No. 19925. MAANDAG 23 FEBRUARI Anno 1925 Officie&le Kennisgeving. STADSNIEUWS. Het voornaamste nieuws van heden. LEIDSCH DAGBLAD PRIJS DER AD VERTENTIEN: 30 Cts. per regel. Bij regelabonnement belangrijk lageren prijs. Kleine Advertentiën, uitsluitend bij vooruitbetaling, Woensdags en Zaterdags BO Cts., bij een maximum aantal woorden van 30. Incasso volgens postrecht. Voor eventueels opzending van brieven 10 Cts. porto te betalen. Bewijsnummer 6 Cts. Bureau Noordelndspleln Telefoonnummer» voor Directie en Administratie 175 en 1835 Redactie 1507. Postchèque- en Girodienst No, 57055 Postbus No. 54 PRUS DEZER COURANIi Voor Leiden per 8 maanden 2.35, per week Buiten Leiden, waar agenten gevestigd zijn, per week Franco per post 2.35 portokosten. 0.18. „0.18. Dit nummsr bestaat uit DRIE Bladen EERSTE BLAD. GEMEENTELIJKE VISCHVERKOOP. Aan den gemeentelijken vischwinkel, Vischmarkt 18, tel. 1225 is DINSDAG ver krijgbaar: SCHELVJSCH, SCHOL. IJBOK- KING en HARING. N. C. DE GIJSELAAR, Burgem. Leiden, 23 Febr. 1925. J. F. Tennis, Hoowel reeds langen lijd aan een hart kwaal lijdende, is Zaterdagavond nog on - verwacht overleden onze stadgenoot de heer J. F. Teunis, oud-deurwaarder bij de arron dissementsrechtbank te 's Gravenhage, standplaats Leiden. Jacob Frederik Teunis werd geboren te Haarlem, 22 Januari 1855 en bereikte du» den leeftijd van 70 jaar. Hij genoot daar het gewoon lager onderwijs. Reeds vroeg leerde hij de zorgen des levens kennen en moest, als gevolg daarvan, al op 13-jarigen leeftijd de school verlaten, om een betrek king te zoeken. Daarna volgde hij nog eenige jaren de lessen op de Burgeravondschool te Haarlem, terwijl hij inmiddels (in 1868) werd geplaatst op het kantoor van den heer S. J. Hoekstra, deurwaarder bij de Haar- temsche Rechtbank, toen reeds een man op leeftijd, die een druk kantoor had en bij wien hij veel leerde en die hem menige les voor zijn volgend leven meegaf. De heer Hoekstra associeerde zich in 1869 met den heer Glaser aldaar bij wien de jonge Teunis werkzaam bleef lot 1 Januari 1877. Toen verwisselde hij het deurwaarders - kantoor met dat van de toenmalige procu reurs bij de Haarlemsche Rechtbank, mrs. F. L.. Willekes Mac Donald en N. G. Cnoop Koopmans. Hij werd op dit kantoor tot 1ste klerk aangesteld. Op dit drukke kantoor, waar de jonge man veel leerde, bleef hij werkzaam tot zijn benoeming op 13 April 1883 tot deurwaarder bij de Rechtbank te 's Gravenhage, ter standplaats Leiden, na reeds vroeger ter benoeming voorgedragen te zijn bij de Rechtbanken te Utrecht en Haar lem, respectievelijk als nos. 3 en 2 op de voordracht. In onze gemeente kreeg hi) al spoedig een goede praktijk. Dadelijk werd hij belast met een gedeelte der wisselprotesten, tal van advocaten en practizijns, ook buiten de stad, droegen- hem werkzaamheden op, voor de meeste notarissen deed hij hypotheek-op zeggingen en weldra had hij het kantoor van mr. F. Was, voor zooveel het de deur waarderswerkzaamheden betrof, geheel, Dezo waardeerde den ijver cn-de accuratesse van den jongen deurwaarder zeer en de ver houding tot den, toenmaals gevierden ad vocaat werd allengs van vriendschappelij- ken aard, welko bestendigd bleef, nadat de heer Was tot burgemeester dezer gemeente benoemd werd. Het kantoor van den lieer Teunis werd ge stadig drukker. Het getal der door hem be handelde zaken valt zelfs niet bij