zeer sterken wind mee, belangrijk in het voordeel. Verschillende corners op het Quickdoel, leveren echter niets op. In deze periode is de grootste fout van A.S.C., dat er veel te weinig wordt geschoten. Aan den an deren kant koint er een hachelijk oogenblik als Blom den bal laat vallen, en Schuur op enkele meters voor doei tevergeefs naar het leer zoekt. Een keurige corner van Janssen kopt Goslings net naast. Eindelijk nadat het spel ongeveer 20 minuten oud is, schiet De Ruy ter hard in, en verdwijnt het leer door de handen van Brederode in het net (01). Di rect daarna draait een geweldige kanjer van Vermeer juist langs het A.S.C.-doel. Het laat ste kwartier voor rust, is A.S.G. sterk in de meerderheid. De rood-zwarten beseffen thans dat elke kans om te schieten benut moet worden en wij noteeren verschillende goede schoten van Goslings, De Ruyter en zelfs van Yreeken. In deze helft maakt De Ruy ter nog een keurig doelpunt, dat echter zeer terecht door den scheidsrechter geannuleerd, werd wegens buitenspel van Meijer. Met een 10 voorsprong voor A.S.G. zijn wij allerminst gerust op den eind-uitslag als A.S.G. de tweede helft begint, tegert den fei len wind in. Aanvankelijk gaat echter het spel vrijwel gelijk op, en aan weerszijden leveren ettelijke hoekschoppen geen resul - taak Dan komen de gastheeren in de meer derheid, en na 15 minuten spelens maakt .Van der Sprong, nadat hij eerst op een on geoorloofde wijze Josson op zij heeft gezel (.ongestraft helaas) gelijk. Blom rekende blijkbaar niel op een schok De bal ging al thans via zijn handen langs hein heen, in het net. A.S.G. moet thans alle zeilen bij zotten, om verder onheil te voorkomen. De menschen in de achterhoede werken als paarden, en gelukkig; de uitvallen van de rood-zwarten tegen de orkaan in, zijn bui- li mgewoon gevaarlijk. Van der Mark is he- lan.s niet al te best op dreef, en verknoeit verschillende goede kansen. Quick blijft in- lussckën in de meerderheid, en als de heer Van der Ende tot verontwaardiging van de A.ÜC.'ers een vrije schop -tegen; Roem geeft, even builen het strafschopgebied, heeft Schuur een goede kans om ie scoren. Bos- schaït meent echter dat de arbiter ten on rechte floot en geeft Schuur opdracht naast Ie schieten, terwijl „Bos" zijn excuses maakt tegenover den on feilbare". Dit is echter het keerpunt in den strijd. Goslings en De Ruy ter loöpen telkens weer door de Quick-ver- dediging en 10 minuten voorliet einde komt Gbslings vrij voor Brederode. Angstige span ning.... maar Goslings maakt geen fout. Als Brederode naar rechts springt, trapt Goslings het leer met een kalm rollertje in den anderen hoek (12). Als Quick aftrapt zijn er nog 9 minuten te spelen. Het enthu- siasrne bereikt zijn toppunt. De overtalrijke I .ordenaars heffen een waar Tndianen-gehuil aan. Achter ons op de tribune, zijn de A.S.G. pn iQuick-juniores aan het. bekvechten. A.S.C. is bij de .youngsters" sterk favoriet, want tegen zoo veel jonge Leidsche kelen moeten do Hagenaars het afleggen. AJS.C. blijft ge- A-aarlijk. maar Quick heeft nog steeds den wind mee. Telkens opnieuw komen de blauw-witten terug. Vier, drie, twee minu ten. Nog is het 12. In de laatste minuut een corner op het A.S.C.-doel. Angstig dicht bij zweelt het leer voor den doelmond. Een vuist van Bloin brengt redding, ten koste van opnieuw een hoekschop. Weer een ang stig oogenblik en weer ie het Blom, die thans den bal ver het veld instompt. Wij lellen thans seconden. A.S.G. trekt ten aan val. Goslings schiet ver naast. Tijd consla- teeren wij, maar de heer Van der Ende laat nog steeds doorspelen. Quick komt weer aan vallen. Vreeken onderschept echter het leer. Janssen gaat er nog eens vandoor. Het en- thusiasme der Leidenaars is thans onbe schrijflijk. De aanval loopt op niets uit, en als Brederode uittrapt, klinkt eindelijk (vol gens ons bijna, twee minuten over tijd) het, eindsignaal. Even een zucht-van verluch ting, en dan daveren de hoera s van de rood-zwarte aanhangers over Nieuw Hanen burg. Het ouder Leidsche rood en zwart heeli voor de tweede maal dit seizoen gezegevierd over het Haagsche blauw en wit. En ver diend, dat geven wij yoImondig