No. 19908 LEIDSCH DAGBLAD, Dinsdag 3 Februari Derde Blad. Anno 1925. Het juiste oogenblik. UIT DE RIJNSTREEK. UIT DE OMSTREKEN. 1 AMY VORSTMAN—TEN HAVE, Hel juisle oogenblik.... Drie zulke simpele woorden mei zoo'n machtige, vér-strekkende beteekenis. In het haastige, jagende alledagsleven zijn wij tot nuchtere, practise he menschen geworden. Wij houden rekening met ieiten; o, die yreeselijke feilen I Wij houden ceierung met leiten en met guldens! (Maar is het tegenwoordig dan pok geen feit, als je een gulden in je beurs telt? Wij hebben geen tijd om te redeneeren pver zoo iets vaags als het juiste oogenblikl Stel je voor! Diten daten dat.... moet allemaal gedaan.... welnu, we doen het „maar even gauw" zooals dat tegen woordig heet hoe eerder het klaar is des te eerder wij er af zijn! En als we dan eindelijk klaar zijn met al 'dat haastige doen wat dan? Wel, dan doen we blij-gemoediets anders' Maar intusschen wenschen we ons volstrekt niet op te houden met zoo iels geks als het kiezen van het juiste oogen blik.... Dat is allemaal goed en wel voor men schen, die den tijd hebben.... denken we en we vergeten er bij te bedenken, dat wij ons vaak oneindig tijdverlies berokkenen, door het veronachtzamen van het juiste oogenblik. Het juiste oogenbLik is niet iets aparts iets bijzonders voor extra gelegenheden; maar het is een belangrijk punt bij al onze dagelijksche verrichtingen, hoe onbelangrijk deze op zichzelf oo_ zijn. Wilt ge een voorbeeld? Hier is er een: Gij xijt van plan, mevrouw, om uw keu kenmeid een geducht standje te maken.... maar toch zoudt gij zéér ongaarne zien, dat dit de aanleiding was tot haar vertrek. Laten we aannemen, dat gij ontdekt hebt, dat uw Annchen of Loni of Gertrud in geen maanden het fornuis van binnen gepoetst heelt otdat ze een dweiltje of boen dertje in de afvoerbuis van de gootsteen heeft laten geraken, waarop genoemde goot steenbuis onmiddellijk gereageerd heeft met hopeloos verstopt te geraken. (niet waar, zulke toestanden komen in de beste lami- Jlies voor?) Uw toorn is groot en alleszins gerecht - yaardigd. Je kunt Reen oogenblik wachten met het zwaar-verdiende standje Maar, ge dacht er volstrekt niet aan, dat het Woensdag was en dus de uitgaansavond yan Lotte, alias Annchen ot Gertrud. Te midden der belangstellende vriendin - nenschaar wordt het standje nog eens ge savoureerd. Alle Mizzi's, Kalhi's en Liesels zijn het er hartroerend over eens, dat nu ja, die gootsteen was verstopt en het for nuis niet gepoetst, maar dat is de hoofdzaak niet. De hoofdzaak is, dat zij hel er hartroe rend over eens zijn, dat gij, lieve mevrouw, een hartvochtig onmogelijk schepsel zijt om zóó op te spelen Reeds den volgenden dag zegt Annchen, Getrtrud. Loni, u den dienst op.... Hadt je uw standje op een and. r-oogen blik gegeven de indruk zou reeds eenigs- Ztns verslapt zijn Wilt ge nog een voorbeeld? Gij hebt al winkelende een hoed gezien. een hoed nee maareen dót, een schat, een béélden zoo belachelijk goedkopp; T is ook uitverkoop, nietwaar Daarvan moet men profiteeren. Ge wilt uw man suggereeren. dat je beslist dit dopje voor uw huwelijksgeluk niet ontberen kunt.... Ge hebt er zóó'n zin in.... ge zoudt niet kunnen uitstaan dal -een ander het' u voor den neus wegkaapte. Dat was 's middags Het