Regenweertje. CORRESPONDENTIE. Door O. H. AIb *t buiteas stormt en resjent, Da-n spelen wij in huis. Van mopperen en zeuren Zijn we bi] ons niet thuis. Moes beeft een oude rustbank, Die noemt zij oanapé; Maar Loee, Wim, ik en Zusje Doen er van allee mee4 Soms is «ij, als 't zoo uitkomt. Een auto, boot of trein. Het hindert nooit met hoe<veel Wij aan bet spelen zijn. Laatst, 't was juist Kerstvakantie, En 't regende, dat 't goot, Toen speelden wij Verhuizing, Want er was watersnood. Wei niet in onze kamer. Maar buiten in de straat. En wie er door moest, d'arme, Wat had hij het te kwaad! De rustbank was het rijtuig Zus Loee had het bedacht De Olifant zou trekken, Want 't was een heele vracht! Waar denk je, dat ons „rijtuig" Wel heen ging met dat weer? Je raadt het nooit en daarom Zeg ik het voor deez' keer. Wij willen heel ver rijden, Hoe ver wel? Tot de Zon, Ten minste als ons „paardje" Ons zóó ver brengen kont Wij namen ook de dieren Mee en Loes' mooie pop. Voor Kobus was geen plaats meer, Die sat dus achterop. Wij zouden dan verhuizen, Gaan wonen op de Zon. Moes zei, dat door de wanabe Dat heelemaal niet boo. Nu goed, dan kwamen wij dus Bij Moeder weer terug. Maar 't zou wel avond worden, Al liep ons „paardje1- viug. Wij namen toen een boodschap Mee naar de lieve Zoo En vroegen vriend'lijk, af zij Vandaag nog schijnen kom We zeiden: Zon, op aaide Is het aoo guur en nat, Toe, kom ons weer verwarmen, Zeg, Zonlief, doe je dat? Vooruit kon hij niet komen Het woei dan ook geducht 1 De regen viel bij stroomen, Met emmers uit de lucht.. Maar onze oude rustbank, Deed onn ook nu plezier. Hoe wij ons dan vermaakten? Wel, kijk naar ?t plaatje hierj Jc ziet ons keurig zitten, Wij werden vast niet nsat! En hadden pret. Och menschen, Wat leuke rit werd datl De Zon houdt niet van woorden, Wel van een goede daad. Om wanmte te vempreiden, Vindt zij bet nooit te keft. Zij baande rich een weg om s* Door 't grijze wolkgordijn f jS Daar klonken «temmen, blijdet! f Ha, eoodlijk Zooaeeohqal 1 *- y i Do menneten, <£eron, planten Genoten van de Zon En zij versoten wel die. Dat bet zóó reeg'nen boel Het Zonnetje, dei afewekfc, Elk, die heer voelen woo, Zij won het op den door toA' Tan regen en van koul toen vertelde het haasje aan Betje Egel, hoe Heintje in de val kwam. En nog dienzelfden nacht wisten alle die ren uit den omtrek het grooté geheim, dat .alléén aan buurvrouw Betje Egel was ver teld. TANTE JOH. Vandaag heb ik niets bijzondere aan allen te zamen te schrijven, maar wel aan zeer velen een apart woordje tot antwoord. Godefridus van der Voort, ziezoo, nu weet ik wie mij de oplossingen zendt, hoe wordt je genoemd, toch niet dien mooieii langen naam voluit? Annie van Leeuwen, hoe aardig, dat je «elf naar de stad mocht gaan en tegelijk met de anderen op het bureau was om je prijs te halen. Ja, het zijn prachtige boeken, die jullie krijgen. Zeg aan Neeltje, dal haar ingezonden raadsel goed is. Marietje Kwaadgras, vriendelijk dank voor het alleraardigste mutsje om een ei warm te houden, ik beloof je, dat ik het za! gebruiken. Ongezellig hè, als Moeder er niet is. Emmy Molt, nog wel gefeliciteerd met je verjaardag, ik hoop, dat je vroolijke uurtjes hebt doorgebracht met de vriendinnen op visite. Geertje Hoff, ik logeerde op Hooge Ilijn- dijk no. 15 en ik heb 's middags wel met 2 dames in de voorkamer gezeten, dus het kan best, dat je mij hebt gezien, we hadden om halfvijf het licht al op. Bekijk het huis no. 15 