benade ring op te geven. Wij vonden vermeld, dat door hem van 18831914 pl.m. 25.000 ci viele exploiten werden uitgebracht. Voegt men daarbij de vele verkoopingen, door hem gehouden en, de exploitatie van een druk Verkooplokaal, dan krijgt inen een indruk yan den arbeid, door dezen noesten werker .verricht. Niet onwaarschijnlijk is het, dat dit harde werken lot zijn hartkwaal, die hem noodzaakte op 1 Juli 1914 ontslag uit zijn betrekking te vragen, heeft bijgedragen. Ia de praktijk kon hij zich slceds goed be wegen; zelfs bij de moeilijkste executies had hij met A publiek geen last, dank zij zijn groote -dwillendheid en humaniteit Zoo genoot *fj de achting van velen in Leiden, wat vooral uitkwam bij 'zijn 25-jarig dienst- jubileum, toen hij uit alle kringen blijken van waardeering ontving, waaronder ook van hen, dio vroeger tot zijn z.g. „patiën ten" behoorden. Sinds 1914 was hij ambteloos. Hij werkte nog alleen aan het agentschap van de Haar lemsche Brandwaarborgmaatschappij mede, omdat hij niet ledig kon zijn. In de laatste maanden was hij aau zijn kamer gebonden, waar hij echter graag zijn vrienden en ken nissen ontving om over Leiden, dat hem lief was geworden, en over de Leidsche toe standen, welke hij door en door kendo, eens te kunnen praten en oude herinneringen op te halen. Met den heer Teunis is een bekende en geachte Leidsche figuur en een braaf mensch van ons heengegaan. Vereeniging van Mathesfanen. Zaterdagavond hield in do groote zaal ram het Nutsgebouw de heer P. H. A. van Lis, ingenieur bij de „Heemai" te HeDgelo voor bovengenoemde Vereeniging een voor dracht over: „Klectrische tichtbooglaesen." Te ruim acht uur heette de voorzitter, de heer Veenhuizen, do aanwezigen welkom in 't bijzonder den beer Van Lie, die than» voor de vierde maal deze Vereeniging met rijn medewerking vereerde. Spreker, die daarna het woord verkreeg. begon met een vergelijking tusschen het autogenisch- en het eleotrisch lassohen, waaruit bleek, dat het laatste goedkooper en veiliger ia. Met een gemakkelijk te vol gen berekening toonde spr. aan, dat voor het smelten van 1 K.G. electroden-mate- riaal minstens 2 K.W.U. noodig is. Om bij het lasschen, aldus vervolgde spr., het wegslingeren van het metaal te voorkomen, dienen de laschstaafjes uit zui ver materiaal te bestaan, zij moeten *oo min mogelijk koolstof bevatten en weinig gas geoccludeerd hebben; is dit niet het geval, dan is de boog niet stabiel te hou den en wordt het werken met een korten boog moeilijk. Door eenige plaatjes wer den het op- en nederwaartsch lasschen verduidelijkt, waarbij een grafische voor stelling de stroomstooten en spanr.Lugs- schommelingen, ten gevolge van het afdrup. pelen van het materiaal, weer gaf. Het ont staan va een krater in het rerkstnk (het welk op de positieve pool van de stroom bron is aangesloten) vormt het wel toebe reide bed voor het vloeibaro eloctrodcma- teriaal Hoe korter de boog is waarmee mon lascht, des te dieper zal de inwerking en des te hechter de laseh zijn. Hierna ging spr. over tot het behandelen der meest geschikte laschgeneratoren. Om met een normale gelijkstroommachine te lasschen bleek een voorschakelweerstand noodig, welke plm. tweemaal zooveel energie ver bruikte als voor de boog vereisoht wordt. Het rendement bij deze methode bedraagt dan ook sleehts 33 pCt. Men heeft daarom speciale machines