regentvuile natte sneeuw maakt de straten onbegaanbaar Een ijzige wind trekt op de hoeken der stralen Behaaglijk zit gij bij de kachel en waehl met ongeduld de thuiskomst van uw man. „Ik vraag het direct" denkt gevóór 8 uur kan ik de winkel nog opbellen Daar knarst de sleutel in het slot.ha, eindelijk. Nauwelijks laat ze „hem" tijd voor een begroeting Een kwartier later zit ge met betraande oogen weer in uw hoekjediep bedroefd over zóóveel mannelijke kortzichtigheid en Zóóveel liefdeloosheid. Gaat het niet allen vaak zoo? Stormen wij niet vaak vervuld van onze eigenbelangen pardoes in het leven van onze naasten zonder één oogenblik te overdenken of hel moment voor onze ont boezemingen wel juist gekozen was? Hinde ren wij hen niet vaak met onze uitbundige blijdschap en zetten wij op andere tijden niet soms onbewust een domper op hun ge luk met het wijdloopig relaas van onze droeve ondervindingen? Niet ieder weet zich voldoende te beheersclien om zich onmid dellijk aan te passen aan den zieteloesland yan een ander.... liet gevolg is maar al le vaak, dat schuwe tcerc zielen zich algestoolen gevoelen en zich eindelijk geheel in zich zelf opsluiten, ion diepste gekrenkt door de vermeende hardvochtigheid en de onverschilligheid van lien, die zij zich zoo na waanden. Wanneer dit in de kleine levensdingen reeds zoo duidelijk merkbaar is voor wie ooren heeft om le hooren en oogen om te zien hoe veel le zwaarder zal het juiste -oogenblik dan wezen in de groote levensvragen! Voorzichligkeid is de moeder van de por- peleinkast zegt een oud spreekwoord. Wij zijn dan ook voorzichtig met onze breekbare waar, we zijn ook voorzichtig mei onze gezondheid, met ons geld en met alles wat ons verder na aan het harte ligt .Maar .waarom zijn we niet voorzichtig met dat heel teere, dat liccl kostbare dat van zoo'n onnoemelijk grooten invloed is op al onze levensdaden, net kiezen van liet juisle oogenbiik, waarvan de gansche stemming en de sleer afhankelijk zijn waarin wij le ven? Hel „juiste oogenblik" is de sleutel lot de onmisbare levensharmonie. Laten wij liet bij de jacht naar roem, eer, geld, geluk of wat anders het doel van ons leven zij nimmer uit het oog verliezen, dat het juiste oogenblik een van de hecktsle pijlers is van onzen levensbouw: onbemerkt ongezien, doch van een niet te onderschatten beteeke nis voor het succes van ons streven. Alphen. Onze vroegere plaatsgenoot ds. J. W. v. Lokhorst heeft zijn beroep tot pre dikant bij de Ned. Herv. Gemeente te Delfs- haven aangenomen en hoopt Zondag 1 Maart zijn intrede in die gemeente te doen. Gisteravond gaf de zangvereeniging „De Stem des Volks" in hotel „de Vergulde Wagen" onder leiding van haren directeur den heer H. van Kesteren uit Den Haag. h&ar 4de uitvoering. Ter afwisseling was een humorist voor dien avond geëngageerd wiens bijdragen ook zeer in den smaak van het publiek vielen, terwijl na de pauze door de Alph. tooneelver. „Tot steun in den strijd" opgevoerd werd „Een minnaar in de Kleerkast". Den directeur werd een rookstel aangeboden. De avond werd met een bal besloten. De R.