Bouwgrond IGERZONI FORD Winkelhuis Jaloezieën- en Markiezenfabriek van J. C. SCHOP HUIZEN Abonneert U op het „Leidsch Dagblad". UIT DE OMSTREKEN. VRAGENRUBRIEK. Onverantwoordelijke lichtzinnigheid anders kan men het niet noemen is het, wanneer U dagen- of zelfs wekenlang Uw mond en Uw tanden niet goed verzorgt. Temeer, waar het voor U zoo gemakkelijk is: U doet een paar druppels Odol in een glas warm water, roert dit met den tanden borstel om, spoelt en gorgelt hiermede terdege en tot slot borstelt U vooral voor het naar bed gaan flink Uw tanden. U zult ondervinden: Odöl is een heerlijke mond-verfrissching en daarbij veel spaarzamer als alle tandpasta's en tandpoeders. In den loop der jaren werd Odol een cultuurbegrip. Groote Fl. Odol fl. 1.75 kleine Fl.Odol fl,120 te koop gevraagd, MOOIE ZIT-SLAAPKAMER Verbcvwin gsiitverkccp Hulpgebouw Manufacturen BREESTRAAT 31 tegenover het Postkantoor Kent U Wlah-Jongg? Drukkerij DE BINK, Garage „MI rl ER VA", Langestraat Zoete Venen Jac. Oostendorp SAMSON's OLIE-BALSEM Generaal Depót: HOUTTUIN 49b, ROTTERDAM, TELEF. 1110 öiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiini 3058 NIËUWSTRAAT ÏO LEIDEN Opgericht 1873 TELEFOON 1419 (8-6 uur) Hillegam. De vereeniginj „Hulp in Nood" hield haar 30ste jaarvergadering, welke de voorzitter C. J. L. van der List, opende met woorden van herinnering aan, en waardeering van den overleden secreta ris Pardoen. Het ontduiken der bijwoning van de verplichte jaarvergaderingen wem door den voorzitter betreurd. De altredende bestuursleden Th. van Lierop en F. de Groot, werden lierkozen en de heer N. A. Schip pers werd herkozen in de vacature-Par doen. De rekening van 1924 is blijkens een ingekomen schrijven goedgekeurd door de controle-commissie. De weduwe van den overleden secretaris heelt per brief bedankt voor de betoonde belangstelling; zijn laalste bTiel aan het bestuur werd voorgelezen. Volgens liet jaarverslag lelt de vereeni- ging 504 leden, waarvan 110 zich in een Jioogcre klas lielen overschrijven. Er is ruim i 3200 aan ziekengeld uitgekeerd. De toestand der financiën is gunstig. Volgens de Tekening over 1924 waren de ontvang sten 15167.93, de uitgaven 13985.12, het batig saldo f 1182.81. De bezittingen zijn per 1 Jan. 1925 111.584,97*/s Op voorstel van het bosluur besloot de vergadering de exlra- contributie in Juli en Augustus voor dit jaar niet te betten, gelet op den goeden toe stand der kas. In de rondvraag werd op voorstel van een lid besloten op het grai van den overleden secretaris een gedenksteen te plaatsen. Naar aanleiding van een vraag, deelde de voor zitter mee, dat er bij de IJanzebank een saldo staat van 12000. Met de gebruikelijke woorden van dank werd de vergadering ge sloten. 11 u i g. S t a n d. Ondertrouwd: K. Gerritsen en M. Eettink. JI. Jansen en M. E. Luk. C. Brugman en A. M. G'. van Maris. Getrouwd: J. P. Walkeis en C. Kockel- koren. Tb. Spreeuw en S. B. de Boer. P. J.' Meijer en G. Biesheuvel. BevallenM. C. Imanse—Denayere Z. P. A. v. d. VlietBakker Z. E. Meer- Jevcld—Coraelissen Z. en D. C. M. RijnbeekKokkclkoren D. O. Langeveld Van der Voort D. L. M. StaatsDe Heij D. J. L. van Klaveren—Meinema D. G. M. JonkheerAdriaanse D. Overleden: A Rijnveld m. 74 j. R. M. Taat m. 71 j. IJ. C. Hageman, m. 29 j. Bij de winkeliers Brouwer" en Leen- slag in de Wceresteinslraat is ingebroken. Wat er ontvreemd is, beleekent eehler niet zoo veel. De politie stelde een onderzoek in. In de laatste weken boorde men klachten dat vreemd volk om en bij de huizen rond loopt. Nu komt ook uit, dat hier en daar kleinere voorwerpen en