met ails plaatsvervangers de heeren Tende- loo cn Bonte. Een bestuursvoorstel om in Maart een groot opgezette openbare les te geven in het Leidsche Volkshuis, waarbij het publiek tegen een matigen prijs toegang krijgt, werd goedgekeurd, terwijl aan het bestuur werd overgelaten een regeling te treffen tent opzichte van de plannen voor een in October a.s. ter gelegenheid van het 20- jarig bestaan te geven uitvoering. Vervolgens werd eenigen tijd gediscus sieerd over de inning der contributie. Er ia een post van f 75 oninbare contributie terwijl tevens een ongeveer even groot be drag achterstallig is. Dringend wekte de penningmeester de leden op voortaan steeds op tijd te betalen, terwijl in het Vervolg, overeenkomstig een bestuursvoor stel, wanbetalers na 4 maanden door het bestuur voor royement zullen worden voor gedragen. Medegedeeld werd. nog dat een verzoek van de Commissie voor de Volksbij eenkom- steai om op Woensdag, 4 Maart, medewer king te verleenen, gaarne is aangenomen, waarna tenslotte langdurig werd gesproken over het meendngsverschil in den Turn kring en de houding van het Donar-bestuur ten aanzien daarvan. Het bleek daarbij dat <fe leden bijkans eenparig achter hun be- stuurderen standen en aan deze dan ook volkomen de verdere afwikkeling toever trouwen. Medegedeeld werd nog en wij ibchten het interessant zulks te vermelden dat reglementair is vastge legd dat alle leden van het K.N.G.V reebt hebben de officieele vergaderingen bij te wonen, en daar zelfs het woord mo gen voeren, al hebben zij natuurlijk slechts adKriseerende stem. Met verbazing vroeg men zich af met welk rechft dr. ïteys Za terdagavond., 24 Januari, dan aan de meb- «Sgevaardigden den toegang heeft ge weigerd. N*a de rondvraag werd de vergadering door den voorzitter gesloten, die daarbij nog eens hartelijk dank bracht aan den heer Koopmans voor al hetgeen hij in het fcfgeloopen jaar weer geheel belangeloos voor Donar beeft gedaan. „Brunhilde", Heden morgen werd namens enkele in de gymnastiekwereld te Leiden vooraanstaan de personen en namens de gymnastiek-yer- fcenigingen Brunhilde", Concordia „Excelsior", „D.O.S.", „Jahn", „Jeanne d'Arc", en „Wilskracht en Genie", allen uit Leiden en van de vereenigingen „Hou- Vasfc" te Alphen en „K.D.O." te Hillegom mevT. DiebenKonings een prachtige bloe- menmand gezonden ter gelegenheid van haar 15-jarig jubileum als presidente van r,Brunhilde". Bet m een ingsv er schil in den Turnkring. (Ingezonden). Hooggeachte Redactie. In Uw blad van 31 Jan. 1.1. komt een ver weer voor van den heer W. Boer. Wij kun nen evenwel niet aannemen, dat het inge bonden stuk van 27 Jan. 1.1. een copy is van de notulen der vergadering. Wij missen daarin o.a. welke feiten „Donar" ten laste waren gelegd en wie ze geuit heeft. Volgens ons schrijven van 28 Jan. willen wij op deze zaak niet verder ingaan, alvorens de heer W. B., secr. v. h. Gewest Zuid-Holland v. h. K. N. G. V. de gevraagde argumenten naar voren heeft gebracht. Alleen wijzen wij nog even op een onjuistheid van 's hee ren B.'s z.g. verslag, waarin hij zegt, dat de diverse moties met algemeene stemmen zijn aangenomen. Namens het Bestuur der L. G. V. „Donar" J. J. HERWEYER. Voorzitter. Ph. VAN DER LÓF, Secretaris. WIELRENNEN. Hel eerste lustrum van „Swift". De Leidsche Ren- en Toerist-Vereeniging ^Swift" heelt Zaterdagvond in de Graan- beurs onder groote belangstelling haar eer- Mft kwtram of> feestelijke wijze herdacM door het houden van wedstrijden op home trainers tusschen leden van Swift en Hol- landia (Den Haag) en tusschen de beroeps rijders G. Hulst. G. Vreeswijk en C. Ericc- lens. Onder de Hollandia-leden bevond zich ook de oudiwereldkampioen korte atstand Maurice