-K. Harmonievereeniging „Leo Xlll" gaf in de St. Josepbzaal alhier haar jaarlijksclie uitvoering. Na een kort ope ningswoord door haren voorzitter werd met de afwerking van het programma aange vangen, hetwelk vlot geschiedde. Hiervoor komt zeer zeker een woord van dank toe aan den heer J. v. d. Kaai uit Leiden die een uitstekend dirigent genoemd mag wor den. Het is alleen jammer, dat JLeo XJII" niet over betere instrumenten beschikt, dit zal de leiding vergemakkelijken en de mu ziek ten goede komen. Een humorist zorgde voor eenige aangename afwisseling. Het dochtertje van R. was reeds eeni- gen tijd ongesteld doch nu weer in zooverre hersteld dat zij heden naar haar betrekking kon gaan. Afgeloopen nacht voelde zij zich echter niet wel. en voordat medische hulp aanwezig was, waren de levensgeesten reeds geweken. De uitslag van den korfbahvedslrijd U. D. IIBrunhilde 1 (Bodegraven) is O1. Brj de gisteren ten genie entehuize gehouden aanbesteding van het maken van een trottoir in de Julianastraat met de daarmede in verband staande werken, waren 12 inschrijvingen, t w. D. Cisser, Delft, f 11.815; K. J. Heiboer, Maarssen. £8900; A. N. ran Haarlem, Utrecht, f8544; J. Gesman f8395; A. M. de Wit, Raamsdonks- veer, f7978; J. Vonk f7900; G. Wouden berg, Amcide, f7675; N. V. Zanen Ver stoep. Gouda, f 7670; G. Gesman en O. Zoetemeijer f7390; J. v. d. Heuvel, Made, f7340; Joh. Wandel, Vianen, f7250; O. v. d. Wakeü Czn., Made, f 6963. Alkemade. Vrijdagavond vergaderde ten huize van den heer P. Zoetemelk te Rijpwetering de Centrale R.-K. Kiesvereeni- ging met de besturen van de Parochiale Kicsverecnigingen. Vertegenwoordigd waren alle afdeelingen, alsmede de pastoor Kwak man, le Rijpwetering. Te ruim 7 uur opende de voorzitter de heer C. H. Krebbers de ver gadering met een woord van hartelijk wel kom en den OhristeJ ijken groet. Hierna las de secretaris de notulen der vorige jaarver gadering. welke na een kleine discussie on veranderd "werden vastgesteld. Vervolgens deed de penningmeester financieel verslag, waaruit bleek, dat er een batig saldo was van 188.55. Aan de orde kwam nu jaarver slagen van de secretarissen van de af dee lingen. Uit de uitgebrachte verslagen bleek, dat in de afdeelingen, alsmede in de Cen trale, in verhand met het niet voorkomen van verkiezingen, rust had geheerscht. In bijna alle afdeelingen was het ledental le- ruggeloopen. De wensch werd uitgesproken, dat in 1925 het ledental weer zoo hoog mo gelijk zou worden opgevoerd. De secretaris der Centrale las hierop een schrijven voor van de Centrale Leiden, betreflende bet stellen van candidaten voor de a.s. Kamer verkiezingen. De discussies werden nu ge opend over de manier, waarop deze candi daten in de parochiale afdeelingen het best zouden kunnen worden gesteld, zulks ten einde een zoo groot mogelijk een vorm igfheid te bevorderen. Nadat verschillende heeren hieromtrent het woord hadden gevoerd werd ten slotte aangenomen een voorstel van den heer C. Bontje om drie namen van candidaten aan de parochiale afdeelingen op te geven, die dan nog het recht hebben een tweetal namen daarbij te~ voegen. Bij acclamatie werd besloten als no. 1 te advi- seexen mr. dr. Kooien. Na gehouden stem ming werd als no. 2 geplaatst mr. P. J. Aal- berse en^ als no. 3 mr. J. B. Bomans. Bij de rondvraag besprak de heer J. J. de Koning de notaris-vacature te Oudewele- ring. Besloten werd een Commissie le be noemen, die bij mr. dr. Kooien zou gaan be spreken de middelen lot bevordering ran benoeming van een R.