Ons Feuilleton. No. 19906. ZATERDAG 31 JANUARI Anno 1925 Officieels K^wnisaevinnen. STADSNIEUWS. Het voornaarrcta nieuws LEIDSCH DAGBLAD FRIJ3 DER ADVERTENTIEN: 30 Ct». per regel. Bij regelabonnement belangrijk lageren prijs. Kleine AdvertentiSn, uitaluitend bij vooruitbetaling, Woensdags en Zaterdags 60 Cts., bij een maximum aantal woorden van 30. Incasso volgens postrecht. Voor eventueele opzending van brieven '10 Cts. porto te betalen. Bewijsnummer 6 Cts. Bureau Noordeindsplein Telefoonnummers voor Directie en Administratie 175 en 1835 Redactie 1507 Postchèque- en Girodienst No. 57055 Postbus No. 54 PRIJS DEZER CODRANTs Voor Leiden per 8 maanden 235, per week Buiten Leiden, waar agenten gevestigd zijn, per week Franco per post 2.36 portokosten. 1. 018. „0.18. Dit nummer besteat uit VIER Bladen EERSTE BLAD. Maandag wordt in ons Blad een aanvang gemaakt met een nieuw Feuilleton, waar van de titel: De terugkeer van Klompvoet de lezers terecht zal doen terugdenken aan een vroeger door ons als feuilleton gegeven spannend verhaal, waarin Klompvoet de hoofdrol vervulde. Wij verwachten, dat dit nieuwe feuilleton, evenals het vroegere, dat lot opschrift droeg: „De Man met den Klompvoet", daar beide van denaelfden schrijver,, n.l. Valentine Williams, zijn, met groote belangstelling zal gelezen worden. HINDERWET. Burgemeester en Wethouders van Leiden brengen ter algemeene kennis, dal door ben aan de N. V. Algemeene Contectiehandel van C en A. Brenninkimeyer te Amsterdam en rechtverkrijgenden, vergunning is ver leend tot oprichting van een door een elec tromotor gedreven lift in het perceel Boter markt Nrs. 5, 6 en 7, kadastraal bekend Seclie G. Nrs 1549 en 1286. N. C. DE PTJSELAAR. Burgemeester. VAN STRIJEN, Secretarie. Leiden, 31 Januari 1925 DRANKWET. Burgemeester en Wethouders van Leiden Brengen ter algemeene kennis, dat het St. Franciscue Liefdewerk te Leiden een ver zoek heeft ingediend ter bekoming van ver lof voor den verkoop van alcoholvrijen drank voor gebruik ter plaatse van verkoop jn het perceel Nieuwe Rijn No. 52. N. C. DE GI.TSELAAR, Burgem. VAN STRIJEN. Styreiaris. Leiden, 81 Januari 1925. Ds. H. J. Konwenhoven. Morgen zal het veertig jaar geleden zijn, dat de oudste der drie predikanten van de Gereformeerde Kerk, alhier, ds. H. J. Kou wenhoven, zijn dienstwerk in zijn eerste Gemeente werd bevestigd en hij er zijn intrede deed. Al had deze predikant, die niet van uiterlijkheden houdt, dien dag liever onop gemerkt laten voorbijgaan, die is niet mo gelijk, waar de Gemeente te Leiden in de eerste plaat», maar ook de Gemeenten, waar in hij vroeger predikant was'en zijn ambt- genooten en vrienden deze gelegenheid wilden aangrijpen om den herder en leeraar, den ambtgenoot en vriend de hulde te brengen, welke hem in zoo ruime mate toekomt. Hendrik Jozef Kouwen hoven werd ge boren te Delft op 25 December 1862 en is du3 nu ruim 62 jaar. Na daar het lager onderwijs te heb ben genoten, kwam hij er op het gymnasium, waar hij zich een uitnemend leer ling toonde en op tijd met glans het eindexamen deed. Daarop ging hij naar de Theologische School" te Kam pen, .omdat het zijn harlewensch was predikant te worden. Hij legde zich aan deze inrichting met ijver en toewijding op de theologische studie toe en was er einde 1884 geheel afgestudeerd. Zijn leermeesters koesterden met betrekking tot het predikambt en het herderlijk werk van dezen candidaat de beste verwachtin gen en hij heeft deze dan ook niet be schaamd. Zijn eerste standplaats was het plaatsje Schoonebeek, in de provincie Drente, waar zijneerw. op 1 Februari 1885 werd beves tigd. Er ging van den jongen, vurigen pre dikant veel roep uit en zijn Gemeente vreesde niet zonder reden hem spoedig te zullen verliezen. Het duurde dan ook slechts kort of di-. Konwenhoven