Peeters, waardoor de wedstrijden natuurlijk nog aan aantrekkelijkheid won nen. Ter alwisseling hielden leden van de dilettanten-combinatie „Plaosarla" eenige voordrachten, terwijl zij aan het slot een verdienstelijk gespeelde klucht „Pekkie gaat rentenieren" opvoerden. Daarenboven was er een Jasz-band-orkest. zoodat er begrijpe lijkerwijs heel den avond een zeer prettige stemming heerschte, temeer waar de wed strijden dikwijls uiterst spannend waren en er uitstekende tijden werden gemaakt. Dat de meeste prijzen door de Hagenaars zou den worden gewonnen hadden wij wel eenigszins verwacht, maar aan het welsla gen van den feestavond doet dit niets af. Daarenboven: Swift heeft geloond over goede krachten te beschikken, waarvan zij in de naasle toekomst nog heel wat genoe gen kan beleven. De avond werd geopend door den heer B. Vogelenzang, voorzitter van Swift, die allen hartelijk welkom heette en dank bracht aan al degenen, die tot het welslagen van dezen feestavond liadden medegewerkt. Een lid van het vaandel-comité bood daar na het bestuur een keurig nieuw vaandel aan namens de leden, daarbij de hoop uit sprekende dat de Swift-getrouwen het op waardige wijze zullen verdedigen en in eere houden. Nadat nu door de aanwezigen uit volle borst het „Vaandellied" was gezon gen werd aangevangen met de wedstrijden, die tot bijna één uur hebben geduurd. Het ligt voor de hand dat wij daarvan geen uitvoerig verslag gaan geven. Dat zou waar lijk van onze plaatsruimte wat ai te veel zijn gevergd. Wellicht een enkele opmer king hier ep daar, overigens ^zullen wij ons bepalen tot vermelding der ftitslagen: Wedstrijd over 1 K.M. tusschen de profs G. Hulst, G. Vreeswijk en C. Erkelens. le manche: 1. Hulst (geen tijd), 2. Erkelens, 3 Vreeswijk. Laatstgenoemde moest wegens kettingbreuk opgeven. 2e manche: 1. Vrees wijk in 31 sec., 2. Hulst, 3. Erkelens. 3e manche: 1 Hulst, in 313/5 sec., 2. Vrees wijk, 3. Erkelens. Totaal: 1. Hulst, 4 pnt., 2. Vreeswijk, 6 pnt, 3. Erkelens, 8 pnt. Wedstrijd over 6 K.M. met 3 classeraen- ten tusschen dezelfden, le classement: 1. Vreeswijk. 2. Hulst, 3. Erkelens. 2e classe ment: 1. Erkelens, 2. Hulst (Vreeswijk kreeg opnieuw kettingdefect en moest opgeven). 3e classement: 1. Erkelens, 2. Hulst. Totaal: 1. Erkelens, 5 pnt., in 3 min. 48 3/5 sec., 2. Hulst, 6 pnt, 3 Vreeswijk, 7 pnt. Wedstrijd over 5 K.M. tusschen dezelfden: 1. Vreeswijk, in 3 min. 141/5 sec.; 2. Hulst 3 Erkelens. Over al deze wedstrijden voor profs, was het totaal-resultaat 1. Hulst, 2. Vreeswijk, 3. Erkelens. Wij komen thans tot de wedstrijden over 1 K.M. in 3 manches tusschen de amateurs M. Peeters, D. van Dijk en G. de Bruin, al len leden van Hollandia. le manche: 1. Peeters, 341/5 sec., 2. De Bruin, 3. Van Dijk. 2e manche: G. de Bruin, 33 sec., 2. Peeters, 3. Van Dijk. 3e manche: 1. Van Dijk, 33 1/5 sec., 2. Peeters, 3. De Bruin. De ex-wereldkampioen verloor met klein ver schil tengevolge van een zeer slechten start. Totaal: 1. Peeters, 4 pnt., 2. De Bruin, 5 pnt. 3. Van Dijk, 7 pnt. Het programma volgend komen wij tot den wedstrijd over 500 M. in 2 manches voor adspiranten. De nummers één kwamen met den snelsten tweede in de finale. 1ste manche: 1. Van der Touw (Hollandia), in 17 3/5 sec.: 2. De Haan (Hollandia); 3. Kanbier (Swift). 2de manche: 1. Kuiler (Hollandia) in 18 4/5 sec.; 2. Wasdorp (Swift); 3. C. van Goor (Swift). Finale: 1. Van der Touw, in 181/5 sec. en De Haan; 3 Kuiler. De adspiranten werden gevolgd door de veteranen, die een wedstrijd reden over 1 K.M. in 3 manches: 1ste manche: 1. C. J. van Goor (Swift) in 35 1/5 sec.; 2. Van Doorn (Hollandia); 3. Rombauts (Hollandia). 