No. 19920. DINSDAG 17 FEBRUARI Anno 1925 Officieeie Kennisgevingen. Het voornaamste nieuws van lieripn. SPORT. GEMENGD NIEUWS. LEIDSCH DAGBLAD PRIJS DER ADVERTENTIEN 30 Cis. per regel. Bij regelabonnement belangrijk lageren prijs. Kleine Advertentiën, uitsluitend bij vooruitbetaling, Woensdags en Zaterdags 60 Cta., bij een maximum aantal woorden van 80. Incasso volgens postrecht. Voor eventueels opzending van brieven >10 Cts. porto te betalen. Bewijsnummer 6 Cts. Bureau Noordeindsplein Telefoonnummer» voor Olrectie en Administratie 175 en 1835 Redactie 1507. Postchèque- en Girodienst No. 57055 Postbus No. 54 Dit nummer bestaat uit TWEE Bladen EERSTE BLAD. GEMEENTELIJKE VISCHVERKOOP. Aan den gemeentelijken vischwinkel, Yisjchmarkt 18, tel. 1225, is WOENSDAG verkrijgbaar: SCHELVISCH a f 0.23f 0.28, SCHOL a f 0.23—f 037. BOT a f 0.22 per pond. N. G. DE G 1JSELAAR, Burgem. Leiden, 17 Februari 1925. VISCHACTEN. De Burgemeester van Leiden brengt ter kennis van hen, die zich voor het a.s. sei zoen 1925—26 in het bezit vrenschen tè zien van een Vischacte, dat de blanco ver zoekschriften ter bekoming daarvan gratis verkrijgbaar zijn ter Gemeente-Secretarie (Kamer 10), alwaar zij behoorlijk ingevuld on onderteekend, vóór den 15den Maart a.s. moeten zijn terugbezorgd, ten einde aan den Commissaris der Koningin in deze Provin cie te worden toegezonden. Hij vestigt er de aandacht op, dat voor het visschen met één hengel, geen loop- of, flleephengel en geen peur zijnde, geen aan vraag behoeft te geschieden. O. DE GIJSELAAB, Burgem. Leiden, 17 Februari 1925. Vrijz.-Dem. Vereen. „Vooruitgang" aid. Lelden van den V. D. B. Gisteravond hield bovengenoemde Ver- eeniging in het Nutsgebouw, onder voorzit terschap van prof. mr. F. G. Scheltema, een druk bezochte ledenvergadering. De Voorzitter wees er in zijn openings woord op, dat den leden en geestverwan ten een zware tijd wacht. De verkiezing^ voor de Tweede Kamer van dezen zomer Yordert veel voorbereiding en slechts een gestadige, intensieve propaganda kan ons met vertrouwen deze verkiezing tegemoet doen gaan. Hij wekte allen tot hard wer ken op. Hierna deelde hij mede, dat de op Vrij dagavond 20 Februari uitgeschreven open bare vergadering in het Leidsche Volkshuis, waarin prof. dr. D. van Embdcn, te Amster dam, zou spreken over „Nationale Ontwa pening" door onvoorziene- omstandigheden ean week moe3t worden Uitgesteld, zoodat nu deze vergadering nu zal plaats hebben op Vrijdagavond 27 Februari. Hij wekte de leden op alvast vrienden en kennissen aan ie sporen deze vergadering bij të wonen. Hierna bracht de secretaris liét jaarver slag uit, waaruit bleek, dat de 'a-fdeeling m 1924, doordat er geen verkiezingen waren, gewerkt heeft aan haar innerlijke verster king. Het ledental was tot circa honderd ge klommen en onder de nieuw toegetreden leden was er één, die, hoewel kerkelijk, zich door de vrijzinnig-democralischc beginse- len zóó aangetrokken gevoelde, dat hij zich bij de aideeling aansloot. Mevrouw Van ItallieVan Emlxlen droeg 1 in den loop van" liet jaar hel voorzitterschap i over aan prof. Scheltema. Er werden zes j bestuursvergaderingen en vier ledenverga- j deringen gehouden. Verschillende vraag punten op politiek en economisch gebied werden in de iKlcnvergaderingen bespro- i ken. Uit de -rekening en verantwoording van den penningmeester, bleek, dat inkomsten. hoofdzakelijk beslaande uit contributies dei- leden, hadden bedragen f 240 en dc uitga- ven met een k1cïn batig saldo hebben over- troffen. De afgevaardigde naar de Federatie-ver- gaderingen te Rotterdam brachten daar over verslag uit. Tot bestuurslid werd herkozen de heer P. J. Pont, terwijl in de bestaande vacature in het bestuur werd voorzien dooT de benoe- I