kreeg een beroep naar andere plaatsen en reeds in 1887 ver trok hij naar Zaamslag, in Zeeuwsch-Vlaan- deren. Zijn oude gemeente zag hem met leedwezen vertrekken al begreep zij wel, dat de jonge theoloog zijn talenten niet in een klein Drentsch dorpje mocht begraven. In Zaamslag, waar hij ook volle kerken Ds. H. J. Kouwenhoven. had, bleef hij vijf jaar, toen hij, dicht in de buurt van zijn tegenwoordige standplaats, nl. te Voorschoten, werd beroepen, welk beroep hij aannam. Hij bleef er slechts twee jaar. Toen leidde zijn weg weer naar het Noorden. De Gereformeerde Gemeente van Groningen vestigde haar aandacht op den toen nog slechts 32-jarigen predikant, die daarheen in 1894 ging. In deze groote gemeente vond hij een vruchtbaar arbeids veld en kon hij zijn groote werkkracht ont plooien. In Leiden had men echter reeds van ds. Kouwenhoven gehoord, toen hij in Voor schoten slond, en men waagde het hier in de vacature van ds. C. van Proosdij een poging te doen hem aan de Kerk aan de Hooigracht te verbinden. Zoo werd hem weder de gelegenheid geopend terug te koe ren naar 't Gewest, waarin hij geboren was en zijn jeugd doorbracht. Hij- nam het be roep aan en werd vijf en twintig jaar ge leden op 26 November in zijn ambtswerk in deze Gemeente door d9. J. Holster be vestigd. Weldra had hij door zijn eenvoudige, maar degelijke prediking en door zijn ge trouwheid in het verdere herderlijk werk de harten der Leidsche Gemeenteleden ge wonnen en steeds vele menschen onder zijn gehoor. In <ïe Kerk Heerengracht slond toen nog ds. Holster, terwijl ds. R. J. W. Rudolph de Kerk aan de Oudc-Vest diende. Na de ineensmelting der drie toenmalige Geref. Kerken alhier (aan de Hooigracht, de Heerengracht en de Oude-Vest) in 1905, is hij predikant geworden dezer vereenigde Gereformeerde Kerken, waarvan hij de oud ste is. In Leiden slaat hij hoog aangeschreven, niet alleen bij de leden zijner eigen Kerk, maar ook bij anderen, die den eenvoudigen, degelijken prediker, den braven menscli en den vromen Christen, een echt type van een voorganger en herder, hoogachten en waar- deeren. In de vijf en twintig jaren, welke hij hier zijn ambtswerk verrichtte, heeft hij veel vrienden en vereerders verworven en hij heeft weinig of geen vijanden. Hij wijdt zich bij voorkeur aan zijn herderlijk werk; het maatschappelijk en politiek terrein trekt hem niet in de eerste plaats aan, al kiest hij ook daar voor de Christelijke beginselen beslist partij, wat in zijn optreden.voor ver- ecnigingen al9 „Patrimonium" en andere Christelijke organisaties meermalen bleek. Geruimen lijd was hij voorzitter van het bestuur der Christelijke Hoogere Burger school, terwijl hij thans nog de leiding In den Jeugdraad heeft. En al dit werk doet hij, naast zijn pre dikambt, met liefde en met toewijding, waar toe hem, hoewel de zestig reeds gepasseerd, nog steeds in ruime mate de kracht wordt geschonken. En nu zal liij morgenavond in het kerk gebouw aan de Hooigracht een gedachtenis rede uitspreken, waarin hij de veertig jaren, die achter hem liggen, zal overzien en on getwijfeld zal getuigen van de vele zege ningen, door hem genoten Maandagavond zal in dezelfde Kerk de jubilaris door den Kerkeraad, de Gemeen te, zijn collega's en door het classicaal be stuur en andere besturen der vereenigde Gereformeerde Kerken en vele vrienden worden gehuldigd. Werd het Leidsohe zilveren -ambtsfeest van ds. Kouwenhoven op het laatst des vo- rigen jaars niet officieel herdacht omdat zijn eerw. zoo spoedig weer zou jubileeren, met het veertigjarige zal dit wel het geval zijn en velen zullen er zich in verheugen. Na de huldigingssamenkomst, te acht uur aanvangende, zal er gelegenheid zijn om in de oude consistoriekamer den jubilaris de hand te drukken. Men verlaat de consisto riekamer