Te Gulzig CORBESPONDENTIE. »VkJ»»c}nr De trekpot was leeg en de kleuters die hadden in thee nog zoo'n zin! wél waren z' aan 't zevende kopje, maar dachten: dat 's pas een begin! Ons Miesje aan 't hoofd van de tafel hield 't kopje vol zwier aan den mond; zrj kon maar niet zeggen, hoe lekker t ze 't geurige thee'tje we! vond. De suiker lag dik nog in 't kopje van Janneman, <F ooljfken guit; hö likte 't is wèl onbehoorlijk zjn kopje geheel en ai uit Mariannetje, 't snoezige kindje zat stilletjes en o, zoo zoet; at was ze de kleinste van aHen, toch wist ze wat be6t, hoe het moet. Margootje, een eoht bj-de-handja, beredderde 't heele gedoe, zond Door met den trekpot naar binnen en zei: vu! dien gauw eens bij Moe! Na, Door liet niet lang op zich wachten ze liep als een haas heen en weer en zei toen: de groeten van Moeder^ we fcrjgen geen druppeltje meer! hermanva; Ingveonden door Annie Nagto-.ial. Hij wist het. „Vader", zei Karei, „ik ben de knapste ran de klasse in 't Franech. „Hoe zoo jongen!" „Vanmorgen vroeg de meester iete, <ra dat wist ik alleen." „Wat dan?" „De meester vroeg wat „geboren" in 't Franeoh ie. Niemand antwoordde en toen sei de meester tegen mij: Karei, weet jij bet niet, en toen zei ik: Nee, meester." Geboren is in het Fransoh né. Ingezonden door Adrie liuter. Jantje „Moeder krijg ik straf, als ik de waarheid spreek?" Moeder; „Weineen Jantje." Jantje: Moeder ik heb de laatste koekjes opgegeten." Deze week ben. ik heel onverwacht eenige dagen in Leiden geweest, ik heb het beuach niet vooruit kunnen vertellen in de correspondentie, en ook geen gelegen heid gehad om eendge van mijne beloofde bezoekjes te gaan afleggen. Dat moest ik weer tot later uitstellen. Jo Reyngoud, dat is echt jammer dat jul lie niet weten, waar Bobby is, wie weet of hij niet nog eens op een goeden dag terug komt Zoo hebben Marie en Stien het naar hun zin in Gorinchem? Corrie van Leeuwen dat lijkt mij heel 'lastig schrijven, als ze om je heen aan het voetballen zijn en je voortdurend stooten, dan zou ik ook niet goed kunnen schrijven. Lientje Lefeber, neen ik heb het briefje van je broertje de vorige week niet kunnen vinden; zeg hem nu maar dat hij gerust mee mag doen voortaan. Nellie Broers ik had je prijsraadsels wel ontvangen en ik weet zeker, dat ik je naam wel had opgegeven, en je hebt ook roee- geloot. Annie Schrijver gelukkig dat je weer zoo gauw beter bent geworden, zoodat je weer •naar school kunt gaan. Sientje Mulder, zeker ken ik dat meisje, iwaar je over schrijft, ik krijg dikwijls brie- Ven van haar. Jk heb je brief van de vorige .week ook niet in dit pak gevonden. Hoe ge zellig als Sjimini aan tafel naast je zit en aan je arm tikt, dat doet de poes ook bij de familie waar ik in huis woon, die tikt altijd aan mijn arm. Leendert Eldeihorst je bent toch hoop ik, niet ziek geworden? Dat zou vervelend zijn als je veel van school had moeten verzui men door ziekte. Mini Metselaar dat mag gerust dat iemand je helpt om een raadsel te maken, om in te zenden. Zie je wel, dat ik het maar meteen heb ingezonden. Toos Dirkse, ik herinnerde mij best wat je mij over die pannetjes had geschreven; goed dat je er nu eens mee gespeeld hebt met de nichtjes. Ja je nichtje Lena deed vroeger ook mee met het raadsels oplossen. Lettie Wind, heb jo verder nog een goe-' den verjaardag gehad en nog veel gekre gen? H. van der Vliet ja» je neefje Wam heeft mij al verscheidene malen geschreven; heb jij daardoor ook zin gekregen om mee te gaan doen, omdat je het van hem hoorde? Mien Renamelen-kamp ik vind het vol strekt niet onaardig als er eens geen aparte brief is bij de raadseloplossingen, er zijn theel veel kinderen, die alleen maar de raadsels oplossen. Het antiwoord op je vraag is: de 10de Maart. Marietje Koning als ik ontzettend veel slaap heb. kan ik ook geen brieven schrij ven. Sieg Marsman wat een mooie namen heb jij, ik begrijp wel. dat ze je niet bij die na men voluit noemen. Ina en Tonnie Houpt is Nelie een vrien dinnetje van Ina? Tonnie heb je veel opge haald voor dat goede doel? Gerrit van Houten welkom bij de raad- Söljeugd. Joseph Hanao wae bet aoo'ii heerlijke verrassing toen je las dat je een prijs had 'gewonnen. Zal je mij de volgende week schrijven, hoe of het boek heet? Jopie Aniba je hebt groot gelijk, moed houden, dan komt er hoop ik voor jou, ook eens een