-K. notaris, zulks in verband met de overwegend R--K. bevol king. Tot leden dezer Commissie werden be noemd de heeren C. Bontje Gz., J. J. de Ko ning en C. Jagers. Na nog enkele discussies werd de vergadering met een woord van dank tot de aanwezigen met den Cchriste- Iijken groet gesloten. Boskoop Zaterdag werd de huisvrouw van den heer B. in de Dorpstraat alhier plotseling krankzinnig. Op advies van dr. Kater is zij dien zelfden dag naar Endegecst overgebracht. Door den storm van Zaterdag zonk in een sloot langs de Zijde alhier, een met witlof geladen schuit van den heer W. uit Waddinxveen. Een der opvarenden wist zich zwemmende le redden. Kerkelijk bericht voor heden avond. Sal va tori n.m. 7 uur, ds. Honders, van Zoeferwoude. Leiderdorp. Gisteren herdacht de heer F. D. vaii Wijck den dag waarop hij voor 35 jaar bij het onderwijs, en tevens aan de School met den Bijbel alhier werd ver bonden v Dat deze dag niet onopgemerkt voor hem zou voorbijgaan was wel te den ken, daar de heer Yan Wijck bij de oudera een geacht en bij de kinderen een bemind onderwijzer is en hij door ongesteldheid eenigen tijd aan Jiuis was gebonden ge weest, doch de vorige week zijn arbeid weer mocht hervatten. Des 'a morgens bij rijn komst aan de school werd de jubilaris opgewacht door het hoofd met personeel en schoolbestuur, welke hem met dezen dag gelukwenschte. Verschillende personen voerden hierbij het woord, o.a. de voorzit ter van het schoolbestuur, de heer G. Los, het hoofd der school, de heer Yan der Zwet, en de beide alhier zijnde predikan ten ds. T. H. Woudstra en ds. G. Tiche laar, De schoolkinderen zongen eenige toe passelijke liederen, terwijl de oud-Ieerliog, de heer A. Vervark hem namens de oud leerlingen en leerlingen een pendulestel en couvert met inhoud aanbood. Twee meisjes, één uit de hoogste en één uit de laagste klasse, droegen een groote en fraaie bloemenmand aan, aoodat het schoollokaal, met de andere aangeboden bloemstukken in een tuin was herschapen. Ook de bur gemeester en wethouder De Bruyne, brach ten hun persoonlijke gelukwenschen. Door het hoofd en zijn collega's werd hem een kapstok met toebehooren geschonken. De jubilaris, die zeer onder den indruk was, dankte voor de hem gebraohte gelukwen schen en hulde. Vele oud-leerlingen maaJc- ten des avonds nog hun opwachting om hun gelukwenschen over te brengen. Roelofarendsveen. Door den hevigen storm in den nacht van Vrijdag op Zaterdag zijn bij den heer P. Koek alhier een 80-tal ramen stuk gewaaid. Waddingsveen. Tot bestuurslid van deu Handeldrij- venden en Indusfrieelen Middenstand al hier, is herkoren de heer H. M. de Wilde. De commissie tot wering van school verzuim benoemde voor het jaar 1925 tot voorzitter de heer C. Jongenburger en tot secretaris de heer J. H. Mulder. De gemeente-opzichter A. van Sprang, werd in een vergadering van B. en W. har telijk toegesproken door den burgemeester wegens zijn 25-jarige ambtsvervulling, en overhandigde namens de gemeente een fraaie passerdoos aan den jubilaris. Ook van andere zijde mocht hij vele blijken van belangstelling ondervinden. Onze oud-plaatsgenoot ir. A. L. A. van Drimmelen is benoemd tot ingenieur bij de „Entrepiise de Batiments*' te Cher- mont-Ferrands (Frankrijk). Tot president-kerkvoogd van de Xed.