagenaars met degradatiegevaar voor oogon, werkten als paarden, terwijl onze stadgenooten het bijzonder gemakke lijk opnamen. Een beoordeeling der spelers willen we achterwege laten, daarvoor was het geheel te slecht en te onbelangrijk. Over hel verloop van den wedstrijd het^ volgende: Om ruim Iwee uur stellen beidei partijen zich onder leiding van den heerj Hakker au grand complet op. Het begin Isj voor de roodzwarten en Mever schiet inj deze periode in zeer moeilijke positie via de dwarslat achter. Rood-zwort blijft domï-i neeren en ziet haar meerderheid uitgedruktj in een keurig doelpunt van De .Tong. Lang hebben de rood-zwarte reserves echter geen: pleizier van hun voorsprong, want wanneer, bij een corner op het Leidsche doel eeltige) rood-zwarten mïskoppen, slaagt de B. M. T. cen-lervoor erin, onhoudbaar voor v. Doorn' tegen ie scoren. (11). Voor half time wordt er niet meer ge-, scoord. Vlak na de draaiing krijgt de Jong; een fraaien kans, hard schiet hij in, maar een B.M.T.-speler slaat den bal uit het doel penally. Meyer zal het vonnis voltrekken.' maar schiet zacht langs het doel. B.M.T.* komt nu stevig opzeilen en wanneer Wasse-j naar door onnoodig pingelen den bal kwijt' raakt accepteert de Haagsche linksbinnen dankbaar de hem geboden kans (12). Tien minuten voor het einde brengt Wam- sleker Jr. met een zeer hard schot van ver ren afstartd de partijen weer op gelijken voet. Vlak voor het eind ontstond nog een ge weldige scrimmage voor het Haagsche doel. tot 3 keer toe wordt de bal ingezet, maa; evenveel malen met zeer veel geluk weggewerkt. Het einde komt met onveran derden stand. Quick Boys IRaceel I 31. Raceel onderneemt direct eenige aanval len, welke niets opleveren. Reeds vrij spoe dig krijgt Haasnoot den bal toegespeeld en schiet onhoudbaar juist onder de lat. Raceel pakt vinnig aan, in het veld wordt aardig gespeeld, doch Voor doel zijn de heeren hunj lioofd kwijt. Eenmaal redt Ouwehand keurig- Bij een uitval van Q. B. krijgt v. Duyven-' bode den bal le pakken, geeft een voorzet, en v. (L Wilk werkt bij z'n pogen hem er! uit te houden het leder in doel. 20. Raceel komt goedkoop aan een tegenpunl, als de! Q. B.-verdediging tegen een van haar spe-' Iers aantrapt en de bal in het doel ver-, dwijnt. Rust gaat in met dezen stand. Vrij spoedig na de pauze weet Zwaan uit i een voorzet van rechts den stand op 3X te* brengen. Raceel onderneemt vele tegenaan- - vallen, meestal door Burggraaf geleid en de Katwijksche verdediging weet niet dan meif de grootste moeite stand te houden. Valk 1 speelt een keurige halfpartij en weet vele malen opluchting te brengen. Aan de an dere zijde onderscheidt zich Den Holder door steeds met verre trappen zijn gebied; te zuiveren. De verdedigingen blijven ver- der dan ook de baas en zonder dat verder' gescoord wordt eindigt deze in do beste verstandhouding gespeelde wedstrijd. Quick Boys II—A. S. C. IV 6—0. Een tiental „A. S. C.'ertjes" trachtten te maken wat er van te maken viel. Van meetf af aan speelden alleen de Katwijkers, met af en toe een absoluut gevaarloozen uitval van de rood-zwarten. Het duurde nog gerui- ruan tijd, eer Q. B. na vele vruchtelooze pnffgy"! beo doelpunten. Aan groote non-

Leidsch Dagblad | 1925 | | pagina 12