nog maar eens. dan weet je of je goed hebt gezien. Emanuel Eljou, dank voor de raadsels, zoodra ze aan de beurt zijn, zal ik ze plaat sen. Catharina van Egrnond dat raadsel werd mij al meer toegezonden en heeft at al eens ingestaan. Dat begrijp ik, dat je het heerlijk vindt om met mooie cijfers thuis te komen. Aafje van der Vliet, zoo heb je 2 nichtjes Aafje in Leiden, ja en als dat eene nichtje precies zoo heel als jij, zou er verwarring kunnen komen. Ik kom maar hoogst zelden in Katwijk. Woon je dicht aan zee? Tine en Wim Meulenberg, dat is best hoor, Tine met de grooteren, Wim met de kleineren. Annie Huisman, ook dat is toch wel ge zellig, als er zooveel kinderen plezier heb ben in de raadsels en voor mij ook pretti ger, dan dat de jeugd zou zeggen: „hoe ver velend, daar doe ik niet aan mee." Flippie Wilkes, dat was beslist een jong hondje, dat zin had in spelen en toen niets beters vond dan een doos postpapier. Wan neer ben je jarig, duur het nog heel lang? Rika Bliek, neen hoor, ik ben nooit op het Bureau Leidsch Dagblad, dat hebben ze je verkeerd verteld. Als je daar eene dame ziet, dan is dat niet de raadseltante. Ik ben Zaterdag 31 Januari met een auto naar Lei den naar Den Haag teruggegaan en toen heb ik de nieuwe brug gezien daar bij jullie, wat wordt die mooi! Dat apenspel, dat je beschrijft, is precies als het ganzenbord. Willem Turksma, je bent mij welkomI Lienlje en Cor Lefeber, was Moeders ver jaardag een heerlijke feestdag? Ik heb nog veel anecdotes en raadsels in voorraad lig gen, wacht nog maar wat. Mienlje Henny, aan jou dezelfde vraag, die ik net schreef, was he.t een prettige feestdag thuis toen Moeder jarig was. Voor de verhaaltjes en versjes zorg ik niet, die zend ik niet m, dat doet iemand anders. Letlie Wind, je hebt een goeden verjaar dag gehad hoorl en veel mooie en nultige eadeaux. Smaakten die leuke dingen van fondant tekker?, Mini Metselaar, ja, daarom plaatste M jouw ingezonden raadsel direct, omdat het betrekking had of> een datum, dia spoedi» daar zal zijn. Clazina van Venetie, dank voor het aar dige teekeningetje, dat kan ik wel zien, dat je er plezier in hebt Ik heb altijd erg veel, van handwerken gehouden en doe het na nog erg veel, maar tee kenen niet, daar had ik al heel weinig talent voor. Ina Houpt, ben je met Nelie mee geweest? jij kent mij toch wel, dus jij denkt niet als je eene dame ziet op het ixweau L. D. dat het de raadseltante is. Joseph Hanno, ja, dien datum mag je wel weten, als je dat graag wilt, het is 10 Maart. Ik feliciteer je wel met jo verjaar dag, het is dan juist groot feest in Leiden, niet waar, en zeker ook vaoantiedat tref je dan mooi. Adrie Huter, ja, Fransch was mijn lie veling» taal, daarom heb ik er examen in gedaan. Prijsraadsels komen er om de 5 of 6 weken. Een rebus is met allerlei fi guurtjes, daarom niet zoo gemakkelijk te drukken. Barrie Kenbeek, ik herkende je naam direct, en weet goed, dat je vroeger al hebt meegedaan. Zus en Herman Vis, ik geloof, dat jullie braaf veel pret hebben op de gymnastiek les, nu ik weet, dat er tegenwoordig üj zonder aardige oefeningen worden gedaan, er wordt veel werk van gemaakt. Willy Beumer, wat een mooie sluitzegel achter op jc brief, over de aanstaande bloemententoonstelling. Rob v. Vreedendaal, je bent mij wolkom. Prettig als je zoo graag naar school en naar orgelles gaat. Sieg Marsman, er worden prijzen ver- loot als ik ff"» in der 5 of 6 weken pwiie

Leidsch Dagblad | 1925 | | pagina 19