ming van den lieer I'. de Ren. Tot kasnazieners werden benoemd de heeren Hasoelbach en Vos. Het slot van den avond was gewijd aan I de bespreking van de propaganda voor de %js. verkiezingen. Er werd een commissie uit de leden benoemd, die daarbij het be stuur zal ter zijde staan. Lijsten zullen bij leden, partijgenoolen en geestverwanten worden aangeboden, om een oxlra-stcunfonds te vormen. Slaafde de vergadering werd door de aanwezigen op deze lijsten reeds geleekend. I Een groole hoeveelheid propaganda-lec tuur zal op de openbare vergadering van 27 Februari reeds worden verspreid, bij welke vergadering mede een zangkoor ecnige vre desliederen zal zingen. Na de rondvraag werd de vergadering met oen woord van dank aan de leden voor hun aanwezigheid g .;!olen. Tienjarig bestaan van de Vereeniging „Burgerkring". Gisteravond vierde de vereeniging „Bur gerkring in de groote zaal van „Zomer- lust haar tienjarig beslaan. Deze Vereeniging, welke bestaat uit zelf- d\ andige middens tands-zake n m ensc h e n heeft tot doel elkander bij ziekte en tegen spoed te steunen. De voorzitter, de heer W. F. van Klaveren. PRUS DEZER COURANTi Voor Leiden per 8 maanden ƒ2.35, per week /0.18. Buiten Leiden, waar agenten gevestigd zijn, per week ..wr *0.18. Franco per post 2.36 -f- portokosten. opende de feestvergadcring met een kort, doch krachtig woord. Spr. herinnerde aan liet jaar der oprich ting het droeve oorlogsjaar 1915. Door krachtig volhouden zijn wij thans sterk aldus de voorzitter, en hij noodigde alle 'leden uit, het derde lustrum met de- zeltde opgewektheid te gemoet te gaan. Een drietal musici zorgde voor zeer goed uitgevoerde muziek, waarna de beurt was aan den humorist Jacques Florijn. Deze deed de aanwezigen soms schateren door zijn geestige voordrachten. Mej. M. Kessel, die haar medewerking welwillend had aangeboden, bracht daarna eenige goed uitgevoerde zangnummers ten gehoore. Met haar lieve stem bracht zij alle aanwezigen onder den indruk. Een stormachtig applaus en bloemen, haar aangeboden door den voorzitter, getuigden wel, dat haar liederen zeer naar genoegen waren geweest Tijdens de pauze werd door den voorzit ter namens bestuur en leden, aan den neer M. de Bruyn, sedert de oprichting penning meester van „Burgerkring", een prachtige St°De ïeef tfe^Bruvn dankte met een kort, '"xa'lle pauze heeft de Jazzbandclub „Ra- pits" het muzikale gedeelte op zich geno men. Een aardig samengesteld groepje, dat welluidende muziek ten beste gaat. Een gezellig bal onder leiding van den heer Jac. van Wijk, was het slot van dezen welgeslaagden feestavond. Verhuring van de Gemeentelijke Veitingloods Zooals men weet, loopt met 1 April as. de-huur af van de gemeentelijke Vei- lingsloods aan de Boommarkt, thans nog 111 huur bij de Leidsche Tuinderspatroonsver- eeniging. Toen deze loods de laatste maal werd verhuurd, bestond er buiten de L. T. r. V. geen andere organisatie. Dit is nu veran derd. Door onderling geschil ontstond er twist in de gelederen der Leidsche tuindere en scheidden zich met het bestuur oen aan tal leden af. Dezen vormden oen nieuwe Vereeniging, „Ons Belang" geheeten. die daarna haar veilingen hield aan do over zijde, op den Apolhefceredijk. Onze lezere weten uit ingezonden stukken, voor en na in ons Blad verschenen, wel ongeveer waarover de kwesties loopen. (Iet was nu maar de vraag, wie der beide. Vereenigingen thans de gelukkige huurder zou worden. Bij openbare inschrijving, waren er uil- teraard sléchts twee gegadigden, de con- curroerende Vereeniging L. T. P. V. en „Ons Belang". Naar wij vernemen, werd door ae eerste Vereeniging ingeschreven voor f1600, door „Ons Belang" voor 16250; een bedrag, dat de tegenwoordige pachtsom verre overtreft Aan de