- Herv. Kerk is benoemd do heer J. G. Herfst. Woubrugge. Onder leiding van den voorzitter, den heer F. A. H. de Boer, hield het ziekenfonds ,,Onderling Belang" van de scheepswerf alhier, een algemeenc vergadering, waarop besloten werd aan minister van arbeid en aan de leden van de Tweede Kamer de volgende motie te zenden „Het Ziekenfonds „Onderling Belang", in vergadering bijeen, gehoord de bespre king van het voor-ontwerp ziekte- en onge vallenwet 1925, verklaart zich tegen het beginsel der arbeidersverzekering, tegen een uitvoering door bedrijfsvereenigingen, tegen een samenkoppeling van ziekte- en ongevallenverzekering, tegen een collec tieve ziektevereeniging, tegen een uitvoe ring door ambtenaren en beambten, tegen centrale uitvoering, vraagt een regeling, waarbij de grootst mogelijke decentralisa tie in de uitvoering wordt nagestreeft en het voortbestaan der plaatselijke zieken kassen is verzekerd." Door onzen plaatselijken veearts, den heer Bos, zijn gekeurd 21 runderen, 90 var kens (zijnde de gewone slachtingen na de laatste September j.I en 29 in nood ge- doodc dieren. Yan deze laatste werden 7 runderen, 5 varkens en 7 schapen goedge keurd. De kosten van deze keuringen zijn bij tarief bepaald. De kosten van den keu ringsdienst ter uitvoering van de Waren wet in het district Leiden, bedragen voo* dit jaar f 290.61. Zwammerdam. Gevestigde en vertrok ken personen in deze .gemeente, gedurende de maand Januari: GevestigdUit Stolwijk, Simon Kalis- vaart, boerenkneoht D 3. Uit Haastrecht, Suzanna Francina Sterk, cchtgenoote van M. Blanken) B 33. Uit Utrecht,Wilhel- mina Petronella Johanna Maria Limonard, t. b. C' 19. ld. Gerarda Johana Maria Limonard, z. b. C 49 Uit 's-Gravenhage, Geertruida Louisa Dekker, z. b. C 49. Uit Bodegraven, Anna Klasina Zevenho ven, dienstbode, C 118. Id. Agatha Ca- tharina Kaptcin, z. b. C 49. ld. Anna Agatha Maria Kapte», z. b. C 49. ld. Elisabeth Anthonia van Balen, kantoorbe diende, A 139. Uit Heumen, Nicolina Allegonda Fromm, z. b. C 49. Vertrokken: Naar Reeuwijk, Cornelia Johanna Yink cchtgenoote van O- Mou nts). Naar Bodegraven (Jaagpad 11), Petronella Duits, dienstbode. -- Naar id. (Spoorstraat), Augustus Gijsbertus Sprev, bankdirecteur. Naar 's-Gravenhage, (Be ▼erningslraat 133). Geertruida Aletta Weer denburg, dienstbode. - Naar Wervershoof, Magdalena Pack, religieuse. Naar l den, (Kapelstraat 237), Maria Helena Boonacrts. dienstbode. - Naar Bodegraven (Kerk straat), Antonie van Zijll, slagersknecht. Naar Utrecht (Fred. Hendrikstr. S», Carel Fredevik Bennink Bolt, groentenex- porteur. - Naar Delft (St.-Joris Gasthuis) Cornelia Aarjaantje Rijlaarsdam, dienst bode. Naar Bodegraven (O. B. 23) Jo hannes de Goey en gezin, graanhandelaars- knecht. Naar 's-Gravenhage (Mareotte- «waat 19) Pieter Cornelia de Rijk, b. Haarlemmermeer. De bestuurder van een uit Haarlem komende auto week bij het passeeren van een wagen op den Vijfhuizer- weg te ver naar den kant uit. De auto sloeg over den kop en kwam in den sloot terecht. De chauffeur wist er nog intijds uit te springen en kwam met den schrik vrij. De ernstig beschadigde auto werd later met een tractor op het droge getrokken en achter een andere auto op sleeptouw naar Haar lem vervoerd. Uit een tweetal