uitgedacht, welke door spr. na de pauze één voor één uitvoerig en duidelijk werden behandeld. Het door de „Heemaf" in den handen gebrachte lasoh- aggregaat bestaat uit een draaistroom-mo tor, iaschdynamo en opwekker, op een as gekoppeld en transportabel uitgevoerd; een nadere omschrijving zou ons te ver vooren. Na behandeling der karakteristieken van eenige machines en het vertoonen en be spreken van grafieken, welke de verhou ding weergaven tusschen hot smeltpunt van staal en koolstofpercentage; lasch- stroom en staaJdikte, enz., toondo spr. eeni ge methoden en zeer duidelijke toepassin gen van het eleotrisch lasschen. Eenige door den heer Van lós meegebrachte proe ven van electrisch lasschen getuigden van deugdelijkheid en nette uitvoering. Nadat nog door spr. eenige gestelde vra gen waren beantwoord, nam de voorzitter het woord en dankte de heer Van Lis voor zijn prettige en hoogst interessante voor dracht. Dat de lezing door de aanwezigen op prijs werd gesteld, bleek uit het krach tig applaus, dat den heer Van Lis tea deel viel. Piopaganda-avond voor School- w Werkhunen. De Vereeniging voor School- en Werk- tuinen, waarvoor zooals wij eenigen tijd ge- I leden meedeelden, opnieuw propaganda wordt gemaakt, heeft op het Raamland ach- lor de gemeentelijke Hoogere Burgerschool, 8000 M2. grond van de gemeente gehuurd, welke grond, na te zijn bemest, nu reeds wordt omgespit en voor het doel geschikt gemaakt. Verder wordt een schuurtje op dit terrein gebouwd en moeten nog gereed schappen worden aangeschaft. Hoewel de Vereeniging, welke thans ruim 80 leden telt, dank zij enkelen milden bijdragen, reeds over eenige middelen beschikt, zijn deze niet toereikend, om de exploitatie ge- j heel ter hand te nemen. I Onder leiding en op initiatief van me vrouw A. Goert—De Jong, heelt zich een propaganda-commissie voor dit doel ge vormd .waarvan onze burgemeester, jhr. mr. dr. N. C. de Gijselaar, het eere-voorzil- terschap heeft aanvaard, terwijl in dezo commissie verder zitting hebben de dames en heeren J. Ballego, dr. N. J. Beversen, prof. mr. D. van Blom, ds. W. Th. Boisse- vain, ir. G. L. Drie3sen, prol. mr. dr. W. J. M. Eysinga, mej. H. Funke, ds. J. C. W. Goedhard, prof dr. E. Gorter, prof. dr. G. J. Heering, prof. dr. J. P. B. da Josselin de Jong, dr. S. G. Meyering, J. B. Meynen, A. Mulder, mej. B. C. G. Numan, dr. J. J. Per sant Snoep, ds. J. A. Prins, Aug. L. Reime- ringer, luit.-kol. W. de Reus, J. F. X. San ders, dr. J. G. Schalkwijk, prof. F. G. Schel- tema, mr. dr. C. E, van Strijen, K. Sijtsma, E. Th. Witte en mej. E. M. de Reus, secre- taresse-penningmeesteresse, Geversstraat 31, Oegslgeest. De heer Willy Sluytor toekende e.en waardevolle plaat, die in den kunsthandel der firma Sala, aan ds Breeslraat, is ten toongesteld en verkrijgbaar is, waarvan ds opbrengst ten goede van de Vereeniging komt. (Op deze plaat vestigde onze kunst- verslaggever reeds de aandacht). Voort? zal op Vrijdag 27 Februari a.s. in den foyer van de Stadszaal een propagan- da-feestavond worden gehouden, waarvoor tegen betaling toegangsbewijzen aan t» vra gen zijn bij den penningmee3tere«se. Na een openingswoord van de presidente zal ds. Goedhard in een korte rode do be- teekenis van den „Moederdag" uiteenzetten, waarna de heer K. DUling, secretaris van de landelijke vereeniging voor School- on Werktuinen te Zutfen, een voordracht