No. 19914 LEIDSCH DAGBLAD, Dinsdag 10 Februari Derde Blad. Anno 1925. BUITENLAND. UIT DE RIJNSTREEK. UIT DE OMSTREKEN. DE ALGEMEENE TOESTAND. Frankrijk en Engeland. Vol- kenbondswerk. De Engeische nota aan de Fransche regee ring voer de onderlinge schulden der geal lieerden is in Frankrijk geenszins ongunstig pntvangen. Aangezien de nota "verzonden was als antwoord op een vraag van Clémen- tel, moet men aannemen, dat de Fransche regeering thans het opstellen zal overwegen van een betalingsplan, overeenstemmende mei de principes, neergelegd in de Engeische nota. De bladen schrijven met nadruk over de mogelijkheid, binnen korten tijd, van een Engelsch-Fransche conferentie te Londen. Dit zou, meent men, voordeelig kunnen zijn, aangezien Hèrriot en Baldwin elkaar nooit hebben ontmoet, en omdat er onderwerpen zijn, behalve nog dio van de schulden, die met vrucht zouden kunnen worden bespro ken. In het kort is de toestand ter zake van de onderlinge schulden der geallieerden deze, dat de bondgenooten van Engeland het onge veer 1300 millioen pond schuldig zijn, w. o. de schuld van Frankrijk, die 625 millioen pond bedraagt. Engeland is Amerika 900 millioen pond schuldig. Engeland betaalt Amerika terug, maar zijn bondgenooten be talen Engeland niet terug. Door ?ijn aanbod om af te zien van elke aanspraak op alles wat Europa het verschuldigd is, meer dan het totaal van wat het aan Amerika te beta len heeft, overhandigd Engeland feitelijk alle betalingen, die aan dit land verschuldigd zijn als Duitsche schadevergoeding aan zijn bondgenooten en neemt het tot zijn eigen laste het geheel van zijn eigen oorlogskosten, plus 800 millioen pend buitenlandsche borg stellingen, die het beschikbaar heeft gesteld voor algemeene oorlogsdoeleinden voordat de yer. Staten aan den oorlog deelnam. Toch blijft er nog heel wat te overbrug gen tusschen Engeland en Frankrijkl Reuter verneemt, dat er in verband met de kwestie der intergeallieerde schulden niet spoedig nadere slappen worden verwacht, daar Frankrijk zorgvuldig de kwestie moet wegen, doch dat er waarschijnlijk binnen kort te Versailles een nieuwe conferentie ge houden zal worden om de Duitsche ontwa pening te bespreken. De ïinanciecle commissie van den Vol kenbond heeft haar besprekingen geëindigd over het financieel herstel van Oostenrijk, in tegenwoordigheid der Oostenrijksche mi nisters. Zij heeft met voldoening vastge steld, dat een groot gedeelte der verplich tingen, die Oostenrijk in de vorige zitting van den Volkenhond in het najaar op zich genomen had, reeds is uitgevoerd en dat de uitvoering der andere voorschriften voorbe reid wordt. De Oostenrijksche minister van financiën verzekerde krachtig, dat de re geering vast besloten is het saneerings- werk van den Volkenbond tot een goed ein de te brengen. De juridische commissie der Unie voor den Volkenbond heeft, te Brussel bijeen, de verantwoordelijkheid besproken der stalen voor do politieke moorden, die op hun ge bied bedreven worden. De commissie sloot zich aan bij het Belgische bemiddelings voorstel, dat de strekking heeft om de arti kelen 12 tot 15 van het Volkenbondsslaluut toe te passen (die aan de beleedigde staten verbieden om zelf recht te zoeken voor zich) en dat arbitrage aanbeveelt en het op stellen aanvaardt van een internationale conventie, die de verplichting inhouden zou om als regel op verzoek van den getroffen staat een onderzoek of andere voorzorgs maatregelen. in de conventie voorzien, te aanvaarden. De Grieks6he en de Italiaan- sche gedelegeerden brachten bezwaren in het midden en maakten eenig voorbehoud omtrent dit plan. De