door den tuin van ds. Kouwen hoven, welke tuin schitterend verlicht zal zijn De viering van het zeventigste lustrum der Leidsche Universiteit. Naar wij van de Diescommissie verne men ,zal de viering van het 70ste lustrum der Leidsche Universiteit liet navolgende verloop hebben: Op den 9den Februari, des namiddags te halftwee zal de stoet van curatoren, hooj^ leeraren en lectoren het Academiegebouw verlaten, waarbij.zich zullen aansluiten ver schillende studentenverenigingen met een groot aantal harer leden, die met haai* vaandels ter zijde van den weg zullen zjjn opgesteld. De stoet zal zich fangs de Westzijde van het Rapenburg, over de Nieuwsteegbrug en vervolgens door de Nieuwsteeg naar de Pieterskerk (ingang KIcksteeg) begeven, waar de genoodigden reeds eer (immers te 1 u. 40 m. worsten de toegangsdeuren gesloten) zullen hebben plaats genomen. Hare Majesteiten de Koningin en de Koningin-Moeder en Hunne Koninklijke Hoogheden de Prins der Nederlanden en Prinses Juliana zullen met gevolg t6 twee uur per auto's uit de Residentie aankomen. Nadat de Koninklijke Familie Hare zit plaatsen zal hebben ingenomen, zaf de Rec tor, lid der juridische faculteit, zijn oratie uitspreken en daarna Hare Majesteit de Koningin met het eere-doctoraat in de rechts geleerdheid bekleeien. De plechtigheid zal worden opgeluisterd door orgelmuziek van den heer C. B. Duystwr I Sr., organist der Pieterskerk, en door de uitvoering van enkele zangnummers a ca- pella, o.a. een Psalm van Sweelinok, door het Leidsch Gemengd Zangkoor „Sursum Gorda", onder leiding van den heer Herbert Guypers. Na afloop der plechtigheid zullen de Vorstelijke Personen het Museum van Oud heden aan het Rapenburg bezoeken, om aldaar de Egyptische afdeeling te bezich tigen, alwaar d6 directeur, dr. Holwerda, en zjjn staf Hen zal rondleiden. Inmiddels zullen Curatoren en Senaat zich langs den koristen weg van de Pieterskerk naar de Academie begeven, waar de Vorste lijke Familie, aan den ingang door Rector, Secretaris en Assessoren opgewacht, een bezoek zal brengen aan de Senaatskamer, waar do leden van den Senaat aan Hare Majesteit zullen worden voorgesteld. Na de ontvangst in de Academie zulleD Hare Majesteiten en do Prinses de terugreis naar de Residentie aanvaarden. Te vier uur zal aan een aantal genoo digden een thee in de zalen van „De La/- kenbal" worden aangeboden. Tegen vijf uur zaï de Rector aldaar receptie houden voor degenen, die hun gelukwenschen aan den Senaat willen aanbieden. Curatoren en Senaat zullen te zeven uur in den foyer der Stads zaal een maaltgd aanbieden, waaraan o.a. Z. K. H. de Prins de Ministers van Binnenlandsche Zaken en Ijandbouw en van Justitie, de vertegenwoor digers der Koninklijke Academie van Welen- schappen, de vertegenwoordigers van alle Nederlandsche Universiteiten en Hoogesclio- Ien, de Deken van het Corps Diplomatique en eenige andere autoriteiten zullen aanzitten. De lieer Teirlinck, ontwerper van het avond-openluchtspel, dat bij de Leidsche i lustrumfeesten in Juni zal worden opge voerd, heeft zich om artistieke en andere redenen genoodzaakt gezien, het gegeven, waarvan wij reeds eer een en ander meld den, geheel anders te behandelen dan oor spronkelijk de bedoeling was. Binnen zeer korten tijd zal het avond spel gereed zijn en zullen wij hierover na dere mededeelingen kunnen doen. Wij vernemen nog, dat een zeer groot aantal personen, ruim tweehonderd, aan het avondspel zal deelnemen. Vereeniging Jtot Bevordering der Bouwkunst. Aan de 197sle vergadering ging vooraJ een kunstbeschouwing van een serie ont werpen van landihuizen enz. uit de porte feuille van den heer L. A. v. Essen, bouw kundige alhier die door de aanwezigen zeer werden geprezen. De voorzitter, de heer J. A. Verhoog, opende met een toepasselijk woord deze 