SPORTBLAD LEIDSCH DAGBLAD No. 8. Maandag 2 Maart Anno 1925 smHnHHH Het voornaamste nieuws van heden. VAN HET Telefoon Dir. en Adm. I9& Red. 1507 9 GYMNASTIEK. De nationale wedstrijden van „Brunhilde". De feestviering ter herdenking van het vijftienjarig bestaan van „Brunhilde" is be sloten mot het houden van nationale wed strijden voor dames. En het is ongetwijfeld een uitstekend besluit geweestl Wanl deze wedstrijden, welke gisteren in de groote Stadsz^al zijn gehouden en vele belang stellenden hebben getrokken, zijn in ieder opzicht ten volle geslaagd. De deelneming was uitstekend (er kwamen acht vereen i- gingen uit), terwijl de prestaties de ver wachtingen hebben overtroffen, zoodat hel een hoogst interessante sportdag is gewor den, die ook uit propagandistisch oogpunt van veel belang is geweest. Wij hopen dal de lichamelijke opvoeding in de Sleutelstad er spoedig vruchten van zal kunnen pluk ken! Reeds het feit alleen dat het publiek in zoo'n grooten getale was opgekomen om de gymnastiek, in haar mee9t aantrekkelij- ken vorm, te aanschouwen doet te dien aanzien intusschen het beste verwachten. Wij kunnen, uit den aard der zaak, na- Iuur!ijk geen uitvoerig verslag geven van al Jietgeen op dezen dag is uitgevoerd. Dat er vee! goeds te zien is gegeven zeiden wij reeds, en dat de deelnemende vereenigingen elkaar in kracht weinig ontliepen blijkt uit den uitslag, welke wij hierna zullen laten volgen. Toch meenen wij nog even te moe ten constateeren dat ook gisteren weer is gebleken dat de nieuwe richting in het vrouwenturaen zich steeds meer op den voorgrond gaat plaatsen, al moge dan ook aan de richtige vertolking nog wel het een en ander ontbreken. De wedstrijdoefeningen naar keuze ademden bijkans alle den nieu wen geest en zij verdienden de ruime be langstelling, welke er voor werd beloond, ten volle. Nu weten wij wel dat de eere- prijs werd behaald door een vereen iging, die oefeningen gaf. waarbij de oude rich ting prédomineerde (zuiver was zij o. i. ook al geenszins meer), maar dit feit alleen zegt toch waarlijk nog zeer weinig, wan neer men bedenkt dat het nieuwe, voor ons Hollanders, nog nauwelijks de kinderschoe nen is ontwassen en dus ook niet vrij is van de gebreken die met die jeugd onafwijs baar gepaard gaan. Evenwel aan het fraaie succes van bedoelde vereeniging, na melijk het Amsterdamsche Sparta", onder leiding van den heer Van der Zwaan. wen- schen wij daarbij in geenerlei mate eenigen afbreuk te doen. Wat Sparta gepresteerd heeft was &f. In een zeer snel tempo wer den de knotsoefeningen op onberispelijke wijze ten uitvoer gebracht. Het was het succes van den dag! Een minder prettig oogenblik zal, dunkt ons, de leider van 0. S. S. uit Zandvoort hebben beleefd. Hij kondigde aan vrije oefeningen in vloeienden vorm te zullen geven, en wij zagenge wone vrije oefeningen, welke wel is waar heel goed werden uitgevoerd, doch met de nieuwe richting bitter weinig gemeen ble ken te hebben. Te dien aanzien werd O.S.S. dan ook gedis^ualificéerd, doch de jury was bereid haa- isten prijs toe te kennen voor gewone vrije oefeningen, met welke .uitspraak de vereeniging accoord ging. Dr. Reys