commissie heeft liet voorstel van den Rus Etranof, om een internationaal insti tuut van bemiddeling en verzoening te be noemen, naar de subcommissie verwezen. Zij heeft een motie aangenomen voor de unificatie van het burgerlijk recht. DUITSCHLAND. Lather spreekt te Kenlen de Pruisische crisis de Bazmat-afiaire enz. Rijkskanselier Luther heeft gisteren het aangekondigde bezoek aan Keulen gebracht, fiij heeft zijn opwachting gemaakt bij den opper-burgemeesber en den kardinaal-aarts bisschop. Daarna heeft hij den Engelschen burger-gedelegeerde Piggolt ontvangen. Aan een diner zeide hij o.a.: De Duitsche regeering volgt den nood van bet bezette gebied in het volle bewustzijn, dat het nu reeds zoo menig jaar bezette gebied voor geheel Duitschland lijdt Daar om is het logische politiek voor de Duit sche regeering om alles te doen, dat in ons vermogen is om er voor te waken, dat het Rijnland geen schadevergoedingsprovincie wordt en wij zullen in onzen verderen poli- tieken arbeid er voor zorgen, dat de poli tieke uiteenzettingen tusschen Duitschland en de geallieerden zich niet afspelen ten koste der Rijnprovincies. De Duitsche rijkst kanselier kan van de kwestie der niet-ont- Tuiming der Noordelijke zone van het Rijn land niet spreken, zonder telkens luid in de wereld te roepen: dat de argumenten voor de beslissing der geallieerden in de ontrui mingskwestie ons tot op den dag van heden nog niet zijn medegedeeld. Het feit is, dat de voorwaarden voor onderhandelingen over de ontruiming, uilsluitend van de zijde der geallieerden, niet worden vervuld. De Duit sche regeering is bereid om te onderhan delen, zooals ik bij iedere gelegenheid, die zich aanbood, heb gezegd. Van de zijde der Fransche pers heeft men de bewering ver nomen, dat de ontruiming der zone van Keulen niet enkel van de ontwapenings kwestie, doch ook van de omstandigheden moet afhankelijk gemaakt worden, dJLt er eerst een veiligheidspact, ten gunste van Frankrijk tot stand komt. Ik kan niet aan nemen, dat deze opvatting de meening der Fransche regering zou weergeven. In ieder geval moet ik de aandacht vestigen op de begrijpelijke ongerustheid, die wegens dit vraagstuk niet slechts in het bezette gebied, doch in geheel Duitschland bestaat Ik zeide, namens de Duitsche regeering, dat zij bereid is positief mee te werken aan de oplossing van het veiligheidsprobleem. Indien men echter de ontruiming afhanke lijk wil stellen van de oplossing dezer kwestie, dan moet deze gedachte, waarvoor in het verdrag van Versailles geen recht vaardiging te vinden is, beslist worden af gewezen. Deze gedachte zou trouwens een verwoesting beleekenen der juridische en zedelijke grondslagen van de samenleving zelf van de volkeren. De Pruisische crisis is nog altijd niet op gelost. Waar het Centrumlid Horion voor een benoeming tot premier heeft bedankt, wordt nu oud-rijk9kanselier Marx naar vo ren geschoven. Hoewel deze feitelijk niet veel er voor voelt, schijnt hij een benoeming toch te zullen aanvaarden om dan van zijn kant te trachten een oplossing te vinden op den grondslag der coalitie van Weimar. Veel kans op succes zou hij dan zeker ook niet hebben! De Landdag fractie van de Duitsche volkspartij hoeft een initiatiefvoorstel inge diend, volgens hetwelk de Pruisische Land dag zou verklaren, dat art. 45, par. 1 der Pruisische grondwet aldus verstaan moet worden, dat, na iedere nieuwe verkiezing van den Landdag, ook een herkiezing van den minister-president noodzakelijk is. De Rijksdag heeft in derde lezing defini tief de economische overeenkomst met Siam aangenomen, evenals een motie ten gunste der