2de manche: 1. Rombauts in 341/5 sec.; 2. Van Doorn; 3. Bambach (Hollandia). Laatstge noemde nam de plaats in van Van Goor, die wegens ongesteldheid van verdere deel neming afzag. 3de. manche: jL Rombauts in 34 sec.; 2. Van Doorn; 3. Bambach. Totaal: 1. Rombauts; 2. Van Doorn; 3. Bambach Vervolgens de Swifl-Hollandia-wedstrijd waarvoor allereerst zes serie's werden ge reden. De eersten kwamen in de halve be slissing. 1ste serie: 1. Corino (Hollandia), in 34 2/5 sec.; 2. Bekooy (Swift); 3. J. Brou wer (Swift). 2de serie: 1. Van der Giesen (Hollandia) in 39 2/5 sec.; 2. Hillebrand (Swift); 3. Tuinhof de Moed (Swift). 3de serie: 1. Kop (Swift) in 341/5 sec.; 2. Mik kers (Hollandia); 3. Vogelenzang (Swift). 4de serie: 1. Bizot (Swift) in 35 sec.: 2. Van Wansom (Hollandia); 3. Welkom (Hollan dia). 5de serie: 1. Erkelens (Hollandia) in 33 3/5 eec.; 2. Van der Wilk (Swift); 3. Van Tuil (Hollandia). 6de serie: 1. Van Kuyen (Hollandia) in 341/5 sec.; 2. Hofland (Hol landia); 3. Jaspers (Swift). lste demi-finale: 1. Erkelens in 34 4/5 sec.: 2. Bizot; 3. Kop. 2de demi-finale: 1. Corino, in 33 sec.: 2. Van Kuyen-, 3. Van der Giesen. Tn den eindstrijd kwamen dus. allemaal leden van Hollandia. Het resul-; taat wae: 1. Corino; 2. Van Kuyen; 3. Er kelens. I Ten slotte nog twee wedstrijden over 1 en- 3 K.M., respectievelijk voor Swift- en voorl Hollandia-leden. Swift: 1. Brouwer in 34 1/5 sec.; 2. Be kooy; 3. Jaspers. Hollandia: 1. De Ruiter in 1 min, 57 1/5 sec.; 2. Van Dijk: 3. Van den Berg. Berg. Na afloop werden de prijzen uitgereikt en dankte de voorzitter van Hollandia voor de gulle ontvangst. Hij zeide, dat het geens zins de bedoeling was geweest alle prijzen weg te halen, maar waar dit nu toch wel zoo ongeveer het geval was geweest, had Hollandia besloten als tegenprestatie vijf prijzen uit te loven om die in den a.s. zomer onder de Swift-leden op den weg te doen verrijden. Volledigheidshalve vermelden wij ten laat ste, dat de jury werd gevormd dooT de hee ren P. T. de Jong, W. F. Laman en G. Hen driks etj dat de goed geslaagde feestviering met een bal werd besloten. Leidsche ren- en toeristenvereen. „Vios". Zondag hadden in het clublokaal de eerste wedstrijden plaats op de hometrainers voor] de maand-eompetitie van "Februari en wet Oïer r en 3 K.M. Deze K. M.-ers werden door de deelnemers op tijd gereden. De totale uitslag werd van de 1 K.M.: J. Maree 44Vs sec.; W. Mooten 441/2 sec.; I. Mooten 483/5 sec.; M. Val kenburg 50 sec.; A. v. Leeuwen 502/5 sec,; A. Fasseur 503/5 sec.; J. Hl Boom 504/5 sec.; K. Mooten 504/5 sec.; P. J. Brugman 51 sec. De uitslag van de 3-K.M.: W. Mooten 2 min. 321/5 sec.; I. Mooten 2 m. 382/5 s.;> J. Maree 2 m. 38 4/5 s.; K. Mooten 2 m. 43 y- s.; A. v. Leeuwen 2 m. 481/5 s.; A. Fasseur 2 m. 48 2/5 s.; M. Valkenburg! 2 m. 534/5 s.; P. .J. Brugman 3 m.; J. H. Boom 3 m. 2/5 s. Dinsdagavond wordt er niet getraind. Vrijdagavond zal in het clublokaal te 8j uur record gereden worden door Wl Mooten, over 300 M., 500 M. en 1 K.M. Van Nek wint te Berlijn. Te Berlijn is Van Nek Zaterdag voor liet eerst na z'n ziekte weer gestart. De uitslagj was: Van Nek 12 p., 2 Tonani 10 p., 3) Kaufmann 9 p., 4 Hahn 9 p., 5 Rütt 7 p., 0; Lewanow 5 p., 7 Lorenz 4 p., 8 Spears. BILJARTEN. Leiden—Haarlem Naar wij vernemen is de datum voor de zen wedstrijd nog altijd niet vastgesteld. De samenstelling van het Leidsche vijftalj zal als volgt zijn: J. Th. Beuk (de Pool), J. v. d. Berg (D.O.S.), P. v. d. Voort Sr^ (Flora), Mastenbroek (Excelsior) en B. de Roo (de Pool.) Om het amateurkampioenschap van Euro^ Gorti beeft eveneens de derde partij ge>1 wonnen. De totaal-uitslag luidt: i pnt. brt. h.s. gem? Corty 1500. 57 258 26.31! Dommer ing 1065 56 161 19„(P

Leidsch Dagblad | 1925 | | pagina 14