ANEKDOTES. samen met Wim de raadsels oplossen, dat is juist gezellig zoo met zijn tweeën. Akda t*n Jan de Hoog, doen jullie maar gerust samen mee en gezellig niet waar, als je vader dan met jullie mee raadt, dan zal je er heel gauw in thuis raken. Zeker ben ik wel eens in Warmond geweest, vroe ger toen ik in Leiden woonde Jet du Croix, alleen een briefje van ver leden week van je gevonden in dit pakket bezorg den brief altijd maar goed bijtijds! Francisca Giezen, ik begrijp best als jo den 3en Maart dien verjaardag 'wilt vieren al 8 jaar, dam heb je goed voor haar ge zorgd. Prettig, dat je eenige punten voor uit was gegaan. Ik hoop, dat je mij voort aam niet meer niet roode inkt schrijft, dat leest niet prettig. Jaantjé en Rika van Leeuwen, je brieven der vorige week waren pas in dit pakket. Ik heb in mijn jeugd ook dol graag met poppen gespeeld, Wil ik jo eens wat ver tellen, ik bewaar nog heel zorgvuldig een pop waar mijn moeder als kind qiee heeft gespeeld, dus in heel ouderwetsche kleer tjes, die pop is bijna 90 jaar oud. Zien de Graaf, je hebt heel wat gezien boor op 9 Februari en het goed onthouden ook. Eddie en Ellie van Hale, Eddie heeft heel flink zijn briefje alleen geschreven, dat vind ik echt aardig van je. Is de hoest weer beter, en mag je weer uitgaan? Wie ie Dick, die je wat heeft geholpen? brieven heb ik al bij de eerste afdeeïing beantwoord. Catharina vao Egmond, wie weet hoe dol of jullie op een klein broertje zoudt zijn, jongens zijn niet altijd ondeugend, meis jes soms nog vee! erger. Prettig dat je de koninklijke fajnftie zoo goed zag. Jans en Adrie van Dijk, voorloopig nog geen nieuwe raadsels of anecdotes sturen Jaap en Bep Spierenburg, ik dacht al dat jullie deze weefe niet schreven, zooals. ik aan de andere Rep zei. Gelukkig, dab je moeder vee! beter is. Nico Spaargaren, je ziet, dat je brief nog werd nagezonden in het tweede pakket. Jopie van Iterson, ga gerust meedoen en je mag mij vrij ook Tante noemen. Nelly Tonckeps, veel vriendinnen is niet noodig, één goede vriendin is al'heel veel waard, vindt je oqk niet? "Viertal Oostdam, ik hoop, dat liet zusje (hoe heet ri; ook weer?) flink aangesterkt terug is gekomen uit Limburg.' Max en Pim Burksen, jullie mogen gerust meedoen, maar ik deel geen cadeautjes uit aan degene», die de raadsels oplossen. Alleen bij prijsraadsels worden er 4 boeken verloot onder alle kinderen. Ik ben dikwijls in een circus geweest. Trixi van der Stee. vroeger logeerde ik veel in Voorschoten bij een sohoolvriendin, nu kom ik er nog wel doorrijden met de tram naar Leiden. Wou je zoo graag een portret van mij im de kindercourant? Aukelien en Pip Bertram, nu begrijp, ik best, wat die lekkere pudding is, ik boud er ook dol van, Als kind kookte ik ook heel graag op een klein kacheltje. Ik heb geen kwatt a sold aatjes voor je. Taarten eet ik heusch niet zoo dikwijls. Wat een grappig verbaal over die nougatblokken en de ge volgen er van. Pip ik houd niets van visi tes bij tandartsen, brrr. Later weer eens meer, het is nu al zóó'n ellenlange corres pondentie. Marie Mulerfct, het deed mij plezier weer een brief van je te brijgen, ik wist niet waarom dat opqens was geëindigd. Hoe treurig, dat je moedor zoo heel erg ziek is gewbest, toen kwam er natuurlijk niets van raadsels oplossen. Hier in Holland heeft het gelukkig niet gesneeuwd, ik ben er blij om, want ik houd er niets van. Be terschap m^t jc moeder. J. A. A. H. Uw brief met verhaaltje ontvangen, maar ïb