Duitschers in Siam. De Barmat-affaire en de andere finan cieel e knoeiparlijen doen nog altijd van zich spreken. Het Rijksdaglid Hoefler, de afge treden minister, heeft nu ook als lid van den Rijksdag ontslag genomen. De vroegere sociaal-democratische afge vaardigde Bauer heeft aan de commissie van onderzoek van den Pruisischen Landdag gevraagd hem nog eens le verhooren, om dat de gepubliceerde Ameximabrief op zeer belangrijke punten onjuistheden bevat en dat hij daarover ophelderingen wil ver strekken. ENGELAND. Heropening van het parlement. Het parlement komt heden weer bijeen. De vergadering is niet de opening eener nieuwe zitting, maar enkel de voortzetting der zitting, die begonnen was voor Kerstmis. Er is derhalve geen reden voor den koning om Westminster te bezoeken en er zal dan ook geen troonrede worden gehouden. Waarschijnlijk zaL een groot deel van den tijd der Parlementaire zitting, die lot laat in den zomer duren zal, gewijd worden aan de kwestie der financiën, den woningbouw, de werkloosheid en de ontwikkeling van landbouw en handel. De beraadslaging over de aanvullingsbegrootingen en de voorzie ning voor het aanslaande jaar en andere financieele zaken, zullen de aandacht van het Lagerhuis met uitsluiting van de meeste andere zaken in beslag nemen tot Paschen. De hegrooting voor het aanstaande jaar wordt nog onderzocht. De beraadslaging daarover in het Parlement zal gelegenheid verschaffen lot besprekingen, die een wijd veld beslaan. De begrooting zal. eerst laat worden ingediend. De regeering heeft Bradbury benoemd tot directeur der Anglo-Persian, waarin de regeering een aantal aandeelen heeft. OOSTENRITK. Hainisch eere-dokter. De Weensj-e hoogeschool heeft dr. Hai nisch, den bondspresident, wegens zijn lite, rairen en wetenschtcppelijken arbeid, zijn activiteit op volkseconomisch gebied en zijn langdurige verdiensten in zake den cultu- ralen vooruitgang van Oostenrijk, het eere doctoraat verleend in de staatseconomie. ZUID-SLA VIE. De uitslag der verkiezingen. De officieele uitslag der verkiezingen luidt ale volgt De Radicalen (Partij van Pasjitsj) ver kregen 141 zetels, de Democraten (Party van Prcbitfljevitsj) 21 zetels. De regeering beeft hiermee de meerderheid in het par lement. De oppositie zal ongeveer 140 zetels krij gen. Bijna alle ministers zijn herkozen. Qeen enkele socialist of communist is ge kozen. Uit Bosnië wordt gemeld, dat te Bisjak onlusten plaats hadden, toen aanhangers van Pasjitsj de boeren verhinderden hun stemmen uit te brengen. De troepen vielen de boeren aanverscheidene personen werden gedood of gewond. Te Belgrado heeft een ontzaglijke me nigte den 80 jaar ouden Pasjitj een ovatie gebracht toen de zege bekend werd. TURKIJE. De begrootina aangenomen. De Turksche nationale vergadering heeft de begrooting voor 1925 aangenomen, die een door nieuwe belastingen te dekken de ficit van 12 millioen Turksche ponden aan wijst. EGYPTE. De moord op den Sirdar. De laatste berichten omtrent het onder zoek naar den moord op den Sirdar zijn, dat de adjudant van den vermoorde de mannen heeft herkend, die onlangs zijn aan gehouden. Of het nu juist zal blijken... VEREENIGDE STATEN. Het Dnitsch eigendom. Borah, de voorzitter van de Senaatscom missie voor de buitenlandsche aangelegen heden heeft voorgesteld om het in de Yer. St. met beslag belegde eigendom van Duit schers ten bedrage van omstreeks 1000.000.000 dollar 'b welk thans door een Amerikaanschen curator wordt beheerd, aan de eigenaars terug te geven. Er was tegen dit voorstel echter verzet. Alphen. Naar men ons mededeelde hebben zich voor de betrekking