laatste Vereeniging is de loods ge durende drie jaar gegund. -Naar wij vernemen, is deze Vereeniging voornemens er, onder de geldende voor- waarden, de veiling aan alle tuinders vrij te laten, mits men geen lid zij van een an dere Tuinde reorganisatie. Door de Ouder-Comtnissie van de Zuidsingclschool B is gisteren een ouder avond gehouden, welke ook werd bijge woond door het onderwijzend personeel der school. liet hootd. de lieer A. Schothuizen, opende de bijeen/komst met een. welkomst groet aan allen. Daarna werd door de secretaresse hel jaarverslag voor gelezen, alsmede de notulen van de vorige vergade ring In deze herdacht zij het heengaan van den heer P. G Hoeks, vroeger boord aan deze school, lterinnerde de ouders aan hern, wat hij voor school, ouders en leerlingen was geweest, en waarvoor zij uit naam van alle ouders hem een stille hulde brac it. De heer Koopmaus. gymnasliekleeraar aan deze school, heeft daarna op uitste kende wijze de jongens van het 6de Leer jaar gymnastiekles gegeven, zooals dit de gewone lesuren altijd plaats heelt. h'a afloop bedankte het hootd der school den heer Koopnyrns voor zijn welwillend heid, en deze antwoordde den dank mei de betuiging gaarne nog eens er toe berei te zijn, wanneer daartoe .de wensch werd uitgesproken. Aan de orde was bestuunsveririezing. ue- kozen werden de heer F. Logeman als voor zitter, mevr. Flandrijn als secretaresse, mevr. KuijlSchreuder als commissielid. Daar er door de kleine belangstelling van zegge elf ouders verder geen leden, voor de Commissie disponibel waren, zal er een volgenden avond nog eens gekozen worden voor de Commissie, lot deze vijf leaen zal tellen. Jammer, dat eén aangename, gezellige avond door zoo weinig ouders werd be zocht! Voor de betrekking van adjunct-direc teur van den markt- en havendienst heb ben zich 236 sollicitanten aangemeld. Naar wq vernemen, hoopt het Leger des Keils (stichter William Booth), Lange- brug 4, op Zondag 22 Febr. a.8. het feit te herdenken, dat het Heilsleger zich» 86 jaar geleden hier ter stede vestigde. In al die jaren mocht het Heilsleger zeer veten zoowel geestelijk als maatschappelijk hel pen. Velen begonnen door tussohenkomst van het Leger een nieuw leven, waarvan velen terug keerden tot hun oorspronke lijke Kerkgenootschappen of andere orga nisaties, terwijf anderen als soldaat van het Heilsleger bleven mede strijden. Kolonel Feenstra, die 35 jaar geleien als cadet van hier uit naar de Leger-des- iïe:is-Kweekschool werd gezonden, hoopt a.s. Zondag het Jaarfeest te openen, terwijl j op Dinsdag 24 dezer een groote jaarfeest samenkomst gehouden zal worden in „De Graanbeurs", geleid door majoor Ra wie, van Den Haag, 'commandant der Centrale Divisie. Bij ondershandsche inschrijving wer den door B. en W. te koop aangeboden de perceelen grond, haar toebehoorende langs de Korevaarstraat, indertijd door araotie vaoi enkele perceelen aan die straat, nabij do Hoogcwoerd verkregen; benevens het perceel aan de overzijde, vroeger toebeho rende aan do N. V. Yennootschap Fabriek van Verduurzaamde Levensmiddelen v.h. Hoogenstraaten .en Zn. Hoewel de termijn van inschrijving Zaterdag ia gesloten ge worden, moeten wij belanghebbenden, die zeer belangstellend^ zijn naar den uitslag, teleurstellen. De cijfers met de respectieve inschrijvers worden nog niet gepubliceerd, omdat het niet is uitgesloten, dat het Col lege van B. en W. over de gunning nog nader met enkele inschrijvers wenscht te onderhandelen. De muziekclub „Onderling Genoe gen" gaf gisteren een muziekavond in het Kon. Militair Invalidenhuis, Hooge-Rijn terste ged^e.'te door den motorwagen ge grepen werd. De auto werd eenige meters meegesleurd en kantelde daarna. Alle in zittenden geraakten onder den