waschgoed zijn ge stolen. Het is gewenschl dat men voorzorgs maatregelen neemt. Katwijk. Dc broodprijs is alhier met 3 ct. per 400 gram verhoogd. Katwijk-aan-Ze e Van de trawlvis- schcrij kwamen Zaterdag te IJmuiden aan de markt de loggers' KW 66 met f728; KW 53 met f807; KW 16 met f 909; KW. 49 met 1910; KW 20 met f601; KW 92 met 1655, en KW 23 mot I1I9G besomming. Aan het Postkantoor alhier en de daaronder ressortecrende hulppostkantoren werd gedurende de maand Januari 1925 in gelegd bij den Rijkspostspaarbank 18914.85 terugbetaald I 5952 10. Het laatste door dat kantoor uitgegeven boekje draagt het num mer 3501. Gedurende die maand werden 7 nieuwe boekjes uitgegeven en 2 boekjes ge heel afbetaald. De storm der laatste dagen heeft ge lukkig voor zoo ver wij konden nagaan, aan ol in ons dorp niet veel schade aange richt. Behalve dat hier en daar een glasruit door het open of dicht slaan verbrijzeld werd, bleven we gelukkig voor ernstiger on heilen gespaard. Toen Zaterdagmiddag de vloed opzette was men wel eenigszins be vreesd, dat do helmbeplanling van de strandreep, door afvloeiing van het zee water, veel te lijden zou krijgen, maar neen, het zeewater kwam niet verder dan tot de afrastering van de helmbeplanting, zoodat deze gespaard bleef. Schreven wij begin der vorige maand, dat de woningnood precair begon te worden thans kunnen we geruM melden, dat de toe stand zeer bedenkelijk begint te worden. Naar ons ter core kwam zullen binnen enkele dagen vier gezinnen door de huig eigenaren op straat worden gezel en waar die dan weer onderdak zullen vinden is ons een raadsel. Wel hooiden wij verluiden, dat één gezjn daarvan, ook ondergebracht zal worden in de gewezen ziekenbarak bij den Tol, maar dit kan toch weer niet van langen duur zijn, daar het gebouwtje ook af wat bouw valligheid gaat vertoonen. Ons dunkt toch, dat bet meer dan lijd wordt, dat men gaat inzien, dat er zeer spoedig verandering len goede kome in dezen nood, die werkelijk een nood is, anders zullen we straks door de overbevolking en de daardoor ontslane onhygiënische toestanden, het gevaar van besmettelijke ziekten als het paard van Troje binnenhalen. Kan er van gemeentewege of door het particulier initiatief geen complex twee gezinswoningen in eenvoudiger optrek ge bouwd worden, waarvan de huursom zon der bezwaar door de arbeidersgezinnen kan betaald worden. Grond is er in overvloed, werkkrachten waarschijnlijk ook wel, als er nu dc wil maar was, dan kan men veel doen. liet is de gewoonte van de Kalwijk- sche jeugd, als ze een of meer honden op straat aantreffen, deze dieren dan door hard schreeuwen en armengezwaai te sar ren. Is zulk een dier dan zoo dom om daar op le reageeren en blaffend op de sarders af le gaan, dan zetten de dapperen het op een loopen, waarop de hond, blij dat hij nu de baas is, zijn landen wel eens zet in het achterdeel van de broek des boosdoeners of ook wel in het vleeschelijk aclerdeel. Dan is holland in last en wordt de politie er bij gehaald. Deze neemt dan heel wijs- geerig, het zaakje kalmpjes op, wel weiend, dat eigen schuld de hoofdoorzaak was. Het gebeurt dan ook wel eens dat de goeie voor de kwade lijden moet. Een hond kan zich vergissen I Dit was ook Zaterdag het geval. Het zoontje van A. de B. werd door den hond van H. Dijkman even gepakt, doch gelukkig zonder ernstig gevolg. Zij het ter leering van anderen. In de Baljuwstraat, dicht bij de palen versperring reed de steenkolenhandelaar V. Zaterdag een stuk van een schutting al van II. H. aldaar dat een groote toeloop van nieuwsgieren verwekte. De man was zoo verstandig