van adjunct- gemeente-archilect 48 sollicitanten aange diend. Bodegraven. Voor de Chr. Jongelings- vereeniging „Timotheus" sprak in de stamp volle zaal van de Verhoelf-Rollmanschool, dr. Callenbach van Rotterdam over „Guido Gezelle". De spreker schetste in den loop van een paar uur den levensloop van den dichter-priester-paedagoog. Hij vertelde van zijn jeugd, van zijn optreden als leeraar, den tijd van zijn zwijgen en van het opnieuw ontwaken, waartusschen hij gelegenheid vond een groot aantal verzen van den Viaamschen kunstenaar te reciteeren. Er heerschte doodsche stilte in de zaal, het pu bliek genoot zichtbaar. Deze avond bewees duidelijk dat er in Bodegraven belangstelling is voor kunstavonden. Jammer maar dat er zoo weinig le genieten valt. Kenmerkend was dat het publiek bestond uit personen van al lerlei richting. Mej. Joh. H. J. Huisman alhier slaagde te, 's Gravenhage voor het diploma leerares lingerie. Onze oudset wethouder, de heer P. Ba lelaan, is opgenomen in het Diaconessenhuis le Leiden. Voorloopig moet hij eenigen lijd in observatie blijven. Zijn toestand is niet zonder zorg. Het is reeds enkele malen voorgekomen dat jongens 's Zondags de materialen voor de werkzaamheden aan de nieuwe markt, uit baldadigheid ernstig beschadigden. Nu werd er deze week een wacht geplaatst om het publiek te weren. Roelolarendsveen. Vrijdagavond verga derde in de Pancratiuszaal alhier de R.-K. Coöp. Tujpdersvereeniging „Eendracht maakt Macht". Ongeveer 100 leden waren aanwe zig. De voorzitter de heer G. van der Meer Bz. opende de vergadering met een woord van welkom tot de leden, waarna hij het woord gaf aan den secretaris den heer S. van Ruiten Dz. tot lezing der notulen, welke on veranderd werden vastgesteld. Vervolgens bracht de heer N. Wagenaar, directeur van de Veiling een zeer uitgebreid verslag uit be treffende het verloop der veilingen in het afgeloopen jaar. Uit dit verslag bleek, dat de vereeniging over 1924 met zeer gunstige re sultaten heeft gewerkt. Het weer meer en meer toenemen van de export naar het bui tenland geldt wel als een hoofdfactor voor dezen bloei. Uit het financieel verslag, dat vervolgens aan de orde kwam bleek, dat het winstcijfer van de balans zoodanig was, dat aan alle leden 4 pet. van de veilingkosten kon worden gerestitueerd. Het bestuursvoor stel tot terugbetaling van deze bedragen werd dan ook onder luid aoplaus der vergadering aangenomen. Bij het financieel verslag werd overgelegd het rapport van den Centralen Accountants dienst, waaruit bleek, dat de geheele admi nistratie keurig in orde was bevonden. Ook uit het verslag van den Raad van Toezicht bleek, dat de boekhouding, die talrijke malen gecontroleerd was, steeds uitstekend in orde was. De aftredende bestuursleden de hceren G. van der Meer Bz., J. J. van der Meer en Wout van der Zwet werden allen bij accla matie herkozen, evenals de heeren C. Huig- sloot, C. Heemskerk Pz. en H. Klein, als le den van den Raad van Toezicht. De be- stuursloonen en presentiegelden bleven op dezelfde bedragen als het vorig jaar gehand haafd. Vervolgens deed de voorzitter nog eenige mededeelingen betreffende het rein houden der producten en het ophalen daar van, waarna de rondvraag aan de orde kwam. Daar niemand hiervan gebruik wenschte te maken, sprak de geestelijk advi seur nog een opwekkend woord tot de leden en spoorde hen aan steeds in eensgezindheid en vertrouwen stellend in bestuur, directie en raad van toezicht, de belangen van de vereeniging te blijven behartigen. Hierna werd de vergadering door den voorzitter op de gebruikelijke wijze gesloten. Haarlemmermeer. Zondagmorgen