vernielden wagen, met het gevolg, dat twee perso-. non ernstig gekwetst werden. De een, Kerkman, die over hevige inwendige pij nen klaagde, werd per politiobrancard naar zijn woning vervoerd. De ander, Kor- per, die een beenbreuk had, werd per auto naar huis gebracht. Een zekeFe Visser klaagde over lievige hoofdpijn, maar kon te voet naar zijn woning gaan. De anderen kwamen met den schrik vrij. De zaak Briedée. De eerste kamer van de rechtbank te Amsterdam zou gisteren uitspraak doen inzake de civiele procedure van den heer L. Y. D. contra Briedée, den ex-directeur van de Brussel- sche bank. Deze procedure betreft een vor dering van f 100,000 als schadevergoeding wegens onregelmatigheden, door Briedée gepleegd bij den in- en verkoop van effecten voor den heer L. V. D. Op verzoek van mr. Herman Keyzer, den raadsman van den heer L. V. D., werd de uitspraak van do rechtbank uitgesteld, aangezien tusschcn partijen een regeling is getroffen, waarbij geconvenieerd werd, dat Briedée de vor dering van f 100,000 zal betalen, gedeeltelijk in contanten en gedeeltelijk in waardepa pier. Bovendien werd overeengekomen, dat Briedée zal prijs geven liet nadeelig saldo van eenige personen, die bij de Brusselscho Bank gespeculeerd hadden, en waarop Brie. dée beweerde recht te hebben. Briedée zou HTNWFMT.AND. De laatste vergadering van het Verbond „St.-Michaël". De fusie hij de belastingen. BUITENLAND. In Pruisen is een kabinet-Mar* gevormd. Het debat over de bescherming der Brit- sche industrie in het Lagerhuis. Rede van Herriot over de Fransche finan ciën. Een tramstaking te Londen geeft veel last. oud-militairen'. Deze avond j met de betaling van f 100,000 reeds zijn be- dijk, voor de was zeer tot hun genoegen en bij het einde der uilvoering betuigde de ondercomman dant namens den commandant, die dezen avond door omstandigheden verhinderd was aanwezig te zijn, zijn hartelijken dank ën spraik zijn buitengewonen ingenomen heid uit met dezen mooien avond. Tevens gonnen. Te Enk huizen is Zaterdag- avond een 14-jarige jongen gearresteerd, 'die met een der veerbooten uit Friesland was overgekomen en afkomstig was uit Hamburg. Hij bleek in het bezit te zijn van gaf hij den wensch te kennen, dat de club oen groot bedrag aan Duitsch bankpapier t-l.i.i_11.. J__ J nog een9 weer zou komen voor zulk een be- langloozen avond. Hij riep dus het gezel schap een „tot weerziens" toe. Het plan bestaat om tijdens de bloe mententoonstelling te Heemstede een half uur-dienst met de stoomtram in te voeren tusschen Leiden en Heemstede. Er zijn vier machines gekocht, die grooter zijn dan de oude locomotieven. Deze machines worden thans grondig nagezien, en voor dezen dienst geschikt gemaakt. en ongebruikte postzegels, alles door dief stal verkregen. Hij gaf voor, op reis te zijn naar Noord-Amerika. Yan Enkhuizen is hij teruggebracht naar Nieuweschans, waar men hem aan de Duit6che autoriteiten heeft overgegeven. De politie te Maastricht heeft Zondagavond aangehouden H. M. H., J. J. H. en P. J. F., allen losse arbeiders, verdacht van diefstal met inbraak te Beek. GLsternamiddag te half vijf had in bur g em e es ter van Groote- hat Noordeinde een botsing plaato tusschen i 5r0Sk ,B d® ^^vergadar.ng mede- twee wielrijders. Terwijl de eene wielrijder 1 f6 oaatv, dl6IV,tjair 1923/24 de Slikstees passeerde, kwam uit deze steeg f.