28ste jaarvergadering, en bracht allereerst het heuglijk feit in herinnering, dat het Be stuur thans weer geheel voltallig aanwezig was, daaj de heer J. Splinter Gzn., zoo pa» van een ernstige ziekte hersteld, zijn plaat» aan de groene tafel wederom had ingeno men. De voorzitter wenschle hem hiermede geluk en hoopte, dat hij zich wederom niet de zelfde lust mocht wijden aan de vele werkzaamheden van algemeen belang, waaraan de heer Splinter zich zoo geheel geeft. Hulde werd ook gebracht, aldus de heer Fred. A. Wempe, aan den heer Jan de Quack, die in 't voorjaar ter gelegenheid van zijn 60sten verjaadag tot Eere-Voorzit- ter der Vereeniging was benoemd. Voor het eerst was hij nu als zoodanig in deze ver gadering aanwezig, reden waarom de voor zitter hem direct na het eindigen van zijn voordracht, de presidentshamer zou over handigen, ter verdere leiding van deze bij eenkomst. Nadat de notulen waren goedgekeurd nam de heer De Quack het woord. Als titel voot zijn bijdrage had hij gekozen ,,Op Excur sie" en dat begrijpen de talrijke aanwezi gen wel: als zij met den heer De Quack op excursie gaan, dan belooft dat wat. Spreker maakte zijn tocht echter niet alleen, doch had tot gezelschap de moderne en de oude bouwkunst, respectievelijk belichaamd in de heeren „Modensky" en „Helleen" 'Mag ik u de heeren even voorstellen zoo vroeg spreker. „Modensky" is in eigen oogen een figuur. Hij draagt zijn haren achteruit lol aan z'n jaskraag, heeft een heel bijzonder ding aan dat als das fungeert en speent zich van elk hoofddeksel. Volgens hem zijn de onvoldragen uitingen, de schetsvor men van sommige beeldhouwers van lihans, mooier dan de werken van een Michel Angelo of een Leonardo da Vinei, ,,'t Rijks- Museum te Amsterdam, het Centraalstation zijn het aankijken niet waardIenz. In Modernsky's oog is er maar één mensch: „Modernsky", en al» je dat nu weet en 't noodige medelijden met hem hebt, want dat verdient hij meer dan ver achting, dan tolereer je zijn gezelschap ook al om hem op-en-top te leeren kennen en hem en zijn mede-typen te kunnen waar- deeren naar hen toekomt. Nadat spreker ook „Helleen" nog had voorgesteld, als een jongen van doodgewoon slag, die het feodale tijdperk volstrekt geen kwaad hart toedraagt en die veel meer be wonderaar dan schepper, doch heelemaal geen „opschepper" is, ving hij dan zijn tocht aan en voerde de aanwezigen aller eerst naar die drie grootplaatsen in on* land: Amsterdam, Rootterdam en Den Haag. In elk dezer steden had vooitoeea het „patriciërshuis aan een gracht" de meeste importance. De bekende Heeren-, Keizers- en Prinsengrachten te Amsterdam, het Ha ringvliet en de Havens te Rotterdam, het Kanaal, de Vijver en de Grachten te 's-Hage waren voorheen en thans nog de uitgezoch te plaatsen, waaraan tal van voorname be huizingen zic'h rijden en rijen tot comple xen van deftigen bouw. Uitvoerig beschreef spreker de interieurs van die oude wonin gen veelal voorzien van bordessen on on derhuizen. Die Grachten bezitten hun eigen met de nabijheid van het water nauw-in- verband-slaande voorkomen 1 Dat water is hun spiegel, hun reflex, het accent op hun schoonheidl Neemt men het water weg, zoo verwoest men verhoudingen en doet men onrecht aan al wat er aan toebehoort. Zooveel gedempte grachten Neerlands steden tellen, zooveel executies zijn ge pleegd aan plekken van_schoonheid en gra tie. Zoo ook le Amsterdam, waar de oude „Overtoom", die schilderachtige gracht ge dempt is. De „Eleclrischc" rijdt nu over waar eens water was, en door de raampjes kan men nu een troosteloos leelijke straat bezichtigen, waar wij zien hooge en lage, aanzienlijke en armelijke huizen, gestich ten en fabrieken aan beide kanten van het breode terrein, die elkaar onbeholpen staan aan te kijken, 't Stedenschoon is weggeno