is aan den Hillegommerdijk in de Haarlem mermeer zwervende aangetroffen een jonge man van ruim 20 jaren, netjes gekleed, glad gezicht, met een verband om een zijner vingers, terwijl binnen in zijn overjas een monogram staat met de letters T. S. Hij was erg uitgeput, leek zeer zenuw overspannen en vras niet in staat zijn naam of adres op te geven. De burgemeester van deze gemeente heeft zich nu met de politiebureau* der omliggende gemeenten in verbinding ge steld om nadere inlichtingen te verkrijgen omtrent zijn identiteit en familie. In deze gemeente werd een gouden damesarmbandhorloge gevonden. Van deze vondst werd ten Raadhuize alhier kennisge geven. Naar wij vernemen heeft de heer A. J. Kort, tusschen wien en den heer G. Bak ker voor de benoeming van een Kerkvoogd der Hervormde gemeente Haarlemmermeer een herstemming moet plaats hebben, te kennen gegeven dat hij voor een benoeming niet in aanmerfdng wenscht te komen. Hillegom. Zondagmiddag had in de St. Joseph-kerk de eerste plechtige op dracht nlAats vaa de leden der Mannen- congrcgratie der H. Familie, terwijl tevens het vaandel werd gewijd. Aan dit feest was een Tridiuoi voorafgegaan, geleid door den pater Hermanus van Velseroord. Het kerk gebouw was versierd, terwijl het vaandel tusschen groen en bloemen prijkte. Pater Hermanus hield een toepasselijke predica- tie, terwijl pastoor van Leeuwen het vaan del wijdde en een woord van gelukwensch en dank sprak. De plechtigheid duurde ruim anderhalf uur. Heb vaandel bestaat uit een rood veld. In het midden prijken de beel tenissen van Jezus, Maria en Joseph, ter wijl het onderschrift luidt: ,,Ora et La- bora" d. i. ,,bid en werk'4. Ruim 100 per sonen traden als lid too. In den nacht van Zondag op Maandag is er ingebroken bij de firma Wijnbergh. Door een kelderraam is men binnengedron gen; geld is er niet gestolen; dat is 's nachts nooit in den winkel aanwezig; wel worden er winkelwaren gemist. Een der buren vond in zijn tuin een paar kilo balletjes, die de dief waarschijnlijk verloren heelt. Hoe veel waren er ontvreemd zijn, kan nog niet vastgesteld worden. Katwijk. De heer L. de Best wa3 bezig met opmetingen in de maalderij van den heer P. v. d. Waaij te Katwijk-aan-den-Rijn. Op een moment greep hij in een loshangende draad van de electrischo geleiding, welke hij niet kon loslaten. Gelukkig was er spoedig hulp aanwezig, die de draad stuk sloeg, waardoor De B. vrij kwam. Hoewel de brandwond niet zoo hevig is, zijn de spie ren van hand e»n arm dermate verstijfd en verslapt, dat hij niets met de gewone hand kan aanvatten of optillen. Op advies van den medicus zal hij zich naar het Diaconessenhuis te Leiden bege ven ter verder onderzoek. Katwijk aan Zee. Van de trawlviasche- rij kwamen Maandag te IJmuidcn aan de markt de loggers: KW. 54 met f 881; KW. 170 met f 925 KW. 25 met f 729; KW. 47 met f 556; KW. 32 met f 937; KW. 103 met f 569; KW. 74 met f 892; KW. 105 met f 933 KW. 19 met f 767; KW. 137 met f 650; KW. 89 meWf 1028 en KW. 158 met f 963 besom ming. Ondanks de sterk afnemende voor- radeu, is er de laatste dagen een daling in de haringpryzen waar te nemen. De oor zaak van deze daling is toe te schrijven aan sterk verminderde vraag uit het buitenland naar Hollandsche haring. Enge land moet nog groote voorraden hebben, welke tot lageren prijs dan het Hbllandsche product op de markt gebracht wordeü. Dit is echter meer en meer een gewoon ver schijnsel, waardoor de lioop op een goeden prjjs voor het komend seizoen niet ont moedigend behoeft te worden. Noordwijk. De Raad dezer gemeente vergadert op Woensdag 11 Febr., des nam. te 2 uur. I. Ingekomen stukken en mededeelingen 2a. Benoeming leden Commissie werke- Ioosheidfverzekering en Arbeids bemidde ling. b. Benoeming leden Commissie tot we ring Schoolverzuim. 