zat houden met lichtbeelden en uit zijn rijken schat van kennis en ervaring de waarde van school- en werktuinen duidelijk maken en het misverstand als, zouden deze alleen voor volkskinderen bestemd zijn, Irachten uit den weg te ruimen. Een aardig strijkje zal den avond opluis teren en in de pauze zullen vriendelijk» jongedames thee schenken en ververschin- gen aanbieden. De commissie, hoopt en verwacht, dat velen uit Leiden en omgeving zich opge wekt zullen gevoelen, om dezen avond bij te wonen en gaarne het hunne er toe zullen bijdragen de bijeenkomst te doen slagen. Bal masqué „Nut en Vermaak." De carnavalsdagen zijn weer aangebro ken. In onze streken bemerkt men er niet zooveel van en hier ter stede al heel wei nig. Welkom voor velen is het, dat een Leidsche vereeniging, zij het dan in betrek kelijk kleinen kring en in een besloten huis, er voor zorgt, dat Leiden ook een portie van de carnavalsfeesten krijgt. Endie kleine kring is toch ook nog niet zoo heel klein. Wij hebban ten minste Zaterdagavond verstomd gestaan van het enorme aantal menschen, dat ds Stadszaal bevatte. Ieder Leidenaar weet voldoende welk een opschudding het jaarlijksche balmasqué van „Nut en Vermaak" in vele huizen te weeg brengt; hoeveel te meer was dit het geval, nu de.Vereeniging haar gouden jubi leum besloot met dit uitstekend geslaagde gekostumeerde bat. Het was in de groote zaal tjokvol, terwijl ook daar buiten, in de gangen en andere zalen den gekeelen avond en nacht een genoeglijke bedrijvigs drukte heerschte. Reeds een half uur vóór den aanvang zweefden meerdere paren op de maat van de muziek door de gezellige aangekleeds zaal, waartoe voïral de heer Lau door het beschikbaarstetlen van tatlooze fraaie klee- den veel had bijgedragen. Langzamerhand vulde de zaal zich ai meer, zoodat, toen het aanvangstijdstip daar was, het dansen door de drukte .in de zaal zeer bemoeilijkt werd. Bij het podium zat een stelletje als Oud- Hollandsche musketiers verkleede muzi- kanlen er vervaarlijk op los te blazen, ter wijl op het balkon een strijkorkest was op gesteld. Natuurlijk ontbrak ook het pierement niet op het appèl, dat er voor zorgde, dat de danslustige paren tusschen de orkestnum mers niet konden blijven zitten, 't Is ook altijd iets bijzonders, dat dansen bij een draaiorgel. De foyer was geheel ingericht ais restau rant, terwijl de receptiekamer gezellig ai» champagnebar was ingericht. Van de dansende paren, die elkander ds diverse fraaie pnjz»n betwistten, noeme® wij in het bijzonder: oen groep badgasten in een tent, een vrouw met baby in een kinderwagen, vier vlinder», oen Indianeur hootdman, een stal stalencollecties, een Kerstmannetje, een kubist, oude bedelaar met negotie, een radiotoestel met loudspea ker, een viertal Urkervisscher», twee Schot- sche Hooglanders, drie pinda-dames, vier Bleu-Band girls, Kniertje, de F VU met haar kranige bemanning, welke op het po dium door den Gouverneur-Generaal van Ned.