men; 't typisch aspect van het Noordelijk Venetië is daar indertijd geweld aangedaan en ieder, die den vroegeren toesland kende, mishaagt de tegenwoordige. Ja, dat Amster dam, dat Groot-Mokuin, wat kan de heer De Quack dat voortooveren in al zijn schil derachtigheid. Vooral het bezoek aan „de Jordaan" deed de aanwezigen een kijk krij gen op een stadsgedeelte, zooals alleen een De Quack vermag Je schetsen. De Jopdaan i* iri al haar afzichtelijkheid, bekorend en van mystieke schoonheidl De wondere kracht en pracht die uitgaan van haar woonwrakken zijn enorm 1 Hier spreken de sleenen en waar spreker in een onverbeterlijk Amsterdamsch dialect de aanwezigen binnenvoerde in die 4 en meer étagewoningen, langs krakende trappen met hun hol uitgesleten treden, daar was het of men meeleefde in dajt echte gemoedelijke Joidaanleven, daar in dien noord-westhoek van Amsterdam. Ja, wel heeft de heer De Quack de heeren doen genieten bij dezen excursie, vooral waar hij uit al dat schijnbaar leelijke, dat schilderachtig mooie naar voren wist te brengen. Spreker sloot zijn boeiende voor dracht met een aardig gedicht, getiteld: „Toen" en „Nu". Den luid applaus viel spreker ten deel voor zijn keurige voordracht. Als lid werd toegelaten de heer L. A. v. Essen, bouwkundige alhier. Het jaarverslag van den secretaris mocht aller goedkeuring wegdragen, evenlas het verslag van de in komsten en uitgaven over 1924, uitgebracht door den penningmeester, de heer P. J. HartoveH. De kas was bereids nagezien en in orde bevonden door de heeren J. Harm- sen en Bern. Planjer. De heeren J. A. Verhoog en Fred. A. Wempe, werden op voorstel van den heer H. J. Planjer bij acclamatie herkozen en respectievelijk al9 voorzitter en secretaris herbenoemd. De tijdschriften (1924) vonden gretig koopers en toen sloot die Eere-Voor- zitler, de heer Jan de Quack, deze uitne mend geslaagde jaarvergadering. Bij Kon. besluit is benoemd tot notaris binnen het arrondissement Amsterdam, ter standplaats Amsterdam, de heer J. Sanders, candidaats-notaris, wonende alhier. Naar wij vernemen is de heer A. van den Eclaart, directeur van het Postkantoor te Oislerhout, bestemd om benoemd te 'wor den tot directeur van hel Telegraafkantoor alhier. Naar aanleiding van het'feit, door ons reeds eer medegedeeld, dat de oudste arts in deze gemeente, dr. J. G. van der Sluys, op 19 Maart a.s. den dag hoopt te herdenken, waarop hij vóór vijftig jaar aan de Leidsche Universiteit tot doctor in de medicijnen pro moveerde, hebben zijn vrienden, prof. dr H. Kamerlings Onnes, prof. dr. Ph. S. van Ronkel en de heer A. H. Adriani een com missie gevonnd, met het doel om bij die ge legenheid den jubilaris namens zijn vele vrienden een huldeblijk aan te bieden, waar bij een album met de namen der deel nemers. Prof. dr. J. J. G. Vürtheim, hoogleeraar in de Grieksche taal en letterkunde en Griek- sche oudheden alhier, wordt sedert eenigen tijd wegens een ernstige ongesteldheid ln het Diaconessenhüis verpleegd. Ds Commissie voor de Jeugddiensten der Ned.-Herv. Gem. alhier, in de Waalsche Kerk, heeft nader bepaald, dal nog geen plaatsengeld zal ingevoerd worden Het bestuur van de Vereeniging tot Verzorging van Kleine Kinderen (Kinder bewaarplaats) werd dezer dagen verblijd met een gift van 1100 onder de letters A. D., bezorgd bij da presidente mevr. Hoogeboom, Zo e terwoudach e-Sin gel Hedenmorgen is aan de werkvrouw A. LabordusTempelman, die bijna 25 jaar werkzaam was aan het telefoon- en tele- Van Horlon BTNMFMT,ANIX Officieel progiamma der viering van het zeventigste lustrum der Leidsche Universi teit op 9 Februari a.s. De algemeene vergadering van den Alg. Bond van R.-K. Pükskieskringorganisaties in Nederland. Verbod voor het posipersoneel van pro paganda vóór of tegen dienstmaatregslen in werkuren. BUITENLAND. Lnther beantwoordt Herriot's Kamerrede in een persinterview. In Pruisen wordt de soc.