3. Benoeming Gemeente architect: De voordracht luidt: le. C. H. v. Buuren, gem. Architect der gemeente Reekum. 2o Jr. W. Gij zen, architect te Heel sum. 3e. G. Lijsen gem. architect te Barneveld. 4. Wijziging instructie gem. architect 5. Weesgelden. 6. Advies op adres Gebr. Admiraal inzake de Maarten Kruytstraat. .7. Afrastering duinen ten Noorden van den Vuurtoren. 8. Doortrekking bestrating v. Speykstraat 9. Aangaan geldleening f 100.000. 10. Toekenning vergoeding van f 60 per jaar voor het houden van een rijwiel ten behoeve van den incasseerder der bedrijven II. Bijdrage aan de Bouwver.,,St. Je roen', wegens overschrijding bouwkosten der 45 woningen. Noordwijkerhout. Een paard, gespan nen voor de brik van den heer Jac. Bakker, sloeg op hol. Midden in de dorpstraat viel de 'brik om en de ongelukken waren niet te overzien geweest, als onze dorpsbewoner P. Barnhoorn niet zijn ja3 had uitgetrok ken en die precies op den kop van het paard had weten te werpen. Oegstgeest. Burgerlijke Sta nd. Geboorten: Pieter z. van P. Paauw en C. H. van den Eijkel Albertus Lysia z. van C. van Egmond en N. Heemskerk Gijsberta Maria, d. van D. J. van Beek en G. S. Mensink. Ondertrouwd: J. W. Noordover te Was senaar en C. M. van Abswoude te Oegst geest. Gehuwd: J. J. A. Welling te Leiden en C. J. Hillenaar te Oegstgeest. OverledenA. C. Kroes 44 jr. echtgen. L. Th. Koenraads Joha. Moeliker 7 j. H. Koster 91 jr. De oudste inwoner onzer gemeente, den heer H. Koster, is in den ouderdom van bijna 92 jaar overleden. Sedert eenigen tijd worden pogingen aangewend om te komen tot den bouw van een tweede Ned. Herv. Kerk. Vele geruchten hieromtrent deden de ronde, doch niets was nog zeker. Thans beeft de Kerkeraad, in overleg met kerk voogden besloten in een vergadering met mogelijk kerkbouwplan te bespreken met alle leden der Ned. Herv. Gemeente, die in den bouw eener tweede kerk belang stellen. Rijnsburg. Beroepen te Harlingen da. J. L. de VrieB, Ohr. Ger. predikant alhier. De A.R. kies vereeniging hield gister avond een vergadering in het gebouw Con- oordia alhier, waarin de heer Mr. J. A. de Wilde van 'a Gravenhage, sprak over ,,De a.8. verkiezingen". De vergadering, toegankelijk voor geest verwanten, mannen en vrouwen, was druk bezocht. De bloemenhandel was gisteren aan merkelijk trager dan tot heden het geval wa3. Voor Engeland was veel minder vraag. Duitschland trekt in 't geheel niet. Vooral La Reine gaat tegen lage prijzen, 1ste soort f2.10f2.50, Murillo gaat tegen f5.10# terwgl Rose Grisdelin niet meer dan f 1.20 X4.50 kan opbrengen. En de aanvoer ia, mede doordat de laatste dagen veel bloemen moeten gereserveerd worden voor de ten toonstelling alhier, niet buitengewoon groot. Het gaat voor de trekkers den laats ton tyd niet geheel naar wensch. Valkenburg. Op de voordracht voor hoofd der op te richten Ohr. School al hier staan in alphabetiache orde do heeren: H. Haantjes te IJtens, Fr.A. van Koten te Zevenhuizen en H C. Teenstra te Hoogland Voorschoten. Nabij het ilaogaohe Schouw wordt de bocht in den Rijksstraat weg naar de richting den Haag over een groot gedeelte verbreed. Voertuigen en auto's ondervonden door dit smalle gedeel te veel last. Vervolgens wordt dit straat- weggedeelte over een aanmerkelijke lengte in de richting naar den Haag verbreed, wat het drukke verkeer zeer ten goede komt. Gisteren vergaderden de crediteuren der „Hanzebank" uit deze gemee.ite, in het R.