toe. Intusschen, aan alle enthusiasme, eens en ook nu nog wel een enkele maal de groote stuwkracht van A.S.C. komt een eind, en JweweA wij alleszins tevreden zijn, en zelfs bijna voldaan, rest ons thans ook nog een paar aanmerkingen te maken. Terloops we zen wij er al op, dat er bij A.S.G. alleen na rust hard werd gewerkt en wij voegen daar aan toe, dat een piöeg die in degradatie-ge vaar verkeert, niet drie kwartier, maar de volle 90 uijiinulen hard moet werken. Wij wezen er reeds op, dat er in de eerste hellt met'wind mee veel le Weinig werd gescho ten. En dat terwijl toch voor den wedstrijd juist hierop de nadruk werd gelegd door den A.S.G.-trainer. Ziehier de twee kapitale fou ten van A.S.C. Zonder deze fouten was het allerminst twijfelachtig geweest, wie er zou hebben gewonnen. A.S.C. was de meerdere, en die meerderheid kwam jui^t zoo goed tot uiting toen de rood-zwarten tegen wind in moesten spelen. Toen bleek dat de Leide - naars over een betere balcontrole beschik ten, toen ook bleek, dat A.S.G. een juister inzicht had in de voetbaltechneik, want de eenige speelwijze, die tegen den hevigen wind kon worden toegepast, was het short passing, dat de A.S.G.-voorhoede in de tweede helft te zien gaf- En thans de spelers. In de allereerste plaats dan hulde aan een veteraan. Bos- schart moge zijn Snelheid ingeboet hebben; hij mag nu en dan wel eens geduwd heb- ben. maar bij is gebleven de werkelijk groote ,,Bos", die dezen middag nog eens even zoo veel jongeren een lesje gaf in „sporiman- ship". Bosschart was overigens niet -do ster van het veld. Er waren trouwens geen ster ren. De wedstrijd als geheel stond ook, dank zij den wind niet op hoog peil. Maar in de Quick-gelederen willen wij toch noemen Overbroek, die de los van verleden week ter harte had .genomen, en thans Janssen bijna geen oogenblik vrij spel liet. In de blauw witte voorhoede was Vermeer de gevaarlijke man. Blom in het A.S.C.-doel zagen wij één fout maken, en. dat kostte A.S.G. een doelpunt. Wij willen hem hierover niet al le lastig vallen. !t Was moeilijk rnet dien wind en tegenover die ééne fout staan vele goede din gen. De wijze Waarop hij de corners onscha delijk maakte, was b.v. uitstekend. Warn- steker en Josson speelden goed. In het begin der tweede helft hadden zij het wel heel zwaar te verantwoorden. In de hatf-linie speelde Roem zijn gewone goede spel. Ste- phanus was ook thans goed op dreef, terwijl Vreeken vóór rust zwak, in de tweede helft veel beter sp.eeJde. In de voorhoede was Gos lings ditmaal de man. Jammer genoeg kreeg hij heel weinig te doen van zijn buurman Van der Mark. De Ruyter kan ongetwijfeld op een uitstekenden wedstrijd terugzien. Janssen was heel wat minder productief dan verleden week, gevolg van het feit dat Over broek hem geen oogenblik losliet. Wanneer er echter ook maar de geringste kans was om te scoren of een kans te scheppen, was hij er bij. Meijer was voor rust onvoldoende. In de tweede helft kwam hij er veel beter in, zonder intusschen beter te zijn dan Brou wer. Het gaat echter niet aan, om dezen jongen speler, die het o. i. zeker wel zal lee- ren. naar één wedstrijd te beoordeelen. De heer Van der End^ was allerminst on feilbaar. U. V. S. I—L. F. C. I 2—1. In dezen plaalselijken wedstrijd, waarvan wat den uilslag betreft, voor IJ- V. S. veel afhing, is gespeeld zooals dat met derge lijke wedstrijden gaat. De spelers kennen elkaar te veel in hun doen en laten, zoodat diegenen, waar het van komen moet. te veel in de gaten gehouden worden. Er is vriendschappelijk gespeeld, hoewel er van beide kanten spelers waren, die te veel hun lichaamskracht gebruikten. Die spelers weten, wanneer ze snelen, dikwijls niet meer wat ze doen, zoodanig komen ze in vervoering. Laat men toch eens beden ken, dat voetbal gespeeld moet worden met een.koel hoofd; laten de zenuwen een voet baller geen parten spelen, want dat is lot schade van hemzelf en liet spel worrlt er niet mooier op. En thans in het kort het verloop van den wedstrijd. Onder leiding van scheidsrechter v. d. Broek wordt ver over tweeën begonnen. L. F. C. heeft drie invallers. U. V. S. heeft den toss gewonnen ei| wensclit het eerst legen den sterken wind in te spelen. L. F. G. trapt af en gaat direct, voor den wind spe-t lende, op het U. V. S.