maakte bij de prijsuitdeeting deze uitspraak der jury in welgekozen bewoor- |dingen en zeer verzachtenden vorm bekend, maar de strekking er van vermocht hij toch niet te veranderen. Den Zandvoort- jschen leider zal het vermoedelijk ntfg heel pang heugen. L Alvorens de uitslagen te vernielden dec- n wi*-nog mede dat de feestviering beëin digd werd met een bal, waarop dr. Reijs, de voorzitter van bet gewest Zuid-Holland van hel K. N Cl. V. de prijzen uitreikte, en daarbij constaleerde dat de wedstrijden on der leiding van den heer Metz niet alleen een uitstekend verloop hebben gehad, doch ook van zeer goed gehalte zijn geweest. De heer Ebhink voerde daarna no<r het woord namens donateurs eu donatrices Hij zeide dat men gemeend had het jubileum van Brunhilde niet onopgemerkt voorbij te mo gen laten gaan. Men wist dat de vereeni ging gaarne een piano zou willen hebben en daarom had men gold bijeen gezameld, het welk hij lhans, in gesloten enveloppe, aan de presidente, mevr. Dieben-Konings, over handigde, tevens de boste wenschen voor Brunhilde uitspreV - Wij laten hier thans de resultaten volgen: Wedstrijden Driekamp .(6 deeln.): Ie pr., medaille, aangeb. door den heer Van der Afeuten, voorz. K N. G. V.: O. S. S.. te Zandvoort, 138 p.; 2e prmedaangeb. door den L.A.K.; Hoü-Vast. te Alphen, 109 p. Wedstrijd Driekamp (12 deeln.): Ie pr., med., aangeb. door het K. N. G. V. W. I. K. te Den Haag, 300 p.; 2e pr.. med.. aangeb. door het Gew. Z.-H. van het K. N. G. V.: Sparta, te Amsterdam, 29lV= p.; 3e pr., med., aangeb. door den Turnkring Leiden en Omstr.': Aspasia. te Rotterdam, 290 p.; 4e pr,, med., aangeb. door den Kon. Onder- off. Schermbond: Hygiea, te Den Haag, 284Lh 5e pr., med., aangeb. door de Kon. Zeil-, Roei- en Motorsport-Ver. De Kaag: M. A. A. S., te Rotterdam, 270 p.. 6e pr.. med., aangeb. door de Leidsche Zwemclub: Olympia, te Den Haag. 252 p. Wedstrijd knotsoefeningen: Eereprijs, med., aangeb. door jhr. mr. dr. N. C. de Gij- selaar, burgemeester van LeidenSparta, te Amsterdam. 125 p.; Ie pr., mod Hygiea, te Den Haag) 1161/-' p.; 2e pr., med. aangeb. door het Leidsch Dagblad: Aspasia, te Rot terdam. 11011/^ p 3e pr.. med.. aangeb. .door den heer M. A. A. Steynsr Olympia. te Den Haag. 102 p.: 4e pr.. med., aangeb door den N. B. L. O. (afd. Leiden"): W. T. K. te Den Haag, 97x/ï p. Wedstrijd stokoefeningenle pr aangeb. door de G. V. .,0. S. S.". te Zandvoort: M. A. A. S., ie Rotterdam, 99 p. Wedstrijd Vrije oefeningen in vloeienden vorm: O. S. S., te Zandvoort, 109 p., Ie pr., aangeb door dr. Reys, voerz. gew. Z.-H. (gedisqualificeerd voor vloeienden vorm, doch prijs toegekend voor gewone vrije oefeningen). Personeele prijzen (Drïekamp): le pr. 'Ie graad).♦zilveren bonbonmandje, aangeb door Brunhilde: T. Vermaas (Aspasia). Rot terdam. 28 p.; 2e pr. (1e graad), med. aan geboden door den G. A. A. Konings. New- York: L. de Haan (Sparta). Amsterdam, 27lh p.; en 2e pr. med., Brunhilde: T. Stef- felaar (Olvmpia). te Den Haag, eveneens 27Vs punt. le pr. (2e graad), koperen gong, aangéb. door den heer Van Spall: M. Schouten (W. T. K.N to Den Haatr. 271h p.; 2e pr. (2e graad), med. aangeb. door Concordia, te Leiden: I van Bukel (W. I K.