-K. Vereenigingsgebouw, onder leiding vau de R.-K. Middenstandsvereeniging. Na oen kort openingswoord door den Voorzitter, P. van der Werf, werd het woord verleend am mr. Donders, dio uiteen zotte waarom e?n minnelijke liquidatie te verkiezen is boven een faillissement der Hianaebank. Wil men een minnelijke liquidatie, dan worden hoogs kosten vermeden en dit is zeer zeker ten voordeel© van de crediteuren. De liquida-tie der Banzebank zal door directie en com missarissen geheel belangeloos worden ver richt ten voordeele der crediteuren, daar de kans zeer groot is, dat by minnelijke liquidatie 100 pet. uitkeering kan plaats hebben, is dit dus de aangewezen weg. Na eenige besprekingen sprak de verga dering ach uit (behoudens enkele uitzon deringen) voor minnelijke liquidatie. Tot afgevaardigde naar de vergadering tot ver kiezing van e&n vertrouwens-commissle werd benoemd de heer J. A. Mens, die de be noeming aannam. Zoeterwoude. Door den storm ia al hier hedennacht veel schade aangobracht. Vele schoorsteenen en pannen lagen van morgen afgewaaid en bij de tuinders was de vernieling van de broeiramen zeer groot. Bij den veehouder J. de G. is het geheele rieten dak van zijn woning vernield en een zware boom omver gestormd. Een schuit van den schipper v. d. K. is gezonken in de Vliet. Door B. en W. is publiek by in schrijving aanbesteed het leggen van een 170 meter lange straat en een nieuwen toegangsweg naar den Ryndijk. Door 13 per sonen was ingeschreven. J. van Va'.deren, te Leiden, voor f9718; W. F. Maroelius, te Leiden, f 8020; H. J. Heyboer, Maarsen, f8240; P. Visser, Papa«recht, £7810; J. Broere, Shedrecht, f7463; Jac. van der Hoeven, alhier, f7777; A. J. van Vliet, al- hhier, f6850; J. C. van Evert, Leiden, f7222; A. II. Vollenberg, alhier, f0569; J. Straathof, Leiden, f6677; De Later Meyer, Leiden, f6785; D. Esscher, Delft, f7990; Gebr. Mol, Leiderdorp, f5745. De gunning is voorloopig aangehouden. SCHEEPSTIJDINGEN. ROTTERDAMSCHE LLOYD. INSULINDE, thuisr., 9 Febr. v. Sabangi. HOLLAND—AMERIKA LIJN. LOGE GOH* Rott. n. Pacific Kust, 8 Febr. v. Antwerpen. DKEOHTDIJK, Pacific Kust n. Rott, 7 Febr. te Cristobal. LEERDAM, 7 Febr. v. Rott te New Orleans. KON. BOLL. LLOTD. GELRIA, uitr., 9 Febr. v. Lissabon. HOLLAND—OOST-AZIE LIJN OUDERKERK, 8 Febr. v. Amst te Hamburg. OOSTKERK, 8 Febr. v. Hamburg te Bremen. STOOMVAART-MAATSCHAPPIJ ..OCEAAN* TANTALUS, Java n. Amst., pass. 8 Febr. Perim. ADRASTUS, Japan n. Amst., 7 Febr. te Singapore. NELEUS, 9 Febr., v. Batavia te AmstordL ROTTERDAM—ZTJID-AMERIKA LIJN ALDABI, uitr., pass. 8 Febr. Fernando Noronha. HALCYON-LUN. JULIANAPARK; 7 Febr. v. Piraeus n. Voio. FLORAPARK, 7 Febr. van Patras n. HOLLAND AFRIKA LUN ALCH3BA, 7 Febr. v. Tanga n. KilindinL HEEMSKERK, thuisreis, 7 Febr. van Perl Soudan. STOOMVAART-MU. „NEDERLAND" RONDO, 9 Febr. v. Java te Amsterdam. NEDERL. EN VREEMDE SCHEPEN. NOORD, naar Hartlepool, pass. 8 Febr. Ouessant. CALLISTO, arr. 7 Febr. to Rio Janeiro, WIELDREGHT, Hamburg n. Zwarte Zee, pass. 8 Febr. Gibraltar. IHAULERWIJK, 6 Febr. van Savona te Bona. EIBERGEN, 7 Febr. van Port Louis te Durban. MAASBRUG, Rott. naar B. Aires, pass. 7 Febr. Fernando Noronha. MERAK, 7 Febr. van Rosario n. Las Palmaa. TEXEL, 7 Febr. van Ardrossan naar Port land (M.). WOLSUM, 7 Febr. van Charleston naar Sa vannah. PEURSUM, 7 Febr. van Guantanamo te Galveston. ROZENBURG, 8 Febr. van Antwerpen iv Konstantinopel. PENDREGHT, Hull n. Cons tan za, pass 8 Febr. Konstantinopel. WITTE ZEE, 7 Febr. van Huelva n. Rott. BOOMBERG, naar Honfleur, pass. 8 Febr, Gibraltar.

Leidsch Dagblad | 1925 | | pagina 9