-doel ai. De eerste momenten zijn dan ook voor L. F. C., maar het schieten is bar slecht. De U. V. S.-ach terhoede houdt goed stand. Een hard schot van den L. F. C.-midvoor suist over den Jat en ook eenige corners leveren niets op, terwijl scheidsrechter Van den Broek eiken aanval van L. F. C., waarbij de spelers dik wijls vlugger zijn dan de bal, en men dus buitenspel staat, door fluiten tot staan brengt. Intusschen heeft de U. V. S.-voor- hoede niet stil gezeten en probeert zoo nu en dan een kansje. Het meeste gevaar dreigt voor L. F. C. van rechts. Laman is op den rechtervleugel zeer actief in combinatie met v. Deursen; echter nog zonder resultaat. Bij L. F. G. vrordt het gemis van De Vries zeer gevoeld. Ah Rol een keer mooi redt, wordt de bal naar Laman gespeeld, deze passeert handig eenige L. F. C.'ers, zwenkt naar binnen om dan met een scherpt schot U. V. S. de leiding te geven (10). Er is dan ongeveer een halfuur gespeeld. L. F. G. doet dan verwoede aanvallen, maar het lukt haar niet U. V. S., gesterkt door haar voor sprong, wil gaarne haar voorsprong ver groot cn en waarlijk gelukt haar dit wan neer v. Deursen van vrij grooten afstand ec-n waarlijk schitterend schot lost, dat hoog in het L. F. C.-doel, onhoudbaar voor Kruit, belandt. 20. L. F. C. stelt dan alle pogingen in het werk om te doelpunten. De manier, waarop W. Wagenmaker dit tracht te bereiken, verre van fair. Achtereenvolgens vloert hij door veel te robuust spel Wondergem en even later door zijn onbedachtzame inloo- pen H. Rol. Deze kan gelukkig verder spe len. Dan is het spoedig rusten. De tweede helft is nog geen 5 minuten oud als er een schot gelost wordt op het U~. V. S.-doel. Meerburg laat den bal loopen voor Rol, maar deze begrijpt het niet. De Heer is er echter als de kippen bij en doel punt voor L. F. C., 21. Het verdere ver loop van den wedstrijd is vrijwel voor U. V. S., meestal dank zij den wind. Laman krijgt een zeer mooie kans voor het L. F. C.- doel, maar hij schiet hard tegen v. Deursen aan en even later denken we Plat teel de score te zien verhoogen, maar de bal belandt langs het doel onder het zijnet door in d«s goal. L. F. C. tracht gelijk te maken. Haar rechtervleugel 9telt alle pogingen in het werk, maar tevergeefs. Een incident doet zich dan jammer genoeg voor. Wanneer v. d. Meer in de L. F. G.-achterhoede wil weg werken en De Bruin tegenover zich vindt raakt hij De Bruin van achteren. De Bruin zijn zenuwen niet meer meester, wil hei voorval ongedaan maken door v. d. Meer te lijf te gaan, maar erger wordt voor komen. De wedstrijd wordt er niet kalmer op, maar scheidsrechter v. d. Broek is een te secuur man om niet op te treden, waar •het noodig is. U. V. S. valt dan weer aan en als v. Deursen door de L. F. G.-achter hoede heen snelt, komt 'hij alleen voor Kruit te staan. Zijn schot gaat echter net over. Als De Bruin dan, met Segaar in botsing komende, deze ongeoorloofd bewerkt, wordt de U. V. S.'er van het veld gezonden. Deur sen trekt zich nu in de halflinie terug en met 10 man spelende weet U. V. S. stand te houden. Veel bijzonders gebeurt er niet in eer en als de scheidsrechter het eind signaal doet klinken, heeft U. V. S. ge wonnen. Laten we vergeten, wat er aan beide kal len voorgevallen ic en gelukkig wezen, dat een scheidsrechter als de heer v. d. Broek die werkelijk keurig en onpartijdig leidde, dezen wedstrijd geledd heeft. L. F. C. II—S. V. V. in 1—3. Met is aan de L. F. C.-reserves niet mo gen gelukken de leiders der afdeeling te -inan. Grootendeels was hiervan de oorzaak clat zij met 3 invallers voor hun beste krachten uitkwamen; S. V. V. is geheel vol- I' Jig. L. F. C. wint den toss en verkiest het eerst met den vrij sterken wind tegen te spelen. Va.n den aftrap neemt S. V. V. den bal mede, maar het gevaar wordt schitte rend door keeper Raaphorst afgeweerd. S. V. V. beefkhet beste van het spel. Na een kwartier scoort S. V. V. uit een corner door haar linkshalf. L. F. C. breekt eenige malen gevaarlijk door, doch weet de kansen niet

Leidsch Dagblad | 1925 | | pagina 12