dadelijk een timmerman aan het werk te zetten, die het zaakje spoedig weer netjes in orde bracht. De voerman za! voortaan beter uitkijken beloofde hij. Dat er in deze gemeente nog al ge spaard wordt en dat' de Coöperatieve Boe renleenbank alhier een goed vertrouwen bij de spaarders geniet, bewijst het volgende slaatje; Saldo spaargelden op 1 Januari 1924 f409.611.88; inleggeld in 1924 mei bijge schreven interest f380.427.48; te zamen f 790.039,36. Terugbetaald in 1924: f 300.671.61saldo op 31 Dec. 1924: 1489.367.75. Alzoo circa f80 000 meer ingelegd dan terugbetaald. Lisse. Burg. Stand. Geboren: Johan nes Thcodorus zoon van J. G. de Haan en J. Smit Neeilje, dochter van S. van Voorst en C. van Btilterswijk. Ondertrouwd: P. C. Hartveld en J. van Alkmaar. Overleden: Johannes Petrus Berbee, echlg. van C. Wcijers, 42 jaren. Johannes Ja cobus Dubbeldeman, echtg. van Neuteboom, 65 jaar. Adriana Mooyekind, wed. van Pb. Philipse, 72 jaar. Margaretha Laan, 2 mnd. Zaterdagmorgen kwamen op den hoek KapelstraatKanaalstraat de sleeperswagen van den stalhouder E. en een vrachtautomo biel van den fouragehandelaar V. met elkaar in botsing. Hel gevolg hiervan was, dat de sleeperswagen deerlijk gehavend werd. Verzekering zal de schade dekken. De timmerman Beugelsdijk alhier, welke eenigen tijd in Amerika beeft ver toefd, heeft do daar in gebruik zijnde hou ten dakbedekking in studie genomen en hoopt dit nu hier in de praktijk le brengen. De bedekking wordt in denzelfden geest toegepast als leibedekking Het kan in ver schillende kleuren geleverd worden en be spaart belangrijke koslcn in de kapconstruc tie. De heer B. heeft bereids octrooi op zijn uitvinding genomen en zal op de a.s. bloe mententoonstelling exposeeren. Noordwijkerhont. De Raad benoemde tot kassier der gemeente voor 1925 de Coö peratieve Boerenleenbank le Utrecht, lot een crodiet van f 50.000. De beer II. van Leeuwen, bloemist alhier, die ontkende een strook grond aan de gemeente cadeau te hebben gegeven en f 150 eischle, bracht na afloop van de ge- menteraadsvergadering een bezoek aan den burgemeester. Hij deelde mede, dat hij den bewusten grond thans definitief aan de ge meente schenkt, zonder eenige geldelijke vergoeding. Dit aanbod wordt aanvaard. Burgelijken Stand. Geboren; Johanna Paulina, D. van Arie Wassenaar en M. Gerrits Apolonia Anlonia, D. van P. W. Warmerdam en C. M. Kortenbach Agnes Cornelia, D. van J. Franken en A. van Lierop Adrianus Hermanus, Z. van H. H. van Nobclen en H. Wijnands Eli sabeth Petronella, D. van N. Geerlings en W. M. van Duin Petrus Gerardus Ber- nardus, Z. van A. Ruiter en M. P. Peters. Ondertrouwd: Franciscus Jeroen van den Berg 23 j. en Petronella Duivenvoorden 2G jaar. Overleden: Hermen J. Hulshof f 74 j., wedr. van E. A. Ockers Klaas Berkhout 35 j., te Uitgeest (St. Bavo) Cornelia Anna van Schooien, wede. van I. A. Dobbe, alhier, 64 j. Nota Hille 30 j., ongehuwd, te Bolsward (St. Bavo) Wilhelmus H. v. d. Berg 75 j., te Amsterdam, echtg. van II. M. Contowilz (St. Bavo) Petrus Steen 33 j., ongehuwd le Diemen (St. Bavo) Klaas Wesseling 1 j. De jongeheer Z. geraakte met zijn vin ger lusschen het kamrad van een auto, welks schoongemaakt werd. Een vingertop werd hem afgekneld. Oegstgeest. In een gehouden algemeene vergadering is tot bestuurslid van de Be waarschool aan den Morsch herkozen de heer G. G. v. d. Plas. De heer D. IL Damslra, onderwijzer aan de Ilerv. School aan den Endegeester- straativeg, heelt de benoeming tot onder wijzer aan de Dr. Abraham Kuyper-school te 's-Gravenhage aangenomen en in verband met zijn vertrek Zaterdagmorgen