schuren zijn aan den Aalsmeerderdijk alhier weder drie rijwielen ontvreemd. Maandag ia te Rijk alhier op 74-jhri- gen leeftijd overleden de heer J. Bosma, die gedurende tal van jaren de belangen van den Evangelieatiearbeid in dc Haar lemmermeer met groote toewijding beeft voorgestaan en behartigd en als bestuurslid voor het lokaal „Maranatha" aan den Aalsmeerderweg vele goede diensten heeft bewezen. Hillegom. In het vervolg zullen bij be- gravenissen alleen tot de openbare begraaf plaats worden toegelaten de tot den 6toet behoorende personen, en zij, die boven den leeftijd van 21 jaar; en in het bezit zijn van ©en bewijs van toegang, hetwelk voor elke begrafenis verkrijgbaar is ten Gemeentehui ze, kamer Bevolking en Burgerlijke Stand. Doorloopende bewijzen van toegang wor den niet afgegeven. De maatregel zal zeker den grooten toeloop van nieuwsgierigen en kijklustigen bij de begrafenissen vermin deren, orde en rust bevorderen, maar toch is de verplichting om een bewijs van toe gang op de gemeente secretarie te gaan halen, tamelijk streng. Katwijk. In deze gemeente zijn 169 paarden geteld, om volgens Koninklijk Be sluit in tijd van oorlog te kunnen worden opgevorderd. Dr. H. E. de Ruiter Zylker, arts alhier zal a.s. Woensdag in het Weeshuis te Kat wijk aan Zee, en a.s. Donderdag in het Gemeentehuis te Katwijk aan den Rijn kos teloos inenten. Voor de goede orde moeten trouwboekjes worden meegebracht. Katwijk-aan-Zee. Van de trawlvissche- rij kwamfen Maandag te IJmuiden aan dc markt de loggersKW. 48 met f 967KW 67 met f 912; KW. 8 met f 693; KW. 154 met f 933; KW. 57 met f 1131KW. 36 met f 188; KW. 40 met f 625; KW. 112 met f 898 en KW. 96 met f 1033 besomming. Lisse. Bevolking over de maand Jan. Vertrokken: J. M. Krosschell en gez. naar Voorschoten E. A. Jansen naar Rotter dam J. Hekman naar Doesburg G. de Vos naar Sassenheim T. de Loo naar Leiden M. S. Leuven naar Schoten A. Schreuders naar den Haag J. Duin dam en echtgen. naar Sassenheim C. M. Dekker naar den Haag C. J. van Nieuw koop naar Amsterdam R. Voorhof naar Woerden J. Band naar 's Hertogenbosch M. P. Warmerdam naar Haarlem J. Schalkwijk naar Rotterdam A. P. van Kesteren naar Huissen G. J. Tolido naar Haarlem. Gevestigd: M. Oosterom van Kockengen W. Schouwenaars van Doesburg C. Th. Grimbergen van Wassenaar A. P. Th. Diedenhoven van Bennebroek Th. G. Onderwater van Voorhout Ch. VesseD en gez. van Haarl.meer I. H. Dominè van Voorschoten G. Postma en dochter van Leiden K. Baartse en gez. van Noord- wijkerhout G. Smit van Noordwijkerhout M. A. Smit geb. Lammers van Haarl. meer K. van Dooren van Kampen B A. Prinsen van Leiden I. Verhoeven van Leiden H. Zietse van Middelburg P. G. Beclen van Beverwijk Z. Laszip van Hongarije. Koordwijkerhout. De gezondheidstoe stand van pastoor Quant is vooruitgaande. Z.Eerw. doet zelf weer dienst. Oegst geest Gemeenteraad. Voorzitter de heer J. G. M. van Griel- hu ysen. De Voorzitter opent de vergadering en wenscht de Iedtyi met hun gezinnon een gelukkig jaar en spreekt tevens den wensch uit dat de heer Rübenkanrp, die wegens ziekte niet aanwezig is. geheel mag herstel len en weer spoedig in de raadszitting le gen woord ig mag zijn. De notulen worden gelezen en onveran derd vastgesteld. Sedert de laatste vergadering zijn ver