^ieyolok 20000 te veel aan gemeentew ronder te bellen, tan andere wielrijder, met S>k®, Wa? FT?' hei gevolg, dat zü met elkander iT botsing ,'?floot daar0P 50 jFïn 1Qg kwamen. Zeiven kwamen zij er nogal goed I to resMaeeren aan hen, die te hoog waren -i e™ a. ISL.Z: I aangeslagen. Door onbekende oorzaak ont stond Zaterdagavond te Putten op de Veluwe brand in een schuur achter het huis, z.g. „het Hemelrijk". De sohuur was gedeeltelijk in gebruik bij den slager P. GOehch. Twee vette varkens kwamen in de vlammen om. Een groote partij hooi, stroo en haver werd een prooi der vlammen, evenals een vracht auto van een vraohtrjjder. Mej. A. J. Groot Enzerink, te Apeldoorn, werd, toen zij uit den autobus - Bij liet lichten van een wagen uit een ÜÏEft ^grepen door een passeerend motor- rgwiel. Met een gecompliceerde beenbreuk .1J. .1-,1- 1I.. af, maar van den fietser die uit de Stiksteeg kwam, werd het fiets-yoorwiel in elkaar gedrukt en de fiets zóó erg beschatfed, dat hg deze naai een aldaar wonendeu reparateur, waar hij juist vandaan kwam, terug kon brengen. Gistermiddag omstreeks twee uur slipte H. v. O. door de gladheid van de rails op de Breeslraat mei zijn rijwiel, waardoor hij zijn enkel kneusde. De Eersle-Hulpdienst vervoerde hem Ier verdere behandeling naar het Acad. Ziekenhuis. vaartuig in de Heerengracht, schoot plotse ling de wagen achteruit en kwam met een wiel terecht op den voet van S„ die hier door niet meer kon loopen. De E. H. D. bracht hem naar het Acad. Ziekenhuis. Door de politie alhier is aangehouden J. K-, schilder, hier ter stede, als verdacht van diefstal ran een rijwiel ten nadeele van een student, door dezen in een Wel gesloten schuurtje in don tuin van „Zomer- lust" gestald. Gisteravond is op den Rotter- damschen straatweg, onder Overschie, een ernstig auto-ongeluk gebeuid. Een groote vrachtauto van de firma N. van Hoorn, te Rotterdam, dio ledig uit Leiden kwam, reed nabij de Schans door het defect raken ran de stuurinrichting plotseling van 'den weg af en kwam met den kop in de sloot terecht. De chauffeur, de 30-jarige M. A. Faling, werd ernstig aan het hoofd gewond. Per auto werd hjj naar het ziekenhuis aan den Eookingel vervoerd. Na verbonden te zgn kon hjj huiswaarte keeren. De beide o.erige inzittenden kwamen met den Schrik vrij. De auto werd zwaar beschadigd. Gieter middag ia te Zand- voort een ernstig ongeluk gebeurd. De heer A. Keur, wonende Diaconiestraat 80, te Zandvoort, "kwam met een vrachtauto met visch uit IJmuiden. In den auto waren, be. halve de heer Keur, nog 7 personen geze ten, allen uit Zandvoort. Bij den Konin ginneweg te Zandvoort wilde de heer Keur den overweg van de tram HaarlemZand voort passeerenmaar bij moest wachten, omdat een tram uit Zandvoort naderde. Toen deze voorbij was, stak hij over, zonder te zien, dat ook uit Haarlem een tram kwam. Reeds was het voorste gedeelte van den auto over den overweg, toen het aeh- eü. gekneusde ribben is zij naar het zieken huis vervoerd. Er zal in Arnhem een groot werk tot stond komen: het bouwen van een winkelgalerij aan den Sonsbeeksingel, langs en in den spoordijk. Van de Staatsspoor wagen is een deel van den spoordijk aan de bouwonderneming „Achter 't Spoor" in erf pacht uitgegeven, het talud, over o?n lengte van 95 M. tusschen de Hommelsche Poort en den Klarendalschenweg. De djjk zal voor een de9( ruim 2 meter loodrecht werden afgegraven en tegen den hierdoor ontstanen wand zullen achttien winkels geen winkelhuizen gebouwd worden. e winkels zullen 3 meter diep en 5 tot 6'/- meter breed worden; de hoogte zaf ruim 4 meter zgn. De winkels zullen om den ander oen enkel en een dubbel étalage- raam hebben. Met uitzondering van den .oorgevel, zal allee uit beten worden op getrokken. De huren der winkels zulleu rarieeren tusschen de f400 en f700. De aanbesteding van dit werk, dat uiteraard van groote be teekenis is, heeft reeds plaats gehad. Van het tjalkschip „Albatros" afkomstig uit Groningen, dat op 28 Januari de haven van IJmuiden verliet, is mets naders gehoord. Het sohip is geladen roet dakpannen van de firma L. J. de Vries Go., te Makkum, en bestemd voor Londen. Bjj genoemde firma is begin Februari uit Londen wel telegrafisch gevraagd, waar het sohip -bleef, doch van behouden aankomst ie hier rrtete bekent Muzikale dochter, die des avonds thuis komt van een concert: „O, vader, ik ben doodgewoon dol op Mendels sohn 1" Vader: „Zeg, je haalt je geen gekheid in het hoofd; ik wü geen schoonzoon, die zoo'n naam draagt." VOETBAL. A. S. C.Peyenoord. Voor don Zondag a.s. to spelen wodslrijd A.S.C.