afscheid genomen van collega's en leerlingen. Het zal zeker zeer velen spijten, dezen zoo be gaafden en vooral met de kinderen mede- levenden onderwijzer le zien vertrekken. Rijnstmrg. De raad dezer gemeente be sloot met 74 stemmen tot het verleenen van eervol ontslag, met ingang van 13 Februari a.s., aan mej. A. Pannekoek, on derwijzeres aan de openbare lagere school alhier, omdat het Rijk voor deze onderwij zeres geen subsidie meer verleent. Herbenoemd is als voorzitter van de Commissie tot wering van Schoolverzuim, de heer J. G. Vreeswijk, hoold der Koningin Wilhelmina-school, eD als secretaris de heer C. II. A. Collee, hoofd der openbare lagere school, beiden alhier. De omzet van dc Boerenleenbank al hier bedroeg over 1924 ruim 2 milliocn gulden. De. H. van Draten, die thans te Soest woont (Stationsweg 4), hoopt Zaterdag 21 Februari zijn 50-jarige Evangeliebediening te berdenken. Ds. Van Druten, candidaat in Friesland, deed 21 Februari 1S75 zijn in trede bij de Ned.-Herv. gemeente te Warns ging in '77 naar Idsegabuizen, gaf in 1878 gehoor aan do roepstem van Linschoten cn was sedert 1381 herder en leeraar van de Rijnsburgsohe gemeente, totdat hij 15 September 1920 de reohten van emeritus ontving en zich te Soest vestigde. Sassenheim. Omtrent het gas- en elec- tricileitsverbruik kunnen we het volgende mededeelen: In 1924 is in onze gemeente verbruikt 374.892 kub. M. gas. een toename tegenover 1923 van ruim 10.000 kub. M. Het electriciteitsverbruik was voor de 3 aangesloten gemeenten: Hillegom 107.349 K.W.U.; Lisse 95.420 K.W.U.; Sassenheim 74.470. K.W.U. Het aantal aansluitingen was op 1 Jaa 1925: Hillegom 420, Lisse 473 en Sassen heim 331. De brug bij Klinkenberg is gereed ge komen. Welk een enorme verbetering blijkt dat. Straatweg en trambaan op gelijke hoog te en de oprit van beide zijden zacht glooi" end. Deze verandering komt het drukke vcf» keer langs den Rijksstraatweg zeer fell goede. Voorschoten. Burgerl. Stand. Ge-, boren; Adriana Maria Engelberta, D. van J. J. Nederhol en G. A. Zwartjes Barthoi lomeus, Z. van G. Lamboo en M. Telteraq Anthony, Z. van C. van Boven en (5. B. v. d. Velde Jannetje, D. van D. N. Bek- ker en A. Colpa Jan, Z. van J. Westhoek en A. van Santen. Getrouwd: W. L. van der Ham en II, P. van der Burg. Zoeterwonde. Gedurende de algefoopen maand werden er 30 personen ais werkloos ingeschreven bij het correspondentschap der Arbeidsbemiddeling. Hievan konden er door bemiddeling van den correspondent 12 ge plaatst worden. Er werden 11 personen af gevoerd wegens het verkrijgen van werk, of om andere redenzoodat er begin Februari nog 7 werkloozen staan ingeschreven. Bij Koninklijk Besluit is goedgekeurd de wijziging van de statuten der R.-K. ver- eeniging „Het Groene Kruis" alhier. Door de gemeentepolitie werd aange houden J. S. te Leiden, wiens opsporing van verblijf in het Algemeen Politieblad door den burgemeester van Purmerend werd ver zocht. Burg. Stand. GeborenAnto- niu8 Marinus, Z. v. P. L. Onderwater en van M. van Hameren. Elisabeth Marga retha Cornelia, D. v. J, Versteegen en van M. G. Belt. Getrouwd: Leonarilus Olijcrhock 23 j. (til Veronika Gerarda Marie van Klink 21 j. OverledenAnna Petronella Mocns 81 j„ Cornelia WiJhclmina van derVelden 43 j. echtgen. van L. van der Valk. Leen- dert van Vliet 2^ jaar. Ds. G. Tioheiaar maakte gisteren van den kansel bekend dat door wijlen mej., Moens alhier aan de Ned.