moet u teleurstellen, lo. ben ik het niet, die. zorgt voor het plaatsen der verhalen; 2o. kan ik het zoo als u het mij zendt niet opzenden aan het Leidsch Dagblad; want u hebt de vellen papier aan beide kanten beschreven, en als men iets aan een drukkerij zendt, mag het papier maar aan één kant beschreven zijn. Wenscht u de papieren' terug -te ontvangen? - a de Boos; Paul de Roos; Gerrie do Roos; Aatje van der Vliet; Marie van der Born; AMiio van der Born; Annie Bavelaar; Emmy Molt; Eddie en Ellie van Kale;; drie zusjes Baars; Annie Huisman; Henk Giezen; Anna Bonte; Akke Boute; Willem Bonte; Nellie Bix>eis; Greta Sirag; Stiena Sirag; Gerard Klay; Mieu Rempieleiikamp; Mieritje Henny; Rob van Vreedendaal; Emanuel El jon; Phili van der Tas; Marrjtje Uittepbogaard; Corrie Uittenbogaard; Bernard Esderts; Piet Es- derts; Aait van de Nadort; Jacoba Toussain?; Susi di Piso; Rudi di Piso; Nelie Oostveen; Botje Broeksema; Hendrik Jan Broeksema; Gretha Smit; Brechtje den Haan; Neily Rjjs- dam; Jan Luttje; W. Turksma; Jozef Hanno; Annie Nag legaal; Pauhentje de Gooyer; Greetje Janzen; J. H. Piket; Piet Nieboer; Nico Kwestroo; Clazina van Venetie; Marry Heyl; Clasina Heyl; Cornells Kiel; Garrit van Houten; Christina Wassink; Marie Meyers; Rika Meyers; Gustaaf Meyers; Annie van Kiuyve; Janny Jansen; Jan van den Burg; Rika Bliek; Lettie Wind; Truda van der Ploeg; Rika Werkhoven; Aafje Neute- boom; AaXje Krassenburg; Adrie Huter; Wim Hemerik; Lientje Lefeber; Cor Lefeber; Se- mien Voor brood; Johanna Voorbroód; Adri- ana Doll; Jopie Aniba; Sytske de Jong; Mar iet je Kwaadgras; Marietje Kamsteeg; Grada Plug; Rien Smit; Barrie Kenbeek; Mien van Zwieten de Blom; Jo van Zwieren de Blom; Jannie Gordjjn; Marietje Gordjju; Henk van Daalen; Catrien van Daalen; Marie Bakhuyzen; Mini Metselhar; Corrie van Leeuwen; Sieg Marsman; Willy Beuraer; J. W. Ridei'erikhoff; Goof van der Voort; Klazina Parlevliet; Marie Mulertt (Fontaine- bleau). Brieven der vorige week ontvangen van: Annie Nagtegaal; Nelly RjjsdamEmmy Molt; drie zusjes Baars; Annie Huisman; Jet du Croix; Jan Verver; Jo Rap; Willy Rap; Aafje Neuteboom; Rika van Leeuwen; Jaantje van Leeuwen; Jozef Hanno; Zus Vis; Herman Vis; Corrie Mens; Nellie Mens. Denkt er toch -allen aan om niet da brieven pas op het laatste oogenblik te be zorgen, dat is zoo lastig; ik heb graag, dat het pakket Dinsdagsmiddags aan mj? wordt gezonden, anders moet ïk alles zoo erg haastig doen, dat is niets prettig. PRIJSRAADSELS. Voor grooteien en kleineren. Er moeten woorden gezocht worden, waarvan de laatste lettergreep van het eene woord de eerste lettergreep vormt van het volgende woord. Vroeger gaf ik al eens zoo'n raadsel op, bijvoorbeeldKerst feest, feestvreugde, vreugdevuur, enz- enz. Nu moeten jullie beginnen met het woord: Pakhuis. Dan kan het 3e woord bijvoorbeeld huiswerk zijn, en dan zou het 3e woord met werk moeten beginnen Corn© en Nellie Mens, 2 stel brieven van Jullie vandaag. Hoe kwam het, dat Corrie haar arm verbrandde? is het al beter? Het heeft hier dien Maandag in Den Haag ook geweldig gestormd, ons heele land door, «at nog wel verder ook. Nellie zal wel goed kunnen onthouden, wanneer of de Prinses jarig is. Marie Vogelenzang, wordt het hok voor 'ét tortelduif al getimmerd, en komt het beestje dan zoodra de woning gereed is? Jo en Willy Rap, 2 stel brieven van jul lie en een kiek van je beiden, hartelijk dank er voor. Prettig den verjaardag ge vierd, merk ik wel, en wat een