—Feyenoord is het A. S. O.-ellftal vastgesteld als in den wedstrijd tegen IJni- tas. KORFBAL. Weer een uienwe Leidsche vereeniging. Hier er stede is dezer dagen opgericht de omuscmentsverccniging „Animo", dio naast de beoefening van het kortbalspel zich ten doel slelt het aanknoopen van vriendschaps betrekkingen tusschen de leden onderling, welk doel zij tracht te bereiken door hei organisecren van fietstochten enz. gedurende de zomer- en door het uitschrijven van ge zellige avondje' gedurende de winter maanden. Bijna alle leden zijn thans lid van do korlbalvereenigingen Fluks en S. D. O. LAWN-TENNIS Nederl. Lawntennis Bond. In de bestuursvergadering van den N. L. T. B., welke Zateidag 1.1. in Den Haag ge houden is, zijn, mede ter voorbereiding voor de algemeene jaarvengadering van den bond verschillende belangrijke besluiten geno men. Op voorstel van liet Westelijk districlsbe- sluur is besloten meer contact te verkrijgen tusschen de districten en het bondsbestuur, Dat zai o.a. gebeuren door eenmaal per jaar een vergadering te houden, waarin de districtsbesturen en het bondsbestuur bij eenkomen ter bespreking van speciale di»- iricts-aangelegenhedcn. Voorts zal er een uitwisseling van notulen plaats hebben. Mede op voorstel van 't Westelijk districto- besluur zal het bondsbestuur ingekrompen worden wat aantal leden betreft. Het bondsbestuur besloot voorts, tot een belangrijke contributieverlaging voor de kleinere clubs welke in hoofdzaak hierop I neerkomt, dat het vaste bedrag van f 10 I verlaagd wordt tot f 2.60. Aan de hand van de voorstellen, welke op de buitengewone algemeene vergadering zijn aangenomen betreffende de nationale kampioenschappen, is besloten: a. dat de déslrictskampioensohappan uiterlijk 3. 4 en 5 Juli gehouden mogen worden; b. de lussclienwc-dstrijdcn te organisecren op 17, 18 en 19 Juli t» Arnhem; c. de beslissingswedstrijden van de natio nale kampioenschappen, te houden op 81 Juli, 1 en 2 Augustus Ie Hilversum. Van de interland-wedstrijden is die logen Engeland reeds vastgesteld; de Engelschen konten Zaterdag 29. Zondag 30 en Maandag 31 Augustus te Noordwijk spelen. De wedstrijd tegen Belgié zal op nader le bepalen data in Arnhem gohouden worden. SCHAATSENRIJDEN. Internationals' wedstrijden te Oslo. Men seint uil Oslo over don tweeden dag van de internationale wedstrijden het vol gende: De temperatuur is 5 warmtegraden, Er staat een Zuid-Westelijke bries en het is zonnig weer. Het ijs is nog slechter dan den vorigen dag. De 10 000 meter vervalt; in plaats daar van. is de 1000 meter ingevoegd. Er zijn ongeveer 8000 toeschouwers. De uitslagen zijn als volgt: Chancewedstrijd 1500 M.: Thunherg, 3,21 a„ Moen 3,223 s., Roald Lareen 3,268 8., Steflensen 3.277 t„ Anderson 3.314 s., Hal- vorsen 3.335 s., Paivinen 8,342 s., Kanerva 3.374 s. De slechtste lijd was 3.546 s. 1000 meter: Thunberg 2.119 s„ Moen 2,128 s., Andereton 2.179 s„ Halvoreen 2,179 8., Roald Lareen 2,187 8.. Stetfen9en 2,191 e. De slechtste tijd was 2,346 s. Olsen reed niet. Het eindresultaat is: Thunherg 8 punten, Moen 8, Roald Lareen 14, Andersson 17'/», Stetfensen 23, Halvoreen 24punt. Als toegift een scratchmatch op 1000 meter, waarvan de uitslag ia: 1. Thunbetl met 8.648 t., Moen twee

Leidsch Dagblad | 1925 | | pagina 1