schillende stukken ingekomen waarvan wij o. m. noemen: Het verslag van den Keu ringsdienst van Waren te Leiden. Voorts eenige missieven van Ged. Staten, houden de goedkeuring van genomen raadsbeslui ten en eenige vernietigingen van aanslagen van forensenbelastingen. Van Ged. Staten een schrijven waarin zij mededeelen, zich te kunnen vereenigen met een genomen raadsbesluit naar aanleiding van een aanvraag van den lieer v. d. Geest om vergoeding van onderwijskosten voor twee zijner kinderen. Er wordt mede gedeeld dat aanvrager hiervan in beroep kan gaan bij de Kroon. Een schrijven van verschillende organi saties om dit jaar het aantal „vergunnin gen", zoo mogelijk le doen daten. B. en W. deelen mede: dat zij geen aan leiding kunnen vinden om het aantal, thans 6, te verminderen Een schrijven van de Maatschappij van Onroerende goederen om de beplanting met jonge boomen. van don door hun nieuw aan to legyn straten voor rekening van de ge meente le doen geschieden en na afwerking dez-e straten door de gemeente te doen over nemen. Daar dit schrijven sedert kort is in gekomen, hebben B. en W. nog geen gele genheid gehad hieromtrent eenig onderzoek in te stellen, waarom B. en W. voorstellen eerst een onderzoek in te stellen en hiervan advies uit te brengen waarmede de leden' zich kunnen vereenigen. De Voorzitter doet mededeeiing dat hel aantal inwoners der gemeente het afgris- pen jaar is vooruitgegaan met 296, zoodat dit cijfer thans is 5133. Naar aanleiding van de credietaanvraag van de heeren Kraan en Groenewegen voor arbeiderswoningbouw, is een schrijven in gekomen van den minister, waarin deze mededeelt in de voorgestelde bepalingen een wijziging te brengen n.l. om de huizen uitsluitend te verhuren aan die inwoners der gemeente die een maximum inkomen genieten van f 1-100 per jaar, zoodal alleen de sociaal achterlijken hiervoor in de ter men kunnen vallen. Is de raad hiertoe niet bereid,, zoo zal de minister zijn goedkeuring niet kimuen vcr- leenen. De Voorzitter leest dit gedeelte van dit schrijven voor B. en W. stellen voor aan dit verzoek gevolg le geven. Dc heer Bakker vraagt of de gewijzigde bepaling voor de aanvragers niet in Jiooge mate belommerend zijn, zoodat zij van den bouw zullen moeten afzien l De Voorzitter antwoordt hierop, dal na besprekingen met de heeren Kraan en Groenewegen, deze hoeren met genoemde bepaling aceoord gaan. De hoer Van Egmond zegt dat destijds door den minister ook in dezen geest is ge sproken waarom ongeveer al op deze wijze is gewerkt. De heer Schoonderwoerd acht deze bepa ling redelijk. Hierdoor is dan ook buiten gesloten dat beter gesitueerden gebruik, zoo niet misbruik kunnen maken waarom spr. vóór opneming dezer bepaling is. Hierna stelt de Yoorz. voor deze bepaliug ongewijzigd op te nemen en goed te keuren, waartoe met algemeenc stemmen wordt be sloten. Bij punt 3 der agenda Kohier Schoolgeld Vervolgonderwijs 1921'25 worden ver schillende posten voorgelezen enn met al- gemeene stemmen goedgekeurd. Benoeming lid van de Commissie lot we ring van Schoolverzuim. De heer B. J, v. d. Me ene heeft in een schrijven medegedeeld, wegens drukke werkzaamheden zijn herbenoeming als lid dezer commissie niet le kunnen aannemen, waarom B. en W. voorstellen in deze plaats den heer Van