massa ca deaus! je bent erg bedorven, hoor. Jullie kiek komt ook in mijn album van de raad- geljengd. Drie zusjes Uittenbogaard, ik wensch jullie ook veel genoegen o$ de zanguitvoer ring den 27en en ik hoop. dat alles goed zal gaan. Hoe is het met Gretha, mag zij al weer gewoon loopen Diewertje schreef dat ie mee verstoppertje speelde Ik ben blij, 'dat Marijtje eens schreef, dat Gerrie een heeleo tijd naar Haarlem is geweest, ik be greep al niet waarom die niet meer schreef. En nu allen hartelijk gegroet. Werkt prettig aan het prijsraadsel, iedereen kan er best aan meedoen. Mej. A.KOOPMANS v. BOEKEREN: Ik ontving nog een groote bezending brieven met goede oplossingen nagezon den, die ik nu nog maar weer ga vermel den en apart antwoorden aan degenen, die er een brief bij schreven. Zns Vis, Herman Vis, Jopic van Iterson, Tine Meulenberg, Willem Meulenberg, Trixi van der Stee, Jo Liese, Nelly Tonc- kens, Bertha Duval, Niesje de Gelder, Viertal Oostdam. Marietje Laman, Nico Spaargaren, Jaap en Bep Spierenburg. Jans en Adrie van Dijk, Catharina van Egmond, Rika van Leeuwen, Jaantje van Leeuwen, Annie v. Putten. Max Burksen, Pim Burksen, Aukelien Bertram, Pip Ber tram, Lies Witteman, Adriaan van "Beek en Nettie van Beek. Nu nog een heel kort woordje aan en kelen, niet lang, anders zou ik de heele courant nog vullen. Adriaan en Nettie van Beek, neeD ik kom nooit in Alphen, dus je kunt mij daar ook noodt zien. Die voordracht ken ik niet, is het een grappige? Lies Witteman en Annie van Putten, ik wist niet, wat Lies was overkomen Wat een schrikVan harte het beste. Hebt maar veel gezelligheid aan elkaar. Rika en Jaan tie van Leeuwen, je anaere OPLOSSINGEN DER RAADSELS UIT HET VORIGE NUMMER. 1. Noordwijk, woord, dor, dijk, Nooi. 2. Postzegel. 3. In Romeinsche cijfers IX X. 4. Koningin Wilhelmina, kin," Nol, ho ning Wim, Linge. 5. Luchtschip. 6. Eksteroog. 7. Rijnsburgerweg, Rijn, brug, eer, wegen. 8. Schar, nier, scharnier. 9. Frankfort aan de Main, fort, anker, maan, Doorn, eik. De grooteren moeten beginnen met „Pakhuis" en dan doorgaan tot ze 20 woorden hebben, waarvan telkens de laatste lettergreep de eerste lettergreep van het volgende woord vormt. De kleineren moeten beginnen met Pakhnis en dan doorgaan tot ze 12 woor den hebben, ook zooals bij de grooteren, telkens de laatste lettergreep van het eene woord, hetzelfde als de eerste lettergreep van het volgende woord. Kiest maar zelf de woorden, het komt er met op aan, met welk woord of je eindigt. GOEDE OPLOSSINGEN DER RAADSELS ONTVANGEN VAN Annie van Leeuwen; Neeltje van Leeuwen; Mathilde Hassler; Dirk Bootti #ohziL; Lau rens Boot Johzn.; Jacques Rensink; Wim van der Vliet; Corrie de Groot; Lien de Graaf; Hannie Mieloo; Clazina Singerfing; Adriana Singerling; Francisca Giezen; «L Reyngoud; Clasiria^vuytenbeek; Anton Ruy- tenbeek; Nicoiiue v. d. Linden; Annie Looye- stei»; Marie Vogelenzang; Gerrit van der Horst; Pau van Berkel; Herman van Berkel; Maart je Coljee; Dirk de Groot; Rina Ver meulen; Truus Vos; Corrie Mens; Néllie Men6; Jo Rap; Wim Zegers; Bep Spieren burg; Wim de Koning; AJida de Hoog; &ebe Ingezonden door Betsy Rijnders. Verboden. „Zeg heb je gehoord van collega van Peuteren „Neen, wat is er gebeurd? „Die was een motorbootje aan het pro- beeren in de Trekvaart, ia to water geraakt en verdronken." „Kan hij dan niet zwemmen? „Opperbest, maar de wet zegt: „In de Trekvaart is zwemmen ten strengste ver boden,"

Leidsch Dagblad | 1925 | | pagina 20