\ le Den Ilaag, 26 p. Een herinneringsmedaille word aangebo den aan Hvgioa (Den Haag), door ..Brun hilde". voor het uitvoeren van, o. i. minder geslaagde, vrije oefeningen, builen mede- omging. Voor de med., aangeb. door Excelsior (Leiden), vöor het hoogste aantal punten vrije oef., driekamp, waren drie gegadigden, welke alle 100 pnl. haalden Na loting "was de uitslag als volgt: le pc. Sparta (Amster dam); 2e en 3e pr. Aspasia (Rotterdam) en O. S. S, (Zandvoort). v De nationale gymnastiekwedstrijden van Brnnhilde". De samenstelling van het Nederlandsche voetbal-elftal. De eerste wedstrijd om het kampioenschap van Nederland is door H.B.S. met 42 van. Go Ahead gewonnen. N.A.C. is kampioen van het Zuiden. Een gelijk spel tnsschen Lngdunum en de I Corinthians. Laatstgenoemden komen nu dus in de tweede ronde. Korfbalsuccessen van Fluks en Vitesse. Een groote nederlaag der Leidsche hockey-club. Volledigheidshalve zij tenslolle vernield, dat de jurv bestond uit dc herren: H. C Th. W. Kok (Delft), C. T Hago (Oen Haag). M. A. A. Sleyn^ 'Leiden .1 II. F. Summer (Dordrecht). J van der Ploeg (Den Hnng\ F. A. van Seters Hinderdam"1 en F Schmidt (Amsterdam). VOETBAL. Het Nederlandsch Elftal. N. E. C. heeft gisteren het .Wder- fand'sch elftal voor den wedstrijd legen Bel gië als volgt samengesteld: Van der Meulen (H. F. C.) Denis Van Uijke (H.B.S.) Fe yen oord) Lefèvre But Horsten 'Kampong) Keyenoord) (Willem II) Volkers De Haas liner v. Slangenb. (Ajax. (Be Quick) (H.B.S.) Snouck Hurgronje Sigmond H.V.V.) D.F.C.) Als reserves 'zijn aangewezen: Schinde ler (Blauw-Wil), -Vermetten (H.B.S.), Schil fer i H.B.S. en Visser (Stormvogels). De samenstelling van deze plóeg, welke op Zondag 15 Maart a.s le Antwerpen te gen de Belgen in het strijdperk zal treden heeft ongetw ijfold eenige verrassingen gé bracht; verrassingen-zelfs waaraan bijkans niemand zal hebben gelooid. Acht spelers zijn in het elftal gehandhaafd, "en dat ver wondert ons werkelijk zeer weinig. Het zijn alle spelers, die op internationaal gebied, hetzij dan in langoren of korleren tijd, hun sporen hebben verdiend en een plaats in het elftal volkomen waard zijn, al hebben wij dan ook. na den wedstrijd tusschen de Roode Duivels en de Zwaluwen, nog een. oogenblik verondersteld dat Gielens (.Wil lem II) een kans zou maken voor de rechts buitenplaats. Immers deze Zuiderling heeft toen uitstekend spel le zien gegeven, ter wijl Snouck Hurgronje den laatslen tijd weinig van zich heeft doen spreken. Nie mand zal echter de keuze va nde N. E. G. wenschen te laken, omdat de capaciteiten van den H. V. V.'er voldoende hekend zijn. De verrassingen zijn echter gekomen door het vervangen \;an De Nalris en Pijl. Zeker ook Vernietten heeft zijn plaats moeten in ruimen. en wel aan Van Dijke. maar hel spel van den Feyenoord-man in den kamp legen de Roode Duivels is van dien aard ge weest dat z'n verkiezing zeer waarschijn lijk werd geacht. Wat echter te zeggen van de vervanging van De Natris cn Pijl door Sigmond en De Haas? De N. E. C. zal stel lis wel haar gegronde xedenen iiebbea yoot

Leidsch Dagblad | 1925 | | pagina 11