dag. dat je gelukkig hebt geloot. Aafje Neuteboom ik meen wel, dat ik mii je grootvader herinner van uit de jaren dat ik op de Heerengracht woonde. Geertje Hoff, schrijf mij maar langer, zoodra je er den tijd voor hebt, want huis werk en lessen gaan voor. Marietje Kamste^s» wat wordt er aJzoo op die uitvoering gezongen? een groot werk of allerlei verschillende dingen? Toos Mooten je raadsel zal ik bewaren. Olasina Lepelaar je bent altijd zoo ijverig in de weer met mooie handwerken, maar toen je ziek te bed lag., moeeten de hand werken zeker blijven liggen. Augusta Stol ook welkom aJs raadsel nachtje. Henk Giezen dat was Zaterdag een goede dag voor je, eerst zulke mooie krielkippe tjes gekregen en toen gelezen, dat je een prijs had geloot. Hoe heet je boek? Jaantje en Dina Zoetameyer jullie mo gen beiden voorloopig nog met de kleine ren meedoen. Wat grappige plaatjes op jullie poetpapier. Nettie em Adriaan van Beek ik ben nu al 4 jaar de Leidsche raadsoltante, in 3>e- cember 1990 ben ik begonnen. Ik vind het verbazend aardig om al dio kinderbrieven te lezen, als ik er goed den tijd voor het>, niet als ik mij vreeselijk moet haasten. Liente de Graaf ja 's middags kan men wel al goed merken, dat de dagen lengen, maar 's morgens nog heel weinig, dan kan bet nog zóó donker zijn. Het is maar goed, dat het gat in den tuin is dichtgemaakt, zoodat do kippen geen bezoek meer kun nen brengen. Corrie en Nellie Mens jullie mogen ge rust op hetzelfde vel postpapier schrijven, ieder een kant. Wanneer is het overgaan op school? Marietje Kwaadgras dat weet ik nog, o zoo goed uit mijn schooljaren, dat de re- petitietijd een heel drukke tijd i6, dan schiet er geen tijd over voor lange brieven schrijven. Herman en Zus Vis alle kinderen dio goede oplossingen van prijsraadsels inzen den, mogen altijd meeloten. Ik kan van te voren niet weten, wie goede oplossingen zal zenden, dus ook niet zeggen van te vo ren, wie er mag meeloten. Kla-rina Parlevliet je hebt mij weer heel wat raadsels toegezonden, er zullen oor tuurlijk wel veel bij rijn, die ik kam ge bruiken, ik zal ze eens lezen, ais ft al dit' werk klaar heb. Dat hoop ik ook, dat jou droom eens zal uitko-men, dat 20a ik heel aardig vinden. Clazina van Veneüe over dat boek dat jij op Sti-Nicolaae hebt gekregen, heb ik ai veel hoeren spreken en weet dus dat bet bijsonder aardig wordt gevonden. Is er m niet meer zoo'n bibliotheek waar je zoo- als vroeger Zaterdags een boek kunt gaan halen? Annie Looyeeteon daar heb ik, toen ik zelf duiven had, ook dikwijls met pterier naar gekeken hoe of de ouden de jongen voeren. Eens had ik een jong duifje, toen' vlogen de ouders weg, kwamen niet terug, zeker waren ze ergens gevangen, en toen heb ik het duifje zelf gevoerd altijd, dm stopte ik het voedsel in zijn bekje. FHp Wilkes een nieuweling die mij ook welkom is. Wil je mij nog eens schrijven, hoe of het met dat kanarievogeltje is, wat is er eigenlijk met dat oen pootje, was bij gewond? Clazina en Anton Ruytenbeek het is «66 verschillend met het loten, de een krijgt al spoedig een prijs, en een ander wacht er soms een jaar of nog langer op, daar is niets aan tc doen. Nelie Oostveen hartelijk dank voor de aardige kiekjes, nu weet ik hoe je er uit riet. Gaat jc zusje later ook raadsels ofv lossen. Zqo, heb je 2 jaar geleden ook eens een prijs gehad, dat zag ik met op mijn lijstje, ik wist wel dat ik je ai lang kende bij mijn raadsel jeugd. Aardig van jo mos der om die portretjes aan mij te zenden. Annie Huisman ik logeerde ditmaal niet op het Plantsoen, dus kwam ik ook niet telkens door de Kraaierstraat, anders zou ik wel eens naar je gevraagd hebben. Nelly Rijsdam dank voor de anecdote. Als je er plezier in hebt en trouw blijft meedoen, dan zal je, dat hoop ik voor je, ook nog wel eens een prijs loten. Bertha en Nellie Mulder ik hoop zeer vóór jullie, dat je vader niet lang naar een ziekenhuis behoeft te gaan. Is Nellie al van school af, en leert zij nu iets andere of helpt ze thuis? Gerrit van der Horst ik ben heusch na maar kort in Leiden geweest en niet in jullie buurt, kon dus nog niet komen om met allen kennis te maken en kleinen Thijs eens te zien. Leuk voor je dat je een ko nijntje hebt gekregen van je oom. Trixi van der Stee ik ben het niet met je broer eens over dezen brief van je. Een

Leidsch Dagblad | 1925 | | pagina 19