-Inddë werden gedecoreerd, Wilde Bilt en zijn zeven cowboys, een groepje Romei nen, berenleider met heer, een draaimolen, een live o' clock tea, een cross-word puzzle, eenach, wij kunnen niet alles noe men, wat wij allemaal wel zagen; 't is te veel. Als geheel was het een aardig gezicht al die dansende paren in hun kleurigs pakjes. Om twaalf uur was hel, na tsi van rond gangen door het gebouw, onder leiding van den heer Van Staveren, démasqué. Van de prijzen, die op een tafel op het podium lagen opgesteld, noemen wij een koperen aschstandaard, geschonken door den heer C. Versney, een fietslantaarn en bel van den lieer N. Kwestroo, een leeren damestasch van den heer A. N. van Wijk, een portretlijst met foto van den heer N. Pander, een doos dameszakdoeken van de firma Wisbrun en Liffmann, een reusach tige rolpens van den heer P. Maandag, een fraaie fruitmand van den heer J. van Sta veren Czn., een mand met vior flesschen wijn door dom heer van Ingen Schenau. Gedurende het bal werd er gecollecteerd ten bate van „Schoolkindervoeding" en „Jeruël", welke collecten respectievelijk f 10.52 en f 8.45 opbrachten. Kort na het démasqué ging de Jury, be staande uit mej. Snel en de heeren Ebbink en Vlieland, over tot het vaststellen en uit reiken der prijzen. Het wae voor do Jurf een uiterst lastige taak de deelnemers te classificeeren, daar velen van hen zelf niet eens wisten tot welke groep zij behoorden. Wij hebben daarom eerbied voor het juiste oordeel van de jury, die vooral oordeelde naar eigen werk en originaUtelt, zoodat ge huurde kostumes slechts bij udtzonderinf voor een prijs in aanmerking kwamen. De prijsuitdeeling had het volgende ver loop: fraaiste groep: 1. een wijnmand: ,.La Gargonne;. 2. drie flesschen wijn: vier Grie ken geestigste groep: 1. een rolpens en een flesch wijn: Nederlandsche leger en vloot, 8. twee flesschen wijn; 8. roet pinda's be hangen dames; origineelste groep: 1. fruit mand: Holland-tndlè vliegen», 1. drie flee- schen wijn de badgasten3. Wilde Bill en zijn makkers; historische groep: twee fles- sclien wijn, drie Spaanscbe edellieden. Fraaiste paar: 1. twee schilderijen: een Poolsch paar2. Iwee flacons odeur: car- navalspaar; geestigste paar: 1 klokstel: bakor met kind, 2. twee flacons odeur; ouderwetsche grootmoeder- roet nieuwex- wetsch kleinkind; origineelste paar: 1. ge baksiet met twaalf bakjes: radio- en loud speaker, 2. Iwee vaasjes: stalencollecties. 3. naaidoosje en manieure: Katwijksche vis- schersvrouw. Fraaiste dame: 1. waschtafelslel: pier- rette, 2. byouterieèndoos: pierrclte, 8. drie vazen: baars: geestigste dame: 1. kapdoos, opgeheven woningnood. 2. coupe: cross- wordpuzzle, 8. doos zakdoeken: gelukspop; origineelste dame: 1. twee. vazen: Kniertje, 2. jardinière: live o' clock tea, 3. mandje: Colombine; historische dame: 1. foto met lijst: Mad de Pompadour. 2. hanger: edel- dame van Louis XIV. Fraaiste beer: 1. bolslel en zes glazen: Spaanscbe toreador, 2. carbidlanlaarn en bel: Fransch edelman; geestigste heer: 1. rookstel: kubist, 2. twee flesschen wijn: varkensboer; origineelste heer: 1. inkt koker: bedelaar, 8. borslelhanger: pro fessor. Na de pauze werd er nog druk gedanst en voordat men het wist, was het vijf uur en dus sluitingstijd en behoorde de 50-jarige beslaansviering al weer tot het verleden, doch 't is een slot geweest, een vijftigjarige waardig. Zeker, er zijn hier ter stede meerdere bal- masqué's, doch er is maar één, dat het woordje „het" voor zich krijgt en dad is „het bal-masqué van „Nul en Vermaak". Muziek- en Tooneeloezelschap P. C. A L. Zaterdagavond gaf het muziek- en too- neclgezelschap van hel personeel der iirraa Clos en Leembruggen alhier haar 14de uit voering, in den Leidschen Schouwburg. Er was voor deze uitvoering, zooals gewoon lijk, buitengewoon