Til, hoofd den Chr. School aan den Morsch, te benoemen. Aldus be sloten. B. en W'. stellen voor: een stukje grond aan den Terweeweg nabij d? „Hoogen boom" te verhuren. Dit stukje gemeente- eigendom is al sedert eenige jaren in huur bij den lieer G. Lubbe Thzn.. die wederom geneigd is dit in te huren voor den tijd van 3 jaar op de voorwaarde door B. on W. ge- steld. Hiertoe wordt besloten. Naar aanleiding eener aanmerking van een der leden in een vorige vergadering over de geldleening van f 62.000 legen 6'/s pet. bij Gemeenle-Crediet Den Ilaag, die wel wat al te hoog geacht werd. hebben B. en W. zich in verbinding gesteld met - eenige andere Maatschappijen. Nu heeft ook genoemde Maatschappij een gewijzigde op gave gedaan n.l. tegen 53/* pel. met V> pet. afsluitprovisie (in plaats van 1 pet.). De andere opgaven komen ongevebr op hetzelf de bedrag neer, waarom B. en W. voorstel len op dit voorstel in te gaan. Hiertoe wordt met algem. stemmen besloten. De pensioengrondslag van den gemeente veldwachter A. Kool wordt vastgesteld op f2100. Eenige complabifiteilsvocrslerien worden voorgelezen en vastgesteld. Van de rondvraag maakt de lieer Zand bergen gebruik door te wijzen op een ge deelte van den Leidsche Straatweg dat in zeer 9lechtcn toestand verkeert. De Voorzitter zegt hierover in onderhan-' deling te zijn, zoo dal verbetering in uit zicht is. Niemand meer het woord verlan gend, wordt de vergadering gesloten. Bij het binnentreden der Raadzaal merk ten wij'de restauratie van de prachtige oude schilderij, waartoe voor eenigen tijd beslo ten was. De lcelijk gapende wonden, zijn thans geheel genezen en het g?hcel is keu rig bijgewerkt zoodat o. i. de kosten welbe steed zijn. Alleen rest ons een kleine opmerking nl. over de nieuw aangebrachte clectrischc be lichting. Deze valt voor ren zeer groot ge deelte boven legen de lijst, waardoor zeer veel van het effect verloren gaat. Zoo dit op eenigszins andere wijze wordt aangebracht, zal zulks het geheet zeer ten goede komen. Rijnsburg. Ds. J. L. de Vries alhiar heeft bedankt voor het beroep naar de C'hr. Geref. Kerk te Drachten. Voorschoten. Dezer dagen herdacht ds. H. P. Fortgens zijn jarig huwelijks- en ambtsfeest. Hoewel ds. Fortgens meende dit feest alleen in huiselijkcn kring te her denken, bleek van allen kant hartelijke be langstelling. Van een commissie uit de ge- meente ontving ds. Fortgens een vulhaard1 en een dressoir. De heer Th. Broers sprak bij de aanbieding van deze geschenken een hartelijk woord van waardeering, terwijf een dameskoor enkele liederen zong. Zon dagmorgen werd na afloop van de predi king den jubilaris spontaan door de g«-. meente toegezongen Ps. 321 5. In de gisteravond gehouden raadsver gadering is besloten te bouwen een raad huis, schoolgebouw, conciërgewoning enz., volgens plannen van den architect» detf heer Verschoor te 's-Gravenhage. Wassenaar. Ten raadhuize werd Maan dagmorgen aanbesteed het maken van timmer- en metselwerk in huize de Paauw. Ingeschreven werd als volgt J. A. Vogels alhier f 5975; van der Veen en Joele, den Haag f 4680 P. van der Stool f 3544; H. van der Helm f 3470; P. A. van den Hulst f 3437 N. W. Looijontera f 324# allen alhier. Het werk werd aan den laag- sten inschrijver opgedragen.

Leidsch Dagblad | 1925 | | pagina 9