-dem. Braun weer tot premier gekozen. Beslniten ter Engelsche liberale conventie De oeconomische patriarch nit Turkijt gezet. Zagloel pasja protesteert tegen hel Engel- sche optreden in den Soedan. graafkantoor, doch om gezondheidsredenen, ontslag moest nemen, als blijk van waar deering door het gezamenlijk personeel een stoel aangeboden. Gisteravond kwam de versieringscom- missie van het Noordeinde in eindvergade- ring bijeen. Een ingekomen stuk van de hee ren J. H. van Leeuwen en D. Briejer, die de rekening van de versiering hebben na gegaan, verklaart, dat de ingediende reke ning in overeenstemming met de bijgaande kwitantiën en inteekenlij9ten is bevonden en dat er een nadeelig saldo was van f 67.15, dat de commissie voor haar rekening nam. Tevens meenen die heeren uit naam der iDteekenaren te handelen door deze com missie dank le zeggen voor de door haar gegeven moeite, die tot een zoo prachtig re sultaat heeft geleid. Luxor-theater heeft gisteravond weer heel wat belangstelling getrokken. En was het wonder? Immers niet alleen vermeldde het programma een prizma-film, getiteld „De natuur roept" en een interessant dra matisch filmwerk in zeven acten .Voor eeuwig geteekend" (hetwelk keurig werd gespeeld en zeer spannend eindigde), maar tevens zou daar worden vertoond de in Amsterdam vele malen geprolongeerde klucht „Met ICee en Janus naaT Parijs", een film, geheel in den trant van de welbekende reis van Kee en Janus naar Berlijn. Het bleek ook thans een aaneenschakeling te zijn van dolle avonturen en komische si tuaties, welke bij voortduring den l.-.ch'ust opwekken. Adrienne Solser, als Kee Mol, en Piet Kohier, als Janus de Tweede, vertolken hun rollen op prachtv.olle wijze, terwijl de aantrekkelijkheid nog wordt verhoogd door de geestige, in juisten stijl gehouden, expli catie van den heer Maurits Vigeveno, die als Blauwe Toon in „De Janlies" maanden lang volle zalen heeft getrokken. De keuze van de directie van het Luxor-theater ls voor deze week waarlijk een zeer gelukkige geweest! Het Casino-theater heeft even"1 ns een heel goed programma. Vóór de pauze wordt reeds aangevangen met een Ooslersche sen satiefilm in 12 acten. Dit kunstwerk is voor een filmliefhebber zeer zeker de moeite waard om te gaan zien, daar deze film aan alle wenschen beanlwoordl, Het spel_ is mooi en wat in deze film het meest voor den dag komt, is de schitterende monteering. Zelden zagen wij een film, zóó rijk gemon teerd. De film op zichzelf wordt in 2 afdeelin- gen -gespeeld. De eerste 6 acten „Gevaarlijk Spel" too- nen hoe een Emir uit het verre Oosten zijn entree maakt in een der wereldsteden van Europa en wat voor wederwaardigheden hij daar beleefd, doordat hij met de zeden en gewoonte geheel onbekend is. De tweede 6 acten „Den dood ontsnapt", zijn zeer spannend en interessant, doordat de Emir uit het Oosten zijn ambtschap had overgedaan aan Harry Piel, den beleenden filmacteur. Deze vervult daarna hel Emir schap, maar daar hem verschillende zaken onbekend zijn, komt hij telkens in moeilijk heden. Als de Emir naar zijn land terug geroepen wordt, weel Marry Piel niet wat te moeten beginnen. Het slot van deze geschiedenis ga men zelf eens zien. „Rejo"-thealer brengt twee keurig ge speelde hoofdnummers. Aangevangen wordf met „Journal", gevolgd door „Het Duivelr, gif", een twee-acler, welk bestemd is om de lachspieren in beweging le brengen. Voor het 9ensa4iegedeelle zorgt het eerste hoofdnummer „De Avonturier", een drama in 5 acten, dal van hel begin tot het einde boeit. Na de pauze volgt al3 tweede hoofd nummer „De Jonge ifadjah", een drama ia 8 acten, met in de hoofdrol Rudolph Va!en«i

Leidsch Dagblad | 1925 | | pagina 1