veel belangstelling. De Vereeniging heeft zich gedurende haar bijna negenjarig bestaan verbazend opge werkt, vooral wat Bet muzikale gedeelte be treft, wat. behalve aan de uitnemende kwa liteiten van den directeur, den heer Al. Bol- derdijk, te danken is aan den ijver en den goeden wii van bestuur en leden. De uitvoe ring van Zaterdagavond stond voor een dilettantenvereeniging op hoog peil. Onder de aanwezigen merkten wij, be halve den directeur der firma Clos en Leembruggen, den heer Binnendijk, ook vele leden van het hoogere personeel der fabrieken met dames op, benevens verte genwoordigers van Zustervereenigingen en andere genoodigden. Buiten het spel om waarover straks onderscheidde deze uitvoering zich van denzelfden aard. In de eerste plaats werd prompt op tijd begonnen en in de tweede plaats werd tijden» de uitvoering niet ge rookt, zoodat de atmosfeer den geheelen avond draaglijk bleef. Even acht uur werd van het looneel af de bijeenkomst geopend door den voorzitter, den heer J. Neuteboom, die namens de Ver eeniging in de eerste plaats den directeur, den heer Binnendijk, welkom heette en voor zijn tegenwoordigheid dankte. Verder richtte hij zich lot de aanwezige leden van het hoogere personeel der Fabrieken, lot do donateurs en donatrices en vergat ook de vertegenwoordigers van Zuslervc.reenigin- gen en de Pers niet, om ten slotte allen aan wezigen een prettigen en gozelligen avond te wenschen. Daarop vergastte dit is hel rechte woord, de muziek de talrijke aanwezi gen, die alle rangen in den Schouwburg vulden, achlereenvolgens op een zevental goedgekozen muzieknummers aanvangende mot oen marsch van Bellcflamme, „Cama- rades", waar bij ons de flinke inzet en de beschaafde loon subiet troffen. En deze goede indruk werd bij de uilvoering der vol gende nummers geen oogenblik verstoord: integendeel, veeleer versterkt! Er werd steeds zuiver en tevens met gevoel gespeeld. Geen enkele maal werd het gehoor 'door een valsche noot of een te harden klank gehin derd. De dirigent beheerscht het korps vol komen en de leden op hun beurt bchcer- schen hun instrument. Vermelden wij hier de nummers: „Ciiez ma tante", een fantasie van Jan But, en het slotnummer „Ferrieres", marsch van Belleflamme, waarmede de Vereeniging op het a.s. concours te Dordrecht zal uitkomen en ongetwijfeld een goed figuur zal maken. Elk der nummer» werd met aandacht ge volgd en telkens warm toegejuicht. Na de muziek kreeg het too no el de beurt Allereerst werd een komisch trio voor één dame en twee heeren gegeven, waarop volgde een drama in één bedrijf: „De Ont knooping", waarin zej personen speelden, die allen hun rol goed vertolkten. Voorat Je hoofdrollen waren In goede handen. Na de pauze werden nog een tweetal aar dige blljspelletjes gegeven, die bijzonder in den smaak vielen, en fiet applaus, dat na elk stukje volgde, ook werkelijk verdien den. De avond werd besloten met een duet voor dame sn heer, dal eveneens zeer beviel. De h««r H. van de* Zeeuw, onder-voor- BINNEN T. A ND. Onthulling van een gedenksteen vool wijlen jhr. mr. A. F. de Savornin Lobman, Antwoord van minister Heemskerk op de vragen van den heer Ter Hall betref fende de zank-Briedée. De toestand in ds mijnstreok in Zoid- Limburg. BUITENLAND. De ontmoeting tnsschen Fransche en En- gelscho ministers en de kwestie van veilig heid en ontrniming. Ds Belgische