-Herv. Kerk Leiderdorp is geschonken f 1000 en aan dn diakonie dier gemeente f 500. A. A. M., te L. Het toegezonden schema is van een toestel met een lamp ais detector en twee lampen Iaagfrequent ver sterker. Indien u dectetor heeft kan u een lamp iaagfrequent toevoegen en moet u alleen het schema volgen tot aan de derde lamp. Do Philips A 110 is geschikt voor dC|- tector en de A 106 speciaal voor laag! frequent. Mej. M. H, te L. Natuurlijk brengt liet houden van een auto kosten mee, maar oi die nu zoo onrustbarend hoog zijn, zouden wij niet gaarne zeggen. Belastingen, stal ling bij u bekend zijnde, komt er nog bij onderhoud, atsohrijving voor slijtage em het verbruik van benzine en olie. Waar u den auto alleen voor Zondagstoclitjes wilt ge bruiken, zijnde slijtage en bet onderhoud vooral in den eersten lijd, niet groot. Bert- zine-gebruik 1 Liter 4 21 ets. per 16 K.M., olie 1 Liter op 250 K.M. U ziet, dat echikl nog af, vooral als u de auto zeil bestuurt en dat zal wel uw dloel zijn, J 3029 gelegen aan den Cijnsbar- weg of tc Oegstgeest in de nabijheid van den Cijks- straatweg. Opgave van prijs, oppervlakte en waar gelegen onder No 3056" aan het bureau van dit Blad. Te huur aangeboden, een ol Zit- en Slaapkamer met degelyk pension, voor den prys van I 13.per week. Ook zeer geschikt voor twee vrienden of collega's. 2598a Varkenmarkt 32. w Koks- cn Bakkersjasscn, zware Jeans 3.05, 2.90 Slagersjas9eu, zware JeaDs 3.70, 3.00 Linnen Stofjassen 8.20, 2.25 Schilderskieleu2.42J Mr VAKKLEED ING IN PRIMA KWALITEITEN ~VI 3058 Wy leeren het U bij g aankoop van een Spel U vindt bij ons een groote collectie j Spelen Latten Fiches Speelborden Kaarten Vraagt demonstatie en ziet de Etalage b\j: STILLE RUU 9 De prfj. v. de FORD TOERWAGENSaf R'dam, is by mij ver hoogd met 175,00, indien deze door mfj worden afgeleverd op iUICBELIN' CONFORT BANDEN 730X130 hieronder zijn begrepen 5 afneembare Dlscuswlelen, 5 buiten banden cn 5 binnenbanden, 1 wielomslag. De pry's van ombouw van niet door mi| geleverde wagen, is I 252,00. Koopt dm uw FORD in 3054 Garage „MINERVA", Langestr, 18-15-17 en 19 IV Want dit li voor D een besparing wan I 177.00, Volle garantie - Ruime Stalling en Reparatie-inrichting De DireotenrKAREL L. V. DUUREN Lz., Werktuigkundige te hnnr gevraagd op eersten stand. Direct of binnenkort te aanvaarden. Brieven met volledige inlich tingen onder No. 3044. 70 et., Goudrenetten 80ei., Bellefleuren i 1.de 10 pond. Woordeinde 88. 2814a wordt door verschillende bekende Doktoren voorgeschreven S. O. B, dient in geen huishouding te ontbreken. S. O. B. werkt onmiddellijk en overtreft alle middelen op dit gebied. S. O. B. doet haast oogenblikkelijk de pijnen verzachten en geneest op wonderbaarlijke wijze RHEUMATIEK, JICHT, ISCHIAS, SPIT IN DEN RUG, ZENUWPIJNEN en alle GEWRICHTSAANDOENINGEN. S.O.B. is tevens een uitstekend middel tegen JEUK, WINTERHANDEN cn WINTERVOETEN. EEN ATTEST DIT VELENt Mijne Hecren, Tot mijn groote vreugde moet ik U het volgende melden. Geruimen tijd was ik lijdende aan Rheumatiek. Mijn huis dokter noemde het Ischias, maar boe het ook zij, ik kon geen spier verroeren. Achter den dokter om, probeerde ik alle mogelijke kivak- zalvcrsmiddeltjes, maar zonder resultaat. Mijn toestand bleef dezelfde en ik liet den moed zakken. Totdat ik in ver schillende bladen attesten van doktoren vond betreflende S. O. B. welk middel ik onmiddellijk toepaste. Binnen enkele dagen was ik volkomen genezen. U kunt zich wel eenigszins mijn blijdschap voorstellen en ik raad ai mijn medelijders aan Uw middel in zulke ge vallen oogenblikkelijk toe te passen. 3028 w.g. Mej. IRMA VERBRUGGE. Ziekenhuizen en Boktoren gratis. Verkr. bij alle Apothekers en Drogisten 4 11.per flacon 3003

Leidsch Dagblad | 1925 | | pagina 7