ond-minister Hellepntte is overleden. Deman in hooger beroep vrijgesproken. De net voor algemeen kiesrecht in Japan. alter der vereeniging, en leider van het tooneel, bood verschillende damestooneelis- ten en de pianiste., mej. Van Zeylen, die den geheelen avond verdienstelijk werk leverde, bloemen aan. Specialiteiten-voorstelling. Gisteravond had in de groote Stadszaal een voorstelling plkats van het specialitei- tengczelschap directie Jac. Smits van Haar lem. Dat dergelijke voorstellingen bij bet publiek steeds zeer gewild zijn, bleek wel uit het feit. dat de geheele zaal gevuld was. Trouwens het geboden programma was een bezoek overwaard Noemen we in de eerste plaats dan do bekende Hollandsche humoristen Lou Bandij en Kees Pruis, die met bun luimige en ernstige liedjes veel succe3 oogslleiL Vooral het aardige liedje over „Mijn Neef" van den laatste sloeg in en werd door het publick tot in den treure meegezongen. Voorts was de acrobatiek vertegenwoor digd door „The three Radums", een drietal parterre-acrobaten, dat gedurende een maand in het cirsua Henny te Amsterdam het publiek deed rillen door zijn verbluf- fende staaltjes van kracht, lenigheid en vlugheid en ook hier het publiek met Inge houden adem deed toezien. De humoristische goochelaar Ben Alt By verrichtte op het podium de vreemdat- lijkende goocheltoeren, waarvan het ver dwijnen van vier bankbiljetten in een citroen wel de meeste hilariteit verwekte. Als geheel was het een zeer genoeglijke avond en toonde het publiek zioh tijden» en na de voorstelling uiterst voldaan B. en W. hebben benoemd tot hoofd ambtenaar, chef van de afdeeling financiën ter gemeente-secretarie, den heer A. J. P. Koster, thans hoofdcommies aan die af deeling. Gisteravond is het concert in bet Leidsche Volkshuis gegeven door vier hee ren, een strijkkwartet vormend en zich noe mend „Het Amslerdamsclie Amateurskwar- let". Hun liefde voor de muziek bleek wel uit hun knap en bezield spel en overstroom de de toehoorders, want met klimmende aandacht luisterden dezen. Mozarts kwar tet in bes, Haydn's g- en Dvorèks es-kwar tet werden vertolkt en weer bleek, hoezeer de Volkshuiszaal voor kamermuziek-uitvoe- ringen zich leent: alles klinkt duidelijk en toch verbonden: de accoustiek is uitne mend. Kaardedislels on tulpen vormden d« wol contrastoerende, maar toch zeer fraaie ver siering. In het verslag van de uitvoering van de Muziekvereeniging N. Z. H. T. M., Vrij dagavond in do zaal van „Zomerzorg" ge houden, werd o. a. molding gemaakt van een clarinetsolo dooi den heer J. do Jager, vóér de pauze gespeeld, en werd onwille keurig verzuimd te noemen de pistonsolo, op verdienstelijke wijze na de pauze ge speeld door een ander lid der Vereeniging. den heer J. Roskamp. Wij zouden den lieer R., die njel minder hartelijk toegejuicht werd dan zijn collega, onrecht doen, wan neer wij dit hier niet even vermeldden. Wij verwijzen naar de rectilieatie-ad- vertentie inzake het kruiswoordraadsel van de firma Van Kloeten. Door de politie alhier is aangehouden de naohtverblijver C. M., zonder vaste woon plaats, die nog eenige dagen hechtenis te goed heeft. Door onoplettendheid van den bes luur- der is hedenmorgen in de Bruggravenlaan een boom met omrastering geheel door een auto omvergereden. De schade Zal door den chauffeur D. van B,, alhier, vergoed wor den.

Leidsch Dagblad | 1925 | | pagina 1